Uczelnia we Wro z ludzkim podejściem do nieobecności/IOS - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-26, 12:20   #1
laura_x
Przyczajenie
 
Avatar laura_x
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 25

Uczelnia we Wro z ludzkim podejściem do nieobecności/IOS


Hej,

Orientujecie się, która z wrocławskich szkół (wszystko jedno czy prywatna czy państwowa) w miarę normalnie podchodzi do kwestii nieobecności/zorganizowania Indywidualnej Organizacji Studiów na zaocznych?
Na dwóch z nich nie dało mi się niczego zorganizować (zarówno na prywatnej jak i państwowej) i musiałam zrezygnować. Z nauką czy ocenami nie miałam problemu, nie jest tak, że zawsze mnie nie ma na zjazdach, ale nieraz wypadają 2 miesiące nieobecności pod rząd ze względu na charakter pracy albo nie zawsze mogę poprzestawiać godziny pracy w weekend.
Dlaczego tak trudno jest wywalczyć IOS ? Może na zaocznych nie jest to w ogóle możliwe? Może na dziennych na prywatnych uczelniach jest łatwiej (takiej opcji jeszcze nie próbowałam )? Macie z tym jakieś doświadczenia?
Pozdrawiam
laura_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 13:38   #2
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Uczelnia we Wro z ludzkim podejściem do nieobecności/IOS

Dwa miesiące to prawie połowa semestru. To dużo, zwłaszcza jeśli to nie jest jednostkowy przypadek, więc nie dziw się, że ciężko potem zaliczyć, bo pewnie gdyby się tak dało, to połowa roku by nie chodziła. Poza tym, ćwiczenia dużo wnoszą, często więcej niż wykłady. Jeśli chodzi o IOS, to na moich uczelniach państwowych było różnie: na jednej był praktycznie bez problemu, na drugiej świat musiały się kończyć. Ale nawet jak już sie miało IOS to raczej ograniczał się do zmian grupy czy możliwości zaliczania w innym terminie. Całkiem nie chodzić na zajęcia można było tylko z powodów zdrowotnych. Także nie sądzę, żeby na dziennych udało Ci się chodzić w kratkę. Chyba że poszukasz wyższej szkoły obierania ogórków, pewnie się jakaś znajdzie.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 16:56   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Uczelnia we Wro z ludzkim podejściem do nieobecności/IOS

Cytat:
Napisane przez laura_x Pokaż wiadomość
Hej,

Orientujecie się, która z wrocławskich szkół (wszystko jedno czy prywatna czy państwowa) w miarę normalnie podchodzi do kwestii nieobecności/zorganizowania Indywidualnej Organizacji Studiów na zaocznych?
Na dwóch z nich nie dało mi się niczego zorganizować (zarówno na prywatnej jak i państwowej) i musiałam zrezygnować. Z nauką czy ocenami nie miałam problemu, nie jest tak, że zawsze mnie nie ma na zjazdach, ale nieraz wypadają 2 miesiące nieobecności pod rząd ze względu na charakter pracy albo nie zawsze mogę poprzestawiać godziny pracy w weekend.
Dlaczego tak trudno jest wywalczyć IOS ? Może na zaocznych nie jest to w ogóle możliwe? Może na dziennych na prywatnych uczelniach jest łatwiej (takiej opcji jeszcze nie próbowałam )? Macie z tym jakieś doświadczenia?
Pozdrawiam
Kolega jak na dziennych miał problemy z nieobecnościami przez pracę, to mu powiedzieli, żeby się przeniósł na zaoczne. Czyli na zaocznych też wymagali obecności, bo przyjmowali, że pracuje się w tygodniu.

Aby dostać IOS trzeba mieć dobry powód, tj. najczęściej choroba lub trudna sytuacja rodzinna, praca postrzegana jest w innych kategoriach.

Tylko chwila, jak znajdziesz już odpowiadającą Ci uczelnię to wybierzesz kierunek studiów z dostępnych na tej uczelni, nawet jak Cię nie będzie interesował?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-26 17:56:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:48.