Mamka dla dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-02, 06:45   #1
magggda92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5

Mamka dla dziecka


Nie - nie pomyliłam się. Nie niania, ale mamka. Na dniach urodzę dziecko, planuję wrócić do pracy po 2-3 miesiącach, a na studia najszybciej jak się da. Chcę karmić moją córcię naturalnie, ale wiem, że po tych 3 miesiącach mogę nie dać rady, bo będzie bardzo krucho z czasem. I dlatego bardzo poważnie rozważam zatrudnienie mamki.
W moim sąsiedztwie mieszka pewna dziewczyna - ma mniej więcej półrocznego synka, karmiła go wyłącznie piersią, mleka ma mnóstwo - 2 półki w zamrażarce zapełnione po brzegi "na wszelki wypadek". Rozmawiałam z nią i powiedziała, że bardzo chętnie pokarmi moją córkę, gdy będzie taka potrzeba - może ją przykładać do piersi albo po prostu odstępować swoje odciągnięte mleko. Nie za pieniądze, ale za "rekompensatę" - pieluszki, ubranka, zabawki itd.
Chciałabym zapytać inne mamy, czy któraś z Was z podobnej usługi/przysługi korzystała? Jeśli tak, to jak ocenia taki układ?Proszę bez hejtu.
magggda92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 09:44   #2
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Mamka dla dziecka

Ten wątek to chyba jakas prowokacja, nie wierze, ze ktoś na poważnie mógłby rozważać takie coś.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 10:07   #3
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Mamka dla dziecka

Są w Polsce banki mleka. Możesz skontaktować się z nimi i dopytać jakie badania wykonują mamom, które oddają swoje mleko. Jeśli zadbasz o bezpieczeństwo to nie ma nic dziwnego w wykorzystaniu mleka z zapasów koleżanki.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 22:39   #4
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Mamka dla dziecka

Wolałabym po 3 miesiacach przejsc na mleko z butli.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 22:51   #5
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Mamka dla dziecka

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Wolałabym po 3 miesiacach przejsc na mleko z butli.
Obiektywnie mleko innej zdrowej kobiety jest lepsze niż mm. Pozostaje kwestia kultury w jakiej żyjemy, bo utarło się, że przystawienie obcego dziecka jest obrzydliwe.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 21:10   #6
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Mamka dla dziecka

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Obiektywnie mleko innej zdrowej kobiety jest lepsze niż mm. Pozostaje kwestia kultury w jakiej żyjemy, bo utarło się, że przystawienie obcego dziecka jest obrzydliwe.
Nie ze obrzydliwe - dla mnie kp to zwiazek i więź matki z dzieckiem dlatego nie wyobrażam sobie zeby inna kobiera karmila. Juz pomijam kwestie odżywiania sie innej mamy karmiacej.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 09:04   #7
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Mamka dla dziecka

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Nie ze obrzydliwe - dla mnie kp to zwiazek i więź matki z dzieckiem dlatego nie wyobrażam sobie zeby inna kobiera karmila. Juz pomijam kwestie odżywiania sie innej mamy karmiacej.
Więź z matką i tak będzie. A dziecko zyskałoby mleczne rodzeństwo
Kiedyś przed powstaniem mm była to normalna opcja karmienia dziecka.

Przynajmniej dla mnie nie byłoby problemem nakarmić czyjeś dziecko.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-05, 09:55   #8
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Mamka dla dziecka

Jest na fb grupa gdzie rodzice oddają mleko które mają w nadmiarze.
Sama kiedyś robiłam zapasy jak córka szła do żłobka. Okazało się jednak ze że żłobka zrezygnujemy i wyjezdzamy za granicę i nie chciałam by się zmarnowało. Oddałam mleko jednej kobiecie która przyjechała z dość daleka po nie.
Myślę że to logistycznie łatwiejsze niż dawanie dziecka komuś do karmienia.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 10:57   #9
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Mamka dla dziecka

Logistycznie może łatwiej, ale ja miałam problem z odciąnięciem mleka. Może inny lakrator by dał radę, ale przy drugim dałam sobie spokój.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 15:30   #10
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Mamka dla dziecka

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Logistycznie może łatwiej, ale ja miałam problem z odciąnięciem mleka. Może inny lakrator by dał radę, ale przy drugim dałam sobie spokój.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chodziło mi o to, że logistycznie brać od kogoś mleko (mrożonki) niż dawać dziecko do karmienia (no bo jak, za każdym razem iść do tej pani żeby przystawiła dziecko?).
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 20:49   #11
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Mamka dla dziecka

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Wolałabym po 3 miesiacach przejsc na mleko z butli.
Ja też.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-06, 05:48   #12
katarzyna6785
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 114
Dot.: Mamka dla dziecka

Ja nie widzę w takiej instytucji mamki nic złego, kiedyś przecież to było bardzo popularne i powszechne. Teraz się tak niektórym ludziom w głowie poprzewracało, że wolą karmić dziecko sztucznym mlekiem, ale przecież naturalne mleko - nawet od innej matki - zawsze jest lepsze.
Oczywiście jest kwestia tego, od kogo to mleko pochodzi - co ktoś je, czy nie choruje na coś itd. Banki mleka robią dawczyniom podstawowe badania - na HIC, zapalenie wątroby, kiłę i coś tam jeszcze, a pobrane mleko i tak pasteryzują, żeby zabić różne zarazki. Tyle że mleka z banku nie dostanie się ot tak - wiem, bo sama potrzebowałam. Pierwszeństwo mają dzieci hospitalizowane, zwłaszcza wcześniaki albo te chore.
Moja koleżanka wyemigrowała lata temu do Anglii, urodziła w sumie trójkę dzieci i dorabiała sobie jako "mamka" - mają tam stronę Only the Breast, gdzie babeczki się ogłaszają, że mają mleko do oddania albo sprzedaży (bo wbrew pozorom nie każda chce od razu się nachapać, niektóre dziewczyny oddają mleko za darmo, bo mają go za dużo). Akurat moja koleżanka była w potrzebie finansowej, kupiła dobry, dwustronny laktator, zapasy woreczków, zrobiła sobie pakiet badań, żeby w razie czego były do wglądu, a że pokarm jej wręcz tryskał, to nie dość, że wykarmiła swoje dzieci, to jeszcze przez kilka lat sprzedawała nadmiar mleka, żeby mieć pieniądze na zabawki i ubranka. To wcale nie jest złe, bo pomogła innym mamom, którym nie udało się samodzielnie karmić. A może po prostu nie chciały, kto to w sumie wie.
Szkoda, że w Polsce nie mamy Only the Breast, bo ta strona jest strasznie popularna w różnych zakątkach świata. Ale jest grupa facebookowa (o czym dowiedziałam się od jednej z wizażanek) do mlecznej wymiany.
Ja powiem tak - nie oddałabym synka pod cyca do innej kobiety, bo czułabym taki dyskomfort emocjonalny, że od niej miałby pić i się przytulać, ale z mleka mrożonego skorzystałabym jak najbardziej, zwłaszcza jakbym mogła odebrać je osobiście, poznać matkę, zobaczyć, jak jej dziecko się chowa (bo to zawsze jakiś wyznacznik), poprosić, żeby mi pokazała badania.
A jeśli autorka zna dobrze tę dziewczynę, bo mieszka po sąsiedzku, to układ jest idealny.
katarzyna6785 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 06:01   #13
magggda92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5
Dot.: Mamka dla dziecka

Dziewczyny - bardzo dziękuję za konstruktywne odpowiedzi i za to, że nikt nie bluzga.
Nie wiem, czy układ będzie taki, czy sąsiadka przystawi moje dziecko do piersi - na ten moment zakładam, że po prostu będzie odciągać pokarm i podawać w butelce - wolałabym, żeby robić to w ten sposób. Mamy jeszcze trochę czasu, żeby to obgadać. Znam ją dobrze, wiem, że dobrze je, nie pali, nie pije alkoholu, dziennie wypija 1-2 filiżanki kawy, ale to jej nie dyskwalifikuje w moich oczach. Dlatego właśnie jej mogłabym powierzyć dziecko w razie potrzeby.
O Only the Breast słyszałam, czytałam - teraz siedzę na L4, to mam czas nadrabiać zaległości lekturowe - i to mnie właśnie natchnęło, że to nie jest nic złego, żeby wymieniać się mlekiem. W końcu tysiące kobiet to praktykuje, tylko trzeba rozsądnie do tego podejść. Idea mi się bardzo podoba.
magggda92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 07:21   #14
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Mamka dla dziecka

Pomysł tylko jak byscie to rozwiązały logistycznie np w nocy lepiej chyba jak dostaniesz mrożonki

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 20:09   #15
filia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 133
Dot.: Mamka dla dziecka

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Pomysł tylko jak byscie to rozwiązały logistycznie np w nocy lepiej chyba jak dostaniesz mrożonki
w nocy może sama karmić
pójście do pracy nie musi oznaczać całkowitego zaniku mleka
podaż dopasowuje się do popytu
o ile oczywiście dziecko zaakceptuje takie karmienie raz piersią a raz butelką
__________________
Zakochanie - to relacja międzyosobowa wynikająca z upodobania sobie w kimś, powodującego zależność emocjonalną od tego kogoś. Na miarę siły owej zależności następuje proporcjonalnie: utrata zdrowego rozsądku oraz zdolności do samodecydowania.
o. Paweł Gużyński OP
filia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 08:15   #16
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Mamka dla dziecka

Ja tego nie widzę. Za duża różnica "wieku"
Mleko dla dziecka 8 miesięcznego różni się od mleka dla dziecka 2 miesięcznego. Wszędzie gdzie czytałam o przechowywaniu odciągniętego mleka, podkreśla się aby zużywać w ciagu 2 tygodni, bo później skład może juz nie odpowiadać potrzebom niemowlęcia.
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 09:34   #17
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Mamka dla dziecka

Pomijając kwestię karmienia dziecka przez znajomą ( nieco specyficzne że matka nie karmi swojego dziecka tylko obca dla niego kobieta i to jakkolwiek karmi, może też ojciec dziecka karmić twoim odciągniętym ) to nie chciałabym żeby moje dziecko uznało karmiącą znajomą za swoją matkę Bo jednak będzie mu wtedy dawać swoją bliskość, będzie między nimi jakaś więź przez wiele godzin ciebie nie będzie a ona tak.
Kto się poza nią będzie zajmował dzieckiem? Na jak wiele godzin będą razem? Czy to funkcja niania z benefitem?
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 09:41   #18
katarzyna6785
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 114
Dot.: Mamka dla dziecka

Fakt, lepiej, żeby dzieci były zbliżone wiekowo, ale na pewno mleko "mamki" nie zaszkodzi. Dalej mi się wydaje, że to i tak lepsze niż podawanie mm.
A co do przechowywania, to mrożony pokarm - nawet w bankach mleka - leżakuje chyba z 2-3 miesiące, nic się mu nie dzieje.
W ogóle to okazuje się, że mamy coś na kształt Only the Breast - strona nazywa się Lakto i też jest dedykowana wymianie mleka. Nie wiem, ile jest tam ogłoszeń, bo jest to portal zamknięty, trzeba się rejestrować, żeby korzystać, ale jest bezpłatny. Czytałam na kafeterii, że jakaś dziewczyna kupiła tam mrożonki, umówiła się na odbiór osobisty i jest zadowolona
Lepiej dać zarobić jakiejś mamie niż bankom mleka. Bo niestety, dawczynie pieniędzy nie dostają, ale szpitale płacą za mleko z banku.
katarzyna6785 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 11:39   #19
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Mamka dla dziecka

Cytat:
Napisane przez katarzyna6785 Pokaż wiadomość
Fakt, lepiej, żeby dzieci były zbliżone wiekowo, ale na pewno mleko "mamki" nie zaszkodzi. Dalej mi się wydaje, że to i tak lepsze niż podawanie mm.
A co do przechowywania, to mrożony pokarm - nawet w bankach mleka - leżakuje chyba z 2-3 miesiące, nic się mu nie dzieje.
W ogóle to okazuje się, że mamy coś na kształt Only the Breast - strona nazywa się Lakto i też jest dedykowana wymianie mleka. Nie wiem, ile jest tam ogłoszeń, bo jest to portal zamknięty, trzeba się rejestrować, żeby korzystać, ale jest bezpłatny. Czytałam na kafeterii, że jakaś dziewczyna kupiła tam mrożonki, umówiła się na odbiór osobisty i jest zadowolona
Lepiej dać zarobić jakiejś mamie niż bankom mleka. Bo niestety, dawczynie pieniędzy nie dostają, ale szpitale płacą za mleko z banku.
A ja wolałabym oddać pokarm do banku mleka, przynajmniej wcześniaki by skorzystały. Zdrowe, donoszone dziecko spokojnie sobie poradzi bez naturalnego mleka.
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2017-02-07 o 11:40
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-07, 12:23   #20
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Mamka dla dziecka

Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
Ja tego nie widzę. Za duża różnica "wieku"
Mleko dla dziecka 8 miesięcznego różni się od mleka dla dziecka 2 miesięcznego. Wszędzie gdzie czytałam o przechowywaniu odciągniętego mleka, podkreśla się aby zużywać w ciagu 2 tygodni, bo później skład może juz nie odpowiadać potrzebom niemowlęcia.
Mm w ogole sie nie dopasowuje, wiec nietrafiony argument.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 12:45   #21
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Mamka dla dziecka

Jak to nie? 1,2,3...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 13:27   #22
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Mamka dla dziecka

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Jak to nie? 1,2,3...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To samo pomyślałam
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 20:56   #23
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Mamka dla dziecka

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Jak to nie? 1,2,3...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jedno mleko i to samo przez pół roku? Takie samo dla całej populacji dzieci? Gdy mleko matki zmienia się w ciągu doby kilka razy. Nieeee, nigdy mm nie dopasuje się do dziecka.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 21:00   #24
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Mamka dla dziecka

Jasne. Ale jak to się ma do zamrazania i przechowywania ilus litrów mleka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ingrid80
Czas edycji: 2017-02-07 o 21:02
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 22:03   #25
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Mamka dla dziecka

Na pewno lepsze mleko matki/ludzkie, chocby mrozone niz krowie z proszku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 22:14   #26
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Mamka dla dziecka

Strasznie jesteś bezkompromisowa w swoich pogladach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 22:22   #27
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Mamka dla dziecka

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Na pewno lepsze mleko matki/ludzkie, chocby mrozone niz krowie z proszku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie tak. Ale ja np. miałabym straszne opory nakarmić dziecko takim mlekiem. Naprawdę wolałabym karmić mm od urodzenia. Chyba, że dziecko byłoby wcześniakiem albo byłoby chore i kobiece mleko mogłoby je uratować. W innej sytuacji - nie, po prostu nie.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 06:27   #28
magggda92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5
Dot.: Mamka dla dziecka

Ja zawsze chciałam karmić dziecko piersią. To mus, że muszę wrócić do pracy i na studia tak szybko, inaczej zostałabym w domu. W całym tym stresie i gonitwie nie wiem, czy znajdę czas nawet na odciąganie. A to, że mam kogoś zaufanego, u kogo zostawię dziecko, to świetna sprawa.

Tak jak któraś z Was pisała, to będzie właśnie taka niania z benefitem. Sąsiadka siedzi w domu na rocznym urlopie, potem planuje wziąć wychowawczy, bo chce sama wychować dziecko, i bardzo chętnie przygarnie pod opiekę i moje. Więc standardowo będzie piastować, a karmienie piersią/podawanie odciągniętego to będzie taki bonus do opieki.

Poczytałam, jakie badania robią dawczyniom w bankach, sąsiadka zrobi takie same dla mojego komfortu (zaoferowałam, że zapłacę). Zero obiekcji, sama jest matką i rozumie, że wolę sprawdzić pewne rzeczy.

Ja na to patrzę tak - jesteśmy dorosłymi, odpowiedzialnymi ludźmi, chcemy dobrze dla swoich dzieci, ufamy sobie, nie oszukujemy się w tak ważnych sprawach. Znam ją - to jest plus.

Nie widzę nic złego w tym, że ktoś oddaje czy nawet sprzedaje pokarm - czy to po znajomości, czy przez Internet. Życie różnie się układa, czasami chcemy karmić, a nie możemy, a jaka jakaś mama może nam w tym pomóc, to czemu nie skorzystać. Tylko tak jak mówię - trzeba być ostrożnym.
magggda92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 06:33   #29
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Mamka dla dziecka

A w nocy?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 06:37   #30
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Mamka dla dziecka

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Strasznie jesteś bezkompromisowa w swoich pogladach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ludzkie mleko jest dla ludzkich ssaków. Mleko krowie w proszku to tylko zastępnik, probujacy nasladowac ludzkie dlatego sztucznie modyfikowany. Tu nie ma kompromisu. Sami producenci mm przecigaja sie w reklamach "zblizony do natury" itp.
A karmic w taki czy inny sposob nikomu nie nakazuje przeciez. Jest wolny wybor czy to kp mm czy bank mleka.

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Pewnie tak. Ale ja np. miałabym straszne opory nakarmić dziecko takim mlekiem. Naprawdę wolałabym karmić mm od urodzenia. Chyba, że dziecko byłoby wcześniakiem albo byłoby chore i kobiece mleko mogłoby je uratować. W innej sytuacji - nie, po prostu nie.
I masz pelne prawo do takich odczuc. Mozliwosci jest sporo i na pewno kazda mama wybierze wg wlasnego uznania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-27 07:46:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:34.