mam 18 lat, jaskre i zero pojecia o chorobie. prosze o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-22, 20:14   #1
apetyczna69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 76
Unhappy

mam 18 lat, jaskre i zero pojecia o chorobie. prosze o pomoc


Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc! Mam nadzieję, że mi pomożecie... Mam 18 lat, po szeregu badań stwierdzono u mmnie jaskrę... Póki co dostałam krople i często mam robić badania oczu. Ale tak naprawdę nie wiem zbytnio nic na ten temat.. Dziś p. okulista musiała szybko wyjść z gabinetu i nie zdążyłam się dopytać, a do następnej wizyty jest jeszcze trochę czasu... Po przepisaniu kropli zapytałam tylko czy mogę jeździć samochodem w odpowiedzi usłyszałam " Wszystko Pani może" po czym dostała telefon i wyszła... Ale czy na pewno? Jak to jest z makijażem, czy mogę malować oczy bez żadnych obaw? Powiedziała, że wszystko mogę... Chcę przedłużyć rzęsy na wesele brata, a w ankiecie jest pytanie o choroby oczu typu jaskra... W pracy mam wiele wysiłku fizycznego (studiuje i pracuje)Wiecie coś może ? Makijaż mi nie zaszkodzi? nie będzie kolidował z kroplami? Ostatnio zaczęłam się odchudzać i ćwiczę, czy mogę to nadal robić? proszę o pomoc
apetyczna69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 21:40   #2
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: mam 18 lat, jaskre i zero pojecia o chorobie. prosze o pomoc

Ważne jest wiedzieć jaką konkretnie jaskrę masz.
Jeśli nie masz dużych ubytków w polu widzenia/a zapewne nie masz/to nie powinno być problemu z jazdą samochodem.
Co do ćwiczeń to można ćwiczyć /aczkolwiek nie jest dobrze się wypowiadać jedynie domyślając na jaka jaskrę chorujesz/, a nawet należy Pewnych sportów/czynności jednak nie powinno się wykonywać np. dźwigać ciężarów (nie mam na myśli siatek z zakupami tylko jakieś sztangi czy coś w tym rodzaju).
Makijaż oczu oczywiście jest możliwy o ile nie masz jakiś dolegliwości po kroplach (jeśli to prostaglandyny to tym bardziej mogą one się zdarzyć). Co do przedłużania rzęs to sie nie znam bo nie mam pojęcia w jaki sposób się to robi, ale podejrzewam że będzie podobnie jak z makijażem - jesli nie ma podrażnień to można...Swoją drogą po prostaglandynach rzęsy mogą się wydłużyć (bardzo droga odżywka do rzęs ją zawiera tyle, że w mniejszym stężeniu )
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 21:52   #3
apetyczna69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 76
Dot.: mam 18 lat, jaskre i zero pojecia o chorobie. prosze o pomoc

wow dziękuję za odpowiedź! naprawdę! w karcie miałam napisane JASKRA PŁASKA cokolwiek to znaczy hehe.... mam nadzieje ze krople nie podrażnią mi oczu i będę mogła je swobodnie malowac, bo bez tego czuje sie jak kret.... a wlasnie aktualnie uzywam odzywki na bazie jakiegos lekow dla osob chorych na jaskre i zapomnialam wspomniec o tym okulistce ;/ czy moge uzywac ja dalej, jezeli mam krople? krople nazywają się OFTENSIN

Edytowane przez apetyczna69
Czas edycji: 2016-03-22 o 21:56
apetyczna69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 07:36   #4
moniq222
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 28
Dot.: mam 18 lat, jaskre i zero pojecia o chorobie. prosze o pomoc

dlaczego lekarz cię odpowiednio nie poinformował o chorobie? to lekceważenie pacjenta.
moniq222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 14:21   #5
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: mam 18 lat, jaskre i zero pojecia o chorobie. prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez apetyczna69 Pokaż wiadomość
wow dziękuję za odpowiedź! naprawdę! w karcie miałam napisane JASKRA PŁASKA cokolwiek to znaczy hehe.... mam nadzieje ze krople nie podrażnią mi oczu i będę mogła je swobodnie malowac, bo bez tego czuje sie jak kret.... a wlasnie aktualnie uzywam odzywki na bazie jakiegos lekow dla osob chorych na jaskre i zapomnialam wspomniec o tym okulistce ;/ czy moge uzywac ja dalej, jezeli mam krople? krople nazywają się OFTENSIN
Najprawdopodobniej możesz - to jakaś odzywka typu Latisse z bimatoprostem?
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-30 15:21:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:49.