nierzetelny wykonawca - do rzecznika? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-17, 20:23   #1
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Exclamation

nierzetelny wykonawca - do rzecznika?


Niestety spotkał mnie koszmar jakim jest nierzetelny wykonawca remontu. Poślizg w pracach był już bardzo duży, malowanie zostało wykonanie niestarannie(konieczne poprawki). Ostatnio doszły do tego zniszczenia - panowie zniszczyli mi min. odkurzacz, użyli go do zbierania pyłu remonotwego. Kontakt z nimi był już od dłuższego czasu utrudniony, często nie odbierali telefonów, spoźniali się, a dzisiaj pan po prostu nie stawił się nie spotkanie. Zaczął grozić, że powinnam mu dopłacić, że źle go traktuje itd.
Czy ktoś z Was kiedyś walczył z ekipą budowlaną? Jak zmusić ich do wypełnienia umowy - mam umowę na piśmie i kwity wpłat. Na razie pomyślałam o rzeczniku praw konsumenta, ale nie wiem czy on tym się zajmie.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 22:19   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: nierzetelny wykonawca - do rzecznika?

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Niestety spotkał mnie koszmar jakim jest nierzetelny wykonawca remontu. Poślizg w pracach był już bardzo duży, malowanie zostało wykonanie niestarannie(konieczne poprawki). Ostatnio doszły do tego zniszczenia - panowie zniszczyli mi min. odkurzacz, użyli go do zbierania pyłu remonotwego. Kontakt z nimi był już od dłuższego czasu utrudniony, często nie odbierali telefonów, spoźniali się, a dzisiaj pan po prostu nie stawił się nie spotkanie. Zaczął grozić, że powinnam mu dopłacić, że źle go traktuje itd.
Czy ktoś z Was kiedyś walczył z ekipą budowlaną? Jak zmusić ich do wypełnienia umowy - mam umowę na piśmie i kwity wpłat. Na razie pomyślałam o rzeczniku praw konsumenta, ale nie wiem czy on tym się zajmie.
Ale wykonawca odmówił na Twoje wezwanie (na piśmie) zrobienia poprawek, unika Cię, czy po prostu straciłaś cierpliwość? Najpierw powinnaś chyba zadbać o podkładkę "próbowałam ugodowo załatwić sprawę". Dopiero później ewentualnie sąd. Natomiast do rzecznika praw konsumenta przy urzędzie miasta możesz się przejść w każdej chwili.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-18, 06:29   #3
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: nierzetelny wykonawca - do rzecznika?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ale wykonawca odmówił na Twoje wezwanie (na piśmie) zrobienia poprawek, unika Cię, czy po prostu straciłaś cierpliwość? Najpierw powinnaś chyba zadbać o podkładkę "próbowałam ugodowo załatwić sprawę". Dopiero później ewentualnie sąd. Natomiast do rzecznika praw konsumenta przy urzędzie miasta możesz się przejść w każdej chwili.
Wszystko po trochu: mieli już podjeścia do tych poprawek, niestety nie udawało im się prosto zaszpachlować, pomalować bez plam. Pojawiają się raz na 2-3 tygodnie, często odwołują przyjazd. Termin z umowy minął 2 miesiące temu. A wczoraj dowiedziałam się, że uważają sprawę za skończoną. Robiłam im listy, co jest jeszcze do dokończenia, ale faktycznie wezwanie to dobry pomysł.

O sądzie na razie nie myślę, bo będzie to pewnie strasznie długo trwało.
Wiesz może co rzecznik może w takiej sprawie?
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-18 07:29:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:02.