Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październikowe cz. - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: kto ma poprowadzić nowy wątek ?
Gosia 11 34,38%
Purblanca 10 31,25%
Coffe 7 21,88%
Spinka 2 6,25%
Koralinka 1 3,13%
Nowa 1 3,13%
Głosujący: 32. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-08, 12:57   #3991
ever_92
Zadomowienie
 
Avatar ever_92
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 1 098
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez nocnyskowronek Pokaż wiadomość
Ja też wolałabym spędzić w szpitalu jak najkrócej, choć może nie aż tak krótko, że 3h Trochę odpocząć, dojść do siebie, jakieś badania i do domku No ale tak czy inaczej to jak na razie niemożliwe w moim szpitalu, więc nastawiam się na to co realne
Ale z drugiej str. np. to moje pierwsze, wiec w Polsce jak sie zostaje dluzej w szpitalach to chodza kolo kobiety, ma sie malo sily a w szpitalu opieka, no i czas na zaczecie karmienia itd na spokojnie a u nas jak na wariata, a mi Tz nic nie ugotuje, wiec chyba w jakies zamrozone jedzenie sie zaopatrze...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
ever: po drugim dziecku puszczaja tak szybko. po 1. 2-3 dni, chyba ze mama ma cesarke, to dluzej. ale ogolnie wrazenia z porodu w Danii, opieka itd. pozytywne, a pytalam wielu kolezanek.
ja dzisiaj swietuje rocznice slubu z mezem. idziemy do hinduskiej knajpki wieczorem.
To roznie, bo mojej kolezanki sie pytali to zostala az 1 dobe a to jej pierwsze bylo. Ale z checia po tych 5h tez by puscili jakby chciala.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
3.11.2014 Emily 52cm, 3,3kg
ever_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 13:01   #3992
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez nowa8686 Pokaż wiadomość
Dzien dobry.

Gratki za tygodnie

Brak weny zeby sie odniesc i cytowac. Ja w przyszlyn tygodniu mam zamiar zaczac robic pranie Majkowe bo jest tego troche.
Ja startuję w poniedziałek
Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Hej

Skowronek to jak, poniedziałek z rańca jakoś wstępnie?

Kasiag, powiedz mi czy chodzi o rzeczy tylko dla niemowlaka z kosmetyków czy również dla Ciebie
Jak TŻ będzie miesiąc to zdąży kupić, wczoraj nie zauważyłam Twojego drugiego posta
Dzięki Slomka I dla mnie i dla dziecka, każda rada cenna
__________________
Oleńka 05.10.2014
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 13:02   #3993
tynka88
Zadomowienie
 
Avatar tynka88
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 549
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Trzeba by sprobowac tej wareczki jak tak polecacie)
moj połóg tez byl koszmarny kolki przedewszystkim i na koniec połogu jak juz wydawalo sie ,ze wszystko powoli wraca do normy -moje samopoczucie i wyglad zachorowalam na ospe i malo ,ze czulam sioe koszmarnie i ciezko znioslam to wygladalam tak, ze najlepiej jakbym weszla do szafy i przez 1 miesiac nie wychodzila

bylismy z Mateuszem na spacerze z inna mama i niestety spacer, pchanie wozka i jeszcze wyduszenie z siebie slowa rowna sie zadyszka)

dziewczyny mozecie polecic jakis srodek, albo sposob na czyszczenie fug?

mnie sie to podklady belli sprawdzily po porodzie natualnym, ale ze tak nieprzyjemnie napisze duzo ze mnie wyplywalo i podpaska nie dalaby rady na pewno.

co do paragonow, faktur to jesli o mnie chodzi to zawsze wymagam , denerwuje mnie tez bardzo, jak pani w warzywniaku liczy sobie na kalkulatorku i nie daje mi paragonu, albo TZ jedzie do mechanika i o fakture sie ciezko doprosic..zawsze sie upominam i jezeli bym nie dostala to tez bylabym sklonna to zglosic, bez paragonu ciezko o reklamacje czegokolwiek.

ide gotowac kalafiorowa i ogarnac dom
__________________
26.03.2012 Mateuszek
21.09.2014 Piotruś



tynka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 13:07   #3994
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez kasiakg Pokaż wiadomość
Dzięki Slomka I dla mnie i dla dziecka, każda rada cenna
pomyślę i wyślę Ci PW, jutro jadę do Wrocławia więc postaram się albo dzisiaj albo jak wrócę, tak we środę, ok?
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 13:11   #3995
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez tynka88 Pokaż wiadomość
Trzeba by sprobowac tej wareczki jak tak polecacie)
moj połóg tez byl koszmarny kolki przedewszystkim i na koniec połogu jak juz wydawalo sie ,ze wszystko powoli wraca do normy -moje samopoczucie i wyglad zachorowalam na ospe i malo ,ze czulam sioe koszmarnie i ciezko znioslam to wygladalam tak, ze najlepiej jakbym weszla do szafy i przez 1 miesiac nie wychodzila

bylismy z Mateuszem na spacerze z inna mama i niestety spacer, pchanie wozka i jeszcze wyduszenie z siebie slowa rowna sie zadyszka)

dziewczyny mozecie polecic jakis srodek, albo sposob na czyszczenie fug?

mnie sie to podklady belli sprawdzily po porodzie natualnym, ale ze tak nieprzyjemnie napisze duzo ze mnie wyplywalo i podpaska nie dalaby rady na pewno.

co do paragonow, faktur to jesli o mnie chodzi to zawsze wymagam , denerwuje mnie tez bardzo, jak pani w warzywniaku liczy sobie na kalkulatorku i nie daje mi paragonu, albo TZ jedzie do mechanika i o fakture sie ciezko doprosic..zawsze sie upominam i jezeli bym nie dostala to tez bylabym sklonna to zglosic, bez paragonu ciezko o reklamacje czegokolwiek.

ide gotowac kalafiorowa i ogarnac dom
Mi osobiście nie smakowała, taka lemoniada (bardzo słodka)
Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
pomyślę i wyślę Ci PW, jutro jadę do Wrocławia więc postaram się albo dzisiaj albo jak wrócę, tak we środę, ok?
Jasne, dzięki
__________________
Oleńka 05.10.2014
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 13:18   #3996
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Kasia ja w pon odpuszcze jeszcze . Tz ma wolne i ma byc pogoda to pewnie jakis basen czy cus.
Prań bedzie troche bo ciuszków mam mega, jeszcze wczoraj dostalam. Kocyki nawet i jeden taki "dziergany" i czapulke reczne zrobiona przez moją ciocie moze zrobie foto to sie standardowo pochwale

Ja mam dzis na obiad barszczyk na botwince z ziemniakami. I gotuje kompot z jabłek
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 13:46   #3997
Isgaard
Raczkowanie
 
Avatar Isgaard
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 430
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Muszę się "pochwalić", że w końcu zdecydowałam się dokonać zakupu ubranek dla małego, bez dyskutowania z TZ (który twierdzi, że kupowanie przed przynosi pecha..). Przemyślałam sobie temat i stwierdziłam że kupię parę rzeczy przed porodem i sama sobie wypiorę (bo pewnie tego mój TŻ nie wziął pod uwagę, ze nawet nowe ciuszki się pierze), aby potem nie było popłochu z praniem i prasowaniem, bo jak znam Tż'ta to by zaangażował połowę miasta w tą akcję.
Czekam teraz na paczkę, bo są to rzeczy używane (paka z allegro), ale ze zdjęć wychodzi na to, że są to rzeczy ładnie zachowane. Bardzo jestem ciekawa co to przyjdzie. Nawet jeśli już nic nie kupię, to mam już zestaw startowy
Isgaard jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-08, 13:50   #3998
kasiamagda23
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 410
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Hejo

Dziewuszki ja chciałam napisać, że mąż dziś wraca i ma tygodniowy urlop, a że chcę się nim maksymalnie nacieszyć to pewno nie będę zaglądać, albo bardzo rzadko. Mam nadzieję, że mnie rozumiecie
Dziś jeszcze do wieczorka Was będę podczytywać
__________________
MIŁEK
12.10.2014
kasiamagda23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 13:50   #3999
ever_92
Zadomowienie
 
Avatar ever_92
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 1 098
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

A ja Wam zazdroszcze prania, prasowania i ukladania!! U nas budowa trwa i nie mam mozliwosci tego robic nie moge sie doczekac pranka
I zakupu mebli itd...
__________________
3.11.2014 Emily 52cm, 3,3kg
ever_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 13:55   #4000
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
ever: po drugim dziecku puszczaja tak szybko. po 1. 2-3 dni, chyba ze mama ma cesarke, to dluzej. ale ogolnie wrazenia z porodu w Danii, opieka itd. pozytywne, a pytalam wielu kolezanek.
ja dzisiaj swietuje rocznice slubu z mezem. idziemy do hinduskiej knajpki wieczorem.
Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy

Cytat:
Napisane przez Isgaard Pokaż wiadomość
Muszę się "pochwalić", że w końcu zdecydowałam się dokonać zakupu ubranek dla małego, bez dyskutowania z TZ (który twierdzi, że kupowanie przed przynosi pecha..). Przemyślałam sobie temat i stwierdziłam że kupię parę rzeczy przed porodem i sama sobie wypiorę (bo pewnie tego mój TŻ nie wziął pod uwagę, ze nawet nowe ciuszki się pierze), aby potem nie było popłochu z praniem i prasowaniem, bo jak znam Tż'ta to by zaangażował połowę miasta w tą akcję.
Czekam teraz na paczkę, bo są to rzeczy używane (paka z allegro), ale ze zdjęć wychodzi na to, że są to rzeczy ładnie zachowane. Bardzo jestem ciekawa co to przyjdzie. Nawet jeśli już nic nie kupię, to mam już zestaw startowy
Lepiej, żeby po porodzie Tż był z Tobą w szpitalu, niż w domu prał i prasował. Jak się chce wykazać, to niech to zrobi teraz, bo potem będą inne priorytety

Ever ja Ci zazdroszcze budowy, więc sobie możemy pozazdrościć nawzajem ;P
__________________
My

Niunia

Bobas

Edytowane przez mortisha84
Czas edycji: 2014-08-08 o 13:56
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 14:18   #4001
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Daszna gratki
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-08, 14:53   #4002
kamila2709
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila2709
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 078
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Daszna gratulacje
__________________
Nasz ślub 07.09.2013
Zuzanna
05.11.2014
kamila2709 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 15:36   #4003
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

dzieki. zaczelismy ten dzien wspolna popoludniowa drzemka.

ever: ciesz sie, ze budujecie domek. zdazycie ze wszystkim do porodu? wszystko przed Toba: wybor farby, urzadzanie pokoiku, kupno mebli... ja musialam sie zadowolic lozeczkiem w sypialni i komoda, jak wiekszosc.
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 15:45   #4004
Laila85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 292
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez kasiamagda23 Pokaż wiadomość
Hejo



Dziewuszki ja chciałam napisać, że mąż dziś wraca i ma tygodniowy urlop, a że chcę się nim maksymalnie nacieszyć to pewno nie będę zaglądać, albo bardzo rzadko. Mam nadzieję, że mnie rozumiecie

Dziś jeszcze do wieczorka Was będę podczytywać

Nacieszcie sie sobą, nadtobisz pozniej

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
ever: po drugim dziecku puszczaja tak szybko. po 1. 2-3 dni, chyba ze mama ma cesarke, to dluzej. ale ogolnie wrazenia z porodu w Danii, opieka itd. pozytywne, a pytalam wielu kolezanek.
ja dzisiaj swietuje rocznice slubu z mezem. idziemy do hinduskiej knajpki wieczorem.

Gratulacje rocznicy!!!
__________________
Skarb
06.09.2014 14:42
2230g 50cm
Laila85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 15:59   #4005
magsik
Zadomowienie
 
Avatar magsik
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 387
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

wróciłam z tej hurtowni co wami pisałam,że się wybieram i jakaś masakra tam była, nic nie kupiłam, a jak coś było to nawet 40 zł droższe niż na allegro. Ale pojechałam zobaczyłam i już wiem, a taka dziewczyna na SR tak ją zachwalała... Przy okazji odwiedziłam ludzi w pracy i zajechałam sobie do 5 10 15 i kupiłam dwa kaftaniki i bluzę na rozmiar 62 za 33 zł. Wydaje mi się, że się opłaciło.
Teraz lecę was podczytać
__________________
Nasz wielki dzień 21.05.2011r.

23.09.2014 Michałek
magsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 16:59   #4006
123spinka
Zadomowienie
 
Avatar 123spinka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 679
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

cześć kochane
gratki za kolejne tygodnie i miesiące
i za wasze szyjki żeby jeszcze wytrzymały ile się da

co do ogarniania to jutro mój tata z tż będą sprowadzać rzeczy do pokoju Dominiczka
choć na początku łożeczku i taki wózeczek https://www.google.pl/search?q=regal...ml%3B300%3B300 będzie u nas w sypialni i pokoju dziennym jednocześnie
ps własnie co o takim regaliku myślicie? mi się wydaję że będzie praktyczny i na pieluchy i na kosmetyki zawsze bedzie można go przestawić i np podjechać pod wanienkę podczas kąpieli, lub przstawić gdzieś podczas przewijania ... tylko ja planuje kupić na 4 piętra
oczywiście zanim mały zacznie byc bardziej mobilny bo póżniej to będzie mogło służyć na zabawki bo kosmetyki bedą zbyt łątwo dostępne

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

co do porodu to może jestem jakaś dziwna ale nie boje się nic a nic
wiem że będzie bolało i wiem też że będę pod opieką lekarzy a w szpitalu choć nie lubię zostanę ile będzie trzeba, nie będę się prosiła o wyjście
tam wiedzą co robią i wydaje mi się że będę czuła się bezpieczniej

co do prania to wydaje mi się że wszystko za wcześnie że te ciuszki przez 2 miesiące leżąc w szafce nie będą już takie świeże i pachnące może się myle

sr zaczynam w poniedziałek już nie mogę się doczekać tż będzie ze mną na połowie zajęć bo w reszte dni pracuje ale dam rade sobie sama - chyba ale wasze rady i notatki śledzę na bieżąco

do szpitala wybieramy się we wrześniu też na zwiedzanie

poza tym nie kupiłam jeszcze nic nowego dla Dominika, czyli dalej brakuje mi i kosmetyków i pieluch i takich małych akcesoriów

co do tetrowych pieluszek któraś z was pisała że je gotuje .. yyyy nie wiedziałam że tak trzeba byłam przekonana że samo pranie wystarczy
w ogóle jestem zielona w kwestiach bobasowych bardziej boję się że sobie nie poradzę poźniej niż samego porodu
__________________
szczęśliwa żonka
Dominik
123spinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 17:04   #4007
glossary
Raczkowanie
 
Avatar glossary
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice warszawy
Wiadomości: 413
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Hej dziewczyny nie wiem czy to już było, jakoś nie pamiętam. Pamiętajcie, że jak traficie do szpitala, to będą się pytali czy przez ostatnie pół roku bylyście u: dentysty, fryzjera, kosmetyczki no i u ginekologa jeśli tak to musicie podać nazwy i adresy, więc lepiej wcześniej sobie zapisać.

Aaa chyba jeszcze laboratoria w których pobierano krew do badań.

Cytat:
Napisane przez tynka88 Pokaż wiadomość
dziewczyny mozecie polecic jakis srodek, albo sposob na czyszczenie fug?
Ja stosuje domestos i szczoteczke do zębów (mam białe fugi).


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez glossary
Czas edycji: 2014-08-08 o 17:11
glossary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 17:18   #4008
123spinka
Zadomowienie
 
Avatar 123spinka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 679
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

serio o adresy też ... pierwsze słyszę, ale skoro tak to dzięki za info


aaaaa miałam was zapytać czy też miewacie taki ból pleców na samym bóle taki mocny mocny mocny i potem puszcza
taki trochę kujący i blokujący... to mogą być skurcze jakieś?
do tego puchną mi stopy

a z krostkami dzwoniłam na ip powiedzieli że jeżeli nie swędzą i nie uprzykrzają mi życia to nie powinno być to nic groźnego kazali pokazać je ginekolożce na poniedziałkowej wizycie



piękne te wasze komplety pościelowe mi obiecał przyszły chrzestny małego że się tym zajmie więc czekam na spotkanie z nimi jakoś pod koniec sierpnia
__________________
szczęśliwa żonka
Dominik
123spinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 17:23   #4009
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Glossary ale do porodu to info czy ogolnie np. Na patologie jakby sie cos wydarzylo. Bo zglupialam

Spinka na raz nie zrobisz prania tak mysle. Ja najpierw zaczne od kcykow kombinezonow itd.potem ciuszki. Zanim sie wyprasuje tez zejdzie, a co w razie tfu tfu wczesniejszego porodu ?

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Mnie bola krzyze jak dlugo siedze np w jednej pozycji. Itd. Kregoslup bedzie dokuczal powoli...
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-08, 17:26   #4010
glossary
Raczkowanie
 
Avatar glossary
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice warszawy
Wiadomości: 413
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Z tego co się orientuje, to zawsze jak trafia się do szpitala. Na porodówce na 100%. Chodzi o ewentualną żółtaczkę.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
glossary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 17:31   #4011
123spinka
Zadomowienie
 
Avatar 123spinka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 679
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

chyba trzeba zbierać pomysły na nowy wątek znaczy się na tytuł
__________________
szczęśliwa żonka
Dominik
123spinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 17:39   #4012
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Hmm ja bylam 2 razy w ciazy na patologii i owszem pisalam jesli bylam u dent. U kosm. Mialam pob krew.czy mialam tatuaz/robiony itd ale bez adresow. Przeciez to bez/sensu.
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 17:48   #4013
glossary
Raczkowanie
 
Avatar glossary
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice warszawy
Wiadomości: 413
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez nowa8686 Pokaż wiadomość
Hmm ja bylam 2 razy w ciazy na patologii i owszem pisalam jesli bylam u dent. U kosm. Mialam pob krew.czy mialam tatuaz/robiony itd ale bez adresow. Przeciez to bez/sensu.
W moim szpitalu wymagają adresy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
glossary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 17:51   #4014
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

No to mysle ze to kwestia szpitala. Nie reguła.
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 17:51   #4015
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez 123spinka Pokaż wiadomość
co do tetrowych pieluszek któraś z was pisała że je gotuje .. yyyy nie wiedziałam że tak trzeba byłam przekonana że samo pranie wystarczy
w ogóle jestem zielona w kwestiach bobasowych bardziej boję się że sobie nie poradzę poźniej niż samego porodu
To ja pisałam Chodziło mi o pranie w 95 stopniach

Cytat:
Napisane przez glossary Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny nie wiem czy to już było, jakoś nie pamiętam. Pamiętajcie, że jak traficie do szpitala, to będą się pytali czy przez ostatnie pół roku bylyście u: dentysty, fryzjera, kosmetyczki no i u ginekologa jeśli tak to musicie podać nazwy i adresy, więc lepiej wcześniej sobie zapisać.

Aaa chyba jeszcze laboratoria w których pobierano krew do badań.

Ja stosuje domestos i szczoteczke do zębów (mam białe fugi).

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Mnie pytali jak szłam rodzić Łucję tylko czy byłam u kosmetyczki i czy tatuaż robiłam. Daty, kiedy byłam u gina i dentysty były w karcie ciąży. Ale o adresy nie pytali.
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 17:51   #4016
123spinka
Zadomowienie
 
Avatar 123spinka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 679
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez nowa8686 Pokaż wiadomość
Glossary ale do porodu to info czy ogolnie np. Na patologie jakby sie cos wydarzylo. Bo zglupialam

Spinka na raz nie zrobisz prania tak mysle. Ja najpierw zaczne od kcykow kombinezonow itd.potem ciuszki. Zanim sie wyprasuje tez zejdzie, a co w razie tfu tfu wczesniejszego porodu ?

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Mnie bola krzyze jak dlugo siedze np w jednej pozycji. Itd. Kregoslup bedzie dokuczal powoli...
w sumie racja, a nawet wskazane żeby trochę poleżały ubrane w domu żeby przedgryzły się domowymi zarazkami - choć nie wiem czy to akurat prawda

w poniedziałek ja dopisze pogoda to poczyszczę sobie wózek


jak prałyście poszcególne elementy?
bo gondole to chyba ręcznie ale to co jest w środku w gondoli to jak w 30 stopniach?
albo te ochraniacze na gondole i fotelik ??
nie wiem czy wiecie o co mi dzidzi gadam jak potłuczona :P
__________________
szczęśliwa żonka
Dominik
123spinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 17:54   #4017
alapiotrek
Raczkowanie
 
Avatar alapiotrek
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 223
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez 123spinka Pokaż wiadomość
cześć kochane
gratki za kolejne tygodnie i miesiące
i za wasze szyjki żeby jeszcze wytrzymały ile się da

co do ogarniania to jutro mój tata z tż będą sprowadzać rzeczy do pokoju Dominiczka
choć na początku łożeczku i taki wózeczek https://www.google.pl/search?q=regal...ml%3B300%3B300 będzie u nas w sypialni i pokoju dziennym jednocześnie
ps własnie co o takim regaliku myślicie? mi się wydaję że będzie praktyczny i na pieluchy i na kosmetyki zawsze bedzie można go przestawić i np podjechać pod wanienkę podczas kąpieli, lub przstawić gdzieś podczas przewijania ... tylko ja planuje kupić na 4 piętra
oczywiście zanim mały zacznie byc bardziej mobilny bo póżniej to będzie mogło służyć na zabawki bo kosmetyki bedą zbyt łątwo dostępne

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

co do porodu to może jestem jakaś dziwna ale nie boje się nic a nic
wiem że będzie bolało i wiem też że będę pod opieką lekarzy a w szpitalu choć nie lubię zostanę ile będzie trzeba, nie będę się prosiła o wyjście
tam wiedzą co robią i wydaje mi się że będę czuła się bezpieczniej

co do prania to wydaje mi się że wszystko za wcześnie że te ciuszki przez 2 miesiące leżąc w szafce nie będą już takie świeże i pachnące może się myle

sr zaczynam w poniedziałek już nie mogę się doczekać tż będzie ze mną na połowie zajęć bo w reszte dni pracuje ale dam rade sobie sama - chyba ale wasze rady i notatki śledzę na bieżąco

do szpitala wybieramy się we wrześniu też na zwiedzanie

poza tym nie kupiłam jeszcze nic nowego dla Dominika, czyli dalej brakuje mi i kosmetyków i pieluch i takich małych akcesoriów

co do tetrowych pieluszek któraś z was pisała że je gotuje .. yyyy nie wiedziałam że tak trzeba byłam przekonana że samo pranie wystarczy
w ogóle jestem zielona w kwestiach bobasowych bardziej boję się że sobie nie poradzę poźniej niż samego porodu
Spinka super pomysł z tym wózkiem na kosmetyki, my też przewijak będziemy umieszczać raz na łóżeczku raz na blacie w kuchni zobaczymy co wygodniejsze, więc tak na prawdę te kosmetyki zawsze będą gdzieś latać i w tym mogą latać do woli -muszę coś takiego wyczaić w dobrej cenie i kupimy.
Ja pieluch też chyba nie gotowałabym pierwszy raz, w sumie chcemy używać jednorazowe a te tylko jako podkłady do przewijania lub na ramię mamy i taty jak się uleje chyba że się mylę - do czego one mogą jeszcze służyć by nie wystarczyło ich wypranie po zakupie. Gotuje się chyba po siusiu i kupce (?)
__________________
34/40
Wrocław
Pierwszy Dzidziuś
alapiotrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 17:56   #4018
123spinka
Zadomowienie
 
Avatar 123spinka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 679
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez mortisha84 Pokaż wiadomość
To ja pisałam Chodziło mi o pranie w 95 stopniach .
yy ok teraz już wszystko wiem

Cytat:
Napisane przez mortisha84 Pokaż wiadomość
Mnie pytali jak szłam rodzić Łucję tylko czy byłam u kosmetyczki i czy tatuaż robiłam. Daty, kiedy byłam u gina i dentysty były w karcie ciąży. Ale o adresy nie pytali.
kurcze też byłam u dentysty ale w karcie ciązy nie mam daty wizyty w sumie nie pomyślałam żeby dać dentystce tą kartę żeby wpisała.... może sama wpiszę jak odgrzebie w kalendarzu
__________________
szczęśliwa żonka
Dominik
123spinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 17:58   #4019
alapiotrek
Raczkowanie
 
Avatar alapiotrek
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 223
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

te elementy wózków też pierzecie ??? to jestem w szoku. Nie obejdzie się bez tego? Czyli nowe kocyki również i wszystko cokolwiek ma trafić do Dzidzi?
__________________
34/40
Wrocław
Pierwszy Dzidziuś
alapiotrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 18:04   #4020
123spinka
Zadomowienie
 
Avatar 123spinka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 679
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez alapiotrek Pokaż wiadomość
Spinka super pomysł z tym wózkiem na kosmetyki, my też przewijak będziemy umieszczać raz na łóżeczku raz na blacie w kuchni zobaczymy co wygodniejsze, więc tak na prawdę te kosmetyki zawsze będą gdzieś latać i w tym mogą latać do woli -muszę coś takiego wyczaić w dobrej cenie i kupimy.
Ja pieluch też chyba nie gotowałabym pierwszy raz, w sumie chcemy używać jednorazowe a te tylko jako podkłady do przewijania lub na ramię mamy i taty jak się uleje chyba że się mylę - do czego one mogą jeszcze służyć by nie wystarczyło ich wypranie po zakupie. Gotuje się chyba po siusiu i kupce (?)
takie wózeczki to koszt 20-40 zł
widziałam w prawie każdym sklepie takim ogólno - kosmetyczym
i w pepco

na pieluchy tetrowe mam takie same przeznaczenie :P

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

Cytat:
Napisane przez alapiotrek Pokaż wiadomość
te elementy wózków też pierzecie ??? to jestem w szoku. Nie obejdzie się bez tego? Czyli nowe kocyki również i wszystko cokolwiek ma trafić do Dzidzi?
elementy wózka piorę bo mam wózeczek używany wiec chcę go odświeżyć
a kocyki to jasne, nawet te nowe !! przecież nie wiadomo kto je macał
wszystko co będze miało kontakt z dzidzią powinno być wyprane
tak na mój rozumek
__________________
szczęśliwa żonka
Dominik
123spinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-20 19:26:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:35.