Leki na alergię - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-30, 07:32   #31
Limu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 28
Dot.: Leki na alergię

witam. ja mam astmę i alergię, jakieś leki biore w sumie od dziecka i nigdy mi się nie zdarzyło po żadnych przytyć. ale fakt, nie brałam sterydów nigdy. ale w przypadku tak krótkiego cyklu obstawić raczej trzeba coś z tymi hormonami...

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:31 ----------

ja od kilku sezonów jadę na Flonidanie i póki co daję rade, ale on chyba na recepte jest niestety
Limu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 09:15   #32
aniolek_22
Raczkowanie
 
Avatar aniolek_22
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 137
Dot.: Leki na alergię

Lekarze często dają sterydy, głównie jak się ma reakcję alergiczną na skórze, typu wysypka czy pęcherze. Leki na alergię powinno się brać regularnie i nie czekać aż nasilą się objawy alergii.
aniolek_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 22:32   #33
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

ostatnio czytam sporo o tych lekach na alergię i faktycznie znalazłam info, że lewocetyryzyna w składzie jest pożądana, jeśli chce się uniknąć tej tragicznej senności. rzadko w sumie zagłębiałam się w skład, szkoda
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 21:29   #34
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Leki na alergię

Ja stosowałam już różne leki: Zyrtec, Alertec, Allegra, Telfexo..., po każdych byłam mega senna i otumaniona. Jedynym lekiem, który działa u mnie i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych jest Aerius (na receptę) W tym roku dostałam też od alergolog aerozol do nosa Fanipos, działa bardzo dobrze.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 18:49   #35
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

a zilole ktoś z Was używał? ciekawa jestem opinii
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 19:19   #36
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Leki na alergię

Cytat:
Napisane przez Kolorowa_Kredka87 Pokaż wiadomość
a zilole ktoś z Was używał? ciekawa jestem opinii

Ja używałam Zyx (to samo, tylko nazwa handlowa inna) - było całkiem nieźle, aczkolwiek jak dla mnie nieco za słabo działał. Przestawiłam się na Clatrę i tak zostało - chyba ze 2 lata juz.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 15:41   #37
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 148
Dot.: Leki na alergię

Ja brałam Zyx i powodował u mnie senność przez pierwszy tydzień może. Potem było już naprawdę spoko. Musiałam zmienić, bo działał na mnie ciut za słabo i takim sposobem dostałam Clatrę - w ogóle nie czuję, że biorę jakiekolwiek leki. Niestety przyjdzie czas zmienić chyba, bo spowodowała u mnie nieznaczne podniesienie enzymów wątrobowych. Muszę poobserowować, najwyżej wspomnę lekarzowi. Ale ja jestem jedną z niewielu osób, u których takie rzeczy występują

Plusem Zyxu jest to, że jest tani - o ile na receptę. Bez niej 7 tabletek kosztuje jakieś 10zł, a na receptę za 7zł mamy ich 30 Warto wybrać się do lekarza zatem. Clatra jest natomiast dość droga, bo na receptę 30zł a nie ma tańszego zamiennika. Niedawno pojawił się Bilastin ale cóż, jest droższy

Ja jeszcze zadam pytanie z innej beczki - robiliście kiedyś testy płatkowe, przyjmując leki p/alergiczne? Bo ja nie wiem, co mam zrobić. Teoretycznie Clatrę trzeba odstawić na tydzień przed planowanymi testami, ale nie jestem w stanie. Jeżeli nie wezmę rano tej tabletki, to po prostu nie jestem w stanie funkcjonować - moja alergia na kurz i pleśnie jest tak wielka, że masakra. Średnio po 30 godzinach od wzięcia ostatniej tabletki nie jestem w stanie wytrzymać i muszę wziąć kolejną - pieką mnie oczy i dramatycznie swędzą, puchnie nos i musiałabym wsadzić w niego chyba tampony, swędzi gardło i uszy. Tragedia. Muszę brać leki i nie mogę zatem zrobić testów alergicznych - a muszę, bo coraz częściej niektóre substancje nakładane na skórę powodują wysypkę i swędzenie, też nie chcę się dłużej tak męczyć. Wiem jednak, że nie wytrzymam tych łącznie 9 dni (tydzień przed testami, trzy dni z płatkami na plecach) bez leków i nie wiem, co mam zrobić. ANy ideas?
hrabinadesroutoutou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-09, 15:47   #38
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Leki na alergię

Cytat:
Napisane przez hrabinadesroutoutou Pokaż wiadomość
Ja jeszcze zadam pytanie z innej beczki - robiliście kiedyś testy płatkowe, przyjmując leki p/alergiczne? Bo ja nie wiem, co mam zrobić. Teoretycznie Clatrę trzeba odstawić na tydzień przed planowanymi testami, ale nie jestem w stanie. Jeżeli nie wezmę rano tej tabletki, to po prostu nie jestem w stanie funkcjonować - moja alergia na kurz i pleśnie jest tak wielka, że masakra. Średnio po 30 godzinach od wzięcia ostatniej tabletki nie jestem w stanie wytrzymać i muszę wziąć kolejną - pieką mnie oczy i dramatycznie swędzą, puchnie nos i musiałabym wsadzić w niego chyba tampony, swędzi gardło i uszy. Tragedia. Muszę brać leki i nie mogę zatem zrobić testów alergicznych - a muszę, bo coraz częściej niektóre substancje nakładane na skórę powodują wysypkę i swędzenie, też nie chcę się dłużej tak męczyć. Wiem jednak, że nie wytrzymam tych łącznie 9 dni (tydzień przed testami, trzy dni z płatkami na plecach) bez leków i nie wiem, co mam zrobić. ANy ideas?

Jedyna opcja to poczekać z testami na moment, kiedy objawy będą słabsze.
Bez odstawiania w przepisowym terminie nie da rady - wyjdą niewiarygodne, więc nie ma sensu nawet iść.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 16:07   #39
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 148
Dot.: Leki na alergię

Sęk w tym, że chyba nigdy nie będą słabsze. Od roku to samo - dodatkowo alergia bardzo szybko dodała do siebie astmę, bo jeszcze zanim zdążyłam się skapnąć, że to "chyba uczulenie" już się dusiłam. W ogóle zastanawia mnie jak to możliwe, że osoba w moim wieku nagle zapada na tyle alergii na raz - od dziecka nie byłam uczulona dosłownie na nic, byłam nawet w tym szczęsliwym procencie dzieci bez skazy białkowej, a tu nagle bach - kończę 25 lat i wszystko zaczyna mnie swędzieć. Ostatnio dostaję czegoś na kształt AZS nawet po znanych mi preparatach używanych od lat - jednego dnia jest ok, drugiego już armageddon. Parę lat temu zrobiłam sobie testy skórne ot tak, dla własnej wiadomości bo miałam okazję (przy okazji praktyk na alergologii ) i nie wyszło nic. Po latach trafiłam do tej samej poradni alergologicznej - nagle na testach wyszło prawie wszystko.
Ciężkie jest życie alergika, nie sądziłam, że tak bardzo... Pamiętam czasy, kiedy śmiałam się z koleżanki, która twierdziła, że nie jest w stanie przebywać nawet z osobą, która ma w domu kota, bo ją wszystko swędzi. Twierdziłam, że to niemożliwe a teraz coś mnie pokarało i już wiem, że możliwe jak najbardziej
hrabinadesroutoutou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 21:52   #40
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Leki na alergię

1/A nie pomoga Ci choc częsciowo sterydy donosowe - ich nie trzeba odstawiać.
2/ Niektóre objawy mozna złagodzić np. alfa mimetykiem donosowym.
3/ Sa preparaty donosowe z antyhistaminikami - prawdopodobnie one tez powinny byc odstawione ale może zapytaj alergologa; mozliwe, że ze względu na b. małą biodostepnośc mozliwe będzie odstawienie niemal tuz przed testami.
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 06:10   #41
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Leki na alergię

Cytat:
Napisane przez hrabinadesroutoutou Pokaż wiadomość
Sęk w tym, że chyba nigdy nie będą słabsze. Od roku to samo - dodatkowo alergia bardzo szybko dodała do siebie astmę, bo jeszcze zanim zdążyłam się skapnąć, że to "chyba uczulenie" już się dusiłam.

Ale Ty tą astmę leczysz w ogóle? Czy tylko p/histaminowe?
Bo jeśli leczysz, to można np. zwiększyć dawkę sterydu.

ALE! Dlaczego po prostu nie porozmawiasz o tym ze swoim lekarzem?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-12, 00:06   #42
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 148
Dot.: Leki na alergię

Leczę i to bardzo dobrze i skutecznie - właściwie od razu leki były dla mnie trafione, po trzech tygodniach superowa spirometria. Chodziło mi o to, że po prostu alergia postępuje tak szybko, że w ekspresowym tempie przerodziła się w astmę (choć to może też dlatego, że jestem skrajnym wcześniakiem i moje płuca nigdy nie były w jakimś super stanie). Do alergologa poszłam z podejrzeniem astmy (potwierdzonym z resztą) bo strasznie źle mi się oddychało i kaszlałam jak pies. Przy okazji okazało się, że moje zapalenie spojówek, które leczyłam przez trzy tygodnie i nie przechodziło, jest na tle alergicznym i w ten sposób poszła cała seria badań. Okazuje się, że jestem w znacznym stopniu uczulona na prawie wszystko - tylko cztery odczynniki wziewne nie wywołały u mnie odczynu wskazującego na alergię, na szczęście pokarmowo czysto. Dlatego cały czas biorę antyhistaminy i nie jestem w stanie przestać.
Dlaczego nie porozmawiam o tym z lekarzem? Porozmawiam, owszem, ale byłam u kobiety dwa tygodnie temu i wtedy wpadłyśmy na pomysł testów płatkowych. Odstawiłam leki, kupiłam sobie kromon do oczu, steryd do nosa i tak mam i używam od pół roku i ciągle próbuję zejść z tabletek. Wszystko jednak spełza na niczym - bez tabletek i tak nie jestem w stanie funkcjonować, po prostu. Chcę spróbować sama sobie z tym poradzić ale już widzę, że chyba nie jestem w stanie. Przejdę się do lekarza tak czy siak, po prostu myślałam, że ktoś z Was ma jakiś złoty środek.
Swoją drogą, pomaga mi Allertec - można go odstawić na trzy dni przed testami, a nie tak jak Clatra, tydzień. Może jakoś bym wytrzymała, choć wątpię - wiecie jak to jest, kiedy swędzą Was nawet przewody słuchowe i caaaały przelyk?

Edytowane przez hrabinadesroutoutou
Czas edycji: 2015-04-12 o 00:11
hrabinadesroutoutou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 13:46   #43
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Leki na alergię

Cytat:
Napisane przez hrabinadesroutoutou Pokaż wiadomość
Leczę i to bardzo dobrze i skutecznie - właściwie od razu leki były dla mnie trafione, po trzech tygodniach superowa spirometria. Chodziło mi o to, że po prostu alergia postępuje tak szybko, że w ekspresowym tempie przerodziła się w astmę (choć to może też dlatego, że jestem skrajnym wcześniakiem i moje płuca nigdy nie były w jakimś super stanie). Do alergologa poszłam z podejrzeniem astmy (potwierdzonym z resztą) bo strasznie źle mi się oddychało i kaszlałam jak pies. Przy okazji okazało się, że moje zapalenie spojówek, które leczyłam przez trzy tygodnie i nie przechodziło, jest na tle alergicznym i w ten sposób poszła cała seria badań. Okazuje się, że jestem w znacznym stopniu uczulona na prawie wszystko - tylko cztery odczynniki wziewne nie wywołały u mnie odczynu wskazującego na alergię, na szczęście pokarmowo czysto. Dlatego cały czas biorę antyhistaminy i nie jestem w stanie przestać.
Dlaczego nie porozmawiam o tym z lekarzem? Porozmawiam, owszem, ale byłam u kobiety dwa tygodnie temu i wtedy wpadłyśmy na pomysł testów płatkowych. Odstawiłam leki, kupiłam sobie kromon do oczu, steryd do nosa i tak mam i używam od pół roku i ciągle próbuję zejść z tabletek. Wszystko jednak spełza na niczym - bez tabletek i tak nie jestem w stanie funkcjonować, po prostu. Chcę spróbować sama sobie z tym poradzić ale już widzę, że chyba nie jestem w stanie. Przejdę się do lekarza tak czy siak, po prostu myślałam, że ktoś z Was ma jakiś złoty środek.
Swoją drogą, pomaga mi Allertec - można go odstawić na trzy dni przed testami, a nie tak jak Clatra, tydzień. Może jakoś bym wytrzymała, choć wątpię - wiecie jak to jest, kiedy swędzą Was nawet przewody słuchowe i caaaały przelyk?

Słuchaj, tak naprawdę nikt tu Ci nic sensownego nie poradzi - myślę, że możnaby spróbować zwiększyć dawkę sterydu chociażby, ale to powinien zadecydowac Twój lekarz.
Niestety, wiem
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 22:55   #44
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

poważnie nie masz okresu żadnego, w którym objawy są mniej nasilone? to ja myślałam, że u mnie już taka tragedia z tą alergią, ale widzę że i tak nie mam źle, skoro w miarę swobodnie przechodzę zmiany leków
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 22:40   #45
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

Uuu to faktycznie jestes ciezkim przypadkiem bo ja mam kilkamiesiecy spokoju od alergii a zmiany leków tez łagodnie przechodze. Co do tego nowego leku to naprawde nie ma po nim sennosci, a wlasnie takiego jak piszecie otumanienia. Przy innych lekach bywalo róznie ale nigdy nie tak jak powinno.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 17:29   #46
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

pewnie zależy na co ma się alergię. u mnie dochodzą jeszcze jakieś reakcje krzyżowe czasami, więc w sumie cały rok coś mnie gnębi, ale raz jest gorzej, raz lepiej. zawsze staram sie odstawiać leki kiedy czuję się w miarę ok
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 19:22   #47
dorota_en
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 20
Dot.: Leki na alergię

O to naprawdę ciężką alergię masz. U mnie mimo, że uczuliłam się mając 26 lat (przez całe życie żadnych alergii) zmiana leków przebiega bardzo dobrze, doraźnie zażywam Alertec i donosowe sterydy, oczywiście najlepszym lekiem jest brak ekspozycji na alergen - nie jest to łatwe i nie zawsze wykonalne, ale staram się jak mogę. Współczuję i biegnij z tym do lekarza!
dorota_en jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 21:56   #48
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

nie da sie uniknac pylków, no chyba że zamkniesz sie w domu, ale bez wietrzenia dlugo sie nie daodpowiednie leki jednak powinny zlagodzic objawy. Życze powodzenia.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 21:09   #49
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

Cytat:
Napisane przez dorota_en Pokaż wiadomość
O to naprawdę ciężką alergię masz. U mnie mimo, że uczuliłam się mając 26 lat (przez całe życie żadnych alergii) zmiana leków przebiega bardzo dobrze, doraźnie zażywam Alertec i donosowe sterydy, oczywiście najlepszym lekiem jest brak ekspozycji na alergen - nie jest to łatwe i nie zawsze wykonalne, ale staram się jak mogę. Współczuję i biegnij z tym do lekarza!
coś Ty, u lekarza od dziecka jestem akurat jestem z tych co chuchają i dmuchają na wszelkie choroby, ale to jest akurat coś, czego nic nie było w stanie wykluczyć. Zostaje mi łagodzenie objawów alergii stą poszukiwania co raz to lepszych leków
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-25, 14:42   #50
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

no i po to tu jestesmy zeby sobie wzajemnie pomoc i doradzic. Lekarz to niewiele pomoze. stwierdzi alergie, ewentualnie spróbuje odczulic, a jak sie nie da to własnie trzeba lagodzic objawy zeby jakos funkcjonowac.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 13:10   #51
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

tzn mi w sumie lekarz pomógl, bo to w porozumieniu z nim zieniałam leki, żeby w końcu dotrzeć do tego który u mnie daje najlepszy efekt
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 21:20   #52
akluseczka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 18
Dot.: Leki na alergię

mnie starali się leczyć różnymi lekami, okazało się, że po zrezygnowaniu z pieczywa, mięsa wszystko wróciło do normy, cera się poprawiła (ropne krosty) i obrzęki (podobno alergiczne) zniknęły
akluseczka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 15:06   #53
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

to trafilas na normalnego i odpowiedniego lekarza. tylko sie cieszyc i pozazdroscic. dobrze tez ze trafiłas na odpowiedni lek dla siebie bo my to szukalismy strasznie dlugo zanim trafilismy na ten nowy.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 21:02   #54
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

Cytat:
Napisane przez akluseczka85 Pokaż wiadomość
mnie starali się leczyć różnymi lekami, okazało się, że po zrezygnowaniu z pieczywa, mięsa wszystko wróciło do normy, cera się poprawiła (ropne krosty) i obrzęki (podobno alergiczne) zniknęły
nie wyobrażam sobie zrezygnować z tych produktów, na szczęście mnie nie uczulają ale dobrze, że znalazło się źródło całego zła!
Cytat:
Napisane przez dareekn Pokaż wiadomość
to trafilas na normalnego i odpowiedniego lekarza. tylko sie cieszyc i pozazdroscic. dobrze tez ze trafiłas na odpowiedni lek dla siebie bo my to szukalismy strasznie dlugo zanim trafilismy na ten nowy.
nie mówie, że u mnie to było hop siup tez trochę się namęczyłam zanim trafiłam na odpowiednie tabletki, ale takie życie!
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 07:44   #55
Dancia42
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 11
Dot.: Leki na alergię

Jest możliwe tycie po lekach na alergię i astmę koleżanki córka 10 l bierze leki zyrtec od 2 ch lat i przytyła niestety lekarka sama powiedziała że to od leków, dziewczynka ma silną astmę i nie może prowadzić zbyt aktywnego trybu życia następują duszności, teraz dostała inne leki dużo droższe i mają złagodzić objawy tycia.
Dancia42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 12:20   #56
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

Faktycznie cos tam mi sie o uszy obilo ze po lekach na alergie sie tyje, ale ja myslałem ze to po sterydach.... U swojej zony nie zaobserwowalem zadnych takich objawów.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 15:07   #57
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Leki na alergię

Cytat:
Napisane przez dareekn Pokaż wiadomość
Faktycznie cos tam mi sie o uszy obilo ze po lekach na alergie sie tyje, ale ja myslałem ze to po sterydach.... U swojej zony nie zaobserwowalem zadnych takich objawów.

Oczywiscie, ze po sterydach.
Wspomniana wyzej corka kolezanki zapewne utyla wlasnie po sterydach na astme, a nie po Zyrtecu. Albo po prostu od jedzenia za duzo.
Tycie nie jest skutkiem ubocznym przyjmowania Zyrtecu.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 11:15   #58
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

Cytat:
Napisane przez Dancia42 Pokaż wiadomość
Jest możliwe tycie po lekach na alergię i astmę koleżanki córka 10 l bierze leki zyrtec od 2 ch lat i przytyła niestety lekarka sama powiedziała że to od leków, dziewczynka ma silną astmę i nie może prowadzić zbyt aktywnego trybu życia następują duszności, teraz dostała inne leki dużo droższe i mają złagodzić objawy tycia.
kiedyś sama przyjmowałam ten lek, nie tyłam raczej, ale ogólnie nie czułam się na nim najlepiej stąd też moje poszukiwania innych rozwiązań z tymi lekami na alergię
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 11:19   #59
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Leki na alergię

Cytat:
Napisane przez Dancia42 Pokaż wiadomość
Jest możliwe tycie po lekach na alergię i astmę koleżanki córka 10 l bierze leki zyrtec od 2 ch lat i przytyła niestety lekarka sama powiedziała że to od leków, dziewczynka ma silną astmę i nie może prowadzić zbyt aktywnego trybu życia następują duszności, teraz dostała inne leki dużo droższe i mają złagodzić objawy tycia.
leki na alergię pobudzają apetyt. wpływają one także na funkcjonowanie układu nerwowego i podwzgórza.
wpływają nieznacznie na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego i podwzgórza oraz ośrodek łaknienia.

http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/...age_39424.html

wpływają nieznacznie na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego i podwzgórza oraz ośrodek łaknienia.

http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/...age_39424.html
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 13:41   #60
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

Pobudzanie apetytu to jedno, a problem tycia drugie. sterydy maja to do siebie, ze oprocz tego ze wzmagaja apetyt to jeszcze same powoduja zatrzymanie wody w organiźmie. na apetyt mozna miec wpływ ale na to drugie to juz nie bardzo. Po lekach na alergie po prostu trzeba troche powstrzymywac sie od jedzenia.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-20 11:20:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.