Co to jest system TBS? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-24, 12:53   #1
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060

Co to jest system TBS?


Jesteśmy z tż na etapie oglądania ogłoszeń z mieszkaniami i widzę, że wiele z nich ma opis "mieszkanie w systemie TBS". Nie mam pojęcia co to znaczy, w googlu poczytałam coś o spółdzielniach i nie wiem czy dobrze zrozumiałam, że choć zapłacę za mieszkanie niemałą sumę (te mieszkania sąnieco tańsze niż normalne własnościowe) to i nie będę jego właścicielem tylko czymś w rodzaju najemcy? A czynsz swoją drogą i tak trzeba płacić, to pewnie wyjdziemtyle co by od kogoś wyjanąć.
Czy ktoś z was/waszych znajomych kupił takie mieszkanie i mogłby tu coś od siebie dorzucić, żeby mi przybliżyć ten temat?
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 15:34   #2
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Co to jest system TBS?

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post32214477

Ty nie zapłacisz za mieszkanie, a tylko kaucję na nie, tzw odstępne.
Te kwoty w ogłoszeniach to są koszty, które osoba wystawiająca mieszkanie poniosła w postaci kaucji i dodatkowo liczą sobie za to, że Ty nie będziesz musiała czekać w kolejce po mieszkanie.
Takie transakcje są bowiem nielegalne, bo to TBS jest właścicielem mieszkania.
Dodatkowo TBS ocenia czy spełniasz warunki najmu (m.in. wysokość zarobków, ilość osób w gospodarstwie domowym) i choć wydasz to mogą Ciebie jako najemcy nie zaakceptować.
Mieszkasz w Norwegii i tu pracujesz to jakim cudem chcesz aplikować o TBS w Polsce? Musiałabyś w Polsce pracować i zarobki mieścić się w ramach w zależności od TBS (w niektórych więcej niż płaca minimalna, a nie więcej niż średnia krajowa).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 09:27   #3
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Co to jest system TBS?

Chcemy się przeprowadzić do Polski w przyszłym roku. Chwilowo tylko oglądamy ogłoszenia od czasu do czasu żeby zorientować się ile trzeba mieć kasy na jakieś małe mieszkanko dla 2 osób. Raczej nie będziemy aplikować o TBS, chcemy własnościowe, ale zdziwiło mi to, że w dziale "sprzedaż" niektore mieszkania są nienaturalnie tanie.
Dzięki za odpowiedź
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-28 10:27:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:07.