dobrej jakości sztućce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Który model wybrać?
Celestia (wzór fali) 1 20,00%
Antica (klasyczny wzór) 4 80,00%
Głosujący: 5. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-09, 13:48   #1
sadza
Raczkowanie
 
Avatar sadza
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 62
GG do sadza
Question

Sztućce Hefra


Jakiś czes temu dostałam posrebrzane sztućce Hefra. Problem jest taki że raczej nie gustuje w stylu "zabytkowym" a nie chce ich sprzedawać ze względów emocjonalnych. Chciała bym też z nich korzystać na codzień bo nie lubie rzeczy które leżą na wielkie okazje. Może któraś z was miała by pomysł jaką zastawę do nich dobrać żeby pasowała a jednocześnie była nowoczesna- takie działanie na zasadzie kontrastu a jednak pasujące.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg komplet.jpg (64,9 KB, 94 załadowań)
sadza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 15:32   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Sztućce Hefra

Ale ładne Nie znam się na nowoczesnej zastawie, bo umnie zawsze była nieco kiczowata, bogato zdobiona (z różyczkami itp.) , własnie dla kontrastu z nowoczesnym wsytrojem wnętrza mojego domu (czarnyy, biały, skóra, metal, proste formy).


Hmmm, może pasowałoby coś bardzo prostego, najprostsze białe telerze z Iei, proste kształty ? ...
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 16:14   #3
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Sztućce Hefra

Sadza, ja tez w stylu zabytkowym nie gustuję, jednak pewne rzeczy w takim stylu podobają mi się W prezencie slubnym dostaliśmy z Hefry sztucce deserowe, a teraz dokupiłam cukiernicę. Wg mnie to taka klasyka i rzecz dla pokoleń. Forever young
Ja tez myślę, ze odpowiednie bedą białe proste talerze, moga byc kwadratowe. Klasyka+klasyka. Mysle ze jakikolwiek dodatek na talerzu:rózyczka, złoty pasek, kropka zakłoci urok całej zastawy.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 12:46   #4
sadza
Raczkowanie
 
Avatar sadza
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 62
GG do sadza
Dot.: Sztućce Hefra

Mnie pierwsze przyszły na myśl czarne, kwadratowe żeby srebto się od nich odcinało... ale może rzeczywiście białe "klasyczne" lepsze
sadza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 20:15   #5
emerka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 47
Dot.: Sztućce Hefra

Ja tez mam sztućce Hefra,tylko ze posrebrzana rapsodie,dokładnie takie http://www.patery.com.pl/zestaw-dese...ny-p-2543.html
Dopasowałam do tego zastawe w kolorze srebra. Wydaje mi sie ze klasyczna jest najładniejsza.
emerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 09:41   #6
danka11
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 34
Dot.: Sztućce Hefra

No rzeczywiscie bardzo ładnie sie prezentuja. A gdzie kupowałas? w tym sklepie patery.com.pl ??
danka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 22:43   #7
Yun1182
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Szukam sztućców

Cześć. Mam do wykorzystania voucher, w pewnym sklepie z dość eksluzywnymi zestawami obiadowymi. Marzą mi się jakieś fajne sztućce, na wyjątkowe okazje rodzinne. Ale nie znam się za bardzo w tym temacie. Podobno marka Amefa jest tą na którą powinnam zwrócić uwagę, jednak zastanawia mnie czemu tak mało sklepów ma w swojej ofercie ich produkty. Widziałam raptem w kilku, plus kilkanaście opcji z nożami. Wiecie coś na ich temat? Z góry dizęki
Yun1182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-06, 19:15   #8
Olimpiaxxx1609
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Szukam sztućców

przyznam szczerze, że nie znam żadnej marki sztućców, zazwyczaj wybieram zwyczajnie te, które mi się podobają i nie patrzę na markę, jeśli dostałaś voucher to raczej zamiast patrzeć na firmę, powinnaś zobaczyć w sklepie, w którym kupon możesz zrealizować jakie mają dostępne sztućce i dopiero z tego zestawu sobie wybierać ewentualnie sprawdź na ich stronie www
Olimpiaxxx1609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 17:09   #9
LisabethDevil95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Szukam sztućców

Samym faktem, że danej marki nie ma sklepach stacjonarnych w Twojej okolicy bym się nie przejmowała. Raczej skłaniałabym się do poszukania sztućców w internecie. Zawsze możesz porównać oferty i wybrać coś ciekawego, może trafisz na jakąś promocję, tym bardziej, że porządne sztućce to zakup na długi czas, więc i zapewne cena będzie tutaj istotnym czynnikiem. Warto też zapoznać się z opiniami na porównywarkach cenowych.
LisabethDevil95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 17:17   #10
ciaaastko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 150
Dot.: Szukam sztućców

ja też nie znam tej marki, a pracowalam w sklepie w ekskluzywnym wyposażeniem kuchni:P
ciaaastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 14:37   #11
Ikonka122
Raczkowanie
 
Avatar Ikonka122
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 81
dobrej jakości sztućce

Potrzebuje dobrej jakości sztućce, takie które można zmywać w zmywarce. Chodzi mi o cały zestaw. Polecacie jakieś?
Myślałam o Gerlachu ale nie wiem czy jakościową są dobry czy są tylko "znane". Tymbardziej że w internecie w rankingach jest mnóstwo innych firm Hoffner, Kinghoff, Ambition. Które wybrać żeby dobrze służyły?
Ikonka122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-08, 16:00   #12
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: dobrej jakości sztućce

każde, tylko nie aluminiowe (ze starych zestawów harcerskich)

mam grawerowane rosyjskie z bazaru (prezent 18), tesco za 30 zł, ikea, gratisowe łyżeczki herbat posti, fikuśne łyżeczki z targu staroci, elegancki, gładki gerlach w walizce za 1000 zł

najlepiej wyglądają sztućce rosyjskie, najbardziej porysowana jest łyżeczka z gerlacha co wmieszała się w łyżki codzienne

(a ruskich łyżek używam czasem do przesadzania kwiatków)
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 17:20   #13
Yun1182
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Szukam sztućców

ciaaastko - wiesz jak to jest. Żeby mieć cały asortyment wszystkich dostępnych marek na rynku, to Twój sklep pewnie musiałby mieć powierzchnię galerii handlowej :P No nic. Poczytałam sobie w internecie, wydaje się, że warto zainteresować się nimi bo mają naprawdę pozytywne opinie. Ale jeszcze poczekam, może ktoś rzutem na taśmę odpowie i da jednoznaczą opinię
Yun1182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 22:08   #14
MCELIGIA73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Szukam sztućców

Słyszałam kiedyś o tej firmie od znajomej, która dostała xxx w prezencie ślubnym i jest bardzo zadowolona, bo wyglądają naprawdę efektownie, od razu widać, że to nie takie zwykłe z supermarketu no i się nie niszczą, nie odbarwiają itp. Więc jeśli masz do dyspozycji voucher i chcesz go wydać właśnie na sztućce to z tych powinnaś być zadowolona.

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2018-03-02 o 18:55
MCELIGIA73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 20:34   #15
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 148
Dot.: Szukam sztućców

Jako pierwsze sztućce z Amefy kupiła moja siostra. Potem moja mama zdradziła dla nich Gerlacha Jak dla mnie są warte każdej złotówki - siostra używa swojego zestawu na co dzień już od paru dobrych lat i mimo mycia w zmywarce nie odbarwiły się. Nawet matowione rączki do tej pory się nie wytarły - są szczotkowane, więc wiadomo, że to raczej szybko się wyciera. Nie w tym wypadku. Dodatkowo idealnie leżą w dłoni, są odpowiednio ciężkie, mają fajny design i wygodnie się nimi je (mam tu na myśli głównie łyżki stołowe, bo zauważyłąm, że producenci z tym mają problem). Komplet mojej mamy rzadko używany, bo zostawiła go na specjalne okazje, ale też służy bardzo dobrze.
Nie wiem, dlaczego uważasz, że ich produkty są trudno dostępne - ja np. w Kauflandzie kupiłam sobie właśnie ten ich mały zestawik po "trzy" - łącznie za komplet 6 łyżek, 6 widelców, 6 łyżeczek i 6 noży zapłaciłam coś koło 80zł. Co prawda te w markecie nie są tak śliczne, ale na pewno wyróżniają się na tle innych, które przypominają plastikowe Z zestawami rzeczywiście trudniej, ale w dobrych sklepach z takimi rzeczami będą na pewno.
Ja się jeszcze swojego zestawu z prawdziwego zdarzenia nie dorobiłam - mam tylko taki zwykły, podstawowy, i jeszcze jakąś zbieraninę - kupiłam, gdy przeprowadzałam się z chłopakiem do naszego pierwszego wspólnego mieszkania, a wtedy z kasą było krucho. Kiedy tylko jakaś gotówka wpadnie, to z pewnością zakupię duży, porządny zestaw.
hrabinadesroutoutou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 09:41   #16
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Szukam sztućców

Nie znam Amefy.

Od ponad 20tu lat, używamy na co dzień kompletu sztućców Gerlacha.

Dostałam w prezencie ślubnym od mamy bardzo duży komplet na 24 osoby + tam pierdołki typu chochle różne, szczypczyki, packi do ciasta itp.

Nikt się z tym nie cacka, myte są w zmywarce- nadal wyglądają bez zarzutu.

Ja polecam.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 09:53   #17
hinkol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 16
Dot.: dobrej jakości sztućce

Chetnie tez skorzystam z rad i polecenia konkretnego produktu-zmywarka bardzo niszczy
hinkol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 13:00   #18
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: dobrej jakości sztućce

Cytat:
Napisane przez Ikonka122 Pokaż wiadomość
Potrzebuje dobrej jakości sztućce, takie które można zmywać w zmywarce. Chodzi mi o cały zestaw. Polecacie jakieś?
Myślałam o Gerlachu ale nie wiem czy jakościową są dobry czy są tylko "znane". Tymbardziej że w internecie w rankingach jest mnóstwo innych firm Hoffner, Kinghoff, Ambition. Które wybrać żeby dobrze służyły?
Gerlach dostaliśmy na prezent 2 lata temu i już zdążyły nam sztućce poczernieć
Mamy też trochę droższe sztućce Rosendahl z serii Grand Cru i praktycznie codzienne zmywanie w zmywarce ich nie rusza.
http://namoimstole.pl/komplet-sztucc...l-grand-cru-16
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 21:28   #19
magsixx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Dot.: dobrej jakości sztućce

hej dziewczyny, ja swoje sztućce co prawda używam dopiero od roku, ale jestem nimi zachwycona. Nie jest to marka typu Gerlach czy Hefra - szczerze to nawet nie wiem jaka to firma. Kupiłam je przez internet i mają na końcu trzonka przepiękną pętelkę. Są ręcznie robione i im dłużej ich używam tym lepiej wyglądają a do tego są ciężkie co mi bardzo odpowiada.
magsixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-29, 09:33   #20
Obertel
Zaznajamiam się
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1
Dot.: dobrej jakości sztućce

Mnie się podobają sztućce Amefy, chociaż rozważałem też Gerlacha w jakimś ładnym zestawie z walizeczką. Szukałem czegoś przecenionego, może stąd zamówię: xxx - gdzie jeszcze warto poszukać takich zestawów? Allegro, sklepy stacjonarne?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-04-29 o 12:10 Powód: Link.
Obertel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 18:44   #21
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: dobrej jakości sztućce

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Gerlach dostaliśmy na prezent 2 lata temu i już zdążyły nam sztućce poczernieć
Mamy też trochę droższe sztućce Rosendahl z serii Grand Cru i praktycznie codzienne zmywanie w zmywarce ich nie rusza.
http://namoimstole.pl/komplet-sztucc...l-grand-cru-16
piękne

Moje gerlachy tez w drobnych ryskach a takie "zapchaj dziury" z tesco nie maja rys, ale mają plamy i rdzę
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 12:34   #22
malwi_malwi
Raczkowanie
 
Avatar malwi_malwi
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 84
Dot.: dobrej jakości sztućce

W prezencie ślubnym dostaliśmy z mężem zestaw sztućców xxx z linii xxx. 68 elementów czyli 12 zestawów sztućców obiadowych i łyżeczki do herbaty oraz widelczyki do ciasta plus zestaw do sałaty (łyżka i widelec), łopatka do tortu, łyżeczka do cukru, łyżka wazowa i łyżka do sosu, widelec półmiskowy oraz łyżka do ziemniaków. Wszystko ładnie się trzyma, bez rys, bez zardzewień, bez śladów użytkowania, choć używam ich intensywnie na co dzień i od święta. Jakość bez zarzutów a i design ładny, elegancki i nowoczesny jednocześnie. Mogę polecić.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-08-12 o 22:21 Powód: Reklama.
malwi_malwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 12:36   #23
kasiando
Raczkowanie
 
Avatar kasiando
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 45
Dot.: dobrej jakości sztućce

Kinhoff świetne! polecam, myłam w zmywarce i nic się nie stało
__________________
Kiedyś traktowałam ludzi dobrze.. teraz z wzajemnością
kasiando jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 09:46   #24
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: dobrej jakości sztućce

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
piękne

Moje gerlachy tez w drobnych ryskach a takie "zapchaj dziury" z tesco nie maja rys, ale mają plamy i rdzę
Almi Decor też mam na stanie i dobrze się sprawują, są trochę tańsze od Grand Cru.
Cytat:
Napisane przez kasiando Pokaż wiadomość
Kinhoff świetne! polecam, myłam w zmywarce i nic się nie stało
Myłam tzn więcej niż raz?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 21:29   #25
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: dobrej jakości sztućce

My też je mamy i jak na razie p dwóch latach użytkowania nadal wygląd idealny. Od razu mówię, że są w ciąglym użyciu i nie trzymam ich w szafce. Jakoś nie przepadam za tymi bazarowymi bo szybko się niszczą i rdzewieją.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-23, 13:29   #26
tevarrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 99
Dot.: dobrej jakości sztućce

Ja uważam, że w przypadku aranżacji wnętrz oraz doboru odpowiedniego asortymentu, należy zawsze kierować się jak najlepszą jakością. To zaprocentuje w przyszłości bo będzie można cieszyć się dobrymi jakościowo produktami, które będą służyły przez długie lata. Dotyczy to zwłaszcza rzeczy z pozoru błahych, jak na przykład sztućce. Ja swoje kupiłam w Almi Decor i jestem z nich bardzo zadowolona:



Cieszę się, że sklep wznowił swoją działalność po przerwie bo teraz ma znacznie ciekawszą i bardziej urozmaiconą ofertę.
tevarrena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-27, 09:05   #27
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Sztućce w walizce-jakie?

Hej, chcemy tesciowej kupic pod choinke zestaw sztućcow w walizce i tutaj pytanie, kompletnie sie nie znam i nie wiem na co zwracac uwage. Moze jestescie w stanie polecic jakies konkretne marki?
Blagam, tylko nie za miliony monet
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 10:18   #28
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Sztućce w walizce-jakie?

Gerlach
Lepiej kupić mniejszy zestaw, a porządny lub wybrać same np. łyżki do sałatek, zależy jaki masz budżet.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 08:11   #29
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Sztućce Gerlach

Chciałabym kupić duży komplet sztućce z walizką. Czy mogłybyście doradzić, który model wybrać?

Zdjęcie nr1 Celestia
Zdjęcie nr 2 Antica
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg celestianb_top.jpg (18,4 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg gerlach-antica-24-opakowanie-5_top.jpg (19,4 KB, 20 załadowań)
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-27, 18:30   #30
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Sztućce Gerlach

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Chciałabym kupić duży komplet sztućce z walizką. Czy mogłybyście doradzić, który model wybrać?

Zdjęcie nr1 Celestia
Zdjęcie nr 2 Antica
2 bardziej klasyczny.
Jeśli na prezent to warto się zorientować co do gustu obdarowanego.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-28 08:41:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:29.