mam już dość - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-12-27, 14:45   #1
galazka_123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 26

mam już dość


cześć
muszę się wygadać komuś "z zewnątrz" bo chyba zwariuję. Jestem na początku 4 miesiąca ciąży. Niedawno dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie będzie chłopiec. I jak byliśmy w wigilię u moich rodziców to im powiedzieliśmy jaka płeć prawdopodobnie będzie i że będzie miał na imię Euzebiusz. Ojciec aż dziwne powiedział że to nasza decyzja i jak takie się nam podoba to OK, a moja mama od razu wyjechała z tekstem: "noo na pewno ja się nie zgadzam" to powedziałam że to jest nasze dziecko i my podejmiemy decyzję jak będzie mieć na imię, to mi powiedziała: "ale mój wnuk i ja się nie zgadzam" to usłyszała ze to mój mąż pójdzie zgłosić do urzędu dziecko a nie ona to już nie wiedziała do czego się dopieprzyć. Po jakimś tam czasie już po kolacji wigilijnej tak rozmawialiśmy z rodzeństwem i z nimi i powiedziałam jej że w przyszłym roku chcielibyśmy pójść na sylwestra i czy by nam parę godzin przybawiła bo oni i tak nigdzie nie chodzą to uszłyszeliśmy: "noo pewnie wy pójdziecie hulać a ja wam dziecko w domu będe pilnować" to usłyszała ode mnie w odpowiedzi że jak ona będzie mieć problem żeby zostać parę godzin z własnym wnukiem to zostawimy u teściowej która zostanie bez problemu... Już mam dość... Wiecznie jej coś nie pasuje... Jak się przygotowywaliśmy do ślubu to jej nie pasowało że sobie wymyśliliśmy niebieskie kwiatki i że chcemy jechać maluchem bo co ludzie powiedzą, kupiliśmy mieszkanie ale wcześniej sie nasłuchaliśmy po co nam ten kredyt jak moglibyśy u nich mieszkać (w jednym pokoju ściana z nimi bo parter wziął brat a piętro jest ich) i ironiczne teksty wali do sióstr "no oni biorą kredyt na 25 lat", teraz jej nie pasuje imię dla dziecka ja wiem że jej o to chodzi że nie chcieliśmy z nimi zamieszkać bo by miała kim robić a takto wszystko musi sama
galazka_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-27, 16:45   #2
aninudy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 809
Dot.: mam już dość

Trolllllll

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aninudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-27, 16:57   #3
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 294
Dot.: mam już dość

Euzebiusz? Weź już nie trolluj...
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-27, 17:13   #4
galazka_123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 26
Dot.: mam już dość

Cytat:
Napisane przez Aelora Pokaż wiadomość
Euzebiusz? Weź już nie trolluj...
w czym masz problem z tym imieniem? nam z mężem się podoba a jak komuś nie to nie mój problem
galazka_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-27, 17:24   #5
GangstaBaby
BLACK&WHITE
 
Avatar GangstaBaby
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: UE
Wiadomości: 633
Dot.: mam już dość

Jeśli nie trolujesz, to może przemyślcie to imię jeszcze raz? Widzisz sama, jak ludzie na nie reagują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
GangstaBaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-27, 17:42   #6
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 529
Dot.: mam już dość

Imię jak imię. Jeśli chodzi o matkę: rób swoje, reaguj asertywnie (w sumie w przykładach, które podałaś zareagowałaś prawidłowo). Jeśli to nie pomaga - komunikuj, co Ci nie pasuje i ograniczaj kontakt, skoro druga strona nie reaguje.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-27, 18:12   #7
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: mam już dość

Euzebiusz Smolarek od razu mi przychodzi na myśl. Więc imię noszone nawet przez kogoś z osiągnięciami (zdaje się piłkarz). Przyzwyczają się.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-12-27, 19:41   #8
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: mam już dość

Imię jest paskudne, ale są gorsze. Powiedz matce, że jak jeszcze pogada, to będzie Alfons. Od razu Zebek się spodoba.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-27, 20:25   #9
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: mam już dość

Można mówić Ebi i już nie ma tragedii takie im się podoba i spoko. Na pewno bym nie powiedziała że paskudne.

Olej matke, jesteś dorosła i możesz sama ogarniać życie. Dziecka ci pilnować nie musi, ma takie prawo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-27, 21:10   #10
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 575
Dot.: mam już dość

Szczerze to się nie dziwię. Skrzywdzisz dziecko takim imieniem.

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Dziecka ci pilnować nie musi, ma takie prawo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W punkt.
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-27, 21:19   #11
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 444
Dot.: mam już dość

Imie niestety paskudne szkoda dzieciaka szczegolnie jak mieszkacie na jakims zadupiu dzieciak bedzie wysmiewany przez kolegow
Skoro nie chcesz zeby matka sie wtracala a tesciowa chetnie przypilnuje to po co sie jej pytasz ?

Edytowane przez xfrida
Czas edycji: 2023-12-28 o 01:25
xfrida jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-12-27, 21:50   #12
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: mam już dość

Nie bądź wredna. Euzebiusz, to imię dla starego chłopa, a nie małego dzieciątka.
Jeśli tak bardzo Was oczarowało, to niech Twój mąż sam zmieni imię na Euzebiusza, albo Ty na Euzebię, a dzieciakowi dajcie szanse na normalne dzieciństwo. Zmiana imienia, to nie lot w kosmos.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-28, 06:02   #13
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: mam już dość

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Nie bądź wredna. Euzebiusz, to imię dla starego chłopa, a nie małego dzieciątka.
Jeśli tak bardzo Was oczarowało, to niech Twój mąż sam zmieni imię na Euzebiusza, albo Ty na Euzebię, a dzieciakowi dajcie szanse na normalne dzieciństwo. Zmiana imienia, to nie lot w kosmos.
Świetny pomysł. Euzebia bardzo pasuje do Autorki.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-28, 08:23   #14
35d61d65f960b613215caf99f50a718a2ae5d517_6594a4cb428ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2023-11
Wiadomości: 31
Dot.: mam już dość

Euzebiusz

Matka nie ma obowiązku bawić ci dziecka.
35d61d65f960b613215caf99f50a718a2ae5d517_6594a4cb428ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-28, 09:23   #15
filmo24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 4
Dot.: mam już dość

Czasem trzeba iść na kompromis ..
filmo24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-28, 12:24   #16
Alegory
Raczkowanie
 
Avatar Alegory
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 269
Dot.: mam już dość

Twojej mamie nie muszą się podobać Twoje pomysły na życie, imię dla dziecka ani kwiatki na ślubie. Serio, można z tym żyć.
W gruncie rzeczy nie wiem, czego "masz dość". Tego, że Twoja mama ma inną opinię, niż Ty? Ma do tego prawo.
Alegory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-28, 14:55   #17
galazka_123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 26
Dot.: mam już dość

Cytat:
Napisane przez Alegory Pokaż wiadomość
Twojej mamie nie muszą się podobać Twoje pomysły na życie, imię dla dziecka ani kwiatki na ślubie. Serio, można z tym żyć.
W gruncie rzeczy nie wiem, czego "masz dość". Tego, że Twoja mama ma inną opinię, niż Ty? Ma do tego prawo.
A tego,że ona neguje każdy nasz pomysł. Ślub i wesele mieliśmy organizować według ich widzimisie bo "co ludzie powiedzą", oczywiście i tak w większości postawiliśmy na swoim. Kupiliśmy mieszkanie to też źle bo po co nam ten kredyt, lepiej jakbyśmy u nich mieszkali, mieszkanie też za małe (50 m2) bo jak my się tam pomieścimy z dziećmi. Przyszli obejrzeć jak wykończyliśmy to meble do kuchni też zaczęli komentować że źle że czarne bo na czarnym widać brud. A jeżeli chodzio imię, to jeszcza zanim zaszłam w ciążę to miał być Mikołaj to było co to za imię
galazka_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-28, 16:53   #18
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: mam już dość

Cytat:
Napisane przez galazka_123 Pokaż wiadomość
A tego,że ona neguje każdy nasz pomysł. Ślub i wesele mieliśmy organizować według ich widzimisie bo "co ludzie powiedzą", oczywiście i tak w większości postawiliśmy na swoim. Kupiliśmy mieszkanie to też źle bo po co nam ten kredyt, lepiej jakbyśmy u nich mieszkali, mieszkanie też za małe (50 m2) bo jak my się tam pomieścimy z dziećmi. Przyszli obejrzeć jak wykończyliśmy to meble do kuchni też zaczęli komentować że źle że czarne bo na czarnym widać brud. A jeżeli chodzio imię, to jeszcza zanim zaszłam w ciążę to miał być Mikołaj to było co to za imię
No to nic im nie opowiadaj, nie zapraszaj
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-28, 17:00   #19
magdalenaCat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 377
Dot.: mam już dość

Przemysł to imię bo jest oryginalne na polskie standardy i dziecko może być wysmiewane.

Co do Smolarka to nawali go tak po piłkarzu Eusebio. Zarówno stary jak i młody Smolarek są piłkarzami wiec u niego to się broni, zwlaszcza ze oni na co dzień mieszkają w Holandii.
magdalenaCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-12-28, 18:44   #20
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 294
Dot.: mam już dość

No syn może mieć ciężko w szkole i nie tylko z takim imieniem, bo jest ono po prostu rzadkie, dziwne i przestarzałe. Nie liczy się tylko to co Wam się podoba jako rodzicom, bo to młody będzie użerać się z tym imieniem. I mam nadzieję, że do takiego imienia macie chociaż jakieś sensowne, poważne nazwisko, bo jeśli wyjdzie np. Euzebiusz Kiełbasa albo Psikuta (bez s) to podwójny przypał.
Co do mamy, to wydaje się bardzo toksyczna i apodyktyczna. Skoro na każdym kroku ignoruje Wasze stanowisko, podważa każdą Waszą decyzję pozostaje stopniowo odseparować się.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-28, 19:02   #21
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: mam już dość

A ile Ty masz lat że musisz każdą decyzję konsultować z matką? Jesteś dorosła, masz swoją rodzinę, swoje życie. Rób tak jak chcesz a jej nic nie opowiadaj. Kontakty ogranicz do niezbędnego minimum.

No cóż jedni nazywają dziecko Ettiennette a inni Euzebiusz. Jedni i drudzy raczej nie myślą o dobru dziecka tylko o własnym widzimisię. A dziecko zapewne z takiego imienia nie będzie zadowolone.
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-28, 19:17   #22
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: mam już dość

Cytat:
Napisane przez magdalenaCat Pokaż wiadomość
Przemysł to imię bo jest oryginalne na polskie standardy i dziecko może być wysmiewane.

Co do Smolarka to nawali go tak po piłkarzu Eusebio. Zarówno stary jak i młody Smolarek są piłkarzami wiec u niego to się broni, zwlaszcza ze oni na co dzień mieszkają w Holandii.
Dziecko może być wyśmiewane z tylu powodów, że... Nie ma co przesadzać. Z tego samego powodu niektórzy szczują na chrzczenie dzieci "bo może być wyśmiewane". Gdy pracowałam w szkole, to na liście były takie imiona, że głowa mała. Teraz panuje duża różnorodność.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-28, 19:19   #23
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: mam już dość

Teraz jest moda na starodawne imiona. Nawet nie tylko Helena, Stanisław, ale Konstancja, Anastazja. Mimo to Euzebiusz nadal brzmi dla mnie źle. Może lepiej Maksymilian?
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2023-12-28 o 19:21
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-28, 19:23   #24
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: mam już dość

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Teraz panuje duża różnorodność.
Może rzeczywiście tak jest i za dziesięć, dwadzieścia lat ludzi nie będzie dziwić takie imię.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-28, 19:30   #25
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: mam już dość

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Może rzeczywiście tak jest i za dziesięć, dwadzieścia lat ludzi nie będzie dziwić takie imię.
Jeżeli nie ma się w życiu innych zajęć, niż zdziwienie czyimś imieniem...
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-30, 07:43   #26
ColourTheSmallOne
Rozeznanie
 
Avatar ColourTheSmallOne
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 600
Dot.: mam już dość

Cytat:
Napisane przez GangstaBaby Pokaż wiadomość
Jeśli nie trolujesz, to może przemyślcie to imię jeszcze raz? Widzisz sama, jak ludzie na nie reagują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. Okropne imię, biedne dziecko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------

Cytat:
Napisane przez galazka_123 Pokaż wiadomość
w czym masz problem z tym imieniem? nam z mężem się podoba a jak komuś nie to nie mój problem
Może dobro dziecka powinniście brać pod uwagę, a nie swój hmmm oryginalny gust

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
When you have built a satisfying relationship with yourself, then you have something of great worth to share with others.

Zdarza mi się zmieniać niektóre drobne fakty w moich postach, żeby nie zostać rozpoznaną.
ColourTheSmallOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-30, 09:54   #27
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 444
Dot.: mam już dość

Cytat:
Napisane przez ColourTheSmallOne Pokaż wiadomość

[/COLOR]Może dobro dziecka powinniście brać pod uwagę, a nie swój hmmm oryginalny gust

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie
Skoro wiekszosc ludzi reaguje negatywnie na ten wybor to moze trzeba go przemyslec,rozumiem chec bycia originalnym ale cene za ta orginalnosc bedzie placic zywy człowiek
__________________
z wizazem od 12.2004

Edytowane przez xfrida
Czas edycji: 2023-12-30 o 09:55
xfrida jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-30, 14:24   #28
Bruma_w_Hogsmeade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 211
Dot.: mam już dość

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Dziecko może być wyśmiewane z tylu powodów, że... Nie ma co przesadzać. Z tego samego powodu niektórzy szczują na chrzczenie dzieci "bo może być wyśmiewane". Gdy pracowałam w szkole, to na liście były takie imiona, że głowa mała. Teraz panuje duża różnorodność.
Tylko, że to ty przesadzasz, ale w drugą stronę. Po co robić dziecku pod górkę.
Bruma_w_Hogsmeade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-30, 15:24   #29
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 243
Dot.: mam już dość

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Z tego samego powodu niektórzy szczują na chrzczenie dzieci "bo może być wyśmiewane".
Chyba na niechrzczenie?
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-30, 17:07   #30
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: mam już dość

Cytat:
Napisane przez Hermiona83 Pokaż wiadomość
Chyba na niechrzczenie?

Tak, oczywiście, masz racje. Pomieszałam dwie myśli, a oczywiście chodziło o napastliwe namawianie, czy wręcz szantażowanie, aby dziecko ochrzcić. Nawet w moim otoczeniu padały argumenty, że "bo dziecko może mieć potem problemy".
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-30 18:07:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:11.