Zaproszenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-08, 08:04   #1
spider_anna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 4

Zaproszenia


Hej wszystkim. Problem dla innych mały dla mnie trochę istotny i już nie wiem co mówić. Mam dobrego znajomego z którym pracuję. Robimy razem dużo w pracy stąd częsty kontakt. Nie mamy kontaktów poza pracą, nie spotykamy się ani razem ani z innymi znajomymi. Lubię go – fajnie się z nim pracuje i się dogadujemy. Każdy ma swoje obowiązki w zespole. Ostatnio ciągle zaczął mnie zapraszać do siebie do domu – żebym poznała jego rodzinę. Problem polega na tym, że jestem osobą która ma pewne fobie – o ile rozmowa w pracy, na mieście, w restauracji, galerii itp. Nie stanowi dla mnie problemów – to wchodzenie do czyjegoś domu jest dla mnie barierą. Wielokrotnie mu to mówiłam, proponując inne miejsca lub inne podejście. Mówiłam otwarcie o swoich problemach, że mam pewne granice. Ale on się uparł. I wraca do tematu co chwila. W sumie nie wiem skąd ten pomysł z zapoznaniem itp. Skoro mówienie prawdy nie działa to jak inaczej być asertywną w tej sytuacji?
spider_anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-08, 09:02   #2
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 770
Dot.: Zaproszenia

Cytat:
Napisane przez spider_anna Pokaż wiadomość
Hej wszystkim. Problem dla innych mały dla mnie trochę istotny i już nie wiem co mówić. Mam dobrego znajomego z którym pracuję. Robimy razem dużo w pracy stąd częsty kontakt. Nie mamy kontaktów poza pracą, nie spotykamy się ani razem ani z innymi znajomymi. Lubię go – fajnie się z nim pracuje i się dogadujemy. Każdy ma swoje obowiązki w zespole. Ostatnio ciągle zaczął mnie zapraszać do siebie do domu – żebym poznała jego rodzinę. Problem polega na tym, że jestem osobą która ma pewne fobie – o ile rozmowa w pracy, na mieście, w restauracji, galerii itp. Nie stanowi dla mnie problemów – to wchodzenie do czyjegoś domu jest dla mnie barierą. Wielokrotnie mu to mówiłam, proponując inne miejsca lub inne podejście. Mówiłam otwarcie o swoich problemach, że mam pewne granice. Ale on się uparł. I wraca do tematu co chwila. W sumie nie wiem skąd ten pomysł z zapoznaniem itp. Skoro mówienie prawdy nie działa to jak inaczej być asertywną w tej sytuacji?
Nie rozumiem problemu - nie chcesz, nie idziesz. Możesz poinformować, że zdania nie zmienisz a jego naleganie może niekorzystnie wpłynąć na znajomość.
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-08, 09:21   #3
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 858
Dot.: Zaproszenia

To trzeba mieć fobie, aby nie chcieć z kimś zacieśniać stosunków na tyle, by poznawać jego rodzinę? Nie przyjaźnicie się jakoś za bardzo poza pracą, nie randkujecie, nie jesteście w związku, więc czemu miałabyś poznawać jego rodzinę? Jak dla mnie to brzmi tak, że facet Cię nagabuje, czyni niechciane awanse (nawet jeżeli niby platoniczne, towarzyskie, nie seksualne) a Ty próbujesz go tłumaczyć i zamiatać to pod dywan, żeby nie było niemiło. Zapowiedziałabym mu, że jeżeli nie przestanie powtarzać tych propozycji, to zrobi się między Wami niemiło a w dalszej kolejności mogą z tego wyniknąć jakieś konsekwencje. Serio, przestań się mu podkładać i zaznacz, że przestajesz tolerować takie zachowania i próby przekraczania Twoich granic.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-08, 09:33   #4
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Zaproszenia

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
To trzeba mieć fobie, aby nie chcieć z kimś zacieśniać stosunków na tyle, by poznawać jego rodzinę? Nie przyjaźnicie się jakoś za bardzo poza pracą, nie randkujecie, nie jesteście w związku, więc czemu miałabyś poznawać jego rodzinę? Jak dla mnie to brzmi tak, że facet Cię nagabuje, czyni niechciane awanse (nawet jeżeli niby platoniczne, towarzyskie, nie seksualne) a Ty próbujesz go tłumaczyć i zamiatać to pod dywan, żeby nie było niemiło. Zapowiedziałabym mu, że jeżeli nie przestanie powtarzać tych propozycji, to zrobi się między Wami niemiło a w dalszej kolejności mogą z tego wyniknąć jakieś konsekwencje. Serio, przestań się mu podkładać i zaznacz, że przestajesz tolerować takie zachowania i próby przekraczania Twoich granic.

Dokładnie.
Autorko sama piszesz, że poza praca nie utrzymujecie żadnych relacji. Takie zaproszenie do domu aby poznać jego rodzinę jest dziwne.
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-08, 09:41   #5
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Zaproszenia

Ja bym się przestraszyła takich namolnych zaproszeń i podejrzewała go o jakieś zamiary. Bo czemu znajomemu z pracy miałoby zależeć na poznawaniu mnie z rodziną? Historii kryminalnych z odwiedzinami w tle jest bardzo dużo. No ale fakt - podcasty kryminalne weszły mi bardzo

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-08, 09:53   #6
spider_anna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 4
Dot.: Zaproszenia

OK, zaczęłam patrzeć na to trochę inaczej. Jakoś nie mam ochoty najmniejszej ich poznawać. Dziękuję za odpowiedzi
spider_anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-08, 10:04   #7
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 858
Dot.: Zaproszenia

Mam wrażenie, że to nie jest Twój pierwszy wątek na ten temat, tylko nick nowy.

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez spider_anna Pokaż wiadomość
OK, zaczęłam patrzeć na to trochę inaczej. Jakoś nie mam ochoty najmniejszej ich poznawać. Dziękuję za odpowiedzi

Ale Ty nie czujesz absurdu w tym wszystkim? Od kiedy niby współpracownicy mają obowiązek poznawania kogoś z rodziny innych współpracowników? Nie trzeba tutaj żadnych tłumaczeń w stylu "nie mam ochoty". Bardziej puknięcie się w głowę i "co ty facet do mnie rozmawiasz?". On czyni Ci dziwne awanse, pomimo Twojego "nie". Reaguj zdecydowanie, bez tłumaczenia się. Jeżeli nie przestanie, to niestety będziesz to musiała zgłosić wyżej.

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Ja bym się przestraszyła takich namolnych zaproszeń i podejrzewała go o jakieś zamiary. Bo czemu znajomemu z pracy miałoby zależeć na poznawaniu mnie z rodziną? Historii kryminalnych z odwiedzinami w tle jest bardzo dużo. No ale fakt - podcasty kryminalne weszły mi bardzo

https://www.youtube.com/watch?v=x25wExrvKWg
https://www.youtube.com/watch?v=fmbUW7aBCtk


Sprawa Alishy Bromfield. Szef ją nagabywał. W końcu zgodziła się być jego osobą towarzyszącą na ślubie jego siostry.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-08, 10:23   #8
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Zaproszenia

Ano właśnie. A były i inne historie o tym jak koleżanka odwiedziła kolegę i np była tam kilka dni przetrzymywana i gwalcona, albo wywieziona do jakiegos domu publicznego. Nie twierdzę że każdy kolega ma złe zamiary, ale taka gorliwość w zapraszaniu mimo odmów uruchamia mi syreny alarmowe. Za nic w świecie bym tam nie poszła.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-08, 11:41   #9
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 096
Dot.: Zaproszenia

Ja tam nie mam takich czarnych myśli kryminalnych, ale zwyczajnie nie wiem po co bym miałam poznawać rodzinę kolegi z pracy. Strata czasu i ich i mojego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-08, 11:54   #10
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Zaproszenia

Czy zaprasza Cie przy wspolpracownikach?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-08, 12:32   #11
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Zaproszenia

Jeżeli facet nie rozumie twoich granic i naciska na ciebie na takim etapie znajomości to dla mnie go to z miejsca skreśla.
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-08, 20:33   #12
stussy
przyczajony tygrys
 
Avatar stussy
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 216
Dot.: Zaproszenia

Cytat:
Napisane przez spider_anna Pokaż wiadomość
Mówiłam otwarcie o swoich problemach, że mam pewne granice. Ale on się uparł. I wraca do tematu co chwila. W sumie nie wiem skąd ten pomysł z zapoznaniem itp. Skoro mówienie prawdy nie działa to jak inaczej być asertywną w tej sytuacji?

Zapytaj go, czy jest głuchy czy udaje i że to przestaje być zabawne
Wal mu prosto z mostu, to tylko kolega z pracy a nie jakiś kandydat na męża
__________________
Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie.
Cholera jasna
Charles Bukowski

Taedium vitae
stussy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-08 21:33:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:54.