Sodowe oczyszczanie włosów- kilka pytań - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-25, 01:51   #1
malinka23231995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 44

Sodowe oczyszczanie włosów- kilka pytań


Witam. Poczytałam trochę o oczyszczaniu włosów za pomocą sody. Bardzo mnie to zaciekawiło ponieważ widzę że moim włosom przydałaby się taka kuracja. Po przebytej anoreksji wypadła mi połowa z burzy pięknych włosów. Teraz trochę odrosły ale ponieważ katuje je szamponami, odżywkami itc. które zawierają silikony gdyż regularnie prostuje włosy, oraz farbowałam je ( rok temu z naturalnie ciemnego złotego blondu trwałą farbą "jasny blond" trzykrotnie z 3 tygodniowymi odstępami a tej jesieni aż po luty 4 razy farbą w piance "perfect mousse" odcień "Ciemny blond" aby zejśc na w miare naturalny odcień kudełków) moje włosy stały się oklapnięte i wyglądają blado, jakbym miała kilka piórek na głowie ;/ chciałabym oczyścić je z tej całej chemii miksturą według przepisu z tego forum http://www.laboratoriumurody.pl/forum/glebokie-oczyszczanie,t1223.html jednak mam odnośnie tego kilka pytań do wizażystek które stosowały tę metodę, mianowicie :
1. Oczywiście bardzo chciałabym znowu mieć mój naturalny kolorek i wiem że soda spłukuję farbę w pewnym stopniu, jednak mając jej kilka warstw, w tym na wierzchu ciemniejszą i mniej trwałą boję się że soda wypłucze z nich tylko tą ciemniejszą a jasny blond pozostanie na włosach czego bym nie chciała. Tak więc: W jakim stopniu farba może zejść z moich włosów i czy jeśli zejdzie tylko ta ciemniejsza a jasna zostanie, to mogę po jakimś czasie powtórzyć sodową kuracje w celu oczyszczenia włosów z jaśniejszej farby ?
2. Po wyczyszczeniu sodą, należy wypłukać włosy octem by przywrócić im odpowiednie pH, i doprowadzć mocno rozchylone łuski włosów do naturalnego stanu rzeczy. Jakiego octu najlepiej użyć i w jakiej proporcji go rozcieńczać ? Czy po polaniu włosów octem należy odczekać chwilę a następnie spłukać, czy też nie spłukiwać wcale lub spłukać od razu? Jeżeli należy odczekać to ile minut?
3. Na końcu całego zabiegu należy nałożyć na włosy odżywkę w celu ich wygładzenia. Jaką odżywkę najlepiej do tego użyć? Powinna ona nie zawierać silikonów czy nie ma to znaczenia ? Czy odpowiedni do tej czynności jest balsam aloesowy firmy LEO?
4. Jakich szamponów i odzywek powinnam używać po takiej kuracji. Powinnam stronić od silikonów decydując się na kosmetyki ziołowe i łagodne, czy też powrócić do silikonów? Czy odstawienie silikonów nie skończy się dla mnie sianowatą strzechą na głowie ? Jakie kosmetyki polecacie (szczególnie osoby po kuracji mające jasne, cienkie i podatne włosy )

Z góry dziękuję za każdą pomocną odpowiedź
malinka23231995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 12:28   #2
Monique DeVine
Raczkowanie
 
Avatar Monique DeVine
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 51
Dot.: Sodowe oczyszczanie włosów- kilka pytań

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post33660560
__________________
"Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania."
Mistrz Yoda

Egiosta to ktoś, kto myśli o sobie, zamiast myśleć o mnie...
Monique DeVine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 20:46   #3
malinka23231995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 44
Dot.: Sodowe oczyszczanie włosów- kilka pytań

Cytat:
Napisane przez Monique DeVine Pokaż wiadomość
Czytałam wszystko i nic konkretnego się nie dowiedziałam. ;/
malinka23231995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 14:48   #4
engiee
Raczkowanie
 
Avatar engiee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 69
Dot.: Sodowe oczyszczanie włosów- kilka pytań

Zajrzyj do wątku: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=477667 , tu jest więcej przydatnych informacji o myciu sodą. Tak w skrócie to soda dość mocno wysusza włosy, więc bardziej nadaje się "od czasu do czasu", np. na oczyszczanie z silikonów. Potem robimy płukankę z octem (jabłkowym, jedna łyżka na szklankę wody) - włosy polewamy i już nie spłukujemy.
Silikony najlepiej stosować tylko na końcówki, na całą długość lepsza będzie odżywka o lekkim składzie. Co do kosmetyków, lepsze naturalne (ew. z małą ilość silikonów na zabezpiecznie, ale nie na całą długość włosów). Z popularnych rzeczy możesz wybróbować produkty Alterry (duużo polecanych kosmetyków znajdziesz na forum, na blogach włosowych). Zapoznaj się też z olejowaniem, dobra rzecz na suche włosy.
__________________
Dbam o włosy - teraz też na blogu.
engiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:26.