Czysta micha cz.12 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-11-07, 11:14   #61
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czysta micha cz.12

Globalna fejsbukowa wioska

Ale czasami to jest przerwzajace. W innych aspektach oczywiscie.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 17:29   #62
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Czysta micha cz.12

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Globalna fejsbukowa wioska

Ale czasami to jest przerwzajace. W innych aspektach oczywiscie.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
No jest...czlowiek na widelcu w sieci. Pomimo różnych zasieków. nie da się już chyba byc totalnie anonimowym, nie?

Uprzejmie donoszę, ze zjadłam pizze z falafelem, była niedobra, ale ze byłam bardzo głodna to zjadłam.
A teraz idę na długi spacer.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 17:35   #63
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czysta micha cz.12

Probuje sobie wyobrazic jak smakuje pizza z falafelem. Nie umiem

Ale dunska pizza z ziemniakami spoko.

Mam na liczniku 12 kola krokow, bo pomykalam dzisiaj do tego polskiego sklepu po paczki i po ciasto. A. musi w czwartek zawiezc do pracy, bo ma urodziny. No i musi zawiezc duuuuzo. Ja dzisiaj kupowalam, on kupowal jak wracal. Jeszcze pewnie jutro bedzie trzeba. Pewnie bedzie wozil na 2 razy, bo nie zmiesci w kufrze.

Ale do tego sklepu chyha wiecej w dzien dostawy ide. Gorzej niz w biedrze. O ile ogarniam kupowanie rzeczy, ktorych tutaj nie ma, tak przyprawy z prymata czy polska zwykla maka mnie dziwi. Przeciez tutaj jest dokladnie to samo. Ilosc rodakow przypadajacych na m2 mnie przytloczyla

Ale paczka zjadlam. Mniam. Ze skorka pomaranczowa, moj ulubiony.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 17:42   #64
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Czysta micha cz.12

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Probuje sobie wyobrazic jak smakuje pizza z falafelem. Nie umiem

Ale dunska pizza z ziemniakami spoko.

Mam na liczniku 12 kola krokow, bo pomykalam dzisiaj do tego polskiego sklepu po paczki i po ciasto. A. musi w czwartek zawiezc do pracy, bo ma urodziny. No i musi zawiezc duuuuzo. Ja dzisiaj kupowalam, on kupowal jak wracal. Jeszcze pewnie jutro bedzie trzeba. Pewnie bedzie wozil na 2 razy, bo nie zmiesci w kufrze.

Ale do tego sklepu chyha wiecej w dzien dostawy ide. Gorzej niz w biedrze. O ile ogarniam kupowanie rzeczy, ktorych tutaj nie ma, tak przyprawy z prymata czy polska zwykla maka mnie dziwi. Przeciez tutaj jest dokladnie to samo. Ilosc rodakow przypadajacych na m2 mnie przytloczyla

Ale paczka zjadlam. Mniam. Ze skorka pomaranczowa, moj ulubiony.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Pizza z falafelem smakuje jak pizza z falafelem no nie wiem jak to inaczej opisać, nie jest to cos czego oczekiwałabym od pizzy. Dziwna kombinacja, myślę ze Włosi mogliby paść zimnymi trupami na taki widok.
Z ziemniakami jadlam tez, w sumie to ja chyba najbardziej lubie Margarite i tyle.
Pączków za to nienawidzę szczerze, podobnie jak bezy, oddam wszystkie bez namysłu.

Mialam podobne wrażenia z polskiego sklepu w S. - kostki rosołowe są takie same wszędzie i bitwa o polski pieprz, choć ten tutejszy niczym nie ustępuje.
Ale mieli ogórki gruntowe i koper i to jest niestety brak.

To ruszam zad uzbrojona w muzykę i szelki odblaskowe.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 17:50   #65
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Czysta micha cz.12

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Pizza z falafelem smakuje jak pizza z falafelem no nie wiem jak to inaczej opisać, nie jest to cos czego oczekiwałabym od pizzy. Dziwna kombinacja, myślę ze Włosi mogliby paść zimnymi trupami na taki widok.

Z ziemniakami jadlam tez, w sumie to ja chyba najbardziej lubie Margarite i tyle.

Pączków za to nienawidzę szczerze, podobnie jak bezy, oddam wszystkie bez namysłu.



Mialam podobne wrażenia z polskiego sklepu w S. - kostki rosołowe są takie same wszędzie i bitwa o polski pieprz, choć ten tutejszy niczym nie ustępuje.

Ale mieli ogórki gruntowe i koper i to jest niestety brak.



To ruszam zad uzbrojona w muzykę i szelki odblaskowe.
Też oddam pączki i bezy, bez namysłu i wszystkie
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 18:08   #66
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Czysta micha cz.12

Ja się zastanawiam kiedy sobie kupić rogala marcinskiego 🫣🫣🫣🫣 pączki, bezy, normalne ciasta mogą dla mnie nie istnieć, ale rogal w listopadzie musi być. Chociaż ma milion kalorii w 1 szt...

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 18:38   #67
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czysta micha cz.12

Bez pączków i drożdżówek nie ma życia



Gryzia ja nie jestem wielką fanka marcińskich, ale 5 lat się w Poznaniu mieszkało i to zobowiązuje. Tylko no własnie - w Poznaniu. Certyfikowane, innych nie chcę. Jak mam zeżreć tyle kcal to niech to będzie 200% rogala marcinskiego. Zeby nie było póki nie zamieszkałam w mieście rogala - nie byłam wybredna.



Marcinskie do Warszawy woziłam. I one nawet te 5 lat temu były drogie jak cholera. Pamiętam, jak mi A. kase oddawał, bo wiozłam głównie, żeby poczęstować jego rodzinę i znajomych, a dla mnie 200 zł to był majątek.



Tutaj dzisiaj mieli marcińskie, ale jak zobaczyłam te podróby to od razu zrezygnowałam.



Boże A. odrabia prackę domową z duńskiego i się tak zabawnie wkurza, bo "oni mówią za szybko" zwalnia sobie nagranie. A ja mam w głowie takie "on jeszcze nie wie, że to jest wolno, będzie tak bardzo gorzej, huehuehue".
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-11-07, 18:53   #68
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Czysta micha cz.12

Tak dużo można o człowieku wygoolować, albo kogoś znaleźć w sieci. I to czasem po skrawkach informacji.
Na biznesowym odpowiedniku facebooka widać kto podglądał. Przychodzi nowa osoba do pracy i już widać, że patrzyła.

Bezy nie lubię, ale pączka czasem zjem.
A o rogalach to niedawno dopiero usłyszałam w w sumie nawet nie jadłam chyba takiego prawdziwego.

Wzięłam sobie 2 tygodnie wolnego na na święta i nowy rok. Jakoś w tym roku wypada mało urlopu, a dużo wolnego. Jeszcze ciekawe czy mi zaakceptują, bo "ktoś musi zostać".

Wybieram sobie model suszarki, nigdy nie miałam, nawet nie widzę potrzeby oprócz pościeli. Ale tak zachwalają w Internecie, że jak mam miejsce to wstawię.

Tż oczywiście walczy o swoje rzeczy. Pokazałam palcem i powiedziałam że wyrzucam, to przejął reklamówkę i schował sobie pod biurko. I tak go to nie ominie- ostatnio pół rodziny go pytało czemu ma postrzępioną koszulkę w niedzielę.
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 19:05   #69
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czysta micha cz.12

Kqq - moja rada, wywalaj mu po cichutku. Ja tak robię Nie ma jęczenia, bo nawet nie wie.


Kiedyś pogooglałam nawet osoby z wizazu, jeszcze z innych wątków gdzie się udzielałam. Tak, to jest łatwe. Brzmię jak stalker, wiem.


Wiecie jak kiedyś znalazłm sobie gdzie mój "ulubiony" kuzyn mieszka? Byłam ciekawa, bo kupił mieszkanie w dzielnicy w Pozn. gdzie ja też mieszkałam, ale nie mogłam gada wyśledzić. Tyle że się mijaliśmy na ulicy i udawaliśmy, że się nie znamy. Konto na insta (bez nazwiska a i tak się znalazło), zdjęcie z balkonu posżło w ruch i mielismy z moim kolega z pracy zabawe na google view. On tę dzielnicę znał jak własną kieszeń, w 2 min znalazł. Fasady kamienic sa na prawde niepowtarzalne



W roku pańskim 2006 to w ogóle zabezpieczenia w necie były jakies kiepskie, bo sprawdziłam, że ten sam kuzyn nie dostał się na studia. Żeby nie było, nie znałam jego peselu, jesu jaka awanturę nam zrobiła jego walnięta mamusia, że jak ja smiałam



Mam pełną świadomość, że mnie też ktoś bez problemu znajdzie.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 19:11   #70
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Czysta micha cz.12

Ja nie lubię maku, rodzynek i orzechów tak za bardzo, choć orzechy jeszcze zjem choć najchętniej pistacje, ziemne i nerkowce, włoskie tak se, więc rogale Marcińskie też mogą nie istnieć jak coś
Nie lubię też kruszonki, lukru, ani cukru-pudru
Dlatego najbardziej lubię drożdżówki, które piekę sama, bo wszystkie inne mają coś z wyżej wymienionych "posypek".
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 19:17   #71
Aisha_Q
Zadomowienie
 
Avatar Aisha_Q
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 477
Dot.: Czysta micha cz.12

Dla mnie bezy ble, ale pączki lubię. Tylko nie pierwsze lepsze, w zasadzie niełatwo mi znaleźć pączki, które mnie zadowalają. Może to i dobrze. Muszą być nie za słodkie, nie sztuczne i ze smacznym ciastem.
Drożdżówki kupne to ewentualnie z jakiejś lepszej piekarni, a najlepsze moje tzn czyjeś inne domowe pewnie też ale nikt dla mnie nie robi.

Mi fejsbuk was nie podpowiada, choć niektórych już mam w znajomych Za to powiem wam, że szok przeżyłam jak mama mi opowiadała o stanikach w pewnym sklepie i potem miałam ich reklamy.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
Aisha_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-07, 19:33   #72
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Czysta micha cz.12

Ja tak ostatnio gadalam przez telefon o wspinaczce i zaraz potem bach reklamy centrum wspinaczkowego obok. To w sumie jeszcze nienajgorzej, ale niektóre działania tych głupich algorytmów przyprawiają mnie o ból zębów.

Kqq co to jest biznesowy odpowiednik Facebooka?

Te rogale tez mogę dorzucić chcącym, bo jadłam raz w Poznaniu właśnie i mnie nie porwał, natomiast nie wiem czy to był oryginalny czy podróbka, bo się nie znam. Jak zobaczyłam ile ma kcal to

W sumie z ciast mogę rąbać sernik albo jego wegańska wersje tofurnik, szarlotkę i norweskie krydderkake i to mi stygnie. Inne tez zjem, ale jak ich nie ma to nie tęsknię.

Imp, również nie lubie lukru ani cukru-pudru, tak samo jak nie lubie dodatkowych sosów na pizzy Ciasto drożdżowe piekę sama, najlepsze do spożycia z mlekiem migdałowym

Wolha, przekaz A. ze w No jest około 400 dialektów jakby mu się nudziło :P Po sąsiedzku to załapie szybko...
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 19:36   #73
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czysta micha cz.12

Maku nie lubię w makowcach, bo za dużo, ale np. drożdżówka z makiem, albo rogal marciński raz na rok - może być. Rodzynek nienawidzę - wygrzebuję, jak się komuś nie podoba to niech nie patrzy. Za to kocham kruszonkę i lukier. Generalnie lubię kiedy ciasto jest ciastem i ma na górze kruszonkę i ten lukier, niekoniecznie lubie ciasta które maja 3 warstwy jakichś kremów, żelów owocowych i " ujemujedzikiewensze". Aaaa i nie lubie za bardzo owoców w ciastach, bo jak to jest takie upieczone, rozpaćkane to fuj. Drożdżówki z jakimis truskawkami, wisniamy, itp. nie ruszę.



Aisha - kolega z Wawy pracuje w google. Zawsze jak o czymś rozmawialiśmy to się śmialiśmy, że J. pilnie słucha i robi notatki i zaraz nam się wyświetlą reklamy
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 19:45   #74
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Czysta micha cz.12

Ja to najbardziej kocham sernik, w każdej postaci prawie, oprócz takich na zimno, no i wiadomo, że bez rodzynek
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 19:46   #75
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Czysta micha cz.12

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja to najbardziej kocham sernik, w każdej postaci prawie, oprócz takich na zimno, no i wiadomo, że bez rodzynek
Ja mam znakomity przepis na sernik pieczony i chłodzony w lodowce...z wanilią.
Poza tym w innych tradycyjnych rodzynki mile widziane za to nie kumam zjawiska pt. serniko-makowiec.
O kruche z owocami tez lubie, ale najlepiej jak upiecze moja matka, bo jej wychodzą bardziej kruche niż moje :P
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 19:47   #76
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Czysta micha cz.12

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Ja mam znakomity przepis na sernik pieczony i chłodzony w lodowce...z wanilią.

Poza tym w innych tradycyjnych rodzynki mile widziane za to nie kumam zjawiska pt. serniko-makowiec.
Poproszę ten przepis
Przepis na dobry serniczek zawsze na plus.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 19:51   #77
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Czysta micha cz.12

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Poproszę ten przepis
Przepis na dobry serniczek zawsze na plus.
Poszedł na IG bo tam mam go zapisany w tajnych zbiorach. Jak cos to podpowiadam frazę w Google: San Sebastian cheesecake
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 19:52   #78
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czysta micha cz.12

Sernik kocham, i na zimno i pieczony, BEZ RODZYNEK! Ale sernik to inny rodzaj ciasta - nawet nie porównuję z ciastami ciastami. W końcu to nie maka tylko twaróg.



Jedyne czego nie lubię w takich na zimno, to jak ktoś robi w metalowej formie, bo serniki na zimno jakoś tak tym przesiąkają i się je z metalicznym posmakiem.



Sama nigdy nie zrobię, nawet moja mama nie umie.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 19:54   #79
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Czysta micha cz.12

Mag myślałam że to znane jest. Linkedin. Takie trochę CV online.

Makowiec lubię taki z ogromną ilością maku. No i ten co na święta robiłam z własną masą makową był pyszny.

Każde kliknięcie, każde zobaczenie np jakiegoś produktu jest zbierane. A potem ktoś to analizuje. Każda apka ma coś takiego wpiętego.
Kiedyś pisałam aplikację, gdzie jak chodziło się po pewnym sklepie i było wykryte, że przechodzisz obok jakiejś półki, to po jakiś czasie dostawałeś notyfikację z apki sklepowej, albo kilka minut po wyjściu. Ale to było daawno.
No a z tym analizowaniem dźwięku i prywatnych wiadomości to trochę słabo. Niby telefon nie może tak sobie zbierać dźwięku, a rezultaty są jakie są.

Już prawie zawsze piekę w szklanych. Te metalowe są okropne, a jeszcze jak ktoś ma zerdziewiałą
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-07, 19:56   #80
Aisha_Q
Zadomowienie
 
Avatar Aisha_Q
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 477
Dot.: Czysta micha cz.12

A ja sernik tak sobie, raczej robię go w wersji fit jako białkowy posiłek na słodko. Jak mam grzeszyć ciastem to innym. Naprawdę dobry sernik jadłam tylko raz w życiu, w Gruzji. Ta masa serowa była niesamowicie kremowa, nie wiem nawet jaki to rodzaj sernika żeby spróbować odtworzyć.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

A makowiec uwielbiam, makówki też.

Edytowane przez Aisha_Q
Czas edycji: 2023-11-07 o 19:57
Aisha_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 19:57   #81
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Czysta micha cz.12

Tak myslalam, ze LinkedIn, ale trochę zgłupiałam, bo na FB były tez kiedyś profile biznesowe/firmowe. Nb, tam się da ustawić, ze nie widać do kogo włazisz, ale wtedy tez nie widzisz kto do ciebie zaglądał. Ja mam w każdym razie tak + całość widoczna tylko dla rekruterów.

Wolha, to jak wpadniecie znów to wbijaj na sernik, bo ja mam jakiś ukryty talent do pieczenia tychże. Mogę pominąć rodzynki, niech będzie
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 20:07   #82
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Czysta micha cz.12

Sernik robię niedobry - w skrócie ser upieczony z jajkami i proszkiem budyniowym. Robi się chwilę w mikserze. Tż uwielbia, jego rodzina się zachwyca. A ja nawet nie lubię serników. I zrezygnowałam już z sera z wiader, tylko kupuję do tego dobrej jakości twaróg i dorzucam do tego jogurt.
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 20:09   #83
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czysta micha cz.12

Jeeej! Wbiajam koniecznie!



Jestem antytalentem, póki co umiem upiec tylko brownie fasolowe, ze 2 razy wyszło mi ciasto marchewkowe, a nazjwyklejszy biszkopt ma zakalca



Umiem jeszcze świąteczne pierniczki, ale tego się nie da spiep***yć. Chyba.



Myślę, że to dziedziczne, bo u mnie w domu prawie się nie piekło ciast.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 20:43   #84
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Czysta micha cz.12

U mnie w domu się piekło co sobotę, obawiam się, że według mojej świętej pamięci mamy ktoś mógłby odwołać niedzielę, gdyby nie upiekła w sobotę ciasta
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-08, 07:13   #85
Dorasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 277
Dot.: Czysta micha cz.12

Skoro mowa o sernikach, to muszę się odezwać
Dla mnie najlepszy i zawsze udający się i w sumie taki najprostszy, to taki że na dole i na górze ma kakaowe kruche ciasto (tarte na grubej tarce), a w środku masa serowa z sera Mój ulubiony z Wielunia
No a jak chcę zadać szyku, to piekę sernik nowojorski
Dorasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-08, 08:03   #86
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czysta micha cz.12

Ja sie totalnie nie znam na sernikach w sensie na nazwach, ktory jest ktory, ale lubie kazdy, bez rodzynek

U mnie sie nie pieklo, bo brak zdolnosci + dom babski - 4 kobiety. Nie mial kto jesc. Moja mama za najedzenie sie slodkiego do dzisiaj uwaza zjedzenie 1 kawalka ciasta po obiedzie, do kawy Dlatego my na swieta kupowalismy ciasto, bo mozna bylo kupic kilka rodzajow, ale po kilka kawalkow. Na oko, takie pol normalnej blachy.

Ja chyba w moja mame nie poszlam totalnie znaczy z jedzeniem, bo z gotowaniem i pieczeniem to na pewno.

Dieta paczkowa dala rade, dzisiaj mniej na wadze niz wczoraj.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-08, 08:45   #87
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Czysta micha cz.12

U mnie w sumie na święta było bardzo dużo ciast. A tak to nie kojarzę.
Sernik mama robiła z tartym ciastem na tartce na górze i na dole. Ale jakiś ten ser był suchy. Średnio mi podchodził.
Zauważyłam, że jak wstawię naczynie z wodą do pieczenia to wychodzi lepszy.
Pamiętam jak dziwiłam się, że u koleżanki po niedzieli zawsze stało ciasto.

Jeszcze jutro i długi weekend


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-08, 09:00   #88
Aisha_Q
Zadomowienie
 
Avatar Aisha_Q
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 477
Dot.: Czysta micha cz.12

U mnie też było dużo na święta u jest do tej pory. W weekendy czasami. Potem mama rozdaje te ciasta nam i mrozi np. w święta mrozi na sylwestra. Mąż już sobie sam te ciasta pakuje, tylko ma przykaz brać tylko dla siebie.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
Aisha_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-08, 16:17   #89
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Czysta micha cz.12

Ja sie w nikogo nie wdałam ani z jedzeniem ani z gotowaniem i pieczeniem. Jestem Wielka Improwizacja w kuchni, kocham eksperymentować, łączyć smaki, nie boje się porażki - moja mama wszystko robi z przepisów i bez odstępstw. Mogę jeść wegańskie sushi albo zupę na śniadanie, jem to co lubie i jak jestem głodna, a nie żeby jeść, bo odpowiednia pora. Moi rodzice jedzą z zegarkiem w ręce i ogólnie mam wrażenie, ze oni non stop cos jedzą (są szczupli) a w ogóle obiad o 14.00 to jakiś żart dla mnie, szczególnie po śniadaniu o 10.00. No ale oni są w sumie emerytami to tez trochę inaczej czas biegnie.
Ciasto musiało być i teraz tez słodkie do kawy o 17.00.

No totalnie nie moje klimaty.

Teraz np. zjadłam na obiad własnoręcznie upieczony chleb ze wspomniana pasta, 2 kromki i jest git. Nie chce więcej. Moja mama by zemdlała "a gdzie zupa, a gdzie drugie, zjedz mięsko, zostaw ziemniaczki"
Ale dobra, już nie marudzę, mama w końcu nauczyła się, ze wege zupy nie oznaczają ze robisz je na kościach po czym te kości wyjmujesz i chowasz przed stuknięta córka
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-08, 16:19   #90
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Czysta micha cz.12

Magbeth to mi bliżej do Twojej mamy 🫣

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-14 19:21:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:48.