Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październikowe cz. - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: kto ma poprowadzić nowy wątek ?
Gosia 11 34,38%
Purblanca 10 31,25%
Coffe 7 21,88%
Spinka 2 6,25%
Koralinka 1 3,13%
Nowa 1 3,13%
Głosujący: 32. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-01, 20:06   #3571
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Slomka wózek świetny, też myśleliśmy nad MC ale już nad samą spacerówką. Zobaczymy jeszcze.

Agatka brawa dla dzielnego Wojtusia

A ja siedzę na allegro i móżdżę nad wyborem łóżeczka i chyba już nawet wybrałam. Chcieliśmy raczej z tych najprostszych, jedyne co to rożek mi niepotrzebny (mam już dwa):
http://allegro.pl/lozeczko-dzieciece...442755423.html
__________________
Oleńka 05.10.2014
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 20:38   #3572
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez nocnyskowronek Pokaż wiadomość
Super wózki
Ja korzystając z wspaniałej pogody wzięłam się za stertę prasowania Ale będzie trzeba za chwilę jakąś dłuższą przerwę zrobić, bo już mnie nogi bolą
Trza się oszczędzać - jak nie teraz to kiedy

Cytat:
Napisane przez Agatkia Pokaż wiadomość
Zamówiłam łóżeczko! Będzie pod koniec sierpnia

http://allegro.pl/lozeczko-adas-z-sz...473223076.html
Fajne. Lubię takie klasyczne.

Cytat:
Napisane przez Laila85 Pokaż wiadomość
Wierze jak reszta ze bedzie wszystko dobrze, wiec prosze sie nie stresowac, nastawienie najważniejsze

A męża to masz cudownego...

Moj tez za granica, ale dzis wraca na 36h- niestety tylko...
Co do seksu to ja takiego wysokiego libido nie miałam nigdy ;-) no ale niestety jak wyjechał to tylko raz na 2,3 tygodnie przyjeżdża :-(

Ja tez jestem nastawiona na tutka wlasnie grander play, tylko najbardziej bym chciała kolor szaro zielony, wiec bym musiała jakby dwie wersje kolorystyczne pomieszać

Pochwale sie: udałoby sie dostać na jutro do lekarza na 4d, nigdy u niego nie byłam wiec zobaczymy. Niestety na godz. 8.20!!! Lepsze to niż nic, jak tz przyjeżdża dzis w nocy. Moze w koncu dowiem sie na 100% kto zamieszkuje moj brzuchol ;-)
za wizyte!

No i koniec chłodu, przynajmniej u mnie zapowiadają od jutra upały...

Zrobiłam przegląd w koszulach nocnych i mam jedną, która może być do szpitala, ale nie jestem pewna, czy mi zimno nie będzie, bo ona z krótkim rękawem jest. Jakie macie koszule? Z długim rękawem? I jaką długość?
Zastanawiam się też nad piżamą. Chyba sobie jedną wezmę na wszelki wypadek.
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 20:46   #3573
siuska
Raczkowanie
 
Avatar siuska
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 190
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez kasiakg Pokaż wiadomość
Slomka wózek świetny, też myśleliśmy nad MC ale już nad samą spacerówką. Zobaczymy jeszcze.

Agatka brawa dla dzielnego Wojtusia

A ja siedzę na allegro i móżdżę nad wyborem łóżeczka i chyba już nawet wybrałam. Chcieliśmy raczej z tych najprostszych, jedyne co to rożek mi niepotrzebny (mam już dwa):
http://allegro.pl/lozeczko-dzieciece...442755423.html
Słodkie komplety pościeli do tego łóżeczka do wyboru są
__________________
26.09.2014 Nasz skarb Franciszek, 54cm, 3170g
siuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 21:10   #3574
Agatkia
Zadomowienie
 
Avatar Agatkia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 866
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez mortisha84 Pokaż wiadomość
Trza się oszczędzać - jak nie teraz to kiedy



Fajne. Lubię takie klasyczne.



za wizyte!

No i koniec chłodu, przynajmniej u mnie zapowiadają od jutra upały...

Zrobiłam przegląd w koszulach nocnych i mam jedną, która może być do szpitala, ale nie jestem pewna, czy mi zimno nie będzie, bo ona z krótkim rękawem jest. Jakie macie koszule? Z długim rękawem? I jaką długość?
Zastanawiam się też nad piżamą. Chyba sobie jedną wezmę na wszelki wypadek.
Ja mam z krótkim. Z długiego raczej nie rozbierzesz się, a na krótki cos zarzucić można zawsze. Poza tym z noworodkiem na sali nie pozwolą zmarznąć na bank. Ja urodziłam syna w grudniu i gotowałam się na sali.
__________________
Adaś- 26.09.2014

Agatkia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 23:49   #3575
Laila85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 292
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez mortisha84 Pokaż wiadomość
Trza się oszczędzać - jak nie teraz to kiedy







Fajne. Lubię takie klasyczne.







za wizyte!



No i koniec chłodu, przynajmniej u mnie zapowiadają od jutra upały...



Zrobiłam przegląd w koszulach nocnych i mam jedną, która może być do szpitala, ale nie jestem pewna, czy mi zimno nie będzie, bo ona z krótkim rękawem jest. Jakie macie koszule? Z długim rękawem? I jaką długość?

Zastanawiam się też nad piżamą. Chyba sobie jedną wezmę na wszelki wypadek.


Tez mam z krótkim, tam zawsze gorąco
__________________
Skarb
06.09.2014 14:42
2230g 50cm
Laila85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 07:16   #3576
gargantuiczna
Rozeznanie
 
Avatar gargantuiczna
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 906
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

wychodze z zalozenia, ze latwiej cos dolozyc do ubrania jak za zimno niz odwrotnie i tez mam same z krotkim

Macie jakis sposob na skurcze lydek? Bo mnie nad ranem budza bolesnie ;(
gargantuiczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 07:32   #3577
Katrina2000
Raczkowanie
 
Avatar Katrina2000
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 379
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez gargantuiczna Pokaż wiadomość
wychodze z zalozenia, ze latwiej cos dolozyc do ubrania jak za zimno niz odwrotnie i tez mam same z krotkim

Macie jakis sposob na skurcze lydek? Bo mnie nad ranem budza bolesnie ;(
Mi lekarz powiedział, że mam brac magne b6 max, jak zaczęłam brac to miałam ze 2 skurcze jeszcze na początku, a potem już ani jednego, już chyba 3 tygodnie, także chyba pomaga
__________________
Już z nami jest Wikuś 04.10.2014r.
Katrina2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-02, 07:51   #3578
agnieszkakr1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 297
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Dzień dobry
Cytat:
Napisane przez mortisha84 Pokaż wiadomość
Trza się oszczędzać - jak nie teraz to kiedy



Fajne. Lubię takie klasyczne.



za wizyte!

No i koniec chłodu, przynajmniej u mnie zapowiadają od jutra upały...

Zrobiłam przegląd w koszulach nocnych i mam jedną, która może być do szpitala, ale nie jestem pewna, czy mi zimno nie będzie, bo ona z krótkim rękawem jest. Jakie macie koszule? Z długim rękawem? I jaką długość?
Zastanawiam się też nad piżamą. Chyba sobie jedną wezmę na wszelki wypadek.
Ja mam koszulę z krótkim i piżamę (spodnie 3/4 + koszulka).
__________________
Adam 20.10.2014r.
agnieszkakr1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 08:05   #3579
Letk_a
Raczkowanie
 
Avatar Letk_a
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 191
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Ja do samego porodu chcę sobie kupić w lumpie jakąś duuużą koszulę typu t-shirt bo i tak jej później nie dopiorę, a tak na później to biorę koszulę do spania i karmienia :P

Nie chcę też robić reklamy ale potrzebowałam pilnie nowy krem przeciw rozstępom i zamawiałam tylko 1 rzecz z apteki internetowej... na gemini na którym zawsze zamawiam rożne rzeczy krem tołpa kosztował ok 40 zł + przesyłka więc tak samo mogłabym się wybrać do apteki w mieście i szybciej by było :P ale wyświetliła mi się też apteka wystrzałowa i ten sam krem kosztuje 31 zł a przesyłka 6,50 więc tu to się opłacało, więc dla zapominaczek jak ja polecam stronkę, vitaminer + dha jest chyba tylko o złotówkę tańszy więc warto sprawdzać obie apteki :P
__________________
41/40

Gdy rodzi się dziecko, rodzą się również mama i tata <3
Letk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 08:37   #3580
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez Agatkia Pokaż wiadomość
Ja mam z krótkim. Z długiego raczej nie rozbierzesz się, a na krótki cos zarzucić można zawsze. Poza tym z noworodkiem na sali nie pozwolą zmarznąć na bank. Ja urodziłam syna w grudniu i gotowałam się na sali.
Cytat:
Napisane przez Laila85 Pokaż wiadomość
Tez mam z krótkim, tam zawsze gorąco
Cytat:
Napisane przez gargantuiczna Pokaż wiadomość
wychodze z zalozenia, ze latwiej cos dolozyc do ubrania jak za zimno niz odwrotnie i tez mam same z krotkim

Macie jakis sposob na skurcze lydek? Bo mnie nad ranem budza bolesnie ;(
Cytat:
Napisane przez agnieszkakr1987 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Ja mam koszulę z krótkim i piżamę (spodnie 3/4 + koszulka).
Też planowałam z krótkim, ale zastanawiam się czy to już sezon grzewczy będzie. Z drugiej strony nie mogą przecież wychłodzić takiego oddziału Najwyżej mąż sweter dowiezie

Na skurcze biore magnez, ale chyba przestał działać, bo znowu mnie w nocy łapią

Cytat:
Napisane przez Letk_a Pokaż wiadomość
Ja do samego porodu chcę sobie kupić w lumpie jakąś duuużą koszulę typu t-shirt bo i tak jej później nie dopiorę, a tak na później to biorę koszulę do spania i karmienia :P

Nie chcę też robić reklamy ale potrzebowałam pilnie nowy krem przeciw rozstępom i zamawiałam tylko 1 rzecz z apteki internetowej... na gemini na którym zawsze zamawiam rożne rzeczy krem tołpa kosztował ok 40 zł + przesyłka więc tak samo mogłabym się wybrać do apteki w mieście i szybciej by było :P ale wyświetliła mi się też apteka wystrzałowa i ten sam krem kosztuje 31 zł a przesyłka 6,50 więc tu to się opłacało, więc dla zapominaczek jak ja polecam stronkę, vitaminer + dha jest chyba tylko o złotówkę tańszy więc warto sprawdzać obie apteki :P
A nie dają w szpitalu ubrania do porodu? W moim dostaje się szpitalną koszulę do porodu i swoją się zakłada dopiero po wszystkim.
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 08:40   #3581
Letk_a
Raczkowanie
 
Avatar Letk_a
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 191
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez mortisha84 Pokaż wiadomość
Też planowałam z krótkim, ale zastanawiam się czy to już sezon grzewczy będzie. Z drugiej strony nie mogą przecież wychłodzić takiego oddziału Najwyżej mąż sweter dowiezie

Na skurcze biore magnez, ale chyba przestał działać, bo znowu mnie w nocy łapią



A nie dają w szpitalu ubrania do porodu? W moim dostaje się szpitalną koszulę do porodu i swoją się zakłada dopiero po wszystkim.
nie dają, dostałam szczegółową listę od położnej co potrzebuje(my) do szpitala, w którym będę rodzic i większość sama muszę przynieść heh, ale nie przeszkadza mi to
__________________
41/40

Gdy rodzi się dziecko, rodzą się również mama i tata <3
Letk_a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-02, 08:44   #3582
OkoPani
Wtajemniczenie
 
Avatar OkoPani
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 435
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

hej

siuska, dziekowa za linka, zarejestrowanam podejrzewam, ze większość tematow ogarne tez na SR, ale o masazu i wiązaniu chust chętnie sobie posłucham, bo chusty mam a z samej instrukcji bałabym się wiazac

slomka, gratki za wozek mi tez spacerówka się bardzo podoba

Agatkia, dla synka! to jest spora zasluga rodzicow, ze dzieci tak ladnie i grzecznie się zachowują, możesz być dumna i z niego i zsiebie, bez dwóch zdan
__________________
64....61.5.....53kg
OkoPani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 09:04   #3583
Mojra87
Zadomowienie
 
Avatar Mojra87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 398
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez 123spinka Pokaż wiadomość
hej zaraz was nadrobię
chciałam tylko powiedzieć że dziewczyny z Warszawy chętne na sesje brzuszkową w plenerze proszę o kontakt na priv
nie chcę robic reklamy a myślę żę mam fajną propozycję dla was
Oj jak bym chciała taką sesję, ale przez to moje leżenie nie mogę

Witam się weekendowo...

Mnie ostatnio mocno dopadł syndrom wicia gniazda - całymi dniami siedzę w internetach, wybieram, kupuję... Czuję, że muszę być już przygotowana na razie mam koszule do szpitala (2 sztuki i ewentualnie dobiorę jakąś z moich starych 2-częściowych piżam), trochę ubranek, fotelik i WÓZEK zamówienie apteczne jest w trakcie kompletowania, a kolejna porcja ubranek już do mnie leci
Zostają jeszcze rzeczy typu kocyki, pościel, przewijak i tego typu drobiazgi...
Czy jest jeszcze coś ważnego, o czym mój budyń zapomniał?

No i chyba umówię się z położną, żeby przyszła do domu i zrobiła mi małą SR, skoro na normalne zajęcia chodzić nie mogę niby instynkt powinien sam zadziałać, ale niech mi chociaż pokaże, jak tego maluszka ubrać, umyć itd
__________________
Asia 28.09.2014
Bąbelek TP 23.02.2017 - 33/40
Mojra87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 09:15   #3584
Laila85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 292
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

ImageUploadedByTapatalk1406967015.323888.jpg

Ja juz po wizycie.
Fasol pozostał facetem, wiec to mamy pewne
W czasie usg cały czas zasłaniał sie ręką, ale udało sie pstryknąć zdjęcie. Wszystko prawidłowo sie rozwija, waga 1282g a dzis początek 29 tyg. Dokładnie 28tydz. 0d.
Dostałam tylko ochrzan ze nie byłam u swojego lekarza prowadzącego, ja myslalam ze jak pójdę tu to tam nie trzeba, ale powiedział za raz na 4 tygodnie powinnam byc. Tak wiec w przyszłym tygodniu umawiam sie ponownie do swojego lekarza

Miłego weekendu wszystkim życzymy
__________________
Skarb
06.09.2014 14:42
2230g 50cm
Laila85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 09:43   #3585
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez Laila85 Pokaż wiadomość
Załącznik 5751962

Ja juz po wizycie.
Fasol pozostał facetem, wiec to mamy pewne
W czasie usg cały czas zasłaniał sie ręką, ale udało sie pstryknąć zdjęcie. Wszystko prawidłowo sie rozwija, waga 1282g a dzis początek 29 tyg. Dokładnie 28tydz. 0d.
Dostałam tylko ochrzan ze nie byłam u swojego lekarza prowadzącego, ja myslalam ze jak pójdę tu to tam nie trzeba, ale powiedział za raz na 4 tygodnie powinnam byc. Tak wiec w przyszłym tygodniu umawiam sie ponownie do swojego lekarza

Miłego weekendu wszystkim życzymy
Super zdjęcie! Takie wyraźne Najważniejsze, że wszystko z małym w porządku
__________________
Oleńka 05.10.2014
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 09:46   #3586
nocnyskowronek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 331
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez Laila85 Pokaż wiadomość
Załącznik 5751962

Ja juz po wizycie.
Fasol pozostał facetem, wiec to mamy pewne
W czasie usg cały czas zasłaniał sie ręką, ale udało sie pstryknąć zdjęcie. Wszystko prawidłowo sie rozwija, waga 1282g a dzis początek 29 tyg. Dokładnie 28tydz. 0d.
Dostałam tylko ochrzan ze nie byłam u swojego lekarza prowadzącego, ja myslalam ze jak pójdę tu to tam nie trzeba, ale powiedział za raz na 4 tygodnie powinnam byc. Tak wiec w przyszłym tygodniu umawiam sie ponownie do swojego lekarza

Miłego weekendu wszystkim życzymy
Jaki Slodziak! gratulacje

Ja też mam koszule z krótkim rękawem. O innej w sumie nawet nie myślałam, bo ja czy zimą czy latem i u kogokolwiek bym nie spała to i tak mi zawsze za gorąco nocą

Z tymi skurczami łydek to może chodzi o to, że chwilowo mieliśmy inną pogodę (pewnie jakoś to z ciśnieniem jest powiązane) i potrzebujesz więcej tego magnezu? Ja przed ciążą miałam skurcze zawsze jak zmieniało się na gorszą pogodę. Teraz biorę od początku magnez i nie miałam skurczy. Ale dwa dni temu właśnie obudził mnie mocny skurcz i rzeczywiście pogoda się zmieniła Wzięłam raz troszkę większą dawkę magne b6 i już się problem nie powtórzył

A w ogóle to wstałam jakieś 20 min temu Z małą pobudką koło 8 bo Mała szalała już po pęcherzu
__________________
02.10.2014
nocnyskowronek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 09:55   #3587
gosiakk23
Rozeznanie
 
Avatar gosiakk23
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 835
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Dzień Dobry Kochane Dziś robiłam pierwsze Juliuszkowe pranie
, i gały z orbit mi chciały wyjść jak wieszałam ile tego - a to dopiero pierwsza partia jasnych ciuszków, druga siedzi w pralce, i jeszcze na później zostawię sobie kolorowe. I aż wzruszona byłam rozwieszając je na sznurkach Mój Kochany Mąż dzielnie pomagał mi je rozwieszać a tak dziś lajtowy dzień, wieczorkiem idziemy do przyjaciół na imprezkową rocznice ślubu Pojemy dobrych rzeczy
Gratuluję wszystkim Brzuchatkom rozpoczętych tygodni i trymestrów
Cytat:
Napisane przez Laila85 Pokaż wiadomość
Załącznik 5751962

Ja juz po wizycie.
Fasol pozostał facetem, wiec to mamy pewne
W czasie usg cały czas zasłaniał sie ręką, ale udało sie pstryknąć zdjęcie. Wszystko prawidłowo sie rozwija, waga 1282g a dzis początek 29 tyg. Dokładnie 28tydz. 0d.
Dostałam tylko ochrzan ze nie byłam u swojego lekarza prowadzącego, ja myslalam ze jak pójdę tu to tam nie trzeba, ale powiedział za raz na 4 tygodnie powinnam byc. Tak wiec w przyszłym tygodniu umawiam sie ponownie do swojego lekarza

Miłego weekendu wszystkim życzymy
Boże jaki Pięknotek!!!!!!
__________________
11 luty - 2 kreseczki
14 luty- bicie serduszka
3 październik- termin porodu
Chłopiec Juliusz
Pierwsza Dzidziolinka
41/40

Mój Aniołeczku
gosiakk23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 10:12   #3588
justyna_090
Przyczajenie
 
Avatar justyna_090
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 27
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Dzień dobry kobitki

Gratuluje wszystkim rozpoczętych nowych tygodni i zakupów

Mam pytanie do już doświadczonych mamusiek, czy jesteście w stanie podać mi przybliżoną kwotę ile miesięcznie kosztuje na początku dziecko ???
Posstanowiliśmy z TŻ że jednak chcemy wrocic do Gdanska i przeprowadzić się na swoje tylko teraz wyliczam czy będzie nas na to stać

Bo co prócz pieluch, kosmetyków dziecko potrzebuje tak na pierwszy rok życia? ( mając nadzieje że będe mogła karmić piersią )
justyna_090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 10:36   #3589
vilet784
Rozeznanie
 
Avatar vilet784
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: malopolska
Wiadomości: 755
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez gargantuiczna Pokaż wiadomość
wychodze z zalozenia, ze latwiej cos dolozyc do ubrania jak za zimno niz odwrotnie i tez mam same z krotkim

Macie jakis sposob na skurcze lydek? Bo mnie nad ranem budza bolesnie ;(
Mi lekarz zalecił chela mag b6, dwa dni dopiero biorę i skurczy nie ma


Cytat:
Napisane przez gosiakk23 Pokaż wiadomość
Dzień Dobry Kochane Dziś robiłam pierwsze Juliuszkowe pranie
, i gały z orbit mi chciały wyjść jak wieszałam ile tego - a to dopiero pierwsza partia jasnych ciuszków, druga siedzi w pralce, i jeszcze na później zostawię sobie kolorowe. I aż wzruszona byłam rozwieszając je na sznurkach Mój Kochany Mąż dzielnie pomagał mi je rozwieszać a tak dziś lajtowy dzień, wieczorkiem idziemy do przyjaciół na imprezkową rocznice ślubu Pojemy dobrych rzeczy
Gratuluję wszystkim Brzuchatkom rozpoczętych tygodni i trymestrów

Boże jaki Pięknotek!!!!!!
Ja w przyszłym tygodniu planuję poprać to co podostawałam, muszę się czymś zająć do wizyty a potem zaszaleję na allegro
Baw się dobrze! My dzisiaj jedziemy do taty na imieninowego grilla Też liczę na jakieś smakołyki
vilet784 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-02, 11:04   #3590
gosiakk23
Rozeznanie
 
Avatar gosiakk23
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 835
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez vilet784 Pokaż wiadomość
Ja w przyszłym tygodniu planuję poprać to co podostawałam, muszę się czymś zająć do wizyty a potem zaszaleję na allegro
Baw się dobrze! My dzisiaj jedziemy do taty na imieninowego grilla Też liczę na jakieś smakołyki
Ja miałam później troszkę poprać.. ale raz że musze się czymś zająć bo zwariuję, a po drugie to zrobiłam 2 prania rozwiesiłam, troszkę porządku i plecy chcą mi pęknąć... więc nie wiem czy miałabym siłę robić to za miesiąc.. a to jest tak przyjemne że nie chciałabym aby robił to za mnie ktoś inny.. Równiez życze Wam miłej zabawy, i pojedzenia pyszności
__________________
11 luty - 2 kreseczki
14 luty- bicie serduszka
3 październik- termin porodu
Chłopiec Juliusz
Pierwsza Dzidziolinka
41/40

Mój Aniołeczku
gosiakk23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 11:14   #3591
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Witam w kolejnym upalnym dniu
Jutro przyjeżdża mnie odwiedzić na nowym mieszkaniu mama i przywiezie łóżeczko

Co do wózków to zazdroszczę kupowania. My dostaliśmy wózek od jakiejś ciotki męża (Tako Jumper X) i chociaż umowa była początkowo taka, że jak mi się nie spodoba to kupimy inny, ale oczywiście teraz mąż świecie oburzony że jak to, jeździł taki kawał po wózek, a teraz z niego robię idiotę i chcę nowy... Powiem szczerze że całym sercem nienawidzę tego wózka i chciałabym żeby się z nim stało coś złego. Ma na szczęście uszkodzoną oponę którą trzeba wymienić i mam nadzieję, że jako totalnie atechniczny mój szanowny mąż sobie z tym nie poradzi. Poza tym wózek ma brzydkie kolory i trzeba go uprać i powiem szczerze, że nie wygląda jakby miało się doprać wszystko
To się wyżaliłam

Cytat:
Napisane przez Letk_a Pokaż wiadomość
Ja do samego porodu chcę sobie kupić w lumpie jakąś duuużą koszulę typu t-shirt bo i tak jej później nie dopiorę, a tak na później to biorę koszulę do spania i karmienia :P

Nie chcę też robić reklamy ale potrzebowałam pilnie nowy krem przeciw rozstępom i zamawiałam tylko 1 rzecz z apteki internetowej... na gemini na którym zawsze zamawiam rożne rzeczy krem tołpa kosztował ok 40 zł + przesyłka więc tak samo mogłabym się wybrać do apteki w mieście i szybciej by było :P ale wyświetliła mi się też apteka wystrzałowa i ten sam krem kosztuje 31 zł a przesyłka 6,50 więc tu to się opłacało, więc dla zapominaczek jak ja polecam stronkę, vitaminer + dha jest chyba tylko o złotówkę tańszy więc warto sprawdzać obie apteki :P
oooo, muszę obczaić tę aptekę, bo też używam tołpy na rozstępy. Jakiś czas temu udało mi się dorwać promocję w superpharm i kupiłam 2 w cenie 1, ale niestety regulamin promocji pozwalał tylko na tyle i w efekcie mam już tylko jedno pełne opakowanie, co mi na pewno nie starczy do porodu, szczególnie że zaczęłam sie smarować dwa razy dziennie
__________________
20.10.2014 Witek

poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 11:54   #3592
wodaqua
Zadomowienie
 
Avatar wodaqua
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 600
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez Agatkia Pokaż wiadomość
U nas adaptacyjne trwają cały sierpień, ale w niedzielę wyjeżdzamy i nie ma nas dwa tygodnie, więc dzisiaj takie przedbiegi, a startujemy już na serio tak jak Wy- 18 lipca.

Jestem bardzo dumna z mojego synka. W ogóle nie płakał, nawet, gdy wychodziłam. Ładnie słuchał Pań, wołał, jak potrzebował iść do toalety albo chciał pić. Był podobno bardzo grzeczny i Pani powiedziała, ze Wojtusia to można tylko chwalić.

Dla mnie stres niesamowity- a myślałam, żejestem taką zrównoważoną matką . W drodze do przedszkola synek pyta: a Ty mnie tam zostawisz? A ja powiedziałam: najpierw pobędę z Tobą, a potem pójdę i odbiorę Cię po obiadku. Ale będzie tam bardzo miła Pani, która we wszystkim Ci pomoże. A mamusia zawsze będzie po Ciebie wracać, bo bardzo Cię kocha. Wojtuś skwitował to skromnym: aha.

On bardzo fajnie słucha dorosłych, do tej pory miał dorosłych tylko dla siebie, bo albo rodzice się nim zajmowali, albo babcie, które były w całości do jego dyspozycji, albo Niania, która też nie musiała ani gotować, ani sprzątać ani nic innego, jak tylko zajmować się nim.

Jest nieśmiały i długo się adaptuje, ale sam o sobie dobrze myśli, wierzy w swoje możliwości. Często mu powtarzam: na pewno sobie poradzisz, albo wierzę w Ciebie, albo na pewno Ci się uda, i on przy nowych wyzwaniach sam o sobie tak mówi. Tyle, ze komletnie nie potrafi bawić się z dziećmi. No, ale ostatecznie właśnie dlatego poszedł do przedszkola- żeby się tego nauczyć.

Ja po niego przyszłam to strasznie się ucieszył, wyprzytulał mnie bardzo, i wycałował, a szczególnie wylewny na co dzień nie jest.

Pierwsze wrażenia pozytywne więc, ale oddać swoje dziecko w ręce instytucji- to jest ogromny stres dla rodzica, nawet najbardziej odpornego. Od 18tego sierpnia będziemy mogły wymieniać się wrazeniami .
To jest nadzieja i dla nas Choć córa z tych odważniejszych, ale i taki cyc wiszący, więc nie wiem sama jak to będzie. Do tego jest dość charakterna, boję się żeby sobie panie z nią poradziły, bo uparta jak osioł potrafi być
Kurcze, musi być dobrze. Mam tylko nadzieję, że zdąży się zakochać w przedszkolu, zanim urodzi się brat i nie będzie miała pomysłów żeby ze mną w domu zostawać

Mortisha, może starszemu dziecku jest łatwiej? Znajomi pięciolatkę puścili pierwszy raz to do domu wracać nie chciała

Laila, jakie wyraźne zdjęcie

Justyna, wszystko zależy na jakie np pieluchy się zdecydujesz - my przy dadach wydawaliśmy około 100/m-c, po półroczu dochodzi jedzenie dla dziecka - też zależy czy gotować będziesz czy słoiczki, z MM to nie wiadomo, czasami przy piersi nawet niektóre kobiety dokarmiają. Ciuszki, jakieś zabaweczki, gadżety, krzesełko do karmienia... No i leki jeśli dziecko będzie chorować - to jest spory ale nieprzewidywalny wydatek.

Poczwarkah, może niewygodnie się prowadzi, może ciężki do dźwigania? Znajdź jeszcze jakieś minusy, może się tyle nazbiera, że Tż się namyśli na nowy?
wodaqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 12:01   #3593
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez Letk_a Pokaż wiadomość
nie dają, dostałam szczegółową listę od położnej co potrzebuje(my) do szpitala, w którym będę rodzic i większość sama muszę przynieść heh, ale nie przeszkadza mi to
A no chyba że tak A gdzie rodzisz? Jeśli można wiedzieć? U Ciebie chyba dwa szpitale? Bo w feminie już chyba nie ma porodówki?

Cytat:
Napisane przez Laila85 Pokaż wiadomość
Załącznik 5751962

Ja juz po wizycie.
Fasol pozostał facetem, wiec to mamy pewne
W czasie usg cały czas zasłaniał sie ręką, ale udało sie pstryknąć zdjęcie. Wszystko prawidłowo sie rozwija, waga 1282g a dzis początek 29 tyg. Dokładnie 28tydz. 0d.
Dostałam tylko ochrzan ze nie byłam u swojego lekarza prowadzącego, ja myslalam ze jak pójdę tu to tam nie trzeba, ale powiedział za raz na 4 tygodnie powinnam byc. Tak wiec w przyszłym tygodniu umawiam sie ponownie do swojego lekarza

Miłego weekendu wszystkim życzymy
Super fotka!

Cytat:
Napisane przez gosiakk23 Pokaż wiadomość
Dzień Dobry Kochane Dziś robiłam pierwsze Juliuszkowe pranie
, i gały z orbit mi chciały wyjść jak wieszałam ile tego - a to dopiero pierwsza partia jasnych ciuszków, druga siedzi w pralce, i jeszcze na później zostawię sobie kolorowe. I aż wzruszona byłam rozwieszając je na sznurkach Mój Kochany Mąż dzielnie pomagał mi je rozwieszać a tak dziś lajtowy dzień, wieczorkiem idziemy do przyjaciół na imprezkową rocznice ślubu Pojemy dobrych rzeczy
Gratuluję wszystkim Brzuchatkom rozpoczętych tygodni i trymestrów

Boże jaki Pięknotek!!!!!!
Znam to uczucie Już się nie mogę doczekać prania i prasowania tych malutkich ubranek. Tak jak prasowania niecierpię, tak lubiłam prasować Łucji malutkie ciuszki

wodaqua mam taką nadzieję

U mnie już upał...
__________________
My

Niunia

Bobas

Edytowane przez mortisha84
Czas edycji: 2014-08-02 o 12:02
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 13:44   #3594
tynka88
Zadomowienie
 
Avatar tynka88
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 549
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

dzien dobry dziewczyny sobota i niedziela jest dniem mojego jako takiego leniuchowania, staram sie zadnych zajec domowych nie planowac, gotowania , tylko przyjemnosci tak wiec witam sie z lozka, Mateusz spi, mam nadzieje conajmniej do 16

wczoraj po myciu podlogo bolalo mnie spojenie, jeszcze malo brakowalo bym sie przewrocila, nogi mi sie juz rozjechaly

we wtorek zaczynam 34 tydzien, w sumie 2 wrzesnia jak dobrze licze bede miala ciaze donoszona, ale nie chce tak szybko rodzic, takze nie nastawiam sie szykuje sie na 15

co do torby do szpitala, to ja poki co odnalazlam na strychu swoja torbe i plecak, upralam i moze jakos na dniach powoli bede sobie kompletowac, rzuce w kąt i niech czeka

ja poscieli do wozka nie kupuje, kupuje śpiworek o cos takiego http://www.smyk.com/womar-spiwor-do-...t-niemowlaka-p

ja to przed porodem wole przeszkolic starszego synka niz TZ, on chyba lepiej wszystko zapamieta i wytlumaczy TZ ,ktorym kremem mama mu smarruje pupke, ktorym rece, ktorym sie myje itd
narazie TZ zakapowal zabawe w ukladanie lego duplo i pozniej inicjowanie scenek

co do stanikow to dopytalam kolezanki swiezej mamy i ona kupila staniki takie zwykle do karmienia w chińczyku po 16-20 zl, musze sie wybrac do tego sklepu a drozszy i ladniejszy kupie sobie jak bedzie potrzeba

koszule nocne kupilam dwie kilka dni temu na ramiaczkach w pepco o 15 zl

Siuska nie wiem co wykryl lekarza w nerce, ale moj Piotrus od samego poiczatku ma poszerzone miedniczki nerkowe, lekarz mowi, ze nic sie z tym nie robi i samo sie zmniejsza w przeciagu roku po narodzinach.
Zazdroszcze niespodzianki, super masz męża
Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy

Dziewczyny czy ktoras korzysta z tego zusowskiego konta na ich stronie? i podglada sobie np na kiedy i jaka zaplanowali wyplate?zgadza wam sie kwota tam zadeklarowana z tym co faktycznie wyplacaja? mnie sie nie zgadza i bede musiala po niedzieli znowu tam isc, wole isc chyba sama, bo TZ jeszcze cos pokreci, dobrze ze chociaz maja kacik dla dzieci to sobie spokojnie zalatwie.

Agatka brawo dla synka, dzielny chlopak!
JA planuje MAteuszka za rok dac do przedszkola, wiec dla mnie to jeszcze odlegly temat, ale mam nadzieje, ze tez nie bedzie wiekszych problemow.


a dzis dziewczyny wybywam na gofry z bita smietana do mojej mamy



__________________
26.03.2012 Mateuszek
21.09.2014 Piotruś



tynka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 16:08   #3595
Laila85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 292
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez tynka88 Pokaż wiadomość

Dziewczyny czy ktoras korzysta z tego zusowskiego konta na ich stronie? i podglada sobie np na kiedy i jaka zaplanowali wyplate?zgadza wam sie kwota tam zadeklarowana z tym co faktycznie wyplacaja? mnie sie nie zgadza i bede musiala po niedzieli znowu tam isc, wole isc chyba sama, bo TZ jeszcze cos pokreci, dobrze ze chociaz maja kacik dla dzieci to sobie spokojnie zalatwie.




Tak, ja korzystam i zawszei sie zgadza. Ale moze tak jak mi ostatnio podzieliło świadczenie na 2 tury i wypłacili w dwóch ratach. Jak tam wejdziesz to masz datę wypłaty, porównaj sobie.
__________________
Skarb
06.09.2014 14:42
2230g 50cm
Laila85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 17:40   #3596
OkoPani
Wtajemniczenie
 
Avatar OkoPani
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 435
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Laila, przystojniaczek

nocnyskowronek, ja tez zamawiam z krótkim rękawem na sto procent - w końcu jak dzidzia będzie w domu, temperatura nie będzie mogla spaść poniżej 18 stopni w nocy, a ja w takiej czuje się idealnie i ie potrzebuje polarów

poczwarkach, mi się tez nasz odziedziczony wozek średnio podoba, gdybym miała wybierac wybrałabym zupełnie inny. ale wydaje się wygodny, nie jest ciezki wiec technicznie ujdzie. zwłaszcza, ze mam nadzieje przynajmniej na początku korzystać glownie z chust...

tynka, my dostaliśmy za to tyle poszewek do wózeczka, ze ze śpiworka - na który bylam początkowo nastawiona - zrezygnujemy. mamy tez kocyki na wierzch, wiec spiworkowy wydatek nam odpada...
nie wiedziałam nawet ze na str zusu się można logować jakos. obczaje to

wlasnie wrocilismy znad jeziora i jestem padnieta
__________________
64....61.5.....53kg
OkoPani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 20:14   #3597
123spinka
Zadomowienie
 
Avatar 123spinka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 679
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

hej
gratulację za wizyty pięknie maluszki rosną


kolejne gratki za mijające tygodnie już coraz bliżej

czytam wasze rady i wnioski i zauważyłam że jak opowiadam wśród znajomych czy nawet rodziny co mamy a co jeszcze nie i tak dalej to reagują z zdziwieniem że przecież jeszcze tyleeeee czasuuuuu

a w porównaniu z niektórymi z was ja jestem w lesie

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

a miałam was o coś jeszcze spytać
dostaliśmy matę edukacyjną chyba taką
https://www.google.pl/search?q=mata+...ml%3B505%3B350
tylko bez zawieszek, myślicie że można coś wykombinować żeby zamiast tych oryginalnych przywiesić, przyczepic?
__________________
szczęśliwa żonka
Dominik
123spinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 20:27   #3598
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Hej

My dzis nad woda caly dzien., lezaczek, parasolek. Nogi pomoczone.

Laila slodka buzinka

Spinka przeciez w 8 czy 9 mc to juz czlowiek sily nie bedzie mial na myslenie o zakupach. A co jakby tak maluszek wczesniej chcial wyjsc i dupa wtedy.

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Haja spinka. Tez dostalam ta mate i bez/zawieszek
Mamy dostac inna ale gdyby nie to kombinowalabym. Jakies male pluszaczki czy cos.
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 20:47   #3599
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez tynka88 Pokaż wiadomość
we wtorek zaczynam 34 tydzien, w sumie 2 wrzesnia jak dobrze licze bede miala ciaze donoszona, ale nie chce tak szybko rodzic, takze nie nastawiam sie szykuje sie na 15


Dziewczyny czy ktoras korzysta z tego zusowskiego konta na ich stronie? i podglada sobie np na kiedy i jaka zaplanowali wyplate?zgadza wam sie kwota tam zadeklarowana z tym co faktycznie wyplacaja? mnie sie nie zgadza i bede musiala po niedzieli znowu tam isc, wole isc chyba sama, bo TZ jeszcze cos pokreci, dobrze ze chociaz maja kacik dla dzieci to sobie spokojnie zalatwie.

O matko, już 2 września ciąża donoszona? WOW Zazdrościmy chyba wszystkie Ale jak to się w ogóle stało że jesteś z nami a nie z wrześniówkami?

A co do pue.zus.pl, też mam aktywne konto, ale nie widzę tam żadnej zakładki z wypłatami? Gdzie to sprawdzacie?

Cytat:
Napisane przez OkoPani Pokaż wiadomość

poczwarkach, mi się tez nasz odziedziczony wozek średnio podoba, gdybym miała wybierac wybrałabym zupełnie inny. ale wydaje się wygodny, nie jest ciezki wiec technicznie ujdzie. zwłaszcza, ze mam nadzieje przynajmniej na początku korzystać glownie z chust...
akurat ten nasz wózek jest ciężki - 15 kilogramów Niby zwrotny, ale przy tej wadze chyba wszystko jedno. Mi się marzyły takie 11-kilogramowe. Właśnie przed chwilą maż wziął się do wymiany opony i oczywiście zaczął kląć na czym świat stoi i biadolić, że teraz musi kupić nowy i wszystkim się tłumaczyć czemu wziął stary (on ma chyba jakiś problem z tym tłumaczeniem się dookoła ). Mało nie rozwalił tego kółka A ja oczywiście głupia zlitowałam się nad nim i pomogłam... (znajdując tutorial na youtubie). Co ta miłość robi z człowiekiem, nawet nienawiść do wózka pokonuje
__________________
20.10.2014 Witek

poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 21:35   #3600
tynka88
Zadomowienie
 
Avatar tynka88
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 549
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Laila z tego co tam widze to na poniedzialek zaplanowali wyplate za kolejne zwolnienie, zobaczymy ile tym razem przeleja i najwyzej we wtorek sie tam udam wyjasnic co i jak.

Spinka my tez mamy mate po MAteuszku, dalej uwazam , ze to troche zbedny wydatek, no ale jest ja zawiesilam dodatkowe misie/grzechotki na wstazeczke

Poczwarka bylam z Farminka i Agatkia na watku staraczkowym, zaszlysmy w ciaze prawie jednoczesnie, tu mi blizej do pazdziernikowych, probowalam na wrzesniowych sie wbic, ale jakos nie moglam w sumie termin mam na 23 wrzesnia , wiec moge urodzic i 1 pazdziernika, wszystko sie moze zdarzyc

Wyplaty sprawdzam w zakladce świadczeniobiorca zasiłki.

Moje dzidzi ma czkawke , nie wiem czemu , ale nie lubie tego..
__________________
26.03.2012 Mateuszek
21.09.2014 Piotruś



tynka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-20 19:26:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.