Rozstać się ? Czy ratować ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-12-22, 13:45   #1
Marcelina98Marcelina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 1

Rozstać się ? Czy ratować ?


Jestem z moim facetem 4 lata, posiadam z poprzedniego związku syna który ma obecnie 7 lat, syn nie utrzymuje kontaktu z biologicznym ojcem ( zadzwoni raz na rok albo się zobaczą na weekend raz na rok ).
Syna od samego początku sama wychowywałam aż do czasu kiedy się nie wprowadziłam do obecnego partnera ( mieszkamy dwa lata ).
Na początku miedzy synem a partnerem nie było kłótni, do niedawna.
Zaczęło się od głupich żartów np że partner zamontuje synowi kamerę w pokoju, co rozdrażniło syna i tak powstała kłótnia, do rządzenia synem żeby wszystko co dotknie po sobie posprzątał bo ma już 7 lat w tym problem że było to za surowe na każdym kroku syn miał chodzić jak w zegarku, po wyzwiska że partner go tylko toleruje bo mnie kocha, że gdyby nie on to by nie miał gdzie iść bo ojciec go nie chce, aż po głupie żarty że jest brudny bo ma ciemną karnacje i o wiele gorsze rzeczy. Jestem na takim etapie swojego życia że ciężko mi ciągle jedno i drugie pouczać i uspokajać a wiem że powinnam stać murem za synem. Dlatego chciałabym usłyszeć wypowiedzi osób trzecich na ten temat.
Marcelina98Marcelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-22, 14:36   #2
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Rozstać się ? Czy ratować ?

Uciekaj, typ zniszczy życie Tobie i przede wszystkim Twojemu synowi. Jeśli zostaniesz z nim, to pokażesz synowi, że każdy może nim pomiatać i nie szanować, skoro najważniejsza osoba w jego życiu (mama) pozwala na ten stan rzeczy poprzez wprowadzenie do jego życia człowieka, który stosuje przemoc (psychiczną, słowną, emocjonalną) wobec jej dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-22, 14:47   #3
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 292
Dot.: Rozstać się ? Czy ratować ?

Totalnie nieakceptowalne zachowanie, partner chce ustawiać życie Twojego syna oraz Twoje. Pewnie że powinnaś stać po stronie własnego dziecka, ono nie jest niczemu winne i będzie przy Tobie, a facet za chwilę może wykręcić jakiś numer i sama będziesz miała go dosyć. Trochę przeraża mnie ten wpis, bo za każdym razem gdy wypływa w mediach historia znęcania się konkubenta nad dzieckiem zastanawiam się "a gdzie była matka? dlaczego pozwalała jakiemuś fagasowi niszczyć jej dziecko?". U Was nie ma takich drastycznych historii, ale bierność i "uspokajanie" dorosłego faceta żeby odpuścił małemu chłopcu są tragiczne.
Aelora jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-22, 15:18   #4
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Rozstać się ? Czy ratować ?

Ja również mieszkam z partnerem oraz córka z poprzedniego związku i o ile rozumiem, że sprzeczki się zdarzają, ale na pewno nie pozwoliłabym na coś takiego. Problemem jest że mieszkacie u niego i on jest z pozycji „siły”, więc ewentualne rozstanie będzie bardziej problematyczne, natomiast na pewno poważnie bym je rozważała jeśli pomimo rozmów sytuacja nie ulega poprawie. Chroń swoje dziecko, facet jest albo go nie ma, dziecko będziesz mieć zawsze


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-22, 15:23   #5
nicosadio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 5
Dot.: Rozstać się ? Czy ratować ?

Wraz z upływem czasu problem będzie się tylko nasilał, wybór więc zależy od Ciebie..
nicosadio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-22, 16:27   #6
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 236
Dot.: Rozstać się ? Czy ratować ?

Cytat:
Zaczęło się od głupich żartów np że partner zamontuje synowi kamerę w pokoju, co rozdrażniło syna i tak powstała kłótnia, do rządzenia synem żeby wszystko co dotknie po sobie posprzątał bo ma już 7 lat w tym problem że było to za surowe na każdym kroku syn miał chodzić jak w zegarku, po wyzwiska że partner go tylko toleruje bo mnie kocha, że gdyby nie on to by nie miał gdzie iść bo ojciec go nie chce, aż po głupie żarty że jest brudny bo ma ciemną karnacje i o wiele gorsze rzeczy. Jestem na takim etapie swojego życia że ciężko mi ciągle jedno i drugie pouczać i uspokajać a wiem że powinnam stać murem za synem. Dlatego chciałabym usłyszeć wypowiedzi osób trzecich na ten temat.
7 latek ma prawo zachowywać się mniej racjonalnie, czy kręcić dramy. Wielolatek konkubent już nie. Wyjaśniłabym typa szybko by trzymał paszczę na kłódkę w stosunku do mojego dziecka. W zegarku niech chodzi sobie sam.

Cytat:
partner go tylko toleruje bo mnie kocha, że gdyby nie on to by nie miał gdzie iść bo ojciec go nie chce, aż po głupie żarty że jest brudny bo ma ciemną karnacje i o wiele gorsze rzeczy.
O te gorsze nawet nie pytam. Tylko o to co zacytowane miałby u mnie taką inbę że odlot. Jakby mi dowalał sie do dziecka z takimi tekstami to miałby wilczy bilet. Nieźle sobie dałaś wejść na głowę, portki ważniejsze od syna. Pouczać starego konia by nie jechał młodemu od brudasów albo że nie miałby gdzie iść bo nikt go nie chce i gdyby nie kąkubęt wspaniały. Przepraszam, jak dla mnie przyzwalasz na grubą patolę.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-22, 23:25   #7
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 236
Dot.: Rozstać się ? Czy ratować ?

_

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2023-12-22 o 23:30
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-12-23, 12:02   #8
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Rozstać się ? Czy ratować ?

Cytat:
Napisane przez Marcelina98Marcelina Pokaż wiadomość
po wyzwiska że partner go tylko toleruje bo mnie kocha, że gdyby nie on to by nie miał gdzie iść bo ojciec go nie chce, aż po głupie żarty że jest brudny bo ma ciemną karnacje i o wiele gorsze rzeczy
serio po takich tekstach Ty się jeszcze zastanawiasz?
Ten typ do 7-latka wali jakąś ostrą przemoc, na dokładkę jeszcze zabarwioną rasizmem, chcesz, żeby Twój dzieciak miał kogoś takiego za wzór do naśladowania?
jak najszybciej się odetnij, inaczej Twój syn albo wyrośnie na kogoś podobnego albo będzie mieć poważne problemy psychiczne w wieku nastoletnim
nic tylko współczuć małemu
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-23, 12:14   #9
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Rozstać się ? Czy ratować ?

Twój partner jest obrzydliwym rasistą w stosunku do twojego syna, co tu dalej komentować? Okropny typ
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-23, 12:43   #10
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Rozstać się ? Czy ratować ?

Nie wiem serio o co i po co tu pytać. Sama powinnaś wiedzieć co masz robić, przede wszystkim jako matka.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-23, 13:29   #11
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Rozstać się ? Czy ratować ?

Biedny dzieciak. Nie dość, że ojciec ma go w pompie, to na dokładkę w domu ma taki syf. Zastanów się nad sobą do jakich facetów Cię ciągnie, bo co jeden, to gorszy. Sobie możesz marnować życie, duża jesteś, ale dzieciaka szkoda, bo jest skazany na Twoje wybory.

Wysłane z mojego M2006C3LG przy użyciu Tapatalka
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-12-23, 13:42   #12
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: Rozstać się ? Czy ratować ?

Ale nad czym Ty się zastanawiasz? Facet krzywdzi Twoje dziecko, znęca się nad nim psychicznie. Masz gdzie się wyprowadzić (chociażby tymczasowo)? Masz kogoś kto pomoże Ci w wyprowadzce?
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-23, 23:22   #13
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 082
Dot.: Rozstać się ? Czy ratować ?

To że się czepia o bałagan to jedno, ale to że rzuca rasistowskie teksty i niedopuszczalne insynuacje o tym, że nie będzie miał gdzie iść, to drugie. Nawet nie wiem czy bym traciła energię na rozmowę z partnerem - No chyba, że bardzo ostrą i jedyną. A tak to do widzenia, niech spada, nie może tak mówić do Twojego dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-24, 00:05   #14
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Rozstać się ? Czy ratować ?

Cytat:
Napisane przez Marcelina98Marcelina Pokaż wiadomość
Jestem z moim facetem 4 lata, posiadam z poprzedniego związku syna który ma obecnie 7 lat, syn nie utrzymuje kontaktu z biologicznym ojcem ( zadzwoni raz na rok albo się zobaczą na weekend raz na rok ).
Syna od samego początku sama wychowywałam aż do czasu kiedy się nie wprowadziłam do obecnego partnera ( mieszkamy dwa lata ).
Na początku miedzy synem a partnerem nie było kłótni, do niedawna.
Zaczęło się od głupich żartów np że partner zamontuje synowi kamerę w pokoju, co rozdrażniło syna i tak powstała kłótnia, do rządzenia synem żeby wszystko co dotknie po sobie posprzątał bo ma już 7 lat w tym problem że było to za surowe na każdym kroku syn miał chodzić jak w zegarku, po wyzwiska że partner go tylko toleruje bo mnie kocha, że gdyby nie on to by nie miał gdzie iść bo ojciec go nie chce, aż po głupie żarty że jest brudny bo ma ciemną karnacje i o wiele gorsze rzeczy. Jestem na takim etapie swojego życia że ciężko mi ciągle jedno i drugie pouczać i uspokajać a wiem że powinnam stać murem za synem. Dlatego chciałabym usłyszeć wypowiedzi osób trzecich na ten temat.
Twój facet to pedofil że marzy mu się kamerka w pokoju dziecka?
Resztę to juz dziewczyny napisaly.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-24, 07:37   #15
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 441
Dot.: Rozstać się ? Czy ratować ?

Ohydny typ nie wiem nad czym ty sie zastanawiasz facet niszvzy twoje dziecko takie blizny zostaja na cale zyie
Jestem matka 2 dzieci moj maz nie jest ich ojcem nigdy nie wyzwal mojego dziecka nigdy nie komentowal glosno ich zachowan ,owszem mial uwagi ale omawialismy to razem i ja interweniowalam (rozmawialam z dzieckiem)jesli uznalam ze jego uwagi za sluszne
Jestes odpowiedzialna za rozwoj swojego syna pozostajac w tej relacji jestes wsplodpowiedzialna za jego krzywde i wszystko co go spotka w przyszlosci bo gwarantuje ci jesli nie odejdziesz bedziesz miec wielkie problemy z dzieckiem a on jeszcze wieksze ze soba w doroslym zyciu

Edytowane przez xfrida
Czas edycji: 2023-12-24 o 21:40
xfrida jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-26, 02:39   #16
Bruma_w_Hogsmeade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 211
Dot.: Rozstać się ? Czy ratować ?

On nie zaakceptował twojego dziecka, prawdopodobnie go wręcz nienawidzi. Nie rozumiem po co tacy ludzie jednak pakują się w związek, którego nie akceptują.
Bruma_w_Hogsmeade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-28, 12:35   #17
Alegory
Raczkowanie
 
Avatar Alegory
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 269
Dot.: Rozstać się ? Czy ratować ?

Bardzo współczuję Twojemu dziecku.

Zazwyczaj nie chcę sugerować rozwiązań, zwłaszcza tych ostatecznych. W tym jednak przypadku moja odpowiedź brzmi: rozstać się. I ratować: syna!
Alegory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-28, 20:11   #18
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 386
Dot.: Rozstać się ? Czy ratować ?

Cytat:
Napisane przez Marcelina98Marcelina Pokaż wiadomość
Jestem z moim facetem 4 lata, posiadam z poprzedniego związku syna który ma obecnie 7 lat, syn nie utrzymuje kontaktu z biologicznym ojcem ( zadzwoni raz na rok albo się zobaczą na weekend raz na rok ).
Syna od samego początku sama wychowywałam aż do czasu kiedy się nie wprowadziłam do obecnego partnera ( mieszkamy dwa lata ).
Na początku miedzy synem a partnerem nie było kłótni, do niedawna.
Zaczęło się od głupich żartów np że partner zamontuje synowi kamerę w pokoju, co rozdrażniło syna i tak powstała kłótnia, do rządzenia synem żeby wszystko co dotknie po sobie posprzątał bo ma już 7 lat w tym problem że było to za surowe na każdym kroku syn miał chodzić jak w zegarku, po wyzwiska że partner go tylko toleruje bo mnie kocha, że gdyby nie on to by nie miał gdzie iść bo ojciec go nie chce, aż po głupie żarty że jest brudny bo ma ciemną karnacje i o wiele gorsze rzeczy. Jestem na takim etapie swojego życia że ciężko mi ciągle jedno i drugie pouczać i uspokajać a wiem że powinnam stać murem za synem. Dlatego chciałabym usłyszeć wypowiedzi osób trzecich na ten temat.
O żesz, po takich tekstach do dziecka chwili bym się nie zastanawiała, tylko bez słowa spakowała siebie z synem i gościu tyle by nas widział. Wiedział na co się pisze. Nie pojmuję, jak można tak niszczyć młodziutką, kształtującą się psychikę. Okropność

Edytowane przez morning_coffee
Czas edycji: 2023-12-28 o 20:13
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-02, 12:07   #19
LadyPerry
Raczkowanie
 
Avatar LadyPerry
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 373
Dot.: Rozstać się ? Czy ratować ?

Cytat:
Napisane przez olkaaaa_s Pokaż wiadomość
uciekaj, typ zniszczy życie tobie i przede wszystkim twojemu synowi. Jeśli zostaniesz z nim, to pokażesz synowi, że każdy może nim pomiatać i nie szanować, skoro najważniejsza osoba w jego życiu (mama) pozwala na ten stan rzeczy poprzez wprowadzenie do jego życia człowieka, który stosuje przemoc (psychiczną, słowną, emocjonalną) wobec jej dziecka.

Wysłane z aplikacji forum wizaz
+1
LadyPerry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-01-10, 14:03   #20
Cordianka
Raczkowanie
 
Avatar Cordianka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 209
Dot.: Rozstać się ? Czy ratować ?

Wiej i nie niszcz życia swojemu dziecku.
Cordianka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-10 15:03:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:50.