Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październikowe cz. - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: kto ma poprowadzić nowy wątek ?
Gosia 11 34,38%
Purblanca 10 31,25%
Coffe 7 21,88%
Spinka 2 6,25%
Koralinka 1 3,13%
Nowa 1 3,13%
Głosujący: 32. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-13, 20:53   #4381
ever_92
Zadomowienie
 
Avatar ever_92
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 1 098
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez PurBlanka Pokaż wiadomość
Uwielbiam gotować, a pierś z kurczaka jest mięsem z którego na prawdę można zrobić wszystko I całkiem szybko. Słyszałam, że nie powinno się w ciąży jeść za dużo polskich kurczaków bo są nafaszerowane GMO i innym syfem i dziecko łapie za dużo hormonów. Dlatego najlepiej mieć dostęp do kur z lepszych hodowli i faktycznie wtedy te potrawy są smaczniejsze. Ubóstwiam zapiekanki, więc jak tylko będziesz miała sprawny piekarnik daj znać. Dam Ci przepisy na zapiekanki, jeśli oczywiście lubicie takie jedzenie. Ale te kotleciki polecam ! No i wszelkie potrawki z warzywkami, zdrowo i lekko
Wow dzieki, zapamietam!! Ja wlasnie mam mieso z PL i robie mce, bo zamrazarka zawalona... i lubie drob, bo innego miesa nie jem, tylko ostatnio tak samo ciagle robilam te piersi, ze az mi zbrzydly i wydawaly sie za suche :/ wiec zapiekanki itd - lubie to wszystko

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

I mysle nad zakupem maszynki do mielenia mies, bo jak sie kupuje mielone to dla Tz np. w wolowym pelno tego "bialego".

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
Ja mam jutro w planach tartę z kurczakiem i brokułem, ale mówilaś, że bez piekarnika to nie pisałam

Zeżarłabym coś teraz, ale zgaga mi potem spać nie da
Ja kiedys jadlam tarte jakies warzywne, pycha, ale nie mam pojecia jak sie ciasto to robi. Oj to bedziecie mialy przerabane, jak do piekarnika sie dorwe hihi

A ja wlasnie jablko w lozku wcinam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

Dziekuje Wam bardzo!!! Teraz to bede miala pomyslow
Zazdroszcze tym, co kochaja gotowac. Ja gotuje bo musze chyba, a wybredna jestem wiec jak cos chce super to sporo h schodzi. Dobranoc Wam
__________________
3.11.2014 Emily 52cm, 3,3kg
ever_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 21:52   #4382
Koralinka86
Raczkowanie
 
Avatar Koralinka86
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 313
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Witam wieczorowo

Gosia, dzięki za namiary na koszule do karmienia. Właśnie przymierzam się do kupna i na pewno skorzystam

Cofffee, dzięki za przepis na kotleciki! Na pewno zrobię po powrocie z wakacji, bo uwielbiam takie wynalazki, a od dawna nie jadłam kurczaka, bo zwykle piersi smażone mi sie znudziły.

Jestem po wizycie. Wszystko dobrze. Szyjka trzyma i na razie nic nie wskazuje na poród. Bardzo się martwiłam, że coś będzie nie tak. Mam pozwolenie wyjazdu i nakaz podróży w stylu 1-1,5 godziny jazdy i 10 minut spaceru, także szykuje nam sie długa jazda

No i Mała nie jest juz taka mała, bo waży 2240g i zdrowo rośnie następna wizyta za dwa tygodnie.

Kolorowych Brzuchatki!
Pozdrawiam. K86
__________________
"Razem, młodzi przyjaciele!...
W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele"
2 października 2014 o godz. 11.10 urodziła się ŁUCJA
Koralinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 00:53   #4383
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez wodaqua Pokaż wiadomość
Mamuśki po raz kolejny - jak planujecie zaopiekować swoje dzieciaczki na czas pobytu w szpitalu? Zosia pójdzie za dnia do przedszkola, potem Tż albo babcia ją odbiorą, nocowanie wolałabym w domu, choć może lepiej u babci - może wtedy tak bardzo się nie prezjmie, że mnie nie ma? Mam w tym temacie stracha
nasz babcia mieszka niedaleko, wiec sprowadzimy ja tutaj. w nocy mala będzie spala z tatusiem. jak najmniej zmian - wystarczy, ze mama zniknie.

Cytat:
Napisane przez mortisha84 Pokaż wiadomość
Ja też nie wiem, jak to zorganizować. Tż wymyślił, że przeniosą się oboje na te trzy dni do rodziców Tżta lub moich, żeby mieć bliżej, bo mieszkamy 16km od szpitala, ale wtedy młoda do przedszkola nie pójdzie. Nie wiem, czy nie lepiej, żeby byli w domu i tylko przyjeżdżali po południu do mnie. Nie wiem, czy młodą wogóle wpuszczą na oddział... Pewnie wyjdzie wszystko w praniu dopiero.
a nie boisz się, ze będzie histeria jak Cie zobaczy w szpitalu? ze nie będzie chciała wracac do domu? mnie się wydaje, ze wtedy jeszcze bardziej dziecko zacznie tesknic...mamy nie ma, sciska jakiegoś dzidziusia...choć Wy macie większe dzieci. dla mnie szpital to miejsce dla chorych i dziecka tam nie będę ciagnac :P zresztą znając moja corke chciałaby skakać po mnie (i po lozku ), a po cc może to byc problem hehe
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 06:36   #4384
tynka88
Zadomowienie
 
Avatar tynka88
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 549
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

witam sie porannie po pierwszej nocy od dawna dawien bez jedzenia czekolady i czegokolwiek mdlosci i sensacji żołądkowych ciąg dalszy, moze to juz tak teraz bedzie do porodu?

milego dnia dziewczyny
__________________
26.03.2012 Mateuszek
21.09.2014 Piotruś



tynka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 07:19   #4385
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez Koralinka86 Pokaż wiadomość
Witam wieczorowo

Gosia, dzięki za namiary na koszule do karmienia. Właśnie przymierzam się do kupna i na pewno skorzystam

Cofffee, dzięki za przepis na kotleciki! Na pewno zrobię po powrocie z wakacji, bo uwielbiam takie wynalazki, a od dawna nie jadłam kurczaka, bo zwykle piersi smażone mi sie znudziły.

Jestem po wizycie. Wszystko dobrze. Szyjka trzyma i na razie nic nie wskazuje na poród. Bardzo się martwiłam, że coś będzie nie tak. Mam pozwolenie wyjazdu i nakaz podróży w stylu 1-1,5 godziny jazdy i 10 minut spaceru, także szykuje nam sie długa jazda

No i Mała nie jest juz taka mała, bo waży 2240g i zdrowo rośnie następna wizyta za dwa tygodnie.

Kolorowych Brzuchatki!
Pozdrawiam. K86
Gratulacje za wizytę! Faktycznie już duży dzidziuś, tylko się cieszyć
__________________
Oleńka 05.10.2014
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 07:20   #4386
gosiakk23
Rozeznanie
 
Avatar gosiakk23
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 835
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Dzień Dobry Dziś szykuje się fajny dzień mimo nieciekawej pogody Jutro robię urodzinki Mężusia mojego, będzie grill, ale postanowiłam że zrobię także tort i zabieram się za to dziś, bo do jutra fajnie przejdzie wszystkim będzie z bita śmietana malinami truskawkami, borówkami- i dżemem jagodowym mojego wykonania A na 18 jedziemy do znajomych na grilla - (ona tez jest w ciąży termin ma na grudzień) nie widzieliśmy się od kwietnia- także ciekawe co u nich będzie tez jej siostra z małym Dzidziolkiem, urodziła pod koniec czerwca
A tak w ogóle to moja pierwsza przespana noc bez przerwy od 4 dni Co prawda nie spałam jakoś długo bo do 7 30, ale obudził mnie głupi sen, że Tż mnie zdradza tak mnie to przeraziło że obudziło mnie moje ciężkie oddychanie..takie na płacz.. OOjj GŁUPI SEN!!!!!

Cytat:
Napisane przez Koralinka86 Pokaż wiadomość
Witam wieczorowo

Gosia, dzięki za namiary na koszule do karmienia. Właśnie przymierzam się do kupna i na pewno skorzystam

Cofffee, dzięki za przepis na kotleciki! Na pewno zrobię po powrocie z wakacji, bo uwielbiam takie wynalazki, a od dawna nie jadłam kurczaka, bo zwykle piersi smażone mi sie znudziły.

Jestem po wizycie. Wszystko dobrze. Szyjka trzyma i na razie nic nie wskazuje na poród. Bardzo się martwiłam, że coś będzie nie tak. Mam pozwolenie wyjazdu i nakaz podróży w stylu 1-1,5 godziny jazdy i 10 minut spaceru, także szykuje nam sie długa jazda

No i Mała nie jest juz taka mała, bo waży 2240g i zdrowo rośnie następna wizyta za dwa tygodnie.

Kolorowych Brzuchatki!
Pozdrawiam. K86
Super że z Malutką wszystko dobrze a Malutka nie jest już taka Malutka Rośnie Księżniczka

Co do piżamki to nie ma za co - na prawdę warto
__________________
11 luty - 2 kreseczki
14 luty- bicie serduszka
3 październik- termin porodu
Chłopiec Juliusz
Pierwsza Dzidziolinka
41/40

Mój Aniołeczku
gosiakk23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 07:53   #4387
glossary
Raczkowanie
 
Avatar glossary
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice warszawy
Wiadomości: 413
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Hej ja jeszcze w temacie zaparć, najtańsza i najprostszą metodą jest wypicie szklanki przegotowanej(zimnej) wody tuż po wstaniu z łóżka. Trzeba tak robić regularnie przez kilka dni. Jest to sposób zalecany przez położne.

Zapomniałam dodać, tak doraźnie jak nie pomogą "wybuchowe kombinacje żywieniowe" to może czopek glicerynowy?

Edytowane przez glossary
Czas edycji: 2014-08-14 o 08:01
glossary jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-14, 08:16   #4388
siuska
Raczkowanie
 
Avatar siuska
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 190
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Ale trafiłaś W tej chwili trzymam szklankę w ręce z wodą i miodem i piję A po wypiciu śniadanko A wczoraj użyłam czopka - w ostateczności. Nie wiem czy pomógł, jakoś 3 godziny później ,,się udało'', ale czy on pomógł to nie wiem, na pewno nie zadziałał przeczyszczająco

Generalnie od dziś będę wmuszać w siebie wodę - ogólnie mało piję, bo nie lubię. Rzadko czuję pragnienie picia czegokolwiek, jedynie piję herbatę, a to nie za dobrze.

Dziś w nocy była paskudna burza!! Obudziło nas z mężem, a że od wczoraj jesteśmy sami w domu to trzeba było wszystko wyłączyć, pozamykać, za oknem dyskoteka i huki. Generalnie nie boję się burzy, ale dziś było hardcorowo.

Dziewczynki dobrego dnia życzę
__________________
26.09.2014 Nasz skarb Franciszek, 54cm, 3170g
siuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 08:20   #4389
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko



Cytat:
Napisane przez Koralinka86 Pokaż wiadomość
Witam wieczorowo

Gosia, dzięki za namiary na koszule do karmienia. Właśnie przymierzam się do kupna i na pewno skorzystam

Cofffee, dzięki za przepis na kotleciki! Na pewno zrobię po powrocie z wakacji, bo uwielbiam takie wynalazki, a od dawna nie jadłam kurczaka, bo zwykle piersi smażone mi sie znudziły.

Jestem po wizycie. Wszystko dobrze. Szyjka trzyma i na razie nic nie wskazuje na poród. Bardzo się martwiłam, że coś będzie nie tak. Mam pozwolenie wyjazdu i nakaz podróży w stylu 1-1,5 godziny jazdy i 10 minut spaceru, także szykuje nam sie długa jazda

No i Mała nie jest juz taka mała, bo waży 2240g i zdrowo rośnie następna wizyta za dwa tygodnie.

Kolorowych Brzuchatki!
Pozdrawiam. K86
Super, że wszystko dobrze! Duża już Twoja Łucja

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
nasz babcia mieszka niedaleko, wiec sprowadzimy ja tutaj. w nocy mala będzie spala z tatusiem. jak najmniej zmian - wystarczy, ze mama zniknie.

a nie boisz się, ze będzie histeria jak Cie zobaczy w szpitalu? ze nie będzie chciała wracac do domu? mnie się wydaje, ze wtedy jeszcze bardziej dziecko zacznie tesknic...mamy nie ma, sciska jakiegoś dzidziusia...choć Wy macie większe dzieci. dla mnie szpital to miejsce dla chorych i dziecka tam nie będę ciagnac :P zresztą znając moja corke chciałaby skakać po mnie (i po lozku ), a po cc może to byc problem hehe
Histerii w szpitalu się nie boję, bardziej się boję sytuacji, że tatuś jedzie do mamy, a ona musi zostać u babci.

Na zaparcia też polecam szklankę wody z rana, ale ponoć lepiej działa z sokiem z cytryny

Pierwszy raz od nie wiem kiedy przespałam całą noc Wczoraj jakiś dziwny dzień miałam, skupić się nie mogłam i czułam się taka wypompowana. Dziś już lepiej, ale to pewnie dlatego, że dziś się na zakupy wybieram Dokupię rzeczy do torby szpitalnej i będę gotowa
Zdecydowałam się jechać na tą weekendową wycieczkę, jutro rano jedziemy. W razie gdybym nie miała czasu zajrzeć do Was żegnam się do niedzieli
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 08:41   #4390
PurBlanka
Wtajemniczenie
 
Avatar PurBlanka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 850
GG do PurBlanka
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko


Wszystkie chwalicie noc, to dobrze ! Oby tak dalej
No i :brawo: za wszystkie wizyty, Maluszki nam rosną zdrowo, to najważniejsze !
U mnie trochę gorzej, obudziłam się o 4 i koniec snu. Zasnęłam może koło 8 no i się niedawno obudziłam. Lało całą noc, uderza mi w okno, jak tu się skupić na takiej fajnej czynności jak sen
Na 12 30 sr- prawidłowe zachowania przy porodzie, jakieś zakupy i do domu, nie będę nic robić w taką pogodę. Może w końcu przysiądę do listy zakupowej dla Maleńtasa
Miłego dnia !
__________________
Mój największy Sukces. Oli- 23.10.14
PurBlanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 08:59   #4391
alapiotrek
Raczkowanie
 
Avatar alapiotrek
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 223
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cześć Laski!

Ja dzisiaj obudziłam się o 4:33, nie mogłam spać do 5:50, później usnęłam na pół godziny ale tak CHRAPAŁAM aż sama się od tego budziłam. I wtedy sen nadszedł, jak musiałam wstać o 6:30 bo szlam na wyniki.

A w laboratorium sytuacja wyjątkowo zabawna. Siedzę w kolejce, wszedł kolejny Pan na pobranie, zostałam ja, jakaś mama z dzieckiem i dziewczyna również w ciąży. Więc obie ciążówki i mama z dzieckiem.
Wpada do laboratorium jakiś facet, pyta czy my wszystkie tu? - Tak wszystkie!
Po czym wyobraźcie sobie poprosił BYŚMY PRZEPUŚCIŁY GO W KOLEJCE BO ON tylko z moczem.
A my tu siedzimy już od 20 minut by wejść legalnie, mimo naszego stanu!
I wlazł przed nami - OTO WSPANIAŁA POLSKA NASZA
W dzisiejszych czasach kobiety w ciąży przepuszczają Panów.
Proszę o tabliczkę odpowiednio w widocznych miejscach publicznych.

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Cytat:
Napisane przez tynka88 Pokaż wiadomość
witam sie porannie po pierwszej nocy od dawna dawien bez jedzenia czekolady i czegokolwiek mdlosci i sensacji żołądkowych ciąg dalszy, moze to juz tak teraz bedzie do porodu?

milego dnia dziewczyny
Mdłości - czyli nie jestem sama, ale ja raczej z rana póki nic nie zjem, ale to od niedawna, bo od początku ciąży nie czułam mdłości w ogóle.
__________________
34/40
Wrocław
Pierwszy Dzidziuś
alapiotrek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-14, 09:10   #4392
nocnyskowronek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 331
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Jakaś magiczna ta noc też przespałam całą aż do 9 Tylko pęcherz jak już się w końcu obudziłam to obolały strasznie
__________________
02.10.2014
nocnyskowronek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 09:16   #4393
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Ja też dzisiaj dobrze pospałam, zanim mąż do mnie dołączył była przerwa na siusiu, potem spałam do 8:30 Jakieś głupoty mi się śniły nad ranem Ale ogólnie bardzo dobrze! Też podobnie jak Gosia mam dzisiaj plany kulinarne, zamierzam upiec placek budyniowy ze śliwkami, zrobić tartę z kurakiem na obiad i uzupełnić lodówkę, bo jutro święto to dziś będzie armagedon w sklepach po południu, wolę to zrobić od rana

Mieli do nas znajomi przyjechać na ten weekend, ale się nie odzywają, nie wiem czy mam się dopominać czy olać temat, chyba jeśli by chcieli nadal wpaść to by zadzwonili (tymbardziej, że koleżanka mówiła, że zadzwoni jeszcze). Wydaje mi się, że przestraszyli się tego, że w ciąży jestem i to tak zaawansowanej, no bo to ani sie piwa napić, ani do klubu, nawet dłuższy spacer, żeby miasto pokazać odpada. No ale trudno, za to koleżanka, która niedawno się do Warszawy przeniosła, będzie na weekend i już się zapowiedziała u nas

Ala
, ja kiedyś przepuściłam pana w kolejce do położnej, był przed pracą właśnie z próbką moczu żony (wiem, że żony, no bo do położnej, punkt pobrań jest osobno) i stwierdziłam, że mnie te 3 minuty nie zbawią, ja tam dłużej zabaluję, a potem przychodzą nowe ciężarne i jakby chciał być gentelmenem i przepuścić każdą to by do 11 tam
siedział Ale to troche inna sytuacja niż Twoja. Za to jak się przede mnie na poczcie facet z paczką wepchał w kolejkę to mi kopara opadła!

A jeszcze się pochwalę, mam wyniki posiewu moczu z komentarzem mojego gina - wyniki prawidłowe Także żadnej infekcji nie nabawiłam się jednak, po prostu więcej bakterii mi się do próbki dostało chyba.
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 09:19   #4394
Ol7cia
Raczkowanie
 
Avatar Ol7cia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 209
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Witam
A ja mimo, że się nie wybudzałam w ogóle w nocy to się nie wyspałam może za długo spałam
Nie mam pomysłu co dzisiaj robić, nic się nie chce, jakaś dziwna ta pogoda, ale grunt że nie ma upałów

Cytat:
Napisane przez alapiotrek Pokaż wiadomość
Cześć Laski!

Ja dzisiaj obudziłam się o 4:33, nie mogłam spać do 5:50, później usnęłam na pół godziny ale tak CHRAPAŁAM aż sama się od tego budziłam. I wtedy sen nadszedł, jak musiałam wstać o 6:30 bo szlam na wyniki.

A w laboratorium sytuacja wyjątkowo zabawna. Siedzę w kolejce, wszedł kolejny Pan na pobranie, zostałam ja, jakaś mama z dzieckiem i dziewczyna również w ciąży. Więc obie ciążówki i mama z dzieckiem.
Wpada do laboratorium jakiś facet, pyta czy my wszystkie tu? - Tak wszystkie!
Po czym wyobraźcie sobie poprosił BYŚMY PRZEPUŚCIŁY GO W KOLEJCE BO ON tylko z moczem.
A my tu siedzimy już od 20 minut by wejść legalnie, mimo naszego stanu!
I wlazł przed nami - OTO WSPANIAŁA POLSKA NASZA
W dzisiejszych czasach kobiety w ciąży przepuszczają Panów.
Proszę o tabliczkę odpowiednio w widocznych miejscach publicznych.

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------


Mdłości - czyli nie jestem sama, ale ja raczej z rana póki nic nie zjem, ale to od niedawna, bo od początku ciąży nie czułam mdłości w ogóle.
Nie no nie wierze !!! co za tupet miał ten facet oj ja to bym się chyba postawiła i bym go nie przepuściła.
__________________
41/40

Czekamy na Ciebie Aniołeczku
Ol7cia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 09:24   #4395
glossary
Raczkowanie
 
Avatar glossary
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice warszawy
Wiadomości: 413
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez siuska Pokaż wiadomość
Ale trafiłaś W tej chwili trzymam szklankę w ręce z wodą i miodem i piję A po wypiciu śniadanko A wczoraj użyłam czopka - w ostateczności. Nie wiem czy pomógł, jakoś 3 godziny później ,,się udało'', ale czy on pomógł to nie wiem, na pewno nie zadziałał przeczyszczająco

Generalnie od dziś będę wmuszać w siebie wodę - ogólnie mało piję, bo nie lubię. Rzadko czuję pragnienie picia czegokolwiek, jedynie piję herbatę, a to nie za dobrze.

Dziś w nocy była paskudna burza!! Obudziło nas z mężem, a że od wczoraj jesteśmy sami w domu to trzeba było wszystko wyłączyć, pozamykać, za oknem dyskoteka i huki. Generalnie nie boję się burzy, ale dziś było hardcorowo.

Dziewczynki dobrego dnia życzę
Hehe to faktycznie trafiłam, bo miałam jeszcze dopisać, że można dodać miodu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
glossary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 09:29   #4396
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez alapiotrek Pokaż wiadomość
Cześć Laski!

Ja dzisiaj obudziłam się o 4:33, nie mogłam spać do 5:50, później usnęłam na pół godziny ale tak CHRAPAŁAM aż sama się od tego budziłam. I wtedy sen nadszedł, jak musiałam wstać o 6:30 bo szlam na wyniki.

A w laboratorium sytuacja wyjątkowo zabawna. Siedzę w kolejce, wszedł kolejny Pan na pobranie, zostałam ja, jakaś mama z dzieckiem i dziewczyna również w ciąży. Więc obie ciążówki i mama z dzieckiem.
Wpada do laboratorium jakiś facet, pyta czy my wszystkie tu? - Tak wszystkie!
Po czym wyobraźcie sobie poprosił BYŚMY PRZEPUŚCIŁY GO W KOLEJCE BO ON tylko z moczem.
A my tu siedzimy już od 20 minut by wejść legalnie, mimo naszego stanu!
I wlazł przed nami - OTO WSPANIAŁA POLSKA NASZA
W dzisiejszych czasach kobiety w ciąży przepuszczają Panów.
Proszę o tabliczkę odpowiednio w widocznych miejscach publicznych.

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------


Mdłości - czyli nie jestem sama, ale ja raczej z rana póki nic nie zjem, ale to od niedawna, bo od początku ciąży nie czułam mdłości w ogóle.
Ala, pewnie tu zaraz zostanę zlinczowana ale uważam, że jak facet tylko z moczem to ja bym bez problemu przepuściła. Te 2 minuty mnie nie zbawią, a facet czekałby dobre 20min.
__________________
Oleńka 05.10.2014
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 09:40   #4397
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Otworzyłam balkon i poczułam jesień Takie powietrze! Normalnie byłoby mi przykro, że się lato kończy, ale już sobie wyobraziłam jak idę z wózeczkiem do parku w moich starych jeansach w końcu
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 09:41   #4398
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez kasiakg Pokaż wiadomość
Ala, pewnie tu zaraz zostanę zlinczowana ale uważam, że jak facet tylko z moczem to ja bym bez problemu przepuściła. Te 2 minuty mnie nie zbawią, a facet czekałby dobre 20min.
Nie zlinczuję a nawet poprę jeżli facet rzeczywiście wszedł na chwilkę to nie widzę problemu
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 09:44   #4399
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko



Coś Farminki dawno nie było hmmmmm
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-14, 09:52   #4400
alapiotrek
Raczkowanie
 
Avatar alapiotrek
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 223
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez kasiakg Pokaż wiadomość
Ala, pewnie tu zaraz zostanę zlinczowana ale uważam, że jak facet tylko z moczem to ja bym bez problemu przepuściła. Te 2 minuty mnie nie zbawią, a facet czekałby dobre 20min.
Ale ja też miałam tylko mocz i pobranie co zajęło tyle samo co Jemu bo jeszcze coś tam dyskutował opisałam sytuacje ze względu na to, że było śmiesznie dwie ciężarne przepuszczają Pana.
Nie chodzi mi już o to by On przepuszczał nas wszystkie, tylko wszedł ajk my już siedziałyśmy dobre 15 minut w kolejce sprawiedliwej bez wpychania się i wystarczyło że przeczeka nas 3 dziewczyny i wsio.
Ja nie miałabym tupetu zapytać wchodząc i widząc właśnie mamy z dziećmi i ciążówki, nawet jak odbieram tylko wyniki to się ludzie burmuszą że bez kolejki mimo że do tego jest przepis jak byk na ścianie - odbiór bez kolejki
__________________
34/40
Wrocław
Pierwszy Dzidziuś

Edytowane przez alapiotrek
Czas edycji: 2014-08-14 o 09:59
alapiotrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 10:02   #4401
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Hej.

No wlasnoe Farminka ???

Ja noc tragedia. O 2 dalej nie spalam. Siuska burza byla o 2 hehe i ja dalej nie spalam. A dzis rano z przerwami do poludnia bym spala.

Koralinka ale duza niunia.

I witam sie w 31 tyg
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 10:07   #4402
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

dzien dobry
ja dzisiaj pospalam do 10.30. bez zadnych sensacji, tylko 1 pobudka na siku nie wiem, od czego to zalezy, bo poprzednia noc mialam tragiczna... chyba co druga jest dobra, zebym mogla jakos funkcjonowac. opuchlizna po osie zeszla, starsznie mnie tylko teraz swedzi. po sniadaniu wapno i chyba prasowanie ciuszkow, bo juz 3 pralki wyschly i patrza na mnie z kosza. :P:P
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 10:13   #4403
alapiotrek
Raczkowanie
 
Avatar alapiotrek
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 223
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
dzien dobry
ja dzisiaj pospalam do 10.30. bez zadnych sensacji, tylko 1 pobudka na siku nie wiem, od czego to zalezy, bo poprzednia noc mialam tragiczna... chyba co druga jest dobra, zebym mogla jakos funkcjonowac. opuchlizna po osie zeszla, starsznie mnie tylko teraz swedzi. po sniadaniu wapno i chyba prasowanie ciuszkow, bo juz 3 pralki wyschly i patrza na mnie z kosza. :P:P
Dobrze że po osie tylko wspomnienie to życzę miłej pracy i pomalutku przede wszystkim. Ja już mam za sobą pranie i prasowanie, jeszcze tylko tetrowe pieluchy i takie tam maleństwa.
Zamówiłam na allegro podkłady Hartmann poporodowe - wczoraj przyszła paczka - ogromne samoloty! Nie wiem jak to zmieszczę między nogi ale przynajmniej będę się czuła bezpiecznie, jakby co
__________________
34/40
Wrocław
Pierwszy Dzidziuś
alapiotrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 10:15   #4404
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

alapiotrek: dzieki a moge spytac, jak prasowalas? to prawda, ze takie dzieciece prasuje sie na lewej stronie? ciemna masa ze mnie
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 10:17   #4405
Koralinka86
Raczkowanie
 
Avatar Koralinka86
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 313
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Dzień dobry
Ja niestety się nie wyspałam przez ten mój straszny kaszel. Normalnie nie mogę sobie z nim poradzić, a w nocy jest najgorzej. Gardło mnie już nie boli, ale pobiorę jeszcze antybiotyk przez kilka dni. Ale kaszel... jakiś kosmos. Chyba zmienię syrop, bo prawoślazowy jest wykrztuśny, a mnie chodzi by nie kaszleć. Lekarz polecił mi syrop przeciwkaszlowy dla dzieci, ale nie mógł sobie przypomnieć nazwy. Może nasze mamy wątkowe coś mi doradzą?


Cytat:
Napisane przez tynka88 Pokaż wiadomość
witam sie porannie po pierwszej nocy od dawna dawien bez jedzenia czekolady i czegokolwiek mdlosci i sensacji żołądkowych ciąg dalszy, moze to juz tak teraz bedzie do porodu? milego dnia dziewczyny
Oj, życzę Tobie, żeby nie było tak do porodu. Troszkę zostało, więc szkoda żebyś się męczyła.

Cytat:
Napisane przez mortisha84 Pokaż wiadomość
Zdecydowałam się jechać na tą weekendową wycieczkę, jutro rano jedziemy. W razie gdybym nie miała czasu zajrzeć do Was żegnam się do niedzieli
Udanej wycieczki! Mam nadzieję, że się będziesz dobrze bawiła i troszkę odpoczniesz

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
A jeszcze się pochwalę, mam wyniki posiewu moczu z komentarzem mojego gina - wyniki prawidłowe Także żadnej infekcji nie nabawiłam się jednak, po prostu więcej bakterii mi się do próbki dostało chyba.
Gratuluję wyników! Fajnie, że nie ma infekcji

Cytat:
Napisane przez kasiakg Pokaż wiadomość
Ala, pewnie tu zaraz zostanę zlinczowana ale uważam, że jak facet tylko z moczem to ja bym bez problemu przepuściła. Te 2 minuty mnie nie zbawią, a facet czekałby dobre 20min.
Zgadzam się, jeśli ktoś chodzi NAPRAWDĘ na chwile, np. z moczem czy po pieczątkę itd. to nie robię problemów. Ale ogólnie zauważyłam straszną znieczulicę jak czekałam do lekarza w poniedziałek. W mojej kolejce siedziały cztery panie i ja, przyszła pielęgniarka i zapytała czy przepuścimy panią rocznik 27, bo potrzebuje receptę. Panie się oburzyły, że one czekają, a ja powiedziałam, że może wejść przede mną, bo mnie te trzy minuty nie zabawią. Kobietą zrobiło się głupio, więc starsza pani weszła przed nami dokładnie na chwilkę.
Ale to nic, do kolejki obok też podeszła pielęgniarka z facetem z urazem ręki, krew się lała, facet blady i pyta czy może z nim wejść po skierowanie do chirurga, by nie musiał siedzieć na SOR-ze 5 godzin, tylko od razu poszedł na szycie. A oni w tej kolejce, że nie i jak chce to niech się ustawi na końcu i tak facet siedział, krew kapała, a oni zadowoleni, że kolejka zwyciężyła.

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
Otworzyłam balkon i poczułam jesień Takie powietrze! Normalnie byłoby mi przykro, że się lato kończy, ale już sobie wyobraziłam jak idę z wózeczkiem do parku w moich starych jeansach w końcu
Mnie nie jest przykro ja się cieszę, że końcu mogę oddychać, a przejście 10 metrów nie kończy się wielkim puchnięciem a tak na serio to... lato zleci - będą dzieci! hihi

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Coś Farminki dawno nie było hmmmmm
Słomka, wiesz coś może? Może Farminka pisała na fb? Ja też o niej często myślę, czy wszystko w porządku.
__________________
"Razem, młodzi przyjaciele!...
W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele"
2 października 2014 o godz. 11.10 urodziła się ŁUCJA
Koralinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 10:35   #4406
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Widzę, że większość dzisiaj dobrze nocka zrobiła

No ciekawe co z Farminką się dzieje......miejmy nadzieję, że wszystko ok i jeśli już coś to, że jest w dobrych rękach

Idę do sklepa, obiad i ciasto się same nie zrobią - a ze mnie ostatnio taki leniuch
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 10:39   #4407
gosiakk23
Rozeznanie
 
Avatar gosiakk23
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 835
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

A i na śmierć zapomniałam napisać Witamy się w 34 tygodniu co się dzieje z Natalią?? i Farminka tez mogłaby się odezwać..

Cytat:
Napisane przez alapiotrek Pokaż wiadomość
Cześć Laski!
A w laboratorium sytuacja wyjątkowo zabawna. Siedzę w kolejce, wszedł kolejny Pan na pobranie, zostałam ja, jakaś mama z dzieckiem i dziewczyna również w ciąży. Więc obie ciążówki i mama z dzieckiem.
Wpada do laboratorium jakiś facet, pyta czy my wszystkie tu? - Tak wszystkie!
Po czym wyobraźcie sobie poprosił BYŚMY PRZEPUŚCIŁY GO W KOLEJCE BO ON tylko z moczem.
A my tu siedzimy już od 20 minut by wejść legalnie, mimo naszego stanu!
I wlazł przed nami - OTO WSPANIAŁA POLSKA NASZA
W dzisiejszych czasach kobiety w ciąży przepuszczają Panów.
Proszę o tabliczkę odpowiednio w widocznych miejscach publicznych.
To prześmieszna sytuacja Wyobrażam sobie wasze miny
Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość

A jeszcze się pochwalę, mam wyniki posiewu moczu z komentarzem mojego gina - wyniki prawidłowe Także żadnej infekcji nie nabawiłam się jednak, po prostu więcej bakterii mi się do próbki dostało chyba.
Brawo za wyniki a co znajomych ja chyba wolałabym zadzwonić i sie upewnic czy przyjadą czy nie.. wolałabym wiedzieć i byc przygotowana
Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
Otworzyłam balkon i poczułam jesień Takie powietrze! Normalnie byłoby mi przykro, że się lato kończy, ale już sobie wyobraziłam jak idę z wózeczkiem do parku w moich starych jeansach w końcu
Coffe ja dziś zrobiłam to samo jak wstałam rano i otworzyłam okno w salonie to pomysląłam czuć jesień.. i zaraz obraz w głowie- mnie spacerującej z Juliuszkiem w kolorach jesieni
__________________
11 luty - 2 kreseczki
14 luty- bicie serduszka
3 październik- termin porodu
Chłopiec Juliusz
Pierwsza Dzidziolinka
41/40

Mój Aniołeczku
gosiakk23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 10:41   #4408
siuska
Raczkowanie
 
Avatar siuska
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 190
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Nowa burza była porządna nie? W Tarnowie pewnie nie aż tak. Błyski były takie, że w domu jasno, a huki przerażające. Ja to tylko zawsze myślę o zwierzętach, one to są spanikowane i się boją.

Co do wypicia szklanki wody rano to najlepiej z cytryną i miodem, ale nie miałam cytryny. Dziś musimy kupić, bo woda z miodem smakowała prawie jak glukoza, sama słodycz.

Mam nadzieję, że u Farminki wszystko ok.
__________________
26.09.2014 Nasz skarb Franciszek, 54cm, 3170g
siuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 10:46   #4409
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Cytat:
Napisane przez Koralinka86 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Ja niestety się nie wyspałam przez ten mój straszny kaszel. Normalnie nie mogę sobie z nim poradzić, a w nocy jest najgorzej. Gardło mnie już nie boli, ale pobiorę jeszcze antybiotyk przez kilka dni. Ale kaszel... jakiś kosmos. Chyba zmienię syrop, bo prawoślazowy jest wykrztuśny, a mnie chodzi by nie kaszleć. Lekarz polecił mi syrop przeciwkaszlowy dla dzieci, ale nie mógł sobie przypomnieć nazwy. Może nasze mamy wątkowe coś mi doradzą?


Słomka, wiesz coś może? Może Farminka pisała na fb? Ja też o niej często myślę, czy wszystko w porządku.
Zdrowia Koralinko

Nic nie pisała Farminka więc trzymam za nią kciukaski może nie ma dostępu do sieci, nie wiadomo o co chodzi, widać, że się nie logowała po prostu, hmmmm Ale jakby co to rozwiąże worek z brzuchami jako pierwsza
__________________
Insta: holistraw

Edytowane przez slomka
Czas edycji: 2014-08-14 o 10:56
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 10:48   #4410
alapiotrek
Raczkowanie
 
Avatar alapiotrek
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 223
Dot.: Chociaż teraz z nas Brzuchatki, w październiku będą matki. Mamusie październiko

Moja droga,

ja prałam z podwójnym płukaniem w Dzidziuś płynie, nie proszku, bo we Wro twarda woda i trudno się spłukuje proszek, my z Mężem też przerzuciliśy się na płyn.
Schły i były prane na lewej stronie, ale prasowałam na prawej tak już do składania, myślę, że temperatura prasowania przeniknęła odpowiednio do wewnątrz przez te bawełniane malutkie ciuszki.
Działałam wg zasady:
http://www.ciazowy.pl/artykul,pranie...ek,2228,1.html
https://wizaz.pl/Mama-z-klasa/I-rok-...nka-niemowlaka
__________________
34/40
Wrocław
Pierwszy Dzidziuś

Edytowane przez alapiotrek
Czas edycji: 2014-08-14 o 10:50
alapiotrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-20 19:26:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:02.