Cena na metce a cena przy kasie? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-30, 16:13   #121
ja i moj kot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 405
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez 88madziol88 Pokaż wiadomość
byłam w Mohito w niedziele i kupiłam sukienkę i bluzkę z rabatem tym 20%
przychodzę do domu i tak z ciekawości sprawdzam bo coś mi nie grało i okazuje się, że mam źle nabity rabat na sukienkę więc dzwonie tam i pytam i mówią żeby przyjść itp przychodzę tam wczoraj a Pani sprawdza inne sukienki i mówi że cena na nie jest 179,90 a nie tak jak ja mam na metce 159,90 sukienka miała cenę na metce 159,90 taką białą zaklejona była ta taka jak zwykle co kod kreskowy jest koło niej. więc ja mówię że chyba obowiązuje cena z metki a ona do mnie że gdybym zauważyła o w trakcie kasowania to tak ale że po zakończeniu paragonu ja się zgodziłam na tą cenę i że mogę zgłosić wtedy tylko reklamację albo zwrócić;/


pomocy;/;/
Okłamała Cię, licząc, że uwierzysz i odpuścisz. Idź tam i nie daj się spławić. Sypnij artykułem z kodeksu cywilnego, a jak to nie poskutkuje to poproś o jej imię i nazwisko, bo chcesz złożyć skargę, że nie chcą Ci oddać Twoich pieniędzy.
ja i moj kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 17:12   #122
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Korektę do paragonu da się zrobić ZAWSZE, a wg polskiego prawa to jest ich za przeproszeniem psi obowiązek sprzedać w cenie z metki, więc nie odpuszczaj, ewentualnie poproś kierownika sklepu, bo może kasjerka się nie orientuje za bardzo w przepisach
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 17:56   #123
88madziol88
Wtajemniczenie
 
Avatar 88madziol88
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 312
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Korektę do paragonu da się zrobić ZAWSZE, a wg polskiego prawa to jest ich za przeproszeniem psi obowiązek sprzedać w cenie z metki, więc nie odpuszczaj, ewentualnie poproś kierownika sklepu, bo może kasjerka się nie orientuje za bardzo w przepisach
dzięki dziewczyny kochane jesteście;*
to była menadzerka właśnie i ona powiedziała że mogę zgłosić ewentualnie reklamację na to i że gdyby to było w trakcie transakcji to owszem zmieniłaby mi cenę ale że to już po fakcie no to że ja niby zaakceptowałam tą cenę tylko sory nie zwracałam uwagi na to wtedy;/;/ bo kupowałam nie tylko ją;/

podajcie mi jakiś artykuł z kodeksu którym mogłabym zaskoczyć panią;D
__________________
http://instagram.com/madddlennn
88madziol88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 19:16   #124
ja i moj kot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 405
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

art. 543 kodeksu cywilnego: "Wystawienie rzeczy w miejscu sprzedaży na widok publiczny z oznaczeniem ceny uważa się za ofertę sprzedaży".

Sama widzisz, że pani racji nie miała, a jedynie chciała Cię spławić
ja i moj kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 16:06   #125
nadi-a
Raczkowanie
 
Avatar nadi-a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 495
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Podbijam;
Zamawiałam ze sklepu Reserved online czapkę i szalik. Ceny na stronie to 49,99 za czapkę i 59,99 za szalik. Skorzystałam z promocji -25% więc zostało mi to odliczone. Dostałam swoje zakupy, patrzę na metki, a na czapce cena 34,99 Ja po odliczeniu 25% zapłaciłam za nią więcej, 37,49...
Nie wiem, robić coś z tym, nie robić? Napisałabym do nich, bo chyba mają troche bałagan...
Jak myślicie?
__________________
"ja nie chcę wiele - Ciebie i zieleń, i żeby wiatr kołysał gałęzie drzew... ja nie chcę wiele, ale nie mniej niż wszystko: Ciebie i zieleń, i żeby listkom akacji było wietrznie, i żeby sercu - bezpiecznie"




narzeczona
nadi-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 16:55   #126
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez nadi-a Pokaż wiadomość
Podbijam;
Zamawiałam ze sklepu Reserved online czapkę i szalik. Ceny na stronie to 49,99 za czapkę i 59,99 za szalik. Skorzystałam z promocji -25% więc zostało mi to odliczone. Dostałam swoje zakupy, patrzę na metki, a na czapce cena 34,99 Ja po odliczeniu 25% zapłaciłam za nią więcej, 37,49...
Nie wiem, robić coś z tym, nie robić? Napisałabym do nich, bo chyba mają troche bałagan...
Jak myślicie?
Czyżby ceny na stronie poszybowały w górę z okazji promocji -25%? Nieładnie ze strony firmy, chociaż ciebie w tym przypadku obowiązują prawdopodobnie ceny podane na stronie przy poszczególnych produktach.
Możesz im jednak napisać, że czujesz się oszukana tą "promocją" itd. Może zareagują na taką skargę.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 17:19   #127
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Raczej nic nie wywalczysz, bo zakupiłaś czapkę w cenie obowiązującej na stronie internetowej i wg tego wszystko jest OK. Najwidoczniej w międzyczasie wprowadzili jakieś inne ceny w sklepie albo po prostu występują różnice między sklepem on-line, a stacjonarnymi.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-10, 19:07   #128
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Ja ostatnio byłam w drogerii i chciałam kupić podkład. Przy kasie okazało się, że cena jest wyższa niż na półce. Pani za nic w świecie nie chciała mi go sprzedać po cenie na półce, więc podziękowałam i wyszłam Stwierdziła, że ją nie interesuje prawo do kupna po widocznej cenie, bo ona z własnej kieszeni nie dołoży
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 19:58   #129
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Stwierdziła, że ją nie interesuje prawo do kupna po widocznej cenie, bo ona z własnej kieszeni nie dołoży
U mnie pewnie obudziłby się złośliwiec i dla zasady uparłabym się, że kupię ten podkład w takiej cenie, jak na półce.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 21:36   #130
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
U mnie pewnie obudziłby się złośliwiec i dla zasady uparłabym się, że kupię ten podkład w takiej cenie, jak na półce.
Ja gdybym była sama to też walczyłabym ale byłam z mamą, a ona nie lubi takich akcji, więc nie chciałam jej stresować
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 13:03   #131
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Przeczytałam, cały wątek ale jedna kwestia jest dla mnie wciąż nie jasna.

Miałam wczoraj taką sytuację w jednej z sieciówek. Kupowałam przecenioną bluzkę, cena po przecenie dajmy na to 40 zł, a przy kasie 75 zł. Od razu powiedziałam, że wiem że muszą mi sprzedać po cenie z metki (nie ma mowy o przeklejaniu, ten rodzaj naklejek rozrywa się przy próbie zamiast odklejać). Pani zawołała kierowniczkę, ta zaś przyniosła pozostałe dwie identyczne bluzki z wieszaka, które faktycznie miały cenę 75 zł. Powiedziała mi (bez żadnej podstawy prawnej o którą prosiłam), że zapis na który się powołuję jest jak najbardziej słuszny, ale w przypadku gdy większość tego samego towaru ma metki w prawidłowej cenie, nie mają obowiązku sprzedawać tej pojedynczej sztuki w niższej cenie, nawet jeśli taka właśnie widnieje na metce. Nazwała to widełkami na korzyść sprzedawcy.
Szukam podstawy prawnej i nie mogę znaleźć. Bluzki oczywiście nie kupiłam.

Nie będę się raczej jeździła wykłócać, bo też aż tak mi na niej nie zależało, panie zresztą też były miłe i nie mam zamiaru pisać na nie skargi, ale na przyszłość chciałabym po prostu wiedzieć jak to wygląda od strony prawnej.

Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie szczegółowych zasad uwidaczniania cen towarów i usług oraz sposobu oznaczania ceną towarów przeznaczonych do sprzedażynie mówi nic o takiej sytuacji, albo jestem ślepa http://www.lex.pl/akt/-/akt/dz-u-2015-568
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2016-01-31 o 13:06
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-05, 10:22   #132
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Nigdy nie spotkałam się z taką interpretacją przepisów. Myślę, że po prostu sobie to wymyśliła, żeby się Ciebie pozbyć. Napisz do centrali sieciówki i opisz tę sytuację.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 10:48   #133
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Nigdy nie spotkałam się z taką interpretacją przepisów. Myślę, że po prostu sobie to wymyśliła, żeby się Ciebie pozbyć. Napisz do centrali sieciówki i opisz tę sytuację.
Nie jestem tak do końca pewna, bo spotkałam się z tym w różnych opowieściach, więc to na pewno nie jednorazowe "widzimisie", ale przyznam szczerze, że podstawy prawnej nie znalazłam...
Być może sprzedawcy tak się ratują w takich sytuacjach? Twierdząc, że jeżeli inne sztuki tego samego towaru mają inną cenę, to klient przekleił etc?
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 09:11   #134
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Nie jestem tak do końca pewna, bo spotkałam się z tym w różnych opowieściach, więc to na pewno nie jednorazowe "widzimisie", ale przyznam szczerze, że podstawy prawnej nie znalazłam...
Być może sprzedawcy tak się ratują w takich sytuacjach? Twierdząc, że jeżeli inne sztuki tego samego towaru mają inną cenę, to klient przekleił etc?
Z drugiej strony, nie masz obowiązku oglądać każdej sztuki i porównywać czy aby na pewno każda ma taką samą cenę. Dla mnie cena na towarze jest obowiązująca.
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 09:40   #135
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

no tak właśnie myślałam... chyba się przejdę do rzecznika praw konsumenta żeby wiedzieć na przyszłość. jeśli się czegoś dowiem, dam tu znać

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Nigdy nie spotkałam się z taką interpretacją przepisów. Myślę, że po prostu sobie to wymyśliła, żeby się Ciebie pozbyć. Napisz do centrali sieciówki i opisz tę sytuację.
mogę napisać, szukałam nawet kontaktu, ale nie ma nic prócz miezynarodowego numeru telefonu jeśli dobrze widzę. chodzi mi o sieć Bershka.
z tym, że bluzka na pewno już dawno jest sprzedana i przeklejoną droższą ceną, więc i tak chyba nic nie uzyskam.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 09:42   #136
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Nie jestem tak do końca pewna, bo spotkałam się z tym w różnych opowieściach, więc to na pewno nie jednorazowe "widzimisie", ale przyznam szczerze, że podstawy prawnej nie znalazłam...
Być może sprzedawcy tak się ratują w takich sytuacjach? Twierdząc, że jeżeli inne sztuki tego samego towaru mają inną cenę, to klient przekleił etc?
To jest raczej polityka jaką prowadzi sklep. Kiedyś kupiłam torebkę która była przecenione. Cena na trzech sztukach była 90 zł na jednej pozostałej 70 zł. Oglądnęłam ja bardzo dokładnie czy nie jest uszkodzona ale nie była więc wybrałam ta tańszą. Kasjerka nabiała mi 90 zł ale kiedy zwróciłam jej uwagę ze na metce jest inna cena to po konsultacji z kierowniczką stwierdziła że torebki po przecenie kosztują 90 zł ale ja zapłacę 70 bo widocznie ktoś popełnił błąd.
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 09:49   #137
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez 21pyza Pokaż wiadomość
To jest raczej polityka jaką prowadzi sklep. Kiedyś kupiłam torebkę która była przecenione. Cena na trzech sztukach była 90 zł na jednej pozostałej 70 zł. Oglądnęłam ja bardzo dokładnie czy nie jest uszkodzona ale nie była więc wybrałam ta tańszą. Kasjerka nabiała mi 90 zł ale kiedy zwróciłam jej uwagę ze na metce jest inna cena to po konsultacji z kierowniczką stwierdziła że torebki po przecenie kosztują 90 zł ale ja zapłacę 70 bo widocznie ktoś popełnił błąd.
I tak powinno być
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 11:59   #138
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Bershka? To by sie zgadzalo, bo.mialam.identyczna sytuacje w stradivariusie, 20 zl różnicy na jednym towarze, a babka mi wpierala, ze skoro na innych kamizelkach jest cena ok, to ona nie ma obowiazku mi sprzedac taniej. Nie spieralam sie, tylko nie kupilam tej rzeczy i wyszlam ze sklepu
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 14:16   #139
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez 21pyza Pokaż wiadomość
To jest raczej polityka jaką prowadzi sklep. Kiedyś kupiłam torebkę która była przecenione. Cena na trzech sztukach była 90 zł na jednej pozostałej 70 zł. Oglądnęłam ja bardzo dokładnie czy nie jest uszkodzona ale nie była więc wybrałam ta tańszą. Kasjerka nabiała mi 90 zł ale kiedy zwróciłam jej uwagę ze na metce jest inna cena to po konsultacji z kierowniczką stwierdziła że torebki po przecenie kosztują 90 zł ale ja zapłacę 70 bo widocznie ktoś popełnił błąd.
Miałam identyczną sytuację, tylko z majtkami w Reserved. Na metce była cena 19,99, nabito mi 29.99. Zwróciłam uwagę, sprzedawczyni zadzwoniła po kierowniczkę, która od razu nabiła mi cenę z metki bez żadnych ceregieli.
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-06, 20:46   #140
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

abiblabla art. 5 ustawy o informowaniu o cenach towarów i usług - "W przypadku rozbieżności lub wątpliwości co do ceny za oferowany towar lub usługę konsument ma prawo do żądania sprzedaży towaru lub usługi po cenie dla niego najkorzystniejszej."
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 20:55   #141
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez ewanka1989 Pokaż wiadomość
abiblabla art. 5 ustawy o informowaniu o cenach towarów i usług - "W przypadku rozbieżności lub wątpliwości co do ceny za oferowany towar lub usługę konsument ma prawo do żądania sprzedaży towaru lub usługi po cenie dla niego najkorzystniejszej."
ooo dzięki piękne, musiałam przeoczyć.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:21   #142
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
ooo dzięki piękne, musiałam przeoczyć.

No dobra, tylko ten zapis nie mowi co ma zrobić sprzedawca. Bo ty możesz sobie żądać.
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 22:01   #143
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
No dobra, tylko ten zapis nie mowi co ma zrobić sprzedawca. Bo ty możesz sobie żądać.
no tak, ale zaraz po przeczytaniu tego tekstu wygooglowałam go sobie i znalazłam (ze strony http://www.federacja-konsumentow.org...,6,1,cena.html ):

Przepis art. 5 ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług stanowi:
„W przypadku rozbieżności lub wątpliwości co do ceny za oferowany towar lub usługę konsument ma prawo do żądania sprzedaży towaru lub usługi po cenie dla niego najkorzystniejszej.”

Tym samym można zażądać sprzedaży, nawet, gdy pomyłka jest niezawiniona.

Ponadto zasadą jest, że wystawienie rzeczy na widok publiczny z oznaczeniem ceny uważa się za ofertę sprzedaży. Konsument zabierając rzecz z półki i udając się z nią do kasy w celu dokonania zapłaty ofertę przyjmuje.
Sprzedawca (lub osoba przez niego upoważniona) nie może przy kasie oświadczyć, że sprzeda rzecz ale po innej cenie.

W takim wypadku należy na miejscu złożyć pismo z żądaniem sprzedaży rzeczy po cenie oznaczonej na półce oraz niezwłocznie złożyć skargę do najbliższego Inspektoratu Inspekcji Handlowej (adresy można znaleźć na stronie www.uokik.gov.pl).


Zgodnie z art. 4 ww. ustawy . o informowaniu o cenach towarów i usług w miejscu sprzedaży detalicznej i świadczenia usług uwidacznia się cenę oraz cenę jednostkową towaru (usługi) w sposób jednoznaczny, niebudzący wątpliwości oraz umożliwiający porównanie cen.
W przypadku obniżki ceny uwidacznia się także informację o przyczynie wprowadzenia obniżki.

Jeżeli przedsiębiorca nie wykonuje obowiązków, o których mowa w art. 4, wojewódzki inspektor Inspekcji Handlowej nakłada na niego, w drodze decyzji, karę pieniężną do wysokości 20.000 zł.
Jeżeli przedsiębiorca nie wykonał obowiązków, o których mowa w art. 4, co najmniej trzykrotnie w okresie 12 miesięcy licząc od dnia, w którym stwierdzono naruszenie tych obowiązków po raz pierwszy, wojewódzki inspektor Inspekcji Handlowej nakłada na niego, w drodze decyzji, karę pieniężną do wysokości 40.000 zł.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2016-02-07 o 22:03
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 13:49   #144
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

kupowałam kiedyś kurczaka w Kauflandzie, miał być po 3,49 za kg a na paragonie wyszedł po 4,49. w punkcie obsługi klienta bez problemu oddali różnicę w cenie. okazało się, ze po prostu panie ze stoiska mięsnego dostały kartki z przecenami, ale po prostu ktoś tych przecen nie wbił do systemu. dlatego upominać się trzeba zawsze, bo na swoje pieniądze ciężko pracujemy i nie ma co dawać się oszukiwać czy płacić za czyjeś błędy.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 15:57   #145
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
no tak, ale zaraz po przeczytaniu tego tekstu wygooglowałam go sobie i znalazłam (ze strony http://www.federacja-konsumentow.org...,6,1,cena.html ):

Przepis art. 5 ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług stanowi:
„W przypadku rozbieżności lub wątpliwości co do ceny za oferowany towar lub usługę konsument ma prawo do żądania sprzedaży towaru lub usługi po cenie dla niego najkorzystniejszej.”

Tym samym można zażądać sprzedaży, nawet, gdy pomyłka jest niezawiniona.

Ponadto zasadą jest, że wystawienie rzeczy na widok publiczny z oznaczeniem ceny uważa się za ofertę sprzedaży. Konsument zabierając rzecz z półki i udając się z nią do kasy w celu dokonania zapłaty ofertę przyjmuje.
Sprzedawca (lub osoba przez niego upoważniona) nie może przy kasie oświadczyć, że sprzeda rzecz ale po innej cenie.

W takim wypadku należy na miejscu złożyć pismo z żądaniem sprzedaży rzeczy po cenie oznaczonej na półce oraz niezwłocznie złożyć skargę do najbliższego Inspektoratu Inspekcji Handlowej (adresy można znaleźć na stronie www.uokik.gov.pl).


Zgodnie z art. 4 ww. ustawy . o informowaniu o cenach towarów i usług w miejscu sprzedaży detalicznej i świadczenia usług uwidacznia się cenę oraz cenę jednostkową towaru (usługi) w sposób jednoznaczny, niebudzący wątpliwości oraz umożliwiający porównanie cen.
W przypadku obniżki ceny uwidacznia się także informację o przyczynie wprowadzenia obniżki.

Jeżeli przedsiębiorca nie wykonuje obowiązków, o których mowa w art. 4, wojewódzki inspektor Inspekcji Handlowej nakłada na niego, w drodze decyzji, karę pieniężną do wysokości 20.000 zł.
Jeżeli przedsiębiorca nie wykonał obowiązków, o których mowa w art. 4, co najmniej trzykrotnie w okresie 12 miesięcy licząc od dnia, w którym stwierdzono naruszenie tych obowiązków po raz pierwszy, wojewódzki inspektor Inspekcji Handlowej nakłada na niego, w drodze decyzji, karę pieniężną do wysokości 40.000 zł.
Czyli konsument ma prawo żądać, sprzedawca może odmówić i przyjdzie do niego inspektor z wih, by wlepić mu mandat, współczuję pracownikom wih Ciekawe jak na takie rozwiązanie zareagowaliby menagerowie sklepów czy mają prodcedury na tego typu sytuacje.
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-08 16:57:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.