Jak przestać tęsknić? Jak zapomnieć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-09, 07:10   #1
MrsMadeleine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 7

Jak przestać tęsknić? Jak zapomnieć?


Witam

Tak jak w tytule - jak przestać tęsknić za kimś? jak zapomnieć?
Za kimś, kto odwrócił się od nas wtedy, gdy potrzebowaliśmy jego pomocy.

Nie myślę bardzo często o tej osobie, ale brakuje mi jej. Czasami przechodzi mi przez myśl, żeby odezwać się, spróbować odnowić kontakt.. Z drugiej strony przecież minęło ponad 6 lat. Gdyby ta osoba chciała, to odezwałaby się sama. Poza tym zmieniła się. Po prostu wiem, że to wszystko jest bez sensu, że tylko bym się zbłazniła, ale w jakiś sposób bywa, że tęsknię za nią.

Najpierw czułam do niej straszny żal i złość. Potem była mi obojętna..a od pewnego czasu bywa, że przypominam sobie jak świetnie spędzałyśmy czas, te wszystkie miłe chwile... i zaczynam odczuwać smutek, że to już nie wróci i każda z nas poszła w inną stronę. To była kiedyś moja bardzo dobra koleżanka. Ludzie się zmieniają, nie mogłam uwierzyć, że aż tak bardzo... czasami na gorsze.

Cały czas staram się nie myśleć o przeszłości, skupić się na terazniejszości (z której jestem bardzo zadowolona), przyszłości, myśleć pozytywnie i wmawiać sobie, że przeszłość to przeszłość. Skoro ta osoba mnie zawiodła w ważnej dla mnie chwili, nigdy nie przeprosiła, nie próbowała odnowić kontaktu... to znaczy, że nie chce mieć mnie w swoim życiu. Po prostu czasami mi to nie wychodzi, zdarza się to rzadko, ale jednak... Chciałabym w jakiś sposób zapomnieć o tym wszystkim lub mieć do tego neutralne podejście, nie tęsknić.

Proszę o rady. Nie jest to sprawa życia i śmierci, nie płaczę przez to, ale chciałabym mieć do tego zwykłe podejście..a nie rozpamiętywać byłą przyjazn, której już nigdy nie da się odbudować ani odnowić kontaktu.
MrsMadeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 07:16   #2
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Jak przestać tęsknić? Jak zapomnieć?

6 lat minęło. Nie wiem czy jest sens.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 07:42   #3
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Jak przestać tęsknić? Jak zapomnieć?

Byłam w takiej sytuacji. U mnie minął tylko rok, ale pomógł mi czas i to, że do niej napisałam i przekonałam się na 100%, że ta relacja nie ma sensu.

Może dopadł Cię po prostu nostalgiczny czas i za chwilkę to minie. Głowa do góry!

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 08:01   #4
MrsMadeleine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 7
Dot.: Jak przestać tęsknić? Jak zapomnieć?

Dzięki!
Właśnie wydaje mi się, że to taki nostalgiczny czas. Nie mam tak codziennie. Od jakiegoś roku raz na kilka miesięcy dopada mnie kilka dni takiej zadumy, głupich przemyśleń. Kilka razy miałam ochotę do niej napisać, jakiś list... ale co ja bym w nim miała napisać? Przeprosić ją? Za co? Mogłabym do niej napisać, że mi jej brakuje, ale to i tak jest bez sensu. Od tego czasu nie minęło kilka miesięcy tylko ponad 6 lat. To jest kawał czasu, zwłaszcza, że byłyśmy wtedy gówniarami i wszystko wyglądało inaczej.

Ona się zmieniła. Kiedyś była bardzo sympatyczną osobą, z dużym poczuciem humoru, była taka naturalna. Potem zmienił ją wpływ innych znajomych, chyba chciała się do nich przystosować. Zupełnie nie ta sama osoba, którą była kiedyś. Jaką ja mam pewność, że znowu jest taka, jaka była kilka lat temu? Żadnej.

Jestem niemal na 99% pewna, że tęsknię za kimś, kogo już nie ma. Wspominam osobę, która już zapewne tak się nie zachowuje, kogoś kto ma swoje życie i gdyby chciała to też przez tyle lat zrobiłaby jakiś krok. Widocznie nie chciała.

Pragnę tylko być obojętna odnośnie tej sprawy. Boję się odczuwać tęsknotę, bo wydaje mi się, że jest to w pewien sposób jakaś słabość, wrażliwość. Zresztą po co rozpamiętywać takie chwile... Wszystko rozumiem, a nie potrafię się do tego zastosować. Próbuję i nic z tego nie wychodzi. Chcę, żeby już to rozpamiętywanie przeszło... żebym po prostu mogła stwierdzić "miałam kiedyś bardzo dobrą koleżankę, zmieniła się, trudno, każda z nas ma swoje życie i tyle"... Zero uczuć, zero emocji.
MrsMadeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 17:59   #5
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Jak przestać tęsknić? Jak zapomnieć?

Byliście dobrymi kumpelkami, to Cie boli bo ona nagle Cie zostawiła?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 18:35   #6
MrsMadeleine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 7
Dot.: Jak przestać tęsknić? Jak zapomnieć?

Nie umiem jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. To było jednak kawał czasu temu. Jak już wspomniałam nie płaczę za nią ani nic z tych rzeczy. Po prostu czasami mam takie nostalgiczne dni, gdy myślę sobie, że wtedy było bardzo miło spędzać z nią czas.

Z drugiej strony kiedyś czułam do niej pewnego rodzaju żal, że zostawiła mnie, że zmieniła się. Teraz nawet nie mam żalu, może jeszcze czasami odczuwam pewnego rodzaju smutek (?), że ludzie się zmieniają, że nagle stają się zupełnie obcy...

Chciałabym czuć do tego dystans, patrzeć na to wszystko neutralnie. Może gdybyśmy się wtedy pokłóciły to inaczej by to wszystko wyglądało. A to przyszło tak nagle. Nie miałyśmy okazji po tym zdarzeniu wyjaśnić sobie wszystkiego. Z tym, że tak jak wspominałam - to było dawno temu, młodzieńcze lata. Faktycznie nie ma sensu zbłaznić się i nagle jakieś listy pisać czy coś takiego.

Jesteśmy już zupełnie innymi osobami. Chciałabym w sobie to jakoś przetrawić. Wszystko rozumiem, a nie umiem się do tego zastosować. Staram się w takich nostalgicznych momentach zająć myśli czymś innym, ale czasami się nie da. Jakoś podświadomie wspominam stare czasy. Wiem, to są głupie przemyślenia.
MrsMadeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 18:58   #7
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Jak przestać tęsknić? Jak zapomnieć?

Powinnaś znaleźć sobie nowych znajomych.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-09, 19:16   #8
MrsMadeleine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 7
Dot.: Jak przestać tęsknić? Jak zapomnieć?

Mam dwie bardzo dobre koleżanki Dlatego tym bardziej dziwi mnie to, że wspominam jakąś starą znajomość.
MrsMadeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 19:27   #9
nadzieja33
Przyczajenie
 
Avatar nadzieja33
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 29
Dot.: Jak przestać tęsknić? Jak zapomnieć?

Ja tu widzę dwa wyjścia z sytuacji. Po pierwsze to co dziewczyny napisały wyżej, czas leczy rany. Pytanie brzmi, czy brakuje Ci tej konkretnej znajomej, czy może brakuje Ci bliskiej przyjaciółki, której teraz nie masz? Jeżeli masz nowych znajomych a ciągle tęsknisz za tamtą osobą, to znaczy, że nie zamknęłaś na dobre tego rozdziału. 6 lat to całkiem sporo na przeżywanie takiego rozstania z koleżanką.

Z drugiej strony, skoro to trwa tak długo i ciągle się łudzisz i zastanawiasz nad tą sytuacją, to się odezwij. Jeżeli okaże się, że nie jest tą osobą, z którą chcesz się w tym momencie zadawać, to przynajmniej będziesz miała pewność i będzie Ci łatwiej zamknąć to na dobre. Ostatecznie, może uda wam się wyjaśnić to co zaszło kiedyś i odnowić kontakt.
nadzieja33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 21:09   #10
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jak przestać tęsknić? Jak zapomnieć?

Co złego jest w odezwaniu się ? nic - jedynie możesz liczyć się z tym że zostaniesz olana, ponownie zraniona - czy stac Cie na to ? a może właśnie tego potrzebujesz ? by całkiem o tym zapomnieć...
Jeśli chcesz z nia pogadać po prostu mozesz sie odezwać: witaj co słychać u Ciebie ?
jesli rozwinie sie rozmowa zawsze mozna zaproponowac kawę
na poczatku nie poruszala bym tematu przeszlosci , jakos moglo by wyjsc nie samacznie...

Wiesz ja też mam taka" swoja psiapsiółę" , do ktorej mam "sentyment " mocno mnie zranila ale jakos nie chciala bym ponowic z nia kontaktow. Czesto o niej mysle , czesto ja wspomninam -Wydaje mi sie że takie nostalgie dopadaja nas gdy zostalismy mocno zranieni... Bo jak pewne powiedzenie brzmi - łatwiej wybaczyć niż zapomnieć.
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich

Edytowane przez gryzelda
Czas edycji: 2017-08-09 o 21:15 Powód: dopisek
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 23:32   #11
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Jak przestać tęsknić? Jak zapomnieć?

minęło sporo czasu. to wszystko już zgasło. umarło śmiercią naturalną.
tego już nie ma.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-10 00:32:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:23.