HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy! - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-22, 09:08   #1201
katarynka120
Przyczajenie
 
Avatar katarynka120
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

witajcie Dziewczyny!
ja wciaz czekam na rezonans, poza tym to objawy mnie dobijaja, ostatnio moje piersi postanowily podskoczyc z rozmiarem) a waga...wciaz w gore
chcialam napisac do dziewczyn, ktore maja problemy z wlosami, ja mialam tak samo, masakryczne wypadanie wlosow, podczas mycia tracilam garsc i druga w ciagu dnia, moje wlosy byly wszedzie....naprawde wszedzie...myslalam, ze oszaleje, robilam najrozniejsze zabiegi, bralam rozne tabletki, wlosy wciaz wypadaly, mialam wielkie zakola, i ogolnie mniej niz wiecej...wydalam fortune na wlosy(podeszlam nawet do bolesnej mezoterapii mikroiglowej - wbijanie igly w skore glowy i wmasowanie specjalnych olejkow), i wszystko na nic....ale nie tracilam nadziei , znalazlam tabletki o nazwie Biotebal... po 2 miesiacach kuracji zaczelo dzialac, mam teraz 3cm grzywke, wygladam smiesznie ale wiem, ze to odrosnie, mnie te tabletki pomogly dlatego je polecam, i nie sa tak drogie, ok 35-40zl za miesiac kuracji. z tym, ze ja przyjmowalam je przez ok.4 miesiace. i wciaz mam 2opakowania na wszelki wypadek. jesli mi ktoras nie wierzy, moge wyslac zdjecie pokazujace jak mi odrastaja te wlosy. a no i oczywscie przestaly wypadac:P tak wiec dziewczyny, nie lamcie sie, bedzie dobrze...
katarynka120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 12:10   #1202
killme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 58
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

agnes i disnejowa

inne hormony mam w normie , na pewno w normie mam tsh , ft3, ft4, estradiol, progesteron, testosteron, wiem że wygląda to na łysienie androgenowe ale wszystkie trycholog u których byłam mówiły że to nie jest absolutnie androgenowe jedna mi powiedziała że nie mam żadnego łysienia , druga ze to telogenowe , nie wiem komu wierzyć

wariacji dostaje wiecie ile sie naszukałam i do tej pory nie znalazłam przyczyny

suplementy łykam od 2 lat włosy nic się nie zmieniły

zakoli nie mam włosy wyzej sa gęsciejsze na pewno niż końcówki ale co obcinałam te nitki to znowu za 2,3 miesiacy wyglądały tak samo.

disnejowa i agnes wyślecie mi swoje zdj z tyłu rozpusczone jak wyglądają?

a najgorsze jest to że moja mama ma prawie te same włosy a prolaktyne ma w normie

a agnes badalaś jelita ? nie masz ich chorych ? albo jakieś nietolerancje pokarmowe ?

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

katarynka mi biotebal niestetyw ogóle nie pomógł ani oleje ani maski suplementy inne też brałam nic nie pomogło.. a wyslesz mi zdj jak wygladały wcześniej ? mi włosy łamią się mam prześwity nizej nie wypadają mi nadmiernie ale sąsłąbo przytwierdzone do skóry głowy , gorszym dla mnie problemem jest to że włosy im nizej tym ciensze taki nitki po prostu które ciągle są tej samej długości

na skórze głowy tylko z od spodu mam takie braki , bo tak jak pisałam awet te włosy na górze nie są takie gęste jak kiedys ..

z od spodu tylko widze ze mam prześwity i na skórze główy


z przodu wyglądają tak

Edytowane przez killme
Czas edycji: 2015-02-22 o 12:14
killme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 17:06   #1203
katarynka120
Przyczajenie
 
Avatar katarynka120
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

killme niestety nie mam zdjecia jak moje wlosy wygladaly wczesniej, jestem antyzdjeciowa:P nienawidze kiedy ktos podchodzi do mnie z aparatem, mialam podobnie jak Ty, z tym, ze pokazywaly sie juz lwieksze lyse placki, przykro mi, ze nic Ci nie pomaga, jedyne co moglabym zasugerowac to wlasnie ta kuracje mikroiglowa( kosmetyczka,ktora wykonywala mi te zabiegi zaczela je robic gdyz ona sama miala problem z wlosami, z ta roznica, ze nie miala problemow z hormonami, u niej bylo stwierdzone lysienie plackowate, jako 20-kilku latka nie dala za wygrana, jej zabiegi pomogly, widzialam na wlasne oczy), z tym ze one troszke kosztuja
, ja placilam ze znizka 150zl za jeden zabieg (potrzebne sa przynajmniej 2-3 w zaleznosci od wlosow). poza tym nie mam pojecia czego moglabys sprobowac, pamietaj tylko by sie nie zalamywac, mysl, ze musi byc lepiej, glowa do gory:PP
katarynka120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 17:20   #1204
agness81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 54
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Killme,
postaram sie wkrótce wkleić jakieś zdjęcia.
U mnie łysienie jest rozlane. Wszędzie mam przerzedzone wlosy, z przodu, zakola, czubek, nad uszami, z tyłu, przy szyji...wszędzie. Moje wlosy wygladaja trochę tak jak Twoje na tym zdjęciu od spodu.
Inne hormony tez mam w normie...tylko ta prolaktyna zawyżona.
Jesli chodzi o jelita to miałam kiedyś zapalenie jelit i żołądka i helikobakter... ale to było z 10 lat temu. Ostatnio miałam robione badania kolonoskopie i gastroskopie z 4 lata temu i wszystko było ok.
a na co jeszcze chorujesz...jesli moźna wiedzieć?
agness81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 18:25   #1205
Leia_solo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 13
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Hej, też mam hiperprolaktynemię. Nie będę pisać o objawach, bo wszystkie je znamy. Pytanie do was: polecicie jakiegoś lekarza w Gdańsku?
Leia_solo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 19:53   #1206
killme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 58
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Leia a powiesz coś o włosach ? niestety jestem z okolic Warszawy nie pomogę Ci

Agnes ta helicobacter jest coraz bardziej znana , też ją miałam jakies 3lata temu ostatnio robiłam gastroskopie i jej nie ma z żołądkiem w porządku , co do jelit nie robilam kolonoskopii ale podejrzewałam jakieś zapalenie a jakie to było zapalenie jelit u Ciebie ? ok to czekam na zdjęcia ale jak są rozpuszczone to też masz takie nitki czy troche inaczej to wygląda ?

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

katarynka ok rozumiem ale chciałam chociaż wiedzieć czy miałaś takie itki jak ja na tym zdjęciu wcześniej co wstawiłam , dzięki ale wiesz już nie moge zapanować ani nad tą prolaktyną ani nad tymi włosami

ostatnio lekarz po bad metoklopramidem i przed powiedział że na pewno to gruczolak przed podaniem tabletki mialam 1700 po podaniu 9500
killme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 20:43   #1207
agness81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 54
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Killme
ja mam teraz krótkie włosy, więc tego nie widać.
agness81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-22, 23:03   #1208
killme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 58
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

agnes a jak mialaś dłuższe to byly takie nitki ?
killme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 09:17   #1209
agness81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 54
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Nie Killme, nie miałam takich nitek.

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------

Do dziewczyn, które maja mikrogruczolaka,
Czy już Wasza wyjściowa prolaktyna była zawyżona, czy tylko ta po tabletcę z metoklopramidem?
agness81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 09:40   #1210
killme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 58
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

agnes a nie masz takiego zdjęcia przed obcieciem ? jak możesz poszukaj
moja prolaktyna wyjściowa tak jak napisałam 1700 ( norma do 496 ) a po tabletce 9500

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

katarynka a może Ty miałaś takie nitki jak ja na zdjeciu ? prześwity na plecach ? naprawde nie masz żadnego zdjecia ?
killme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 10:38   #1211
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Te nitki to są od tego, że włos się łamie :/ Też mam hiper i też strasznie łamliwe włosy, rzadsze końce, dlatego często je podcinam. Taki plus, że mi włosy szybko rosną. Obcięłam niedawno z 10cm i teraz już prawie tego nie widać.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-23, 10:56   #1212
killme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 58
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

paulinkka no właśnie masz rację eh one się łamią a Ty masz zdj przed obcięciem jak to z tyłu wyglądało ? zależy mi żebyś mi wysłała jak nie chcesz tutaj to na priv albo na poczte angnowakowska@onet.pl albo jak nie masz zdj z przed to wyśłij teraz jakie są . ja własnie najgorsze jest to że obcinałam ale one za 2 , 3 miesiącu znowu są nitkami

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

paulinkka a nic innego Ci nie dolega ? znaczy czy nie masz żadnych choró jelit , zołądka ?
killme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 11:05   #1213
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

A prostujesz włosy/ farbujesz? To też może na to wpływać.

Oprócz hiper mam jeszcze niedoczynność tarczycy od kilku lat.

Nie mam zdjęć z tyłu, ale z przodu też to widać. Zdjęcia przed ścięciem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 222.jpg (283,6 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 111.jpg (100,1 KB, 32 załadowań)

Edytowane przez paulinkka
Czas edycji: 2015-02-23 o 11:20
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 11:57   #1214
agness81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 54
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Killme,
niestety nie mam żadnego zdjęcia przed scięciem. Ale u mnie nitek nie było, poprotu mam przerzedzone włosy na całej głowie, mniejszą objętość włosów.
Możliwe, że Twoje włosy się łamią i dlatego część włosów jest krótsza , część dłuższa... i wygląda to własnie jak takie nitki.
Możliwe też , że z powodu jakichś zaburzeń skraca się faza wzrostu części włosów (anagen) i włos przedwcześnie wchodzi w fazę umierania (telogen)....powiedzmy, że np. zamiast 3 lat włos rośnie tylko 1 rok ...dlatego cześć włosów jest krótsza, część dłuższa i dlatgo włosy wyglądają na takie przerzedzone na dole.
agness81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 12:49   #1215
killme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 58
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

paulinkka najbardziej to widać na tym pierwszym zdjęciu , nie prostuje ale wyprostowałam tylko do tego pierwszego zdjęcia zeby Wam pokazać . ale nawet jak sąlekko falowane to są prześwity. kurde troche mnie to zbija z tropu bo wiem ze niedoczynność robi takie przesusone i połamane włosy a właśnie u mnie jest z tarczycą w porządku eh dlatego tymbardziej nie rozumiem czemu sie tak wyłamują

Agnes Farbowałam tylko raz żeby właśnie stwierdzić czy one rosną ( po odrostach ) i odrosty były na całej głowie tylko po tych końcach jak ja patrze to są porozdwajane masakrycznie lekko pociągnie i rwą się kawałki 4 a nawet 5cm !
killme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 23:04   #1216
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Widzę u was ten sam problem z łysieniem co mnie dotyka hm może poziom tsh tarczycy wpływa na to a kortyzol? ja już zgubiłam się całkiem czeka mnie usg tarczycy zobaczymy co powie lekarz , tylko trzeba nerwy ograniczyć stres , w moim wypadku strasznie stalam się nerwusem jak zaczał się problem z prolaktyna , dodam co zapomniałam wspomnieć ciągły niski poziom żelaza czy ktoś ma problem z wchłanianiem witamin ??nie mam anemi a gdzieś tam uciekają mi witaminy ..lekarze usiłują wmówić mi że guz robi mi szkody ale co jakie? niby nie rozumiem tego . O jakie badania chodzi wam jelit? chciałabym sie dowiedzieć ja mialam wykonywaną raz tylko gastroskopie . Mam jedyny problem zdrowotny który mi przeszkadza brak łaknienia jeny... spaceruje dużo w ruchu jestem i nic.... Co może mi pomóc POMOCY! .Ktoś coś wie na ten temat? i te dolegliwości co ja mam.
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 06:07   #1217
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Widzę u was ten sam problem z łysieniem co mnie dotyka hm może poziom tsh tarczycy wpływa na to a kortyzol? ja już zgubiłam się całkiem czeka mnie usg tarczycy zobaczymy co powie lekarz , tylko trzeba nerwy ograniczyć stres , w moim wypadku strasznie stalam się nerwusem jak zaczał się problem z prolaktyna , dodam co zapomniałam wspomnieć ciągły niski poziom żelaza czy ktoś ma problem z wchłanianiem witamin ??nie mam anemi a gdzieś tam uciekają mi witaminy ..lekarze usiłują wmówić mi że guz robi mi szkody ale co jakie? niby nie rozumiem tego . O jakie badania chodzi wam jelit? chciałabym sie dowiedzieć ja mialam wykonywaną raz tylko gastroskopie . Mam jedyny problem zdrowotny który mi przeszkadza brak łaknienia jeny... spaceruje dużo w ruchu jestem i nic.... Co może mi pomóc POMOCY! .Ktoś coś wie na ten temat? i te dolegliwości co ja mam.
masz gruczolaka? zbijasz go lekami?rezonans miałaś? Wyniki tarczycy jakie masz?TsH? niedobór żelaza,albo niski jego poziom jest od niedoczynności, bardzo słabo wchłaniają się mineraly:żelazo , witamina D,witamina B12. Może od tego,ze mało jesz masz niedobory?
Kortyzol masz podwyższony?
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 17:13   #1218
killme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 58
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Disnejowa a kolonoskopie mialaś kiedykolwiek robioną ? masz problemy z jelitami typu biegunki wzdęcia bóle brzucha ? jezeli masz takie objawy to warto zrobić kolonoskopie i badanie kału czy nie ma żadnego zakażenia. odnośnie gruczolaka masz go ? ja się dowiedziałam z rezonansu ze jednak nie mam co mnie z jednej strony ucieszyło a zdrugiej zmartwiło bo nie znam przyczyny mojej hiperprolaktynemii nerki mam zdrowe watroby nie badałam. jeżeli masz chorą tarczyce to moze własnie od tego nie wchłaniają się witaminy albo od jelit
killme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 20:50   #1219
tipsara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 117
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

hej dziewczyny
podobno wcieranie soku z cebuli ( ale nie wiem z jakiej gotowanej czy surowej) lub wcieranie własnego moczu powoduje że włosy odrastająogólnie sama leczyłam się miejscowo i doustnie uryną na inne choroby i wyniki były zadawalające, uryna działa na zasadzie chomeopatii, pomaga w większości chorób, zainteresujcie się tym

czytałam ze niedobór żelaza białek i cynku może powodowac łysienie

Jadwiga Górnicka w swojej ksiązce pisze że jeśli ktos cierpi na łysienie plackowate to nalezy sprawdzic czy nie śpi na żyle wodnej, bo ona może powodowac takie objawy pani Górnicka pisała też że za łysienie może być odpowiedzialny brak krzemu i wapnia
Cytat z J. Górnickiej
"Kuracja powinna dostarczac wszystkie mikroelementy: magnzez krzem siarke fosfor, które kupuje sie w aptekach chomeopatycznych. Również opdżywianie powinno być bogate w soki warzywne i owocowe. Należy pić zagotowane drożdże ( łyżka stołowa na pół szklanki wody, zagotować, pić 4 łyżki zimne przed snem). Włosy wzmocnią kompresy przygotowane z jednego żółtka, łyżki oleju rycynowego oraz 1 łyżki balsamu do włosów. Kompres kładzie się na noc - założyć woreczek z folii, owinąć głowę ciepłą chustką lub ręcznikiem - rano zmywać szmponem ziołowym. Stosuje się tę kurację co 10 dni. W drogeriach jest do kupienia Seboradin, to jest nalewka z czarnej rzodkwi. Do tego preparatu dodaje się 5 ampułek witaminy B6, % ampułek wit. PP i 5 ampułek Biostyminy. Tą mieszanką nacierać watką skórę głowy i pozostawić na noc. Dobrze jest również zażywać wapno i witaminę A+D3 oraz witaminę C. Pomocny jest masaż strefy dużego palca oraz przytarczyczki. Ale pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy dziecko nie Spi na żyle wodnej." Jadwiga Górnicka

jeśli chodzi o diagnoze chorób to byłam kiedyś u irydologa w Katowicach i dopiero ona mi zdiagnozowała na co choruje
moze warto wybrac sie do jakiegos dobrego irydologa bo irydologia to naprawde skuteczna diagnostyka o ile traficie do dobrego irydologa

natomiast tarczyce można leczyć bursztynem, napisałam o tym dzisiaj w wątku o niedoczynności tarczycy mozecie luknąc, noszenie korali z bursztynem lub picie nalewki z bursztynu

ogólnie polecam urynoterapie i książki Jadwigi Górnickiej sama korzystam czasem z urynoterapi i porad pani Górnickiej

Edytowane przez tipsara
Czas edycji: 2015-02-26 o 20:51
tipsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-27, 13:13   #1220
agness81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 54
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Dziewczyny,
odebrałam dzis wynik prolaktyny po 5 miesięcznym braniu Norprolacu i zamiast spaść to jeszcze wzrosła!!! Jest wyższa niż przed braniem leku. O co chodzi??? Załamać sie mozna...
agness81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 13:17   #1221
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez agness81 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
odebrałam dzis wynik prolaktyny po 5 miesięcznym braniu Norprolacu i zamiast spaść to jeszcze wzrosła!!! Jest wyższa niż przed braniem leku. O co chodzi??? Załamać sie mozna...
Dziwne. Ile masz teraz? Może za mała dawka?
Co na to lekarz? i gruczolaka nie masz?
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 13:54   #1222
agness81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 54
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Do lekarza ide ze miesiąc. Mam nadzieję, że da mi skierowanie na rezonans przysadki...
Własnie nie miałam jeszcze badania pod kątem gruczolaka.
agness81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 11:31   #1223
Fisa
Przyczajenie
 
Avatar Fisa
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Leia_solo Pokaż wiadomość
Hej, też mam hiperprolaktynemię. Nie będę pisać o objawach, bo wszystkie je znamy. Pytanie do was: polecicie jakiegoś lekarza w Gdańsku?
Hej, ja jestem już doświadczoną 'hiperprolaktynemką' i mogę z czystym sumieniem polecić Ci dr Kazmirowicza, który przyjmuje w Lux Medzie przy Grunwaldzkiej. Byłam też u jednego endo w Swissmedzie (w tym przy Akademii Medycznej)- tylko nie pamiętam nazwiska. Na pewno dr Kazmirowicz jest warty polecenia. Ogólnie to słabo z dobrym endo w Gd najlepiej byłoby skorzystać z wizyty u endo- gina, ale takich to w Trójmieście już w ogóle jak na lekarstwo.
Fisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 15:28   #1224
Fisa
Przyczajenie
 
Avatar Fisa
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

No i stwierdziłam, że muszę znaleźć jakieś bratnie dusze na forum, które tak jak ja borykają się z uciążliwą hiperprolaktynemią. Razem zawsze łatwiej przetrwać to badziewie Ja nabawiłam się tej przypadłości około półtora roku temu przez ogromny stres, spowodowany przykrymi zdarzeniami życiowymi Zaczęłam się źle czuć, miesiączka mi zanikała i miałam tylko lekkie plamienie co 21 dni. Do tego objawy nerwicy naczyniowej i lekkie stany lękowe, libido zerowe, bolesne piersi, suchość pochwy. Zbadałam pierwszy raz prl i miałam na czczo nieco ponad 1200, po metaklopramidzie wynik wzrósł prawie 13- krotnie (a powinien nie więcej, niż 5- krotnie)- na tej podstawie endo wykluczył mikrogruczolaka (jeśli by był to nie reaguje na tabletkę). Brałam Dostinex po 1/4 tbl i szybko poczułam różnicę i niestety stwierdziłam po jakichś 3 miesiącach, że już nie jest mi potrzebny i w styczniu pojawił się klasyczny efekt jo-jo w hiperprolaktynemii- nawrót objawów ze zdwojoną siłą, do tego mam ogromne piersi całe w żyłach, nie mogę spać itp, tak więc od 3 tygodni znów biorę Dostinex po 1/4 tbl i tym razem będę go brała co najmniej rok tak myślę. W mojej aptece jedna tabletka obecnie kosztuje 19,90 (można kupować na sztuki) więc jeśli ktoś szuka tanio to dam namiary w Gdańsku. Trzymajcie się dziewczyny jakoś damy radę
Fisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 18:52   #1225
killme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 58
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

DO WSZYSTKICH DZIEWCZYN

zbadajcie makroprolaktyne !!!! poczytajcie o niej , makroprolaktyna podszywa sie pod hiperprolaktynemie , albo ci co mają czynnościową hiperprolaktynemie mając też makroprolaktynę wynik jest większy ! dokładnie nie umiem powtórzyć tego samego co powiedziała mi endo ale robią to badanie w Warszawie ale też w diagnostyce.

mi wyszło ze prolaktyny tej mojej mam 700 a makro cząsteczek 200 łacznie jakbym zbadała tą prolaktyne co zawsze wyszłoby mi 900

Edytowane przez killme
Czas edycji: 2015-03-18 o 18:53
killme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 05:48   #1226
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez killme Pokaż wiadomość
DO WSZYSTKICH DZIEWCZYN

zbadajcie makroprolaktyne !!!! poczytajcie o niej , makroprolaktyna podszywa sie pod hiperprolaktynemie , albo ci co mają czynnościową hiperprolaktynemie mając też makroprolaktynę wynik jest większy ! dokładnie nie umiem powtórzyć tego samego co powiedziała mi endo ale robią to badanie w Warszawie ale też w diagnostyce.

mi wyszło ze prolaktyny tej mojej mam 700 a makro cząsteczek 200 łacznie jakbym zbadała tą prolaktyne co zawsze wyszłoby mi 900
Zgadzam się.
Jednak jeśli występują objawy, a szczególnie mlekotok, to i tak wiadomo że czynna biologicznie prolaktyna jest podwyższona.
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 08:20   #1227
agness81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 54
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Ha...ja właśnie wczoraj byłam u mojego gino-endo i reż mi coś mówił o makroprolaktynie. Nie bardzo zrozumiałam o co chodzi, ale w każdym razie powiedział że u mnie to raczej małoprawdopodobne. Mam skierowanie na rezonans przysadki. Dziewczyny...jak długo trwa to badanie??
pozdrawiam wszystkich
agness81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 08:25   #1228
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez agness81 Pokaż wiadomość
Ha...ja właśnie wczoraj byłam u mojego gino-endo i reż mi coś mówił o makroprolaktynie. Nie bardzo zrozumiałam o co chodzi, ale w każdym razie powiedział że u mnie to raczej małoprawdopodobne. Mam skierowanie na rezonans przysadki. Dziewczyny...jak długo trwa to badanie??
pozdrawiam wszystkich
badanie trwa jakieś 20-40 minut
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 09:05   #1229
Fisa
Przyczajenie
 
Avatar Fisa
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
badanie trwa jakieś 20-40 minut
Miałaś to badanie? Jak to wygląda? Moja koleżanka robiła i przeszła je bardzo ciężko...mówi, że uczucie tak okropne, że drugi raz w życiu by nie zrobiła
Fisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 09:16   #1230
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Fisa Pokaż wiadomość
Miałaś to badanie? Jak to wygląda? Moja koleżanka robiła i przeszła je bardzo ciężko...mówi, że uczucie tak okropne, że drugi raz w życiu by nie zrobiła
U mnie też kilka osób nie wspomina tego dobrze.. 2 osoby mało co nie trafiłby na tamten świat.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-27 14:56:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:21.