Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2017-02-08, 10:05   #4951
alutkamm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 90
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

pytanie do gaya:
Jak d³ugo stosowa³a¶ leki antyandrogenowe? czy by³y jakie¶ skutki uboczne? Pisa³a¶ kiedy¶ , ze w³osy siê po nich poprawiaj± , jak wiec d³ugo trzeba stosowaæ? Ostatnio by³am u dermatologa, stwierdzi³a, ze powinnam spróbowaæ. Jestem trochê po 40- tce , wiec siê zastanawiam czy warto.
Proszê te¿ o odpowiedz wszystkich , którzy mog± pomóc mi w tej sprawie.
alutkamm jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-08, 10:42   #4952
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez alutkamm Poka¿ wiadomo¶æ
pytanie do gaya:
Jak d³ugo stosowa³a¶ leki antyandrogenowe? czy by³y jakie¶ skutki uboczne? Pisa³a¶ kiedy¶ , ze w³osy siê po nich poprawiaj± , jak wiec d³ugo trzeba stosowaæ? Ostatnio by³am u dermatologa, stwierdzi³a, ze powinnam spróbowaæ. Jestem trochê po 40- tce , wiec siê zastanawiam czy warto.
Proszê te¿ o odpowiedz wszystkich , którzy mog± pomóc mi w tej sprawie.
Ja mam hipeandrogenizm i od 10 miesiêcy biorê sterydy i tabletki anty. Przez pierwsze pó³ roku przy dawce 500 w³osy przesta³y wypadaæ i wyros³o du¿o nowych (obraz z kamerki trychologicznej), ale po zmniejszeniu dawki o po³owê wypadanie wróci³o do stanu sprzed brania leków.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-08, 11:38   #4953
alutkamm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 90
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez chimay Poka¿ wiadomo¶æ
Ja mam hipeandrogenizm i od 10 miesiêcy biorê sterydy i tabletki anty. Przez pierwsze pó³ roku przy dawce 500 w³osy przesta³y wypadaæ i wyros³o du¿o nowych (obraz z kamerki trychologicznej), ale po zmniejszeniu dawki o po³owê wypadanie wróci³o do stanu sprzed brania leków.
Czy zaobserwowa³a¶ jakie¶ skutki uboczne?
Co polecanie jako suplementy wzmacniaj±ce w³osy, dotychczas bra³am silicê, ale chcê zmieniæ na inne.
alutkamm jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-08, 14:04   #4954
584allie
Raczkowanie
 
Avatar 584allie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 60
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Hej dziewczyny

Pomog³yby¶cie mi zinterpretowaæ wyniki badañ? Jestem umówiona do endokrynologa za dwa tygodnie, ginekolog mnie jak zwykle zby³.
Badania wykonane w 3 dniu cyklu. Hormony tarczycy w normie.

Magnez w surowicy: 1,01 mmol/l (0,66 — 1,07)
Zelazo w surowicy: 26,21 µmol/l (5,83 — 34,5)
P/c antytyreoglobulinowe (ATG): < 10,0 U/mL (0,0 — 115,0)
P/c przeciw peroksydazie tarczycowej (ATPO): 7,2 U/ml (0 — 34)
Ferrytyna: 33 ng/ml (13 — 150)
Witamina B12: 220 pg/ml (197 — 771)

Kortyzol: 23,99 µg/dl (6,02 - 18,4)
Prolaktyna: 27,0 ng/ml (4,8 — 23,3)
Progesteron:0,185 ng/ml
Folikulotropina (FSH): 7,9 mIU/ml
Estradiol (E2): 29,97 pg/ml
Luteotropina (LH): 7,9 mIU/ml
Testosteron 0,36 ng/ml

17 - OH progesteron: 2,45 ng/ml
Androstendion: 3,79 ng/ml (0,30 — 3,3)
DHEA-S: 438,2 µg/dl (25,9 — 460,2)

W³osy wypadaj± mi odk±d by³am nastolatk±. Wcierki, witaminy, Loxon, nic nie pomaga. £ysienie typu mêskiego (zakola) - jest ju¿ tragicznie, tr±dzik na brodzie.
584allie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-08, 18:28   #4955
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez 584allie Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny

Pomog³yby¶cie mi zinterpretowaæ wyniki badañ? Jestem umówiona do endokrynologa za dwa tygodnie, ginekolog mnie jak zwykle zby³.
Badania wykonane w 3 dniu cyklu. Hormony tarczycy w normie.

Magnez w surowicy: 1,01 mmol/l (0,66 — 1,07)
Zelazo w surowicy: 26,21 µmol/l (5,83 — 34,5)
P/c antytyreoglobulinowe (ATG): < 10,0 U/mL (0,0 — 115,0)
P/c przeciw peroksydazie tarczycowej (ATPO): 7,2 U/ml (0 — 34)
Ferrytyna: 33 ng/ml (13 — 150)
Witamina B12: 220 pg/ml (197 — 771)

Kortyzol: 23,99 µg/dl (6,02 - 18,4)
Prolaktyna: 27,0 ng/ml (4,8 — 23,3)
Progesteron:0,185 ng/ml
Folikulotropina (FSH): 7,9 mIU/ml
Estradiol (E2): 29,97 pg/ml
Luteotropina (LH): 7,9 mIU/ml
Testosteron 0,36 ng/ml

17 - OH progesteron: 2,45 ng/ml
Androstendion: 3,79 ng/ml (0,30 — 3,3)
DHEA-S: 438,2 µg/dl (25,9 — 460,2)

W³osy wypadaj± mi odk±d by³am nastolatk±. Wcierki, witaminy, Loxon, nic nie pomaga. £ysienie typu mêskiego (zakola) - jest ju¿ tragicznie, tr±dzik na brodzie.
Ferrytyna za nisko, trzeba minimum 40 ¿eby w³osy nie lecia³y, 70 ¿eby ros³y. B12 zdecydowanie za nisko. Dopóki B12 tak nisko ferrytyny nie podbijesz.
Hormony tarczycy podaj z normami. A nie pisz, ¿e w normie bo ja przez 7 lat mia³am niby normê a niedoczynno¶æ szala³a. Norma nie oznacza wcale normy.
Na reszcie badañ siê nie znam ;/

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Cytat:
Napisane przez kitosa Poka¿ wiadomo¶æ
Maria mi w³osy lec±, ale te¿ mam przerzedzone brwi i rzêsy. Poza tym przedzia³ek ok wed³ug mnie. Za to tylny czubek g³owy ³ysy. TSH mia³am 3,4, w³osy przy niedoczynno¶ci te¿ wypadaj± i rosn± coraz cieñsze. Wiêc albo to, albo AGA. Zastanawiam siê nad Piloxidilem, ale siê bojê W przeciwskazaniach jest ³ojotok, a ja go mam. U¿yæ? Póki co pijê zio³a na jajniki, mam nadziejê, ¿e mo¿e wp³yn± te¿ na w³osy. Zamierzam kupiæ macê.
Ile masz lat? Tsh za wysokie. Zrób ft3 i ft4, bo trudno po samym tsh co¶ stwierdziæ.

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez alutkamm Poka¿ wiadomo¶æ
pytanie do gaya:
Jak d³ugo stosowa³a¶ leki antyandrogenowe? czy by³y jakie¶ skutki uboczne? Pisa³a¶ kiedy¶ , ze w³osy siê po nich poprawiaj± , jak wiec d³ugo trzeba stosowaæ? Ostatnio by³am u dermatologa, stwierdzi³a, ze powinnam spróbowaæ. Jestem trochê po 40- tce , wiec siê zastanawiam czy warto.
Proszê te¿ o odpowiedz wszystkich , którzy mog± pomóc mi w tej sprawie.
9 miesiêcy bra³am spironol. Odstawi³am 7 miesiêcy temu.W³osy mam lepsze teraz ni¿ na spironolu. Nic pozytywnego wobec tego nie robi³. Rozwali³ trochê w±trobê, mia³am gorzki smak w ustach, sk³adam na karb spironolu. Pi³am ostropest i pomog³o. Wysuszy³ niemi³osiernie skórê. Spironol powoduje zwiêkszenie zachorowalono¶ci na raka w±troby u mysz, nie wiem jak u ludzi, ale odstawi³am.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-08, 18:39   #4956
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomo¶ci: 1 296
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Gaya wiem, ¿e za wysokie, mam 34 lata. Zrobiê panel tarczycowy. Ciekawa jestem wyników teraz, bo tamte robi³am w wakacje. Dziêki za wskazówki o B12. Nie wiedzia³am, ¿e wp³ywa na ferrytynê!
__________________
Mi³o¶æ...wzi±æ j± w d³onie i przenie¶æ przez ca³e ¿ycie...
W rado¶ci i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-08, 18:54   #4957
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 378
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

My¶licie, ¿e picie 1/4 kostki dro¿dzy dziennie podbije b12?
X_ana_X jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2017-02-08, 21:16   #4958
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez alutkamm Poka¿ wiadomo¶æ
Czy zaobserwowa³a¶ jakie¶ skutki uboczne?
Przez 2 tygodnie na pocz±tku by³o mi czêsto niedobrze, mia³am nadwra¿liwo¶æ na smaki i zapachy, poza tym nic. Nie przyty³am (wrêcz schud³am, ale to efekt obciêcia wêglowodanów w diecie), nie urós³ mi kark ani nic z tego, czym strasz± po forach. Pomimo immunosupresyjnego dzia³ania sterydów nawet nic nie z³apa³am w sezonie grypowym, mo¿e dlatego, ¿e suplementujê du¿e dawki wit. C.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-10, 10:16   #4959
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Chcia³am Wam o jednej wa¿nej rzeczy napisaæ. Nawet je¶li macie panel tarczycowy w normie, to id¼cie na USG. Bliska mojej rodzinie osoba ¼le siê czu³a, wyniki tarczycy rewelacyjne, a jak zrobili USG, to siê za g³owê z³apali: guz na guzie goni³ guza. Na wyciêcie tarczycy ta osoba po prostu bieg³a. Dziêki Bogu czuwa³a nad ni± ¶wietna rodzinna. Tarczycê trzeba przebadaæ ca³±.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-10, 11:19   #4960
naticzak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 74
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Witam,
Mo¿ecie poleciæ jakiego¶ dermatologa od w³osów. Dzwoni³am do miejsc gdzie przyjmuje dr Rakowska ale terminy na sierpieñ.
naticzak jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-12, 10:18   #4961
Remedios_Buendia
Raczkowanie
 
Avatar Remedios_Buendia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomo¶ci: 352
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Ja chodzi³am do dr Moniki Serafin i dr Kowalskiej-Olêdzkiej.
Mia³am zdiagnozowane ³ysienie telogenowe, a od pó³ roku ponoæ dosz³o jeszcze androgenowe. Super.
Z lekarek polecam tê pierwsz±. Kowalska-Olêdzka w trakcie ka¿dej wizyty bardzo siê ¶pieszy³a, ze zniecierpliwieniem odpowiada³a na pytania i przegiê³a, gdy chcia³am zrobiæ drug± trichoskopiê kontroln± dok³adnie 11 miesiêcy po pierwszej. Upar³a siê, ¿e ma byæ równo rok odstêpu miêdzy badaniami, tylko ja nie mieszkam w Warszawie, a dojazd, kolejne wizyty to dla mnie du¿e koszty. Mia³a to w d* i kaza³a przyjechaæ jeszcze raz za miesi±c. Ola³am j±.

Stosujê Loxon, ³ykam Oenobiol, olej z pestek dyni i pijê pokrzywê na przemian z miêt±, wjecha³a te¿ mezoterapia osoczem. Nic nie pomaga. W³osy s± coraz cieñsze, odrost jest dziwnie poskrêcany i zdeformowany. Wypadaj± mi praktycznie same 4-10 centymetrowe w³osy, czyli domy¶lam siê, ¿e te wszystkie krótkie w³oski które mam na g³owie nie dorosn± do wiêcej ni¿ 10 cm. Tyczy siê to niestety ca³ej g³owy, choæ z przodu przerzedzenie i zakola w ci±gu pó³ roku rozhula³y siê na maksa.

Mam do Was takie pytanie odno¶nie miêty, której temat gdzie¶ siê tu przewija: stosowa³y¶cie mo¿e wcierkê z kropel ¿o³±dkowych? Skoro miêta mo¿e byæ antyandrogenem, to teoretycznie taka wcierka powinna nie¼le zadzia³aæ. Czyta³am na jej temat na blogach w³osowych, ale tam dziewczyny nie maj± wiêkszych problemów z w³osami.
Remedios_Buendia jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-13, 12:47   #4962
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Remedios_Buendia Poka¿ wiadomo¶æ
Ja chodzi³am do dr Moniki Serafin i dr Kowalskiej-Olêdzkiej.
Mia³am zdiagnozowane ³ysienie telogenowe, a od pó³ roku ponoæ dosz³o jeszcze androgenowe. Super.
Z lekarek polecam tê pierwsz±. Kowalska-Olêdzka w trakcie ka¿dej wizyty bardzo siê ¶pieszy³a, ze zniecierpliwieniem odpowiada³a na pytania i przegiê³a, gdy chcia³am zrobiæ drug± trichoskopiê kontroln± dok³adnie 11 miesiêcy po pierwszej. Upar³a siê, ¿e ma byæ równo rok odstêpu miêdzy badaniami, tylko ja nie mieszkam w Warszawie, a dojazd, kolejne wizyty to dla mnie du¿e koszty. Mia³a to w d* i kaza³a przyjechaæ jeszcze raz za miesi±c. Ola³am j±.

Stosujê Loxon, ³ykam Oenobiol, olej z pestek dyni i pijê pokrzywê na przemian z miêt±, wjecha³a te¿ mezoterapia osoczem. Nic nie pomaga. W³osy s± coraz cieñsze, odrost jest dziwnie poskrêcany i zdeformowany. Wypadaj± mi praktycznie same 4-10 centymetrowe w³osy, czyli domy¶lam siê, ¿e te wszystkie krótkie w³oski które mam na g³owie nie dorosn± do wiêcej ni¿ 10 cm. Tyczy siê to niestety ca³ej g³owy, choæ z przodu przerzedzenie i zakola w ci±gu pó³ roku rozhula³y siê na maksa.

Mam do Was takie pytanie odno¶nie miêty, której temat gdzie¶ siê tu przewija: stosowa³y¶cie mo¿e wcierkê z kropel ¿o³±dkowych? Skoro miêta mo¿e byæ antyandrogenem, to teoretycznie taka wcierka powinna nie¼le zadzia³aæ. Czyta³am na jej temat na blogach w³osowych, ale tam dziewczyny nie maj± wiêkszych problemów z w³osami.
Ja stosowa³am Zero rezultatów, tak pozytywnych, jak i negatywnych
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-14, 05:58   #4963
nevershoutnever
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 253
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Kurczê, ale siê wkurzy³am - Biokap zmieni³ sk³ad szamponu Anticaduta. Przedtem by³o super, tyle ekstraktów - teraz przesunêli je wszystkie za zapach, wiêc na pewno znacznie zredukowali ich ilo¶æ :/[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 06:58 ---------- Poprzedni post napisano o 06:52 ----------


Remedios_Buendia, musisz trochê przemy¶leæ t± suplementacjê.
Ja jestem wiernym "wyznawc±" tego, co g³osi³a Maszkowa na w±tku parê lat temu. Trzeba stosowaæ pe³ny zestaw, ca³± uk³adankê, ¿eby z w³osami siê polepszy³o. Oenobiol to po prostu olej z dyni, który firma sobie opatentowa³a pod fiku¶n± nazw±. Plus witaminy z grupy B, których jest tam do¶æ ma³o. Nie ma sensu wydawaæ na to pieni±dze. Je¶li masz na pewno podwy¿szone androgeny, to musi lecieæ konkretny bloker - palma - bo sam olej z pestek mo¿e byæ za s³aby. Do tego beta-sitosterol jeszcze dodatkowo z Antycholu. Je¶li chodzi o wyci±g z pestek winogron, Lioven Tabs zosta³ wycofany, ale jest bardzo fajny preparatat RESWERATROL + OPC, do¶c drogi ale a¿ 120 tabletek, a wystarczy jedna dziennie. Do tego przynajmniej 5 mg biotyny dziennie i uzupe³nianie innych mineralów czy witamin (mo¿e selen?).
Wiem, jakie to frustruj±ce, gdy cz³owiek próbuje ró¿nych rzeczy i nic nie dzia³a, ale trzeba to przemy¶leæ - je¶li bêdzie brakowaæ jakiego¶ elementu uk³adanki, to mo¿emy ³ykaæ nawet gar¶æ tabletek dziennie bez rezultatów.
Druga sprawa to to, jak d³ugo u¿ywasz Loxonu? W pierwszych miesi±cach wlosy, nawet krótkie, mog± wypadaæ - jest to wyrównywanie faz wzrostu w³osa.

Edytowane przez nevershoutnever
Czas edycji: 2017-02-14 o 06:01
nevershoutnever jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-14, 10:56   #4964
Remedios_Buendia
Raczkowanie
 
Avatar Remedios_Buendia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomo¶ci: 352
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Dziêki za odpowied¼! Wcierki i tak spróbujê, a co tam.

@nevershoutnever

Dziêki za reakcjê. Ten Oenobiol ju¿ wcze¶niej zdemaskowa³am jako drog± ¶ciemê, ale kupi³am 3-pak i uzna³am, ¿e po³ykaæ nie zaszkodzi.
Natomiast o tym beta-sitosterolu nie s³ysza³am. Brzmi ciekawie, ale zawsze ba³am siê stosowania wewnêtrznego leków/suplementów niezgodnie z ich przeznaczeniem. Szczególnie, ¿e cholesterol mam bardzo niski. Znalaz³am co¶ takiego: "Dowiedziono na przyk³ad, ¿e obni¿anie poziomu cholesterolu w m³odym wieku prowadzi do zaburzeñ gospodarki lipidowej oraz, paradoksalnie, szybszego rozwoju mia¿d¿ycy i zwi±zanych z ni± chorób uk³adu kr±¿enia w wieku starszym (Bartnikowska, 2007; Kopeæ, 2011)." Trochê mnie to przera¿a. Z drugiej strony biorê te¿ tabletki antykoncepcyjne, które te¿ nie maj± najlepszej opinii.Loxon stosujê nieprzerwanie od ok. 3 lat, tak¿e to nie to...
Remedios_Buendia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-14, 11:08   #4965
nevershoutnever
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 253
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Tak, je¶li masz niski cholesterol, to absolutnie nie siêgaj po Antychol. Natomiast wyci±g z pestek winogron - jak najbardziej mog³aby¶ próbowaæ.
Parê lat temu tutaj na forum pojawi³y siê wnioski, o których nie powinni¶my zapomnieæ - blokery DHT (palma, wierzbownica, olej z pestek dyni etc) przez te 24 godziny od za¿ycia trzymaj± DHT w jakich¶ tam powiedzmy ryzach, ale potrzebujemy czego¶, co pobudzi mieszki w³oskowe.
nevershoutnever jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-14, 17:23   #4966
khloee
Przyczajenie
 
Avatar khloee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

@nevershoutnever Czy wiesz mo¿e w jakiej dawce przyjmowaæ Antychol? Czy konieczne jest za¿ywanie 3 tabletek dziennie zgodnie z ulotk± czy wystarczy 1 dziennie? Mam jeszcze pytanie odno¶nie Resveratrolu i OPC. Znalaz³am jeden ciekawy suplement z tymi sk³adnikami, ale nie jestem pewna czy dawki s± wystarczaj±ce? Wklejam sk³ad:

Dwie kapsu³ki zawieraj±:
400 mg Ekstrakt z pestek winogron zawiera 95% Proantocyjaniny(OPC)
400 mg proszku Camu Camu (15% witaminy C)
200 mg Resveratrol 30%
Sk³adniki:
33,33% Ekstrakt z pestek winogron
33,33% proszku Camu Camu (15% witaminy C)
16,67% Resveratrol
16,67% Hydroxypropylmethylcellul osy kapsu³ka
khloee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-14, 18:14   #4967
nevershoutnever
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 253
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Jedna tabletka Antycholu jak najbardziej wystarczy. Ten suplement jest fajny, ale z tego co widzê do¶æ drogi - ja mam z firmy Medverita, wystarczy 1-2 dziennie, wychodzi taniej.
Kopalni± wiedzy jest pierwsza czê¶æ tego w±tku, zw³aszcza posty Maszkowej - warto poszukaæ, by³y tam naprawdê pere³ki
nevershoutnever jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-14, 18:36   #4968
201706190936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 4 164
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Dziewczyny, ³ykam prostatan, witamine B6 i fotolizyne w tabletkach - ale to na nerki choæ sk³ad ma ca³kiem niez³y. Myjê w³osy w szamponie biokap i stosuje od¿ywki pomieszane z ¿elem z siemienia lnianego. Jeszcze pó³ roku temu w³osy - choæ strasznie wypada³y - by³y miekkie, nawil¿one i g³adkie, teraz zaczynaj± byæ suche jak siano. Macie jaki¶ pomys³ co je mo¿e tak wysuszaæ?

Edytowane przez Senses Woman
Czas edycji: 2017-02-14 o 18:40
201706190936 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-14, 21:19   #4969
khloee
Przyczajenie
 
Avatar khloee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

@nevershoutnever Dziêki wielkie za informacje, zaraz zabieram siê za czytanie Zamówiê sobie ten Resveratrol, który poleci³a¶- faktycznie wychodzi taniej. Olej z pestek dyni i pokrzywa siê u mnie nie sprawdzi³y wiêc mam nadziejê na Antychol i Resveratrol A u Ciebie s± efekty?
khloee jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-15, 07:27   #4970
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Senses Woman Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, ³ykam prostatan, witamine B6 i fotolizyne w tabletkach - ale to na nerki choæ sk³ad ma ca³kiem niez³y. Myjê w³osy w szamponie biokap i stosuje od¿ywki pomieszane z ¿elem z siemienia lnianego. Jeszcze pó³ roku temu w³osy - choæ strasznie wypada³y - by³y miekkie, nawil¿one i g³adkie, teraz zaczynaj± byæ suche jak siano. Macie jaki¶ pomys³ co je mo¿e tak wysuszaæ?
Biokap, ja mia³am po nim siano
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-15, 10:18   #4971
201706190936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 4 164
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Poka¿ wiadomo¶æ
Biokap, ja mia³am po nim siano
Mo¿e to byæ! Kurczê, a po odstawieniu jest szansa ¿e w³osy wróc± do dawnego g³adkiego stanu?
201706190936 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-15, 14:04   #4972
Remedios_Buendia
Raczkowanie
 
Avatar Remedios_Buendia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomo¶ci: 352
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez nevershoutnever Poka¿ wiadomo¶æ
Tak, je¶li masz niski cholesterol, to absolutnie nie siêgaj po Antychol. Natomiast wyci±g z pestek winogron - jak najbardziej mog³aby¶ próbowaæ.
Parê lat temu tutaj na forum pojawi³y siê wnioski, o których nie powinni¶my zapomnieæ - blokery DHT (palma, wierzbownica, olej z pestek dyni etc) przez te 24 godziny od za¿ycia trzymaj± DHT w jakich¶ tam powiedzmy ryzach, ale potrzebujemy czego¶, co pobudzi mieszki w³oskowe.
Kupiê ten wyci±g z pestek, biotynê i wit. D3. Zobaczymy, choæ nie mam zbyt wielkiej nadziei.
Zastanawia³am siê nad ³ykaniem tabletek na prostatê, ale martwi± mnie ewentualne sprzê¿enia z tabletkami antykoncepcyjnymi i majstrowanie przy hormonach.
Do pobudzenia stosujê mezoterapiê osoczem.

@up, mi Biokap te¿ wysusza³ w³osy. Po d³u¿szym stosowaniu powodowa³ ³upie¿ btw.
Remedios_Buendia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-15, 14:12   #4973
khloee
Przyczajenie
 
Avatar khloee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Remedios_Buendia Poka¿ wiadomo¶æ
Kupiê ten wyci±g z pestek, biotynê i wit. D3. Zobaczymy, choæ nie mam zbyt wielkiej nadziei.
Zastanawia³am siê nad ³ykaniem tabletek na prostatê, ale martwi± mnie ewentualne sprzê¿enia z tabletkami antykoncepcyjnymi i majstrowanie przy hormonach.
Do pobudzenia stosujê mezoterapiê osoczem.

@up, mi Biokap te¿ wysusza³ w³osy. Po d³u¿szym stosowaniu powodowa³ ³upie¿ btw.

Jakie wra¿enia po stosowaniu mezoterapii osoczem? Ja w³a¶nie siê zastanawiam czy warto zapisaæ siê na taki zabieg. Jak czêsto powtarzasz zabieg i czy mia³a¶ zwiêkszone wypadanie w³osów po pierwszej mezoterapii?
khloee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-15, 15:03   #4974
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomo¶ci: 5 249
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Hej dziewczyny,
Przeczytalam wiekszosc watku I pomyslalam, ze opisze moja historie- moze ktos doradzi, a jesli nie, to przynajmniej sie wygadam
Moje wypadanie zaczelo sie 1,5 roku, we wrzesniu 2015. Pamietam ze wlasnie pofarbowalam wlosy na ciemniejszy kolor I zauwazylam ze leci ich wiecej niz wczesniej. Zanim to sie zaczelo, nie wypadalo doslownie nic- pamietam, bo kupilam tangle teezer I na szczotce po kilkukrotnym przeczesaiu zostawaly moze 2 wlosy I sie balam ze cos jest nie tak.. boze jaka ja bylam ignorantka co do wlosow. Zawsze byly geste I proste jak druty wiec nie musialam z nimi nic robic, rzadko nawet stosowalam odzywke..
Kolo wrzesnia doszlo pieczenie I swedzenie glowy wiec poszlam do dermatologa- stwierdzil LZS- poniewaz powiedzialam mu, ze musze myc wlosy codziennie(odkad pamietam, nie tylko od wypadania) a kolo stycznia pamietam ze wlosy wytrzymywaly juz pol dnia!
Dal preparaty ktore zahamowaly pieczenie I swedzenie I wydluzyly swiezosc do poprzedniego stanu- jednego dnia.
Pozniej byl trycholog ( dal olejki I jakies szampony ziolowe), kolejny dermatology(wszystko z pania ok) I ostatnio 2 endo. Pierwszy powiedzial ze moze nadnercza(zwiekszon DTH kortyzol I cukier- we wczesniejszych badaniach lekko tez prolaktyna) zrobilam wiec usg, ktore wyszlo bez zarzutow I powtorzylam podwyzszone hormony z wynikami ktorych poszlam do endo, tym razem innego bo moja odwolala wizyte, a ten stwierdzil ze wszystko jest w porzadku mimo ze hormony dalej byly lekko podwyzszone.
Teraz planuje sporobowac Pantostinu, poniewaz widzialam kanal na yt dziewczyny ktora go polecala, a jesli nie pomoze to mezoterapie, chociaz latanie do Polski co 2 tyg mnie przeraza finansowo.
Obecnie jem witamide D3 Witamine C, Selen I jakies multiwitaminy na wlosy I przeciw pasozytom I grzybom, oraz wcieram ampultki Radical ktore jako jedyne hamuja moje wypadanie do ok 80 dziennie.
Musze wam jeszcze powiedziec ze nigdy nie wypadalo mi ich wiecej niz 200 dziennie, jednak po tych wielu misiacach nawet moja mama ktora zawsze mnie pociesza, juz przestala mowic ze jest ok. Pod swiatlo sa juz przeswity, jeszcze kilka miesiecy I bedzie je juz widac normalnie.
Dajcie jakies slowy otuchy, bo nawet nie mam z kim o tym pogadac. Wszyscy maja dosc sluchania moich problemow. Kilka miesiecy temu potrafilam wpasc w dziki szloch w polowie spacer z chlopakiem, teraz nauczylam sie to tlamsic w sobie I plakac jak nikt nie widzi;/
dews jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-15, 15:41   #4975
khloee
Przyczajenie
 
Avatar khloee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

@dews

Ja proponujê zrobiæ ca³y zestaw badañ i kolejno wykluczaæ mo¿liwe przyczyny. ¯elazo, ferrytynê, próby w±trobowe, TSH, Ft3, Ft4, Anty Tpo, Anty Tg, Testosteron wolny i ca³kowity, androstendion, prolaktyna, estrogen… pewnie co¶ mi umknê³o, ale bez problemu znajdziesz listê badañ w poprzednich wiadomo¶ciach tego w±tku

Niestety ile lekarzy, tyle opinii. Czasem trzeba odwiedziæ kilku, ¿eby znale¼æ chocia¿ jednego, który potraktuje problem wypadania w³osów powa¿nie. A Pantostin mo¿e okazaæ siê skuteczny, ale w przypadku ³ysienia androgenowego ze wzglêdu na zawarty w nim estrogen. Je¶li przyczyna wypadania jest inna to mo¿e niestety nie zadzia³aæ. Skoro Radical dobrze Ci s³u¿y to widzia³am ostatnio nowo¶æ z tej firmy- ampu³ki Radical do domowej mezoterapii. Sprawd¼ sobie, mo¿e ich dzia³anie bêdzie jeszcze lepsze

Nie poddawaj siê!!
khloee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-15, 15:58   #4976
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomo¶ci: 5 249
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

@Khloee dziêki za odpowied¼!

¯elazo idealne TSH, FT3, FFT4, Anty TPO, Anty TPO, testosteron, androstendion i estrogen by³ ok, ferrytyne zawsze mi odradzali ¿e wzglêdu na to ¿e ¿elazo bardzo dobre, prolaktyna raz wysz³a lekko za wysoko ale ponoæ nie na tyle by siê martwiæ, estrogenu te¿ jeszcze nie robi³am..

Ogólne badania krwi robi³am z 10 razy od tego czasu i wszytko ¶licznie piêknie oprocz DHT i kortyzol

Tak jak wspomina³am wcze¶niej jestem za granic± wiêc ciê¿ko tak chodziæ po lekarzach bo nie mogê byæ d³ugo w pl ¿e wzglêdu na pracê w uk.

Nie s³ysza³am o tym Radicalu ale chêtnie spróbujê, je¶li tylko znajde online!




Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
dews jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-15, 16:22   #4977
khloee
Przyczajenie
 
Avatar khloee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

@ dews

Ja jednak na Twoim miejscu sprawdzi³abym t± ferrytynê, tak dla ¶wiêtego spokoju. Zwykle jak ¿elazo jest w górnej granicy normy to ferrytyna jest niska. Ja te¿ zawsze mia³am piêkne wyniki ¿elaza a jak zbada³am ferrytynê to okaza³o siê, ¿e przy normie do 200 ja mia³am zaledwie 4. Mówi siê, ¿e ferrytyna powinna byæ na poziomie minimum 50, aby w³osy przesta³y wypadaæ a przy poziomie powy¿ej 70 powinny ju¿ odrastaæ. Warto to sprawdziæ

A je¶li chodzi o kortyzol to sprawdza³a¶ te¿ po obci±¿eniu deksametazonem?

A je¶li chodzi o ten nowy Radical to tutaj znalaz³am :

http://www.ekobieca.pl/product-pol-2...ezoroller.html
khloee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-15, 18:30   #4978
201706190936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 4 164
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez dews Poka¿ wiadomo¶æ
ferrytyne zawsze mi odradzali ¿e wzglêdu na to ¿e ¿elazo bardzo dobre
¯elazo te¿ mam w normie a jak zrobi³am ferrytynê to by³o jej baaaardzo ma³o.
201706190936 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-15, 18:42   #4979
Remedios_Buendia
Raczkowanie
 
Avatar Remedios_Buendia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomo¶ci: 352
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez khloee Poka¿ wiadomo¶æ
Jakie wra¿enia po stosowaniu mezoterapii osoczem? Ja w³a¶nie siê zastanawiam czy warto zapisaæ siê na taki zabieg. Jak czêsto powtarzasz zabieg i czy mia³a¶ zwiêkszone wypadanie w³osów po pierwszej mezoterapii?
Przede wszystkim, bardzo boli. Du¿o bardziej ni¿ zwyk³a mezoterapia wykonywana pistoletem.
Mia³am jak na razie jeden zabieg, drugi polecono mi za 2 miesi±ce. Ciê¿ko stwierdziæ, czy co¶ siê zmieni³o.
Zwiêkszone wypadanie obserwowa³am przez kilka dni, ale pó¼niej wszystko wróci³o do swojej nienormalnej normy.
Mam wra¿enie, ¿e na zakolach odrasta mi do¶æ rzadka i cienka szczecinka, na ca³ej g³owie nie wiem, jak sprawdziæ. Niestety, nadal dziennie wypada mi ok. 50-80 w³osów, przede wszystkim krótkich - do 10 cm. Uzna³am jednak, ¿e zamiast robiæ te zwyk³e mezoterapie (mia³am 4 zabiegi - zero efektów), lepiej kupiæ dermaroller (jeszcze nie kupi³am) i szarpn±æ siê na tê mezoterapiê osoczem.
Muszê tylko sprawdziæ, czy w Bia³ymstoku nie jest przypadkiem tañsza. Wsadziæ ampu³ki z krwi± do wirówki, odwirowaæ i wstrzykn±æ osocze to chyba nie jest taka wielka filozofia, ¿eby zaiwaniaæ do Warszawy.

Ciekawa te¿ jestem, czy stres mo¿e powodowaæ, ¿e wypadaj± te krótkie w³osy. Androgenowe, androgenowym, ale mia³am do grudnia okres naprawdê burzliwych prze¿yæ, du¿± utratê wagi i sytuacje, w których raz rozdrapa³am sobie szyjê do krwi, a raz rozerwa³am na sobie top ( nerwów i bezsilno¶ci, nie pytajcie).
Liczê na to, ¿e skoro siê uspokoi³am, to w³osy choæ tyci tyci bêd± siê poprawiaæ.

Edytowane przez Remedios_Buendia
Czas edycji: 2017-02-15 o 18:43
Remedios_Buendia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-15, 18:42   #4980
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Senses Woman Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿e to byæ! Kurczê, a po odstawieniu jest szansa ¿e w³osy wróc± do dawnego g³adkiego stanu?
Moje wróci³y, je¶li masz ciemne w³osy dobrze na koniec sp³ukaæ wod± z octem jab³kowym, wyg³adza, zamyka ³uski i nadaje po³ysk.
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:26.