Couchsurfing czy hostel? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-24, 20:32   #1
NadobnaPaskwalina
Raczkowanie
 
Avatar NadobnaPaskwalina
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 51

Couchsurfing czy hostel?


Czołem!

We wrześniu wybieram się do Paryża i szukam noclegu. Jadę sama. Przejrzałam już tysiące stron i przejrzałam ceny pokoi jednoosobowych - oczywiście są kosmiczne.
Nie mam kilku stówek na nocleg, mam, więc pytanie do dziewczyn, które były w Paryżu, jak i tych, które podróżują same - jaką opcje lepiej wybrać: couchsurfing, czy wieloosobowy pokój w hostelu (widziałam, że w niektórych są pokoje tylko dla kobiet/mężczyzn)?

Pierwszy raz jadę na taki samotny wypad, wiadomo mam pewne obawy, najważniejsze jest dla mnie własne bezpieczeństwo. Wiem, że żadna z powyższych opcji nie jest super bezpieczna, ale lepsze to niż samotne nocne eskapady po mieście czy spanie na dworcu .

Z góry dzięki za wszelkie konstruktywne opinie .
NadobnaPaskwalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 17:15   #2
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Couchsurfing czy hostel?

Podróżuję głównie sama od 6 lat, nocuję w hostelach w pokojach wieloosobowych, ew. w hotelach/pensjonatach, jeśli trafiam na niską cenę.

Hostele:
- idziesz spać, wstajesz kiedy chcesz;
- wybierasz sobie pokój jaki chcesz, może być mieszany (jeśli jesteś w mniej imprezowym mieście, w środku weekendu bądź w kraju, gdzie hostele są mniej popularne) bądź dla kobiet (jeśli jedziesz w weekend, do imprezowego miasta, ew. takiego, gdzie może nastąpić jakiś konflikt np. na tle kulturowym);
- możesz się integrować z ludźmi w hostelu, a możesz ich olać i żyć sobie po swojemu;
- mają zazwyczaj świetne lokalizacje, ja zawsze biorę taki, dzięki któremu nie będę musiała nadrabiać dojazdem i wydawać np. na transport.
Sprawdź wnikliwie opinie na bookingu i tripadvisorze, żeby nie wylądować w norze.

Couchsurfing:
- to nie jest darmowy nocleg, to raczej chęć integracji z lokalną społecznością w ich mieście;
- siłą rzeczy nie masz tej swobody, co śpiąc w hostelu, gdziekolwiek;
- możesz poznać świetnych ludzi z danych miast, możliwość wymiany wrażeń, poznania lokalnego "przewodnika";
- możesz sprawdzić opinie o danej osobie, polecam wybierać osoby z jak największą liczbą "ocen".

Nie korzystałam nigdy z niczyjej kanapy, bo trochę się boję, aczkolwiek marzą mi się wyjazdy na Wschód, gdzie nie zawsze jest dobra i komfortowa opcja noclegu, a i ludzie wydają mi się być innymi, niż na "zepsutym" Zachodzie.
Po drugie, weź też pod uwagę, że przy korzystaniu z CS nie każdy może chcieć Cię przekimać, szczególnie, jeśli nie masz doświadczenia ani profilu na portalu. Jeśli mieszkasz w większym mieście to sprawdź, czy lokalni CSowicze nie organizują spotkań w Twoim mieście - wtedy mogłabyś poznać opinie z pierwszej ręki.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 17:37   #3
NadobnaPaskwalina
Raczkowanie
 
Avatar NadobnaPaskwalina
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 51
Dot.: Couchsurfing czy hostel?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Podróżuję głównie sama od 6 lat, nocuję w hostelach w pokojach wieloosobowych, ew. w hotelach/pensjonatach, jeśli trafiam na niską cenę.

Hostele:
- idziesz spać, wstajesz kiedy chcesz;
- wybierasz sobie pokój jaki chcesz, może być mieszany (jeśli jesteś w mniej imprezowym mieście, w środku weekendu bądź w kraju, gdzie hostele są mniej popularne) bądź dla kobiet (jeśli jedziesz w weekend, do imprezowego miasta, ew. takiego, gdzie może nastąpić jakiś konflikt np. na tle kulturowym);
- możesz się integrować z ludźmi w hostelu, a możesz ich olać i żyć sobie po swojemu;
- mają zazwyczaj świetne lokalizacje, ja zawsze biorę taki, dzięki któremu nie będę musiała nadrabiać dojazdem i wydawać np. na transport.
Sprawdź wnikliwie opinie na bookingu i tripadvisorze, żeby nie wylądować w norze.

Couchsurfing:
- to nie jest darmowy nocleg, to raczej chęć integracji z lokalną społecznością w ich mieście;
- siłą rzeczy nie masz tej swobody, co śpiąc w hostelu, gdziekolwiek;
- możesz poznać świetnych ludzi z danych miast, możliwość wymiany wrażeń, poznania lokalnego "przewodnika";
- możesz sprawdzić opinie o danej osobie, polecam wybierać osoby z jak największą liczbą "ocen".

Nie korzystałam nigdy z niczyjej kanapy, bo trochę się boję, aczkolwiek marzą mi się wyjazdy na Wschód, gdzie nie zawsze jest dobra i komfortowa opcja noclegu, a i ludzie wydają mi się być innymi, niż na "zepsutym" Zachodzie.
Po drugie, weź też pod uwagę, że przy korzystaniu z CS nie każdy może chcieć Cię przekimać, szczególnie, jeśli nie masz doświadczenia ani profilu na portalu. Jeśli mieszkasz w większym mieście to sprawdź, czy lokalni CSowicze nie organizują spotkań w Twoim mieście - wtedy mogłabyś poznać opinie z pierwszej ręki.
asia_aisa - ślicznie dziękuję za obszerną opinię, bardzo się przydała . Zabookuje sobie pokój w hostelu i może uda mi się spotkać z kimś na kawę z CS.
NadobnaPaskwalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 07:51   #4
mrs_dorris
Raczkowanie
 
Avatar mrs_dorris
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 78
Dot.: Couchsurfing czy hostel?

Nie wiem, jaki standard Cię interesuje, ale ja będąc w Paryżu nocowałam w domu księży Pallotynów przy placu Inwalidów (centrum miasta). Płaciłam 25€ za noc i szczerze polecam Z couchsurfingiem radziłabym uważać. Wszystko zależy od tego na kogo trafisz. Moja koleżanka podróżuje w ten sposób. Zazwyczaj spotyka świetnych ludzi, ale miała też kilka przykrych wypadków. W Amsterdamie niestety została okradziona
__________________
aaa
mrs_dorris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 10:13   #5
WiktoriaD
Raczkowanie
 
Avatar WiktoriaD
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 30
Dot.: Couchsurfing czy hostel?

Ja również polecam wieloosobowe hostele. Zdecydowanie najbezpieczniejszą opcją jest wybranie pokoju tylko dla kobiet (a przy tym chyba najschludniejszą, z doświadczenia mam wrażenie, że dziewczyny bardziej dbają o porządek w takich miejscach ) Plus że to okazja do spotkania naprawdę fajnych ludzi! Zwłaszcza jak jedziesz sama to czasami fajnie jest po całym dniu mieć z kim pogadać te parę godzin przed zaśnięciem, zwłaszcza, jeśli to Twój pierwszy taki wyjazd. Ja z wieloma osobami w hostelach zaznajomiłam się lepiej niż z moją współlokatorką, z którą mieszkałam przez pół roku w osobnych pokojach
Udanej podróży!
WiktoriaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 11:45   #6
claireholt
Raczkowanie
 
Avatar claireholt
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 102
Dot.: Couchsurfing czy hostel?

W kweitniu wraz z kolezankami nocowałyśmy w mieszkaniu CS. Sprawdziłam oczywiście wcześniej opinie o nim, miał ponad 65 pozytywnych. Wiadomo jakiś tam strach zawsze był, generalnie polecam TYLKO przynajmniej gdybyś była jeszcze z kimś.Bo samej to strach. Na Twoim miejscu poszukałabym hostelu lub nawiązała kontakt z Polonią w Paryżu.
claireholt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 09:56   #7
Panatol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5
Dot.: Couchsurfing czy hostel?

Szczerze - ja wolę hostele. Jak mieszkasz u kogoś to zawsze jednak pozostaje lekkie skrępowanie + nie możesz wchodzić i wychodzić na miasto kiedy ci się podoba, bez zamienienia słowa. Nie wiem czy wyraziłam się jasno Nie jestem typem aspołecznym, ale na wyjazdach chcę po prostu 100% swobody w działaniu
Panatol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-24, 08:42   #8
Kate Noir
Zakorzenienie
 
Avatar Kate Noir
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 479
Dot.: Couchsurfing czy hostel?

Polecam CS. Podczas wszystkich moich podróży spotkałam wielu wspaniałych ludzi, z którymi mam kontakt do dzisiaj. Nie ma czego się bać o ile taka osoba ma same pozytywne komentarze.
W hostelach nigdy nie udało mi się z nikim zintegrować, bo zazwyczaj ludzie wracają tam by po prostu się przespać, a poza tym trzeba bardzo uważać na swoje rzeczy. Na CS możesz swobodnie zostawić swój bagaż w mieszkaniu hosta i nic się nie martwić. Do tego często można dowiedzieć się wielu fajnych rzeczy na temat danego miejsca.

Edytowane przez Kate Noir
Czas edycji: 2015-09-24 o 08:43
Kate Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-24 09:42:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:37.