Parapetówka - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-04, 21:10   #31
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Parapetowka

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
A to?


Kazał ci ktoś? mieli ci za to zwrocic pieniądze czy jak?

Pewnie w kopertach


W życiu nie chciałabym być gościem u autorki. MA SA KRA.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 08:39   #32
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Parapetowka

Napisalas ludziom, ze z jedzeniem bez stresu, wiec podeszli do tego bez stresu, proste.

Jesli chcialas, zeby kazdy przyniosl cos konkretniejszego do jedzenia, to trzeba bylo ustalic impreze skladkowa i wczesniej porozmawiac ze znajomymi zeby ustalic co kto ma zrobic/przyniesc.

Absurdalne jest to co piszesz autorko Nie oczekiwalas prezentow, nie oczekiwalas jedzenia. Nie przyniesli, a teraz masz problem, ze tego Ci zabraklo...

Jak ide od kogos na impreze to zwykle tez biore winko i cos do chrupania, nic wiecej. Podobnie, gdy zapraszam gosci, nie oczekuje, ze oni cos przyniosa.
Nigdy tez goscie u mnie nie sprzatali, od tego jestem ja i moj maz.
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 10:19   #33
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Parapetowka

Cytat:
Napisane przez Odjutracwicze Pokaż wiadomość
No i zrobiłam ze 100 pierogów, desery, gar zupy, 8 litrów wina grzanego, aperole, zapiekanki majaronowe, pizze, owoce itp
(...)
O 2 zaczęłam trochę sprzątać w kuchni. Nawet nikt nie pomógł. Przychodzli tylko po Alkohol.

A twój facet co zrobił? Bo rozliczasz obcych ludzi z zadań, których im nie przydzieliłaś, zamiast spojrzeć bliżej i poprosić o pomoc partnera.


(Najlepiej to byłoby w ogóle komunikować swoje potrzeby jak człowiek, ale to już zostało napisane.)

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
dekoracje - serio kupujecie jakieś dekoracje na imprezy ze znajomymi? mi by to nawet do głowy nie przyszło

Ja dekoruję mieszkanie na imprezy. Ale to tylko dlatego, że mam dekoracje w firmie i mogę na jeden weekend sobie pożyczyć do własnego mieszkania.


Tak żeby kupić dekoracje na jeden wieczór? W życiu, straszna strata pieniędzy.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 10:36   #34
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Parapetowka

No niestety, ale jak się robi imprezę to trzeba się liczyć z kosztami. Jedzenie, alkohol, napoje to wszystko trochę kosztuje i trzeba się z tym liczyć zamiast potem przeżywać. Ja na takie imprezy czasem coś przynoszę czasem nie. Zależy ile mam czasu. Jak mam to zrobię jakąś sałatkę albo przekąski, jak nie to kupię coś na szybko w sklepie. Alkohol też zwykle staram się przynosić, bo mnie butelka wódki, wina czy czegoś tam nie zbawi, a wiadomo, że jak się robi imprezę na 20 osób to trochę tego wychodzi. Ale to robię bo chce, a nie bo trzeba. Co innego jak się umawiamy na imprezę i ktoś tylko miejsce zapewnia. Wtedy się ugadujemy co kto robi albo jakaś składka, więc Twoje myślenie jest dziwne. Oczekiwanie, że ktoś będzie sprzątał tym bardziej.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 10:53   #35
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Parapetowka

Cytat:
Napisane przez Odjutracwicze Pokaż wiadomość
(...)
No i zrobiłam ze 100 pierogów, desery, gar zupy, 8 litrów wina grzanego, aperole, zapiekanki majaronowe, pizze, owoce itp
(...)
a tak jeszcze przyszło mi do głowy... narobiłaś tyle jedzenia i poszło to wszystko? bo jeśli nie to zupełnie nie rozumiem płaczu, że nikt nie zrobił sałatek czy ciast. miało się to zmarnować wszystko?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 11:24   #36
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Parapetowka

Zgadzam się z przedmówczyniami. Grubo przesadzasz, a na dodatek liczysz, że znajomi umieją czytać ci w myślach. Podejrzewam jednak, że twoje kąśliwe podziękowania niewiele ich obeszły.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A twój facet co zrobił? Bo rozliczasz obcych ludzi z zadań, których im nie przydzieliłaś, zamiast spojrzeć bliżej i poprosić o pomoc partnera.
Też mnie to ciekawi. Ja nawet bym nie chciała, żeby mi znajomi po domówce pomagali sprzątać. Co najwyżej im pudełka po pizzy daję, żeby wyrzucili na wyjściu.

Cytat:
Taaa, podłogę umyję, poduszki przełożę, wyniosę z dużego pokoju suszarkę z ubraniami.
Tak samo

Cytat:
No i zrobiłam ze 100 pierogów, desery, gar zupy, 8 litrów wina grzanego, aperole, zapiekanki majaronowe, pizze, owoce itp
Lepić pierogi w XXI wieku na imprezę, gdzie masz pełno ulepionych w sklepach to musi być jakaś forma masochizmu. Jak przeczytałam opis tej imprezy to od razu miałam skojarzenia z 70 letnią sąsiadką mojej babci, która bierze sobie za punkt honoru urobić się po łokcie przed każdymi świętami, imieninami czy urodzinami. Bawi to nawet jej rówieśnice
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 11:47   #37
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Parapetowka

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87395069]
Lepić pierogi w XXI wieku na imprezę, gdzie masz pełno ulepionych w sklepach to musi być jakaś forma masochizmu. Jak przeczytałam opis tej imprezy to od razu miałam skojarzenia z 70 letnią sąsiadką mojej babci, która bierze sobie za punkt honoru urobić się po łokcie przed każdymi świętami, imieninami czy urodzinami. Bawi to nawet jej rówieśnice [/QUOTE]
No ja jestem w stanie zrozumieć, że jak ktoś robi jakąś imprezę z okazji urodzin, imienin, narodzin potomka itp, czyli imprezę, na którą wypada przynieść prezent, ale dziwnie iść z jedzeniem jako gość to zapraszający przygotowuje kilka wymyślnych potraw. Jednak gdy impreza jest bez okazji i polega na spotkaniu się ze znajomymi u mnie w domu, to jakby mnie naszło na kucharzenie to jako gospodyni poprzestałabym na tych pierogach czy zupie i gdyby goście coś przynieśli to ok, jeśli nie to też ok - w razie braku żarcia zrzuta na pizzę i bawimy się dalej. Jednak w przypadku tego wątku to wciąż nie wiadomo, jaki to był format imprezy i zapewne goście autorki też tego nie wiedzieli. Ba! Autorka chyba też nie...
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-05, 12:20   #38
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Parapetowka

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87395069]Lepić pierogi w XXI wieku na imprezę, gdzie masz pełno ulepionych w sklepach to musi być jakaś forma masochizmu. Jak przeczytałam opis tej imprezy to od razu miałam skojarzenia z 70 letnią sąsiadką mojej babci, która bierze sobie za punkt honoru urobić się po łokcie przed każdymi świętami, imieninami czy urodzinami. Bawi to nawet jej rówieśnice [/QUOTE]

No ja np. kupnych nie lubię, ale jak robię to na obiad. Nie wpadłabym na pomysł żeby robi c pierogi na 20 osobową imprezę. Na takie imprezy to jakieś sałatki, przekąski, ewentualnie na ciepło, jakieś mięso z piekarnika czy zapiekanka. Ale lepienie pierogów to dla mnie dziwne, ale co kto lubi
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 12:26   #39
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Parapetowka

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
No ja np. kupnych nie lubię, ale jak robię to na obiad. Nie wpadłabym na pomysł żeby robi c pierogi na 20 osobową imprezę. Na takie imprezy to jakieś sałatki, przekąski, ewentualnie na ciepło, jakieś mięso z piekarnika czy zapiekanka. Ale lepienie pierogów to dla mnie dziwne, ale co kto lubi
Ja też kupnych nie lubię. Nigdy nie trafiłam na chociaż zbliżone smakiem do domowych.
No i też by mi się nie chciało lepić na zwykłą imprezę.



Przeczytałam temat od początku i dla mnie pretensje autorki są absurdalne, bo goście zachowali się dokładnie z jej życzeniem - a przynajmniej tym, które im przekazała. A później w głowie sobie ułożyła inny plan, wg którego goście powinni się zachować, tylko że zachowała to dla siebie i pech chciał, że okazało się, że nikt nie umie czytać w jej myślach.

I również chętnie bym poznała wkład jej faceta w to, bo wygląda na ten moment na okrągłe 0%
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 12:34   #40
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Parapetowka

Mnie te pierogi i zupa z lekka oszołomiły, no ale różne sa zwyczaje, dziwaczne z mojego punktu widzenia też.


Pierogi to na wigilię IMO.
A zupa... no w ogóle nie wiem.

No, żurek na śniadanie wielkanocne, albo Boeuf Strogonow na śniadanie w pierwszy dzień świat Bożegonarodzenia.


Ale zupa i pierogi na Andrzejki do gier towarzyskich dla ludzi około 30tki
W komplecie z pizzą i grzanym winem
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 12:43   #41
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Parapetowka

To prawda. Dziwaczne wyobrażenie Andrzejek.

Sama byłam na Andrzejkach i było tyle:
pokrojone kawałki tortilli z dodatkami, koreczki, sałatki (u mnie w towarzystwie się robi i schodzą szybko), parówki w cieście francuskim, bagietki + hummusy i dużo przekąsek typu sery, oliwki, owoce, chipsy, krakersy.
Moim zdaniem to już było na wypasie
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-05, 12:54   #42
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Parapetowka

Absurdalnie bym się poczuła, gdybym przyszła na imprezę andrzejkową z zamiarem pogadania z ludźmi, pogrania w gry i napicia się wina, a gospodarz by mnie posadził do gara zupy i pierogów

To mi się kojarzy z obiadami u ciotki, a nie spotkaniem równolatków na imprezie. Sama na imprezy noszę lepsze wina i przekąski typu czipsy/krakersy/koreczki, nie wpadłabym na przyniesienie czegoś innego gdybym nie została o to wprost poproszona.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 13:44   #43
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Parapetowka

Zgadzam się ze wszystkimi wypowiedziami.

Dodam tylko, że ja kupuję świetne mrożone pierogi w pierogarni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 14:48   #44
Myshqa
Raczkowanie
 
Avatar Myshqa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 276
Dot.: Parapetowka

U nas znajomi czasem przynoszą jakieś sałatki czy ciasta, ale nigdy tego nie wymagalismy i ewentualnie wspominalismy o alkoholu i chipsach we wlasnym zakresie co najwyzej.
Myshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 16:30   #45
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Parapetowka

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mnie te pierogi i zupa z lekka oszołomiły, no ale różne sa zwyczaje, dziwaczne z mojego punktu widzenia też.


Pierogi to na wigilię IMO.
A zupa... no w ogóle nie wiem.

No, żurek na śniadanie wielkanocne, albo Boeuf Strogonow na śniadanie w pierwszy dzień świat Bożegonarodzenia.


Ale zupa i pierogi na Andrzejki do gier towarzyskich dla ludzi około 30tki
W komplecie z pizzą i grzanym winem
Ja w ogóle tego nie widzę w ramach domówki.

Koreczki, jakieś ciastka - ok. Ale jedzenie obiadowe? Zwykle zamawiamy pizzę i tyle. Albo kupujemy mrożoną i robimy w piekarniku w ogóle, jak słabo stoimy z budżetem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 16:31   #46
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Parapetowka

Sałatka owszem, ale to taka, co zrobię i może leżeć, pierogi jak dla mnie to mega dziwne. Jeszcze barszczyk z krokietem o północy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 17:18   #47
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Parapetowka

Ja na imprezę czasem robię dania bardziej obiadowe, ale żeby lepić pierogi? Na to jeszcze nie wpadłam
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 18:55   #48
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Parapetowka

tak autorko jesteś dziwna. zastanów się czego chcesz, bo najpierw nie chcesz nic bo się już urządziliście a potem ci przykro bo prawie nikt nic nie przyniósł, mówisz o jedzeniu bez stresu a potem foch bo goście nie spędzili pół dnia robiąc sałatki i ciasta. poza tym narobiłaś tyle jedzenia więc może i dobrze że nie przynosili, zjedliscie wszystko w ogóle? zabrakło wam jedzenia? co do sprzątania to szkoda że jeszcze w salonie nie zaczęłaś przy nich sprzątać no szczerze to też bym nie poszła pomagać sprzątac, ale też nie zostawiłabym gości i nie poszłabym sprzątać w trakcie imprezy, co najwyżej poszłabym cos umyć jakby zabrakło. to że ty jesteś męczennicą która nawet chora będzie piec ciasta nie oznacza że innym też się tak chce, jak chodzisz do innych na domówki to ludzie przynoszą zawsze cos ze sobą czy tylko ty za każdym razem się tak urabiasz? nie dziwię sie twojemu tż że nie chce już tego słuchać, bo na jego miejscu też bym miała dość jakbyś tak cały czas narzekała
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 19:12   #49
saab_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 502
Dot.: Parapetowka

Na moich imprezach na stole stawiam sery, oliwki, grissini, hummus, orzeszki, sama raczej nie gotuję , więc zapowiadam, że w razie wielkiego głodu zamówimy jedzenie. Gdy imprezę organizuję z moim bardziej uzdolnionym kulinarnie facetem - to na stół wjeżdża jedno 'popisowe' danie, typu domowa pizza lub tarta i przy dodatkowych przekąskach naprawdę nikt nie wychodzi głodny.
Nasi goście mają zapowiedziane, że alko i popita raczej we własnym zakresie, my zapewniamy jakieś 'basici' typu zapasowa flaszka, wino czy sześciopak piwa, ale jestem zdania, że i tak każdy najlepiej wie, co będzie pił, a zakup alkoholu nie jest dla ludzi szczególnie angażujący. Goście oprócz napojów przynoszą drobne przekąski, ale to też nie zawsze - a jedzenia i tak starcza dla wszystkich, bo to też nie taki typ imprezy, że co godzinę ma wjeżdżać nowe ciepłe danie.
Dla przykładu robiliśmy jesienią wiekszego grilla - zapowiedzieliśmy, że jedzenie po naszej stronie, ale kilka osób grzecznościowo przyniosła trochę rzeczy na grilla - w efekcie musieliśmy mrozić i jeść to przez kilka kolejnych weekendów, więc to dla mnie średni interes ale i nauczka, że kolejnym razem lepiej mimo wszystko kupić mniej, niż więcej.
Sama też przynoszę picie dla siebie, jeśli wiem, że jestem zapraszana na imprezę w formie kolacji, to dodatkowo wino/jakieś wymyślne piwa dla gospodarzy, ale to tyle i nikt nigdy nie miał pretensji

Edytowane przez saab_
Czas edycji: 2019-12-05 o 19:21
saab_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-05, 23:29   #50
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Parapetowka

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87395069]
(...)
Lepić pierogi w XXI wieku na imprezę, gdzie masz pełno ulepionych w sklepach to musi być jakaś forma masochizmu. Jak przeczytałam opis tej imprezy to od razu miałam skojarzenia z 70 letnią sąsiadką mojej babci, która bierze sobie za punkt honoru urobić się po łokcie przed każdymi świętami, imieninami czy urodzinami. Bawi to nawet jej rówieśnice [/QUOTE]

Nie zwróciłam wcześniej uwagi na te ilości podane przez Autorkę. Aż mi trollem zapachniało. Z drugiej strony, jeżeli to wszystko prawda, trochę jej współczuję, bo pewnie było jej mega przykro (nic to, że sama sobie winna w głównej mierze). Musi się bardzo frustrować sytuacją, znajomymi i - czego może nie dopuszcza do myśli - sama sobą. Postarała się, tylko zawiodła komunikacja i mówienie ludziom wprost czego tak naprawdę chce.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-06, 06:44   #51
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Parapetowka

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Nie zwróciłam wcześniej uwagi na te ilości podane przez Autorkę. Aż mi trollem zapachniało. Z drugiej strony, jeżeli to wszystko prawda, trochę jej współczuję, bo pewnie było jej mega przykro (nic to, że sama sobie winna w głównej mierze). Musi się bardzo frustrować sytuacją, znajomymi i - czego może nie dopuszcza do myśli - sama sobą. Postarała się, tylko zawiodła komunikacja i mówienie ludziom wprost czego tak naprawdę chce.
Dla mnie w ogóle to brzmi jakby to była pierwsza domówka autorki ze znajomymi, a inspiracje może czerpać tylko z imienin u cioci. Trochu smutno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-06, 08:03   #52
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Parapetowka

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87397335]Dla mnie w ogóle to brzmi jakby to była pierwsza domówka autorki ze znajomymi, a inspiracje może czerpać tylko z imienin u cioci. Trochu smutno.
[/QUOTE]

No trochu, ale ludzie są różni.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-08, 10:04   #53
dama_z_szynszylem
Raczkowanie
 
Avatar dama_z_szynszylem
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Alwernia/ Tarnów
Wiadomości: 166
Dot.: Parapetowka

Autorka, pewnie ciesząc się nowym mieszkaniem, miała wizję eleganckiego przyjęcia, przy elegancko zastawionym stole. A znajomym dała do zrozumienia, że będzie luźna posiadowka i rozminęli się podejściem. Bez jasnego komunikatu nigdy bym nie pomyślała o przyniesienie sałatki czy czegoś w tym stylu. Takie coś robiłam tylko raz, na święta u siostry.
No i ważna rzecz, zapraszając do siebie na spotka ie, trzeba mieć świadomość, że jako gospodarz ponosi się największe koszty. Jeśli mi to nie odpowiada, nie zapraszam, spotykamy się na mieście i każdy płaci za siebie
dama_z_szynszylem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-08, 11:36   #54
pestka45
Przyczajenie
 
Avatar pestka45
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 29
Dot.: Parapetowka

Ja to nawet nie lubię jak ktoś mi pomaga w kuchni i chce mi sprzątać. Nie znoszę przykladowo jak inni wkłądają mi naczynia do zlewu. Zlew u mnie nie służy do mycia naczyń ( mam zmywarkę) i tych naczyń w zlewie najzwyczajniej się brzydzę, szczególnie jeśli jeszcze w dobrej wierze ktoś zaleje je wodą.

Nigdy nie oczekiwałam jak zapraszam kogos do siebie, ze przyniesie coś do jedzenia. Może co najwyżej przynieść alkohol. Ja organizuję imprezę, to ja stawiam. Poza tym nie przesadzajmy, jedzenie jest tanie....
pestka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-08, 12:19   #55
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Parapetowka

U mnie są trzy typy imprez:
- urodzinowa, parapetówka etc. Wtedy się przynosi jakiś prezent plus ew alkohol. Większe ilości alkoholu, napoje, jedzenie zapewnia gospodarz.
- zwykle spotkanie, gdzie się wpada z piwkiem i chipsami
- impreza składkowa- każdy przynosi alkohol i pije się go wspólnie ( chyba że ktoś ma wybitnie swoje upodobania ) plus przygotowuje jakaś potrawę. To są imprezy typu sylwester, wigilia ( tak naprawdę żadna to wigilia, ale robimy sobie jedno spotkanie w roku przed swietami ze świątecznymi potrawami).

Zawsze jest to wyraźnie zaznaczone. Na miejscu twoich znajomych zrozumialabym że chodzi o opcje nr 2.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-08, 12:26   #56
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Parapetowka

Cytat:
Napisane przez pestka45 Pokaż wiadomość
Ja to nawet nie lubię jak ktoś mi pomaga w kuchni i chce mi sprzątać. Nie znoszę przykladowo jak inni wkłądają mi naczynia do zlewu. Zlew u mnie nie służy do mycia naczyń ( mam zmywarkę) i tych naczyń w zlewie najzwyczajniej się brzydzę, szczególnie jeśli jeszcze w dobrej wierze ktoś zaleje je wodą.

Nigdy nie oczekiwałam jak zapraszam kogos do siebie, ze przyniesie coś do jedzenia. Może co najwyżej przynieść alkohol. Ja organizuję imprezę, to ja stawiam. Poza tym nie przesadzajmy, jedzenie jest tanie....
Ojejku też tego nie lubię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-08, 12:45   #57
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Parapetowka

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ojejku też tego nie lubię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też nie znoszę.
Przyniosą wszystko do kuchni, wstawią do zlewu zupełnie bez ładu i składu, co się nie zmieści rozstawią po całej kuchni. Potem nie dość, że nie ma jak w tym zlewie zmywać, bo piramidka pod sam wylot kranu ledwo stoi, to jeszcze nastawiane po bokach m.in. na ociekaczu, bo wszystko do zlewu nie weszło. A o pułapkach typu kieliszki w szklankach nawet nie wspomnę.
Zdecydowanie wolę sama pozanosić i pozmywać w jakiejś tam kolejności, np. najpierw przynieść i umyć talerze, potem pozmywać np. szklanki, potem wytrzeć do sucha i wstawić do szafki talerze, które w międzyczasie chociaż trochę ociekły na ociekaczu, itp. a nie grać w zmywakową jengę czy inne bierki.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 13:22   #58
Zacharkaps
Przyczajenie
 
Avatar Zacharkaps
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 23
Dot.: Parapetowka

No to ja się pytam o prezent.... Jestem osoba, która chce podarować coś znajomym ale nie wiem co im dać. Doradzicie?
Zacharkaps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 13:50   #59
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Parapetowka

Cytat:
Napisane przez Zacharkaps Pokaż wiadomość
No to ja się pytam o prezent.... Jestem osoba, która chce podarować coś znajomym ale nie wiem co im dać. Doradzicie?
Na parapetówkę? Kwiatek doniczkowy, zestaw kieliszków/szklanek/kufli (imho, nawet jak mają, to tego nigdy za dużo), jakaś deska do krojenia albo do wykładania przekąsek na imprezę?

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 14:00   #60
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Parapetowka

Cytat:
Napisane przez Zacharkaps Pokaż wiadomość
No to ja się pytam o prezent.... Jestem osoba, która chce podarować coś znajomym ale nie wiem co im dać. Doradzicie?
Coś, co zajmie mało miejsca, albo się zużyje.
Może jakieś świeczki zapachowe.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Na parapetówkę? Kwiatek doniczkowy, zestaw kieliszków/szklanek/kufli (imho, nawet jak mają, to tego nigdy za dużo), jakaś deska do krojenia albo do wykładania przekąsek na imprezę?

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Moje otoczenie chyba też tak myśli, przez co szklanek mamy z tż chyba więcej, niż 40.
I to jest za dużo, dużo za dużo.
Z kwiatkami doniczkowymi to samo, gdybym nie była taka ujowa w kwiatki i mi tak szybko nie zdychały, to chyba nie byłoby gdzie nogi postawić.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-11 12:21:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:02.