Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-13, 12:41   #601
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Nadal nie wiem. To, że mi o tym, powiedziałaś, nie znaczy, że tak jest. Tak jak nie znaczy, że tak nie jest.
Ale nie potrafisz udowodnić, ze to niemożliwe, prawda? Więc dlaczego na wszelki wypadek nie zaczniesz odprawiać takiego rytuału?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 12:42   #602
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Nadal nie wiem. To, że mi o tym, powiedziałaś, nie znaczy, że tak jest. Tak jak nie znaczy, że tak nie jest.
Dokładnie.

Więc czemu robisz jedne niczym niepoprate czynności, bo nie wiadomo, czy to nie jest prawda, a innych nie robisz, bo nie ma pewności, że to prawda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 12:48   #603
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Jeszcze jej nie odpowiedziałam, bo mnie zaskoczyła. Ciężko się takiej osobie odmawia, chorej, wzruszonej, która traktuje cie jak córkę. Ale o swój komfort też chcę dbać. Na szczęście nie wymaga ode mnie uczestnictwa w tej mszy, nawet z księdzem nie musiałabym mieć kontaktu - dała mi namiar na zakon, jego numer konta, pieniądze od niej dostanę. Tylko dla mnie, to dalej frajerstwo. Źle bym się czuła oszukując ją.

.
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale ona nie daje na to pieniędzy.

To czemu nie da pieniędzy księdzu od razu podczas namaszczenia chorych, żeby się za nią modlił przez ileś tam lat co roku? Sądzę, że fajny ksiądz by bez problemu się na to zgodził.
No ja nie daje, a wyzej zacytowanym poście co jest napisane ?

Bo moze nie pomyslala o tym, ze takie cos jest, moze jej trzeba to podsunąc i od razu wykupic na iles lat msze i będzie z głowy
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 13:19   #604
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Dokładnie.

Więc czemu robisz jedne niczym niepoparte czynności, bo nie wiadomo, czy to nie jest prawda, a innych nie robisz, bo nie ma pewności, że to prawda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na przykład jakie czynności robię?

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Ale nie potrafisz udowodnić, ze to niemożliwe, prawda? Więc dlaczego na wszelki wypadek nie zaczniesz odprawiać takiego rytuału?
A dlaczego mam odprawiać? Zazwyczaj nie robię rzeczy, w których nie widzę sensu.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 13:24   #605
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
A dlaczego mam odprawiać? Zazwyczaj nie robię rzeczy, w których nie widzę sensu.
Ale dlaczego nie widzisz w tym sensu? Przecież nie jesteś w stanie udowodnić, że zaniedbanie takiego rytuału nie wpłynie negatywnie na twoich bliskich.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 13:51   #606
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Ale dlaczego nie widzisz w tym sensu? Przecież nie jesteś w stanie udowodnić, że zaniedbanie takiego rytuału nie wpłynie negatywnie na twoich bliskich.
A ty dlaczego nie widzisz w tym sensu? I dlaczego robisz tylko czynności, w których widzisz sens? I dlaczego są to czynności wynikające zazwyczaj z logiki, skoro nie jesteś w stanie udowodnić, że rzeczy, których nie możesz udowodnić logicznie nie istnieją?
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2019-09-13 o 14:05
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 14:25   #607
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
A jeśli popelniam grzech zdaniem wierzącego, ale w to nie wierzę, bo jestem niewierzaca (powiedzmy seks przed slubem), to popelniam grzech czy nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

...bo już wiemy, że moja modlitwa się nie będzie liczyć, to może grzechy też nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie, że nie. Gdyż pojęcie grzechu jest nierozerwalnie związane z religiami. To bat na owieczki, by szły grzecznie w stadzie. Nie ma grzechu bez religii. Może być wina, nawet przestępstwo, ale nie grzech.

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Groszku. Gdybym poprosiła Cię na łożu śmierci jako bliską ci osoba, żebyś przez rok nie chodziła w ogóle do kościoła i nie obchodziła świąt, a pieniądze przeznaczyła na Polski Kościół Latającego Potwora Spaghetti, zrobiłabys to dla mnie?
Bardzo dobre pytanie.
Nie zrobiłaby tego, bo to byłoby wbrew jej przekonaniom. Byłaby więc niemoralna. . Ale jak autorka nie chce dać na msze, wbrew przekonaniem, to jest niemoralna. To proste. Logiczne. Jak religie.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-13, 14:38   #608
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Tak na marginesie to czy możecie mi powiedzieć, jak ubrałyście się na zaliczenie pracy dyplomowej licencjackiej lub magisterskiej (albo na poszczególne egzaminy na studiach, jeśli takie skończyłyście)?
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 14:39   #609
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
A ty dlaczego nie widzisz w tym sensu? I dlaczego robisz tylko czynności, w których widzisz sens? I dlaczego są to czynności wynikające zazwyczaj z logiki, skoro nie jesteś w stanie udowodnić, że rzeczy, których nie możesz udowodnić logicznie nie istnieją?
Ale ja pytam o twoją pokręconą logikę. Popatrz:

1) Nie ma dowodów na to, że osoba po śmierci odczuwa negatywne emocje, gdy łamie się daną jej obietnicę. Czy powinnam mimo to spełnić obietnicę, bo nie mam pewności, że to nie będzie miało na tę osobę wpływu?

2) Nie ma dowodów na to, że robienie dziesięciu przysiadów w stronę wschodzącego słońca ma jakiś wpływ na samopoczucie zmarłych bliskich. Czy powinnam robić ten rytuał, bo nie mam pewności, że on nie działa?

Ty na pierwsze pytanie odpowiadasz tak, na drugie nie. Jak to tłumaczysz?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 14:47   #610
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Ale ja pytam o twoją pokręconą logikę. Popatrz:

1) Nie ma dowodów na to, że osoba po śmierci odczuwa negatywne emocje, gdy łamie się daną jej obietnicę. Czy powinnam mimo to spełnić obietnicę, bo nie mam pewności, że to nie będzie miało na tę osobę wpływu?

2) Nie ma dowodów na to, że robienie dziesięciu przysiadów w stronę wschodzącego słońca ma jakiś wpływ na samopoczucie zmarłych bliskich. Czy powinnam robić ten rytuał, bo nie mam pewności, że on nie działa?

Ty na pierwsze pytanie odpowiadasz tak, na drugie nie. Jak to tłumaczysz?
Nie, ty nie pytasz mnie. Już bardziej pytasz "jakąś pokręconą logikę" ale nie mnie. Pytasz wyobrażony schemat w swojej głowie składający się z kilku osób, które ci wcześniej odpowiedziały. Dlaczego? Bo ja na pierwsze pytanie nie odpowiedziałam "tak", tylko to sobie wymyśliłaś. Moja odpowiedź jest taka - nie masz pewności, ale nie musisz spełniać jej obietnicy.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 14:51   #611
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Moja odpowiedź jest taka - nie masz pewności, ale nie musisz spełniać jej obietnicy.
To po co zwróciłaś mi uwagę, że nie mam pewności? Jaki był twój cel?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-13, 14:54   #612
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
To po co zwróciłaś mi uwagę, że nie mam pewności? Jaki był twój cel?
Napisałam, że nie ma pewności, bo nie ma pewności.

A możesz opisać swój strój na zaliczeniu pracy dyplomowej albo egzaminie?
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2019-09-13 o 14:55
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 15:14   #613
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Napisałam, że nie ma pewności, bo nie ma pewności.
No ale ja wiem, że nie mam pewności co do niczego. Czy jeśli napiszę, że jutro idę do lekarza, to też mi napiszesz, że nie mam pewności, że jutro będę żyła? Nie, bo to nie ma znaczenia dla moich planów.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 15:23   #614
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
No ale ja wiem, że nie mam pewności co do niczego. Czy jeśli napiszę, że jutro idę do lekarza, to też mi napiszesz, że nie mam pewności, że jutro będę żyła? Nie, bo to nie ma znaczenia dla moich planów.
Nie napiszę, o ile ty nie napiszesz, że jest pewność, czy jutro będziesz żyła albo nie. Ty pierwsza napisałaś, że jest pewność, że nikt się nie dowie o tym, że ktoś zapłacił czy nie zapłacił za mszę, więc sprecyzowałam, że nie ma pewności.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 15:25   #615
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Na przykład jakie czynności robię?
A, no jak jesteś niewierząca i niepraktykująca, to przepraszam, zapędziłam się.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 15:33   #616
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Ale dlaczego nie widzisz w tym sensu? Przecież nie jesteś w stanie udowodnić, że zaniedbanie takiego rytuału nie wpłynie negatywnie na twoich bliskich.
A czy Ty stosujesz rytuały szamańskie albo wzięte z innych religii czy też pogańskich kultur? Tak na wszelki wypadek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 15:33   #617
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A, no jak jesteś niewierząca i niepraktykująca, to przepraszam, zapędziłam się.
A ty jesteś (jak się domyślam) niewierząca i niepraktykująca oraz wolna od bezsensownych rytuałów, tak? Dlatego nie dałabyś na mszę? Co myślisz o żegnaniu się prawą ręką "w imię ojca i syna i ducha świętego"? Co sądzisz o chrzcie, byłaś na chrzcie?
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 15:35   #618
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Nie napiszę, o ile ty nie napiszesz, że jest pewność, czy jutro będziesz żyła albo nie. Ty pierwsza napisałaś, że jest pewność, że nikt się nie dowie o tym, że ktoś zapłacił czy nie zapłacił za mszę, więc sprecyzowałam, że nie ma pewności.
Nie napisałam, że jest pewność, tylko że brak wiary w taką możliwość staje się uzasadnieniem dla mojej decyzji. Tak samo jak mój brak wiary w to, że umrę jutro, uzasadnia decyzję, by siedzieć i pracować, zamiast iść cieszyć się ostatnim dniem życia.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 16:46   #619
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
A ty jesteś (jak się domyślam) niewierząca i niepraktykująca oraz wolna od bezsensownych rytuałów, tak? Dlatego nie dałabyś na mszę? Co myślisz o żegnaniu się prawą ręką "w imię ojca i syna i ducha świętego"? Co sądzisz o chrzcie, byłaś na chrzcie?
Nie wiem, jest mi to obojętne, kto którą ręką się żegna i czy w ogóle. Tak samo jak nie widzę sensu podcierać się lewą, bo prawa należy do Allaha, no ale nie chodzę po kubkach i nie weymryfikuję ludzi.

Nigdy nie byłam na niczyim chrzcie poza własnym, bo jest to dla mnie niehumanitarne. Na komunie też nie chodzę. Uczestniczę biernie w rytuałach i obrzędach wszystkich religii, ale tylko u bliskich osób, pełnoletnich i świadomych swojego wyboru.

A cóż to za pytania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-13, 18:59   #620
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie wiem, jest mi to obojętne, kto którą ręką się żegna i czy w ogóle. Tak samo jak nie widzę sensu podcierać się lewą, bo prawa należy do Allaha, no ale nie chodzę po kubkach i nie weymryfikuję ludzi.

Nigdy nie byłam na niczyim chrzcie poza własnym, bo jest to dla mnie niehumanitarne. Na komunie też nie chodzę. Uczestniczę biernie w rytuałach i obrzędach wszystkich religii, ale tylko u bliskich osób, pełnoletnich i świadomych swojego wyboru.

A cóż to za pytania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli możesz o sobie powiedzieć, że robisz w życiu "niczym nie poparte czynności" czy nie? Nie wykonujesz bezsensownych rytuałów? "Biernie uczestniczysz", czyli tylko oglądasz, tak?

Więc zadam ci to pytanie, które już wcześniej zadałam i nikt na nie (dziwnym trafem) nie odpowiedział: czy na egzaminy w czasie studiów i na obronę pracy dyplomowej ubrałaś się tak, jak zwykle, czy założyłaś bardziej odświętny strój? I jeśli ubrałaś się bardziej odświętnie to dlaczego? Bo jeśli założyłaś granatową spódniczkę i białą bluzkę, czarny strój już inny niecodzienny (to już nie bierne uczestnictwo) to nie wypominaj mi (przynajmniej jeśli chcesz być rzetelna), że jestem praktykująca ani nie wypominaj autorce tego wątku praktyk magicznych, skoro sama je celebrujesz. Chyba że jedne praktyki są złe i bez sensu (modlitwa, obrzęd chrztu) a inne dobre (świecki rytuał przejścia, na przykład obrona pracy dyplomowej, w trakcie którego rytualny strój jest nieprzypadkowy, a jest elementem fazy wyłączenia).
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 19:23   #621
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Czyli możesz o sobie powiedzieć, że robisz w życiu "niczym nie poparte czynności" czy nie? Nie wykonujesz bezsensownych rytuałów? "Biernie uczestniczysz", czyli tylko oglądasz, tak?

Więc zadam ci to pytanie, które już wcześniej zadałam i nikt na nie (dziwnym trafem) nie odpowiedział: czy na egzaminy w czasie studiów i na obronę pracy dyplomowej ubrałaś się tak, jak zwykle, czy założyłaś bardziej odświętny strój? I jeśli ubrałaś się bardziej odświętnie to dlaczego? Bo jeśli założyłaś granatową spódniczkę i białą bluzkę, czarny strój już inny niecodzienny (to już nie bierne uczestnictwo) to nie wypominaj mi (przynajmniej jeśli chcesz być rzetelna), że jestem praktykująca ani nie wypominaj autorce tego wątku praktyk magicznych, skoro sama je celebrujesz. Chyba że jedne praktyki są złe i bez sensu (modlitwa, obrzęd chrztu) a inne dobre (świecki rytuał przejścia, na przykład obrona pracy dyplomowej, w trakcie którego rytualny strój jest nieprzypadkowy, a jest elementem fazy wyłączenia).


Człowiek jak idzie na egzamin albo rozmowę kwalifikacyjną, czyli jest od kogoś zależny, to ma interes w tym, żeby dobrze wypaść i dostosować się do czyichś oczekiwań. Niekoniecznie jest to jego wybór i ubrałby się tak, gdyby miał 100% pewności, że nic mu nie grozi za niedostosowanie się. Żadnego rytuału w tym nie ma. Zero analogii.

To jak, będziesz bić pokłony?
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 19:47   #622
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Tak na marginesie to czy możecie mi powiedzieć, jak ubrałyście się na zaliczenie pracy dyplomowej licencjackiej lub magisterskiej (albo na poszczególne egzaminy na studiach, jeśli takie skończyłyście)?
Jeśli chodzi o poszczególne egzaminy- zależy. Wiedzieliśmy, który z wykładowców mile widział "pełną galę", a który nie i wtedy wystarczało po prostu ładnie się ubrać.

Natomiast jeśli chodzi o obronę to już zwyczajowo wymagana jest "gala". Ja miałam czarną sukienkę z białym kołnierzykiem i perłowymi guziczkami, lakierowane pantofle na niskim obcasie, dyskretną biżuterię i upiete przez fryzjera włosy (uważaj na perfumy i wybierz dyskretny zapach bez ogona) na ostatniej obronie. Do tego zainwestowałam w jedyną, którą mam elegancką lakierowaną torebkę (a nie torbiszcza i plecaki, jakie zwykle targam). Strój i akcesoria są bardzo ważne- wybierz eleganckie i dyskretne.

Magisterka i licencjat to samo: obowiązuje gala.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 19:48   #623
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Dokładnie, to porównanie jest tak bezsensowne, że nie wiem, jak można było w ogóle na nie wpaść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 19:48   #624
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość


Człowiek jak idzie na egzamin albo rozmowę kwalifikacyjną, czyli jest od kogoś zależny, to ma interes w tym, żeby dobrze wypaść i dostosować się do czyichś oczekiwań. Niekoniecznie jest to jego wybór i ubrałby się tak, gdyby miał 100% pewności, że nic mu nie grozi za niedostosowanie się. Żadnego rytuału w tym nie ma. Zero analogii.

To jak, będziesz bić pokłony?
Po pierwsze - tak, obrona pracy dyplomowej i towarzyszący jej strój rytualny to świecki rytuał przejścia (bez względu na to, czy uważasz inaczej)

Po drugie - ok. np. jestem osiemnastolatką i chodzę do kościoła, bo czuję presję rodziny, która mnie utrzymuje, czyli jestem od kogoś zależna, bo mam w tym interes, aby do tego kościoła pójść, żeby dostosować się do czyichś oczekiwań. Niekoniecznie jest to mój wybór.

Poza tym - rytuały są niezależnie od tego, czy sobie zdajemy sprawę z tego, że nazywają się rytuałami, bo wiele jest tak głęboko obecnych w naszej kulturze, że nawet nie zdajemy sobie z nich sprawy. Niemniej jednak to niekoniecznie jest tak, że ktoś nam karze ubrać się w rytualny strój, a czujemy wręcz potrzebę jego założenia, ubrania się "inaczej".
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 19:55   #625
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Czyli możesz o sobie powiedzieć, że robisz w życiu "niczym nie poparte czynności" czy nie? Nie wykonujesz bezsensownych rytuałów? "Biernie uczestniczysz", czyli tylko oglądasz, tak?
Tak. Myślę, że tak.

Jeśli robię taką czynność, to gdybym się zorientowała, że jest bezsensowna, to bym przestała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 20:13   #626
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Po pierwsze - tak, obrona pracy dyplomowej i towarzyszący jej strój rytualny to świecki rytuał przejścia (bez względu na to, czy uważasz inaczej)

Po drugie - ok. np. jestem osiemnastolatką i chodzę do kościoła, bo czuję presję rodziny, która mnie utrzymuje, czyli jestem od kogoś zależna, bo mam w tym interes, aby do tego kościoła pójść, żeby dostosować się do czyichś oczekiwań. Niekoniecznie jest to mój wybór.

Poza tym - rytuały są niezależnie od tego, czy sobie zdajemy sprawę z tego, że nazywają się rytuałami, bo wiele jest tak głęboko obecnych w naszej kulturze, że nawet nie zdajemy sobie z nich sprawy. Niemniej jednak to niekoniecznie jest tak, że ktoś nam karze ubrać się w rytualny strój, a czujemy wręcz potrzebę jego założenia, ubrania się "inaczej".
Może Ty czujesz. Ja to robię interesownie. Gdybym wiedziała, że nie muszę, to wtedy bym się zastanawiała czy chcę.

Nie obchodzi mnie, czy to jest rytuał. Jak gdzieś coś będą dawać za chodzenie na czworaka i szczekanie, to też rozważę.

A jesteś? Oczywiście, że to byłby Twój wybór. Nikt nie ma prawa Cię do tego zmuszać. A jeśli Ci za to płaci, to masz w tym interes - patrz wyżej.

Wspominając, że to nie ma nic wspólnego z podanym przypadkiem.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 20:19   #627
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87169031]Dokładnie, to porównanie jest tak bezsensowne, że nie wiem, jak można było w ogóle na nie wpaść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Ja na to nie "wpadłam".
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 07:38   #628
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Słuchajcie! Właśnie słucham w radio wywiadu z Zygmuntem Krauze. I on też pamięta, że widział w lesie krasnoludki. A wlasciwie " dwóch krasnoludków ".
Wiedziałam, że nie na darmo im wystawiam miseczkę z mlekiem i miodem.
Ja nie widziałam ich, ale wiem, że mnie chronią! I mój dom też.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 19:44   #629
Lidoczka
Raczkowanie
 
Avatar Lidoczka
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 71
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość


Człowiek jak idzie na egzamin albo rozmowę kwalifikacyjną, czyli jest od kogoś zależny, to ma interes w tym, żeby dobrze wypaść i dostosować się do czyichś oczekiwań. Niekoniecznie jest to jego wybór i ubrałby się tak, gdyby miał 100% pewności, że nic mu nie grozi za niedostosowanie się. Żadnego rytuału w tym nie ma. Zero analogii.
Tak w trochę innym kontekście:
Moja miłość jest bez lęku. To ta nadzieja i pewność, jakiej rozum nigdy nie da. Nazywaj to rytuałem, ale o wiele bardziej wolę uczynić znak Krzyża, spodziewając się tylko miłości niż cieszyć się Twoją zdrową logiką.
Co to za radość z życia, gdy uznajesz tylko to, co sprawdzone, empirycznie udowodnione pod każdym względem, albo to, co się opłaca? Gdzie Ty w tym jesteś?
Lidoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 19:45   #630
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Tak w trochę innym kontekście:
Moja miłość jest bez lęku. To ta nadzieja i pewność, jakiej rozum nigdy nie da. Nazywaj to rytuałem, ale o wiele bardziej wolę uczynić znak Krzyża, spodziewając się tylko miłości niż cieszyć się Twoją zdrową logiką.
Co to za radość z życia, gdy uznajesz tylko to, co sprawdzone, empirycznie udowodnione pod każdym względem, albo to, co się opłaca? Gdzie Ty w tym jesteś?
A co to za radość z życia być trzeźwym, skoro można być alkoholikiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-16 15:27:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:20.