mezoterapia skóry głowy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-28, 19:49   #61
Abril76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 39
Dot.: mezoterapia skóry głowy

pnam sie wam dziewczyny ze gdyby nie to ze mam kochajacego faceta .. normalnie dopadaja mnie mysli samobojcze chyba tylko dzikei niemu (rzucil dla mnie caly swiat !) jakos trwam i wierze ze sie wylecze choc ta wiara coraz mniejsza i mniejsza i mniejsza((((((((((((((((( ((((((((((((((((((((((((( ((((((
dzis znowu plakalam jak glupia pwoli mnie to zabija
Abril76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 07:44   #62
Abril76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 39
Dot.: mezoterapia skóry głowy

helo, jakos sie cicho zrobilo??widac wszystko u Was ok
to b dobrze
u mnie leciutka poprawa, jakby nie to ze co 2 dni wyczesuej jakis paskudny koltunek zbity to bym nawet byla zadowolona bo w porownaniou z poprzednim miesiacem.. lepiej nie mowic
a jak Liguania u CIebie? wsyztsko sie utzrymuje ok?
pozdrawiam,
Abril76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 16:52   #63
Ligunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 7
Dot.: mezoterapia skóry głowy

Hej. Cieszę się Abril, że zauważyłaś poprawę. Mam nadzieję, ze już będzie tylko lepiej. Naprawdę wiem co czujesz. Zmagałam się z problemem ze trzy lata.

A tak przy okazji czy próbowałaś u endokrynologa? Ja mniej więcej w czasie kiedy zaczęłam stosować mezoterapię zmieniłam też tabletki antykoncepcyjne. Z tego co widzę po swojej cerze bardzo mi to posłużyło. Niewykluczone więc, że miało też wpływ na włosy. Plus mezoterapia i oczywiście nie mam teraz włosów Julii Roberts ale przynajmniej wróciłam do stanu wyjściowego, który co prawda też imponujacy nie był ale też nie było tak źle. Kiedyś narzekałam na swoje włosy, teraz po przygodzie (mam nadzieję) z wypadaniem juz nigdy, przysięgam nie będę )

Aplikuję sobie ten zabieg nadal raz na miesiąc. Pójdę jeszcze raz w przyszłym tygodniu a potem dam sobie na razie spokój. I z drżeniem serca będę czekać co dalej bedzie się działo.
Ligunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 07:55   #64
Abril76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 39
Dot.: mezoterapia skóry głowy

no to masz Ligunia super bo mi sie polepszylo ciut i znowu jest awaria mam zabiegi juz 2 meisiac co tydz i g..o daje fakt wlosy prezentuja sie duuuzo lepiej ale wylaza na potege a ja ciagle placze juz w zasadzie nie przestaje
co do pigulek to ja wlasnie dostalam yasmin na moje problemy ogolnie swietnie sie po nim czuje ale niewiem moze to on mi szkodzi musze sobie zbadac hormon ktory mialam w nadmiarze teraz po 3 opakowaniach moze sie zmienilo conieco powiem Ci ze mam ochote sie zabic i tyle i nawet bym juz to zrobila gdyby nie moj narzeczony serio nie chce juz tak zyc mam ochote umrzec
Abril76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 21:53   #65
atoma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 29
hej
abril, wiem jak się czujesze; też mam ataki paniki po myciu głowy - jak zobaczę ile mi tych włosów wypadło;
też już wiele zrobiłam żeby walczyć z wypadaniem (m.in brałam przez 2 lata dianę 35);
ale myślę że i tak w końcu nadejdzie dzień kiedy trzeba będzie pomyśleć o peruce;
staram się przygotować na to psychicznie ale nie bardzo mi to wychodzi;
obawiam się że jednak na loxon się nie zdecyduję; podobno po dwóch latach przestaje przynosic efekty jak poczytałam na sieci;
jedyne co pozostaje to jakoś się trzymać i nie skupiać całej uwagi na włosach;
ty masz przynajmniej kochajacego faceta

możemy sobie powymyślać zawody, które można wykonywać z domu; tak dla poprawienia humoru

i mogłabym prosić o namiar na endokrynologa?

i jeszcze jedno?
jakieś namiary na dermatologa, u którego się leczycie na wypadanie

pozdr
atomka
__________________


Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2008-04-23 o 17:48 Powód: Post pod postem.
atoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 13:43   #66
Abril76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 39
Dot.: mezoterapia skóry głowy

Atoma
a z jakiego mista jkestes? tam Ligunia podawala nazwe kliniki zreszta ja tez na samym poczatku jakby co podaj numer gg to Ci podesle tylko nie wiem z jakiego jestes maista
u mnie juz rece moja dr rzolozyla nie wie co dalej jest b zle ja mam slub w sieprniu jak tak dalej pojdzie to pojde do slubu w peruce a mialbyc to dzien jedyny szcegolny wyjatkowy i bedzie wyjatkowy .. w peruce
ja nie daje rady juz tego ciagnac gdyby nie mopj facet dawno zjadlabym te wsyztskie prochy ktore biore plus jakies nasenne i mialabym swiety spokoj
Abril76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 19:58   #67
Ligunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 7
Dot.: mezoterapia skóry głowy

Ja mojego endokrynologa nie polecę bo to straszny pajac i szkoda czasu na niego tracić. Strasznie się przechwalał, jakie to cuda sprawi a dobrał mi odpowiednie tabletki dopiero po trzech latach leczenia. Pewnie przez przypadek. Gdybym sobie zdawała sprawę, że takie dobre wyniki można osiągnąć leczeniem hormonalnym (mam na myśli raczej skórę) dawno bym sobie dała z nim spokój. Ciężko o dobrego lekarza. A mezoterapię robiłam w Viva derm w Wawie.
Ligunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-23, 16:40   #68
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Hej dziewczynki
ja dzisiaj byłam znowu na mezo głowy i nawet nie bolało bardzo
Pisałam ostatnio że zaczynam się niepokoić bo zauważyłam znowu lekkie wypadanie, na szczęście się nie nasiliło i chba pokuszę się o stwierdzenie że to standart-kilkanaście dziennie musi wypaść i już.Ale jednak zamierzam jeszcze iść ze 2 razy dla podtrzymania...po prostu wizja całej wanny włosów po myciu głowy powraca jak zły sen. Trzymam za Was kciuki

Do ABRIL76

nigdy się nie poddawaj!!!!!!!! :przytu l:

Edytowane przez Jolie2601
Czas edycji: 2008-04-23 o 16:48 Powód: post pod postem
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 13:49   #69
Abril76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 39
Dot.: mezoterapia skóry głowy

Madziamaria
ja Ci powiem ze nie mam sily juz wlaczyc mam tak malo tych wlsokow ze az mi sie przykro robi
jak patzre na swoje fotki to tam bylam slicnza usmiechnieta wiecznie mimi przeciwnosci losu i fajna dziewczyna a teraz jestem jak swoj cien chuda blada spuchnieta od lez z przerzedzonymi wloskami na prawde jest to dla mnie taki dramat ze nie wiem jak sobie poradze
Abril76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 10:37   #70
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: mezoterapia skóry głowy

Abril....Twój facet kocha Cię taką jaką jesteś, i przypuszczam że obojętne dla niego jest jakie masz włoski. Fryzura nie stanowi o wartości człowieka....
Może postaraj się zaakceptować taki stan jaki jest, chociaż troszkę mniej się zamartwiaj bo pewnie taki stres to pogarsza włoski zamiast poprawiać.
trzymaj się
Ja za miesiąc ide na następną mezoterapie. A ile Ty w sumie miałaś?
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 07:03   #71
Abril76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 39
Dot.: mezoterapia skóry głowy

ja juz mialam 10
zalamka, niby troche lepiej ale po takiej dawce tpo powinno byc giga lepiej a ja przez ŁZS wciaz mam jazdy a tego g...a nie idzie wyplenic do konca d podala mi juz wszystko co mozliwe
madziamaria nie chodzi czy facet mnie kcoha z tymi wlsokami, ale jak ja sie czuje bo ja mam juz tak niskie poczucie wlasniej wartosci ze nie chce wogole faceta , brzydze sie soba po prostu najlpeiej mi w domu siedziec ano i do p[racy bo musze a reszta moze nie istniec dla mnie
samej mi najlepiej bpo jak widze swoje odbicie lustzrane to chce mi sie wyc na zakupy tez nie chcodze w centarch wszedzie lustra , nauczylam sie kupowac ciuchy bez mierzenia tzn kupuje tylko w takich gdzie jest molziwosc zwrotu bo sobie jade do domu i tam w ciemnym holu mierze oby tylko nie bylo za duze i jets ok nie patrze czy dobrze lezy dobre to ok za duze zrwacam i tyle wiec nie chodzi o faceta ja po prostu sie nie akceptuje taka i brzydze sie soba
taka piekna pogoda aja nie chce wychodzic
Abril76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-26, 09:43   #72
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: mezoterapia skóry głowy

Abril.....napisze na priva
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 21:50   #73
atoma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 29
Dot.: mezoterapia skóry głowy

hej
niestety nie zapisałam się na mezo. choć chciałam
muszę odradzić "centrum" dermedica na kazimierzowskiej; zapisałam się do dermatologa celem skonsultowania i wypytania o ten zabieg; w rozmowie tel poprosiłam o zapisanie do dermatologa, który się zajmuje łysieniem androgennym;
no i okazała się porażka
byłam u a.błaznik i okazała się ignorantką - wygląda na to że wiedziała o schorzeniu mniej niż ja; sprawdziła wyniki, podręcznikowo okej więc zlewka; stwierdziła że to problem psychiki
to teraz pytanie czy dermatolog który mnie wcześniej leczył też miał coś nie tak z psychiką...
można się tylko załamać; taka nasza rzeczywistość; jak jest lekarz, który się trochę bardziej zna to zapisy są dopiero na listopad; jeśli ktoś nie chce czekać to może sobie wybrać znachora co to się zna na usuwaniu kurzajek
ech
to chyba muszę szukać dalej
pozdr
__________________

atoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 13:01   #74
ania1112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5
Unhappy Dot.: mezoterapia skóry głowy

dziewczyny, czy slyszalyscie cos o klinice melitus??? zapisalam sie tam na kosultacje, robia tam mezoterapie nie tym pistoletem tylko recznie, nie wiem co jest lepsze. Troche sie boje ze nie bedzie efekyow a to dosyc duzo kasy
ania1112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 20:33   #75
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: mezoterapia skóry głowy

Robi ktoras z Was w Warszawie ?

Jak tam efekty ? Ja sie przymierzam do tego wlasnie ale nie wiem czy sie odwaze w koncu.
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 09:26   #76
Abril76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 39
Dot.: mezoterapia skóry głowy

czesc
ja znam melitus ale nie chodzilam tam na mezo bo jest za drogo ja chodze do novaderm i polecam lekarze maja podejscie do pacjenta a nie do jego pieniedzy co w dzisiejszych czasach jest raczej niespotykane, to jest w wraszawie w centrim,
Abril76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 16:59   #77
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: mezoterapia skóry głowy

Dziekuje za odpowiedz.

Pomaga Ci mezoterapia ?
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 08:09   #78
Abril76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 39
Dot.: mezoterapia skóry głowy

wieszco? pomogla mi bardzo na 2-3 miesiace ale to tak ze bys nie uwierzyla , ale teraz prze te stersy w moim zyciu znowu zaczela sie awaria ale mialam juz takie wlsoy ze w zyciu bys nie wpadla ze mogly byc chore i wypadajace, odrastaly nie wypadaly i tak blyszczaly jak nigdy
ale etraz przed slubem mamy tyle problemow ze znowu zaczelo sie cos zlego dziac znouw klopoty z ukreiweniem w zwiazjku z tym wypadaja jak szalone nie wiem co bedzie na slub chyba kupie peruke bo nie dam sie dotknac zadnej fryzjrece
jestem ponownie zalamana b slub zamiesiac
Abril76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 17:30   #79
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: mezoterapia skóry głowy

Oj...
Czyli jednak to naprawde pomaga.
Co do fryzjerow to unikam jak ognia. Nie chodze po prostu. Mam tylko jedna znajoma fryzjerke ale i tak chodzenie do niej to nic przyjemnego dla mnie.
A nie mozesz znowu chodzic na mezo jak masz teraz "awarie" ?
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-25, 18:50   #80
Ligunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 7
Dot.: mezoterapia skóry głowy

O, Abril, jednak pomogło? Cieszę się. A tak rozpaczałaś. Szkoda, że problem wrócił. Chyba to zależy jak jest przyczyna wypadania, czy to wraca czy nie i po jakim czasie.
Do zainteresowanych zabiegiem - ja miałam 10- ostatni chyba w lutym lub marcu. efekt był świetny i do tej pory się utrzymuje. Polecam wszyskim
Ligunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 19:45   #81
beatapen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Dot.: mezoterapia skóry głowy

Przeczytałam na forum o mezoterapii i piszecie o samym zabiegu.Mój lekarz mówił że mezoterapia to 40% popwodzenia, a reszta to leczenie loxonem,amineksilem.Czy wy tez stosujecie te leki czy tylko zabieg, bo sama juz nie wiem jaka jest prawda.

Pozdrawiam
beatapen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 19:17   #82
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: mezoterapia skóry głowy

Czy można ją przeprowadzić nawet jak włosy nie wypadają jakoś straszliwie? (Generalnie wypadają mi po trochu całe życie, pierwszy raz skróciłam z tego powodu włosy mając siedem lat)Czy można to traktować jako kurację na zagęszczenie i poprawienie jakości czupryny?
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 09:33   #83
raus
Raczkowanie
 
Avatar raus
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 272
GG do raus
Dot.: mezoterapia skóry głowy

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Czy można ją przeprowadzić nawet jak włosy nie wypadają jakoś straszliwie? (Generalnie wypadają mi po trochu całe życie, pierwszy raz skróciłam z tego powodu włosy mając siedem lat)Czy można to traktować jako kurację na zagęszczenie i poprawienie jakości czupryny?
podczepiam się pod pytanie, bo jestem ciekawa
__________________
dbam o włosy (Jantar)
dbam o cerę (minerały, Himalaya Herbals Antisceptic)
dbam o siebie (Chodakowska, Michaels, Mel B)

raus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 00:01   #84
Marguerrite
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 18
Dot.: mezoterapia skóry głowy

Abril, odezwij sie - jak slub? Przeczytalam wszystkie posty na tym forum ,chodz nie odzywalam sie..Naprawde bylo tak zle,ze musialas siegnac po peruke? Doskonale rozumiem wplyw wypadajacych wlosow na psychike..nie moge patzrec na stare zdjecia i unikam kolezanek, ktore maja bujne,piekne wlosy, bo po prostu nie jestem w stanie zdierzyc..Ale pare lat temu przezwyciezylam juz taki kryzys. O dziwo bardzo pomogl mi wtedy Vichy aminexil - odrosla mi czupryna jakiej nigdy nie mialam, blyskawicznie i w dodatku loki ! ( a wczesniej mialam wlosy jak druty). Widac jednak, ze kazdy przypadek jest indywidulany, nie ma cudownego sposobu
Marguerrite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 16:47   #85
kachuta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Dot.: mezoterapia skóry głowy

czy ktoś z wrocławia mógłby polecić mi konkretne sprawdzone miejsce w którym warto sie poddać temu "zabiegowi"? z góry dziekuje...
kachuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 10:31   #86
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: mezoterapia skóry głowy

mezoterapię można stosować na ogólną poprawę kondycji włosów, zabiegi robi się wtedy rzadziej
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 11:14   #87
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: mezoterapia skóry głowy

Ok, w takim razie jeszcze poczytam na forum lub w necie, gdzie to w Warszawie wykonać - chyba jest naweti w tym wątku... pooszczędzam i w drogę
Chociaż prawda jest taka, że chyba najpierw bym chciała ustalić ilość zabiegów i dopiero potem się w to zaangażować...
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 16:00   #88
atoma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 29
Dot.: mezoterapia skóry głowy

witam ja poszłam do dermatologa do lecznicy w rejonie wiśniowej - nie pamiętam dokładnie adresu; ale odradzam kobietka pogadała i powiedziała że włosy są okej a nie są... p oszłam do viva dermu przy puławskiej; zapisałam się na mezoterapię i mi zrobili - zebrali tylko taki podstawowy wywiad i sio do kłócia głowy na drugą mezoterapię też zapisałam się do przypadkowej lekarki; ale ta zaczęła ze mną rozmawiać o tym jak wygląda to wypadanie itp widać że się znała i to nie ja jej dawałam informacje tylko ona mi; nazywa się Słowińska - polecam ogólnie powiedziała że w skład tego preparatu którym ostrzykują głowę wchodzi coś co jest w loxonie; jeśli już jest łysienie androgenne to zabieg raz na miesiąc niewiele pomoże i może lepiej zastanowić się nad kuracją loxonem; mezoterapia jest wspomagająca bo wstrzykuje się preparat bezpośrednio do skóry ale trzeba to robić minimum raz na dwa tygodnie - więc jest to droga impreza; tak więc wybrałam loxon; do tego mam zrobić badania; zrobiła mi też zdjęcie skóry głowy zeby wiedzieć jak te włosy wyglądają; powiedziała że dzięki temu że brałam hormony i stosowałam różne leki to to łysienie jest łagodne; myślę że warto się do niej wybrać - co prawda nie wie czemu mnie swędzi skóra głowy i standardowo stwierdziła że to łojotok (a po lekach było jeszcze gorzej) ale na wypadaniu się zna pozdrawiam atoma
__________________

atoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 20:04   #89
sirgunia
Raczkowanie
 
Avatar sirgunia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 474
Dot.: mezoterapia skóry głowy

Witam. Czy moze ktos jest z łodzi? bo potrzebuje namiary na mezoterapie?
sirgunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 22:34   #90
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: mezoterapia skóry głowy

Nie mozesz znalezc nic w necie ?
__________________
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-10 09:50:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:13.