warto studia socjologia ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-04, 13:27   #1
grosik11111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 78

warto studia socjologia ?


hej
Wiem, że ostatnio na forum zadaje dużo pytać na tematy zawodowe ale czasem trzeba... co myślicie o socjologii? Naprawdę kiepski kierunek ? studiuje ktoś ?
grosik11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 14:03   #2
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: warto studia socjologia ?

Cytat:
Napisane przez grosik11111 Pokaż wiadomość
hej
Wiem, że ostatnio na forum zadaje dużo pytać na tematy zawodowe ale czasem trzeba... co myślicie o socjologii? Naprawdę kiepski kierunek ? studiuje ktoś ?
A co planujesz po tym robić?
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 14:41   #3
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: warto studia socjologia ?

Ja skończyłam socjologię, ale to było już kilkanaście lat temu. Na 100 osób na roku w zawodzie pracują 2. Reszta poutykana po branżach często nawet nie pokrewnych.
Czy warto studiować socjologię? Jako studia to kierunek ciekawy i rozwijający. Bardzo dobrze wspominam te 5 lat. Ale jako perspektywa na zawód i zarobek socjologia to kanał.
Kiedy ja kończyłam socjologię kierunek był jeszcze dość mało spotykany i niemodny. Teraz, kiedy można to studiować w pierwszej lepszej szkole perspektywy są jeszcze gorsze.
Podsumowując - dla samej siebie warto, ale jeśli masz się z tego utrzymywać to uciekaj jak najdalej!
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 14:52   #4
grosik11111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 78
Dot.: warto studia socjologia ?

kurcze no ja chciałam iść na specjalizacji PR szczerze mówiąc, myślałam, że po tej specjalizacji jest łatwo... specjaliści z Public Relations są chyba poszukiwani ?!
grosik11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 15:26   #5
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: warto studia socjologia ?

Po pierwsze, nadajesz się PR? Masz mocne nerwy, dobrą dykcję, lekkie pióro i miłą aparycję? Bo to wszystko jest ważne. Po drugie, pomyśl kto zatrudnia PR. Kilku polityków, duże firmy i tyle. A specjalistów od tego już trochę jest.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 16:13   #6
grosik11111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 78
Dot.: warto studia socjologia ?

no to mnie nie pocieszyłyście KURCZE, MYŚLAŁAM ŻE JEST LEPIEJ W TYM ZAWODZIE...
grosik11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 11:13   #7
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: warto studia socjologia ?

Cytat:
Napisane przez grosik11111 Pokaż wiadomość
no to mnie nie pocieszyłyście KURCZE, MYŚLAŁAM ŻE JEST LEPIEJ W TYM ZAWODZIE...
skara ma rację - jeśli jesteś właścicielką kamienicy i będziesz żyć z czynszów, albo masz udziały w kopalni diamentów to możesz sobie pozwolić na rozwój intelektualny na socjologii. Ale jeśli zamierzasz pracować i zarabiać, to jak to mówią, niech cię ręka Boska broni. Widzę, że w ogóle kiepsko się orientujesz w rynku pracy. Ja niedawno skończyłam pokrewne do socjologii studia i teraz muszę się przekwalifikowywać i robić szkołę, która da mi zawód, bo nie mogę znaleźć pracy. Naprawdę, studia to najwyżej 5 lat, a grozi ci perspektywa borykania się z bezrobociem i biedą całe życie, więc zastanów się dobrze. W ogóle mamy już dużo za dużo studentów, rynek jest przesycony, może ci studia nie są potrzebne?
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-05, 13:03   #8
AngelOfDestiny
Raczkowanie
 
Avatar AngelOfDestiny
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 148
Dot.: warto studia socjologia ?

Ja także nie polecam takich studiów. Sama podjęłam podobny kierunek ponieważ nie miałam pomysłu na inny... Dziś żałuję, że bezcelowo studiowałam zamiast zrobić jakiś praktyczny kurs/ szkołę i mieć konkretny zawód związany z moimi umiejętnościami. Najgorsze jest to, że wtedy miałam przekonanie, że będąc osobą po studiach będę kimś "lepszym" niż krawcowa, fryzjerka, kosmetyczka, które są idealnym zajęciem dla moich predyspozycji.

Moja rada - lepiej poświęcić trochę czasu na poznanie siebie i swoich prawdziwych predyspozycji/wrodzonych talentów i właściwie wybrać zawód, który będzie Ciebie rozwijał i sprawiał Ci satysfakcję.
AngelOfDestiny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 15:10   #9
ikaa88
Raczkowanie
 
Avatar ikaa88
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 111
Dot.: warto studia socjologia ?

Cytat:
Napisane przez AngelOfDestiny Pokaż wiadomość
(...)

Moja rada - lepiej poświęcić trochę czasu na poznanie siebie i swoich prawdziwych predyspozycji/wrodzonych talentów i właściwie wybrać zawód, który będzie Ciebie rozwijał i sprawiał Ci satysfakcję.
Jak najbardziej popieram!

Ja na szczęście w trakcie studiów się opamiętałam, że jednak nie znajdę pracy w moim kierunku więc wybrałam dodatkowy fakultet. Dzięki temu bardzo szybko znalazłam prace (będąc jeszcze studentką). Prześledź rynek pracy, zobacz jaki specjaliści są poszukiwani, języki etc. i wybierz w czym Ty odnalazłabyś się najbardziej.
Powodzenia
ikaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 17:07   #10
grosik11111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 78
Dot.: warto studia socjologia ?

Cytat:
Napisane przez ikaa88 Pokaż wiadomość
Prześledź rynek pracy, zobacz jaki specjaliści są poszukiwani, języki etc. i wybierz w czym Ty odnalazłabyś się najbardziej.
Powodzenia

Z tym, że prześledziłam rynek i wiecie co?! Nigdzie nie ma dobrej pracy, chyba, że po medycynie lub branży IT...
Studia może nie dają gwarancji pracy, ale dobrze wiecie jaka jest opinia ludzi o osobach bez mgr... To macie jakieś propozycje ?
grosik11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 17:20   #11
ikaa88
Raczkowanie
 
Avatar ikaa88
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 111
Dot.: warto studia socjologia ?

Może języki?
ikaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-05, 18:52   #12
grosik11111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 78
Dot.: warto studia socjologia ?

Cytat:
Napisane przez ikaa88 Pokaż wiadomość
Może języki?
Myślę nad turystyką i rekreacją. Co Wy na to ?
grosik11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 19:00   #13
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: warto studia socjologia ?

A co się opinią przejmujesz? Osobiście wolałabym być po zawodówce i zarabiać dobrze pieniądze niż po jakimś marnym kierunku skończonym po to aby tylko mieć papier, błagać pracodawcę o pensję minimalną.

Turystka+ bardzo dobrze opanowane 2-3 języki to jest jakaś opcja.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 19:05   #14
grosik11111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 78
Dot.: warto studia socjologia ?

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
A co się opinią przejmujesz?
Jak byłam młodsza to mnie to waliło... ale z czasem człowiekowi na tym zależy nie sądzisz ?
grosik11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 19:09   #15
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: warto studia socjologia ?

Właśnie nie sądzę, bo twoje wykształcenie to wyłącznie twoja sprawa. Inni ci na chleb nie będą dawać, więc raczej nie powinno ich obchodzić jaką szkołę skończyłaś, ważne żebyś ty była w stanie się potem sama utrzymać i jednocześnie żebyś była zadowolona ze swojej pracy.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 20:48   #16
grosik11111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 78
Dot.: warto studia socjologia ?

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Właśnie nie sądzę, bo twoje wykształcenie to wyłącznie twoja sprawa. Inni ci na chleb nie będą dawać, więc raczej nie powinno ich obchodzić jaką szkołę skończyłaś, ważne żebyś ty była w stanie się potem sama utrzymać i jednocześnie żebyś była zadowolona ze swojej pracy.
Popatrz tylko jak ludzie patrzą na takie osoby... I zastanów się kto teraz nie ma studiów ?
grosik11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 22:05   #17
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: warto studia socjologia ?

Z mojej perspektywy jako pracodawcy z branży PR oraz prawniczej powiem tak:

- liczą się zdolności analitycznego myślenia, obycie, znajomość branży, środowiska, zaradność, inteligencja, spryt, mocne soft skills i jeszcze kilka innych czynników
- potem papier ukończonych studiów, szkoleń, kursów - uwaga ja zadaje pytania aplikantom.

Jeżeli usłyszałabym od potencjalnego pracownika, że poszedł na socjo bo wydawał mu się ten kierunek fajny i po 5 latach studiów nie nabrał żadnych refleksji to jest zdyskwalifikowany jako ten, który nie potrafi zająć stanowiska, podejmować decyzji, myśleć!

Jeżeli ktoś by mi powiedział, że poszedł na socjo bo wydawało mu się to ciekawe, bo zawsze interesowały go stosunki międzyludzkie, korelacje etc. i miałby jakieś refleksje po 5 latach studiów, jakąś historię tego co robił to w połączeniu z jego indywidualnymi cechami mogłabym bym mu nawet zasponsorować nowe wykształcenie (w zależności oczywiście od wyników uzyskiwanych na tych studiach i umowie, którą byśmy podpisali na zobowiązanie pracy przez X czasu od zdobycia uprawnień zawodowych).

Dla pracodawcy liczy się cash jaki może zarobić dzięki pracownikowi. Liczą się konkretne kwalifikacje i to co sobą reprezentuje dana osoba. Jeśli ktoś jest ciekawy to zawsze się przebije.

Odpowiadając na wypowiedź nouvelle90 - faktycznie jeśli jesteś sam sobie szefem to co innym do tego co masz w papierach i kim jesteś. W innym wypadku się z Tobą nie zgadzam. To dobrze, że młoda osoba się pyta. Dzięki temu może poznać zdanie doświadczonych bardziej od siebie i racjonalnie ocenić sytuację. Studia kosztują!


Odpowiadając na wypowiedź grosik111111 - studia o niczym nie świadczą. Wolę osobę pracowitą i świadomą, którą przekwalifikuję niż nudnego obiboka z dyplomem np. po marketingu i zarządzaniu (od razu dodam, że nie wszyscy tacy są). Ktoś w tym wątku napisał święte słowa - za dużo jest absolwentów, którzy nie mają nic do zaoferowania. Człowiek po zawodówce też jest wartościowy! Nie wolno przekreślać kogoś tylko dlatego, że nie zdobył prestiżowego wykształcenia (dodam, że dla mnie prywatna uczelnia albo studia zaoczne bez racjonalnego wytłumaczenia i pewnych dowodów nie są prestiżowym wykształceniem). Dla mnie liczy się osobowość, doświadczenie i pewne predyspozycje. Papier zawsze można zrobić gdy jest odpowiednie ukierunkowanie, motywacja i pieniądze.

Aa i jeszcze jedno. Jeżeli myślisz Grosiku, żeby iść na studia "bo co ludzie powiedzą" to rzeczywiście jest to argument poniżej pasa, który świadczy o Twojej wysokiej niedojrzałości.
__________________
Carpe diem
NIE dla dyktatury PiS. Nie jestem Polakiem drugiego sortu. Żaden Polak nie jest. Nie dla ustaw w nocy, nie dla polityki autorytarnej.

Edytowane przez besciara
Czas edycji: 2013-06-05 o 22:25 Powód: Edit: Odpowiedź na wypowiedzi wizażanek
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 10:30   #18
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: warto studia socjologia ?

Cytat:
Napisane przez besciara Pokaż wiadomość
Aa i jeszcze jedno. Jeżeli myślisz Grosiku, żeby iść na studia "bo co ludzie powiedzą" to rzeczywiście jest to argument poniżej pasa, który świadczy o Twojej wysokiej niedojrzałości.
Przecież ja właśnie o tym mówię. Na studia trzeba iść z głową i z chociaż odrobiną świadomości tego, co może się wydarzyć potem. Argument pod tytułem "Kto dzisiaj nie studiuje?" też jest trochę beznadziejny, bo owszem, dzisiaj większość młodych ludzi studiuje, ale są studia i studia i niestety, tych drugich jest o wiele więcej, dlatego w przypadku ogromnej liczby studentów fakt studiowania nie jest żadnym powodem do dumy. Ale to już odbiegłam od tematu za bardzo.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 11:56   #19
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: warto studia socjologia ?

Cytat:
Napisane przez besciara Pokaż wiadomość
Aa i jeszcze jedno. Jeżeli myślisz Grosiku, żeby iść na studia "bo co ludzie powiedzą" to rzeczywiście jest to argument poniżej pasa, który świadczy o Twojej wysokiej niedojrzałości.
Oj, przypomnij sobie, jak to jest kiedy człowiek kończy liceum Pstro wie o życiu. A rodzina, zwłaszcza z mniejszych miejscowości naciska na studia, bo jej się wydaje, że to przepustka do lepszego świata. Grosiku, to jest okropne oszustwo (i marnowanie publicznych pieniędzy), nie idź tą drogą! Inżynieria, branża IT, grafika komputerowa, ewentualnie sinologia w połączeniu ze zdolnościami handlowymi/biznesowymi (tylko ostrzegam, chiński jest trudny) - to owszem, ale nie kierunki "humanistyczne", błagam. Mam koleżanki po turystyce, nie mogą znaleźć pracy.

besciara, zatrudnij mnie proszę, mam wszystkie kwalifikacje, które wymieniłaś

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Przecież ja właśnie o tym mówię. Na studia trzeba iść z głową i z chociaż odrobiną świadomości tego, co może się wydarzyć potem. Argument pod tytułem "Kto dzisiaj nie studiuje?" też jest trochę beznadziejny, bo owszem, dzisiaj większość młodych ludzi studiuje, ale są studia i studia i niestety, tych drugich jest o wiele więcej, dlatego w przypadku ogromnej liczby studentów fakt studiowania nie jest żadnym powodem do dumy. Ale to już odbiegłam od tematu za bardzo.
Argument "kto dzisiaj nie studiuje?" jest beznadziejny, właśnie dlatego, że problem cały na tym polega, że wszyscy studiują. Studia straciły wartość. Uczelnie produkują absolwentów jak oszalałe, nie dając przecież żadnej gwarancji zatrudnienia tych wszystkich, których tak chętnie kształcą. Oszustwo, na którym ktoś zarabia.
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-06, 12:03   #20
grosik11111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 78
Dot.: warto studia socjologia ?

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
Oj, przypomnij sobie, jak to jest kiedy człowiek kończy liceum Pstro wie o życiu. A rodzina, zwłaszcza z mniejszych miejscowości naciska na studia, bo jej się wydaje, że to przepustka do lepszego świata.
Bardzo dziękuję za odrobine zrozumienia... Fakt może i mało wiem o rynku pracy panującym w Polsce... A może po prostu mam nadzieje, że nie jest tak źle ?! Ja owszem jestem z małego miasta, gdzie wiadomość o tym, że ktoś nie chce iść na studia jest po prostu straszna... Lepiej zmyślić kierunek niż powiedzieć, że nie chce się mieć 5 lat straconych.
grosik11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 12:10   #21
pandana88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 209
Dot.: warto studia socjologia ?

Cytat:
Napisane przez grosik11111 Pokaż wiadomość
Z tym, że prześledziłam rynek i wiecie co?! Nigdzie nie ma dobrej pracy, chyba, że po medycynie lub branży IT...
Studia może nie dają gwarancji pracy, ale dobrze wiecie jaka jest opinia ludzi o osobach bez mgr... To macie jakieś propozycje ?
jaka? większość osób, które znam i które nie mają studiów zarabiają min 3-8 tysięcy/miesięcznie, po technikum

moi rówieśnicy, po studiach pracują na kasie, w mcdonaldsie albo nadal szukają pracy, bo całe życie rodzice wmawiali im, że bez studiów nie znajdą żadnej pracy, że wyższe wykształcenie to gwarancja dobrej kasy. Nie pracowali nigdzie, ciągle na studiach dziennych i w tym momencie są brzydko mówiąc w dupie
pandana88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 12:14   #22
grosik11111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 78
Dot.: warto studia socjologia ?

Jednak co można robić po samym liceum, zastanówicie się Trzeba studia skończyć.
grosik11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 12:32   #23
pandana88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 209
Dot.: warto studia socjologia ?

No pewnie, ale nie wybieraj kierunku tylko dlatego, że wydaje ci się, że możesz go polubić albo dlatego że bliscy tego od ciebie wymagają. Wybierz kierunek przyszłościowy, nawet jeżeli miałabyś się do niego zmuszać. Ja byłam po liceum dwa miesiące na dość przyszłościowym kierunku medycznym - zrezygnowałam, poszłam na turystykę. Gdybym wtedy wzięła się za naukę teraz byłoby mi o wiele łatwiej. Pracowanie za 1500 zł i utrzymywanie się samemu jest niemożliwe.
pandana88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 13:05   #24
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: warto studia socjologia ?

Cytat:
Napisane przez grosik11111 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za odrobine zrozumienia... Fakt może i mało wiem o rynku pracy panującym w Polsce... A może po prostu mam nadzieje, że nie jest tak źle ?! Ja owszem jestem z małego miasta, gdzie wiadomość o tym, że ktoś nie chce iść na studia jest po prostu straszna... Lepiej zmyślić kierunek niż powiedzieć, że nie chce się mieć 5 lat straconych.
Bardzo proszę To jest 5 lat zyskanych. A z ludźmi wiesz jak jest? Najpierw krytykują jak ktoś nie chce iść na studia, a potem nazywają życiowym nieudacznikiem jak po tych studiach nie może znaleźć pracy. Zawsze tak jest. A nadziei fałszywych nie ma co karmić - jest tragicznie, podobno 30% bezrobocia wśród młodych ludzi. Wiesz kim są te 30%? Absolwentami studiów humanistycznych. Ten mit o lepszości wyższego wykształcenia to pozostałość komunizmu. Wtedy rzeczywiście mało kto miał dyplom, a jak już miał to był masta gangsta i miał pracę ALE TO BYŁO 30 LAT TEMU!!! A świat się zmienił

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Cytat:
Napisane przez pandana88 Pokaż wiadomość
No pewnie, ale nie wybieraj kierunku tylko dlatego, że wydaje ci się, że możesz go polubić albo dlatego że bliscy tego od ciebie wymagają. Wybierz kierunek przyszłościowy, nawet jeżeli miałabyś się do niego zmuszać. Ja byłam po liceum dwa miesiące na dość przyszłościowym kierunku medycznym - zrezygnowałam, poszłam na turystykę. Gdybym wtedy wzięła się za naukę teraz byłoby mi o wiele łatwiej. Pracowanie za 1500 zł i utrzymywanie się samemu jest niemożliwe.
Dobrze gada, wódki jej dać! Ja też całe życie myślałam, że nie będę się zmuszać do nudnych studiów. Boże, gdybym się zmusiła!
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 13:07   #25
grosik11111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 78
Dot.: warto studia socjologia ?

Ale wiecie robienie całe życie tego co się nie lubi też nie jest dobre !!! Wtedy pomimo pieniędzy człowiek będzie nieszczęśliwy !!!
grosik11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 13:13   #26
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: warto studia socjologia ?

Cytat:
Napisane przez grosik11111 Pokaż wiadomość
Ale wiecie robienie całe życie tego co się nie lubi też nie jest dobre !!! Wtedy pomimo pieniędzy człowiek będzie nieszczęśliwy !!!
A wolisz być nieszczęśliwa i bezrobotna, czy nieszczęśliwa i pracująca, z kasą na zajmowanie się swoich hobby? No chyba że akurat masz zainteresowania, które mogą się przełożyć na dobrze płatną pracę. Ale socjologia takim zainteresowaniem nie jest. No i praca nie jest po to, żeby człowiek się świetnie bawił, tylko żeby się mógł utrzymać. Niestety
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 13:24   #27
pandana88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 209
Dot.: warto studia socjologia ?

Cytat:
Napisane przez grosik11111 Pokaż wiadomość
Ale wiecie robienie całe życie tego co się nie lubi też nie jest dobre !!! Wtedy pomimo pieniędzy człowiek będzie nieszczęśliwy !!!

Ale nie masz gwarancji, że to do czego się zmusisz nie stanie się twoją pasją i odwrotnie, że to co wydaje ci się atrakcyjne nie stanie się na studiach twoją zmorą.

Wiem, że ciężko ci podjąć jakąkolwiek decyzję, też tak miałam po liceum, nie wiedziałam totalnie co chce robić i jak ma wyglądać moje życie. Zazdroszczę osobom, dla których praca to pasja i pasja to praca i przy okazji dobrze zarabiają. Muszą być cholernie szczęśliwi.

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
Bardzo proszę To jest 5 lat zyskanych. A z ludźmi wiesz jak jest? Najpierw krytykują jak ktoś nie chce iść na studia, a potem nazywają życiowym nieudacznikiem jak po tych studiach nie może znaleźć pracy. Zawsze tak jest. A nadziei fałszywych nie ma co karmić - jest tragicznie, podobno 30% bezrobocia wśród młodych ludzi. Wiesz kim są te 30%? Absolwentami studiów humanistycznych. Ten mit o lepszości wyższego wykształcenia to pozostałość komunizmu. Wtedy rzeczywiście mało kto miał dyplom, a jak już miał to był masta gangsta i miał pracę ALE TO BYŁO 30 LAT TEMU!!! A świat się zmienił

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------



Dobrze gada, wódki jej dać! Ja też całe życie myślałam, że nie będę się zmuszać do nudnych studiów. Boże, gdybym się zmusiła!
Whisky po proszę
pandana88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 13:27   #28
grosik11111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 78
Dot.: warto studia socjologia ?

I ja jestem troszkę taką osobą, która jak się uprze to na swoim postawi... Wiecie socjologia to nie moja pasja... Pasja to zwierzęta od zawsze... Niedługo zrobie instruktora jazdy konnej prawdopodobnie... Do tego chciałabym udać się na kurs tresera i zoopsychologa... ALE PO TYM MGR NIE DOSTANE no chyba że studia na tym kierunku w lublinie, ale nie dają takiej wiedzy jak te kursy.

Edytowane przez grosik11111
Czas edycji: 2013-06-06 o 13:29
grosik11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 13:28   #29
AngelOfDestiny
Raczkowanie
 
Avatar AngelOfDestiny
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 148
Dot.: warto studia socjologia ?

Cytat:
Napisane przez grosik11111 Pokaż wiadomość
Ale wiecie robienie całe życie tego co się nie lubi też nie jest dobre !!! Wtedy pomimo pieniędzy człowiek będzie nieszczęśliwy !!!
To też prawda. Ja nie dość że studiowałam "dla zasady" to jeszcze próbowałam się zmuszać do pracy do której nie miałam predyspozycji. A jak ktoś robi coś bez celu i zaangażowania to go to nie rozwija. W moim przypadku była to praca biurowa, która bardzo mnie nużyła. Dopiero po dłuższym czasie męczenia się odkryłam, że jestem kreatywna i powinnam coś tworzyć manualnie i do tego nie byłyby potrzebne nawet studia tylko szkoła/ kurs i praktyka. A odkryłam to dopiero wówczas gdy przestałam przejmować się tym co inni powiedzą
AngelOfDestiny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 13:37   #30
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: warto studia socjologia ?

Cytat:
Napisane przez grosik11111 Pokaż wiadomość
I ja jestem troszkę taką osobą, która jak się uprze to na swoim postawi... Wiecie socjologia to nie moja pasja... Pasja to zwierzęta od zawsze... Niedługo zrobie instruktora jazdy konnej prawdopodobnie... Do tego chciałabym udać się na kurs tresera i zoopsychologa... ALE PO TYM MGR NIE DOSTANE no chyba że studia na tym kierunku w lublinie, ale nie dają takiej wiedzy jak te kursy.
No i bardzo dobrze, olej mgr, idź na te kursy, na które potrzebujesz i pracuj ze zwierzętami Nie wiem, po co ci socjologia do tego.
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-14 13:26:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:39.