Problemy z tarczycą... Niedoczynność.... Ciąża, a raczej jej brak - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-03-21, 15:50   #31
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Problemy z tarczycą... Niedoczynność.... Ciąża, a raczej jej brak

Ja po CC wstałam po 12 godzinach z wielka ulga i od tamtego czasu nic mnie nie bolało. Bliznę mam na tatuażu który ładnie pani doktor zszyła nie widać jej, zrobiło mi się nad nią zgrubienie które mnie wkurza, to jedyny minus.
Córka alergiczna ale z wiekiem coraz mniej


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-22, 19:34   #32
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Problemy z tarczycą... Niedoczynność.... Ciąża, a raczej jej brak

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Cewnika nie zakladaja na zywca do cesarki tylko po znieczulenie. Nie boli, tego sie nie czuje.

Ze mna na sali byly kobiey rodzace wtedy co ja ale naturalnie: ja mialam cesarke. One wstaly na drugi dzien i jadly sniadanie przystole ja lezalam jak worek w lozku
Kazda opcja ma swoje plusy i minusy!
Po cesarce musisz miec pomoc, ja nie moglamna poczatkusie schylac i podniesienie dziecka to byl problem przez 3 tyg. W nocy dziecko podawalmi maz.
Ja jestem po porodzie sn i 6 tygodni wszystko robiłam na stojąco, tak byłam pocięta...

Musiałam na własny koszt chodzić do fizjo uroginekologicznego, żeby móc normalnej funkcjonować. W miarę.

Ochrona krocza w tym kraju to jakiś żart, przemilcze to.

Poród sn skutecznie mnie zniechęcił do dalszego macierzyństwa.
Zapisałam się też do psychiatry, bo lęk poporodowy nadal we mnie siedzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-22, 21:21   #33
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Problemy z tarczycą... Niedoczynność.... Ciąża, a raczej jej brak

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja jestem po porodzie sn i 6 tygodni wszystko robiłam na stojąco, tak byłam pocięta...

Musiałam na własny koszt chodzić do fizjo uroginekologicznego, żeby móc normalnej funkcjonować. W miarę.

Ochrona krocza w tym kraju to jakiś żart, przemilcze to.

Poród sn skutecznie mnie zniechęcił do dalszego macierzyństwa.
Zapisałam się też do psychiatry, bo lęk poporodowy nadal we mnie siedzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Współczuję

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Ja 3 tyg po cesarce nie miałam żadnych objawów i zaczęłam współżycie

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-23, 07:18   #34
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Problemy z tarczycą... Niedoczynność.... Ciąża, a raczej jej brak

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Cewnika nie zakladaja na zywca do cesarki tylko po znieczulenie. Nie boli, tego sie nie czuje.

Ze mna na sali byly kobiey rodzace wtedy co ja ale naturalnie: ja mialam cesarke. One wstaly na drugi dzien i jadly sniadanie przystole ja lezalam jak worek w lozku
Kazda opcja ma swoje plusy i minusy!
Po cesarce musisz miec pomoc, ja nie moglamna poczatkusie schylac i podniesienie dziecka to byl problem przez 3 tyg. W nocy dziecko podawalmi maz.
Miałam dwie cesarki, przy pierwszej miałam cewnik przed znieczuleniem, kiepsko to wspominam. Druga w innym szpitalu - cewnik dopiero po znieczuleniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-23, 09:31   #35
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Problemy z tarczycą... Niedoczynność.... Ciąża, a raczej jej brak

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Współczuję

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Ja 3 tyg po cesarce nie miałam żadnych objawów i zaczęłam współżycie

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Wiesz, nie napisałam tego, żeby się żalić, tylko w sumie po to,żeby zrobić taką "wrzutkę",że wcale poród sn nie jest tak super jak się wszystkim wydaje, a cesarka to nie widmo unieruchomienia na kilka tygodni i operacja na granicy życia i śmierci.

Wkurza mnie,że w PL nie można wybrać jaki poród się chce, opieka okołoporodowa to jakiś ponury żart wystarczy poobserwować na IG konta lekarzy położników/położnych,żeby się przekonać w jakich warunkach rodzą kobiety, jak często są poniżane fizycznie i psychicznie, to nie jest jakis promil, tylko całkiem spory procent.

położne wciskają kity, że tylko nacięcie krocza uchroni przed pęknięciem, że lepiej naciąć niż pęknąć ( w innych krajach za rutynowe nacięcia krocza traci się prawo do wykonywania zawodu), że znieczulenie to taka fanaberia i tyle lat kobiety rodziły bez znieczulenia i jakoś żyją.
Personel utknął w głębokim PRL, jakoś nie chce się z niego wygrzebać.

Najgorsze jest to, że przy porodzie kobieta jest skazana na łaskę i niełaskę personelu medycznego, do tego strach o siebie ,o dziecko. Godzisz się na wszystko, jak ci lekarz powie,że moze być z dzieckiem coś nie tak.

Ja się cieszę, że ja przsd porodem nie czytałam żadnych opowieści porodowych,że nie obserwowałam żadnych takich kont na IG. Chyba bym miała ataki paniki, a patrząc na moje doświadczenia niestety muszę się z wieloma takimi negatywnymi komentarzami na tematy okołoporodowe zgodzić.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-23, 17:23   #36
ladylajla
Zakorzenienie
 
Avatar ladylajla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 907
Dot.: Problemy z tarczycą... Niedoczynność.... Ciąża, a raczej jej brak

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
(...)

Wkurza mnie,że w PL nie można wybrać jaki poród się chce, opieka okołoporodowa to jakiś ponury żart wystarczy poobserwować na IG konta lekarzy położników/położnych,żeby się przekonać w jakich warunkach rodzą kobiety, jak często są poniżane fizycznie i psychicznie, to nie jest jakis promil, tylko całkiem spory procent.

(...)



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tzn. z profilów personelu medycznego można wywnioskować, że położnictwo to nadal ostoja zacofania i upokorzenia?
Zaciekawiło mnie to, bo wszystkie profile instaginekologów i pielęgniarek, itd., to wydawał mi się wręcz słodkopierdzący lans na "pacjentocentryzm", a przynajmniej pozowanie na oświecone podejście do kobiecej fizjologii i psychiki, może poza jednym fanpejdżem, na którym objechano grube ciężarne za utrudnianie pracy przewielebnemu personelowi
__________________
- Co pani ma do zaproponowania biednym, chorym, starym?
- Zachęcała ich będę, żeby spróbowali być młodzi, zdrowi i bogaci.
ladylajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-23, 18:16   #37
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Problemy z tarczycą... Niedoczynność.... Ciąża, a raczej jej brak

No nie wiem. Jak rodziłam naturalnie to zdecydowana większość personelu była ludzka. Tylko jeden lekarz był gburowaty i uznał, że mam poród urojony, bo na ktg się małe skurcze pisały, ale od razu przejęła mnie cudowna położna i stwierdziła, że lekarz to facet i tego nie przeżył i żebym się nie przejmowała jego gadaniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-03-24, 07:58   #38
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Problemy z tarczycą... Niedoczynność.... Ciąża, a raczej jej brak

Cytat:
Napisane przez ladylajla Pokaż wiadomość
Tzn. z profilów personelu medycznego można wywnioskować, że położnictwo to nadal ostoja zacofania i upokorzenia?
Zaciekawiło mnie to, bo wszystkie profile instaginekologów i pielęgniarek, itd., to wydawał mi się wręcz słodkopierdzący lans na "pacjentocentryzm", a przynajmniej pozowanie na oświecone podejście do kobiecej fizjologii i psychiki, może poza jednym fanpejdżem, na którym objechano grube ciężarne za utrudnianie pracy przewielebnemu personelowi
Pierwsze dwa z brzegu - rodzić po ludzku, czy martalekarzkobiet.

To, że ktoś się kreuje na IG na "pacjentocentryzm", to
A) nie znaczy że taki jest w realu
b) nie znaczy, że to jest obraz całego środowiska.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-24, 10:55   #39
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 243
Dot.: Problemy z tarczycą... Niedoczynność.... Ciąża, a raczej jej brak

U mnie większość położnych starszych ode mnie to był koszmar. Młodym dziewczynom się jeszcze chciało i miały sporo empatii, starsze... Pierwsza noc po cięciu, ledwo chodzę, w dodatku otumaniona potężną dawką przeciwbólowych i opioidów. Czołgam się do dyżurki z uprzejmą prośbą, czy mogłaby mi pomóc zmienić pieluszkę małej, bo jak wyżej. Warknięcie: "A dlaczego pani sama tego nie umie?". Bo, kurde, jestem pierwszy raz matką i po operacji? I tak cały czas. O lekarce, która mnie opieprzyła, że nie powinnam się przejmować problemami zdrowotnymi małej, "bo inni mają gorzej, a ona ma dwie ręce, dwie nogi i o co pani chodzi", nie wspomnę.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-24, 11:16   #40
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Problemy z tarczycą... Niedoczynność.... Ciąża, a raczej jej brak

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:50
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-24, 19:23   #41
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Problemy z tarczycą... Niedoczynność.... Ciąża, a raczej jej brak

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A położną do wizyt domowych można przynajmniej wybrać ;-) personelu w szpitalu nie wybierzesz. Podobno w pandemii też był spory problem i część położnych nie przyjeżdżała do domów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-25, 14:40   #42
Ninanina88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 502
Dot.: Strach przed porodem

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;89533509]Co do cesarki to Ci się tylko wydaje, że to lepsze rozwiązanie. Poród to nic strasznego, natura nas do niego przygotowuje całe życie. Znam kilka babek co miały cesarkę i ilość problemów po jest ogromna, rana się goi miesiącami, blizna zostaje na całe życie (to nie jest mała blizna tylko ogromna długo się dochodzi do siebie, jak masz jeszcze problemy hormonalne to mogą dość dolegliwości bólowe.

Zbadaj witaminę d, bo raczej na pewno masz niedobór - jeśli tak, skonsultuj z lekarzem i zacznij uzupełniać. Mi mega pomogło na spadki energii.[/QUOTE]Ja miałsm 2 cc, blizna na pewno nie jest ogromna, prawie jej nie widać. A co do porodu to różnie bywa, większość porodów w pl to porody drogami natury, a nie siłami natury i akurat w moim otoczeniu sporo kobiet miało po problemy. Ja jestem z cc zadowolona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ninanina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-25, 19:45   #43
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Strach przed porodem

Cytat:
Napisane przez Ninanina88 Pokaż wiadomość
Ja miałsm 2 cc, blizna na pewno nie jest ogromna, prawie jej nie widać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może że 30 lat temu tak cieli że były te blizny. Teraz po 1 cc jak miałam robioną aminopunkcje, lekarz wbijał igłę w tej okolicy, to pytał czy miałam cc, bo serio nie było widać, żadnej blizny. Przy drugiej cc obawiałam się blizny, ale jestem w szoku, bo naprawdę trzebaby było szukać z lupą.
Mała kreska, jakbym sobie żyletka przecięła i żadnego zgrubienia w tym miejscu.
Ale pamiętam też, przy drugiej cc lekarz powiedział vos w stylu, żebym się cieszyła, bo nam dobrą skórę i będzie sie szybko goić. Więc napewno to też zależy od wielu czynników. Na niektórych, jak to się mówi, goi się jak na psie.
Moja koleżanka też po dwóch cc zawsze narzeka na jakieś boleści i zrosty.

A co porodu siłami natury, przypomniała mi się historia Tatiany Okupnik.... Także poród naturay jest super. Pod warunkiem, że wszystko idzie dobrze

Edytowane przez Mija62
Czas edycji: 2023-03-25 o 19:46
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-26, 07:42   #44
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Problemy z tarczycą... Niedoczynność.... Ciąża, a raczej jej brak

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:50
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-26 08:42:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:46.