Izotek- mój dziennik. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-30, 12:05   #181
hopsey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 24
Dot.: Izotek- mój dziennik.

ja ważę w okolicach 87 kg, więc teraz wychodzi dawka 0,68 mg / 1kg mc. W ulotce jest napisane, że można przyjąć do 1mg/1kg mc, ale na recenzję z takiej dawki na forum się chyba jeszcze nie natknąłem.
Cóż, może jestem niecierpliwy, w końcu to dopiero 2mce, może jeszcze się coś zmieni.
hopsey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 12:06   #182
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez hopsey Pokaż wiadomość
ja ważę w okolicach 87 kg, więc teraz wychodzi dawka 0,68 mg / 1kg mc. W ulotce jest napisane, że można przyjąć do 1mg/1kg mc, ale na recenzję z takiej dawki na forum się chyba jeszcze nie natknąłem.
Cóż, może jestem niecierpliwy, w końcu to dopiero 2mce, może jeszcze się coś zmieni.

Dwa miesiące to na pewno za mało na pełny efekt.Mi dermatolog ostatnio mówiła,że moge miec jeszcze ropne pryszcze.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 06:58   #183
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Też myślę,że musisz uzbroić się w cierpliwość. Też od 2 mc biorę Izotek, tyle, że mniejszą dawkę niż Ty i tez zdarza się że jeszcze coś ropnego wyskakuje. Także uszy do góry i nie panikuj zawczasu,że nie pomaga
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 12:33   #184
hopsey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 24
Dot.: Izotek- mój dziennik.

OK, po prostu na początku był dobry efekt, który zaczął przygasać, ale to dopiero początek terapii, więc cierpliwie czekam dalej dam znać za jakiś czas jak sprawy się potoczyły.
hopsey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 12:48   #185
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Izotek- mój dziennik.

U mnie 7 tygodni i 2 dni za mną.

Skóra na rękach i dłoniach zaczeła się bardzo wysuszać, na dłoniach porobiły mi się niesamowite strupki ale radzę sobie z nimi Cetaphilem, cud nie krem. Rany robią się łatwiej, trudniej się goją i robią się blizny. Kilka razy drapnełam się byle czym i już mam kilka blizn na rękach
Jeśli chodzi o wypryski to jeden przed okresem wyskoczył a tak jest spokój, wychodzą zaskórniki, dziwne bo miałam wrażenie że ze dwa tygodnie temu było lepiej tzn czyściej.
Na ostatniej wizycie u dermatologa kazał mi brać leki na cholesterol bo znacznie się podniósł i wątroba mi zaczęła dokuczać (przypomnę moja dawka to dwa razy po 20 mg dziennie).
Włosy się nie przetłuszczają i to jest super Oczy trochę się wysuszają ale kropelki kilka razy dziennie i daje radę.
Jeszcze trochę tzn 4 miesiące:P
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 21:53   #186
hopsey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 24
Dot.: Izotek- mój dziennik.

A ile ważysz? Jak z cerą? Bardzo sucha?

PS U mnie bez zmian - tak jak pisałem kilka postów wyżej, cera nie jest jakoś mocno sucha i cały czas pojawiają się ropne wypryski + podskórne grudki/zaskórniki (moja największa bolączka), choć tych drugich jest mniej niż kiedyś.
Dłonie też zaczęły mi się w pewnym momencie wysuszać, ale jakoś samo przeszło. Usta pozdzierane i popękane. Brzuch w miarę daje radę. Czasami czuję stawy, ale nie jakoś mocno. We wtorek idę do lekarza, zobaczymy co powie, choć na zwiększenie dawki (teraz jest 60mg/87kg) raczej się nie dam namówić
hopsey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 10:31   #187
sunflower95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 38
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Hej, mogę dołączyć się do wątku?
Jestem na Axotret'cie, 20 tabletek za mną. Pierwszy wysyp już (chyba) za mną, dzisiaj wyglądam naprawdę nieźle, ale jestem przygotowana jeszcze na mocniejsze wysypy. Ze skutków ubocznych zauważyłam silne bóle głowy, lekkie bóle i zmęcznie stawów, straszne zmęczenie (mogę zasnąć na stojąco! ) i przesuszenie. Biorę 2x20mg dziennie przy wadze 49kg i wzroście 167.
sunflower95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-12, 12:27   #188
Isza_
Przyczajenie
 
Avatar Isza_
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 6
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Witam wszystkich, dołączam do wątku
Od miesiąca przyjmuję Axotret(20 mg na przemian z 100 mg). Z objawów ubocznych wystąpiła suchość skóry i ust. W czasie kuracji bardzo straciłam na wadze, ktoś miał podobny problem ?
Isza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 11:04   #189
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Ja ważę 56 kg. Odstawilam suplement na włosy i mniej brzuch i wątroba bolą. Za dwa tygodnie mam wesele chciałabym coś się napić
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 11:43   #190
vilandravalo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 190
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez asiuniaskc Pokaż wiadomość
Za dwa tygodnie mam wesele chciałabym coś się napić
Ja piłam i żyję za to przez cały okres kuracji brałam Hepatil (za radą derma) i wyniki cały czas były dobre, więc polecam
vilandravalo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 08:20   #191
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Też właśnie myśle nad kupnem czegoś na wątrobę przed weselem bo tydzień po muszę pobrać krew i boje się że coś źle wyjdzie:P Esseliv Forte chce kupić bo ten chyba najlepszy jest.

Pytanko - czego używacie do twarzy? Cetaphil jest dla mnie za mocny...
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-14, 08:30   #192
vilandravalo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 190
Dot.: Izotek- mój dziennik.

U mnie po piciu i chorobie wyszły wręcz lepsze wyniki niż zwykle zacznij brać coś na wątrobę trochę przed tym weselem na wszelki wypadek

U mnie był Cetaphil, dawał radę.
vilandravalo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 14:45   #193
soanya
Raczkowanie
 
Avatar soanya
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 277
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez asiuniaskc Pokaż wiadomość
Pytanko - czego używacie do twarzy? Cetaphil jest dla mnie za mocny...
Mi dermatolog poleciała kosmetyki Avene seria Clean-Ac - kosmetyki dla osób, które leczą się izotretynoiną. Delikatny krem myjący: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...szczajacy.html
i krem nawilżający też z tej serii: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...adzikowej.html

Ceny może nie są zachęcające, ale jak się dobrze poszuka w aptekach internetowych to można zapłacić nawet dwa razy mniej niż w stacjonarnych w małych miejscowościach. Krem do mycia jest bardzo wydajny, po ponad dwóch miesiącach używania opakowanie nadal jest ciężkie więc jeszcze sporo zostało. Krem powoli się kończy.
soanya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 20:11   #194
sunflower95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 38
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Polecacie coś na wypadanie włosów? Mi niestety strasznie zaczęły wypadać, obawiam się że niedługo zacznę widzieć łyse placki... Olejuję włosy, łykam Calcium pantothenicum i witaminę B.
sunflower95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 06:16   #195
monia1550
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Hej wszystkim
Również chętnie dołączę do wątku.

Edytowane przez monia1550
Czas edycji: 2014-10-15 o 06:33
monia1550 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 06:41   #196
PannaMB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 19
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Witajcie
Również chętnie dołączę do wątku.
Izotek biorę 9 dzień po 40 mg / dziennie. W 6 dniu zaczęły się pierwsze oznaki czyli trochę czerwona twarz i suche usta. Jednak dzisiaj i wczoraj moja twarz wygląda jak bym przysnęła na solarium. Strasznie piecze i jest mega czerwona niestety krem nie przynosi mi ulgi.
U was też tak było?
PannaMB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 18:13   #197
Saphire_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Saphire_Blue
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 408
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Witajcie

Widzę, że sporo nowych osób się dołącza, więc i ja się skusiłam u mnie dzisiaj dzień 13 na Aknenorminie. Biorę jak na razie na przemian jeden dzień 20mg, następny 2x20mg, przy wzroście 158cm i wadze 51kg. Ze skutków ubocznych jak na razie mogę wymienić suchość ust(najlepiej działa balsam regenerujący z neutrogeny), czasem zaczerwienienie twarzy (ani rusz bez wody termalnej), bóle głowy. Na twarz stosuję cetaphil i na noc dodatkowo serum nawilżające Noni Care, jak na razie jest w miarę.

Pozdrawiam,
Saphire_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 20:01   #198
hopsey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 24
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Dzień 72
Usta suche, wysyp który mnie ominął na początku daje się we znaki teraz. Wczoraj od lekarza dowiedziałem się, że może tak być nawet jeszcze przez 2 miesiące (do 4. miesiąca kuracji włącznie). Dawka 60mg podtrzymana. Poza ustami skutków ubocznych nie odczuwam.
hopsey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 12:36   #199
balbinka95
Raczkowanie
 
Avatar balbinka95
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Izotek- mój dziennik.

DZIEŃ 80
Dość długa przerwa we wpisach spowodawana dwoma czynnikimi:
1)Nic szczególnego się nie dzieje
2)Studia (niby czas na wpis by był, ale jakoś nigdy mi z tym nie po drodze)
Tak ja wspomniałam powyżej, brak większych zmian od poprzednich postów. Skóra jest prawie czysta, ale ciągle to "prawie"... od czasu do czasu coś tam wyskoczy, jednak pod makijażem cera idealna Co do włosów, to kiedy nie myje ich przez jakieś 5 dni robią się strasznie suche i plątliwe. Jednak przy częstym pielęgnowaniu są takie jakie być powinny nawet po farbowaniu henną A no i z racji studenckiego trybu życia tabletkę biorę teraz wieczorem. Zrobiły się trochę problemy z systematycznością i tym żeby obficie i tłusto zjeść przed lub w trakcie jej zażycia ale myślę że jakiejś większej szkody dla kuracji tym nie zrobię
balbinka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-21, 10:15   #200
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Izotek- mój dziennik.

U mnie dzień 62. Skóra od nowa się łuszczy... Miałam jeden dzień przerwy może to przez to (jelitówka, nawet wody nie przyjmowałam ). Na twarz zaczęłam używać kremu z Ziai (kuracja nawilżająca), fajne trochę mniej piecze skóra.
Na plecach miałam kilka dni temu bolesny wysyp a reszta na szczęście czysta. Jeszcze są zaskórniki ale nie takie duże , ciekawe czy wszystkie znikną. Usta oczywiście wyschnięte na wiór bez pomadek, ciało balsamuje co drugi dzień i to wystarczy.
Co do jedzenia tłusto przy tabletce - kupcie kwasy OMEGA-3 ja właśnie zaczęłam brać razem z aknenorminem jedną kapsułkę i od nowa zaczeła się skóra łuszczyć, jakby lepiej lek działał...
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 17:56   #201
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: Izotek- mój dziennik.

U mnie największy skutek uboczny to usta. Schodzi z nich skóra tak jakby, łuszczą się, mam cały czas takie białe skórki na nich, wygląda to bardzo nieestetycznie, Aż mi głupio przy ludziach bo widze jak sie ptarzą na nie:P tEZ tak macie? maci jakiś sposób na to? Próbowałam peelingować ale słabo to pomaga.
shena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 18:19   #202
PannaMB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 19
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez shena Pokaż wiadomość
U mnie największy skutek uboczny to usta. Schodzi z nich skóra tak jakby, łuszczą się, mam cały czas takie białe skórki na nich, wygląda to bardzo nieestetycznie, Aż mi głupio przy ludziach bo widze jak sie ptarzą na nie:P tEZ tak macie? maci jakiś sposób na to? Próbowałam peelingować ale słabo to pomaga.
Myślę, że peelingi tylko pogorszą sprawę. Musisz cały czas nawilżać, ja się smaruje średnio co 30 min albo pomadką z neutrogeny, carmexem albo nivea lip butter . Kupiłam sobie na noc maść ochronną z witaminą A ( gdzieś czytałam, że daje fajny efekt, koszt w aptece ok. 4 zł. ) nakładam grubszą warstwę i rzeczywiście rano usta nie są wysuszone.
PannaMB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 07:32   #203
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Bephanten na noc gruba warstwa a na dzień przez cały czas pomadka na ustach i jest dobrze
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 10:43   #204
Saphire_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Saphire_Blue
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 408
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Nie wiem z czym to jest związane, ale paradoksalnie zauważyłam, że im rzadziej nakładam balsam lub pomadkę tym lepiej znoszą to usta - są gładsze. Jak nakładałam średnio co godzinę, dwie to mi się taka skorupka robiła.
Saphire_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 10:34   #205
arturowaaa
Raczkowanie
 
Avatar arturowaaa
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 105
Dot.: Izotek- mój dziennik.

hej chcialabym dolaczyc do watku, od wczoraj przyjmuje Izotek 20mg 2razy dziennie. przeraza mnie ilosc skutkow ubocznych..mam nadzieje, ze bedzie dobrze. moj tradzik nie jest straszny, zaskorniki na nosie, rozszerzone pory, grudki na lini zuchwy, czolo i policzki ogolnie czyste. ale jest uporczywy, od 4lat nie moge sie go pozbyc..przerobilam juz wszyskie masci i lekarzy, kupe kasy wydalam. oby Izotek mi pomogl. jakie metody antykoncepcyjne stosujecie?nie chcialabym brac tabletek, bo i tak oprocz izoteku przyjmuje jeszcze antybiotyk na gardlo.
arturowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 07:44   #206
PannaMB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 19
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez arturowaaa Pokaż wiadomość
jakie metody antykoncepcyjne stosujecie?nie chcialabym brac tabletek, bo i tak oprocz izoteku przyjmuje jeszcze antybiotyk na gardlo.
Ja biore Tabletki Qlaire. Niechętnie do nich wróciłam, ale te 7 miesięcy jakoś wytrzymam. Wole nie ryzykować
PannaMB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 11:10   #207
arturowaaa
Raczkowanie
 
Avatar arturowaaa
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 105
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez PannaMB Pokaż wiadomość
Ja biore Tabletki Qlaire. Niechętnie do nich wróciłam, ale te 7 miesięcy jakoś wytrzymam. Wole nie ryzykować

ja mam przyjmować Izotek 5 miesięcy.. jakoś przeżyję
arturowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 23:10   #208
hopsey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 24
Dot.: Izotek- mój dziennik.

3 miesiące
60 mg/85 kg
Jest poprawa, cera jest całkiem gładka, pory znacznie się zmniejszyły (szczególnie na nosie), ilość zaskórników się zredukowała (cały czas siedzi ich trochę pod skórą, ale na całej buzi myślę, że zaledwie kilkanaście).
Co jakiś czas coś wyskoczy, ale jest tego znacznie mniej - może dlatego, że większość tego co zalegało pod skóra wyszło w postaci pryszczy.
W poprzednich postach skarżyłem się na brak efektów działania izo. Sytuacja poprawiła się, od kiedy wspomogłem się benzacne - skóra zaczęła się łuszczyć, przebarwienia wybielać, krosty znacznie szybciej goić. Cały czas stosuję lek miejscowo.
Poza tym zacząłem przyjmować omega3, także zauważyłem intensyfikację działania izo.
Skutki uboczne - usta suche i popękane, cera sucha (w miejscach, w których stosuję benzacne), oczy wolniej przyzwyczajają się do ciemności, dłonie i ramiona wysuszone. Włosy suche. Poza tym wszystko póki co ok.
hopsey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 12:42   #209
balbinka95
Raczkowanie
 
Avatar balbinka95
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez hopsey Pokaż wiadomość
3 miesiące
60 mg/85 kg
Jest poprawa, cera jest całkiem gładka, pory znacznie się zmniejszyły (szczególnie na nosie), ilość zaskórników się zredukowała (cały czas siedzi ich trochę pod skórą, ale na całej buzi myślę, że zaledwie kilkanaście).
Co jakiś czas coś wyskoczy, ale jest tego znacznie mniej - może dlatego, że większość tego co zalegało pod skóra wyszło w postaci pryszczy.
W poprzednich postach skarżyłem się na brak efektów działania izo. Sytuacja poprawiła się, od kiedy wspomogłem się benzacne - skóra zaczęła się łuszczyć, przebarwienia wybielać, krosty znacznie szybciej goić. Cały czas stosuję lek miejscowo.
Poza tym zacząłem przyjmować omega3, także zauważyłem intensyfikację działania izo.
Skutki uboczne - usta suche i popękane, cera sucha (w miejscach, w których stosuję benzacne), oczy wolniej przyzwyczajają się do ciemności, dłonie i ramiona wysuszone. Włosy suche. Poza tym wszystko póki co ok.
W jakiej postaci przyjmujesz omega3? Jak byłam w aptece to babka powiedziała że w czystej postaci nie występuje ewentualnie jako dodatek do jakichs suplementow albo w tranie i spytala po co konkretnie potrzebuje i kiedy jej powiedziałam że chodzi o lepsze wchłanianie izo to nie wiedziała w ogóle o co chodzi więc wyszłam z apteki z pustymi rękami...
balbinka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 19:03   #210
hopsey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 24
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Przyjmuję Moller's forte z tranem. Suplement z omega3 daje radę, można jeszcze jeść dużo ryb
hopsey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-06 18:35:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:08.