Zakazane uczucie-wasze historie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-28, 11:44   #1
DuszaNaRamieniu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 75

Zakazane uczucie-wasze historie


Hej wizażanki! Nie wiem skąd mi to przyszło do głowy, ale wpadłam na pomysł żeby założyć wątek, w którym mogłybyśmy sobie opowiedzieć o jakimś zakazanym uczuciu, a mianowicie czy przydarzyło wam się kiedyś zauroczyć kimś lub poczuć coś do kogoś, do kogo nie powinniście i dusić w sobie ten fakt? Np. do chłopaka koleżanki, zajętego kolegi z pracy, dalszego kuzyna, szefa itp.? Jeśli tak to kojarzycie dokładnie moment w którym to sobie uświadomiłyście? Jakaś konkretna sytuacja, gest, spojrzenie itp. Mi osobiście przydarzyło się walczyć z faktem, że podobał mi się facet mojej przyjaciółki i długi czas uważałam go za ideał faceta w ogóle. Pamiętam taką sytuację jak rozmawiałyśmy na kamerce a on nieświadomy że go widać wyszedł spod prysznica w samych bokserkach. Mocno musiałam wziąć się w garść wtedy żeby zachowywać się naturalnie. Na szczęście samo mi to jakoś minęło ale był moment że było to męczące.

Czekam na wasze pikantne historie!
DuszaNaRamieniu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-28, 12:07   #2
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

Nie mam takich historii, bo mam to szczęście, że mój mozg działa tak, że jak się dowiem, że ktoś jest zajęty, to z automatu staje się dla mnie aseksualny

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-28, 12:20   #3
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Nie mam takich historii, bo mam to szczęście, że mój mozg działa tak, że jak się dowiem, że ktoś jest zajęty, to z automatu staje się dla mnie aseksualny

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
mam tak samo

oprocz zajetych mezczyzn rowniez koledzy mojego syna sa dla mnie kompletnie aseksualni,nie widze w nich mezczyzn (chociaz sa juz definitywnie dorosli ) a dzieci
pewnie sa jakies badania na ten temat dlaczego tak sie dzieje ...musze poszukac
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-28, 12:52   #4
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

Chyba tylko do wykładowcy na uczelni. Nie byłam jedyna, bo był młody i przystojny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-28, 12:54   #5
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 385
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-12-10 o 18:04
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-28, 13:33   #6
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 531
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Też tak mam, identiko W ogóle to szanuję swoje emocje i uczucia, nie widzę powodu, dla którego miałabym je marnować na typów zajętych, żonatych lub niedostępnych z jakiegokolwiek innego powodu.
Mądrze powiedziane
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-28, 14:16   #7
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Też tak mam, identiko W ogóle to szanuję swoje emocje i uczucia, nie widzę powodu, dla którego miałabym je marnować na typów zajętych, żonatych lub niedostępnych z jakiegokolwiek innego powodu.
Emocje mają to do siebie, że się po prostu pojawiają, poza świadomością. Dopiero, gdy się pojawią można je skontrolować świadomie, żeby nie wejść w taką relację.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Dla mnie też faceci przyjaciółek są aseksualni, na pewno jest jakieś biologiczne wyjaśnienie tego, skoro to takie częste. Raz się zakochałam w zajętym facecie (walnęło mnie jak piorunem), ale nie znałam jego partnerki osobiście. Zdusiłam to w sobie, przestałam się z nim widywać, przestałam obserwować w sm i minęło.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-28, 15:30   #8
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

Tak, miękły mi nogi na widok przyjaciela mojego byłego (zaczęło się po naszym rozstaniu, dopóki byliśmy razem, to jego przyjaciel był dla mnie dobrym znajomym i nic więcej).
Nie byłam w stanie tego kontrolować, a nie mogliśmy być razem. Finalnie ochłodzilam i urwałam z nim kontakt argumentując tym że oni się nadal przyjaźnią i nie chce powodować jakichś kwasów nadal się z nim kumplując.


Zachowałam się w moim odczuciu bardzo fair, dla równowagi innym razem zakochałam się w zajętym facecie, on rozstał się z narzeczoną i teraz jest moim mężem.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-28, 15:41   #9
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 269
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

Ja się daaawno temu zakochałam z wzajemnością w facecie mojej przyjaciółki, ostatecznie wtedy postanowiliśmy to zdusić, No ale kontakt mieliśmy cały czas. Ja tez byłam wtedy zajeta…
Po jakimś czasie nasi partnerzy nas zostawili z innych powodów, a my się do siebie zbliżyliśmy. Byliśmy w związku 10 lat i mamy dziecko, nie jesteśmy już razem, ale ja do tej pory uważam ze był moja największa miłością, nie tęsknie za nim i nie chce z nim być. Mamy bardzo dobre relacje (chociaż nie bliskie), ponieważ musimy się widywać ze względu na dziecko


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-28, 17:57   #10
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 110
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Nie mam takich historii, bo mam to szczęście, że mój mozg działa tak, że jak się dowiem, że ktoś jest zajęty, to z automatu staje się dla mnie aseksualny

Mam to samo. Plus wszyscy starsi ode mnie, młodsi o parę lat też out. Wszelcy nauczyciele, wykładowcy, instruktorzy takoż. Po prostu nie patrzę na tych ludzi w tych kategoriach.



Jedyne co to mam słabość do fikcyjnych postaci. No i te fikcyjne postaci to czasem trochę psychopaci, czasem trochę mordercy (czasem bardzo), ale suma summarum no to nie jest prawdziwa miłość przecież ani nawet zakochanie. Ale to też, co ciekawe, odpowiednich wiekowo. Jak mam 30 lat to nagle nie będę miała crusha na fikcyjnego 20-latka.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-28, 18:14   #11
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 090
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

Ja też sobie nie przypominam jakiegoś zakazanego zakochania. Raz, będąc w związku, zauroczyłam się kolegą z pracy, nawet mojemu facetowi o tym powiedziałam. Ostatecznie poukładałam sobie wszystko w głowie, tylko tej szczerości żałuję, była niepotrzebna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-28, 19:52   #12
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Nie mam takich historii, bo mam to szczęście, że mój mozg działa tak, że jak się dowiem, że ktoś jest zajęty, to z automatu staje się dla mnie aseksualny

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
Mam identycznie. Jakoś mega aseksualne wydaje mi się to, że nie jestem na pierwszym miejscu tylko druga, trzecia, czy piąta w kolejce.
Zdarzało mi się zauroczyć w facetach np. z pracy mających żony, ale nigdy nie robiłam nic, aby nawiązywać z nimi bliższy kontakt czy flirtować. Wychodzę z założenia, że oni już wybrali i są zadowoleni ze swojego wyboru. Jakby byli mi przeznaczeni to byliby singlami.
Mam nawet jedną sytuację, gdzie się zauroczyłam lekko w chłopaku z pracy, mega mi się podobał, ale miał dziewczynę. Olałam temat. A kilka lat później dowiedziałam się dosyć nieprzyjemnych rzeczy o nim (m.in. że zdradzał dziewczynę) i momentalnie mi te wszystkie uczucia do niego przeszły i cieszyłam się, że to nie ja wylądowałam w związku z tym chłopem. Także nie ma tego złego.
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-28, 19:54   #13
aninudy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 809
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

Ja tak miałam, ale na początku nie wiedziałam, że jest zajęty. Potem jak się dowiedziałam to było ciężko, ale mi długi nie przechodziło. Teraz myślę, że dzięki temu nauczyłam się nie iść z uczuciami za daleko dopóki się nie dowiem czegoś więcej o osobie, która mi się podoba. Czyli trochę poznam, dowiem się czy wolny itp. i wtedy sobie pozwalam na coś więcej. I to o dziwo działa bo od tamtego felernego zakochania (bardzo silnego) podobało mi się wielu facetów, ale nie zakochałam się w żadnym, który był nieodstępny z jakiegoś powodu. Po prostu nie podążam za uczuciem dopóki się dowiem czy warto. I wiele razy mnie to uchroniło przed leczeniem złamanego serca. Owszem byłam parę razy rozczarowała, że kota jest zajęty, ale to było tylko lekkie ukłucie, a nie drama.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aninudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-29, 13:49   #14
ksiezyc_w_niepelni
Raczkowanie
 
Avatar ksiezyc_w_niepelni
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 48
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

Zajęci są dla mnie aseksualni, tak samo jak szefowie, nauczyciele, a nawet wolni, którzy podobają się moim kumpelkom czy przyjaciółce. Nie chcę żadnych kwasów czy dziwnych sytuacji. Ale zdarzają mi się momenty, że podobają mi się faceci wolni, ale w taki sposób ZAKAZANI, że np. wiem, że nic z tego nie ma prawa być, bo coś tam (mieszka daleko, jest bawidamkiem, jest mało zainteresowany, wiem że ma poważne problemy). Natomiast zazwyczaj wiem, że to bez przyszłości i po prostu po tygodniu-dwóch silnej fascynacji mi to mija, bo ucinam lub ograniczam kontakt.
ksiezyc_w_niepelni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-30, 12:48   #15
emiliais
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 774
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Ja też sobie nie przypominam jakiegoś zakazanego zakochania. Raz, będąc w związku, zauroczyłam się kolegą z pracy, nawet mojemu facetowi o tym powiedziałam. Ostatecznie poukładałam sobie wszystko w głowie, tylko tej szczerości żałuję, była niepotrzebna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miało to jakieś negatywne konsekwencje, że zwierzyłaś się z tego partnerowi?
emiliais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-30, 13:03   #16
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 090
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

Cytat:
Napisane przez emiliais Pokaż wiadomość
Miało to jakieś negatywne konsekwencje, że zwierzyłaś się z tego partnerowi?
Zraniłam go niepotrzebnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-30, 14:01   #17
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Zraniłam go niepotrzebnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
On Ci powiedział to bezpośrednio? Ja zawsze mówiłam takie rzeczy partnerowi, jego to nie raniło. On jak spotkał jakąś śliczną dziewczynę na ulicy to też mi mówił, czy jak kogoś zagadał w sklepie. Żadnego z nas to nie raniło - każde z nas miało świadomość tego, że człowiek ma oczy i się czasem zauroczy. ale nie miało to żadnego wpływu na nasz związek, raczej się cieszyłam, że mam partnera, który nie ma napadów zazdrości i o wszystkim da się pogadać, nawet o przelotnych emocjach. Dla mnie to przejaw akceptowania siebie. Zawsze mi się wydaje, że jak komuś odbija z zazdrości to po prostu ma mega niskie poczucie własnej wartości i myśli, że nikt z nim nie będzie, jeśli on nie będzie o to szaleńczo walczył i na siłę trzymał "smyczy" Mi nie przeszkadza, że mój partner popatrzy na inne kobiety, bo wybiera jednak bycie ze mną. Te inne kobiety nigdy nie będą miały mojego charakteru, abstrahując już od wyglądu. Zawsze sobie myślę, że mam taki zestaw cech, że dobrze być ze mną w związku w porównaniu do tego, co jest na rynku.
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-30, 14:41   #18
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;89637136]On Ci powiedział to bezpośrednio? Ja zawsze mówiłam takie rzeczy partnerowi, jego to nie raniło. On jak spotkał jakąś śliczną dziewczynę na ulicy to też mi mówił, czy jak kogoś zagadał w sklepie. Żadnego z nas to nie raniło - każde z nas miało świadomość tego, że człowiek ma oczy i się czasem zauroczy. ale nie miało to żadnego wpływu na nasz związek, raczej się cieszyłam, że mam partnera, który nie ma napadów zazdrości i o wszystkim da się pogadać, nawet o przelotnych emocjach. Dla mnie to przejaw akceptowania siebie. Zawsze mi się wydaje, że jak komuś odbija z zazdrości to po prostu ma mega niskie poczucie własnej wartości i myśli, że nikt z nim nie będzie, jeśli on nie będzie o to szaleńczo walczył i na siłę trzymał "smyczy" Mi nie przeszkadza, że mój partner popatrzy na inne kobiety, bo wybiera jednak bycie ze mną. Te inne kobiety nigdy nie będą miały mojego charakteru, abstrahując już od wyglądu. Zawsze sobie myślę, że mam taki zestaw cech, że dobrze być ze mną w związku w porównaniu do tego, co jest na rynku. [/QUOTE]jacy jestescie nowoczesni i wyluzowani, mozecie sobie o zauroczeniach pogadac, nic wam nie odbija, macie super wysokie poczucie wartosci i sie nie trzymacie na smyczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-30, 14:50   #19
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;89637136]On Ci powiedział to bezpośrednio? Ja zawsze mówiłam takie rzeczy partnerowi, jego to nie raniło. On jak spotkał jakąś śliczną dziewczynę na ulicy to też mi mówił, czy jak kogoś zagadał w sklepie. Żadnego z nas to nie raniło - każde z nas miało świadomość tego, że człowiek ma oczy i się czasem zauroczy. ale nie miało to żadnego wpływu na nasz związek, raczej się cieszyłam, że mam partnera, który nie ma napadów zazdrości i o wszystkim da się pogadać, nawet o przelotnych emocjach. Dla mnie to przejaw akceptowania siebie. Zawsze mi się wydaje, że jak komuś odbija z zazdrości to po prostu ma mega niskie poczucie własnej wartości i myśli, że nikt z nim nie będzie, jeśli on nie będzie o to szaleńczo walczył i na siłę trzymał "smyczy" Mi nie przeszkadza, że mój partner popatrzy na inne kobiety, bo wybiera jednak bycie ze mną. Te inne kobiety nigdy nie będą miały mojego charakteru, abstrahując już od wyglądu. Zawsze sobie myślę, że mam taki zestaw cech, że dobrze być ze mną w związku w porównaniu do tego, co jest na rynku. [/QUOTE]

Ja zupełnie inaczej rozumiem zauroczenie. To co opisałaś, to że po prostu wizualnie ktoś się spodobał, ktoś, kogo, tak jak w przytoczonym przez Ciebie przykładzie, minęłam na ulicy czy w sklepie. Ot normalna sprawa, stwierdzenie, że moim zdaniem facet, którego widzę jest przystojny, i o takie coś też nie miałabym żadnego żalu. Zauroczenie to dla mnie coś głębszego, nie tylko to, że randomowa osoba jest atrakcyjna fizycznie, ale ktoś, kogo przede wszystkim znam, spędzam czas, nie tylko podoba mi się z wyglądu, ale staje się mi coraz bliższy, odpowiada mi charakterem, chce zacieśniać z nim tą znajomość.
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-30, 15:14   #20
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 090
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;89637136]On Ci powiedział to bezpośrednio? Ja zawsze mówiłam takie rzeczy partnerowi, jego to nie raniło. On jak spotkał jakąś śliczną dziewczynę na ulicy to też mi mówił, czy jak kogoś zagadał w sklepie. Żadnego z nas to nie raniło - każde z nas miało świadomość tego, że człowiek ma oczy i się czasem zauroczy. ale nie miało to żadnego wpływu na nasz związek, raczej się cieszyłam, że mam partnera, który nie ma napadów zazdrości i o wszystkim da się pogadać, nawet o przelotnych emocjach. Dla mnie to przejaw akceptowania siebie. Zawsze mi się wydaje, że jak komuś odbija z zazdrości to po prostu ma mega niskie poczucie własnej wartości i myśli, że nikt z nim nie będzie, jeśli on nie będzie o to szaleńczo walczył i na siłę trzymał "smyczy" Mi nie przeszkadza, że mój partner popatrzy na inne kobiety, bo wybiera jednak bycie ze mną. Te inne kobiety nigdy nie będą miały mojego charakteru, abstrahując już od wyglądu. Zawsze sobie myślę, że mam taki zestaw cech, że dobrze być ze mną w związku w porównaniu do tego, co jest na rynku. [/QUOTE]Oczywiście, że powiedział. Tyle że ja z tym kolegą pracowałam, spędzaliśmy dużo czasu razem i nawiązała się więź na tyle silna, że zaczęłam się zastanawiać nad rozstaniem. To nie był przypadkowy chłopak na ulicy czy aktor w filmie, to był potencjalny nowy chłopak, bo od zakochania byłam o krok. Co ciekawe zarazem kochałam partnera i chciałam z nim być, dobrze nam się układało. To było takie uczucie zakochania w obu, oczywiście w parterze dużo bardziej, takie pojemne serce, nie wiem jak to wyjaśnić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-30, 16:12   #21
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Ja zupełnie inaczej rozumiem zauroczenie. To co opisałaś, to że po prostu wizualnie ktoś się spodobał, ktoś, kogo, tak jak w przytoczonym przez Ciebie przykładzie, minęłam na ulicy czy w sklepie. Ot normalna sprawa, stwierdzenie, że moim zdaniem facet, którego widzę jest przystojny, i o takie coś też nie miałabym żadnego żalu. Zauroczenie to dla mnie coś głębszego, nie tylko to, że randomowa osoba jest atrakcyjna fizycznie, ale ktoś, kogo przede wszystkim znam, spędzam czas, nie tylko podoba mi się z wyglądu, ale staje się mi coraz bliższy, odpowiada mi charakterem, chce zacieśniać z nim tą znajomość.
No ja w związku miewałam zauroczenia, on raczej takich nie miał, z jego strony to tylko takie randomowe osoby. Tak czy siak mu to nie przeszkadzało. Mi by chyba bardziej przeszkadzało, gdyby on miewał zauroczenia, ale pod tym względem się dobrze dobraliśmy, bo on lubił jak się inni mężczyźni mną interesowali, a ja lubiłam to, że inne kobiety się nim nie interesują i jest tylko mój. No ale myślę, że takie rzeczy właśnie trzeba przegadać na początku związku, kto gdzie ma jakie granice i co mu przeszkadza, a co nie. Każdy człowiek inaczej postrzega zdradę.

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Oczywiście, że powiedział. Tyle że ja z tym kolegą pracowałam, spędzaliśmy dużo czasu razem i nawiązała się więź na tyle silna, że zaczęłam się zastanawiać nad rozstaniem. To nie był przypadkowy chłopak na ulicy czy aktor w filmie, to był potencjalny nowy chłopak, bo od zakochania byłam o krok. Co ciekawe zarazem kochałam partnera i chciałam z nim być, dobrze nam się układało. To było takie uczucie zakochania w obu, oczywiście w parterze dużo bardziej, takie pojemne serce, nie wiem jak to wyjaśnić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czasami się tak zdarza, im więcej czasu z kimś spędzamy tym bardziej się przywiązujemy, naturalny proces. Dlatego dla mnie było dobrze, że mogłam z partnerem takie sprawy przegadać bo dzięki temu mnie nie kusiło przejście do czynów, bo wiedziałam, że w domu mam partnera, który mnie wspiera, rozumie i po prostu pozwala się uzewnętrznić emocjonalnie.
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-30, 16:35   #22
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;89637188]No ja w związku miewałam zauroczenia, on raczej takich nie miał, z jego strony to tylko takie randomowe osoby. Tak czy siak mu to nie przeszkadzało. Mi by chyba bardziej przeszkadzało, gdyby on miewał zauroczenia, ale pod tym względem się dobrze dobraliśmy, bo on lubił jak się inni mężczyźni mną interesowali, a ja lubiłam to, że inne kobiety się nim nie interesują i jest tylko mój. No ale myślę, że takie rzeczy właśnie trzeba przegadać na początku związku, kto gdzie ma jakie granice i co mu przeszkadza, a co nie. Każdy człowiek inaczej postrzega zdradę.[COLOR="Silver"]

[/QUOTE]

Co innego gdy inni mężczyźni się Tobą interesują, a co innego, gdy Ty się nimi interesujesz będąc jednocześnie w związku - no ale co kto lubi

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-30, 17:20   #23
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Co innego gdy inni mężczyźni się Tobą interesują, a co innego, gdy Ty się nimi interesujesz będąc jednocześnie w związku - no ale co kto lubi

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
I co z tego, że se czasem poflirtuje z innym facetem? Taką mam naturę. Ja tylko poflirtuje, znam swoje granice. Większość ludzi uderzy w romans. Mój facet nie ma nic przeciwko, a jakby miał to bym szukała innego faceta, bo ja nie jestem zazdrosną osobą i nie wyobrażam sobie życia w związku z zazdrosną/ograniczającą osobą. Byłam z taką kiedyś i się zwyczajnie dusiłam. Im dajesz komuś więcej wolności, tym ten ktoś się bardziej do ciebie przywiązuje. Im więcej ograniczasz i zabraniasz tym bardziej skłaniasz osobę do ucieczki i szukania skoków w bok. Dla mnie zaufanie i otwartość to podstawa w związku. Nawet jakby mój facet zakochał się w kimś innym to bym się cieszyła dla niego, bo wiem, że nikogo do miłości i tak się nie zmusi, a jak ukochana osoba jest szczęśliwa to trzeba się cieszyć.
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-30, 17:26   #24
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;89637214]I co z tego, że se czasem poflirtuje z innym facetem? Taką mam naturę. Ja tylko poflirtuje, znam swoje granice. Większość ludzi uderzy w romans. Mój facet nie ma nic przeciwko, a jakby miał to bym szukała innego faceta, bo ja nie jestem zazdrosną osobą i nie wyobrażam sobie życia w związku z zazdrosną/ograniczającą osobą. Byłam z taką kiedyś i się zwyczajnie dusiłam. Im dajesz komuś więcej wolności, tym ten ktoś się bardziej do ciebie przywiązuje. Im więcej ograniczasz i zabraniasz tym bardziej skłaniasz osobę do ucieczki i szukania skoków w bok. Dla mnie zaufanie i otwartość to podstawa w związku. Nawet jakby mój facet zakochał się w kimś innym to bym się cieszyła dla niego, bo wiem, że nikogo do miłości i tak się nie zmusi, a jak ukochana osoba jest szczęśliwa to trzeba się cieszyć.[/QUOTE]

No toż przecież napisałam, że co kto lubi, mi się nie musisz tłumaczyć. Ot po prostu nie każdy ma tak jak Ty.
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-30, 17:45   #25
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
No toż przecież napisałam, że co kto lubi, mi się nie musisz tłumaczyć. Ot po prostu nie każdy ma tak jak Ty.
Jasne, że nie każdy ma jak ja. Znam związki, które całościowo funkcjonują na takiej ekstremalnej zazdrości i u tych ludzi to tak działa. Mnie by coś takiego wykańczało emocjonalnie. No ale każdy jest inny, każdy potrzebuje czegoś innego w życiu - przy odrobinie szczęścia trafi swój na swego i się wtedy dogadają.
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-30, 17:50   #26
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;89637214] Nawet jakby mój facet zakochał się w kimś innym to bym się cieszyła dla niego, bo wiem, że nikogo do miłości i tak się nie zmusi, a jak ukochana osoba jest szczęśliwa to trzeba się cieszyć.[/QUOTE]
no tak, wiedzialam ze czegos brakuje na watku rozstaniowym, powiedzenia tym wszystkim zdradzonym/zostawionym kobietom, ze powinny sie cieszyc, ze ich ukochany mezczyzna znalazl szczescie z kims innym


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-30, 18:35   #27
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;89637234]no tak, wiedzialam ze czegos brakuje na watku rozstaniowym, powiedzenia tym wszystkim zdradzonym/zostawionym kobietom, ze powinny sie cieszyc, ze ich ukochany mezczyzna znalazl szczescie z kims innym


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Nic takiego nie napisałam, uwielbiam jak się dopisuje na tym forum jakieś rzeczy do moich słów i 500 interpretacji.
Jak ktoś cię zostawi/zdradzi/cokolwiek innego to po pierwsze - najwyraźniej nie jesteście sobie pisani, po drugie - kajdanami go i tak nie przyspawasz do siebie, a po trzecie - trzeba w takim wypadku podnieść głowę do góry, powiedzieć sobie "zasługuję na coś lepszego" i iść własną ścieżką. Ja się wolę cieszyć szczęściem ukochanego, nawet jeżeli mnie to boli, bo to jest dla mnie miłość - stawiasz kogoś ponad swój komfort. Skoro mój ukochany myśli, że w innym piecu dostanie coś lepszego to droga wolna. Ja sobie poradzę i bez niego. Mój świat się nie kończy na facecie.
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 12:36   #28
SanaPL
Raczkowanie
 
Avatar SanaPL
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 351
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

Wydaje mi się, że takie dojrzałe myślenie jest po czasie zazwyczaj. Wtedy, gdy pierwsze emocje odpuszczą i zaczyna się myśleć w taki sposób.

Może po prostu ogólnie chodzi o to jak podchodzisz sama do siebie.
SanaPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 19:47   #29
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

Za młodu bardzo zakochałam się w facecie z innego miasta, z innego środowiska, z innej "bajki". Wydawało mi się to magiczne i niesamowite. Spotykaliśmy się, gdy przyjeżdżał raz na kilka miesięcy do mojego miasta. Raz ja pojechałam do niego. Niesamowita chemia, seks, tęcza i jednorożce.
Niestety, okazało się, że mój luby ma całkiem regularną dziewczynę, o której zapomniał mi powiedzieć. Mimo to nie potrafiłam o nim zapomnieć, i gdy tylko był znowu w moim mieście, spotykałam się z nim i wszystko wracało. Dopiero gdy poznałam obecnego TŻ, zakończyłam tę relację definitywnie.
Ten gość wkrótce wyemigrował do innego kraju i przez jakiś czas próbował usilnie mnie namówić, abym go odwiedziła, ale spławiłam go.Potem w taki sam sposób namawiał naszą wspólną koleżankę. Też bez skutku.
W końcu zaręczył się ze swą dziewczyną, wzięli ślub, mają dzieci. Mieszkają od lat za granicą. Nie mam z nim kontaktu.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 12:05   #30
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Zakazane uczucie-wasze historie

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Ja zupełnie inaczej rozumiem zauroczenie. To co opisałaś, to że po prostu wizualnie ktoś się spodobał, ktoś, kogo, tak jak w przytoczonym przez Ciebie przykładzie, minęłam na ulicy czy w sklepie. Ot normalna sprawa, stwierdzenie, że moim zdaniem facet, którego widzę jest przystojny, i o takie coś też nie miałabym żadnego żalu. Zauroczenie to dla mnie coś głębszego, nie tylko to, że randomowa osoba jest atrakcyjna fizycznie, ale ktoś, kogo przede wszystkim znam, spędzam czas, nie tylko podoba mi się z wyglądu, ale staje się mi coraz bliższy, odpowiada mi charakterem, chce zacieśniać z nim tą znajomość.
Dokładnie. Osobiście jestem troche zazdrosna osoba co pewnie faktycznie wynika z czasem niższej samooceny. No ale staram się nad tym pracować. My raczej nie mówimy jakby ktoś się spodobał, ale myślę że z tym nie miałabym jeszcze dużego problemu. Czułabym lekka zazdrosc ale wytłumaczyłabym sobie, że to tylko spodobanie się, ale nie wymienilby mnie na inną. O zauroczeniach chyba jednak wolałabym nie słyszeć ani sama nie mówić. Tylko po prostu ograniczyć to żeby przeszło i nic więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-10 08:46:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:45.