Nadwaga u niemowlaka i częste pobudki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-03, 00:19   #1
TropicalEscape
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 45

Nadwaga u niemowlaka i częste pobudki


Proszę o pomoc. Moj syn ma 4,5 miesiąca. Lekarz stwierdził u niego nadwagę, waży 9kg. Nie wiem skąd wzięła się u niego taka waga, i ja i mąż jesteśmy szczupli. Mały jest rownież wyjątkowo długi jak na swój wiek. Syna karmiłam wyłącznie piersią, w odstępach średnio co 3 godziny, tylko z jednej piersi przez maksymalnie 5 minut. W nocy nawet rzadziej. Lekarz zalecił zredukowanie ilości karmien i nie karmienie dziecka w nocy. Chciałam zacząć delikatnie - usuwając jedno karmienie nocne. Niestety od tamtej pory zaczął sie koszmar. Nie pomagało podawanie wody, tulenie, kolysanie, spiewanie, klepanie po pleckach. Syn zaczął budzić się co 40 minut. Wcześniej mieliśmy pobudki o 12:00, 3:00 i 6:00. Od dwóch tygodni jest tylko gorzej. Pobudki są nawet co 15 minut, przeraźliwy płacz. Usypia i za moment znów sie budzi. Stwierdziłam, ze nie bede dziecka męczyć i przywrócę mu to jedno nocne karmienie, niestety to nie pomogło! Nadal jest to samo. Proszę oszczędźcie sobie komentarzy, ze skoro dziecko sie budzi co 15 min to widocznie tyle potrzebuje/chce sie przytulić. Od dwóch tygodni prawie nie śpię, jesli tak dalej pójdzie to zamkną mnie w zakładzie psychiatrycznym. Dodam ze nie mamy problemu z drzemkami w dzien, mały spi 2-3 razy po 60-90 min. Zasypia sam w łóżeczku.
Pomocy! Jak moge pomoc mojemu synkowi i sobie? Co moze byc przyczyna?

Zdesperowana mama


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
TropicalEscape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-03, 00:39   #2
Cierpliwosc
Zadomowienie
 
Avatar Cierpliwosc
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 596
Dot.: Nadwaga u niemowlaka i częste pobudki

Proponuję najpierw zmienić pediatrę. Dziecka karmionego piersią nie da się przekarmić!!! Nadwaga stwierdzona u 4miesięcznego malucha? Gdzie się taki lekarz uchował?
Nie napisałaś ile mały ważył przy urodzeniu, ale mniemam że więcej niż 3kg i piszesz, że długi jest, więc nie martw się, tylko ciesz, ze zdrowo rośnie.
A co do nocek... Po I najtrudniejsze wyluzuj, nie stresuj się gadaniem lekarza i podążaj za dzieckiem, po II sprawdź czy na ten etap nie przypada jakiś skok rozwojowy, po III módl się, żeby to było spowodowane skokiem i minęło po IV weź dziecko do łóżka, może z Wami pośpi dłużej, po V karm na żądanie, po VI posłuchaj ciotek dobra rada i sprawdź czy mu zęby nie idą, jeśli tak to żel na dziąsła,a czasem nawet paracetamol, po VII śpij w dzień razem z nim
W wolnej chwili kup/wypożycz książkę Gonzaleza "Moje dziecko nie chce jeść", przeczytaj, a potem pożycz temu pediatrze od nadwagi

Życzę lepszych nocy i dobrego pediatry!
__________________
"Gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka (...)
nikt nikomu nie byłby potrzebny."
[ks. J.Twardowski]
Cierpliwosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-03, 08:07   #3
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Nadwaga u niemowlaka i częste pobudki

Też pierwszy raz słyszę o nadwadze u dziecka kp :/
Dziecko wkrótce będzie się więcej ruszać, obracać, siadać, wstawać, waga się ustabilizuje. Na pewno nie ograniczałabym kp.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-04, 09:39   #4
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Nadwaga u niemowlaka i częste pobudki

Straszne naprawdę straszne te rady pediatry!!! Nie likwiduj nocnych karmień, czy Ty byś mogła spać gdybyś była głodna, lub chciałoby Ci się pić?
Zmniejszenie karmień w dzień działa tak samo, jeśli przez cały dzień dziecko zje za mało, to może się budzić w nocy.

Nie ma czegoś takiego jak nadwaga u niemowlaka i to karmionego piersią! Dziecko je tyle, ile potrzebuje. 4,5 miesięczniak nie jest mobilny, więc i nie ma jak spalać tego, co je.

A waga urodzeniowa byla jaka? Na którym centylu jest? Wyniki badań są dobre?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-04, 10:14   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Nadwaga u niemowlaka i częste pobudki

Zgadzam się, natomiast dla pewności czy wszystko ok sprawdziłabym poziom cukru.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-04, 12:51   #6
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Nadwaga u niemowlaka i częste pobudki

U dzieci karmionych piersią nie ma nadwagi, oczywiście mogą być one pulchne ale to nic nie znaczy. Ja bym zmieniła pediatre. Karm jak najdłużej a wyjdzie to jak najlepiej. Są nawet artykuły ze dzieci kp mają mniejsze problemy w późniejszym życiu z utrzymaniem wagi.
Jak zacznie chodzic/raczkowac itp to waga sama zleci

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-05, 15:03   #7
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Nadwaga u niemowlaka i częste pobudki

Przeczuwam że mama tego pediatrę spotkała nie w Polsce.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-08, 20:32   #8
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Nadwaga u niemowlaka i częste pobudki

Napisz jakie wymiary ma dziecko teraz i przy urodzeniu. Oblicz BMI i sprawdź siatki. Sama waga nie świadczy o niczym. Dziecko ma ważyć odpowiednio do swojej długości a nie do wieku, liczą się proporcje.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 23:28   #9
TropicalEscape
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 45
Dot.: Nadwaga u niemowlaka i częste pobudki

Dziękuje dziewczyny. Sprawdzałam siatki, we wzroście mały jest na górnej granicy a waga je przekracza.
Tak, niestety nie mieszkamy w Polsce. W poniedziałek wybieram sie do innego lekarza


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
TropicalEscape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 14:23   #10
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Nadwaga u niemowlaka i częste pobudki

Budzi sie tak często bo jest głodny a Ty nie dajesz mu jeść.

Pediatra to jakiś oszołom - olej jego chore rady i karm małego "na żądanie" dalej, dzieci karmione piersią przybierają skokowo a nie wg. tabelki
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-09 15:23:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:31.