2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy cz.II - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-13, 10:33   #2971
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dzisiejszy dzień znów się zaczął od biegunki. Tym razem bez jęków i płaczu. Wystrzeliła od razu.
Mam wrażenie, że jest nie tylko woda, ale conieco gęściejszego. Może wreszcie się to skończy?...

Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
weronisia lekarzem nie jestem,ale naoglądałam się trochę "na żywo" sposobu w jaki leczy się "na zachodzie" (nawet w mojej kochanej Danii, podejście lekarzy jest do d...). Dla mnie biegunka nie jest normalnym stanem. Na twoim miejscu kupiłabym biogaję pomaga odbudować florę bakteryjną jelit, pomaga na biegunki,ale też na zaparcia. Wszystko ładnie wyrównuje. Jeśli Pascalek był takim wcześniaczkiem to ma prawo mieć bardziej wrażliwy układ pokarmowy. I miała rację koleżanka,że to może być od wody więc póki co dawaj dalej wodę (z humany co )
No oczywiście
Cytat:
Napisane przez fem Pokaż wiadomość
ja również tak robię, ale poprostu chciałam, żeby ktoś zauważył, że są też inne mamy które chcą sie wygadać... i tyle.... poprostu....
Fem, zobacz jaka reakcja na twoje żale Pożaliłaś się, że masz takie odczucia i od razu wszystkie odpisujemy na twoje posty Nie jest tak źle
Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Odezwała się Czarna

Chłopaki jej chorowali na zapalenie płuc po kolei Z Anią wszystko ok napisała że zajrzy na wizaż
Fajnie, ze się w końcu odezwała
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 10:33   #2972
pandziolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 359
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Klarissa jakiego masz słodkiego śmieszka w domu

u nas kolejny dzień fochowo-marudzeniowy.w nocy pobudki co 2 godz...ja nie wiem co jest.a może to rzeczywiście zęby?
pandziolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 10:39   #2973
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
ja na razie nie wykorzystuję zaległego urlopu ani tych dodatkowych 2 tyg macierzyńskiego
A nie jest tak, że ten urlop musi trwać ciągle? Bo ja mam te 2 dodatkowe tak jakby doliczone do tych 20-stu ustawowych.

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Odezwała się Czarna

Chłopaki jej chorowali na zapalenie płuc po kolei Z Anią wszystko ok napisała że zajrzy na wizaż
O kurcze...

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Klarissa ja jeżdżę do Wieliczki bo z mojego Osiedla to 15 min max
No faktycznie, ty masz tam blisko. Dla mnie tokoniec świata

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Klarissa tak ostatnia, ale jak napisałaś, czy jestem pewna ,że to po szczepionce to zaczęłam mysleć i rano była wieeelka kupa, więc może brzuszek ją bolał albo dwie rzeczy na raz a KInia to nie zawsze ma tak nózki, często sobie nimi majta na różne strony
W sumie to nie wiadomo, ważne, że już jej nie boli

Cytat:
Dzisiaj Kinia dorwała mojego kciuka i mnie ugryzła kurcze bolało..jak tak tymi swoimi bezzębnymi szczękami maltretuje swoje piąstki to ja się nie dziwię, że potem krzyczy
Moja sobie kiedyś skórkę z łapek "zjadła"... mała masochistka.

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
Jak byla u nas na pocztaku polozna to po kapieli kazala glowke malego smarowac oliwka (tak jak cale cialo). Czy wy tak robicie? smarujecie czyms wogole glowke?
Bo wyczytalam ze niektorzy to po kapieli na chwile czapke zakladaja. A wy zakladacie? (ja zakladalam jak byl malutki)
Od samego początku niczym nie smaruję główki, nie używam też szamponu do mycia, czapeczkę zakładam po kąpieli na 5-10 minut, aż małej wyschną włoski
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 10:42   #2974
elenka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

hej mamusie
pogoda dzisiaj srednia i sama nie wiem czy wychodzic czy nie no ale moze na 20 min chociaz wyjde zeby Ola złapała powietrza
terazmam chwile dla siebie bo lezy na macie.. wkoncu sie przydała

dziewczyny macie jakis sposób na zachecenie dziecka do picia??? mnie moja córka przeraza pije tylko 10ml dziennie herbatki bo najzwyczajniej w swiecie pozniej jej juz nie chce i mieli jezorkiem zeby tylko pozbyc sie smoka

wanilianaa ja nie smaruje główki oliwka, a cialo po kapieli smaruje jakimś kremem, albo bambino albo nivea a czapke zakladam doslownie po kapieli na 15-20 min

ninaad dobra wiadomość ze fitness bedziesz miala tak blisko, zycze duzo silnej woli zeby tam chodzic

gabisun niedługo zaczna nas gryźć z zebami, to dopiero bedzie bolało a to pewnie bedzie okazywanie miłosci przez nasze dzieci

ja wczoraj bylam kupic Oli w rossmanie mleko i zatrzymałam sie przy słoiczkach, kupiłam gruszke williamsa... i sama ja zjadłam, przepyszna

ilona ja czesto siedze sama po 12 godzin dziennie w domu po czym przychodzi tz poguga troche do małej i zajmuje sie soba... a ja naprawde jestem spragniona ludzi nawet zaczeły mnie cieszyc wizyty tescoiowej i tak naprawde sama ich oczekuje, chodz przedednarodzinami Oli jakos nie ciagneło nas tak strasznie do siebie
__________________
06.06.2009

OLA 6.10.2010
elenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 10:43   #2975
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

kalex-może po prostu ma kolke???Amelia też miewa kolki , ten lek na nią działą jak podajesz go?? ja na łyżeczke wsypuje troche lekarstwa dodaje wody mieszam to i z łyzeczki podaje robie tak 3 razy dziennie rano , tak o 15 i przed kąpaniem o 19 i jest super jak ją boli masuje ćwicze nosze itp a kupa jest co 2 dzien ostatnio 3 dni nie było to bardzo ją bolało dałam wczoraj herbaty i kupa super...


Dziewczyny co podawałyscie pierwsze co do posiłków jabłko i sok z marchewki dokładnie kiedy????
bo my już nie długo też chyba około miesiaca jeszcze tak mi sie wydaje

Amelia jak poszła spać o 21 to wstała o 6.30 miałam nie chwalić ale nie da się nie pochwalić dzieckapo czym usneła i wstała po 8 zjadła i poszła spać wstaliśmy po 9....a teraz spi heee

ilona-ja tez z małą jestem cały czas sama prawie jak on jest w pracy a jak jest w domu to lata po sklepach,do babci wegla jej prznies, z małą jest tylko jak ja np musze jechac do dentysty czy fryzjera,kąpe ja nawet bym nie chciała żeby on to robił,przygotuje mi kąpiel jak robi na rana i po poludniu jest w domu i posprzata po kapaniu w dzien troche z nią pobedzie tak około 30minut na caly dzien i to na tyle.Tak sie przy wiazałąm do małej że nikomu jej nie chce dawac nawet jak mnie ktos chce odwiedzic to mam czasem nerwy bo chce byc z malą non stop,moja mama wczoraj z nią mi została 30 minut to tak szybko zalatwiałam żeby szybko byc z nią.Tak mi jej brak nawet na chwile.Dobra s;prawa z grafikiem i nie masz co sie stresować ,tak musi byc w nie ktorych zwiazkach ułoży sie i bedziecie funkcjonowac dobrze))
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g

Edytowane przez malwina1204
Czas edycji: 2011-01-13 o 10:48
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 10:52   #2976
NIKaP-n
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 023
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
spóbuj z marchewką za tydzień może się musiał rozkręcić fajnie jak dzidzioł zagląda do talerza no nie mój jak widzi łyżeczkę to się trzęsie


A wiesz, że na to nie wpadłam? Dobry pomysł
Stwierdziliśmy, że u nas tez tata będzie z młodym na basen chodził, coby mieli cos takiego tylko swojego

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość

my po wizycie u pediatry i tak:
opowiedziałam o naszych problemach z karmieniem, o tym, że karmię teraz mieszanie i :
- pani doktor pochwaliła Olę, że ma ładną buźkę, nie wygląda jak dziecko ze skazą białkową
-wit. D3 podawać np co drugi dzień (no bo jest dodawana do mm i kaszek)
No widzisz, a my podajemy prawie od początku mm i kazała dawać codziennie wit.D3 i to po 2 kropelki. Bo Młody trochę szybko się rozwija (nie wiem jak ona to wypatrzyła, ale rzekomo szybciej niż jego rówieśnicy) i więcej niby potrzebuje...

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
jak wy robicie te kolaze?
Matko, co za fajny avek

Cytat:
Napisane przez tifio Pokaż wiadomość
Właśnie o to chodzi, że nie opłaca mi się iść do pracy za najniższą krajową, bo praktycznie nic mi z tego nie zostanie i przy okazji przegapię najważniejsze momenty w życiu mojego synka...
A można wiedzieć czym się zajmujesz?


dlaczego aż 6szt?
Przyjdzie czas i pora (czyt. nadejdzie wiosna) to nawet nie zauważysz kiedy schudniesz. Wtedy wszystkie będziemy biegały z wózkami, a nie siedziały przed komputerem
Zdrówka, zdrówka i jeszcze raz zdrówka!
Dzięki
6szt bo mamy 2 dziadków, 2 babcie i 2 prababcie

Ja też się biję z myślami co do powrotu do pracy, na razie pertraktacje z mamą trwają


Cytat:
Napisane przez fem Pokaż wiadomość



wracam ja...ale po wszystkich wykorzystanych uzbieranych urlopach zaległych... jak wrócę to mąż weźmie urlopu trochę, a potem jakoś będziemy musieli się zgrywać grafikami, czasem zostanie z dziadkiem (moim tatą), który zadeklarował się jako pierwszy, że chętnie zajmie się Kubą kiedy będzie miał wolne... mam nadzieję, że jakoś się to ładnie ułoży... zobaczymy...
dzięki
rozumiem Twój smutek...

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Zuzka ja 3mam za Was kciuki, bardzo bardzo mocno Biedaki, Wy tyle musicie przejść...
NIKaP-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 11:02   #2977
Lenka*
Zadomowienie
 
Avatar Lenka*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 661
GG do Lenka*
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
na pewno nie zaszkodzi bo ja przedszkolakom smarowałam zwykłymi plakatówkami i nigdy nikt uczulenia ani nic nie dostał a różne dzieci miałam
Fajnie było Wrzucam fotki laurek

Cytat:
Napisane przez Zuziczka Pokaż wiadomość
Staram sie nie dolowac, ale bardzo srednio mi to wychodzi...
Trzymaj się

Martucha i inne mamy ząbkujących dzieciaczków... Po czym poznałyście że TO ząbki?? My dzisiaj po nieprzespanej nocce... Mała miała gorączkę ponad 38 i pobudka co chwilę, taki żałosny płacz i pierwszy raz w ogóle nie chciała w nocy jeść, płakała żałośnie jak próbowałam ją nakarmić.. Miała też spory katar, wczoraj w dzień pokasływała, więc nie wiedzieliśmy czy to może przeziębienie czy ząbki Ale dziąsełka normalne, ma takie dwie białe plamki na dole, ale od dawna je tam ma, gdyby to było przez ząbki to chyba z dziąsełkami by się coś działo Jak to u was było??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC09792.jpg (28,7 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09820.jpg (34,7 KB, 58 załadowań)
__________________
Martynka
Lenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-13, 11:07   #2978
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cześć dziewuszki

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
cellaris na pewno nie jest ci łatwo malutką zostawiać,ale to tylko 2 razy w tyg i 5h dasz radę,a to pierwszy dzień i miałaś prawo tak zareagować,z każdym następnym będzie tylko lepiej
fem nikt tu nikogo nie chce wyganiać i nie wygoni
ja już na paru forach się udzielałam i prędzej czy później się robią podgrupy.I dobrze,że napisałaś o swoich odczuciach.
No muszę dać radę, zresztą Martusia jest w końcu ze swoim tatą,albo będzie z babciami i ciociami, które ją strasznie rozpieszczają więc źle jej nie będzie, to bardziej ja mam problem z tym rozstaniem

fem ty tu głupot nie pisz nikt cię nie wyrzuci ,a ja wolę jak nas jest mniej bo przynajmniej z postami nadążam (od biedy)

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
I cos smutnego jade dziś szczepić
No to trzymam kciuki by poszło bezboleśnie

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Odrąbie sobie cycki i przejdę na mm
: hahaha:

Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
Kiedy mu się to unormuje???

Dlatego bardzo podziwiam Zuziczkę ukłony dla Ciebie,kobieto
Ja ci powiem, unormuje się jak skończy 4 mies. i zaczniesz rozszerzać dsietę, no chyba,że będzie jak u mojej siostry...ją trzymał 12 miesięcy, katastrofa,ale to był szczególny przypadek bo ona cały układ pokarmowy miała niedorozwinięty.

A ja Zuzi też podziwiam, moja marta mnie tak rozbestwiła,że śpi po 11-12 godzin w nocy bez przerw na jedzonko i ja nie wiem jak bym funkcjonowała gdyby jej się coś odmieniło. No ale ona już w szpitalu po urodzeniu strasznie dużo spała,aż się martwiłam...

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Martucha, Nikuś, Szczęśliwa, Fem to chyba była najgorsza szczepionka mała zasnęła 0 19.30 potem o 21 obudziła się ze straszliwym płaczem, prężyła się, wyginała w łuk, pierwszy raz widziałam coś takiego, daliśmy jej paracetamol i udało mi się ją ululać dopiero o 23 ale już jest oki
A to na pneumokoki ta szczepionka była? My szczepimy dopiero jak marta 3 latka skończy, do żłobka jej nie poślę więc nie ma sensu,a potem jest tylko 1 dawka.

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość

Szczęśliwa chyba z wszystkich firm jest sama marchewka - gerber "obiadek marchewka" hipp "pierwsza marchewka" i bobovita "delikatna marchewka"

cellaris u nas owoce też nie zapychały, dlatego daje jej owoc zanim jeszcze zgłodnieje i idzie spać, a potem jak wstanie to od razu obiadek, chociaż czasem mamy dzień głoda i nie ma zmiłuj trzeba dawać butle. zazdroszcze nie wstawania w nocy, nasz od 3 dni się budzi co godzine wprawdzie nie chce jeść ale jakby miał koszmary przebudza się z płaczem my pogłaskamy i zasypia od razu ale takie wstawanie na pogłaskanie jest wykańczające...
Marta się nie wybudza,ale też czasem popłakuje przez sen. Pewnie przeżywa to co w ciągu dnia ją spotkało. A co do jedzenia to dzięki za info myślałam,ze tylko Martusia taka niedojedzona ciągle. W niedzielę,albo w sobotę jako deserek chcę jej dać ryż z jabłkiem i winogronami z hippa, zobaczymy czy jej spasuje. A ty jak wprowadzasz nowy produkt to czekasz tydzień i potem znów coś dodajesz? Bo u nas tak z 4 dni i nowy produkt. Póki co nic nie uczula, nie zapiera więc eksperymentujemy dalej....

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość

ACzyli jak podawać te słoiczki?
Zamiast jednego posiłku wprowadzasz słoiczek. MArtucha dawała słoiczek i dopajała mlekiem na początku. Ja zrobiłam inaczej bo zaczęłam już od 6 łyżeczek na początek i dopajałam herbatką,albo soczkiem a po ok godzinie dawałam mleko. Nie chciałam mieszać marchwi czy jabłka z mlekiem. Jakoś mi to nie pasuje. No i tak jak pisałyśmy z Martuchą owoce to raczej jako przekąska bo one nie zapchają jak obiadek. Ewentualnie wydłużą czas między marmieniami max o 1 godz.

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość

Kończą mi się papki Wiecie coś o promocjach?

Aha napisze Wam że ta kąpiel co mi TZ przygotował to cisz przed burzą Wczoraj znowu wybuchłam Bo miałam iść do fryzjera w sobotę a się okazało że mój TZ znowu (bo to już 2 weekend) musi iść do pracy. I się wnerwiłam że mu powiedziałam że ja na basen jeżdze po 21 bo jego w domu do kąpieli małego nie ma a wychodzi do pracy o 5 rano więc po 12 h tam siedzi I już sama nie wiem czy to z powodu pracy czy może innego... I wygarnęłam mu że nie ma czasu dla mnie że nasze życie małżeńskie przestało istnieć No i Od wczoraj mamy GRAFIK przykro to brzmi ale inaczej nie ogarniemy tego naszego "nowego" życia ... i dwa razy w tygodniu ja o 16 wychodzę na basen wracam dopiero na kąpiel małego i w sobotę na uczelnie będę jeździć i jeszcze sporo tego...
U nas w tesco jest promocja 3 mega paka za 99zł. My chcemy już przejść na 4 i chcę wypróbować te pomarańczowe sleep&play bo one chyba w regularnej sprzedaży są tańsze,a tak wogóle to cały czas używam rossmanowskich i super się sprawdzają,a za paczkę 3 92szt zapłaciłam 34zł.
A co do grafiku, to my z tż też mamy, inaczej się nie da. Mamy czas który każde z nas spędza na swój sposób, czas który tż jest w pracy, czas który spędzamy razem, podział obowiązków przy małej. I ten grafik wisi na lodówce. No i mnie też dobija jak on jest w pracy w weekend, no ale niestety na to nie mam wpływu.

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Klarissa trochę poczytałam i niepokojące jest jeśli dziecko krzyżuje nóżki ( wyprostowane) przy podnoszeniu jak trzymasz pod pachami i tylko wtedy
To ja też dziękuję bo Klari dała mi do myślenia. Marta robi tak zabawnie,że jak ja np. wycieram jej buźkę, a ona na plecach leży to wysoko nóżki podnosi i styka stópki (czasem krzyżuje) tak że oplata je wokół mojej ręki.

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Odezwała się Czarna

Chłopaki jej chorowali na zapalenie płuc po kolei Z Anią wszystko ok napisała że zajrzy na wizaż
O no to czekamy na wieści.

Dobra lecę ogarnąć chałupę bo zaraz sąsiadka wpada na kawkę w 2miesięczną córą.
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 11:11   #2979
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

hej mamusie,

ja po kolejne ciężkiej nocce. wczoraj z zasypianiem była masakra. wykąpałam małą o 19 (ok 30-40 min wcześniej niż zazwyczaj i to chyba był błąd) po kąpieli zjadła, przetrzymałam ją trochę dłużej na cycku, pociumciała go jak smoka z 5-10 minut i zasnęła, niestety po 25 minutach już się obudziła, ja ze smoczkiem ale to na kilka minut zadziałało, potem był ryk i nic nie działało, dziecko się rozbudziło i już niby nie chciało spać, tylko żeby ją nosić a ona oczy jak 5 zł. tak zeszło do kolejnego karmienia, zjadła, niby zasnęła ale tylko na 10 min i znów lulanie. ostatecznie poszła spać o 22.30. pobudki 1.30, 2.40, 5.30, 8.

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
kochana a mogę cię pocieszyć? po ząbkach będzie bunt dwulatka
no to żeś mnie pocziezszyła

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Aha napisze Wam że ta kąpiel co mi TZ przygotował to cisz przed burzą Wczoraj znowu wybuchłam Bo miałam iść do fryzjera w sobotę a się okazało że mój TZ znowu (bo to już 2 weekend) musi iść do pracy. I się wnerwiłam że mu powiedziałam że ja na basen jeżdze po 21 bo jego w domu do kąpieli małego nie ma a wychodzi do pracy o 5 rano więc po 12 h tam siedzi I już sama nie wiem czy to z powodu pracy czy może innego... I wygarnęłam mu że nie ma czasu dla mnie że nasze życie małżeńskie przestało istnieć No i Od wczoraj mamy GRAFIK przykro to brzmi ale inaczej nie ogarniemy tego naszego "nowego" życia ... i dwa razy w tygodniu ja o 16 wychodzę na basen wracam dopiero na kąpiel małego i w sobotę na uczelnie będę jeździć i jeszcze sporo tego...
no i dobrze trzeba walczyć o czas dla siebie, inaczej człowiek zwariuje. ja wam powiem że marzy mi się teki dzień żeby nic przy małej nie robić poza karmieniem a resztę dnia leżeć do góry brzuchem. tylko zapewne nawet jak ustale to sobie z mężem to tego dnia młoda jak na złoć dostanie jakiś marudy i będzie się drzeć

szczęśliwa u mnie od początku jakoś trudno z tym odciąganiem mleka. nie zawsze uda mi się coś odciągnąć, jak muszę gdzieś wyjść to dwa dni wcześniej zaczynam robienie zapasów, zazwyczaj odciągam z rana po dłuższej przerwie, jak pierś mam nabrzmiałą, i z jednej piersi ok 40 ml, odciągam. trwa to kilka, kilkanaście minut, dłużej nie ma co bo już nic nie leci. mam ręczny laktator aventa i on już więcej nie wyciska. choć jak palcami ścisnę sutek to coś tam jeszcze wyleci. jeśli chodzi o przyrost na wadze to ona w pierwszym i drugim miesiącu wyrobiła 200 % normy, przybrała prawie 2x więcej niż norma, ale na cycu to podobno nie ma znaczenia, a teraz jak byłyśmy na szczepieniu (miała 3,5 mies.) to lekarka stwierdziła że za mało przytyła. ważyła nie całe 5700, w 7 tyg życia ważyła prawie 5 kg. mówiliśmy lekarce o problemach z zasypianiem i o tym częstym budzeniu ale ona zasugerowała że dziecko może być głodne. a co do mm to wprowadzenie powinno się skonsultować z pediatrą? jakie mleko wybrać?

dziewczyny tak wszystkie piszecie o tym że już rozszerzacie dietę. my za 9 dni kończymy 4 miesiąc a mała jest tylko na cycu i moja pediatra twierdzi że tak do ok 5 miesiąca powinno zostać. czy ktoś kto karmi tylko cyckiem rozszerza już dietę? w którym tygodniu życia?

Lenka* ale piękne stópki, już się nie mogę doczekać kiedy ja takie odciski dla dziadków zrobię

Cytat:
Napisane przez elenka1 Pokaż wiadomość
ilona ja czesto siedze sama po 12 godzin dziennie w domu po czym przychodzi tz poguga troche do małej i zajmuje sie soba... a ja naprawde jestem spragniona ludzi nawet zaczeły mnie cieszyc wizyty tescoiowej i tak naprawde sama ich oczekuje, chodz przedednarodzinami Oli jakos nie ciagneło nas tak strasznie do siebie
dobrze cię rozumiem, mi na urlopie macierzyńskim najbardziej kontaktu z ludźmi brakuje. jak człowiek siedzi tak cały czas w domu i nie ma do kogo buzi otworzyć to doły łapie.

Edytowane przez hagar1
Czas edycji: 2011-01-13 o 11:21
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 11:13   #2980
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
A nie jest tak, że ten urlop musi trwać ciągle? Bo ja mam te 2 dodatkowe tak jakby doliczone do tych 20-stu ustawowych.
te 2 tygodnie to urlop fakultatywny- trzeba o niego napisać podanie do pracodawcy- albo od razu jak prosisz o 20 tygodni, albo oddzielnie- pracodawca musi się zgodzić, ale mama jak nie chce to nie musi go wykorzystywać
Cytat:
Napisane przez elenka1 Pokaż wiadomość
ninaad dobra wiadomość ze fitness bedziesz miala tak blisko, zycze duzo silnej woli zeby tam chodzic
silna wola się znajdzie- jak od razu wykupię karnet
Cytat:
Napisane przez NIKaP-n Pokaż wiadomość
No widzisz, a my podajemy prawie od początku mm i kazała dawać codziennie wit.D3 i to po 2 kropelki. Bo Młody trochę szybko się rozwija (nie wiem jak ona to wypatrzyła, ale rzekomo szybciej niż jego rówieśnicy) i więcej niby potrzebuje...
ja wiem- w różnych miejscach różnie piszą, różni lekarze mają różne opinie. Ale że ufam naszej pediatrze to będę robić tak jak mówi

dziewczyny- doradźcie. Potrzebuję 1-częściowego kostiumu kąpielowego- na zajęcia na pływalni z Olą i ew. na szaleństwa w aquaparku.
Który wybrać? (proszę nie patrzeć ani na ceny, ani na rozmiar- wrzucam przykładowe linki)
1 i 2 różnią się tylko kolorem, pewnie lepiej podtrzymają mój spory biust niż 3 (która chyba bardziej mi się podoba)
kostium 1


kostium 2
kostium 3
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 11:13   #2981
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez elenka1 Pokaż wiadomość

dziewczyny macie jakis sposób na zachecenie dziecka do picia??? mnie moja córka przeraza pije tylko 10ml dziennie herbatki bo najzwyczajniej w swiecie pozniej jej juz nie chce i mieli jezorkiem zeby tylko pozbyc sie smoka

ja wczoraj bylam kupic Oli w rossmanie mleko i zatrzymałam sie przy słoiczkach, kupiłam gruszke williamsa... i sama ja zjadłam, przepyszna
moj tez nie chce pic herbatek, 10ml to max i tez nie wiem jak go do nich przekonac ;(

hehe...ja wczoraj znajdlam dwa sloiczki- jablko i jablko z gruszka a juz sie cieszylam ze mam super zapasy....obym wszytskich nie zjadla tylko

malwina1204 ja juz po skonczonym 3 miesiacu dawalam jabluszko- takie skrobane lyzeczka a jak skonczyl 4 miesiace (a nawet tydzien wczesniej) dalam sloiczek - jabluszko, jabluszko z marchewka, dzis dam marchew i moze troche jabluszka tez

Edytowane przez waniliaania2009
Czas edycji: 2011-01-13 o 11:15
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 11:20   #2982
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Klarissa rewelacyjny filmik nie uwierzysz ale Pat śmieje się identycznie - tak samo go łaskoczę i tez tak rewelacyjnie otwiera buzię a potem się śmieje, no i jeszcze uwielbia po bokach brzucha! cudne chwile

IlonaN2 mam nadzieję że grafik pomoże, dzieki za cynk co do parowaru

ninaad a proszę cieszę się że przypomniałam;D

gabisun mam nadzieję że to ta kupka, i ze jż przygód nie będzie, a ja widzę Kinia się w gryzonia zmienia

elenka1 ja raz wlałam Patowi herbatkę koperkową poprostu naciskając smoczek - lałam po policzku a on powoli połykał, i po takim "wlaniu" teraz pije chętnie.. nie wiem może musiał polubić smak?

NIKaP-n u nas basen to też ich męski "wypad" ale jak już słysze jak mąż mówi do niego o tych ich męskich wypadach to chyba będę chodzić z nimi skoro na podrywy będą chodzić, i w wodzie szukać koleżanek
a Pablo się szybciej rozwija bo to Pablo bohater

Lenka* poka laurkiii opowiadaj jak było
ząbki oprócz ślinienia wkłada swoje place i pociera po dolnych dziąsłach jest marudny w trakcie zabawy ale z 10 minut po posmarowaniu żelem już nie hmm wybudza sie w nocy wszystko co twarde pakuje do buzi ale nie liże jak zwykle tylko gryzie dziąsłami, plus nasze ręce tragedia - trze o dziąsła i gryzie dziąsełka mamy na wysokości kłów czerwone i to mocno a tak gdzie 1 i2 jasno czerwone takie różowe z widocznymi 2 białymi kreseczkami hmm chyba tyle...
już widze BOSKIE CUDNE REWELACJA

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
C
Marta się nie wybudza,ale też czasem popłakuje przez sen. Pewnie przeżywa to co w ciągu dnia ją spotkało. A co do jedzenia to dzięki za info myślałam,ze tylko Martusia taka niedojedzona ciągle. W niedzielę,albo w sobotę jako deserek chcę jej dać ryż z jabłkiem i winogronami z hippa, zobaczymy czy jej spasuje. A ty jak wprowadzasz nowy produkt to czekasz tydzień i potem znów coś dodajesz? Bo u nas tak z 4 dni i nowy produkt. Póki co nic nie uczula, nie zapiera więc eksperymentujemy dalej....
ja nowy daje co 3 dni i jak się nic nie dzieje to wprowadzamy dalej nie czekam więcej bo widzę najbardziej po kupie, jak jest taka ok to się nie martwię bo "kupa dziecka prawdę ci powie"
nie no po owocach to nigdy 4 godzin nie wytrzymał chyba się nie da jak czuwa to za godzinę butla ale jak pisałam daje mu na sen więc ok 2.5-3 się udaje... ale potem od razu jedzenie

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
hej mamusie,

no to żeś mnie pocziezszyła
?
zawsze do usług
a tak na poważnie to mocno przytulam

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
t
dziewczyny- doradźcie. Potrzebuję 1-częściowego kostiumu kąpielowego- na zajęcia na pływalni z Olą i ew. na szaleństwa w aquaparku.
Który wybrać? (proszę nie patrzeć ani na ceny, ani na rozmiar- wrzucam przykładowe linki)
1 i 2 różnią się tylko kolorem, pewnie lepiej podtrzymają mój spory biust niż 3 (która chyba bardziej mi się podoba)
kostium 1


kostium 2
kostium 3
3!!!! zdecydowanie rewelacja, a jak 1albo 2 to 2
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 11:24   #2983
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

martucha84 też mi się 3 podoba, mierzyłam kiedyś 2-częściowy z tej serii. Jest jeszcze taki turkusowy, też śliczny- ale że czarny niby wyszczupla...hehe
A 1 i 2 nie są za ładne ale to takie "cyckopodtrzymywacze"- no ale ja chyba za bardzo szaleć nie będę, to może nie zgubię tych swoich cyców
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 11:24   #2984
Lenka*
Zadomowienie
 
Avatar Lenka*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 661
GG do Lenka*
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
szczęśliwa u mnie od początku jakoś trudno z tym odciąganiem mleka. nie zawsze uda mi się coś odciągnąć, jak muszę gdzieś wyjść to dwa dni wcześniej zaczynam robienie zapasów, zazwyczaj odciągam z rana po dłuższej przerwie, jak pierś mam nabrzmiałą, i z jednej piersi ok 40 ml, odciągam. trwa to kilka, kilkanaście minut, dłużej nie ma co bo już nic nie leci. mam ręczny laktator aventa i on już więcej nie wyciska. choć jak palcami ścisnę sutek to coś tam jeszcze wyleci. jeśli chodzi o przyrost na wadze to ona w pierwszym i drugim miesiącu wyrobiła 200 % normy, przybrała prawie 2x więcej niż norma, ale na cycu to podobno nie ma znaczenia, a teraz jak byłyśmy na szczepieniu (miała 3,5 mies.) to lekarka stwierdziła że za mało przytyła. ważyła nie całe 5700, w 7 tyg życia ważyła prawie 5 kg. mówiliśmy lekarce o problemach z zasypianiem i o tym częstym budzeniu ale ona zasugerowała że dziecko może być głodne. a co do mm to wprowadzenie powinno się skonsultować z pediatrą? jakie mleko wybrać?

dziewczyny tak wszystkie piszecie o tym że już rozszerzacie dietę. my za 9 dni kończymy 4 miesiąc a mała jest tylko na cycu i moja pediatra twierdzi że tak do ok 5 miesiąca powinno zostać. czy ktoś kto karmi tylko cyckiem rozszerza już dietę? w którym tygodniu życia?
Hagar, u nas też ostatnio takie częste pobudki.. ale moja Mała chyba nadrabia w nocy, bo w dzień nie chce w ogóle jeść... 3-4 razy dziennie pociągnie z piersi dosłownie kilka razy, potem się na mnie patrzy, uśmiecha i gaworzy....
A jak odciągnę swoje mleko i jej dam z butelki, to chętniej je, ale max. 90 ml.

Co do ściągania mleka, to ja jak musiałam przed zjazdem na szybko ściągnąć trochę więcej mleka, to robiłam tak, że dwa razy pod rząd karmiłam jedną piersią, a wtedy w tej drugiej zbierało się więcej mleka i mogłam odciągnąć, ale nie wiem czy to dobrze dla piersi:/

Ja też karmię tylko piersią i rozszerzyłam dietę dzień po skończeniu 4 mcy W sumie to chciałam sprawdzić czy mała będzie chętnie jadła jak jej dam warzywko i tylko pierwszy dzień pluła. Potem wcinała wszystko szybko. A jak jej zrobiłam 3 dni przerwy od tych słoiczków to tak szybko jadła potem że szok Jakby niechętnie jadła to na siłę nie rozszerzałabym diety, odczekałabym 2-3 tyg. i znowu próba. Ale że miała anemię i już rzadko podaję żelazo, to myślę, że dobrze, że jej rozszerzyłam już dietę. Aha, na razie była marchewka i jabłuszko tylko, dzisiaj wprowadzę z marchewką ziemniaczka

Pediatra nie wie, że rozszerzyłam dietę, wizyta dopiero 2 lutego.
__________________
Martynka

Edytowane przez Lenka*
Czas edycji: 2011-01-13 o 11:29
Lenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 11:30   #2985
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cellaris nie to była obowiązkowa szczepionka, ja nie szczępie na nic dodatkowo, przynajmniej na razie

Martucha no najgorsze już za nami jeszcze tylko wzw w marcu i spokój na rok chyba
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 11:32   #2986
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
martucha84 też mi się 3 podoba, mierzyłam kiedyś 2-częściowy z tej serii. Jest jeszcze taki turkusowy, też śliczny- ale że czarny niby wyszczupla...hehe
A 1 i 2 nie są za ładne ale to takie "cyckopodtrzymywacze"- no ale ja chyba za bardzo szaleć nie będę, to może nie zgubię tych swoich cyców
3 jest świetny myślę że ci nie uciekną, najwyżej je będziesz gonić hahahah

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Martucha no najgorsze już za nami jeszcze tylko wzw w marcu i spokój na rok chyba
o tak, u nas pod koniec lutego wzw i koniec do 13 miesiąca
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 11:36   #2987
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Muszę się pochwalić, że u nas wreszcie jako tako ustalił się rytm dnia, zwłaszcza drzemki. Mała śpi teraz w ciągu dnia 3 razy (+trochę na spacerze). No ale dziś śpi coś długo- powinna się obudzić godzinę temu i krzyczeć, że głodna. Ale to pewnie dlatego, że odkąd karmię ją tylko butlą, porządnie się najada i ostatnio stopniowo wydłużają się przerwy między karmieniami
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 11:48   #2988
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
dziewczyny- doradźcie. Potrzebuję 1-częściowego kostiumu kąpielowego- na zajęcia na pływalni z Olą i ew. na szaleństwa w aquaparku.
Który wybrać? (proszę nie patrzeć ani na ceny, ani na rozmiar- wrzucam przykładowe linki)
1 i 2 różnią się tylko kolorem, pewnie lepiej podtrzymają mój spory biust niż 3 (która chyba bardziej mi się podoba)
nr 3 ma fajne ramiączka ale 1 i 2 ma paski wzdłuż całego stroju więc będą wyszczuplać ja bym chyba między 1 a 2 się zastanawiała
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 11:53   #2989
kasienka1701
Zadomowienie
 
Avatar kasienka1701
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: East
Wiadomości: 1 024
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość

A może nie pasuje jej smoczek, którego używasz?
To raczej nie chodzi o to,bo jak jej daję swoje mleko z butli czy jakiś inny napój to pije normalnie,tylko z tym mlekiem mm tak fiksuje Już wczoraj to ją tak oszukiwałam,że wsadziłam jej do buzi smoczek od butli razem ze swoim palcem i jakoś z trudem 50 ml przyjęła...
__________________

kasienka1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 12:08   #2990
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
Muszę się pochwalić, że u nas wreszcie jako tako ustalił się rytm dnia, zwłaszcza drzemki. Mała śpi teraz w ciągu dnia 3 razy (+trochę na spacerze). No ale dziś śpi coś długo- powinna się obudzić godzinę temu i krzyczeć, że głodna. Ale to pewnie dlatego, że odkąd karmię ją tylko butlą, porządnie się najada i ostatnio stopniowo wydłużają się przerwy między karmieniami
no to bosko gratuluję

Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
. Głupie pytanie,ale nie wiem...kasza manna ma gluten?
wiedziałam że o to pytałaś a ja nie odpowiedziałam więc tak kasza manna ma gluten i właśnie jak się rozpoczyna podawać gluten to najczęściej daje się go w postaci kaszy mannej
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 12:15   #2991
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
To raczej nie chodzi o to,bo jak jej daję swoje mleko z butli czy jakiś inny napój to pije normalnie,tylko z tym mlekiem mm tak fiksuje Już wczoraj to ją tak oszukiwałam,że wsadziłam jej do buzi smoczek od butli razem ze swoim palcem i jakoś z trudem 50 ml przyjęła...
A może spróboj zmienic mm może tamto jej nie smakuje

My po szczepieniu..nawet nie było tak źle..mały troszke pokwilił i sie uspokoił...teraz nawet tez jest radosny i jakoś zaspacjalnie nie marudzi
Ale w tej chwili mam błogą cisze w domku..chłopaki śpią ..zupka ugotowana, w domu posprzatane, pranie sie suszy..
życ nie umierać
A i tz sie poprawił.tylko ćiiiii.... bo znów mu sie odmieni

ninaad..to fajnie że już sie u Was unormował tryb dnia..jak to przyjemnie mieć wszystko pod kontrolą i bez zadnych niespodzianek..człek se może juz cokolwiek zaplanować

Weronisiu..biedny Pascalek..żeby tylko sie nie odwodnił



A nasz mszu to jz chyba zapomniała o kolazu brzuszkowym....

Edytowane przez aaneczka1984
Czas edycji: 2011-01-13 o 12:31
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 12:43   #2992
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Hej

ja tak na szybko z cyckiem w dojarce wpadlam sie przywitac a juz widze lypiace na mnie slepka Marudy chyba glodna jest bo tak dziwnie na mnie patrzy hahaha

na 15:20 na szczepienie godzina zero zbliza sie wielkimi krokami

trzymajcie kciuki bo sie przydadza hahaha

Ninaad 3 mi sie podoba ale nie wiem jak z Twoim biustem ale moj to chyba by sie na plecach albo pod pachami znalazl dlatego wybralabym 1 (czarny bo podobno czarny wyszczupla no i te paski chyba tez ) ja tez musialabym poszukac jakiegos basenu ale jak pomysle o mnie w kostiumie kapielowym to

Lenka przeeeboskie laurki poprosze o szczegolowy "przepis"

nooo to se popisalaaammmm lece karmic Gloda
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 12:52   #2993
asia-23
Raczkowanie
 
Avatar asia-23
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 450
GG do asia-23
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

jesteście na etapie podawania "słoiczków" to jeszcze przed nami, ale szperając dziś w necie znalazłam dość ciekawy artykuł. dot. Gerbera.
co o tym myśleć- nie wiem, a jakie jest Wasze zdanie?

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,...niemowlat.html
__________________
Maksio 04.05.2006
i Karola 19.10.2010




asia-23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 13:00   #2994
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez asia-23 Pokaż wiadomość
jesteście na etapie podawania "słoiczków" to jeszcze przed nami, ale szperając dziś w necie znalazłam dość ciekawy artykuł. dot. Gerbera.
co o tym myśleć- nie wiem, a jakie jest Wasze zdanie?

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,...niemowlat.html

to prawda , bo to "mieso oddzielone mechanicznie".. to nic innego jak podroby, takie jakie wsadza sie do np pasztetów
wiem o tym od czasu wprowadzania jedzonka Dominikowi bo któraś z mamus maa tate który sie na tym zna..
dlatego mam jakąś awersje do gerbera ....

Edytowane przez aaneczka1984
Czas edycji: 2011-01-13 o 13:03
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 13:03   #2995
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Lekarz twierdzi, że Asia ma skazę białkową
Mamusie skazowców, jakie Wasze dzieciaczki mają objawy?
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 13:06   #2996
asia-23
Raczkowanie
 
Avatar asia-23
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 450
GG do asia-23
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

no, ale ja myślę, że nie tylko Gerber tak robi.
ma ktoś inne słoiczki? jestem ciekawa co na innych etykietach jest napisane?
__________________
Maksio 04.05.2006
i Karola 19.10.2010




asia-23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 13:11   #2997
asia-23
Raczkowanie
 
Avatar asia-23
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 450
GG do asia-23
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Lekarz twierdzi, że Asia ma skazę białkową
Mamusie skazowców, jakie Wasze dzieciaczki mają objawy?
mój Maks miał. sucha skóra - głownie w zgięciach rączek i nóżek, tak się zaczyna. póżniej jest na całym ciele.
ta skóra strasznie wygląda. nie dość że sucha to i zaczerwieniona.

daje załącznik ja wyglądał. później usunę.
__________________
Maksio 04.05.2006
i Karola 19.10.2010





Edytowane przez asia-23
Czas edycji: 2011-01-13 o 14:34
asia-23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 13:20   #2998
elenka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Lekarz twierdzi, że Asia ma skazę białkową
Mamusie skazowców, jakie Wasze dzieciaczki mają objawy?
moja nie skazowiec
ale szorstkie poliki to podobno jeden z najbardziej zauwazalnych
__________________
06.06.2009

OLA 6.10.2010
elenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 13:27   #2999
czarnaelizabeth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 296
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Melduje się córka marnotrawna
Ilona-dziękuję za mobilizację
z czasem u mnie starsznie cięzko,bo chłopcy starsi chodza do szkkoły do krakowa i kursuję z nimi i młodszymi. Poza tym jakaś seria chorób była :/ od listopada on stop któryś bbył chory, a Ania z katarem :/ już szału dostawałam,bo ileż mozna,odpukac, teraz już spokój i tak ma pozostać. Ogólnie chółopcy mają półroce i starszy wyciaga oceny na średnią 5,więc musze mu więcej czasu ppoświęcic i posprawdzac, odpytać dodatkowo.Ania jest przekochana i cudna Urodziła sie 20.10 mega szybko,w biegu praktycznie,hihi, bo w 10 minut odkąd dojechałam do szpitala,rodziłam w sukience i w ogóle najfajniejszy ten poród miałam :0) Złuję,z e nie widziałam się z Iloną Moja miska ważyła ostatnio 5410g, wiec mam troszke do noszenia :0) i miała 56cm Mało mi śpi,bo i dojazdy autobusem i spacery i chłopcy, którzy hałasują,no i jest nockami szeroko pieluszkowana, 30 marca mamy kontrol i mam nadzieję, ze bedzie już dobrze.Jest bardzo silna i ruchliwa, chce siadać, an co jej nie pozwalam,a le już podciagaa sie na króliczkach na foteliku sammochodowym i na barankach na wózku... wsyztsko wkłada do buzi, przedwczoraj odkryła,ze ma kolanka Karmię ja nadal i tak chcę troszkę jeszcze pociągnąć :0) Zaraz wstawię zdjęcie
__________________
3 synków + córeczka http://www.pregnology.com/preggotick...10/17/2010.png
czarnaelizabeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 13:33   #3000
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość

Dziewczyny co podawałyscie pierwsze co do posiłków jabłko i sok z marchewki dokładnie kiedy????
bo my już nie długo też chyba około miesiaca jeszcze tak mi sie wydaje

ilona-ja tez z małą jestem cały czas sama prawie jak on jest w pracy a jak jest w domu to lata po sklepach,do babci wegla jej prznies, z małą jest tylko jak ja np musze jechac do dentysty czy fryzjera,kąpe ja nawet bym nie chciała żeby on to robił,przygotuje mi kąpiel jak robi na rana i po poludniu jest w domu i posprzata po kapaniu w dzien troche z nią pobedzie tak około 30minut na caly dzien i to na tyle.Tak sie przy wiazałąm do małej że nikomu jej nie chce dawac nawet jak mnie ktos chce odwiedzic .....))
Ja jak marta skończyła 3,5 mies. podałam jej kleik ryżowy.Po tygodniu jabłko, a po 3 dniach marchewkę,a do popicia sok jabłkowy żeby zaparć nie miała. Dzisiaj pierwszy raz jadła marchewkę z ziemniakiem.A 4 miesiące kończymy za 3 dni. Fakt trochę się pospieszyłam, ale Marta je b. dużo i po marchewce zorientowałam się,ze ma szybką przemianę materii.Po 5-6 godzinach posiłek strawiony i kupsztal jak się patrzy.

Cytat:
Napisane przez Lenka* Pokaż wiadomość
Fajnie było Wrzucam fotki laurek



Martucha i inne mamy ząbkujących dzieciaczków... Po czym poznałyście że TO ząbki?? My dzisiaj po nieprzespanej nocce... Mała miała gorączkę ponad 38 i pobudka co chwilę, taki żałosny płacz i pierwszy raz w ogóle nie chciała w nocy jeść, płakała żałośnie jak próbowałam ją nakarmić.. Miała też spory katar, wczoraj w dzień pokasływała, więc nie wiedzieliśmy czy to może przeziębienie czy ząbki Ale dziąsełka normalne, ma takie dwie białe plamki na dole, ale od dawna je tam ma, gdyby to było przez ząbki to chyba z dziąsełkami by się coś działo Jak to u was było??
Laurki boskie.
A co do ząbkowania to podobnie jak u Martuchy... przenikliwy płacz (a raczej krzyk), szorowanie po dżąsłach piąstkami, przygryzanie kciuka, dżąsła rozpulchnione....

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
Który wybrać? (proszę nie patrzeć ani na ceny, ani na rozmiar- wrzucam przykładowe linki)
1 i 2 różnią się tylko kolorem, pewnie lepiej podtrzymają mój spory biust niż 3 (która chyba bardziej mi się podoba)
kostium 1


kostium 2
kostium 3
A ja wolę nr 2

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
ja nowy daje co 3 dni i jak się nic nie dzieje to wprowadzamy dalej nie czekam więcej bo widzę najbardziej po kupie, jak jest taka ok to się nie martwię bo "kupa dziecka prawdę ci powie"
nie no po owocach to nigdy 4 godzin nie wytrzymał chyba się nie da jak czuwa to za godzinę butla ale jak pisałam daje mu na sen więc ok 2.5-3 się udaje... ale potem od razu jedzenie
A no to podobnie jak ja.

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
Muszę się pochwalić, że u nas wreszcie jako tako ustalił się rytm dnia, zwłaszcza drzemki. Mała śpi teraz w ciągu dnia 3 razy (+trochę na spacerze). No ale dziś śpi coś długo- powinna się obudzić godzinę temu i krzyczeć, że głodna. Ale to pewnie dlatego, że odkąd karmię ją tylko butlą, porządnie się najada i ostatnio stopniowo wydłużają się przerwy między karmieniami
Marta dzisiaj też b.dużo śpi,ale zauważyłam,że moja mała to meteopatka jest

Mam jeszcze pytanie do mam "słoiczkowych"...próbował yście kupować te jedzonka z rossmana z serii "babyderam"? Z jednej strony są tańsze,ale z drugiej jakoś nie mam zaufania...
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:11.