Gdzie na profesjonalne badanie rogówki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-19, 10:36   #1
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799

Gdzie na profesjonalne badanie rogówki?


Gdzie można się prywatnie zapisać na profesjonalne badanie rogówki? (Polska północna najlepiej)?
Niestety okulista na NFZ powiedział mi że nie refunduje się takich badań, więc jeśli chciałabym zrobić, to i tak muszę za to zapłacić, a więc w tym przypadku chciałabym trafić do kogoś, kto wykonuje takie badania bardzo "profi" tak pod kątem planowanej operacji wzroku.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 11:51   #2
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Gdzie na profesjonalne badanie rogówki?

Ale o jakie konkretnie badania Ci chodzi? Jeśli pod kątem chirurgii refrakcyjnej to komplet zrobisz w ośrodku który kwalifikuje, a jesli chodzi o badania które maja wskazania medyczne to trzeba poszukać ośrodki dysponujące odpowiednim sprzętem. Np grubość rogówki zmierzysz na NFZ u niektórych okulistów. Topografie rogówki robi Centrum Medycyny Inwazyjnej GUM ale to albo dla swoich pacjentów albo jak lekarz skieruje (jest tam pracownia topografii rogówki).
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 09:24   #3
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Gdzie na profesjonalne badanie rogówki?

Dzięki, właśnie dzwonię po różnych ośrodkach, które tak jak piszesz robią od razu operacje i się dopytuję. W sumie dużo takich miejsc na Pomorzu jest, nawet się nie spodziewałam, no ale w każdym razie szukam na razie w ok. trójmiasta, bo dojazd najlepszy, wiec zaraz sprawdzę jeszcze to centrum GUM o którym piszesz.
Dzwoniłam już do Blikpolu z Sopotu i jako takie rozeznanie mam, ale musze się poupewniac, bo jednak wzrok to wzrok.

P.S To draństwo, że tyle lat płaci się składki a i tak trzeba prywatnie
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 12:24   #4
pieronica
Raczkowanie
 
Avatar pieronica
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 71
Dot.: Gdzie na profesjonalne badanie rogówki?

Cytat:
Napisane przez dryda Pokaż wiadomość
Gdzie można się prywatnie zapisać na profesjonalne badanie rogówki? (Polska północna najlepiej)?
Niestety okulista na NFZ powiedział mi że nie refunduje się takich badań, więc jeśli chciałabym zrobić, to i tak muszę za to zapłacić, a więc w tym przypadku chciałabym trafić do kogoś, kto wykonuje takie badania bardzo "profi" tak pod kątem planowanej operacji wzroku.
Ja bym polecała tylko Warszawkę: Dzięgielewska Instytut Oka. To jest dość znany fachowiec i ogromna "pasjonatka" tematu. Miałam okazję poznać i gorąco polecam.
__________________
pieronica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-25 13:24:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:21.