Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-03-21, 18:10   #4771
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Maddie Poka¿ wiadomo¶æ
R, mo¿e dzi¶ kto¶ zerknie?
cztery posi³ki, bo pó¼no wsta³am.

I: owsianka - 3³. p³atków owsianych, 2 domowej granoli i 1 otr±b gryczanych na mleku z jajkiem, jab³kiem, cynamonem, ziarenkami chia i pestkami dyni.
II: pó³ woreczka ry¿u br±zowego z truskawkami, serkiem wiejskim i p³atkami migda³ów
III: odchudzona sa³atka gyros - filet z kurczaka sma¿ony na oleju kokosowym, kapusta pekiñska, korniszony, pomidory, sos z ³y¿eczki majonezu, jogurtu greckiego i ketchupu.
IV: pieczony morszczuk z surówk± z kiszonej kapusty z oliw±.
Podnoszê swój, wpad³a jeszcze gruszka przed obiadem
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 18:15   #4772
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Maddie Poka¿ wiadomo¶æ
Podnoszê swój, wpad³a jeszcze gruszka przed obiadem
Nie jest ¼le, wygl±da smakowicie, ale mam wra¿enie, ¿e miewa³a¶ lepsze jad³ospisy Ten mi siê wydaje taki trochê "uciêty", zw³aszcza przez to, ¿e obydwa ostatnie posi³ki s± bezwêglowe i sama chodzi³abym po nich pewnie g³odna. Grucha trochê ratuje sytuacjê
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 18:18   #4773
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Nie jest ¼le, wygl±da smakowicie, ale mam wra¿enie, ¿e miewa³a¶ lepsze jad³ospisy Ten mi siê wydaje taki trochê "uciêty", zw³aszcza przez to, ¿e obydwa ostatnie posi³ki s± bezwêglowe i sama chodzi³abym po nich pewnie g³odna. Grucha trochê ratuje sytuacjê
Dziêkowaæ
Trochê te¿ mi siê tak wydaje, ale jako¶ mam s³aby apetyt dzi¶ (choæ gruchê wci±gnê³am z wielk± przyjemno¶ci± ), i dzieñ bez treningu, i jeszcze siê chyba @ zbli¿a, bo tylko s³odkie bym jad³a
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 18:27   #4774
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
fusiacola, agaczini, ervisha - przybijmy pi±tkê
perobelka, powiem Ci pokrótce tak - jesz ma³e porcje, za ma³o wêgli i za ma³o t³uszczu, Twoje jedzenie wydaje siê strasznie ja³owe i mam wra¿enie, ¿e nie masz z takiego od¿ywiania przyjemno¶ci. Mo¿e powiem Ci pokrótce, jak ja siê przestawia³am na clean eating (je¶li za mocno offujê, to proszê niech mnie kto¶ ¶cignie ). Zaczê³am po prostu wprowadzaæ jak najmniej przetworzone zamienniki. Czyli pieczywo na zakwasie (dobra, widzê, ¿e jesz razowiec, to nie jest przytyk), samodzielnie robione marynaty do miêsa, w którym¶ momencie pozby³am siê z jad³ospisu kupnych wêdlin (w du¿ym stopniu dlatego, ¿e wyostrzy³ mi siê smak i wiêkszo¶æ zrobi³a siê za s³ona, a nie dlatego, ¿e s± "fuj", ¿eby nie by³o). Nadal zdarza mi siê np. je¶æ nale¶niki (z tym ¿e z m±ki gryczanej albo z ciecierzycy, a nie z pszennej), nie pogardzê domowej roboty Monte (p³atki owsiane, mleko, od¿ywka bia³kowa, kakao i ¿elatyna), piekê czasami w³asn± pizzê, ozdabiam owsiankê kostk± gorzkiej czekolady (od 70% w górê, tutaj szukam ulubionych smaków i mam z tego kupê frajdy), bawiê siê kombinowaniem z doborem przypraw itp. Zamiast lodów robiê sobie np. w³asny sorbet bananowy (banan zmiksowany z mas³em orzechowym). Dok³adnie to samo robi³am na redukcji (któr± w³a¶nie zakoñczy³am) i cieszy³am siê jedzeniem

Co do ilo¶ci - nie lubiê takiego wyliczania, no i niekoniecznie jestem dobrym przyk³adem, bo pakujê, ale przyk³adowo powiedzmy tak (podajê ilo¶ci z czasów redukcji):
- jak kurczak, indyk czy prosiak, to po prostu "porcjê" - filet, plaster schabu itp.; podobnie z rybami
- jak p³atki owsiane, to 5-6 ³y¿ek, kaszy czy ry¿u pó³ woreczka albo nieco wiêcej
- jak jajecznica, to 2-3 jaja
- warzyw w ogóle nie liczy³am, tylko jad³am ich jak najwiêcej (a w g³odzie potrafiê sama opêdzlowaæ ca³ego broku³a, wiêc wiesz ), wpada³ i wpada nadal pewnie blisko kg dziennie, dodawanych po trochu do ka¿dego posi³ku
- oliwa, olej kokosowy czy jakikolwiek inny t³uszcz - ¶rednio ³y¿ka (zdarza³o siê wiêcej)
(te¿ mia³a¶ takie "napady"?)

ja sobie sama jogurt ala fantasja robiê (jogurt naturlany, wi¶nie z kompotu i do tego prazone p³atki owsiane i orzechy )

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

A na czym polega clean eating?
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 18:39   #4775
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

To jest to, co ja tutaj czasem okre¶lam jako "czysta miska" albo "miska na 100%", czyli bazowanie na mo¿liwie najmniej przetworzonych produktach - typu pieczywo na zakwasie, samodzielnie przyrz±dzane miêsa zamiast wêdlin, je¶li musli, to najlepiej samodzielnie komponowane (bo wtedy wiadomo, ¿e nie bêdzie w nich dodatkowego cukru itp.), samodzielne robienie sosów zamiast korzystnia ze s³oiczokwych (to samo np. z majonezem) itp. Najlepiej rzuciæ okiem na jad³spisy wrzucane na Pakerniê, tam raczej zak³ada siê jedzenie "czysto"

Ja od¿ywiam siê tak odk±d æwiczê si³owo, czyli od ok. pó³ roku. I nie traktujê tego w kategoriach diety, tylko bardziej integralnego elementu stylu ¿ycia. Uwa¿am, ¿e to fajna sprawa, ale nieumiejêtnie (zbyt ortodoksyjnie?) traktowana mo¿e skutecznie odebraæ przyjemno¶æ z jedzenia, a pewnie i otrzeæ siê o ortoreksjê. Dlatego zdrowy rozs±dek i niezatracenie rado¶ci z pichcenia to niezbêdne elementy takiego od¿ywiania
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 19:33   #4776
201612280917
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 1 285
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
wydaje mi siê, ¿e masz z³e podej¶cie do tego wszystkiego. Gwarantuje Ci, ¿e od¿ywianie siê zdrowo jest dla wiêkszo¶ci osób pasmem wyrzeczeñ i starañ, przynajmniej na pocz±tku Trudno po prostu z dnia na dzieñ zmieniæ ca³kowicie nawyki ¿ywieniowe, a tym bardziej przej¶cie z jedzenia pó³ pude³ka lodów na co¶ tak nieapetycznego wydaje siê z góry skazane na pora¿kê. To, ¿e te zachcianki Ci przejd± jest jak najbardziej realne Nie zak³adaj, ¿e do koñca ¿ycia bêdziesz musia³a siê hamowaæ bo to z³e podej¶cie. Zgadzam siê z agaczini, ¿e to kwestia niedoborów, zreszt± przekona³am siê o tym sama u mnie pó³ pude³ka lodów swego czasu to by³a jedynie przystawka

natomiast z tym dekorowaniem potraw to ka¿dy musi znale¼æ swój sposób, wiadomo, ¿e to nie jest kwestia tego octu czy zió³ a nastawienia

Ja te¿ tak mam. Ogólnie lubiê warzywa, ale ci±gle my¶lê o tych wszystkich pyszno¶ciach, których nie mogê je¶æ. Chocia¿by nieograniczonej liczby kromek bia³ego chleba z serem ¿ó³tym. To jest pokarm bogów albo ciasta. Po prostu nie mogê naje¶æ siê tyle, ile bym chcia³a, bo przekroczê swoje zapotrzebowanie, nie mówi±c ju¿ o kaloriach na redukcji. To jest strasznie frustruj±ce, bo odchudzam siê ju¿ ponad trzy miesi±ce i dalej tak mam, ¿e têskniê za czasami, kiedy mog³am zje¶æ sobie cokolwiek, tyle ile chcia³am, a nie tyle, ¿eby wysz³a odpowiednia ilo¶æ kalorii na dzieñ.
201612280917 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 19:39   #4777
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
To jest to, co ja tutaj czasem okre¶lam jako "czysta miska" albo "miska na 100%", czyli bazowanie na mo¿liwie najmniej przetworzonych produktach - typu pieczywo na zakwasie, samodzielnie przyrz±dzane miêsa zamiast wêdlin, je¶li musli, to najlepiej samodzielnie komponowane (bo wtedy wiadomo, ¿e nie bêdzie w nich dodatkowego cukru itp.), samodzielne robienie sosów zamiast korzystnia ze s³oiczokwych (to samo np. z majonezem) itp. Najlepiej rzuciæ okiem na jad³spisy wrzucane na Pakerniê, tam raczej zak³ada siê jedzenie "czysto"

Ja od¿ywiam siê tak odk±d æwiczê si³owo, czyli od ok. pó³ roku. I nie traktujê tego w kategoriach diety, tylko bardziej integralnego elementu stylu ¿ycia. Uwa¿am, ¿e to fajna sprawa, ale nieumiejêtnie (zbyt ortodoksyjnie?) traktowana mo¿e skutecznie odebraæ przyjemno¶æ z jedzenia, a pewnie i otrzeæ siê o ortoreksjê. Dlatego zdrowy rozs±dek i niezatracenie rado¶ci z pichcenia to niezbêdne elementy takiego od¿ywiania
clean eating to zwrócenie uwagi na to, ¿eby to co jemy jak najlepiej od¿ywia³o nasz organizm- to w pewnym sensie celebrowanie jedzenia ( ) poprzez postawienie na produkty naprawdê warto¶ciowe, a ca³kowite wyeliminowanie tych ¶mieciowych, mocno przetworzonych. sama od prawie roku staram siê je¶æ wg tego "stylu" - jak najwiêcej potraw opartych na owocach i warzywach,pe³ne ziarno, orzechy, ryby, jak najmniej bia³ego cukru i bia³ej m±ki. Wierzê mocno w ca³± ideê i czujê siê na takich jad³ospisach super, mam du¿o przyjemno¶ci z gotowania i paradoksalnie wiêcej produktów do swojej diety wprowadzi³am, ni¿ wyeliminowa³am. Wcze¶niej potrafi³am ¿yæ dos³ownie na bu³ce z jogurtem pitnym, lub na waniliowych serkach homogenizowanych

Ale zgadzam siê z Eren± clean eating to fajna sprawa, ale zdecydowanie s±dzê, ¿e dla zdrowia psychicznego i rado¶ci z ¿ycia nale¿y pozwalaæ sobie na wyj±tki. Kawa³ek ciasta, pizza, ser ¿ó³ty, zwyk³e bia³e pieczywo czy dro¿d¿ówka naprawdê nas nie zabij± ( o ile nie s± podstaw± naszej diety) Chodzi tylko o zachowanie pewnych proporcji i zdrowego rozs±dku.

Edytowane przez agnieszka16
Czas edycji: 2014-03-21 o 19:46
agnieszka16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 19:59   #4778
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 565
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Redukcja:

I. Owsianka z bananem, serkiem wiejskim, pra¿onymi pestkami dyni i suszonymi figami; kawa z mlekiem.

II. Na uczelni: kanapka z dwóch kromek razowego chleba z bia³ym serkiem naturalnym, ³ososiem wêdzonym, sa³at± i ogórkiem; kawa z mlekiem.

III. Makaron pe³noziarnisty z kurczakiem, oliwkami, cukini± i papryk± w sosie pomidorowym.

IV. Omlet z dwóch jaj z broku³ami, rukol± i sosem czosnkowym na bazie jogurtu greckiego.
__________________

Mi³o¶æ, sen i ¶mieræ nadchodz± poma³u;
Schwyæ mnie za w³osy i mocno poca³uj...
Jorelia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 20:08   #4779
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzie¶ pod stolic± ;)
Wiadomo¶ci: 1 793
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez perobelka Poka¿ wiadomo¶æ
Mam 160 cm wzrostu.

Mo¿e kto¶ siê zlituje i odwa¿y zrobiæ dokumentacje zdjêciow± paru przyk³adowych dni na redukcji ¿eby widzieæ ile to jest normalnie? Jad³ospisy przegl±dam, ale co z tego skoro kto¶ piszê kurczak z warzywami jak nie wiem ile tego jest?
Masz je¶æ tak, by siê nie napchaæ, ale te¿ nie byæ g³odn± po posi³ku. Wielko¶æ porcji czyjego¶ jedzenia nic Ci nie da, bo mo¿e dla Ciebie byæ za du¿o/ma³o. To Twój organizm decyduje ile masz zje¶æ.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, ¿e prze¿yjesz!" A nie, przepraszam... zjad³a¶ jogurt.


"Niech po¿ywienie bêdzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 20:32   #4780
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Poka¿ wiadomo¶æ
Ja te¿ tak mam. Ogólnie lubiê warzywa, ale ci±gle my¶lê o tych wszystkich pyszno¶ciach, których nie mogê je¶æ. Chocia¿by nieograniczonej liczby kromek bia³ego chleba z serem ¿ó³tym. To jest pokarm bogów albo ciasta. Po prostu nie mogê naje¶æ siê tyle, ile bym chcia³a, bo przekroczê swoje zapotrzebowanie, nie mówi±c ju¿ o kaloriach na redukcji. To jest strasznie frustruj±ce, bo odchudzam siê ju¿ ponad trzy miesi±ce i dalej tak mam, ¿e têskniê za czasami, kiedy mog³am zje¶æ sobie cokolwiek, tyle ile chcia³am, a nie tyle, ¿eby wysz³a odpowiednia ilo¶æ kalorii na dzieñ.
3 miesi±ce to niewiele u mnie takie obsesyjne my¶lenie o zjedzeniu czego¶ co lubiê (g³ównie czekolada, s³odycze, lody, s³odzone napoje) przesz³y dopiero po ok pó³ roku w miarê zdrowszego od¿ywiania siê. Byæ mo¿e przesz³oby wcze¶niej, ale zbyt czêsto sobie na te rzeczy pozwala³am i to by³o ci±gle takie b³êdne ko³o. Mimo, ¿e odzwyczajenie siê wcale proste nie by³o to z perspektywy czasu uwa¿am, ¿e by³o warto, co wiêcej moje nierzadkie bicie siê wtedy z my¶lami wydaje mi siê nawet zabawne Obecnie mogê powiedzieæ, ¿e gdy zjem kilka kostek czekolady raz na 3-4 tygodnie to jestem ca³kowicie usatysfakcjonowana i nie my¶lê w ogóle, ¿e fajnie by³o gdy jad³am czê¶ciej

Dlatego jestem przekonana, ¿e gdy konsekwentnie bêdziesz kontynuowaæ zdrowe jedzenie to ten nawyk my¶lenia o bia³ym pieczywie czy ciastach w koñcu zniknie
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 20:36   #4781
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
To jest to, co ja tutaj czasem okre¶lam jako "czysta miska" albo "miska na 100%", czyli bazowanie na mo¿liwie najmniej przetworzonych produktach - typu pieczywo na zakwasie, samodzielnie przyrz±dzane miêsa zamiast wêdlin, je¶li musli, to najlepiej samodzielnie komponowane (bo wtedy wiadomo, ¿e nie bêdzie w nich dodatkowego cukru itp.), samodzielne robienie sosów zamiast korzystnia ze s³oiczokwych (to samo np. z majonezem) itp. Najlepiej rzuciæ okiem na jad³spisy wrzucane na Pakerniê, tam raczej zak³ada siê jedzenie "czysto"

Ja od¿ywiam siê tak odk±d æwiczê si³owo, czyli od ok. pó³ roku. I nie traktujê tego w kategoriach diety, tylko bardziej integralnego elementu stylu ¿ycia. Uwa¿am, ¿e to fajna sprawa, ale nieumiejêtnie (zbyt ortodoksyjnie?) traktowana mo¿e skutecznie odebraæ przyjemno¶æ z jedzenia, a pewnie i otrzeæ siê o ortoreksjê. Dlatego zdrowy rozs±dek i niezatracenie rado¶ci z pichcenia to niezbêdne elementy takiego od¿ywiania
Dziekujê za wyja¶nienie To u mnie w domu te¿ siê tak odzywiamy Ja sama piekê chleb co prawda na dro¿d¿ach bo na zakwasie nie mogê, ale to te¿ zdrowe

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Poka¿ wiadomo¶æ
clean eating to zwrócenie uwagi na to, ¿eby to co jemy jak najlepiej od¿ywia³o nasz organizm- to w pewnym sensie celebrowanie jedzenia ( ) poprzez postawienie na produkty naprawdê warto¶ciowe, a ca³kowite wyeliminowanie tych ¶mieciowych, mocno przetworzonych. sama od prawie roku staram siê je¶æ wg tego "stylu" - jak najwiêcej potraw opartych na owocach i warzywach,pe³ne ziarno, orzechy, ryby, jak najmniej bia³ego cukru i bia³ej m±ki. Wierzê mocno w ca³± ideê i czujê siê na takich jad³ospisach super, mam du¿o przyjemno¶ci z gotowania i paradoksalnie wiêcej produktów do swojej diety wprowadzi³am, ni¿ wyeliminowa³am. Wcze¶niej potrafi³am ¿yæ dos³ownie na bu³ce z jogurtem pitnym, lub na waniliowych serkach homogenizowanych

Ale zgadzam siê z Eren± clean eating to fajna sprawa, ale zdecydowanie s±dzê, ¿e dla zdrowia psychicznego i rado¶ci z ¿ycia nale¿y pozwalaæ sobie na wyj±tki. Kawa³ek ciasta, pizza, ser ¿ó³ty, zwyk³e bia³e pieczywo czy dro¿d¿ówka naprawdê nas nie zabij± ( o ile nie s± podstaw± naszej diety) Chodzi tylko o zachowanie pewnych proporcji i zdrowego rozs±dku.
Zgadzam siê z Tob± w 100%.. Dobrze wszytsko ujê³a¶.. Nawet pizza z pizzeri z pszennej m±ki od czasu do czasu nie zaszkodzi
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 20:38   #4782
missy7
Zadomowienie
 
Avatar missy7
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: UK / Szczecin
Wiadomo¶ci: 1 696
GG do missy7
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moja R

SNIADANIE:
- owsianka na mleku ry¿owym (4 ³yzki p³atków owsianych, pó³ banana, gar¶æ rodzynek, gar¶æ jagód goji)
- kawa z mlekiem 2%


OBIAD:

- pier¶ z kurczaka gotowana, w sosie pomidorowym, z marchewk± i kukurydz±
- porcja kaszy gryczanej
- sa³atka z pomidorków koktailowych, czerwonej cebuli, ¶wie¿ej bazylii
- ma³a porcja kapusty kiszonej


kawa z mlekiem 2%

PODWIECZOREK:

- serek wiejski z syropem klonowym, cynamonem i p³atkami migda³ów

trening 50 min

KOLACJA:

- bu³ka grahamka, z serkiem philadelphia, wêdzonym ³ososiem, pomirorem, czerwon± cebul± i roszponk±
- herbata zielona
__________________
missy7 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 20:46   #4783
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Erena wstawisz swoje jad³o? Jestem ciekawa
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 23:21   #4784
201607111050
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 2 904
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Zmierzam ku R, ale powoli staraj±c siê zmieniæ nawyki ¿ywieniowe...

I
Kromka chleba pe³noziarnistego .
Sma¿ony filet ryby.
Kawa z mlekiem.
II
3 pancakes z m±ki ¿ytniej.
Suszona ¿urawina.
£y¿ka miodu.
III
Kubek zupy-kremu kukurydzianego.
IV
Warzywa z pary z oliw±.
Sma¿ony filet ryby.
2 kostki bia³ej czekolady.
V
Dwie kromki chleba pe³noziarnistego z mas³em i szczypiorkiem.
Dwa jajka sadzone.
Mineola.
VI
Serek wiejski.




Czekolada i sma¿ona ryba do pupy, co jeszcze?
201607111050 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 23:59   #4785
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomo¶ci: 1 651
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

I owsianka (1,5 szkl mleka, pó³ szklanki p³atków) z kakao, bananem, gar¶ci± rodzynek, wiórkami kokosowymi i cynamonem

II 2 ma³e kromeczki razowca z mas³em, szynk± i ¿ó³tym serem, æwiartka papryki czerwonej, 4 pomidorki daktylowe

III pier¶ pieczona + 1/4 torebki kaszy per³owej + gotowane broku³y

IV 125g sera bia³ego

V placuszki bananowe (zrobione z 2óch jajek i banana)


To moja redukcja. Jem podobnie ka¿dego dnia pozycje 1,2,3 s± sta³e codziennie bo je lubiê.

Schudn±æ nie schud³am nic, pomimo æwiczeñ 3,4 x w tyg.

Nie wiem co jest nie tak, czy to, ¿e ¶niadanie zaczynam o 11, i mi siê przestawiaj± godziny posi³ków czy tego jest za du¿o?

Wa¿ê 55kg przy 168cm, muszê siê pozbyæ 2 kilo.

Edytowane przez o_Khaleesi_o
Czas edycji: 2014-03-22 o 00:14
o_Khaleesi_o jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-22, 08:14   #4786
perobelka
Raczkowanie
 
Avatar perobelka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 162
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Ok dziewczyny, dziêki za wszystkie odpowiedzi i rady. Wczoraj wieczorem przesz³am sam± siebie, nawet nie mówiê co zjad³am. Dzi¶ wsta³am z now± energi± ¿eby doprowadziæ siê do porz±dku. Wiêc ogarnê³am jedzenie na dzi¶, wieksze porcje - cel 1: wyeliminowaæ napady. Narazie nie dodaje wszelkich orzechów itd, bo przez ostatnie tygodnie kupienie du¿ej paczki np ¿urawiny czy nerkowców koñczy³o siê na jednym posiedzeniu. Wrócê do tego jak opanuje napady i sugar cravy.
Tadam, plan na dzi¶:
1. banan, jab³ko, owsianka z 5 ³y¿ek p³atków owsianych z ³y¿k± kakao i cynamonem (owsianki nie ma na zdj)
2. sa³atka z tuñczyka, broku³a, 1 jajka, papryki
3. kalafior, gotowany indyk, pomidor koktajlowy
4. quionoa ze 3 ³y¿ki kopiaste, filet z ryby bia³ej, brokle
5. dwie kromki pe³noziarnistego chleba z past± z awokado i pomidor koktajlowy

kolejno¶æ niekoniecznie taka, na kolacje lepiej chyba awokado sobie podarowaæ i zje¶æ co¶ bardziej bia³kowego.
Proszê nie zwracajcie uwagi na pude³ka, tak jest na prawdê mi ³atwiej to wszystko zapakowaæ do lodówki.
Spróbujê za³atwiæ wagê i mniej wiêcej policzyæ ile to mo¿e mieæ kalorii.

EDIT: kupi³am wagê, policzy³am i wyjdzie z tego ok 1430 kcal. Hm wydaje siê nadal ma³o. Macie jaki¶ dobry kalkulator jak obliczyæ zapotrzebowanie?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg CAM00055.jpg (117,4 KB, 84 za³adowañ)
__________________


Edytowane przez perobelka
Czas edycji: 2014-03-22 o 12:08 Powód: dodaje zdj
perobelka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-22, 08:41   #4787
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Poka¿ wiadomo¶æ
dziêkujê za opiniê, ¿ytnie nale¶niki robiê tak:
pó³ szklanki m±ki ¿ytniej razowej
(opcjonalnie)³y¿ka m±ki pszennej
ok 150 ml mleka, fajnie wychodz± te¿ z odrobin± jogurtu lub ma¶lanki
³y¿eczka roztopionego mas³a,
ma³a szczypta sody lub proszku do pieczenia
szczypta soli

miksujê sk³adniki na g³adk± masê, rozlewam chochelk± na rozgrzan± patelniê z odrobin± mas³a klarowanego. po przysma¿eniu brzegów odwracam na drug± stronê zawsze wychodz±, chocia¿ przyznajê, ¿e to te¿ zas³uga dobrej patelni ceramicznej, która jest bardzo ³askawa dla wszelkich placków, racuchów i nale¶ników a mam jeszcze pytanie czy dodajesz jajko do ciasta i mniej wiêcej ile wychodzi z tego przepisu nale¶ników?



porcje powiedzia³abym g³odowe, dzieci w przedszkolu jedz± wiêcej.
tak± g³odówk± nie wyleczysz swoich problemów z od¿ywianiem. poprzygl±daj siê na w±tku dobrze ocenianym jad³ospisom Rkowym. naprawdê mo¿na zrzuciæ wagê jedz±c smacznie, ró¿norodnie i zdrowo. Je¶li bêdziesz syta, jedz±c pe³nowarto¶ciowe posi³ki, ryzyko niekontrolowanego rzucania siê na jedzenie bêdzie mniejsze. Ile masz wzrostu?



by³a¶ g³odna, trudno siê dziwiæ, ¿e mia³a¶ ochotê na wêglowodany.

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------




masz absolutn± racjê z tym obracaniem ale ja wolê jak jest lekko przyrumieniony z obu stron, wtedy zdecydowanie mniej przypomina mi jajeczniczkê
btw. dziêkujê za przepis
Abigal jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-22, 09:57   #4788
201606270916
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 5 832
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Abigal Poka¿ wiadomo¶æ
1. nie lubisz to nie jesz Twoja strata, aczkolwiek pozbawiasz siê jednych z najwarto¶ciowszych wêglowodanów, btw na prawdê nie lubisz ¯ADNEJ kaszy? jest ogromny wybór (gryczana palona i niepalona, jaglana, quinoa, amarantus, jêczmienna, owsiana..) a ry¿, ziemniaki?

2. Nie jest kwestia czy szkodi czy nie szkodzi, ale pamiêtaj, ¿e zawsze co¶ eliminuj±c pozbawiasz siê czego¶ warto¶ciowego, ka¿dy produkt ma inne w³a¶ciwo¶ci, witaminy, mikroelementy, sole mineralne itp.

3. wiesz moim zdaniem masz sporo nabia³u w diecie szklanka mleka, twaróg, serek homogenizowany, mozarella jednego dnia, co daje ok. 500g nabia³u...

4. "I ¶niadanie: 4 ³y¿ki p³atków owsianych z ³y¿k± wiórków kokosowych, kilkoma rodzynkami i szklank± mleka, jab³ko"brak bia³ka

5. "podwieczorek: serek homogenizowany naturalny z wiórkami kokosowymi i malinami" ja bym tutaj ju¿ podarowa³a sobie serek, jaka¶ ryba/str±czki/mo¿e zupa z fasol±/soczewic±

j.w.
Ta rozmowa ma coraz mniej sensu skoro i tak nie czytasz co piszê/linkujê Chocia¿ dziêkujê za odpowiedzi... te maj±ce w ¶wietle pierwszego zdania jaki¶ sens. Dlatego przepiszê to co pisa³am wcze¶niej zamiast linkowaæ

1. Nie jad³am dwóch z tych kasz (quinoa, amarantus) mo¿e kiedy¶ spróbujê. Zapiszê sobie nazwy. Pozosta³e naprawdê mi za bardzo nie smakuj±: mam do tego takie podej¶cie, ¿e co jedna to gorsza i jaglana chyba "wygrywa" w tym rankingu Zjem kilka razy w roku gryczan± z jakim¶ wypasionym gulaszem i tyle mi do szczê¶cie starczy. Ziemniaki: lubiê jako placki ziemniaczane i... niestety ale frytki Poza tym jem je tylko w zupach. Chyba ¿e piek³abym te frytki w piekarniku zamiast sma¿yæ co o tym s±dzisz? Ry¿ lubiê ale na s³odko: bardzo lubiê go je¶æ z owocami, d¿emem, cynamonem. W takim razie do obiadu zdecydowanie on odpada, ale czy to problem gdybym przerzuci³a go na podwieczorek i zjada³a z owocami? Poza tym z wêgli mogê je¶æ nale¶niki, tortille, makarony, pyzy dro¿d¿owe. Nic wiêcej mi teraz nie przychodzi na my¶l pomijaj±c ¿e jak np. zrobiê sobie fajny sos to "czyszczê" go z talerza kromk± chleba

2. Aha Bêdê siê staraæ wprowadzaæ nowo¶ci ale nie wszystko naraz.

3. ... a miêso do 3 posi³ków to pó³ kilograma miêsa i problemu nie ma? Zreszt± szklanka mleka to jakie¶ 200 g, serek ma 150, mozzarelli zu¿ywam jednorazowo max. ok. 1/4 kulki co daje jakie¶ 30 g, nie zu¿ywam ca³ego twarogu do smarowania chleba (z pewno¶ci± jest to warstwa grubsza od warstwy mas³a ale nie znika mi istotna ilo¶æ z 200-gramowego opakowania). Trochê zatem na wyrost te obliczenia z po³ow± kilograma.

4. To co proponujesz zamiast mleka do p³atków owsianych ¿ebym nie musia³a znów czytaæ "brak bia³ka"?

5. ¦led¼ i soczewica z malinami? Dziêkujê, postojê

Redukcja na dzisiaj:
1. P³atki owsiane (4 ³y¿ki) z rodzynkami, ³y¿k± wiórków kokosowych i szklank± mleka, pó³ pomarañczy
2. 2 kromki chleba orkiszowego z twarogiem, polêdwic± z indyka i majonezem, pomidorki koktajlowe
3. kurczak 150 g z kilkoma pieczarkami usma¿one na 2 ³y¿kach oliwy z musztard±, czerwona kapusta
4. sa³ata z ³y¿k± jogurtu naturalnego, do tego ogórek, jab³ko i trzy suszone pomidory
5. ³oso¶ i do tego bêd± jakie¶ warzywa

Edytowane przez 201606270916
Czas edycji: 2014-03-22 o 09:58
201606270916 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-22, 10:40   #4789
bzebze
Raczkowanie
 
Avatar bzebze
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 413
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

moje U:

I: bu³ka z ziarnami przekrojona na pó³, na ka¿dej po³ówce mas³o, ser ¿ó³ty, ketchup, ogórek, papryka, oliwki i pomidor, 4 ³y¿ki sa³atki(pekiñska, por, marchewka, jogurt nat., majonez), pokrojolna w paski papryka, ogórek, dwa suszone pomidory
II: pó³ grejfruta
III: pieczone ziemniaki, pieczony kalafior, sa³atka z lodowej, suszonych pomidorów, papryki, oliwek, fety
IV: serek wiejski z grejfrutem, bananem, pó³ grahamki z mas³em
bzebze jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-22, 11:08   #4790
cukierkowa1
Raczkowanie
 
Avatar cukierkowa1
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

r

¶n: bu³ka grahamka cienko z mas³em, smarowana domowym mas³em orzechowym

przek±ska 2 jab³ka, 4 morele suszone

ob: miska roso³u z makronem pe³noziarnistym, kromka ¿ytnia, jajecznica z 2 jaj na ³y¿ce oleju, 1/2 puszki szprota

p: 2 kromki ¿ytnie jedna z mas³em orzechowym domowym, druga z ³y¿eczk± miodu

k: pó³ szklanki ug, makaronu ciemnego, z oko³o 100g szprota, 1/3 domowej drobiowej kie³basy, kilka ogórków kiszonych

21:00 po æwiczeniach mel b, brzuszki ok 45minut
jab³ko, 3 ogórki kiszone

Edytowane przez cukierkowa1
Czas edycji: 2014-03-22 o 11:19
cukierkowa1 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-22, 14:51   #4791
Lady1000
Rozeznanie
 
Avatar Lady1000
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 801
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cukierkowa1 Poka¿ wiadomo¶æ
r

¶n: bu³ka grahamka cienko z mas³em, smarowana domowym mas³em orzechowym + bia³ko

przek±ska 2 jab³ka, 4 morele suszone

ob: miska roso³u z makronem pe³noziarnistym, kromka ¿ytnia, jajecznica z 2 jaj na ³y¿ce oleju, 1/2 puszki szprota jakie¶ warzywa?

p: 2 kromki ¿ytnie jedna z mas³em orzechowym domowym, druga z ³y¿eczk± miodu znowu nie ma bia³ka

k: pó³ szklanki ug, makaronu ciemnego, z oko³o 100g szprota, 1/3 domowej drobiowej kie³basy, kilka ogórków kiszonych je¶li kie³basa sprawdzona to ok

21:00 po æwiczeniach mel b, brzuszki ok 45minut
jab³ko, 3 ogórki kiszone tutaj beznadziejnie, tym bardziej ¿e trochê æwiczy³a¶. zjedz jakie¶ szybkowch³anialne bia³ko (czyli nie z nabia³u) i wêgle.
ma³o konkretne to jedzenie
Lady1000 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-22, 17:11   #4792
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Maddie, wrzucê, wrzucê, ale za parê dni Teraz z racji @ to raczej by³aby demonstracja jak na pewno siê na co dzieñ nie od¿ywiam i jak siê tego robiæ nie powinno, bo mam na zmianê zerowy apetyt i wmuszam w siebie jedzenie albo dla odmiany mam jakie¶ dziwne smaki
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-22, 17:22   #4793
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

cze¶æ podsumowuj±æ tydzieñ - wyszed³ mocno aerobowy

pn - zumba
wt - trening si³owy + zumba
¶r - zumba
czw - zumba
pt, sb - nic
nd - zumba master class - 2 godziny

odrobiê mu³y w przysz³ym tygodniu wrzucam weekenowe R, mniej posi³kow wiêksze porcje

I - kromka chleba razowego, ogórek zielony, dwa jajka sadzone z grana padano

II - zupa jarzynowa z ziemniakami, marchwia, groszkiem, broku³ami, placek ziemniaczany pieczony, gulasz wo³owy

III - wrap z siemienia lnianego, kurczak, sa³±ta, cieciorka, pasta z pieczonych pomidorów i bak³±¿ana, ser feta


mo¿e byæ tak weekendowo?
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-03-23 o 09:32
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-22, 17:38   #4794
pijana_wiatrem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 513
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Potrzebuje pomocy, bo czuje, ze sama sobie nie poradze.

Kilka razy juz przegladalam watek, ale mam problem z logicznym ulozeniem diety.

Mam 165 cm i 70 kg, musze zrzucic 10 (pozostalosc po ciazy).

Mam ciagle napady na slodkie, generalnie zajadam stres. Co uloze sobie jakas logiczna diete to sie stresuje i zawsze wpada nadprogramowy posilek.

Nie jadam miesa od 7 lat bo nie lubie. Ryby jem.

Co powinnam jesc? Jak to logicznie rozplanowac?



Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
pijana_wiatrem jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-22, 18:14   #4795
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R ale idê w kierunku U:

1) omlet na s³odko z 2 jajek, 2 ³y¿ek p³atków owsianych i 2 ³y¿ek m±ki ¿ytniej razowej 2000 na odrobinie oleju z pestek winogron. Na to trochê jogurtu greckiego z ³y¿eczk± miodu i kilka plastrów banana. Kawa ze ¶mietank±.

2) bu³eczka z pestkami dyni z bia³ym serem, rzodkiewk± i plastrem awokado. Pó³ pomarañczy i kolejna kawa

40 min skakanki

3) pier¶ z kurczaka pieczona ze szpinakiem, czosnkiem i odrobin± fety w rêkawie, sa³atka z gotowanej bia³ej fasoli, pomidorków koktajlowych i ¶wie¿ej bazylii, odrobina oliwy z oliwek

30 min skakanki

4) kasza gryczana (1/3 woreczka) zapiekana z borowikami, szalotk± i cukini±. Jajko w koszulce. Do przyrz±dzenia u¿y³am ³y¿kê oleju rzepakowego, ocet balsamiczny i trochê br±zowego cukru.

5) gêsty koktajl z mro¿onego szpinaku, kiwi, kawa³ka banana, twarogu pó³t³ustego na mro¿onej zielonej herbacie

wieczorem wpadnie gar¶æ mieszanki studenckiej i lampka wina - ostatnio nasz taki standard z t¿tem do ogl±dania filmu ale stara³am siê poæwiczyæ wiêcej dzi¶ i powinno byæ ok

swoj± drog± co my¶licie o winie na redukcji? czy 2-3 lampki tygodniowo to nie za du¿o? jak wino ma siê do "czystej miski"?
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-22, 19:02   #4796
201607111050
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 2 904
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Chyba U a chcê R
I
P³atki Just Fit z mlekiem
Kawa z mlekiem
II
Pomidor, pó³ kulki mozzarelli, ³y¿ka oliwy, bazylia
Kabanos
Kromka chleba s³onecznikowego z mas³em
III
Owsianka z budyniem truskawkowym
Banan
Kawa z mlekiem
VI
Serek wiejski
IV
Pieczone warzywa i pier¶ z kury polane ³y¿k± oliwy
Kasza jaglana pó³ worka


Z góry dziêki za opinie.
201607111050 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-22, 19:13   #4797
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Utrzymanie (i think so):

I. kasza jaglana z jajkiem, kalarep±, rodzynkami oraz mas³em orzechowym

II. pumpernikel podany z pokrojonymi w plastry jab³kami i serkiem wiejskim

III.
pita nadziana farszem szpinakowym z bia³± fasol±, pomidorami, jogurtem nat. i musztard±

IV. omlet na ubitych bia³kach, pietruszkowo-kakowy podany z podpra¿onymi na patelni migda³ami i zagryziony jeszcze kawa³kiem korzenia pietruszki


Mi tak siê podoba
blax5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-22, 19:16   #4798
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Maddie, wrzucê, wrzucê, ale za parê dni Teraz z racji @ to raczej by³aby demonstracja jak na pewno siê na co dzieñ nie od¿ywiam i jak siê tego robiæ nie powinno, bo mam na zmianê zerowy apetyt i wmuszam w siebie jedzenie albo dla odmiany mam jakie¶ dziwne smaki
Bêdê czekaæ

No to moje dzisiejsze eR. Mo¿e i mniej zdrowe i czyste, za to bardzo smaczne i lu¼ne

I: owsianka: 4³. p³atków, 1³. otr±b gryczanych, mleko, ³y¿ka proszku budyniowego, starte jab³ko, ³y¿ka rodzynek, serek wiejski.
II: dwie drobiowe parówki (wiem, ¿e syf, ale mia³y nawet dobry sk³ad, i straszn± mia³am na nie ochotê, a ostatni raz jad³am mo¿e ze dwa lata temu ) plus du¿a kromka domowego chleba z mas³em i pomidorem.
III: bardziej przek±ska - jab³ko i marchewka, kostka gorzkiej czeko.
IV: domowa chiñszczyzna - makaron ry¿owy, filet z kurczaka podsma¿ony na oleju sezamowym, trochê domowego sosu s³odko kwa¶nego, mro¿ona mieszanka chiñska i plaster ananasa
V: jajecznica z dwóch jajek, pieczarek i groszku plus pó³ kubka domowego budyniu waniliowego s³odzonego stevi±.
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-22, 19:34   #4799
201606270916
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 5 832
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Redukcja na jutro
I ¶niadanie: 4 ³y¿ki p³atków owsianych z rodzynkami, ³y¿eczk± wiórków kokosowych, ³y¿eczk± migda³ów i jogurtem naturalnym
II ¶niadanie: 2 kromki chleba orkiszowego z twarogiem, polêdwic± z indyka, ogórkiem, majonezem i plastrem ¿ó³tego sera, jab³ko
obiad: 150 g piersi z kurczaka usma¿one na 2 ³y¿kach oliwy z bak³a¿anem i przecierem pomidorowym
podwieczorek: sa³ata z dwoma ³y¿kami jogurtu, jab³kiem, papryk±, mozzarell± i ³y¿eczk± wiórków kokosowych
kolacja: to samo co na obiad ale 100 g miêsa

Edytowane przez 201606270916
Czas edycji: 2014-03-22 o 19:37
201606270916 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-22, 20:09   #4800
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 859
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Uuu
  • grahamka z mas³em, szynk± wiejsk±, pomidorem, rze¿uch±, banan
  • jab³ko, jogurt naturalny, kostka ptasiego mleczka
  • zupa jarzynowa z chili, na skrzyde³kach, nale¶nik z sosem wêgierskim, farszem gulaszowym- pikantnie
  • 2 jaja na twardo, 4 ogórki w zalewie curry




co¶, kto¶?...
Magdalena0603 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:57.