Życie na kredycie - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-07, 20:09   #301
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ta twarz nad toaletą...
Kogoś mocno poniosło.
Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Bo na wynajem, jeśli się da, remont robi się raczej kosmetyczny. Więc kucie łazienki nie wchodzi w grę, jeśli jest ona znośna. A do malowania kafelków nie każdy ma zaufanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale dla wynajmującego to spory kłopot. Nie chciałabym zielono żółtej łazienki w ostrych kolorach z twarzą nad toaletą. No i tak - kupno mieszkania to drogi kosmos. Wynajem - bardzo dużo ogłoszeń ma takie kwiatki estetyczne, a inwestowanie w remont łazienki na cudzym raczej nie wchodzi w grę. Proste pytanie - jak żyć?
Wydaje mi się, że jak ktoś już decyduje się na wynajmowanie komuś lokalu to mógłby się postarać, by wyglądał co najmniej neutralnie. Ja wiem, że to koszty. Ale rynek wynajmu jest strasznie uciążliwy dla wynajmujących.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 20:53   #302
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
To jest mój koszmar przeglądania ogłoszeń na sprzedaż. Oglądam zdjęcia pokoi, sypialni, jest ok, jest z czym pracować, kuchnia w miarę spoko, standard Ikea, czysto, schludnie, ładnie, a tu nagle BACH łazienka z 2005 w morskie fale i muszelki

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Tu tez mnie uderzyly zielone i zolte kafle a po 2 sekundach dotarlo do mnie, ze to pikus, bo nad kiblem wisi jakis szaman.
Dlaczego? Dlaczego?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 21:24   #303
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Tu tez mnie uderzyly zielone i zolte kafle a po 2 sekundach dotarlo do mnie, ze to pikus, bo nad kiblem wisi jakis szaman.
Dlaczego? Dlaczego?
Chyba boję się odpowiedzi na to pytanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 22:54   #304
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 099
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Kogoś mocno poniosło.Ale dla wynajmującego to spory kłopot. Nie chciałabym zielono żółtej łazienki w ostrych kolorach z twarzą nad toaletą. No i tak - kupno mieszkania to drogi kosmos. Wynajem - bardzo dużo ogłoszeń ma takie kwiatki estetyczne, a inwestowanie w remont łazienki na cudzym raczej nie wchodzi w grę. Proste pytanie - jak żyć?
Wydaje mi się, że jak ktoś już decyduje się na wynajmowanie komuś lokalu to mógłby się postarać, by wyglądał co najmniej neutralnie. Ja wiem, że to koszty. Ale rynek wynajmu jest strasznie uciążliwy dla wynajmujących.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Albo rybki albo akwarium. Albo tanio albo ładnie. Remont łazienki to 10-15-20 tysięcy, w zależności od metrażu, materiałów i ekipy. Jak chcesz mieć ładną łazienkę, to raczej nie znajdziesz najmu za 1600 zł w Warszawie. Zresztą może jestem dziwna, ale jeśli łazienka jest czysta, zadbana, bez pleśni, grzyba, rdzy itd., to brzydkie kolory mogę przeżyć. Wchodzę tam tylko na chwilę, w konkretnym celu i wychodzę. Nie mieszkam w łazience.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 08:13   #305
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: Życie na kredycie

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 08:20   #306
HelloLittleKittie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 111
Dot.: Życie na kredycie

Nie trzeba by było kredytu gdyby u nas było jak na zachodzie. W Niemczech spekulanci mieszkań są po prostu z nich wywłaszczani, w Holandii wprowadzano zakaz kupowania nieruchomości na cele inwestycyjne dlatego tam nie ma możliwości by wynajmować rudery za miliony jak w Cebulandii. A w Hiszpanii państwo zakazało wynajmu po wyższych cenach niż ustalone przez państwo. Gdyby tak zrobić u nas to mieszkania byłyby kilkukrotnie tańsze i każdy by mógł kupić. Ale tak nie zrobią bo banki by nie zarobiły i najbogatsi
HelloLittleKittie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 08:21   #307
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Bo na wynajem, jeśli się da, remont robi się raczej kosmetyczny. Więc kucie łazienki nie wchodzi w grę, jeśli jest ona znośna. A do malowania kafelków nie każdy ma zaufanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale do sprzedaży podobnie, nikt nie bedzie remontował i robił drogiej kuchni i łazienki aby to zaraz sprzedać. I takie zamknięte koło się z tego robi.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-02-08, 09:44   #308
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 099
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez HelloLittleKittie Pokaż wiadomość
A w Hiszpanii państwo zakazało wynajmu po wyższych cenach niż ustalone przez państwo. Gdyby tak zrobić u nas to mieszkania byłyby kilkukrotnie tańsze i każdy by mógł kupić. Ale tak nie zrobią bo banki by nie zarobiły i najbogatsi
Tylko w Katalonii i to nie w całym regionie. A wiecie jaki jest efekt tego działania? Prawie wszystkie mieszkania zniknęły z rynku. I np. w takim Blanes masz teraz tylko 20 mieszkań na wynajem i 1000 na sprzedaż. Ludzie teraz przez rok i dłużej nie mogą wynająć, bo nie ma mieszkań.
Katalonia ograniczyła ceny, ale nie zabezpieczyła właścicieli. Nadal są bezbronni jeśli np. ktoś przestanie płacić lub zacznie mieszkać nielegalnie. Więc wolą trzymać puste lub sprzedać, niż ponosić ryzyko wynajmu. Logiczne.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 09:48   #309
HelloLittleKittie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 111
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Tylko w Katalonii i to nie w całym regionie. A wiecie jaki jest efekt tego działania? Prawie wszystkie mieszkania zniknęły z rynku. I np. w takim Blanes masz teraz tylko 20 mieszkań na wynajem i 1000 na sprzedaż. Ludzie teraz przez rok i dłużej nie mogą wynająć, bo nie ma mieszkań.
Katalonia ograniczyła ceny, ale nie zabezpieczyła właścicieli. Nadal są bezbronni jeśli np. ktoś przestanie płacić lub zacznie mieszkać nielegalnie. Więc wolą trzymać puste lub sprzedać, niż ponosić ryzyko wynajmu. Logiczne.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I bardzo dobrze. Nie trzeba było napychać kabzy na cudzym nieszczęściu. Dobrze że Hiszpania coś z tym zrobiła. Chciałabym aby w Polsce był nadmiar mieszkań na sprzedaż a wynajem tylko dla tych którzy są przejazdem. Tak powinno być.
HelloLittleKittie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 10:00   #310
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Myślicie, że warto pchać się w kredyt pod presją? W sensie - ktoś nie jest gotów, nie ustabilizował sobie życia zawodowego i nawet do końca nie wie, gdzie chce kupić mieszkanie, ale dąży do kredytu na teraz, zaraz?

Przyznam, że przeglądając oferty jestem totalnie przerażona. Jeszcze jakiś czas temu nie było tak źle. Boję się, że za rok, dwa czy trzy to już w ogóle ceny wystrzelą w kosmos i po prostu mieszkania będą poza zasięgiem przeciętnego człowieka.

Z drugiej strony naprawdę nie jestem w sytuacji życiowej dobrej na kredyt. Gdybym miała kierować się rozsądkiem to bym zdecydowanie o tym teraz nie myślała. Ale sytuacja mieszkaniowa jest szalona. Tak źle, tak niedobrze. Może ktoś jest w podobnej sytuacji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pod presją to nigdy nic nie warto robić, ale musisz się zastanowić czegoś chcesz. Ja np. odkąd poszłam na studia do Wrocławia wiedziałam, że tu zostanę i kiedyś kupię mieszkania. Z rożnych powodów zrobiłam to dopiero teraz, ale po drodze były sytuacje, że mogłam je kupić wcześniej, ale przespałam te momenty i teraz tego żałuję. Przez ten czas wywaliłam kupę kasy na wynajem, mieszało mi się średnio komfortowo, ceny poszybowały w górę i tylko straciłam. Wg mnie jeśli ktoś jest w miarę pewny, że mieszkanie własne chce, wie jakim mieście to powinien robić wszystko, żeby jak najszybciej to zrealizować. Idź do doradcy sprawdzić swoją zdolność i przeglądaj ogłoszenia, może akurat trafi się jakaś okazja. Nic na tym nie tracisz



Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Oj tak, to bardzo może studzić emocje. Ale atmosfera rynku nieruchomości jest taka, że mam wrażenie, że wszyscy rzucają się na zakup i już nie liczy się "dobry moment i dobre mieszkanie". Najgorsze, że ładnie uzbierałam na wkład własny, ale te pieniądze za jakiś czas nie będą tyle warte i mnie to przeraża.Póki co wszystko ciągle ostro w górę idzie... W sumie od kiedy tak drożeją te mieszkają? Kiedy był ostatni przestój lub spadek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ceny mieszkań rosną od jakiś 10 lat. Ja bym się nie spodziewała, że ceny spadną. Albo się zatrzymają na jakimś pułapie albo spadną, ale nieznacznie.


Cytat:
Napisane przez drazetkaa Pokaż wiadomość
Bankier na początku pandemii to na zmianę dawał artykuły z tym jak to mieszkania będą tanieć, bo covid, będą drożeć, bo covid i znowu potem tanieć i znowu drożeć
Nie wiem czy obecna sytuacja jakoś drastycznie wpłynie na sytuację cen. Spodziewałabym się korektw dół, ale myślę, że osób, które brały kredyt na górce pod korek nie jest tak dużo, żeby to wpłynęło mocno na średnie ceny. A deweloperka, która kształtuje ceny, ma presję kosztową bardzo mocną, więc raczej nie obniży cen. Także nie wiem czy wrócimy do cen z 2010, czy nawet z 2014 roku. Szybciej tych z końca 2019.



Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Zgadzam się. Koszty materiałów i wszystkiego idą w górę, więc deweloperka raczej nie potanieje, a tym samym i rynek wtórny. Do tego stopy procentowe też nie będą rosły bez końca.


Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Kilka moich kumpel kupiło takie badziewy ze strachu. Jedna przed 2008, kupiła tak drogo na dalekiej Białołęce w Warszawie, że po 12 latach bujania się z najemcami i z deweloperem sprzedała z 200 tysiącami straty.
Druga utknęła w beznadziejnym mieszkaniu z jedynym pokojem we czwórkę. Mieszkanie ciemne, głośne, nieustawne i syfiaste.
Wzięły pierwsze co się pod rękę nawinęło, bo olaboga ceny idą w górę, inflacja, hurr durr trzeba kupować! Ich mieszkania są nieatrakcyjne, one mają zablokowaną zdolność kredytową i męczą się w tym syfie. Serio, nie warto się spieszyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No jak ktoś nie myśli i kupuje byle co to tak to się potem kończy także dla mnie to nie jest żaden wyznacznik.



Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a to też... widziałam zdjęcia mieszkania z mojego bloku z jakimś totalnie innym układem niż powinien być. ktoś się zdziwi jak przyjdzie oglądać



wczoraj trafiłam na to ogłoszenie, też swoista perełka. mieszkanie opisane jako do zamieszkania: "Mieszkanie wykończone. W cenie mieszkania meble w zabudowie stolarskiej wykonanymi na zamówienie w kuchni, przedpokoju i łazience, sypialni oraz pokoju."
a na zdjęciach to chyba z 5 różnych wizualizacji jest

https://www.otodom.pl/pl/oferta/goto...krakow-ID4f8vZ

---------- Dopisano o 11:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------



wkurzyłam się ale przecież to agenta nieruchomości nie obeszło jakoś szczególnie. nie można powiedzieć żeby był zainteresowany jakimś pokazywaniem mieszkania.

ja też właśnie szukam po remoncie, tak żeby nie trzeba było robić łazienki i (najlepiej) kuchni. resztę sobie ogarnę.

przed deweloperką bronię się jak mogę na razie... mam rodzinę współpracującą ściśle z deweloperami w Krakowie i co pomyślę o jakieś lokalizacji, to zaraz dostaję listę na czym ten lub tamten deweloper oszczędza, jak tuszuje fuszerki, co tam wyszło przy jego innych inwestycjach, itd... szybko się odechciewa

no i lokalizacja. nowe mieszkania w jakieś sensownej lokalizacji są w Krakowie bardzo drogie, albo bloki są powciskane na każdy wolny skrawek ziemi, tak, że sobie można rękę przez balkon z sąsiadem podać. a sensowne ceny i zabudowanie to już same obrzeża miasta.

ja powoli się zastanawiam nad kupnem mieszkania z rynku wtórnego, ale takiego do generalnego remontu

Te wizualizacje to jest dramat. Zwłaszcza, że często są zrobione w taki sposób, że mieszkanie wydaje się większe, a jak byś faktycznie chciała dać w sypialni takiej wielkości łóżko, szafę i komodę to byś nie miała się jak ruszyć.


Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Albo rybki albo akwarium. Albo tanio albo ładnie. Remont łazienki to 10-15-20 tysięcy, w zależności od metrażu, materiałów i ekipy. Jak chcesz mieć ładną łazienkę, to raczej nie znajdziesz najmu za 1600 zł w Warszawie. Zresztą może jestem dziwna, ale jeśli łazienka jest czysta, zadbana, bez pleśni, grzyba, rdzy itd., to brzydkie kolory mogę przeżyć. Wchodzę tam tylko na chwilę, w konkretnym celu i wychodzę. Nie mieszkam w łazience.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zgadzam się. Łazienka na zdjęciu stara, ale widać, że czysta i dobrze i dobrze wysprzątana. Jak na wynajem za dobre pieniądze to bym przebolała.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 10:55   #311
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 099
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez HelloLittleKittie Pokaż wiadomość
I bardzo dobrze. Nie trzeba było napychać kabzy na cudzym nieszczęściu. Dobrze że Hiszpania coś z tym zrobiła. Chciałabym aby w Polsce był nadmiar mieszkań na sprzedaż a wynajem tylko dla tych którzy są przejazdem. Tak powinno być.
No ale teraz w Katalonii praktycznie nie ma mieszkań na wynajem. Jaka to korzyść dla społeczeństwa? Przecież klienci wynajmu a kupna to są dwie zupełnie inne grupy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-08, 10:58   #312
HelloLittleKittie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 111
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
No ale teraz w Katalonii praktycznie nie ma mieszkań na wynajem. Jaka to korzyść dla społeczeństwa? Przecież klienci wynajmu a kupna to są dwie zupełnie inne grupy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chciałabym kupić własne a nie napychać kieszenie innym i dlatego się nie dziwię że w Hiszpanii tak jest. Ich stać na kupno a nie jak w Polsce że tu nawet nie ma szans wynająć. Bo co z tego, że są mieszkania na wynajem jak prawie nikogo nie stać by takie wynająć.
HelloLittleKittie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 11:25   #313
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez HelloLittleKittie Pokaż wiadomość
Chciałabym kupić własne a nie napychać kieszenie innym i dlatego się nie dziwię że w Hiszpanii tak jest. Ich stać na kupno a nie jak w Polsce że tu nawet nie ma szans wynająć. Bo co z tego, że są mieszkania na wynajem jak prawie nikogo nie stać by takie wynająć.
No z lekka sie mylisz, ze ich stać na kupno.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 11:29   #314
HelloLittleKittie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 111
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
No z lekka sie mylisz, ze ich stać na kupno.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Wszyscy są bezdomni? XD
Jadę właśnie niedługo do Hiszpanii, znam się.
HelloLittleKittie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 11:32   #315
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Życie na kredycie

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:50
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 11:42   #316
HelloLittleKittie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 111
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
O co ci chodzi? Zabolało, że uderzam w bogatych? Ma boleć
HelloLittleKittie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 11:48   #317
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 099
Dot.: Życie na kredycie

Szczerze mówiąc nie rozumiesz prostych mechanizmów rynkowych. I słabo się znasz na "Hiszpanii", skoro ekstrapolujesz przepisy kilku gmin jednego regionu ("województwa") na cały kraj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 11:50   #318
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Życie na kredycie

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:50
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 11:52   #319
HelloLittleKittie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 111
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie rozumiesz prostych mechanizmów rynkowych. I słabo się znasz na "Hiszpanii", skoro ekstrapolujesz przepisy kilku gmin jednego regionu ("województwa") na cały kraj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Opozycja chce rozszerzenia tego przepisu
HelloLittleKittie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-08, 12:00   #320
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez HelloLittleKittie Pokaż wiadomość
O co ci chodzi? Zabolało, że uderzam w bogatych? Ma boleć
oj taka biedna chyba nie jesteś, skoro stać Cię na wyjazdy do Hiszpanii
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 12:49   #321
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 099
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez HelloLittleKittie Pokaż wiadomość
Opozycja chce rozszerzenia tego przepisu
Opozycja nie chce. Chce tego partia rządząca, koalicja. Ale tylko na określone, "wrażliwe" dzielnice niektórych miast.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 14:25   #322
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez HelloLittleKittie Pokaż wiadomość
Chciałabym kupić własne a nie napychać kieszenie innym i dlatego się nie dziwię że w Hiszpanii tak jest. Ich stać na kupno a nie jak w Polsce że tu nawet nie ma szans wynająć. Bo co z tego, że są mieszkania na wynajem jak prawie nikogo nie stać by takie wynająć.

Wiesz jakie tam jest bezrobocie?
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 14:28   #323
HelloLittleKittie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 111
Dot.: Życie na kredycie

[1=5e046a21a251d9e933976ae d7bddd2e3377715e2_6575001 0a329e;89109500]
Wiesz jakie tam jest bezrobocie?[/QUOTE]

Co z tego? Państwo bierze obywatela pod opiekę i nie jest jak w Polsce, że jak mnie wyrzucą za byle co z pracy to umrę z głodu więc muszę zgadzać się na wszystko co szef mi każe
HelloLittleKittie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 14:35   #324
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez HelloLittleKittie Pokaż wiadomość
Co z tego? Państwo bierze obywatela pod opiekę i nie jest jak w Polsce, że jak mnie wyrzucą za byle co z pracy to umrę z głodu więc muszę zgadzać się na wszystko co szef mi każe
Ty byłaś tam kiedyś w ogóle?
Aż dziś opowiem mężowi jaki to dobrobyt u niego w ojczyźnie
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 14:41   #325
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 099
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez HelloLittleKittie Pokaż wiadomość
Co z tego? Państwo bierze obywatela pod opiekę i nie jest jak w Polsce, że jak mnie wyrzucą za byle co z pracy to umrę z głodu więc muszę zgadzać się na wszystko co szef mi każe
Mniej opiekuńczego państwa niż Hiszpania ze świecą w Europie szukać. Ani becikowego ani 500+, żadnych ulg, darmowych żłobków, funduszy unijnych, dopłat do najmu, dopłat dla przedsiębiorców, mieszkań komunalnych. Radź sobie sam, obywatelu. No chyba, że zasiłek w wysokości 430€ dla osób długotrwale bezrobotnych. Faktycznie, pożyjesz sobie, zwłaszcza w większych miastach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 14:44   #326
HelloLittleKittie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 111
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Mniej opiekuńczego państwa niż Hiszpania ze świecą w Europie szukać. Ani becikowego ani 500+, żadnych ulg, darmowych żłobków, funduszy unijnych, dopłat do najmu, dopłat dla przedsiębiorców, mieszkań komunalnych. Radź sobie sam, obywatelu. No chyba, że zasiłek w wysokości 430€ dla osób długotrwale bezrobotnych. Faktycznie, pożyjesz sobie, zwłaszcza w większych miastach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, o tym właśnie pisałam. Dobrze wiesz, że rząd chce go podnieść

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Chciałabym 430 euro. Porównaj to do naszej kuroniówki na pół roku
HelloLittleKittie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 14:45   #327
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 099
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez HelloLittleKittie Pokaż wiadomość
Tak, o tym właśnie pisałam. Dobrze wiesz, że rząd chce go podnieść
Co dokładnie chce podnieść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 14:45   #328
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Mniej opiekuńczego państwa niż Hiszpania ze świecą w Europie szukać. Ani becikowego ani 500+, żadnych ulg, darmowych żłobków, funduszy unijnych, dopłat do najmu, dopłat dla przedsiębiorców, mieszkań komunalnych. Radź sobie sam, obywatelu. No chyba, że zasiłek w wysokości 430€ dla osób długotrwale bezrobotnych. Faktycznie, pożyjesz sobie, zwłaszcza w większych miastach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Życie jak w Madrycie
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 14:50   #329
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 099
Dot.: Życie na kredycie

[1=5e046a21a251d9e933976ae d7bddd2e3377715e2_6575001 0a329e;89109542]Życie jak w Madrycie [/QUOTE]Bardzo przepraszam, zasiłek na 2022 został podniesiony na 463,21€. W Madrycie można za to wynająć pół kawalerki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 15:13   #330
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Życie na kredycie

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:50
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-29 17:14:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:25.