Nêkanie - by³y ch³opak - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2017-05-21, 14:07   #1
Loczek_92
Raczkowanie
 
Avatar Loczek_92
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 42

Nêkanie - by³y ch³opak


Witajcie. Nie wiem co robiæ, wiêc mo¿e kto¶ mia³ podobn± sytuacjê i co¶ doradzi.

Otó¿ w pa¼dzierniku 2015 roku, po 5 latach zwi±zku rozsta³am siê z ch³opakiem. Do niego to nie dociera³o, nie przyjmowa³ tego do wiadomo¶ci. Nagle zacz±³ siê mn± interesowaæ, choæ wcze¶niej mnie olewa³. Ca³a sytuacja nie by³a dla mnie ³atwa, ale zdecydowa³am ¿e nie chce dzieliæ ¿ycia z kim¶ kto mnie traktuje byle jak. Kontaktu z nim nie zerwa³am, bo ci±gle do mnie wypisywa³, dzwoni³ i grozi³, ¿e co¶ sobie zrobi. Z racji ¿e studiowa³am w innym mie¶cie, w weekendy przyje¿dza³ pod mój dom i niezapraszany siê wprasza³. Sytuacja skomplikowa³a siê, gdy w listopadzie 2016 roku zaczê³am siê spotykaæ z obecnym ch³opakiem. Spêdzi³am Sylwestra u niego w domu ze zgran± paczk± przyjació³. 2 stycznia wpad³ niezapowiedzianie mój by³y, odwióz³ mi wszystkie rzeczy jakie mu przez ca³y zwi±zek da³am, zacz±³ mnie wyzywaæ, waliæ piê¶ciami w stó³, krzyczeæ, idt. ¿e jak ja mog³am, ¿e widzia³ jak go przytulam (obecnego ch³opaka), a on mnie kocha.. Przerazi³am siê, bo okaza³o siê, ¿e nie do¶æ, ¿e zna³ dane mojego obecnego ch³opaka to w dodatku, wie gdzie mieszka, bo ca³ego sylwestra spêdzi³ pod jego domem i obserwowa³.. Podczas wizyty u mnie wpad³ w sza³, wybi³ mi szybe w drzwiach wewnêtrznych.. Chcia³am dzwoniæ po policjê, ale mama mnie powstrzyma³a i ostatecznie zadzwoni³am do jego matki. Przyjecha³a jego siostra z mê¿em i go zabra³a. Strasznie to prze¿y³am, ale sprawa siê skoñczy³a i nie mia³am z nim kontaktu. A¿ do wczoraj. Wróci³am do domu oko³o 4 i stoj±c przy drzwiach zobaczy³am, ¿e mój by³y krêci siê ko³o mojego domu. Stoi obserwuje, przeszed³ kilka razy i poszed³. Za chwilê odjecha³ samochodem w kierunku swojego domu. Nogi siê pode mn± ugiê³y. Co z tym robiæ? Mo¿liwe, ¿e to siê zdarza regularnie. Bojê siê, ¿e zrobi komu¶ krzywdê, czy to mi, czy mojemu ch³opakowi czy nawet rodzicom. Ile mo¿na ¿yæ w strachu..
Loczek_92 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-21, 15:11   #2
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomo¶ci: 13 579
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

Cytat:
Napisane przez Loczek_92 Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie. Nie wiem co robiæ, wiêc mo¿e kto¶ mia³ podobn± sytuacjê i co¶ doradzi.

Otó¿ w pa¼dzierniku 2015 roku, po 5 latach zwi±zku rozsta³am siê z ch³opakiem. Do niego to nie dociera³o, nie przyjmowa³ tego do wiadomo¶ci. Nagle zacz±³ siê mn± interesowaæ, choæ wcze¶niej mnie olewa³. Ca³a sytuacja nie by³a dla mnie ³atwa, ale zdecydowa³am ¿e nie chce dzieliæ ¿ycia z kim¶ kto mnie traktuje byle jak. Kontaktu z nim nie zerwa³am, bo ci±gle do mnie wypisywa³, dzwoni³ i grozi³, ¿e co¶ sobie zrobi. Z racji ¿e studiowa³am w innym mie¶cie, w weekendy przyje¿dza³ pod mój dom i niezapraszany siê wprasza³. Sytuacja skomplikowa³a siê, gdy w listopadzie 2016 roku zaczê³am siê spotykaæ z obecnym ch³opakiem. Spêdzi³am Sylwestra u niego w domu ze zgran± paczk± przyjació³. 2 stycznia wpad³ niezapowiedzianie mój by³y, odwióz³ mi wszystkie rzeczy jakie mu przez ca³y zwi±zek da³am, zacz±³ mnie wyzywaæ, waliæ piê¶ciami w stó³, krzyczeæ, idt. ¿e jak ja mog³am, ¿e widzia³ jak go przytulam (obecnego ch³opaka), a on mnie kocha.. Przerazi³am siê, bo okaza³o siê, ¿e nie do¶æ, ¿e zna³ dane mojego obecnego ch³opaka to w dodatku, wie gdzie mieszka, bo ca³ego sylwestra spêdzi³ pod jego domem i obserwowa³.. Podczas wizyty u mnie wpad³ w sza³, wybi³ mi szybe w drzwiach wewnêtrznych.. Chcia³am dzwoniæ po policjê, ale mama mnie powstrzyma³a i ostatecznie zadzwoni³am do jego matki. Przyjecha³a jego siostra z mê¿em i go zabra³a. Strasznie to prze¿y³am, ale sprawa siê skoñczy³a i nie mia³am z nim kontaktu. A¿ do wczoraj. Wróci³am do domu oko³o 4 i stoj±c przy drzwiach zobaczy³am, ¿e mój by³y krêci siê ko³o mojego domu. Stoi obserwuje, przeszed³ kilka razy i poszed³. Za chwilê odjecha³ samochodem w kierunku swojego domu. Nogi siê pode mn± ugiê³y. Co z tym robiæ? Mo¿liwe, ¿e to siê zdarza regularnie. Bojê siê, ¿e zrobi komu¶ krzywdê, czy to mi, czy mojemu ch³opakowi czy nawet rodzicom. Ile mo¿na ¿yæ w strachu..
porozmawiaj z rodzicami. Zbieraj dowody. Mo¿e warto mimo wszystko zg³osiæ sprawê wybicia szyby na policjê.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-21, 15:32   #3
201803111829
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

Zbieraj dowody i na policjê. I za ka¿dym razem jak bêdzie pod twoim domem wzywaj policjê.

Wys³ane z mojego ALE-L21 przy u¿yciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-21, 15:44   #4
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 18 401
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

tylko policja. jak go zobaczysz kolo swojego domu.

juz dawno powinnas byla to zrobic a nie dawac sie urabiac jak dobra i mila dziewczynka.
__________________
Kiedy kobiety kogo¶ poznaj± to my¶l±, ¿e to fajny facet. Jest ju¿ wstêpnie zaakceptowany jako partner, a pó¼niej mo¿e to tylko zepsuæ lub nie. Kiedy mê¿czy¼ni kogo¶ poznaj± to my¶l±: „Ma niez³e nogi”.
kennedy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-21, 17:05   #5
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 9 612
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

Tylko i wy³±cznie policja.

Wys³ane z mojego HTC Desire 820 przy u¿yciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-21, 17:35   #6
Ferocious
Raczkowanie
 
Avatar Ferocious
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomo¶ci: 61
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

Cytat:
Napisane przez Loczek_92 Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie. Nie wiem co robiæ, wiêc mo¿e kto¶ mia³ podobn± sytuacjê i co¶ doradzi.

Otó¿ w pa¼dzierniku 2015 roku, po 5 latach zwi±zku rozsta³am siê z ch³opakiem. Do niego to nie dociera³o, nie przyjmowa³ tego do wiadomo¶ci. Nagle zacz±³ siê mn± interesowaæ, choæ wcze¶niej mnie olewa³. Ca³a sytuacja nie by³a dla mnie ³atwa, ale zdecydowa³am ¿e nie chce dzieliæ ¿ycia z kim¶ kto mnie traktuje byle jak. Kontaktu z nim nie zerwa³am, bo ci±gle do mnie wypisywa³, dzwoni³ i grozi³, ¿e co¶ sobie zrobi. Z racji ¿e studiowa³am w innym mie¶cie, w weekendy przyje¿dza³ pod mój dom i niezapraszany siê wprasza³. Sytuacja skomplikowa³a siê, gdy w listopadzie 2016 roku zaczê³am siê spotykaæ z obecnym ch³opakiem. Spêdzi³am Sylwestra u niego w domu ze zgran± paczk± przyjació³. 2 stycznia wpad³ niezapowiedzianie mój by³y, odwióz³ mi wszystkie rzeczy jakie mu przez ca³y zwi±zek da³am, zacz±³ mnie wyzywaæ, waliæ piê¶ciami w stó³, krzyczeæ, idt. ¿e jak ja mog³am, ¿e widzia³ jak go przytulam (obecnego ch³opaka), a on mnie kocha.. Przerazi³am siê, bo okaza³o siê, ¿e nie do¶æ, ¿e zna³ dane mojego obecnego ch³opaka to w dodatku, wie gdzie mieszka, bo ca³ego sylwestra spêdzi³ pod jego domem i obserwowa³.. Podczas wizyty u mnie wpad³ w sza³, wybi³ mi szybe w drzwiach wewnêtrznych.. Chcia³am dzwoniæ po policjê, ale mama mnie powstrzyma³a i ostatecznie zadzwoni³am do jego matki. Przyjecha³a jego siostra z mê¿em i go zabra³a. Strasznie to prze¿y³am, ale sprawa siê skoñczy³a i nie mia³am z nim kontaktu. A¿ do wczoraj. Wróci³am do domu oko³o 4 i stoj±c przy drzwiach zobaczy³am, ¿e mój by³y krêci siê ko³o mojego domu. Stoi obserwuje, przeszed³ kilka razy i poszed³. Za chwilê odjecha³ samochodem w kierunku swojego domu. Nogi siê pode mn± ugiê³y. Co z tym robiæ? Mo¿liwe, ¿e to siê zdarza regularnie. Bojê siê, ¿e zrobi komu¶ krzywdê, czy to mi, czy mojemu ch³opakowi czy nawet rodzicom. Ile mo¿na ¿yæ w strachu..
Przepraszam, ale czy z Twoj± matk± wszystko gra? Jaki¶ z³amany psychol zagra¿a Twojemu bezpieczeñstwu, rozwala ci dom, a ona powstrzymuje ciê przed zg³oszeniem tego na policjê? Rozumiem, ¿e by³a razem z Tob±, gdy ten wpad³ w sza³. Nie ba³a siê? Nie boi siê o ciebie? Sorry, ale ja nie rozumiem tej kobiety. Moja matka wyrwa³aby takiemu fagasowi nogi z dupy i wsadzi³a je w rzyc tak, ¿eby mu zêby powybija³y.
Odpowiedz sobie sama na ostatnie pytanie, zastanów siê, ile jeszcze dasz siê wykañczac psychicznie przez niezrównowa¿onego czuba. Id¼ na policjê, potrzebujesz ochrony. Mo¿e spróbuj go nagrac nastêpnym razem, jak bêdzie siê krêci³ pod Twoim domem. Nie s³uchaj swojej matki, ani tym bardziej jego rodziny, nie daj sobie wmawiac, ¿e to nic takiego, nie bagatelizuj sprawy, nie daj sob± manipulowac. Ten kole¶ jest niebezpieczny, zagra¿a Tobie, zagra¿a Twojemu ch³opakowi, zabi³by nawet Twojego psa i przybi³ do drzwi, by ciê zastraszyc; na razie "tylko" wybi³ ci szyby. Tak wiêc dzia³aj.
Ferocious jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-21, 17:40   #7
Memories90
Rozeznanie
 
Avatar Memories90
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomo¶ci: 631
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

Cytat:
Napisane przez Loczek_92 Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie. Nie wiem co robiæ, wiêc mo¿e kto¶ mia³ podobn± sytuacjê i co¶ doradzi.

Otó¿ w pa¼dzierniku 2015 roku, po 5 latach zwi±zku rozsta³am siê z ch³opakiem. Do niego to nie dociera³o, nie przyjmowa³ tego do wiadomo¶ci. Nagle zacz±³ siê mn± interesowaæ, choæ wcze¶niej mnie olewa³. Ca³a sytuacja nie by³a dla mnie ³atwa, ale zdecydowa³am ¿e nie chce dzieliæ ¿ycia z kim¶ kto mnie traktuje byle jak. Kontaktu z nim nie zerwa³am, bo ci±gle do mnie wypisywa³, dzwoni³ i grozi³, ¿e co¶ sobie zrobi. Z racji ¿e studiowa³am w innym mie¶cie, w weekendy przyje¿dza³ pod mój dom i niezapraszany siê wprasza³. Sytuacja skomplikowa³a siê, gdy w listopadzie 2016 roku zaczê³am siê spotykaæ z obecnym ch³opakiem. Spêdzi³am Sylwestra u niego w domu ze zgran± paczk± przyjació³. 2 stycznia wpad³ niezapowiedzianie mój by³y, odwióz³ mi wszystkie rzeczy jakie mu przez ca³y zwi±zek da³am, zacz±³ mnie wyzywaæ, waliæ piê¶ciami w stó³, krzyczeæ, idt. ¿e jak ja mog³am, ¿e widzia³ jak go przytulam (obecnego ch³opaka), a on mnie kocha.. Przerazi³am siê, bo okaza³o siê, ¿e nie do¶æ, ¿e zna³ dane mojego obecnego ch³opaka to w dodatku, wie gdzie mieszka, bo ca³ego sylwestra spêdzi³ pod jego domem i obserwowa³.. Podczas wizyty u mnie wpad³ w sza³, wybi³ mi szybe w drzwiach wewnêtrznych.. Chcia³am dzwoniæ po policjê, ale mama mnie powstrzyma³a i ostatecznie zadzwoni³am do jego matki. Przyjecha³a jego siostra z mê¿em i go zabra³a. Strasznie to prze¿y³am, ale sprawa siê skoñczy³a i nie mia³am z nim kontaktu. A¿ do wczoraj. Wróci³am do domu oko³o 4 i stoj±c przy drzwiach zobaczy³am, ¿e mój by³y krêci siê ko³o mojego domu. Stoi obserwuje, przeszed³ kilka razy i poszed³. Za chwilê odjecha³ samochodem w kierunku swojego domu. Nogi siê pode mn± ugiê³y. Co z tym robiæ? Mo¿liwe, ¿e to siê zdarza regularnie. Bojê siê, ¿e zrobi komu¶ krzywdê, czy to mi, czy mojemu ch³opakowi czy nawet rodzicom. Ile mo¿na ¿yæ w strachu..
Przy nastêpnej akcji jak go zobaczysz dzwoñ od razu na policjê,a je¶li to nie pomo¿e z³ó¿ pozew do s±du o zakaz zbli¿ania siê. Sorry, ale kto wie co mu strzeli jutro czy za miesi±c do g³owy. Wystarczy, ¿e podejdzie bêdzie chcia³ pogadaæ i pod wp³ywem nerwów zacznie ciê szarpaæ i zrobi krzywdê (wystarczy, ¿e siê potkniesz, przewrócisz czy spadniesz ze schodów).
Jak dla mnie to cz³owiek chory psychicznie. Jak byli¶cie razem nie przejawia³ jakiej¶ nadmiernej zazdro¶ci czy nie kontrolowa³ ciê zbytnio?
Uprzed¼ te¿ obecnego partnera jaka jest sytuacja niech uwa¿a bo jeszcze nie daj Bóg jemu siê oberwie. Pewnie obserwuje was oboje skoro wszystko wie.
Memories90 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2017-05-21, 18:06   #8
Buzzerka
Zakorzenienie
 
Avatar Buzzerka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 5 970
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

Cytat:
Napisane przez Ferocious Poka¿ wiadomo¶æ
(...)zabi³by nawet Twojego psa i przybi³ do drzwi, by ciê zastraszyc...

Nie broniê faceta, wrêcz przeciwnie, ale tutaj to ju¿ konkretnie pop³ynê³a¶.



Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
__________________

To, ¿e siê do Ciebie u¶miecham, wcale nie musi oznaczaæ, ¿e Ciê lubiê.
Mogê, na przyk³ad, wyobra¿aæ sobie, ¿e stoisz w p³omieniach

Ma³a Mi


"Dobrze jest umieæ odró¿niaæ ¿ycie od procesu powolnego umierania."
Buzzerka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-21, 18:33   #9
Ferocious
Raczkowanie
 
Avatar Ferocious
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomo¶ci: 61
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

Cytat:
Napisane przez Buzzerka Poka¿ wiadomo¶æ
Nie broniê faceta, wrêcz przeciwnie, ale tutaj to ju¿ konkretnie pop³ynê³a¶.



Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
Mo¿liwe, chcia³am jedynie podzia³ac na jej wyobra¼niê i dac do zrozumienia, ¿e nieinformowanie policji o niebezpiecznym go¶ciu, który jest chorym psychicznie stalkerem, to naprawdê z³y pomys³. Zw³aszcza, ¿e z dnia na dzieñ mo¿e byc coraz gorzej. Próbkê swoich umiejêtnosci (wybijanie szyb, awantury, ¶ledzenie nowego partnera by³ej itp) ju¿ zaprezentowa³ i lepiej, by nie mia³ szansy posun±c siê dalej. Dlatego te¿ postawa matki autorki tak mnie zdenerwowa³a...
Ferocious jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-21, 18:58   #10
201706190936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 4 164
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

Autorko szczerze wspó³czujê niezrównowa¿onego pseudowielbiciela. W takich sytuacjach nie polegaj sama na sobie, sama widzisz czym siê skoñczy³o o ciebie w domu - wybit± szyb±. Wzywaj policjê. Rób zdjêcia. Nagrywaj.
201706190936 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-21, 19:53   #11
Loczek_92
Raczkowanie
 
Avatar Loczek_92
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

Wiem, ¿e policja, ale nie mam ¿adnych dowodów na te jego zachowania. Dzisiaj dopiero po wszystkim wpad³am na to, ¿e mog³am go nagraæ.. Ale tak siê zestresowa³am, ¿e na to nie wpad³am. Nie jeste¶my ju¿ dzieæmi. Mam 25 lat, on skoñczy 30. Nigdy bym siê po nim nie spodziewa³a takich zachowañ. Przykre jest to, ¿e bêd±c z cz³owiekiem ponad 5 lat, nie wiedzia³am, ¿e kryje siê w nim cz³owiek niezrównowa¿ony...
Loczek_92 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-21, 20:06   #12
201706190936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 4 164
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

Czy kto¶ prócz ciebie i twojej mamy wie jakim on jest niezrównowa¿onym typem? Wie ¿e on ciê nachodzi? Obserwuje? Rozmawia³a¶ ju¿ z kim¶ o tym?
201706190936 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-21, 20:15   #13
Loczek_92
Raczkowanie
 
Avatar Loczek_92
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

No w³a¶nie nie. Zawsze by³ cichy, spokojny, a pod koniec wrêcz traktowa³ mnie olewczo. Gdy po kilku próbach naprawy zwi±zku, zerwa³am z nim, zmieni³ siê o 180 stopni..

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Widzia³a wszystko, ale nie chcia³a robiæ afery po tylu latach. Ja nie mia³am ¿adnych oporów bo to by³o straszne. Takie rzeczy do tej pory widzia³am tylko w filmach..

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Rodzice wiedz±, bo z nimi mieszkam. Nie ukrywa³am tego te¿ przed ch³opakiem, bo nie chce nic przed nim kryæ, zw³aszcza, ¿e mo¿e byæ równie¿ w niebezpieczeñstwie. No i o tej akcji z szyb± wie jego rodzina. Ale nie s±dzê, by ich to obchodzi³o.

Bojê siê wyj¶æ z domu, bo niewiadomo co siê kryje za tzw. rogiem 😕
Loczek_92 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-21, 20:36   #14
ajah
wañka wstañka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 12 467
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

Cytat:
Napisane przez Loczek_92 Poka¿ wiadomo¶æ
No w³a¶nie nie. Zawsze by³ cichy, spokojny, a pod koniec wrêcz traktowa³ mnie olewczo. Gdy po kilku próbach naprawy zwi±zku, zerwa³am z nim, zmieni³ siê o 180 stopni..

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Widzia³a wszystko, ale nie chcia³a robiæ afery po tylu latach. Ja nie mia³am ¿adnych oporów bo to by³o straszne. Takie rzeczy do tej pory widzia³am tylko w filmach..

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Rodzice wiedz±, bo z nimi mieszkam. Nie ukrywa³am tego te¿ przed ch³opakiem, bo nie chce nic przed nim kryæ, zw³aszcza, ¿e mo¿e byæ równie¿ w niebezpieczeñstwie. No i o tej akcji z szyb± wie jego rodzina. Ale nie s±dzê, by ich to obchodzi³o.

Bojê siê wyj¶æ z domu, bo niewiadomo co siê kryje za tzw. rogiem 😕
Wszystkie incydenty zapisuj, jak jest potrzeba nagrywaj (telefonem czy bardziej profesjonalnym sprzêtem), nie kontaktuj siê z nim, poblokuj wszystkie drogi kontaktu, powiedz bliskim o zaistnia³ej sytuacji, dbaj o swoje bezpieczeñstwo:niech zawsze bêdzie wiadomo gdzie jestes,telefon miej zawsze naladowany, kup sobie alarm osobisty (np. taki, gdzie po wyjêciu zawleczki wyje nuemilosiernie). I zawsze dzwon po policjê, gdy dojdzie do jakiego¶ incydentu. Z rodzicami porozmawiaj, niech zrozumieja, ¿e pomoc policji jest istotna.


Powodzenia.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-21, 20:44   #15
Loczek_92
Raczkowanie
 
Avatar Loczek_92
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

Dziêkujê za rady. Pomy¶la³am o kamerze zewnêtrznej, bo skoro krêci siê w nocy (tak jak dzisiaj), to raczej nie bêdê specjalnie sta³a i czeka³a, zw³aszcza, ¿e trzeba prowadziæ normalne ¿ycie i wstawaæ do pracy. Jestem wiêcej ni¿ pewna, ¿e to zdarzy³o siê nie pierwszy raz.. A bez dowodów nic mu nie mogê zrobiæ. Zdjêcie wybitej szyby mam, ale jak mia³abym udowodniæ, ¿e to jego zas³uga.
Loczek_92 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-21, 20:59   #16
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomo¶ci: 13 579
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

Cytat:
Napisane przez Loczek_92 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za rady. Pomy¶la³am o kamerze zewnêtrznej, bo skoro krêci siê w nocy (tak jak dzisiaj), to raczej nie bêdê specjalnie sta³a i czeka³a, zw³aszcza, ¿e trzeba prowadziæ normalne ¿ycie i wstawaæ do pracy. Jestem wiêcej ni¿ pewna, ¿e to zdarzy³o siê nie pierwszy raz.. A bez dowodów nic mu nie mogê zrobiæ. Zdjêcie wybitej szyby mam, ale jak mia³abym udowodniæ, ¿e to jego zas³uga.
zeznania mamy
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-22, 04:44   #17
mariamalaria
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomo¶ci: 4 900
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

Nie wiem, jakiego masz faceta, wiem, ¿e mój by z takim by³ym bardzo konkretnie pogada³, wyznaczy³ granice, bym czu³a siê bezpieczna. I tak powinno byæ.
mariamalaria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-22, 06:39   #18
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomo¶ci: 1 943
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

Cytat:
Napisane przez Loczek_92 Poka¿ wiadomo¶æ
Wiem, ¿e policja, ale nie mam ¿adnych dowodów na te jego zachowania. Dzisiaj dopiero po wszystkim wpad³am na to, ¿e mog³am go nagraæ.. Ale tak siê zestresowa³am, ¿e na to nie wpad³am. Nie jeste¶my ju¿ dzieæmi. Mam 25 lat, on skoñczy 30. Nigdy bym siê po nim nie spodziewa³a takich zachowañ. Przykre jest to, ¿e bêd±c z cz³owiekiem ponad 5 lat, nie wiedzia³am, ¿e kryje siê w nim cz³owiek niezrównowa¿ony...
No niestety. To jaki cz³owiek jest widaæ po tym jak przechodzi stres a takim stresem jest rozstanie. Bêdzie siê m¶ci³. Kiedy¶ widzia³am program o stalkingu i zalecaj± zerwanie kontaktu i wyst±pienie do s±du o zakaz zbli¿ania siê. A na pewno trzeba z³o¿yæ zawiadomienie na policjê o nêkaniu. ¦wiadka masz w postaci mamy.
S± miejsca w których mo¿esz zg³osiæ siê po bezp³atn± pomoc prawn±.
I z kamerk± to ¶wietny pomys³.
Szkoda ,¿e nie masz szans na wyprowadzkê. Niby dlaczego masz uciekaæ ale mia³aby¶ ¶wiêty spokój.
Valtamerii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-22, 08:35   #19
201711031014
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomo¶ci: 880
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

Cytat:
Napisane przez Valtamerii Poka¿ wiadomo¶æ
No niestety. To jaki cz³owiek jest widaæ po tym jak przechodzi stres a takim stresem jest rozstanie. Bêdzie siê m¶ci³. Kiedy¶ widzia³am program o stalkingu i zalecaj± zerwanie kontaktu i wyst±pienie do s±du o zakaz zbli¿ania siê. A na pewno trzeba z³o¿yæ zawiadomienie na policjê o nêkaniu. ¦wiadka masz w postaci mamy.
S± miejsca w których mo¿esz zg³osiæ siê po bezp³atn± pomoc prawn±.
I z kamerk± to ¶wietny pomys³.
Szkoda ,¿e nie masz szans na wyprowadzkê. Niby dlaczego masz uciekaæ ale mia³aby¶ ¶wiêty spokój.
W jednym punkcie , nie generalizowa³bym.
Nie zawsze to okre¶la jaki jest.Poza rozstaniem mo¿e mieæ inne problemy na g³owie, bardziej stresogenne a samo rozstanie np.niespodziewane jest jak cios w plecy.Szczególnie to niezawinione.
Nie oczekuj wtedy spokojnej reakcji...

Natomiast osoba która 'M¶ci' siê s³ownie ,czy zachowaniem d³ugo po rozstaniu - jest niezrównowa¿ona.I to obsesyjnie. Mia³em dwukrotnie do czynienia z czym¶ takim jako osoba z boku, a raz odczu³em na w³asnej skórze.Wystarczy³o wspomnienie o kim¶ z mojej przesz³o¶ci,dawno zamkniêtej.

Loczku, nawet nie czekaj.Masz ¶wiadka, zachowuj smsy, nagrywaj etc.Od razu na Policjê.To co opisujesz,nie skoñczy siê samo z siebie.
Je¶li dobrze rozumiem - nasili³o siê od kiedy masz nowego faceta?
201711031014 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-22, 09:30   #20
Loczek_92
Raczkowanie
 
Avatar Loczek_92
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

Najpierw bez przerwy mi wmawia³, ¿e kogo¶ mam, grozi³ ¿e zrobi sobie co¶, ¿e siê zabije i nagle urywa³ kontakt. Taki szanta¿ emocjonalny.. A gdy ponad rok po rozstaniu z nim zaczê³am siê spotykaæ z obecnym ch³opakiem wpad³ w furiê, sza³.. Dla mnie w tamtej chwili zachowywa³ siê jak ob³±kany, chory psychicznie..

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Je¶li on ma ze sob± jakie¶ problemy psychiczne, a wg mnie ma, to rozmowa z obecnym ch³opakiem nic nie da, a wrêcz zaszkodzi. Jeszcze bardziej go nakrêci. Nie chce ¿eby dosz³o miêdzy nimi do ¿adnego kontaktu. Je¶li siê zacznie, mo¿e nie daæ mu spokoju.
Loczek_92 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-22, 09:32   #21
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomo¶ci: 1 943
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

Cytat:
Napisane przez Loczek_92 Poka¿ wiadomo¶æ
Najpierw bez przerwy mi wmawia³, ¿e kogo¶ mam, grozi³ ¿e zrobi sobie co¶, ¿e siê zabije i nagle urywa³ kontakt. Taki szanta¿ emocjonalny.. A gdy ponad rok po rozstaniu z nim zaczê³am siê spotykaæ z obecnym ch³opakiem wpad³ w furiê, sza³.. Dla mnie w tamtej chwili zachowywa³ siê jak ob³±kany, chory psychicznie..

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Je¶li on ma ze sob± jakie¶ problemy psychiczne, a wg mnie ma, to rozmowa z obecnym ch³opakiem nic nie da, a wrêcz zaszkodzi. Jeszcze bardziej go nakrêci. Nie chce ¿eby dosz³o miêdzy nimi do ¿adnego kontaktu. Je¶li siê zacznie, mo¿e nie daæ mu spokoju.
Utnij kontakt ! Swojego ch³opaka te¿ popro¶ o to ,¿eby broñ bo¿e nie wdawa³ siê z nim w ¿adne dyskusje.
Valtamerii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-22, 13:00   #22
Belet
Rozeznanie
 
Avatar Belet
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 564
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

Cytat:
Napisane przez Valtamerii Poka¿ wiadomo¶æ
Utnij kontakt ! Swojego ch³opaka te¿ popro¶ o to ,¿eby broñ bo¿e nie wdawa³ siê z nim w ¿adne dyskusje.
Uciêcie kontaktu z Twojej strony w pe³ni popieram. Natomiast co do Twojego ch³opaka - je¿eli mia³yby to byæ dyskusje w sensie rozmowy to te¿ popieram.
Nie znam Waszej relacji, stopnia zaanga¿owania zwi±zku etc. ale np. jak ja bym by³a w takiej sytuacji to najbardziej bym siê ba³a o integralno¶æ czê¶ci cia³a ex. I je¿eli Twój ch³opak ma podej¶cie podobne to Mojego to na tak± "dyskusjê" z u¿yciem argumentu si³y w kolejnej sytuacji zagro¿enia bez chwili zawahania bym mu pozwoli³a.
__________________
"(...) bo niewa¿ne co w twym ¿yciu siê dzieje
wiem, ¿e cz³owiek jest lepszym gdy siê ¶mieje(...)"
Belet jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-22, 13:16   #23
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomo¶ci: 1 305
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

Cytat:
Napisane przez Loczek_92 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za rady. Pomy¶la³am o kamerze zewnêtrznej, bo skoro krêci siê w nocy (tak jak dzisiaj), to raczej nie bêdê specjalnie sta³a i czeka³a, zw³aszcza, ¿e trzeba prowadziæ normalne ¿ycie i wstawaæ do pracy. Jestem wiêcej ni¿ pewna, ¿e to zdarzy³o siê nie pierwszy raz.. A bez dowodów nic mu nie mogê zrobiæ. Zdjêcie wybitej szyby mam, ale jak mia³abym udowodniæ, ¿e to jego zas³uga.
Mozesz i¶æ na policje i powiedzieæ im, ¿e twój by³y cie neka.

Wys³ane z mojego Che2-L11 przy u¿yciu Tapatalka
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzañstwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-22, 13:22   #24
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomo¶ci: 16 089
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

A ja jestem przeciwna anga¿owaniu twojego nowego ch³opaka w ten konflikt.absolutnie odradzam jakiekolwiek dyskusje czy rozwi±zania si³owe miêdzy nimi
Zg³o¶ sprawê na policjê i zamontuj kamerê jak ci kto¶ poradzi³
Wspó³czujê Ci
PS. Pomys³ o jakim¶ spray do obrony
Kiedy¶ mia³am spray pieprzowy do obrony kupiony w sklepie my¶liwskim bardzo dobrze siê sprawdzi³;-)

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2017-05-22 o 13:52
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-22, 13:22   #25
hiperaktywna
Zakorzenienie
 
Avatar hiperaktywna
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 7 966
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

W pierwszej kolejno¶ci id¼ na policjê. Nie musisz mieæ dowodów, wystarcz± zeznania Twojej mamy i aktualnego ch³opaka. Zamontuj kamerê, ¿eby w razie jakiej¶ mega akcji mieæ dowód. Kolejny krok to zakaz zbli¿ania siê, który w PL do¶æ ³atwo uzyskaæ.

Natomiast na policjê, ¿e Ciê obroni bym w naszym kraju nie liczy³a. Oni bardzo siê oci±gaj± do interwencji w takich przypadkach. Przyje¿d¿aj± np. po 2h.
hiperaktywna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-23, 19:10   #26
IzabellaUsa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

Zobaczylam temat i stwierdzilam, ze musze napisac. Chêtnie odpowiem na Twoje pytania jak to wyglada na policji, a przynajmniej u mnie wygladalo, gdy bylam w prawie identycznej sytuacji jak Ty. Tylko roznica byla taka, ze ja nie mialam zadnego nastepnego partnera, a byly, ktory mnie stalkowal, mojego kolege sobie ubzdural jako swojego nastepce i wybil mu szybe w aucie. Dodam, ze bylam z nim 3 lata, typ flegmatyka i zupelnie nie ogarnietego zyciowo czlowieka wiecznie biadolacego. A tu wyszlo szydlo z worka...
IzabellaUsa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-23, 19:19   #27
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomo¶ci: 13 579
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

absolutnie nie anga¿uj swojego nowego ch³opaka w sprawê - w sensie "mêskiej rozmowy"- to mo¿e eskalowaæ przemoc. Ex mo¿e tak to przedstawiæ ¿e Twój ch³opak bêdzie odpowiada³ za pobicie.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-23, 22:42   #28
Loczek_92
Raczkowanie
 
Avatar Loczek_92
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

IzabelaUsa, mój by³y tak samo.. Spokojny, cichy, ma³omówny.. Nie mia³ dla mnie czasu, widzieli¶my siê raz na tydzieñ.. Nagle ma czas staæ pod czyim¶ domem, itp. Gdyby¶ mog³a mi co¶ wiêcej napisaæ, by³abym wdziêczna..

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

W ¿adnym wypadku nie chce w to anga¿owaæ ch³opaka, tak jak pisa³am. Jest na to wszystko za dobry. Zupe³nie inny cz³owiek ni¿ mój by³y. W ¿yciu nie chcia³abym jego krzywdy, ani jakichkolwiek problemów. Wystarczy, ¿e ta ca³a sytuacja wywo³uje u mnie wyrzuty sumienia..
Loczek_92 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-24, 16:08   #29
IzabellaUsa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

U mnie bylo tak, ze po okolo 2 latach zwiazku postanowilam odejsc. Wtedy akurat zmarla jego matka i nie chcialam dolozyc mu jeszcze tego. Kolejny rok pomeczylam sie, bylo mi po prostu go zal, bo byl dosyc slaby psychicznie. Przyjal rozstanie ze spokojem, powiedzial tylko, ze nie chcialby byc przy mojej wyprowadzcce. Przenioslam sie do rodzicow.

Kilka dni pozniej siostra i rodzice zaczeli napomykac, ze zdaza im sie spotykac mojego bylego na naszym osiedlu. Dodam, ze jego mieszkanie bylo zupelnie gdzie indziej. Siostra raz sie z nim przywita i zapytala co tutaj robi. Powiedzial, ze odbieral buty od szewca, co juz wtedy bylo dziwne, bo kolo niego byl szewc, do ktorego chodzil, a moje osiedle bylo bardzo daleko od jego domu. Pozniej ja spotkalam go raz, byl niby wesoly, proponowal rozmowe, kawe, ale ja powiedzialam, ze spiesze sie do pracy i jakos sie mi udalo zwiac przed nim. Juz wtedy cos w srodku mi mowilo, ze nie powinien przeciez tak czesto bywac kolo mojego domu, codziennie nie chodzi do szewca, prawda?

Naprawde przestraszylam sie, kiedy nad ranem okolo 6 wychodzac do pracy, zobaczylam go spiacego w swoim aucie. Ewidentnie spedzil tam noc, mial ze soba nawet koc... auto stalo dalej od bloku, ale widzial moje okna. Myslal, ze pozostanie niezauwazony, jednak ja od pewnego czasu zaczelam sie dobrze rozgladac wokol siebie.

Sytuacja powtorzyla sie jeszcze kilka razy nad ranem, ja balam sie z nim zavzac wtedy rozmowe i go atakowac, bo ulica byla pusta, zywej duszy, a jego zachowanie bylo przerazajace dla mnie.

Pozniej chwile byl spokoj, az do momentu, kiedy moja mama, ktory posiada glupi nawyk otwierania bez sprawdzenia przez wizjer kto tam, wpuscila go do domu, bo "chcial pogadac". Dostal jakiegos szalu kiedy zobaczyl ze mnie nie ma i zaczal plakac i w kolko powtarzac, ze go zostawilam. Kiedy przyszlam juz go nie bylo, bo wrocil moj ojciec i go wyprosil. Dobrze, ze bal sie chociaz mojego ojca.

Potrafil wybic okno w aucie mojemu koledze, ktory byl u mnie trzy razy w ciagu tygodnia, w celu naprawienia komputera.

Pisal mi wtedy obrazliwe smsy, a nastepnie za nie przepraszal. Bledem bylo, ze niektore usunelam bo mnie draznily.

Kiedy moj ojciec przyszedl kiedys z pracy i powiedzial, ze widzial go znow na naszym osiedlu i to pijanego, skontaktowalam sie z znajomym policjantem, niestety nie z mojego komisariatu i zapytalam co mam robic. On kazal mi zbierac wszelkie dowody, czyli smsy, nagrywac polaczenia, robic zdjecia jak koczuje pod domem. Im wiecej tym lepiej. Niestety wtedy juz bylo za pozno, bo wiele tych incydentow nie bylo uwiecznionych, zdjec mu nie robilam.

Kazal mi to zglosic, ale nie dal gwarancji, ze sie przejm±. Mial racje, trafilam na okropnego dyzurnego, ktory stwierdzil, ze mam za malo dowodow, ze to co robi, jest zakazane, bo przeciez nit nie zabroni mu chodzic do szewca na moim osiedlu. I, ze moze akurat ma na tym osiedlu inne sprawy, dlatego tam bywa. Zrobil ze mnie glupia i mnie zbyl.

Wtedy tez byly zaczal pisac mi obrazliwe smsy, tak znienacka, ktore drukowalam i trzymalam w telefonie. Powiedzialam tez rodzicom, ze w razie czego musza zeznawac jako swiadkowie. O iecal mi to tez kolega od wybitej szyby, choc nie zlapalismy go na goracym uczynku, ale ja bylam pewna, ze to on.

Ponownie zglosilam sie na policje i zastrzeglam, ze chce rozmawiac z kobieta policjantka. Uznalam, ze kobieta zrozumie mnie bardziej. Moje zadanie przyjeto z rezerwa, przestraszyli sie ze jestem ofiara jakiegos molestowania lub gwaltu i szybko odpowiednia osoba sie znalazla. Ta rozmowa byla o wiele milsza i pomocna, ale rozwiano moje watpliwosci, ze postawia patrol pod mpim domem. Niestety nie bylo do tego podstaw, pomimo, ze sie balam wychodzic o balam sie o rodzicow.

Przerwy miedzy jego wizytami byly rozne. Czasami nie widywalam go tydzien, a kiedy po oficjalnym zlozeniu zawiadomienia na policji pojawil sie znowu, ojciec zszedl do niego i powiedzial mu, ze sprawa jest na policji i beda sie teraz nim interesowac. On poczatkowo cos sie stawial, ze nic mu nie zrobimy, bo on mnie nawet nie dotknal, ale tata byl bardziej stanowczy i po takiej akcji nie widzialam go kilka miesiecy. To bylo jak cud. Pozniej sie wyprowadzilam, a adres byl tajemnica pilnie strze¿ona przepraszam za brak polskich liter ale pisze z telefonu na szybko.
IzabellaUsa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-24, 20:04   #30
201706190936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 4 164
Dot.: Nêkanie - by³y ch³opak

Cytat:
Napisane przez IzabellaUsa Poka¿ wiadomo¶æ
U mnie bylo tak, ze po okolo 2 latach zwiazku postanowilam odejsc. Wtedy akurat zmarla jego matka i nie chcialam dolozyc mu jeszcze tego. Kolejny rok pomeczylam sie, bylo mi po prostu go zal, bo byl dosyc slaby psychicznie. Przyjal rozstanie ze spokojem, powiedzial tylko, ze nie chcialby byc przy mojej wyprowadzcce. Przenioslam sie do rodzicow.

Kilka dni pozniej siostra i rodzice zaczeli napomykac, ze zdaza im sie spotykac mojego bylego na naszym osiedlu. Dodam, ze jego mieszkanie bylo zupelnie gdzie indziej. Siostra raz sie z nim przywita i zapytala co tutaj robi. Powiedzial, ze odbieral buty od szewca, co juz wtedy bylo dziwne, bo kolo niego byl szewc, do ktorego chodzil, a moje osiedle bylo bardzo daleko od jego domu. Pozniej ja spotkalam go raz, byl niby wesoly, proponowal rozmowe, kawe, ale ja powiedzialam, ze spiesze sie do pracy i jakos sie mi udalo zwiac przed nim. Juz wtedy cos w srodku mi mowilo, ze nie powinien przeciez tak czesto bywac kolo mojego domu, codziennie nie chodzi do szewca, prawda?

Naprawde przestraszylam sie, kiedy nad ranem okolo 6 wychodzac do pracy, zobaczylam go spiacego w swoim aucie. Ewidentnie spedzil tam noc, mial ze soba nawet koc... auto stalo dalej od bloku, ale widzial moje okna. Myslal, ze pozostanie niezauwazony, jednak ja od pewnego czasu zaczelam sie dobrze rozgladac wokol siebie.

Sytuacja powtorzyla sie jeszcze kilka razy nad ranem, ja balam sie z nim zavzac wtedy rozmowe i go atakowac, bo ulica byla pusta, zywej duszy, a jego zachowanie bylo przerazajace dla mnie.

Pozniej chwile byl spokoj, az do momentu, kiedy moja mama, ktory posiada glupi nawyk otwierania bez sprawdzenia przez wizjer kto tam, wpuscila go do domu, bo "chcial pogadac". Dostal jakiegos szalu kiedy zobaczyl ze mnie nie ma i zaczal plakac i w kolko powtarzac, ze go zostawilam. Kiedy przyszlam juz go nie bylo, bo wrocil moj ojciec i go wyprosil. Dobrze, ze bal sie chociaz mojego ojca.

Potrafil wybic okno w aucie mojemu koledze, ktory byl u mnie trzy razy w ciagu tygodnia, w celu naprawienia komputera.

Pisal mi wtedy obrazliwe smsy, a nastepnie za nie przepraszal. Bledem bylo, ze niektore usunelam bo mnie draznily.

Kiedy moj ojciec przyszedl kiedys z pracy i powiedzial, ze widzial go znow na naszym osiedlu i to pijanego, skontaktowalam sie z znajomym policjantem, niestety nie z mojego komisariatu i zapytalam co mam robic. On kazal mi zbierac wszelkie dowody, czyli smsy, nagrywac polaczenia, robic zdjecia jak koczuje pod domem. Im wiecej tym lepiej. Niestety wtedy juz bylo za pozno, bo wiele tych incydentow nie bylo uwiecznionych, zdjec mu nie robilam.

Kazal mi to zglosic, ale nie dal gwarancji, ze sie przejm±. Mial racje, trafilam na okropnego dyzurnego, ktory stwierdzil, ze mam za malo dowodow, ze to co robi, jest zakazane, bo przeciez nit nie zabroni mu chodzic do szewca na moim osiedlu. I, ze moze akurat ma na tym osiedlu inne sprawy, dlatego tam bywa. Zrobil ze mnie glupia i mnie zbyl.

Wtedy tez byly zaczal pisac mi obrazliwe smsy, tak znienacka, ktore drukowalam i trzymalam w telefonie. Powiedzialam tez rodzicom, ze w razie czego musza zeznawac jako swiadkowie. O iecal mi to tez kolega od wybitej szyby, choc nie zlapalismy go na goracym uczynku, ale ja bylam pewna, ze to on.

Ponownie zglosilam sie na policje i zastrzeglam, ze chce rozmawiac z kobieta policjantka. Uznalam, ze kobieta zrozumie mnie bardziej. Moje zadanie przyjeto z rezerwa, przestraszyli sie ze jestem ofiara jakiegos molestowania lub gwaltu i szybko odpowiednia osoba sie znalazla. Ta rozmowa byla o wiele milsza i pomocna, ale rozwiano moje watpliwosci, ze postawia patrol pod mpim domem. Niestety nie bylo do tego podstaw, pomimo, ze sie balam wychodzic o balam sie o rodzicow.

Przerwy miedzy jego wizytami byly rozne. Czasami nie widywalam go tydzien, a kiedy po oficjalnym zlozeniu zawiadomienia na policji pojawil sie znowu, ojciec zszedl do niego i powiedzial mu, ze sprawa jest na policji i beda sie teraz nim interesowac. On poczatkowo cos sie stawial, ze nic mu nie zrobimy, bo on mnie nawet nie dotknal, ale tata byl bardziej stanowczy i po takiej akcji nie widzialam go kilka miesiecy. To bylo jak cud. Pozniej sie wyprowadzilam, a adres byl tajemnica pilnie strze¿ona przepraszam za brak polskich liter ale pisze z telefonu na szybko.
Te¿ niez³± szko³ê przesz³a¶... Wspó³czujê szczerze.
Rodzice czasem ci nie "donosz±" czy go widuj± pod blokiem u siebie?
201706190936 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-05-24 22:56:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:51.