Mamy czerwcowe 2018 - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-11-18, 17:28   #4831
freddy296
Wtajemniczenie
 
Avatar freddy296
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 801
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Cytat:
Napisane przez pacia91 Pokaż wiadomość
Witam nowe mamy

Do mnie właśnie przed chwilą dzwonili z Luxmedu, że wyniki badań które dzisiaj robiłam (TSH, FT4) wyszły fatalnie i wymagam pilnej konsultacji. Wygląda na to, że z niedoczynności wpadłam w nadczynność. Mam nadzieję, że to nie zaszkodzi dziecku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystko będzie dobrze. Najważniejsze ze szybko to zdiagnozowalas. Wdrożyć odpowiednie leczenie i będzie dobrze sama mam niedoczynnosc. Moje tsh ostatnie 3.5. W chwili zajścia miałam 7 i spada bardzo powoli biorę juz euthyrox w dawce 70. Ale lekarz mnie uspokaja i wierzę mu. Z niedoczynnosci bardzo łatwo wpaść w nadczynność.

Najważniejsze żebyś się nie martwila i nie stresowala .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ludzie najczęściej zdają sobie sprawę, że mają jedno życie gdy już je prawie przeżyli...
freddy296 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 17:28   #4832
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Cytat:
Napisane przez pacia91 Pokaż wiadomość
Witam nowe mamy

Do mnie właśnie przed chwilą dzwonili z Luxmedu, że wyniki badań które dzisiaj robiłam (TSH, FT4) wyszły fatalnie i wymagam pilnej konsultacji. Wygląda na to, że z niedoczynności wpadłam w nadczynność. Mam nadzieję, że to nie zaszkodzi dziecku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurde.
To w poniedzialek pędzisz na konsultacje?
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 17:29   #4833
ladyroses
Zakorzenienie
 
Avatar ladyroses
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 5 040
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Cytat:
Napisane przez pacia91 Pokaż wiadomość
Tak. Wizytę mam w poniedziałek rano. Naczytałam się o możliwości poronienia przy nadczynność i się boje...Jutro wezmę już mniejszą dawkę hormonu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najważniejszy jest to że to zdiagnozowalas! Teraz będzie już tylko lepiej nie czytaj głupot w necie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ladyroses jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 17:31   #4834
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
O kurde.
To w poniedzialek pędzisz na konsultacje?
Dziewczyny polecam zajrzeć na Allegro. W wielu aukcjach jest darmowa dostawa paczkomatem z okazji 18 urodzin Allegro.
Zamówiłam sobie kilka książek i koszulkę dla Młodego.

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Cytat:
Napisane przez ladyroses Pokaż wiadomość
Najważniejszy jest to że to zdiagnozowalas! Teraz będzie już tylko lepiej nie czytaj głupot w necie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Popieram! Szlaban na czytanie głupot w necie
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 17:34   #4835
pacia91
Wtajemniczenie
 
Avatar pacia91
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 340
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Dzięki dziewczyny
Już nic więcej nie czytam. Nie sądziłam, że w miesiąc tak szybko mi spadnie TSH bo ostatnio miało tendencje wzrostową.
Dobrze, że nie muszę czekać długo na wizytę. Jestem mile zaskoczona szybka reakcja Luxmedu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęście rodzi się w brzuszku
pacia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 17:53   #4836
Natus276
Zakorzenienie
 
Avatar Natus276
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 832
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Ja się czuję tak okropnie bez życia, że to jedyny powód przez który wierzę w tą ciążę, ale ciągle czekam na wizytę, żeby usłyszeć serducho...
__________________
"Reggae jest rzeką miłości i jest dla tych, którzy wiedzą czym naprawdę jest miłość"

6.09.2014 -
Natus276 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 17:58   #4837
ladyroses
Zakorzenienie
 
Avatar ladyroses
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 5 040
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Zmienię temat.
Co roku 6 grudnia organizujemy rodzinne Mikołajki. I zawsze kupujemy sobie coś drobnego. Powiedzcie czy by was ucieszyło jako drobiazg:
1. Kubek świąteczny plus herbata świąteczna np teekane.
2. Coś słodkiego małego np gwiazdka ferrero rocher plus mała świeczka
3. Świąteczne skarpetki plus czekolada. Nie jest to wiocha że skarpety?
4. Świąteczne żele pod prysznic?

Może macie jeszcze jakieś inne pomysły? Nie ukrywam że nie chce wydać więcej niż 10 zł na osobę (to tylko Mikołajki) dlatego raczej będę się zaopatrywac w pepco, kik, tesco, rossmann.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ladyroses jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-18, 18:02   #4838
pajeczyna
Zadomowienie
 
Avatar pajeczyna
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: neverland
Wiadomości: 1 535
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Cytat:
Napisane przez pacia91 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny
Już nic więcej nie czytam. Nie sądziłam, że w miesiąc tak szybko mi spadnie TSH bo ostatnio miało tendencje wzrostową.
Dobrze, że nie muszę czekać długo na wizytę. Jestem mile zaskoczona szybka reakcja Luxmedu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jakie masz teraz wyniki?

Tez jestem ciekawa jak moje TSH, poki co bylo ok: 0.7 kolejne 1.0, takze jestem szczesliwa. Jak tak mocno wymiotowalam to mialam wizje, ze wpadlam w nadczynnosc Kolejne badanie wypada za jakies 2 tygodnie, ale mozliwe ze zbadam sie juz w przyszlym bo i tak z badan jeszcze zostala mi glikemia do zrobienia wiec przy okazji sie ukluje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pajeczyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 18:03   #4839
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Wczoraj zasypiając przyszedł mi do głowy taki apel: Dziewczyny spijcie na brzuchu póki jeszcze można !!!!!!!!!!!!
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 18:05   #4840
ladyroses
Zakorzenienie
 
Avatar ladyroses
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 5 040
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Wczoraj zasypiając przyszedł mi do głowy taki apel: Dziewczyny spijcie na brzuchu póki jeszcze można !!!!!!!!!!!!
Ja od początku ciąży nie śpię bo się boję że to jakoś szkodzi?
Ehh tęsknię za tym ale wolę być w ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ladyroses jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 18:08   #4841
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Cytat:
Napisane przez ladyroses Pokaż wiadomość
Zmienię temat.
Co roku 6 grudnia organizujemy rodzinne Mikołajki. I zawsze kupujemy sobie coś drobnego. Powiedzcie czy by was ucieszyło jako drobiazg:
1. Kubek świąteczny plus herbata świąteczna np teekane.
2. Coś słodkiego małego np gwiazdka ferrero rocher plus mała świeczka
3. Świąteczne skarpetki plus czekolada. Nie jest to wiocha że skarpety?
4. Świąteczne żele pod prysznic?

Może macie jeszcze jakieś inne pomysły? Nie ukrywam że nie chce wydać więcej niż 10 zł na osobę (to tylko Mikołajki) dlatego raczej będę się zaopatrywac w pepco, kik, tesco, rossmann.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kubek + herbata / skarpety + czekolada są totalnie w moim guście!

Sama często daje jako dodatek świąteczne skarpety. Rok temu nie dałam teściowej to mi wypominala, że bardzo by takie chciała. Wiec w tym roku dostanie

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

Cytat:
Napisane przez pajeczyna Pokaż wiadomość
A jakie masz teraz wyniki?

Tez jestem ciekawa jak moje TSH, poki co bylo ok: 0.7 kolejne 1.0, takze jestem szczesliwa. Jak tak mocno wymiotowalam to mialam wizje, ze wpadlam w nadczynnosc Kolejne badanie wypada za jakies 2 tygodnie, ale mozliwe ze zbadam sie juz w przyszlym bo i tak z badan jeszcze zostala mi glikemia do zrobienia wiec przy okazji sie ukluje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jutro idę zbadać tsh i mam wysłać wyniki do endo.
Zaczynam się bać. 3tyg temu miałam 2.2 chyba.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-18, 18:09   #4842
neesanek
Rozeznanie
 
Avatar neesanek
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 859
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Asiaczku moja córeczka jest z 27.06. Urodziła się 10 dni po terminie. Teraz mam termin wg OM 4.06, wg USG 7.06 ale ja się boję, że znowu będę miała wywoływany poród i urodzę w połowie czerwca.
neesanek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 18:09   #4843
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Cytat:
Napisane przez ladyroses Pokaż wiadomość
Zmienię temat.
Co roku 6 grudnia organizujemy rodzinne Mikołajki. I zawsze kupujemy sobie coś drobnego. Powiedzcie czy by was ucieszyło jako drobiazg:
1. Kubek świąteczny plus herbata świąteczna np teekane.
2. Coś słodkiego małego np gwiazdka ferrero rocher plus mała świeczka
3. Świąteczne skarpetki plus czekolada. Nie jest to wiocha że skarpety?
4. Świąteczne żele pod prysznic?

Może macie jeszcze jakieś inne pomysły? Nie ukrywam że nie chce wydać więcej niż 10 zł na osobę (to tylko Mikołajki) dlatego raczej będę się zaopatrywac w pepco, kik, tesco, rossmann.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że pomysły 1-2 są najbezpieczniejsze Żeby nie było, mnie osobiście najbardziej uradowalyby skarpety świąteczne (kocham swetry świąteczne i mam już chyba 6, a w tym roku nie wynosze, bo w pracy mamy gorąco i w swetrach się nie chodzi. W poprzedniej pracy miałam salę, w której było najchlodniej w całej szkole i mogłam pozwolić sobie na swetry, ponczo itd), ale nie każdego one bawią. Mój tata z roztkliwieniem wspomina swiateczny grający krawat z jyska. W zeszłym roku były, ale nie takie ładne graficznie jak ten, który już nie gra. Lubiłam w drobiazgach dostawać kulę do kąpieli, gdy miałam w łazience wannę. A sama liczę na kalendarz adwentowy od mamy Przysłała mi nawet, gdy byłam na Erasmusie
My już pomału przygotowujemy listę możliwych prezentów, bo to będą pierwsze prezenty od nas wspólnie

A co do żelaza, obecnie mam już jakąś tam dawkę w suplemencie, ale że i bez ciąży bywały problemy, to pewnie mi lekarz coś dopisze. U mnie przyswajanie go kończyło się zwiększonym wyproznianiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 18:16   #4844
neesanek
Rozeznanie
 
Avatar neesanek
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 859
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Fiole ja mam teraz super morfologię i dlatego nie biorę żelaza. Hemoglobina np wynosi 14. Jak wykryto u mnie celiakię hgb wynosiła 6 i dostałam końską dawkę żelaza, która za dużo nie zdziałała a czułam się fatalnie.
neesanek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 18:26   #4845
freddy296
Wtajemniczenie
 
Avatar freddy296
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 801
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Wczoraj zasypiając przyszedł mi do głowy taki apel: Dziewczyny spijcie na brzuchu póki jeszcze można !!!!!!!!!!!!
Żebym mogła. . Mój jedyny objaw to bolące i twarde piersi, wiec ja nie dam rady na brzuchu spać

Cytat:
Napisane przez ladyroses Pokaż wiadomość
Zmienię temat.
Co roku 6 grudnia organizujemy rodzinne Mikołajki. I zawsze kupujemy sobie coś drobnego. Powiedzcie czy by was ucieszyło jako drobiazg:
1. Kubek świąteczny plus herbata świąteczna np teekane.
2. Coś słodkiego małego np gwiazdka ferrero rocher plus mała świeczka
3. Świąteczne skarpetki plus czekolada. Nie jest to wiocha że skarpety?
4. Świąteczne żele pod prysznic?

Może macie jeszcze jakieś inne pomysły? Nie ukrywam że nie chce wydać więcej niż 10 zł na osobę (to tylko Mikołajki) dlatego raczej będę się zaopatrywac w pepco, kik, tesco, rossmann.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W netto są teraz fajne dekoracje i m.in. tez jest taka paczka dekoracyjnych gwiazdek. Ich jest 6 w paczce. Takie gwiazdki z materiału z zawieszka. Do tego np taka gwiazda ferrero i tez byłby super upominek

Rok temu koleżanka w pracy nam kupiła po takiej steropianowej gwiazdce (bardziej platek sniegu) i do tego mały Mikołajek gwiazdka jest biała obsypana brokatem i zawisła w samochodzie na lusterku a co... samochód tez można zaakcentować nadchodzącą zimą bo mi gwiazda towarzyszyła na lusterku do końca zimy i mam ja schowana na ten rok i lada dzień znów ja zawiesze a z zew ładnie się prezentuje
A gwiazdki bodajże zakupiła w pepco

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ludzie najczęściej zdają sobie sprawę, że mają jedno życie gdy już je prawie przeżyli...

Edytowane przez freddy296
Czas edycji: 2017-11-18 o 18:29
freddy296 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 18:47   #4846
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Freddy witaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 19:31   #4847
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Wczoraj zasypiając przyszedł mi do głowy taki apel: Dziewczyny spijcie na brzuchu póki jeszcze można !!!!!!!!!!!!
Czynię to codziennie i cieszę się, że się daje Tego mi chyba najbardziej brakowało w ciąży 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 19:34   #4848
pacia91
Wtajemniczenie
 
Avatar pacia91
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 340
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Cytat:
Napisane przez pajeczyna Pokaż wiadomość
A jakie masz teraz wyniki?

Tez jestem ciekawa jak moje TSH, poki co bylo ok: 0.7 kolejne 1.0, takze jestem szczesliwa. Jak tak mocno wymiotowalam to mialam wizje, ze wpadlam w nadczynnosc Kolejne badanie wypada za jakies 2 tygodnie, ale mozliwe ze zbadam sie juz w przyszlym bo i tak z badan jeszcze zostala mi glikemia do zrobienia wiec przy okazji sie ukluje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przed ciążą udało mi się zbić TSH do 1.9, na początku ciąży miałam kolejno 2.5, 2.7. Endokrynolog miesiąc temu zwiększyła mi dawkę i teraz mam 0.138. Niby norma TSH w 1 trymestrze jest od 0.01, ale norma FT4 jest do 1.62 a ja mam 2.12.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęście rodzi się w brzuszku
pacia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 20:14   #4849
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Cytat:
Napisane przez ladyroses Pokaż wiadomość
Zmienię temat.
Co roku 6 grudnia organizujemy rodzinne Mikołajki. I zawsze kupujemy sobie coś drobnego. Powiedzcie czy by was ucieszyło jako drobiazg:
1. Kubek świąteczny plus herbata świąteczna np teekane.
2. Coś słodkiego małego np gwiazdka ferrero rocher plus mała świeczka
3. Świąteczne skarpetki plus czekolada. Nie jest to wiocha że skarpety?
4. Świąteczne żele pod prysznic?

Może macie jeszcze jakieś inne pomysły? Nie ukrywam że nie chce wydać więcej niż 10 zł na osobę (to tylko Mikołajki) dlatego raczej będę się zaopatrywac w pepco, kik, tesco, rossmann.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi się podoba 1, 3 i 4. Dwa też jest okej, ja po prostu nie jestem za bardzo slodyczowa no chyba że to byłoby Rafaello
Wszystkim kupujecie? fajny pomysł. U nas w sumie w rodzinie, nawet na gwiazdkę kupuje się tylko dzieciom. Chociaż nie byłam kilka lat w pl na święta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-18, 20:28   #4850
pajeczyna
Zadomowienie
 
Avatar pajeczyna
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: neverland
Wiadomości: 1 535
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Cytat:
Napisane przez pacia91 Pokaż wiadomość
Przed ciążą udało mi się zbić TSH do 1.9, na początku ciąży miałam kolejno 2.5, 2.7. Endokrynolog miesiąc temu zwiększyła mi dawkę i teraz mam 0.138. Niby norma TSH w 1 trymestrze jest od 0.01, ale norma FT4 jest do 1.62 a ja mam 2.12.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To na spokojnie, nie jest jakos tragicznie, nie martw sie a w poniedzialek ruszaj do lekarza to zmniejszy Ci dawke.

Duzymi dawkami Eurhyroxu tez sie dziewczyny nie martwcie. Ja choruje na Hashimoto juz 6 lat i obecnie mam dawke 88ug na zmiane ze 100ug, a waze 53kg.


Ja gotuje rosol. Nie dość, ze jem normalnie to jeszcze nawet wczoraj zrobilam sernik na urodziny mojego a dzisiaj ten rosol! Cudownie jest Swoja droga rosol to jest jedna z rzeczy ktora mi nigdy nie wychodzi, wiec to duze wyzwanie Podejrzewam, ze daje za duzo wody. Jakie macie proporcje wody do miesa i warzyw na rosol?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pajeczyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 20:35   #4851
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Ja rosolu nie umiem zrobix. Jak próbuje to zaweze wychodzi jak woda po umyciu podłóg w całej chacie. I smakuje podobnie....

Zrobiłam tort na urodziny synka. Jutro tylko udekoruje. Podjadlam trochę śmietany i skończyło się wymiotami.


Większość z Was ratuje się bułka mi. Ja po nich wymiotuje strasznie u mnie przechodzi tylko chleb i to najlepiej jakiś kwasny z szynka z piersi kurczaka/indyka.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 21:03   #4852
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Ja nigdy sie nie zastanawialam nad proporcjami rosolu. Zawsze lepiej dac mniej wody i ew pozniej dolac z czajnika. Ja zawsze robie na oko i wychodzi ok. Kupuje calego kurczaka i wykrajam tylko filety. Czasem daje kawalek kaczki wtedy jest bardzo tlusty. Moze za szybko gotujecie mieso? Wtedy faktycznie wyjdzie woda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 21:27   #4853
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Brakuje mi w UK maslanych bułek albo chałki.. O, to by było dobre do skubania na te nudnościowe wieczory...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 21:30   #4854
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Mnie Pani doktor powiedziała, że tsh w pierwszym trymestrze często wychodzi za wysokie, po prostu taki etap ciąży. I jakiekolwiek leki od 2 trymestru. Z kolei lekarka, która prowadziła moją pierwszą ciążę zleciła mi w 1 trymestrze i brałam Euthyrox 25 (wyszła mi minimalna niedoczynność) więc człowiek głupieje
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 21:43   #4855
freddy296
Wtajemniczenie
 
Avatar freddy296
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 801
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Ja rosolu nie umiem zrobix. Jak próbuje to zaweze wychodzi jak woda po umyciu podłóg w całej chacie. I smakuje podobnie....

Zrobiłam tort na urodziny synka. Jutro tylko udekoruje. Podjadlam trochę śmietany i skończyło się wymiotami.


Większość z Was ratuje się bułka mi. Ja po nich wymiotuje strasznie u mnie przechodzi tylko chleb i to najlepiej jakiś kwasny z szynka z piersi kurczaka/indyka.
Skąd wiesz jak smakuje woda pp umyciu podłóg bo mnie do głowy nie przyszło smakowac haha ale wiem co Ci chodzi po głowie. Umiesz robić torty??? Pochwal się... pstryknij jakas fotke

Mnie rosół reż raz wyjdzie raz nie,ale mimo to gotuje co sobotę i chłopaki moje jedzą i nie marudzą. Z resztą jakby spróbowali marudzić to następnym razem dałabym im zupkę chińska i to jeszcze w paczce żeby sobie sami zrobili, a ze jedno i drugie lewe do gotowania to by jedli suchy makaron



Cytat:
Napisane przez pajeczyna Pokaż wiadomość
To na spokojnie, nie jest jakos tragicznie, nie martw sie a w poniedzialek ruszaj do lekarza to zmniejszy Ci dawke.

Duzymi dawkami Eurhyroxu tez sie dziewczyny nie martwcie. Ja choruje na Hashimoto juz 6 lat i obecnie mam dawke 88ug na zmiane ze 100ug, a waze 53kg.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pajeczynka - no ja w ogóle niby tez mam hasimoto. Stwierdzone od sierpnia bo i od sierpnia dowiedziałam się o niedoczynnosci. Co prawda mam Subkliniczna niedoczynnosc ale już musiałam brać hormon jak się wygadalam lekarzowi ze planuje mieć dzidzie a przy staraniach TSH musi być niskie. Teraz biorę 70 i ważę podobnie bo 50 ale to było 3 tyg temu. A Dzidzia domaga się am am... także 50 chyba już przekroczylam

Miałaś jakieś objawy niedoczynnosci i hasimoto? Bo ja nigdy nie narzekalam na zdrowie. Ani na wagę. I tsh zrobilam zupełnie przypadkowo bo poszłam sobie zrobić wyniki i o... wyszło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ludzie najczęściej zdają sobie sprawę, że mają jedno życie gdy już je prawie przeżyli...

Edytowane przez freddy296
Czas edycji: 2017-11-18 o 21:49
freddy296 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 22:23   #4856
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Oj żeby się dało
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 23:35   #4857
pajeczyna
Zadomowienie
 
Avatar pajeczyna
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: neverland
Wiadomości: 1 535
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Cytat:
Napisane przez freddy296 Pokaż wiadomość
Skąd wiesz jak smakuje woda pp umyciu podłóg bo mnie do głowy nie przyszło smakowac haha ale wiem co Ci chodzi po głowie. Umiesz robić torty??? Pochwal się... pstryknij jakas fotke

Mnie rosół reż raz wyjdzie raz nie,ale mimo to gotuje co sobotę i chłopaki moje jedzą i nie marudzą. Z resztą jakby spróbowali marudzić to następnym razem dałabym im zupkę chińska i to jeszcze w paczce żeby sobie sami zrobili, a ze jedno i drugie lewe do gotowania to by jedli suchy makaron





Pajeczynka - no ja w ogóle niby tez mam hasimoto. Stwierdzone od sierpnia bo i od sierpnia dowiedziałam się o niedoczynnosci. Co prawda mam Subkliniczna niedoczynnosc ale już musiałam brać hormon jak się wygadalam lekarzowi ze planuje mieć dzidzie a przy staraniach TSH musi być niskie. Teraz biorę 70 i ważę podobnie bo 50 ale to było 3 tyg temu. A Dzidzia domaga się am am... także 50 chyba już przekroczylam

Miałaś jakieś objawy niedoczynnosci i hasimoto? Bo ja nigdy nie narzekalam na zdrowie. Ani na wagę. I tsh zrobilam zupełnie przypadkowo bo poszłam sobie zrobić wyniki i o... wyszło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mialam jednoczesnie rozpoznana i celiakie i Hashimoto, takze ciezko mi powiedziec ktore objawy byly zalezne od ktorej choroby, bo zadne nie sa specjalnie specyficzne. Byłam ciagle zmęczona, zasypialam gdzie sie dalo, wypadaly mi wlosy, nie bylam w stanie sie niczego a mialam wymagajace studia, wiec to byl chyba moj najwiekszy problem, mialam nawracajace afty (to raczej celiakia) i obolale miesnie lydek i bylam placzliwa i smutna.

Ale od kiedy sie lecze juz taka nie jestem, takze dobrze jest poznac swojego wroga, bo teraz jestem zupelnie innym czlowiekiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pajeczyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-19, 06:27   #4858
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 051
Mamy czerwcowe 2018

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Rozumiem panikę aż za dobrze, ale jestem pewna ze wszystko z waszym Bablem jest w porządku NT jakie?
NT =1,9mm
Nosek jest bo go widzieliśmy tylko mało uwapniony przynajmniej z perspektywy w której był bąbel. Nie chciał się inaczej obrócić.

No nic staram się narazie nie świrować, R. mnie cały czas utwierdza w przekonaniu ze będzie Ok. Będę szukać drugiego lekarza żeby to sprawdzić w tym tygodniu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25
Czas edycji: 2017-11-19 o 06:28
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-19, 06:58   #4859
karolson
Zakorzenienie
 
Avatar karolson
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 039
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Co do rosolu to proporcje wody chyba nie sa az tak wazne, ja jednak proponowalabym nie dolewac wody. Najwazniejsze jest zeby sie gotował dlugo i na malym gazie zeby bulgotal delikatnie no i duzo warzyw koniecznie i ja daje rozne rodzaje miesa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:53 ---------- Poprzedni post napisano o 07:52 ----------

[1=6335951a6f2125013706eea 4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9 a0ad25;78937256]NT =1,9mm
Nosek jest bo go widzieliśmy tylko mało uwapniony przynajmniej z perspektywy w której był bąbel. Nie chciał się inaczej obrócić.

No nic staram się narazie nie świrować, R. mnie cały czas utwierdza w przekonaniu ze będzie Ok. Będę szukać drugiego lekarza żeby to sprawdzić w tym tygodniu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:56 ---------- Poprzedni post napisano o 07:53 ----------

Cytat:
Napisane przez ladyroses Pokaż wiadomość
Zmienię temat.
Co roku 6 grudnia organizujemy rodzinne Mikołajki. I zawsze kupujemy sobie coś drobnego. Powiedzcie czy by was ucieszyło jako drobiazg:
1. Kubek świąteczny plus herbata świąteczna np teekane.
2. Coś słodkiego małego np gwiazdka ferrero rocher plus mała świeczka
3. Świąteczne skarpetki plus czekolada. Nie jest to wiocha że skarpety?
4. Świąteczne żele pod prysznic?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
1 i 3❤

Fajny kubek i skarpety to standardowe dodatki ja czesto kupuje i sie smiejemy ze zawsze sie przydadza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:58 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------

Cytat:
Napisane przez pacia91 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny
Już nic więcej nie czytam. Nie sądziłam, że w miesiąc tak szybko mi spadnie TSH bo ostatnio miało tendencje wzrostową.
Dobrze, że nie muszę czekać długo na wizytę. Jestem mile zaskoczona szybka reakcja Luxmedu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez korzystam z luxmedu. Nauczylam sie ze wszystko zalezy od osoby na ktora sie trafi np na infolini czy w przychodni wiec jak nie drzwiami to oknem. Do mojej gin niema terminow wogole wiec zawsze chodze na dodatkowe raz chyba sie zwolnilo z dnia na dzien.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
F I L I P 22-08-2013
karolson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-19, 07:43   #4860
pacia91
Wtajemniczenie
 
Avatar pacia91
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 340
Dot.: Mamy czerwcowe 2018

Cytat:
Napisane przez pajeczyna Pokaż wiadomość
Ja mialam jednoczesnie rozpoznana i celiakie i Hashimoto, takze ciezko mi powiedziec ktore objawy byly zalezne od ktorej choroby, bo zadne nie sa specjalnie specyficzne. Byłam ciagle zmęczona, zasypialam gdzie sie dalo, wypadaly mi wlosy, nie bylam w stanie sie niczego a mialam wymagajace studia, wiec to byl chyba moj najwiekszy problem, mialam nawracajace afty (to raczej celiakia) i obolale miesnie lydek i bylam placzliwa i smutna.

Ale od kiedy sie lecze juz taka nie jestem, takze dobrze jest poznac swojego wroga, bo teraz jestem zupelnie innym czlowiekiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie było dokładnie tak samo, no może poza aftami ale wszystko zaczęło się od podejrzenia niedoczynności z Hashimoto i celiakii. Co do tarczycy podejrzenia się sprawdziły, cieliakię wykluczyłam. Ale to ile wtedy wydałam prywatnie na badania to masakra...

Cytat:
Napisane przez karolson Pokaż wiadomość
Tez korzystam z luxmedu. Nauczylam sie ze wszystko zalezy od osoby na ktora sie trafi np na infolini czy w przychodni wiec jak nie drzwiami to oknem. Do mojej gin niema terminow wogole wiec zawsze chodze na dodatkowe raz chyba sie zwolnilo z dnia na dzien.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do tych lekarzy do których chodzę też wiecznie nie ma wolnych terminów, ale zawsze jakoś udaje mi się wcisnąć. Lepsze to niż NFZ, w którym nigdy bym się nie doczekała tych wizyt, które odbyłam odkąd jestem w Luxmedzie. A mogę śmiało powiedzieć, że korzystam regularnie
__________________
Szczęście rodzi się w brzuszku
pacia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-20 13:20:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:53.