tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-20, 18:00   #1
As!ca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 55

tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/


Witam. Jak tytuł wątku wskazuje, mam dziwny problem z włosami po umyciu- są hmm lepkie i straaaaaaasznie długo schną. Dodam, że nie jest to nagminne, zmagam się z tym od kilku dni i pojęcia nie mam co jest tego powodem . Mam cienkie, ale gęste rozjaśniane włosy za łopatki i niby zawsze długo schły (bo bez suszarki około 4 h, czasem dłużej), ale od kilku dni nie jestem ich w stanie dosuszyć nawet po godzinnym suszeniu suszarką, podczas gdy wcześniej schły 2 h naturalnie. Kończy się na tym, że wiąże dziwnie lepkie/zawilgocone włosy w kucyk i wychodzę z domu. Myje je szamponem pharmaceris do włosów suchych, nawet ostatnio zrezygnowałam z maseczek i odżywek z myślą, że przeholowałam z odżywianiem (cienkie włosy jak wiadomo łatwo się obciążają...po farbowaniu zależało mi na silnym odżywieniu). Już sama nie wiem co jest grane . Macie jakieś pomysły?
As!ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 18:36   #2
marciar7
Zakorzenienie
 
Avatar marciar7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 6 416
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

może niedokładnie splukujesz szampon? itd?
moze sprobuj wypłukac włosy w zimnej wodzie.
a moze masz zle dobrany szampon? a moze włosy sa zbyt ciezkie? idz do fryzjera podetnij koncowki
popróbuj, a jak dalej tak bedzie to po prostu sie przejdz do dermatologa.
__________________
Zosia 1.02.2016
marciar7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 18:40   #3
As!ca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 55
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

Dziękuję za odp , ale z techniką mycia włosów wszystko ok. Szampon do tej pory spisywał się bdb, włosy płucze najpierw letnią potem zimną wodą więc to też nie to
As!ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 18:51   #4
marciar7
Zakorzenienie
 
Avatar marciar7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 6 416
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

to moze przejdz sie do swojego fryzjera ? spytaj ?
ale ja bym radziła kupic nowy szampon i zobaczyc
__________________
Zosia 1.02.2016
marciar7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 19:25   #5
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

mnie się tak stało jak już któryś z rzędu raz rozjaśniłam włosy
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 19:53   #6
wobbly
Zadomowienie
 
Avatar wobbly
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: jelenia góra
Wiadomości: 1 839
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

tak, też tak miałam po sto czterdziestym piątym farbowaniu .

ja z tego co pamiętam przetrzymałam przetłuszczone włosy pare dni
( ledwo to wytrzymałam i czułam się po prostu FUJ ),
potem umyłam i zwiększyłam odstępy czasu pomiędzy myciami
tzn nie myłam już codziennie tylko co dwa dni
i ZMIENIŁAM SZAMPON, chociaż stary też się wcześniej sprawdzał
czasami tak jest, że na włosy po jakimś czasie jakiś rodzaj szamponu przestaje działać
i co Ci szkodzi zmienić?
__________________
od 14 czerwca 2012 - dieta
od sierpnia 2012 - na ratunek resztkom kondycji i pozostałościom po świetnym zdrowiu
95kg - 71 kg - 67kg
cel: 60kg


don't want nothing less cause i’m sure you’re the best..
11.07.13r.
wobbly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 20:04   #7
As!ca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 55
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

Dzięki dziewczyny . Z szamponem nie będzie problemu, bo zawsze mam kilka w łazience. Weekend idzie i do ludzi trzeba wyjść a tu na głowie takie hmm "coś". Włosy farbuje tak co 3,5 miesiąca, żeby ich nie niszczyć za bardzo bo i tak z natury są delikatne=słabe. Poza tym cierpię na włosomaniactwo więc ciągle w coś inwestuje a one takie niewdzięczne są. Jutro ich nie umyję ale w sobote już musze, więc chyba tym razem sięgnę po jakiś napakowany detergentami szampon do włosów tłustych. Z tym farbowaniem to dziwny efekt :/
As!ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-20, 20:24   #8
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

powiem Wam, że one nie są tłuste, wiem o co chodzi bo sama się z tym męczę, tylko takie w dotyku jak mokre, szampon do tłustych nic nie da, tak się dzieje od długiej inwazji kolorem i niestety, ale to trzeba obciąć, ja to muszę trzymać na głowie bo mam za krótkie żeby ściąć
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 20:49   #9
As!ca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 55
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

Jejku nie strasz!! Moje włosy nie są zniszczone, są delikatnie przesuszone na końcach. Na obcięcie na pewno się nie zdecyduje. Znam mnóstwo dziewczyn które farbują włosy co miesiąc, włosy mają jak sieczkę, ale takich historii nie miały :/
As!ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 21:31   #10
anusia-87
Wtajemniczenie
 
Avatar anusia-87
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Bln /K.O.
Wiadomości: 2 838
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

ja mam bardzo zniszczone włosy farbowaniem (7-krotne rozjaśnianie do jasnego blondu i powrót do ciemnego kolorku) ale takiego problemu nie mam i nie miałam... całe szczęście jedyne co to mam siańsko, ale na to mam sposób.
W tym przypadku to nie wiem... chyba poradzę wizytę u dermatologa albo fryzjera. Albo faktycznie spróbuj szampon zmienić.
anusia-87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 14:01   #11
Monique DeVine
Raczkowanie
 
Avatar Monique DeVine
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 51
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

Moje włosy podobnie się zachowywały po wielokrotnym rozjaśnianiu. Schły godzinami i były jakieś takie strąkowate... Pomagał mi, o dziwo, jedwab i wax. Po wtarciu jedwabiu schły znacznie szybciej, niech no mi tylko ktoś wytłumaczy dlaczego?
__________________
"Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania."
Mistrz Yoda

Egiosta to ktoś, kto myśli o sobie, zamiast myśleć o mnie...
Monique DeVine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-21, 14:28   #12
As!ca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 55
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

Dzisiaj nie umyłam. Umyje jutro i powaxuje je trochę. Zobaczymy, ale mam nadzieje, że jednak moje włosy nie wywiną mi jakiegoś nieciekawego numeru bo kupiłam na jutro bilety na koncert . Właśnie!! Czy ktoś potrafi to wyjaśnić racjonalnie? Dalej się upieram, że farbuje włosy w granicach zdrowego rozsądku (w ciągu roku 3 razy a farbuje może od 5 lat i prawie zawsze był to balejaż, zaledwie 2 pełnowymiarowe farbowania) i zwyczajnie nie rozumiem.
As!ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 17:54   #13
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

Moja rada:
Umyć głowę szamponem z slsem usuwającym silikony i zrezygnować lub ograniczyć kosmetyki, które zawierają je w składzie.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 20:42   #14
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

a ja nigdy nie farbowałam wlosow i tak mi sie zdarza.
Mam wlosy cienkie... na gorze przetluszczajace, na dole suchary.
kiedys pomogla mi glinka rhassoul..ale mialam ja dawn. teraz nie moge dostac takiej. super oczyszczone wlosy.

musze powiedziec, ze czesciej zdarzało mi sie tak przy drogeryjnych szamponach. zaraz po umyciu byly tluste w dotyku... strąki...itd.
Teraz uzywam fryzjerskich(bo tylko one zapewniaja mi calodzienną świezosc). ale czasem zdarza mi sie tego doswiadczyc
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 21:43   #15
As!ca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 55
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

Z tym, że nie używam szamponów z silikonami (ostatnio zdarzyło mi się tydzień temu kiedy odwiedzałam rodziców użyć Gliskura, którego szczerze nie znosze). Używam pharmaceris t do włosów suchych zakupionego w aptece. Kiedyś widziałam jakąś glinkę dermaglin w saszetkach do skóry głowy. Chyba ją jutro kupie
As!ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 08:30   #16
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

A odżywek, balsamów z silikonami lub polyquartenium używasz?
Nie wiem czy dobrze napisałam to ostatnie.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 10:02   #17
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

Cytat:
Napisane przez As!ca Pokaż wiadomość
. Kiedyś widziałam jakąś glinkę dermaglin w saszetkach do skóry głowy. Chyba ją jutro kupie
z moimi wlosami nie zrobila nic.
a co do silikonów... niby ja tylko uzywam szaponu(odzywiam tylko olejkami). i tak mi sie czasem robi
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 12:16   #18
As!ca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 55
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

Obecnie ograniczam się do waxu do włosów zniszczonych, oleju kokosowego i rycynowego (tego tylko na końcówki), od czasu do czasu jantar w skórę głowy (za dużo zabawy z tym dla mnie), mgiełka wax gdy nie mogę rozczesać włosów i na końcówki jedynie jedwab lub ziaja plantica. Z tą glinką mimo wszystko spróbuję bo hmm dziś umyłam je 3 razy szamponem do włosów tłustych i dalej są nieciekawe
As!ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 16:24   #19
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

Cytat:
Napisane przez As!ca Pokaż wiadomość
Obecnie ograniczam się do waxu do włosów zniszczonych, oleju kokosowego i rycynowego (tego tylko na końcówki), od czasu do czasu jantar w skórę głowy (za dużo zabawy z tym dla mnie), mgiełka wax gdy nie mogę rozczesać włosów i na końcówki jedynie jedwab lub ziaja plantica. Z tą glinką mimo wszystko spróbuję bo hmm dziś umyłam je 3 razy szamponem do włosów tłustych i dalej są nieciekawe
Jedwab taki ze sklepu to same silikony. Która mgiełka wax i jaki szampon? Z tego co zerknełam większość odżywek dwufazowych o ile to o nich piszesz , z L'biotici ma silikony. I to te trudnozmywające.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-23, 20:35   #20
As!ca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 55
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

Nie demonizujmy też tak strasznie silikonów. Jedwab chi silk fusion (szczerze powiedziwaszy nie znam żadnego specyfiku, który nazywałby się jedwab i rzeczywiście miał z nim coś wspólnego) owszem jest bombą silikonową, ale i tak wygrywa ze wszystkimi podobnymi preparatami (choćby brakiem alkoholu w skł) a stosuje go tylko żeby uszczelnić i wygładzić końcówki. Co do odżywek dwufazowych wax faktycznie zawierają silikony- używam rzadko i traktuje raczej akcesorycznie. Szampon pharmaceris h nutrimelin. Do dziwnej lepkości moge jeszcze doliczyć swędzenie skóry głowy (może początek łzs?). Nie ma chyba co gdybać tylko pasuje odwiedzić dermatologa (a znając dermatologów dla pewności kilku)
As!ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 09:46   #21
wobbly
Zadomowienie
 
Avatar wobbly
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: jelenia góra
Wiadomości: 1 839
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

As!ca będzie dobrze. dasz radę jakoś, i rzeczywiście rzadko farbujesz włosy
jak ja jeszcze farbowałam to co dwa tygodnie
__________________
od 14 czerwca 2012 - dieta
od sierpnia 2012 - na ratunek resztkom kondycji i pozostałościom po świetnym zdrowiu
95kg - 71 kg - 67kg
cel: 60kg


don't want nothing less cause i’m sure you’re the best..
11.07.13r.
wobbly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 10:47   #22
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

Cytat:
Napisane przez As!ca Pokaż wiadomość
Nie demonizujmy też tak strasznie silikonów. Jedwab chi silk fusion (szczerze powiedziwaszy nie znam żadnego specyfiku, który nazywałby się jedwab i rzeczywiście miał z nim coś wspólnego) owszem jest bombą silikonową, ale i tak wygrywa ze wszystkimi podobnymi preparatami (choćby brakiem alkoholu w skł) a stosuje go tylko żeby uszczelnić i wygładzić końcówki. Co do odżywek dwufazowych wax faktycznie zawierają silikony- używam rzadko i traktuje raczej akcesorycznie. Szampon pharmaceris h nutrimelin. Do dziwnej lepkości moge jeszcze doliczyć swędzenie skóry głowy (może początek łzs?). Nie ma chyba co gdybać tylko pasuje odwiedzić dermatologa (a znając dermatologów dla pewności kilku)

A próbowałaś je odstawić? Ja miałam to samo. Tłuste, pozlepiane strąki godzinę po myciu, swędzenie, łupież, krostki. Po odstawieniu CAŁKOWITYM silikonów wszystko mi przeszło jak ręką odjął i obecnie mam spokój. Więc może jednak spróbuj. Używasz kupę silikonów i szampon też z podrażniającym dodatkiem. I się dziwisz że masz to problemy????? Pytasz o radę chyba po to, żeby cokolwiek z tego wynieść. Po to założyłaś nowy wątek, czyż nie?
Znasz powiedzenie,że tylko głupiec oczekuje zmiany robiąc cały czas to samo?
Daj sobie miesiąc na samym Hippie lub babydreamie i wtedy przyznam ci rację jeśli nie pomoże.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 15:51   #23
As!ca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 55
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

Komunikuje, że przykre objawy ustąpiły . Za wszystkie rady i uwagi dziękuję, również te RADYKALNE (w dyskusje wdawać się nie będę, bo swoje stanowisko już określiłam...nawet za cenę określenia mnie głupcem). Pod względem pielęgnacji będę dążyć do optymalizacji
As!ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 15:22   #24
As!ca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 55
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

No i znowu!! Minęły 3 miesiące i zgodnie z tym co pisalam wcześniej pofarbowałam włosy... Zaczynam podejrzewać że wszystkiemu winna jest farba, bo już nie potrafie sobie tego w żaden sposób wyjaśnić... Trochę zmienilam pielęgnację (Szampony Pharmaceris H-Purin i Stieprox na ŁZS, maska Gloria, na końcówki Joanna bez spłukiwania i od czasu do czasu Jantar Farmony). Nie dość że fryzjerka wyczarowała mi na głowie płomienną żółć (profesjonalną farbą Loreal) to jeszcze mam od tygodnia smętne długie strąki
As!ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 22:35   #25
Leila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

Od kilku dni mialam podobny problem z wlosami. Z niewiadomego powodu, ile razy bym ich nie umyla zrobily sie lepkie, jakby czyms pokryte, nie bylam w stanie ich wysuszyc ani ulozyc....jednym slowem KOSZMAR. Mialam lzy w oczach bo mam dlugie wlosy i mysl o ich obcieciu byla przerazajaca.....do momentu az na amerykanskiej stronie znalazlam super sposob jak pozbyc sie tego "kleju" . A wiec myjesz wlosy tak jak zawsze, nalewasz sobie swojego normalnego szamponu na dlon i dodajesz sode oczyszczona, mieszasz to razem w rekach i myjesz wlosy tak jak zawsze, zwracajac uwage na te partie wlosow, ktore sa polepione. Po czym splukujesz i nakladasz sam szampon bez sody, myjesz, spukujesz i nakladasz odzywke. Mam nadzieje ze to pomoze. Ja jestem zachwycona!!!
Leila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 10:26   #26
minthairr
Rozeznanie
 
Avatar minthairr
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 639
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

Może pielęgnacja bez sylikonowa
__________________
minthairr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 15:23   #27
Szydera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódz ; ]
Wiadomości: 349
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

Witam , od dłuższego czasu mam podobny problem z włosami. Po umyciu włosy mam miejscami takie jakiś "tłuste" sklejone ogólnie ohydne, po prostu wygląda to tak jakbym nie zmyła dokładnie szamponu. Zaczęłam używać mniejszej ilości szamponu, przerzuciłam się nawet na szampony i odżywki bez silikonów Alterra, i problem jest wciąż taki sam;/ Muszę myć włosy a następnie spłukiwać co najmniej trzy razy żeby to z włosów mi zeszło ;/ Może wiecie jak sobie z tym radzić ?
__________________
` zapuszczam włosy
Szydera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 09:23   #28
mk92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

Witam, mam taki sam problem jak koleżanka, po umyciu włosów na czubku głowy mam takie lepkie wlosy jak bym szamponu nie spłukała, tylko to juz trwa z dwa tygodnie, probowałam wielu sposobów, zmieniłam szampon odrzywke, nie urzywałam odrzywki, spłukuje włosy z 10 minut, byłam u fryziera obciac koncówki, niby po wyjsciu od fryziera było wszystko w porządku, farbuje włosy co 3 miesiace.
mk92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 16:48   #29
small_miracle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

Cześć dziewczyny.
Mnie po raz pierwszy pojawił się ten problem 2 dni temu. Zapewne tak jak wy byłam zaskoczona wyglądem swoich włosów. Sytuacja była dla mnie bardzo abstrakcyjna, zwłaszcza że nigdy wcześniej nie słyszałam o takim przypadku. Podejrzewałam nawet TŻ rozlał mi przez nieuwagę piwo na włosy, gdy ja już spałam. Tego dnia gdy zobaczyłam po raz pierwszy posklejane włosy nic już z nimi nie mogłam zrobić, bo nie miałam czasu. Po powrocie umyłam 3 razy włosy, jak się domyślacie 0 efektów. Następnego dnia też 4 razy myłam. Bez zmian. Wtedy zaczęłąm grzebać w sieci. Jestem chwilowo uziemiona także nie mogę nawet wybrać się do apteki. Gdzieś przeczytałam że dziewczyny smarowały głowę oliwką, trzymały w ręczniku, myły włosy i były efekty. Zrobiłam dokładnie to samo, piszę do was z ręcznikiem na głowie. Na pewno napiszę czy pomogło.

Jeżeli chodzi o przyczynę, której się doszukuję, wydaje mi się, że należy jej szukać w częstotliwości mycia włosów w moim przypadku. Kiedyś myłam włosy co drugi dzień. Mój TŻ uwielbia mnie natomiast wieczorem czyściutką z świeżo umytymi włosami, także zaczęłam myć włosy codziennie. Druga rzecz to nieodpowiedni szampon. Do dzis używałam Head&Shoulders, mimo że nie mam łupieżu. Dodam, że nie farbuję włosów, odżywkę używam wyłącznie na końcówki i nie codziennie. Włosy mam długie, ale nigdy ich nie prostuję. Czasami używam suszarki.

Idę myć włosy.
small_miracle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 22:51   #30
Dominikaa06
Zadomowienie
 
Avatar Dominikaa06
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 683
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

mam ten sam problem od 3 dni ! Myję włosy codziennie, ale takich cyrków jeszcze nie miałam, żeby od razu po myciu, przy suszeniu czubek głowy, tzn włosy tam były tak posklejane jakby lakierem do włosów;/ okropieństwo ! próbowałam dzisiaj płukania wodą z octem, nie pomogło.. jutro spróbuję tego sposobu z sodą, ale jak to nie pomoże to nie wiem, jak z czymś takim chodzić;/ na razie wiążę włosy w kucyk. Macie jakieś nowe spostrzeżenia? Ratujcieee
Dominikaa06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-21 21:48:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:05.