Domowe sposoby na odżywienie włosów-watek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Co sądzicie o olejku rycynowym ?
Jest do niczego 21 26,58%
Wspaniale nabłyszcza włosy 24 30,38%
Poprawia kondycje włosów i przyspiesza ich wzrost 39 49,37%
Włosy są bardziej gęste 7 8,86%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 79. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-24, 06:16   #31
joasia25
Raczkowanie
 
Avatar joasia25
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 248
Dot.: ODŻYWKI DOMOWEJ ROBOTY-przepisy..

Cytat:
Napisane przez nimfetka
kup czarną rzepe,wyciśnij sok przez sokowirówkę radze(tak zrobiłam ostatnio)przed tem tarłam na tarce moje ręce były czerwnone szczypały.Dodaj kilka kropel olejku recynowego.Włosy mam jak nowo narodzone
Czy tę miksturę nakładamy na włosy czy na skórę głowy?? Ile czasu to trzymac??? czy w ciepłe (pod ręcznikiem)??? Zainteresowała mnie ta mikstura,oba składniki są podobno bardzo dobre na wzmocnienie włosów i zapobieganie wypadania.
joasia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 07:23   #32
Ewuńka
Rozeznanie
 
Avatar Ewuńka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 728
GG do Ewuńka
Dot.: ODŻYWKI DOMOWEJ ROBOTY-przepisy..

a ja wlasnie za chwilke naloze na glowe maseczke z olejku rycynowego, cytryny, zoltka i miodu i tak do 12 bede paradowala po domku
__________________




Ewuńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 07:39   #33
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: ODŻYWKI DOMOWEJ ROBOTY-przepisy..

Cytat:
Napisane przez Sardynka88
Anett a ten ocet winny to na co jest ? nabłyszcza, czy tez przyspiesza wzrost bo jestem ciekawa jego działania ;D
Jest on sustancja pochodzenia naturalnego, ktora faktycznie- zamyka łuski włosa, dzieki czemu staja się bardziej lsniące.
Działa tez lekko przeciwzapalnie
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 09:18   #34
Sardynka88
Raczkowanie
 
Avatar Sardynka88
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 194
Dot.: ODŻYWKI DOMOWEJ ROBOTY-przepisy..

heh, dzięki za odp.
__________________
born free,die free...
Sardynka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 14:58   #35
sadia
Raczkowanie
 
Avatar sadia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 325
Dot.: ODŻYWKI DOMOWEJ ROBOTY-przepisy..

ja slyszalam o takim sposobie:
wymieszac zoltko z bialkiem oraz kilkoma kroplami oleju rycynowego w jednej miseczce i umyc nim wlosy, a potem przeplukac woda z dodatkiem soku z cytryny
ja wyprobuje go dzisiaj, wiec skutki opisze pozniej, ale podobno robily tak kiedys cyganki
__________________
Zadbaj o swoje zdrowie krok po kroku!
http://badzzdrowa.blogspot.com/


..::Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę::..


sadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 12:26   #36
vivian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...
Wiadomości: 385
GG do vivian
Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

Załozyłam ten watek ze względu, na to, iz nie zawsze mamy czas iśc do drogerii i nie zawsze wiemy jaki odpowiedni preparat kosmetyczny pomoze nam na nasze włoski. Ja podziele się kilkoma dobrodziejstwami, licze równiez na waszą pomoc
Olejek rycynowy
jak działa:
rycyna to doskonały środek regenerujący. Wzmacnia strukture włosa, pomaga rozwiazac problem rozdwajających się końcówek, ratuje włosy zniszczone częstym farbowaniem.
Kompres regenerujący suche włosy:
zmieszaj łyżke oliwy, łyżeczkę soku z cytryny i dwie łyżki stołowe olejku rycynowego. Nałóz na suche włosy. Owiń je folią i ręcznikiem. Po dwóch godzinach dokładnie umyj głowę.
Kuracja na zniszczone włosy:
pół godziny przed myciem włosów wmasuj w ich końce dwie łyżki podgrzanego olejku rycynowego z dodatkiem kilku kropli witaminy A+E(kapsułki kupisz w aptece). Starannie owiń głowę ręcznikiem.

Kiedy stosować:
kOMPRES: 2 Razy w tygodniu, jesli włosy są bardzo zniszczone. Profilaktycznie raz w miesiącu, a miksturę na znisczzone końcówki mozesz nakładac przed kazdym umyciem.

ALOES
Jak działa:
Nawilża i regeneruje włosy, hamuje wypadanie, jest skutecznym srodkiem przeciwłupiezowym, łagodzi podrażniona skóre.
Wzmacniająca maseczka aloesowa:
Zmiksuj piec duzych liści aloesu, łyzke miodu, 1/3 szklanki ciepłej wody, dwie łyżki oliwy z oliwek. Nałóz na włosy na pół godziny przed myciem. Owiń głowę folią oraz ciepłym ręcznikiem.

Kiedy stosowac:
2 razy w tygodniu lub przy kazdym umyciu głowy, conajmniej przez dwa miesiące. Wtedy kuracja daje najlepsze rezultaty.

SOK Z CYTRYNY
Jak działa: Dodaje matowym włosom blasku, delikatnie rozjaśnia, neutralizuje niekorzystne działanie wody z kranu.
Płukanka rozjaśniająca:
sok z dwóch cytryn wlej do szklanki wody. Zmocz ta mikstura włosy i wystaw je na słońce (ale nie w godzinach szczytu) na 15 minut. Spłucz wodą.
Płukanka ochronna:
Wlej łyzke soku z cytryny do miski z chłodną wodą. Polej nia wcześniej umyte włosy.
Kiedy stosować:
Płukanka rozjaśniajaca najlepiej działą latem. Mozna ją robic raz na tydzien przez kilka tygodniu. Płukankę ochronną stosuj regularnie po kazdym umyciu.

CZARNA RZODKIEW
Jak działa: pobudza porost włosów, hamuje powstawanie łupiezu, zapobiega przetłuszczaniu się włosów.
Odżywka przeciw wypadaniu włosów:
obierz dwie duze czarne rzodkwie i utrzyj je na nierdzewnej tarce. Nieodcisnięta miazgę nałóz na lekko wilgotne włosy, delikatnie masuja przy tym skórę głowy. Głowe owin ręcznikiem. Po 20 minutach spłucz włosy ciepła woda.
Kiedy stosować:
1-2 razy w tygodniu dopóki kondycja włosów nie poprawi się.


RUMIANEK
Jak działa: Nadaje włosom lekko złocisty odcień, odżywia, ma działąnie przeciwuczuleniowe, przeciwzapalne, odkażające, ogranicza przetłuszczanie się włosów, pomaga w walce z łupiezem.
Roswietlająca płukanka do blond włosów:
dwie garście suszonego kwiatu rumianku zalej litrem wrzącej wody. Przykryj i odstaw na 20 minut. Nastepnie odcedź i przez kilka minut płucz w naparze umyte włosy.
Tonik o działaniu antyłupiezowym:
Cztery łyzki rumianku i dwie łyżki rozmarynu zalej szklanką czystej wódki. Odstaw w ciepłe miejsce na dwa tygodnie. Następnie przecedź wlej do butelki, zakorkuj. Wcieraj tonik w skórę głowy.
Kiedy stosować:
płukankę watro stosowac przy każdym myciu głowy, tonik natomiast dwa razy w tygodniu na noc, az do skutku

ZółTKO JAJKA
Jak działa: dobrze nawilża i regeneruje strukture włosa, wzmacnia i ma korzystny wpływ na porost włosów.
Maseczka na łamliwe i suche włosy:
wymieszaj dwa żółtka z witamina A+E( ale nie jest to koneiczne) wyciśniętą z czterech ampułek i łyzką oliwy. Starannie nałóz na zwilżone woda pasma. Owiń głowę folia i ciepłym ręcznikiem. Po godzinie włosy umyj delikatnym szamponem(dla dzieci). Twoja czupryna po tej masece bedzie lśniąca.
Kiedy stosować:
Maseczkę nakładaj 2 razy w tygodniu co najmniej przez sześć tygodni.

SIEMIę LNIANE
Jak działa: wzmacnia włosy, ujarzmia je, uelastycznia, zapobiega puszeniu, hamuje łojotok, nawilża.
Maseczka wzmacniająco-zmiekczająca:
zagotuj w garnuszku 3 łyżki siemienia lnainegoz niewielką iloscią wody. Przecedź przez sito, ajesli konsystencją bedzie zbyt lepka dolej odrobine wody, ale uwaga nie kupujcie siemnienia lnianego w proszku, bo potem nie bedziecie sie mogli pozbyć małych drobinek i nie estetycznie to bedzie wyglądało, więc raczej ziarnisyty. Nałóz maseczke na nieumyte włosy. Spłucz po kilku minutach a włosy umyj. Stana się bardziej miękkie w dotyku i znacznie łatwiejsze do ułożenia.
Kiedy stosować:
jak najczęściej dwa razy w tygodniu, bądx przed każdym umyciem.

SZAłWIA
Jak działa:
przyciemnia włosy, nadając im głeboki brązowy kolor, odzywia cebulki włosów, przyspiesza wzrost włosów.
Płukanka wzmacniająca łamliwe włosy:
cztery łyzki szałwii zalej litrem wrzącej wody. Gotuj pod przykryciem na wolnym ogniu ok. pół godziny. Odcedź i przez kilka minut płucz w naparze umyte włosy.
Napar przyciemniający włosy:
dwie łyzki świezych lub łyżke suszonych liści szałwii i łyzke świeżych lub suszonych liści rozmarynu zalej pół litra mocengo naparu z herbaty. Pozostaw pod przykryciem na pół godziny. Odcedź i mocz w nim włosy przez 10 minut.
Kiedy stosować:
po każdym myciu głowy, nawet kilka razy w tygodniu.
vivian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 09:17   #37
*agniesia*
Raczkowanie
 
Avatar *agniesia*
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom?
Wiadomości: 367
Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

ja mam jedno małe pytanko:czy to rozjaśnianie sokiem z cytryny naprawdę coś daje? Bo ja bardzo chętnie spróbuję ale chodzi mi o naprawdę ciut jaśniejszy odcień od mojego, więc nie wiem czy mam trzymać te 15 minut czy trochę krócej
*agniesia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-26, 09:20   #38
*agniesia*
Raczkowanie
 
Avatar *agniesia*
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom?
Wiadomości: 367
Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

a i osobiście jak kiedyś mi zaczęły ciemnieć włosy (bo w dzieciństwie miałam praktycznie białe włosy które w wiku około 8 lat nagle ściemniały do dość ciemnego brązu) to mama mi płukała w rumianku bo to tez podobno rozjaśnia.

I słyszałam jeszcze o maseczce:
żółtka jaja + jakis alkohol + woda
nakładasz na włosy na parę minut. Podobno odzywia i hamuje przetłuszczanie się włosów
*agniesia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 10:43   #39
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

W Glamour przeczytałam, że warto spryskać włosy wodą wymieszaną z sokiem z cytryny i solą - mieszanka ja skręca i sprawie, że falują. Choż trochę się obawiam, czy ten "aktywator loków" nie niszczy włosów.
Słyszałam rownież, że po myciu można włosy przepłukać rozcieńczonym octem jabłkowym, aby nadać im miękkość i połysk.
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 11:00   #40
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Wink Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

Spoko o olejku rycynowym, aleosie i rumianku slyszalam wczesniej, ale nie probowalam
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 11:18   #41
1f1007dbc1893deb845c27192263acd2a23066e6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 98
Smile Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

Zajrzyjcie tutaj:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=54696

Pozdrówki!
1f1007dbc1893deb845c27192263acd2a23066e6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-26, 11:30   #42
vivian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...
Wiadomości: 385
GG do vivian
Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

Cytat:
Napisane przez *agniesia*
ja mam jedno małe pytanko:czy to rozjaśnianie sokiem z cytryny naprawdę coś daje? Bo ja bardzo chętnie spróbuję ale chodzi mi o naprawdę ciut jaśniejszy odcień od mojego, więc nie wiem czy mam trzymać te 15 minut czy trochę krócej
Ja nigdy nie płukałam rumiankiem, ani cytryna z tego względu, że ja chce mieć ciemniejsze włosy, ale obie te rzeczy naprawde rozjaśniają i nadaja połysk, ja osobiście robiłam płukanki z szałwii, żeby nadac włosom głębię i mi pomogłoMożesz spróbować, nic nie zaszkodzi, moze jedynie pomóc, ale z cytrynką lepiej uważacA jesli nie pomoże domowymi sposobami to spróbuj nowa wersję Sunsilk do włosów blond. Pozdrawiam
vivian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 11:35   #43
vivian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...
Wiadomości: 385
GG do vivian
Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

Cytat:
Napisane przez Natalia-Kosana
W Glamour przeczytałam, że warto spryskać włosy wodą wymieszaną z sokiem z cytryny i solą - mieszanka ja skręca i sprawie, że falują. Choż trochę się obawiam, czy ten "aktywator loków" nie niszczy włosów.
Słyszałam rownież, że po myciu można włosy przepłukać rozcieńczonym octem jabłkowym, aby nadać im miękkość i połysk.
A o tym nie słyszałam, z ta cytrynką watro spróbować, ale uważaj jeśli masz ciemne włosy to lepiej nie ryzykowac, bo mogą się rozjasnić i będziesz miała złoty połysk a co do octu to trochę bym się bała
vivian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 11:48   #44
vivian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...
Wiadomości: 385
GG do vivian
Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

Znalazłam jeszcze
POKRZYWA
Jak działa: pobudza mieszki włosowe do intensywniejszej pracy, zapobiega wypadaniu włosów, hamuje łojotok.
Pokrzywowy szmpon przeciwłupieżowy:
10dkg pokrzywy gotuj w litrze wody przez 2-3 minuty. Odstaw na pół godziny. Przecedź przez geste sito. Do wywaru dodaj kolejne 10dkg pokrzywy i gotuj przez 2-3 minuty. Ponownie odstaw na pół godziny. Przecedź i dodaj taką samą ilość szamponu. Przelej płun do butelki, a nastepnie dobrze wymieszaj.
Tonik do przetłuszczających się włosów:
50 g suszonych liści pokrzywy zalej pół litra spirytusu salicynowego. Odstaw na dwa tygodnie. Nastepnie odcedź, przelej płyn do butelki z ciemnego szkła i zakręć. Tonik wcieraj wacikiem w skórę głowy.
Kiedy stosować:
Szamponem przeciwłupiezowym możesz myć włosy codziennie. Tonik osuszajcy stosuj co drugi dzień przez cztery tygodnie.
vivian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 12:01   #45
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

Cytat:
Napisane przez *agniesia*
ja mam jedno małe pytanko:czy to rozjaśnianie sokiem z cytryny naprawdę coś daje? Bo ja bardzo chętnie spróbuję ale chodzi mi o naprawdę ciut jaśniejszy odcień od mojego, więc nie wiem czy mam trzymać te 15 minut czy trochę krócej
Ja mam włosy z natury jasne blond i jak stosowałam płukanki z cytryny to nic to nie dało - a robiłam z przerwami cały rok.
Możesz spróbować tonowania korzeniem rabarbaru.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 12:15   #46
maartha
Raczkowanie
 
Avatar maartha
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 342
Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

Supcio wątek Ja poproszę o więcej takich przepisów, bo uwielbiam eksperymentować na włoskach
__________________

maartha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 12:23   #47
wiolafrytka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 052
Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

Cytat:
Napisane przez maartha
Supcio wątek Ja poproszę o więcej takich przepisów
Tak watek swietny, zgadzam sie. Zaraz ide eksperymentowac z tym jajkiem słyszłam o tym ale jeszce nie próbowałam, wiec najwyzszy czas. Tylko sie zastanawiam czy moge tylko z samymi zółtkami bo chyba oliwy nie mam
wiolafrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 12:23   #48
xxkasia
Raczkowanie
 
Avatar xxkasia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: komputer
Wiadomości: 56
Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

a z ta cytryna i sola to sa jakies proporcje czy tak poprostu na oko???
xxkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 12:27   #49
vivian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...
Wiadomości: 385
GG do vivian
Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

Cytat:
Napisane przez wiolafrytka
Tak watek swietny, zgadzam sie. Zaraz ide eksperymentowac z tym jajkiem słyszłam o tym ale jeszce nie próbowałam, wiec najwyzszy czas. Tylko sie zastanawiam czy moge tylko z samymi zółtkami bo chyba oliwy nie mam
Jasne, że możesz tez tak robiłam
vivian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-26, 12:38   #50
vivian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...
Wiadomości: 385
GG do vivian
Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

Znalazłam coś jeszcze
Płukanka na włosy, która nabłyszczy i wzmocni włosy:
Szklanka soku z cytryny, szklanka wody destylowanej(lecz uprzedzam jeszcze raz, żeby nie było preytensideł, jeśli nie chcecie mieć jasniejszych włosów to cytryny lepiej nie uzywać), wymieszaj oba składniki i wypłucz w nim włosy(po piwie moga sie lekko lepic)
Kompres na włosy(maseczka nabłyszczająca)
1/3 oleju roslinnego lekko podgrzej, nastepnie namocz na ok. 30 minut łyzeczkę rumianku, lisci pokrzywy, brzozy. Odcedź, dodaj żółtko, po łyżeczce miodu i soku z cytryny, 2-3 krople oleju rozmarynowego, bądx kilka liści rozmarynu. Mieszanke wetrzyj w wilgotne włosy. Mozesz owinąć głowę folia i ciepłym ręcznikiem, aby uzyskac lepszy efekt.
vivian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 12:41   #51
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

Ja polecam naftę kosmetyczną - do ostatniego płukania po myciu, parę kropel na niewielką miskę wody. Mimo, że miałam rozjaśniane włosy, były po tym grube i lśniące.
Chyba przeproszę się z naftą
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 12:43   #52
vivian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...
Wiadomości: 385
GG do vivian
Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

Na włosy suche i łamliwe:
Kąpiel mleczna:
Na umyte włosy nałóż kilka łyżek pełnotłustego mleka. Po kwadransie nalezy spłukac obficie letnią wodą. Najlepiej powtarzac ten zabieg raz w tygodniu, a napewno zauważysz różnice.
vivian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 13:07   #53
maartha
Raczkowanie
 
Avatar maartha
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 342
Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

Ja nafty nie polecam, bo kiedyś kupiłam ją sobie, żeby włosy mi nie wypadały. Nałożyłam i straciłam drugie tyle włosów co przed użyciem nafty. Przeraziłam się, bo to było naprawdę dużo włosów i ją odstawiłam. Wszystko, tylko nie nafta.
__________________

maartha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 13:19   #54
*agniesia*
Raczkowanie
 
Avatar *agniesia*
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom?
Wiadomości: 367
Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

spróbuję z tym rozjaśnianiem ale jak będzie trochę cieplej bo vivian kazała wystawiać na słońce.
*agniesia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 15:08   #55
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

Tak się zastanawiam co do tej cytryny.... podziała na farbowanych włoskach?
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 15:26   #56
vivian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...
Wiadomości: 385
GG do vivian
Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

Gorzałka nie mam zielonego pojęcia, ale warto spróbować
vivian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 16:58   #57
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

To ja wole nie próbować :P
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 11:21   #58
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

Cytat:
Napisane przez Gorzałka
Tak się zastanawiam co do tej cytryny.... podziała na farbowanych włoskach?
Mnie nawet na naturalnych nie podzialała Ale tak sobie myśle, że skoro sok z cytryny to kwas to może lepiej na farbowane nie ryzykować ( farba to przecierz chemia) bo sie jeszcze jakoś dziwnie odbarwią albo zniszczą ? A jaki masz kolor wlosów?
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 11:57   #59
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

Słyszałam, że nafta może szkodzić włosom, ale tylko nakładana bezpośrednio na nie i zostawiana na jakiś czas, taka płukanka jak opisana przeze mnie wyżej jest bezpieczna i bosko działa na włosy
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 15:31   #60
asiunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 173
Dot.: Piękne włosy dzięki domowym sposobom;)

Mozecie dac jeszcze cos sprawdzonego na rozjasnienie ciemnych blond wlosow
asiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-06 05:09:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:48.