Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-04, 07:23   #1
isabel_g
Przyczajenie
 
Avatar isabel_g
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 21

Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?


Posiadam dzialke kilka ha na wsi, 2 km od miejscowosci gminnej, niewielu sasiadow, dzialka ogromna, przestrzen...zajmuje sie rolnictwem, wiec plusem jest bycie na miejscu. Zastanawiam sie czy powinnam sie na niej budowac czy kupic dzialke za okolo 70 000 na osiedlu domow jednorodzinnych, kilometr do sklepu szkoly itd... ladne nowe domy wokol... ale dzialka malutka jakies 800 m2 i 15 km oddalona od ziemi rolnej.
Zdecydowanym plusem dzialki malej budowlanej, jest bycie posrod ludzi, ladne otoczenie.. z drugiej strony trzeba za nia zaplacic, za te pieniadze mialabym juz stan surowy malego domku.
Na wsi natomiast jest ogromna powierzchnia, przestrzen swoboda i brak sasiadow, poniekad staje sie tez plusem. Nie jest cicho, bo ziemia polozona przy dosc ruchliwej drodze...
Ta opcja daje mozliwosci przypilnowania upraw...
Nie ma roznicy pomiedzy centrum wsi oddalonym o kilometr a o dwa, dostep do sklepow, urzedow jest nawet lepszy z duzej dzialki, ktora jest juz moja wlasnoscia...
Krajobrazowo ladniej na malej dzialce, jest przy lesie, sielska okolica...z drugiej strony duzo ludzi wokol, wiec nie zawsze bedzie spokojnie

Ciezka decyzja dla mnie...
Co myslicie?
isabel_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 07:35   #2
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

Ja w twojej sytuacji zdecydowałabym się na działkę z której łatwiej będzie ci pracować zwłaszcza, że nie jest ona położona daleko od infrastruktury (sklepy, urzędy). Jeśli chodzi o hałas, to dużo można zdziałać właściwym posadowieniem domu na działce, poza tym warto rozważyć posadzenie drzew i żywopłotu od strony ulicy - będzie dużo ciszej.
__________________

Edytowane przez Wisienki
Czas edycji: 2017-04-04 o 07:40
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 09:59   #3
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

Moim zdaniem lepiej na wsi.
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 11:22   #4
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

Zależy czy chcesz być faktycznie wśród ludzi. Jeśli zależy ci na codziennych plotkach z sąsiadkami, to lepiej osiedle, ale jeśli bardziej cenisz sobie samotność lub grono swoich znajomych/swoją rodzinę, to zdecydowanie przeważa działka na wsi.
Czy twoja działka jest zbrojona, ma wszystkie media itd? Bo to się może okazać nie do przejścia.
No i nie liczyłabym na stan surowy zamknięty za 70k
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 12:11   #5
lifeofaneta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 216
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

Nie jest to prosta decyzja. Jednakże ja wybrałabym wieś. Zwłaszcza jeśli jesteście zmotoryzowani.
lifeofaneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 12:18   #6
isabel_g
Przyczajenie
 
Avatar isabel_g
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 21
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

Tak dzialka jest zbrojona, jedynie trzeba wykopac studnie glebinowa na niej. Od wiosny do jesieni, gdy sa uprawy lepiej byc na miejscu - zdecydowanie. Tylko przeraza mnie bycie sama tam. Jednak lubie miec sasiadow blisko. No i zimowe miesiace... wiele sie w gospodarstwie nie dzieje a moja mama mieszka blisko bardzo i moglabym u niej pomieszkiwac, gdy najwiecej pracy... A zima z dala od wsi posrod ludzi, lepiej tak...
Tylko placic 70 000 za dzialke, wcale nie wiele lepiej zlokalizowana (odleglosc od miast) a malutka...
Ciezko , naprawde ...
Moglabym tez wybudowac sie posdrod domow na wsi, obok mamy..ale troche srednio ma to sens, moze siostra bedzie chciala w przyszlosci mi odsprzedac dom rodzinny, na to wyglada...wiec lepiej budowac cos co bede mogla sprzedac...
Sama nie wiem..To najgorsze
isabel_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 06:57   #7
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

Isabel_g a nie jest czasem tak, że tak naprawdę twoje serce już zdecydowało i jedynie próbujesz zracjonalizować swoją decyzję? Jeśli tak idź za sercem i się nie zastanawiaj.
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-05, 19:30   #8
isabel_g
Przyczajenie
 
Avatar isabel_g
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 21
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

Serce moze w glebi podpowiada, by wybrac osiedle
ale rozsadek mowi, ze za 70 000 to bede miala stan surowy malego domku ..... i wszystko na miejscu, na oku... duza przestrzen , brak sasiadow kilka metrow dalej... i wolnosc w swoim domku...
Tylko troche glosno od aut,....
Obie lokalizacje sa logistycznie bardzo dobre
isabel_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 08:18   #9
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

Zamierzasz to sama budować, że ma 70000 wyjść? Według mnie kwota nierealna nawet przy kiepskiej jakości materiałach.
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 11:00   #10
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

Również się zastanawiam kto Ci te kalkulacje zrobi, że wyszło Ci 70 tys na stan surowy. 70 tys to czasem sam dach kosztuje
Tak czy inaczej, ja bym wybrała mieszkanie na osiedlu no ale każdy ma swoje preferencje. Nie chciałabym mieszkać na odludziu, zwyczajnie bym się bała. Poza tym, dom przy ruchliwej drodze dla mnie odpada, takie warunki to ma się w mieście, kiedy latem nie można okna otworzyć bo głośno i się kurzy.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-14, 09:46   #11
pomidorowa1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 16
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

wg mnie lepiej budowac na wsi bo jest duza mozliwosc ze wies CI wlaczą niedlugo do miasta i bedziesz miala duzo lepsze miejsce komunikacyjnie
pomidorowa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-16, 07:42   #12
Ka_Wu
Raczkowanie
 
Avatar Ka_Wu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 66
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

Kupować działkę po to by "być między ludźmi" to czysta głupota.

Niezależnie gdzie będziesz - kontakt będziesz na ogół utrzymywać z ludźmi "z zewnątrz" (w sensie, że nie z sąsiadami na nowym osiedlu, a już znanymi ci osobami etc)

Z doświadczenia powiem Ci, że teraz "sąsiedzi" (w szczególności na nowych osiedlach) są sobie obcy

Więc jeżeli to jest główny argument to zostań na wsi


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ka_Wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-17, 10:27   #13
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

A ja brałabym pod uwagę bliskość przedszkola, szkoły w przyszłości bo jak się pobudujesz to nie tak łatwo będzie Ci zostawić dom w który tyle zainwestowałaś pieniędzy i serca. Z obu opcji w każdej coś możesz stracić. W przyszłości raczej nie będziesz tam żyła sama, tam gdzie ludzie łatwiej kogoś poznać Z drugiej strony na swojej ziemi będziesz musiała zadbać o tak duży teren, odśnieżać, kosić trawę itd. plus to co robisz czyli dużo grzebania się w ziemi, jeśli lubisz to robić to czemu nie?
Ja chyba skłaniałabym się do opcji swój kawałek ziemi, tym bardziej że nie masz jeszcze rodziny, dzieci. Spokój którego wśród wielu ludzi brakuje Po za tym kwestią czasu jest aż sobie wokół siebie też ładnie urządzisz jak na małej działce.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 13:44   #14
Ka_Wu
Raczkowanie
 
Avatar Ka_Wu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 66
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
A ja brałabym pod uwagę bliskość przedszkola, szkoły w przyszłości bo jak się pobudujesz to nie tak łatwo będzie Ci zostawić dom w który tyle zainwestowałaś pieniędzy i serca.

Kwestia bliskości podmiotów socjalno-rozwojowych jest ważna przy bardzo ramowej albo wyjazdowej pracy. Jeżeli jest to rola, gdzie forma kobiety jest inna niż mężczyzny (bez czepiania sie mnie zaraz, że obrażam kobiety, brak równouprawnienia etc) to przedszkole, ośrodek zdrowia etc nie grają różnicy. Chyba, że dom bardzo na wsi z problemami w zimie z odśnieżaniem etc to inna kwestia.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ka_Wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 07:16   #15
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

Cytat:
Napisane przez Ka_Wu Pokaż wiadomość
Kwestia bliskości podmiotów socjalno-rozwojowych jest ważna przy bardzo ramowej albo wyjazdowej pracy. Jeżeli jest to rola, gdzie forma kobiety jest inna niż mężczyzny (bez czepiania sie mnie zaraz, że obrażam kobiety, brak równouprawnienia etc) to przedszkole, ośrodek zdrowia etc nie grają różnicy. Chyba, że dom bardzo na wsi z problemami w zimie z odśnieżaniem etc to inna kwestia.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moim zdaniem bliskość infrastruktury zawsze jest ważna i zawsze trzeba być przygotowanym na najgorsze masz chorego domownika musisz go porzucić do lekarza, po drodze podrzucając dzieciaka do szkoły lub przedszkola i robiąc zakupy w trakcie żniw...
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 17:13   #16
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

Cytat:
Napisane przez pomidorowa1 Pokaż wiadomość
wg mnie lepiej budowac na wsi bo jest duza mozliwosc ze wies CI wlaczą niedlugo do miasta i bedziesz miala duzo lepsze miejsce komunikacyjnie
Włączenie do miasta niczego nie zmienia. Dom stoi tam gdzie stał, pola dookoła jak były tak są, centrum jest tam, gdzie było, tak samo sklepy, przychodnia, szkoły, itd.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 23:01   #17
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

Cytat:
Napisane przez pomidorowa1 Pokaż wiadomość
wg mnie lepiej budowac na wsi bo jest duza mozliwosc ze wies CI wlaczą niedlugo do miasta i bedziesz miala duzo lepsze miejsce komunikacyjnie
Włączanie wsi do miasta budzi zwykle sprzeciwy, nie jest łatwe do przeprowadzenia, jest rozłożone w czasie i zdarza się rzadko, więc to mało prawdopodobne. Ta wieś nie leży przecież na skraju miasta, tuż za rogatkami, tylko ileś km od miasta. Po drugie przesuwanie granic dotyczy raczej większych miast, niż miejscowości w gminach typowo wiejskich lub miejsko-wiejskich.

W temacie, to ja bym chyba wybudowała dom te 2 km od miejscowości gminnej. Jeśli masz tam sklep, urząd, przychodnię czy szkołę, to jest to odległość w zasięgu nóg, od twojej działki. Plusem jest przypilnowanie upraw. Budowanie się w gęstej zabudowie, tylko po to, by i tak centrum życia mieć na wsi nie ma sensu. To by miało rację bytu, jeśli byś pracowała w pobliżu tej drugiej działki i tam w okolicy miała zlokalizowane centrum życia.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 10:39   #18
pomidorowa1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 16
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

ale są mimo wszystko włączane, i zmienia to tyle, że po jakims czasie podciaga miasto komunikacje miejską, chodniki, kanalizacje wiec ogolnie duzo sie zmienia. Buduja sie osiedla. Ja ostatnio widze, że wlasnie coraz wiecej osob z miasta przeprowadza sie na wies ale w bliskiej odleglosci do 10km od miasta
pomidorowa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 19:52   #19
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

Miasta się rozbudowują i wsie pod miastem z czasem stają się przedmieściami, to proces urbanizacji, natomiast najczęściej nie ma on nic wspólnego ze zmianą faktycznych granic miasta i wchłanianiem przyległych wsi.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-25, 09:42   #20
pomidorowa1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 16
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

na miejscu wsi z biegiem czasu powstają nowe osiedla, popyt na to jest poniewaz poza miastem jest tania ziemia, a czesto wsie nie przypominają juz takich wsi jak sobie wyobrażamy bo mieszkancy wsi maja tylko dom nie maja gospodarstw i pracuja w miescie
pomidorowa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-03, 20:49   #21
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

Wybudowałabym się na osiedlu. A na działeczce własnej zorganizowała z czasem mały domek letniskowy, albo centrum do wakacyjnego grillowania

Dojazd do swoich upraw nie jest taki zły - miałabyś poczucie że jeździsz do pracy i rozgraniczyła pracę/dom.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 16:34   #22
MrsPapuga
Rozeznanie
 
Avatar MrsPapuga
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 780
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

To zależy gdzie się lepiej czujesz, czy sama z mężem i dziećmi, czy może na osiedlu wsród ludzi, sąsiadów, hałasu, ulic, dużych supermarketów itp. Ja tak jak poprzedniczka, wolałabym osiedle a na wsi tylko domek letniskowy.
MrsPapuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 21:08   #23
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

Cytat:
Napisane przez isabel_g Pokaż wiadomość
Tak dzialka jest zbrojona, jedynie trzeba wykopac studnie glebinowa na niej. Od wiosny do jesieni, gdy sa uprawy lepiej byc na miejscu - zdecydowanie. Tylko przeraza mnie bycie sama tam. Jednak lubie miec sasiadow blisko. No i zimowe miesiace... wiele sie w gospodarstwie nie dzieje a moja mama mieszka blisko bardzo i moglabym u niej pomieszkiwac, gdy najwiecej pracy... A zima z dala od wsi posrod ludzi, lepiej tak...
Tylko placic 70 000 za dzialke, wcale nie wiele lepiej zlokalizowana (odleglosc od miast) a malutka...
Ciezko , naprawde ...
Moglabym tez wybudowac sie posdrod domow na wsi, obok mamy..ale troche srednio ma to sens, moze siostra bedzie chciala w przyszlosci mi odsprzedac dom rodzinny, na to wyglada...wiec lepiej budowac cos co bede mogla sprzedac...
Sama nie wiem..To najgorsze

Tu sama sobie odpowiedziałaś
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 09:48   #24
pomidorowa1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 16
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

a jak daleko dzialka jest od miasta?
pomidorowa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-13, 08:58   #25
GewaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 24
Dot.: Kupowac dzialke na osiedlu czy budowac sie u siebie na wsi?

Mając możliwość zamieszkania na wsi i w dodatku nie daleko miasta to to o czym zawsze marzyłam Nie zastanawiałabym się ani chwili Widzisz co się dzieje w miastach ,coraz częściej będziemy mieli do czynienia ze smogiem a tam cisza ,powietrze i natura.Ja właśnie jestem na etapie wyboru xxx bo zamierzam wynieść się chociaż na chwilę ,weekendowo na obrzeża miasta.Lat przybywa a zdrowia ubywa więc czas pomyśleć o przyszłości.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-05-14 o 21:07 Powód: Link.
GewaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-13 09:58:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:24.