L`Occitane - opinie, doswiadczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-04, 11:08   #1
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547

L`Occitane - opinie, doswiadczenia


Tak sie zdarzylo, ze mam ostatnio bardzo po drodze do ich sklepiku i kusza mnie ich pieknie pachnace kosmetyki (ale ceny trzymaja ciekawosc na wodzy).
Zastanawiaja mnie zwlaszcza ich odzywki i maski do wlosow - czy warto sie na nie szarpac. Szamponow mialam kilka probek i poza tym, ze pachna oblednie, to w sumie, jak to sie mowi, dupy nie urywaja (sklady maja calkiem porzadne, ale nic poza tym). Ostatnio zainteresowal mnie ten olejek. Nalozylam kapke na koncowki i musze przyznac, ze bylo bardzo przyjemnie! Wlosy zachwycaly zapachem niemal dwa dni, a poza tym byly mieciutkie, nawilzone i chyba zabezpieczone, a przy tym nie przetluscily sie (z czym mam problem, jesli chodzi o stosowanie olei na koncowki). Niestety, nie znalazlam nigdzie skladu, jak znow bede w sklepie, to zrobie zdjecie.

Macie jakies doswiadczenia z ta marka?
Przeszukalam forum i nic nie znalazlam, buszowalam w KWC i tez srednio Troche mnie to zdziwilo, wiec postanowilam zalozyc ten temat.
__________________
(\__/)
{ ^y^}

Edytowane przez szmyrk
Czas edycji: 2014-04-04 o 11:11 Powód: literowki
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 12:13   #2
Dziwactwo
Raczkowanie
 
Avatar Dziwactwo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Szczecin
Wiadomości: 238
GG do Dziwactwo
Dot.: L`Occitane - opinie, doswiadczenia

Bardzo sobie chwalę tę markę - szczególnie w pielęgnacji twarzy. Tak szczerze, to już od dłuższego czasu zabieram się za dopisanie kilku recenzji na kwc... i jakoś tak mi nie po drodze

Z produktów do włosów miałam tylko szampon, odżywkę i maskę z serii, z której pokazałaś ten olejek. Na początku byłam zachwycona, ale z czasem moje włosy się przyzwyczaiły - tzn. owszem, były przez cały czas w dobrym stanie... ale czegoś mi brakowało, nie układały się dokładnie tak, jakbym tego chciała. Odstawiłam i przerzuciłam się (na jakiś czas- ok 2 miesięcy) wtedy z powrotem na mniej naturalne produkty do pielęgnacji włosów ( pokusiłam się nawet o mocno sls'ową i naszpikowaną silikonami pielęgnację John'a Friedy) i po tym włosy odżyły.
Niedawno znów powróciłam do pielęgnacji włosów l'occitane i efekt ponownie jest zachwycający. Także, podsumowując, uważam te produkty za dobre, nawet bardzo... tyle, że moje włosy potrzebują co kilka miesięcy odmiany
Dodam jeszcze, że od lat chodzę do jednego fryzjera - niedawno, po ponad roku byłam na podcięciu końcówek (wiem, zgroza, że tak rzadko to robię). Nie wiedząc tak naprawdę w jakim stanie są włosy, poprosiłam aby ściął ich "ile trzeba i bez litości" - na co okazało się, że końcówki wciąż mam zdrowe (może tylko lekko suche) i podciętych włosów zostało tylko tyle, aby nadać kształt włosom, aby się same dobrze układały ( czyli naprawdę niewiele). Dla mnie jest to informacja o tym, że taka pielęgnacja jest dobrą pielęgnacją - a to znaczy, że l'occitane pochwalić mogę.

No i jeszcze dla porównania przyznam się, że od ok. 2-3 lat eksperymentowałam również z produktami: khadi i John Masters Organic - które okazały się kompletną klapą dla moich włosów; Organique - których efekt był podobny do l'occitane, choć szybciej się włosom "przejadł"; i jeszcze z różnymi rosyjskimi, naturalnymi szamponami i maskami - które także w użyciu nie przypadły mi wcale do gustu.

Edytowane przez Dziwactwo
Czas edycji: 2014-04-07 o 12:18
Dziwactwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 11:50   #3
paulina0071
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
L`Occitane - opinie, doswiadczenia

Miałam okazję używać odżywki do włosów która w składzie miała kilka olejków. Niestety nie pamiętam nazwy, miała pomarańczowo-zielone opakowanie. Odżywka pachniała obłędnie...była dość rzadka co utrudniało jej nakładanie bo często rozlewała mi się w łazience ;/ . Co do efektu : włosy były sypkie, gładkie i gęste. Niestety podobny efekt można uzyskać za 50 zł. a nie za 160 ( dokładnej kwoty nie pamiętam). Tak więc ja odradzam.
paulina0071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 19:40   #4
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: L`Occitane - opinie, doswiadczenia

Dziekuje, dziewczyny za informacje!
Tak mi sie wydawalo, ze nie bedzie zbyt wielkiego odzewu Jakos ta marka nie specjalnie popularna u nas. A no bo wlasnie, te ceny... Ale jak w koncu kupie ten olejek - postanowilam, ze kupie, chocby przez wzglad na sam zapach to na pewno zdam relacje!
__________________
(\__/)
{ ^y^}
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 20:49   #5
Dziwactwo
Raczkowanie
 
Avatar Dziwactwo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Szczecin
Wiadomości: 238
GG do Dziwactwo
Dot.: L`Occitane - opinie, doswiadczenia

Haha, teraz to i za mną ten olejek chodzi
Ale dopiero co dostałam olejek alterny i chyba nie będę szaleć. Z chęcią poczekam na recenzję Twoją
Dziwactwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 14:08   #6
98f553ace2c3bb1e1993aa3b5ded7085732a9157_65fcca15d6988
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 34
Dot.: L`Occitane - opinie, doswiadczenia

Hej,
używam kosmetyków L'occitane od jakiś 5-6 lat. Mam z nimi duże doświadczenie - zarówno jeśli chodzi o kosmetyki pielęgnacyjne, jak i kolorówkę oraz zapachy. Każdego mojego narzeczonego zachęcam do używania tych kosmetyków - i wiem, że mężczyznom również służą ich kosmetyki pielęgnacyjne, a zapachy to czysty obłęd.
Bardzo je lubię - mają fajne, naturalne składy i nigdy nie zrobiły mi krzywdy.
Mam kilku faworytów - których nie zamienię na NIC innego, ale też kilka produktów które nie są warte swojej ceny.
Jeśli chodzi o plusy marki to jest ich nieskończenie wiele - począwszy od traktowania klienta, poprzez składy kosmetyków, kończąc na przepięknych opakowaniach.
Minusy? To, że to kosmetyki naturalne i trzeba je szybko zużywać. Mam kłopot z kremem do twarzy - duża pojemność, a tylko 6 m. na zużycie.
Jeśli chcesz wiedzieć czegoś więcej musisz zapytać raczej o konkretny produkt ale jeśli chodzi Ci o ogólne podsumowanie - to sa warte swojej ceny i "zrobią Ci dobrze".
98f553ace2c3bb1e1993aa3b5ded7085732a9157_65fcca15d6988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 14:48   #7
201608010929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 884
Dot.: L`Occitane - opinie, doswiadczenia

Ja również używałam ich kosmetyków, zarówno tych do włosów jak i pozostałą pielęgnację/kolorówkę. Jestem jak najbardziej na TAK, a jeśli chodzi o produkty przeznaczone do pielęgnacji włosów - mają dobre składy, zapach utrzymuje się na nich do kolejnego mycia, niesamowicie wygładzają i nawilżają włosy. Polecam stosować ich produkty w duecie - szampon i odżywkę z tej samej serii
201608010929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-22 15:48:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.