Wzrok krótkowidza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-26, 10:46   #1
Ania323
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 28

Wzrok krótkowidza


Witam,
Chciałam zapytać o pewną kwestię dotyczącą wzroku. Jestem krótkowidzem (-0,75; -0,5) i od zawsze miałam problem z białymi literami, które czytąc bez okularów jakby mi się rozjeżdżają i rozdwajają. Podobnie jest wieczorami jak widzę jakieś białe światła neonów sklepowych to też jakby się rozjeżdżają. W dzień oczywiście widz dobrze nawet bez okularów. Ostatnio wracając wieczorem do domu popatrzyłam w księżyc i on również był minimalnie jakby rozmazany (jego kawałek z prawej strony). Chciałam zapytać głównie krótkowidzów czy u was też występuje takie zjawisko dotyczące białych liter i gdy na przykład patrzycie w księżyc.

P.S Chodzę systematycznie na kontrolne do okulisty i wszystkie badanie mam w porządku łącznie z ciśnieniem oka (nie mam astygmatyzmu).

Pytanie zadaję na forum ponieważ ta kwestia nie daje mi spokoju a w wizytę u okulisty mam dopiero za 2 miesiące.


Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję. Głównie interesuje mnie jak krótkowidz z niewielką wadą widzi księżyc i białe litery (lub białe neony wieczorami).
Ania323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 11:29   #2
cud nie kobieta
Ante Pante
 
Avatar cud nie kobieta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 198
Dot.: Wzrok krótkowidza

Twoja wada nie jest jakos specjalnie wielka. Biale na ciwmnym tle bardziej sie rzuca w oczy, mozw dlatego zwracasz na to az taka uwage. Jak cie to tak strasznie niepokoi to zapytaj okuliste.
__________________
chill
cud nie kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 19:52   #3
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Wzrok krótkowidza

Mnie się wszystko rozmywa bez okularów a szczególnie jasne na tle ciemnego. Po korekcji nie rozmywa się , chyba że np. mam migrenę wtedy też bywa że rozmywa mi sie np. przy przeniesieniu wzroku z blizy do dali . okulary mam -4,5, a wadę nieco wiekszą.
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 21:18   #4
akluseczka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 18
Dot.: Wzrok krótkowidza

to prawda, bez okularów jest masakra mój mąż nawet mnie nie jest w stanie rozróżnić np. od pościeli w łóżku, my teraz zbieramy na korekcję wady
akluseczka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 08:26   #5
Ania323
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 28
Dot.: Wzrok krótkowidza

Bardzo dziękuję za odpowiedź
Ania323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 20:09   #6
Andy Oftenhide
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 13
Dot.: Wzrok krótkowidza

Przebadaj się pod kątem astygmatyzmu i forii.
Andy Oftenhide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 21:29   #7
Ania323
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 28
Dot.: Wzrok krótkowidza

Badałam się już i jest ok. Może ktoś kto jest krótkowidzem się jeszcze wypowie?
Ania323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-24, 20:39   #8
Ania323
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 28
Krótkowidz

Witam,
Chciałam zapytać o pewną kwestię dotyczącą wzroku. Jestem krótkowidzem (-0,75; -0,5) i od zawsze miałam problem z białymi literami, które czytąc bez okularów jakby mi się rozjeżdżają i rozdwajają. Podobnie jest wieczorami jak widzę jakieś białe światła neonów sklepowych to też jakby się rozjeżdżają. W dzień oczywiście widzę dobrze nawet bez okularów. Ostatnio wracając wieczorem do domu popatrzyłam w księżyc i on również był minimalnie jakby rozmazany (jego kawałek z prawej strony). Chciałam zapytać głównie krótkowidzów czy u was też występuje takie zjawisko dotyczące białych liter i gdy na przykład patrzycie w księżyc.

P.S Chodzę systematycznie na kontrolne do okulisty i wszystkie badanie mam w porządku łącznie z ciśnieniem oka (nie mam astygmatyzmu).

Pytanie zadaję na forum ponieważ ta kwestia nie daje mi spokoju a w wizytę u okulisty mam dopiero za 2 miesiące.


Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję. Głównie interesuje mnie jak krótkowidz z niewielką wadą widzi księżyc i białe litery (lub białe neony wieczorami).
Ania323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 20:24   #9
Ania323
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 28
Widok księżyca

Witam,
Chciałam zapytać o pewną kwestię dotyczącą wzroku. Jestem krótkowidzem (-0,75; -0,5) i od zawsze miałam problem z białymi literami, które czytąc bez okularów jakby mi się rozjeżdżają i rozdwajają. Podobnie jest wieczorami jak widzę jakieś białe światła neonów sklepowych to też jakby się rozjeżdżają. W dzień oczywiście widzę dobrze nawet bez okularów. Ostatnio wracając wieczorem do domu popatrzyłam w księżyc i on również był minimalnie jakby rozmazany (jego kawałek z prawej strony). Chciałam zapytać głównie krótkowidzów czy u was też występuje takie zjawisko dotyczące białych liter i gdy na przykład patrzycie w księżyc.

P.S Chodzę systematycznie na kontrolne do okulisty i wszystkie badanie mam w porządku łącznie z ciśnieniem oka (nie mam astygmatyzmu).

Pytanie zadaję na forum ponieważ ta kwestia nie daje mi spokoju a w wizytę u okulisty mam dopiero za 2 miesiące.


Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję. Głównie interesuje mnie jak krótkowidz z niewielką wadą widzi księżyc i białe litery (lub białe neony wieczorami).
Ania323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 23:33   #10
SzefDarci87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Dot.: Krótkowidz

Mam praktycznie taką samą wadę i dokładnie ten sam problem! Okulista stwierdziła, że to chyba przemęczenie oczu, i stres, później neurolog nic groźnego nie stwierdził, ale lepiej to sprawdź, bo wiadomo, tu każdy przypadek jest indywidualny, i lepiej się upewnić dlaczego te biała światło się rozjeżdża.
SzefDarci87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 20:57   #11
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Widok księżyca

Widzisz tak bez okularów czy w okularach? Jeśli w okularach to to może być jakaś wada okularów.
Ja mam troszkę większą wadę (ale niedużo) i bez okularów wszystko widzę lekko podwójnie, ale w okularach widzę normalnie.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-05, 22:16   #12
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Widok księżyca

Mi ciezko opisać jak ja widzę. Bez okularów większość rzeczy jaśniejszych niz otoczenie sie rozmazuje, tak jakby rozwarstwia, widzę otoczkę wokół ale jest ok.

Za to co sie dzieje w okularach to jest hit ;D jasne przedmioty (telewizor, lampy) wytwarzają ogromne rozmazane rozbłyski (zazwyczaj ok. 4-6) które biegną aż do końca szkła okularów (czyli 80% tego co widzę).
Nie przeszkadza mi to jednak, bo bardzo widoczne jest tylko np. W nocy itd. Badali mi ostatnio fuzje i wszystko, niewiele odbiegam od norm.

Ale ja mam krótkowzroczność i do tego fałszywa krótkowzroczność (nie puszczający skurcz akomodacyjny oczu). Mam zalecenie unikać noszenia okularów (nosze je tak z 50-60% czasu kiedy jestem na zewnątrz i nigdy w domu) i mam je słabsze niz moja odczuwalna wada (odczuwalna -3, okulary chyba o ok 0.75 słabsze czy jakos tak, różnią sie odrobine miedzy sobą).
Wiec no, nie wiem czy to ma zwiazek ;D


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 17:46   #13
Ania323
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 28
Dot.: Widok księżyca

Dziękuję za odpowiedź. Odnośnie pytania Faxu to widzę tak bez okularów bo okulista nie zalecił mi noszenia okularów. Dokładnie tak jak bym widziała lekko podwójnie (jakby się rozmazywał obraz). Najbardziej widać to jak patrzę na księżyc w nocy to tak jakby dolny jego kawałem miał taką niewielką smugę na dole. Widać to na czarnym bezchmurnym niebie gdy księżyc bardzo ostro świeci. Podobnie jest z różnymi lampami w nocy jakby minimalnie się rozmazują.
Ania323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 18:45   #14
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Widok księżyca

Jeśli bez okularów widzisz podwójnie i/lub zamazanie to znaczy, że jednak by ci się jakieś przydały, zwłaszcza, że ci to przeszkadza Może wybierz się do optometrysty, będziesz mieć dobrze dobraną korekcję. I zmień okulistę, co to za lekarz, który olewa dolegliwości pacjenta?

Kiedyś chodziłam do okulistki, która przepisała mi o pół dioptrii za słabe okulary, a jak jej mówiłam, że kiepsko w nich widzę to się upierała, że mocniejszych nie potrzebuję. Brr. Nie polecam okulistów do dobierania okularów.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 13:51   #15
Ania323
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 28
Dot.: Widok księżyca

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy to normalne, że wieczorami człowiek widzi na przykład takie minimalne promienie rozchodzące się wokół źródła światła np. odchodzące od latarni ulicznych. Albo patrząc w ciemności na latarnię i przymykając oczy to te promienie robią się dłuższe natomiast otwierając te promienie się zmniejszają??
Ania323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 22:06   #16
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Widok księżyca

Cytat:
Napisane przez Ania323 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy to normalne, że wieczorami człowiek widzi na przykład takie minimalne promienie rozchodzące się wokół źródła światła np. odchodzące od latarni ulicznych. Albo patrząc w ciemności na latarnię i przymykając oczy to te promienie robią się dłuższe natomiast otwierając te promienie się zmniejszają??
Tak, to jest normalne .
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-20 23:06:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.