Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-09-12, 19:55   #1561
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Super, że tak pozytywne wrażenia dobry nastrój w pracy daje naprawdę dużo, więc mam nadzieję, że będzie u Ciebie cały czas tak dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 20:07   #1562
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Pandora super

Słuchajcie mam pewien dylemat. Zadzwoniła do mnie dzisiaj rekruterka z jednej z firm, do których aplikowałam. Niestety w momencie jak odbierałam telefon to rozpłakało mi się dziecko i nie usłyszałam dokładnie początku rozmowy, sens dotarł do mnie dopiero jak skończyłyśmy rozmawiać. Mianowicie zapytała mnie o inne stanowisko niż to, na które aplikowałam no i okazało się, że tam jest praca stacjonarna, bo z dokumentami. Ale jak przejrzałam później na spokojnie swoje aplikacje to okazało się, że stanowisko na które aplikowałam jest z pracą zdalną (po okresie wdrożenia) i jest w ogłoszeniu napisane "interesują nas efekty, nie to gdzie siedzisz". I zastanawiam się w związku z tym czy byłoby w dobrym tonie zadzwonić do niej jutro, sprostować to, na jakie stanowisko aplikowałam i spróbować ponownie przejść przez rozmowę? W sumie nie mam nic do stracenia, to tylko telefon, a mogłabym zyskać doradźcie proszę

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-14, 06:49   #1563
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Dzięki dziewczyny!

Gryzelda - pewnie, ze zadzownić! Zależy ci na zdalnej, warto powalczyć. A stacjonarnie to jest bardzo daleko od ciebie? może dałoby się hybrydowo?
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-14, 08:00   #1564
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89348533]Dzięki dziewczyny!

Gryzelda - pewnie, ze zadzownić! Zależy ci na zdalnej, warto powalczyć. A stacjonarnie to jest bardzo daleko od ciebie? może dałoby się hybrydowo?[/QUOTE]Dałoby się powalczyć i hybrydowo, bo to ok. 100km ode mnie. Ale zadzwoniłam, wyjaśniłam, okazało się że mail się błędnie przekierował do innej babki z HRu, więc ona zgłosiła i czekam czy się odezwą.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-19, 16:50   #1565
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

A ja się dzisiaj niemożliwie wkurzyłam.
Zaczelam pracę w szkole (prywatnej), podczas rozmowy kwalifikacyjnej zaznaczyłam, że nie chce zejść poniżej 3 tys na rękę.
Dzisiaj poszłam dopytać się o umowę (bo nadal jej nie mam) i się dowiedziałam, że tak, 3 tys zarobię... W najlepszym miesiącu. W miesiącach gdy są ferie czy święta zarobię uwaga... 2100 zł. Nawet nie najniższą, bo nie mam oligofrenopedagogiki, którą oczywiście obowiązkowo muszę zrobić na własny koszt.
Jutro idę do dyrektorki, bo tak to być nie będzie. Masakra.


Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-10-26 o 09:29 Powód: Słownictwo.
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 15:54   #1566
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Potrzebuję porady. Wybrali mnie do jednej dużej firmy na zastęptswo za jedną ciężarną, stanowisko juniorskie. Miałabym o 1500 zl więcej na rękę niż obecnie, a pracuję w sektorze publicznym, szans na podwyżkę nie mam, możliwe ze i w nowym roku nic nie wzrośnie, bo wiadomo że pieniędzy nie ma. Pierwsza umowa już od listopada, na jeden miesiąc, potem na rok macierzyńskiego. Zastanawiam się czy skorzystac z tej oferty czy jednak zostać tu gdzie mam póki co zatrudnienie pewne. Stanowisko mi nieznane, odmienne od obecnego
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 16:03   #1567
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Nie poszłabym. Za duże ryzyko. Będzie kryzys, nie wiadomo co będzie w firmie gdy ci się umowa skończy (chyba że przewidujesz i wiesz)
Taka umowa jest śmieciowa. Widziałam wiele osób pożegnanych, bo akurat wtedy 'coś'. Albo rodzina/znajoma potrzebuje pracy, albo oszczędności i skorzystanie z okazji końca umowy.
Nie wiadomo również ile ona potrwa. Znam sytuację poronienia i nieoczekiwanego powrotu do pracy... (w sumie to 2 przypadki)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-09-21, 16:44   #1568
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
Potrzebuję porady. Wybrali mnie do jednej dużej firmy na zastęptswo za jedną ciężarną, stanowisko juniorskie. Miałabym o 1500 zl więcej na rękę niż obecnie, a pracuję w sektorze publicznym, szans na podwyżkę nie mam, możliwe ze i w nowym roku nic nie wzrośnie, bo wiadomo że pieniędzy nie ma. Pierwsza umowa już od listopada, na jeden miesiąc, potem na rok macierzyńskiego. Zastanawiam się czy skorzystac z tej oferty czy jednak zostać tu gdzie mam póki co zatrudnienie pewne. Stanowisko mi nieznane, odmienne od obecnego
To nowe miejsce wraz z obowiązkami dobrze będzie wyglądać w CV?
Jak tak, to ja bym brała. Dla mnie prywatnie stabilność jest niżej na liście priorytetów niż nowe doświadczenia, poznanie nowych osób z branży, wejście do dużej firmy i możliwość brania udziału w wewnętrznych rekrutacjach gdy już tam się jest.
Ale każdy musi ten aspekt przeliczyć pod swoje możliwości i potrzeby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 16:55   #1569
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Wink Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
To nowe miejsce wraz z obowiązkami dobrze będzie wyglądać w CV?
Jak tak, to ja bym brała. Dla mnie prywatnie stabilność jest niżej na liście priorytetów niż nowe doświadczenia, poznanie nowych osób z branży, wejście do dużej firmy i możliwość brania udziału w wewnętrznych rekrutacjach gdy już tam się jest.
Ale każdy musi ten aspekt przeliczyć pod swoje możliwości i potrzeby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczerze mówiąc nie wiem jak byloby postrzegane. Mam wątpliwości bo dotychczas cale swoje zycie zawodowe spędzilam w dośc specyficznych sektorach publicznych, więc jestem troche "skrzywiona". W korpo nigdy nie pracowałam, a mam juz 30 lat
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 17:40   #1570
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie wiem jak byloby postrzegane. Mam wątpliwości bo dotychczas cale swoje zycie zawodowe spędzilam w dośc specyficznych sektorach publicznych, więc jestem troche "skrzywiona". W korpo nigdy nie pracowałam, a mam juz 30 lat
Hmm, nie jest to znana firma? Korpo mi się właśnie tak kojarzy - firma, którą zna każdy choćby ze słyszenia. I od razu ją się lepiej zapamiętuje w czyimś CV, niż jakiegoś krzaka (publicznego bądź nie).
Jeśli nie wiesz, czy to miejsce Ci zaprocentuje w przyszłości, to chyba znasz już odpowiedź.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-22, 08:32   #1571
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Hmm, nie jest to znana firma? Korpo mi się właśnie tak kojarzy - firma, którą zna każdy choćby ze słyszenia. I od razu ją się lepiej zapamiętuje w czyimś CV, niż jakiegoś krzaka (publicznego bądź nie).
Jeśli nie wiesz, czy to miejsce Ci zaprocentuje w przyszłości, to chyba znasz już odpowiedź.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
korporacja znana, duża. Samo stanowisko będzie odmienne od mojej dotychczasowej kariery, nie będzie to nic związane z tym, co robię i robiłam. A obecnie gdzie pracuję, choć publiczna instytucja, to nie jest żaden krzak., chyba że dla korpo świata każda instytucja publiczna to krzak
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-22, 08:55   #1572
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
korporacja znana, duża. Samo stanowisko będzie odmienne od mojej dotychczasowej kariery, nie będzie to nic związane z tym, co robię i robiłam. A obecnie gdzie pracuję, choć publiczna instytucja, to nie jest żaden krzak., chyba że dla korpo świata każda instytucja publiczna to krzak
Ja osobiscie bym nie brala pracy na zastepstwo, bo masz "zapewniona" umowe na rok, a potem bez mrugniecia moga podziekowac, nie obiecaja ci ze na pewno cie zatrudnia pozniej jak wroci dziewczyna z macierzynskiego.
Ale oczywiscie mowie o sobie, bo u mnie szukanie pracy to zawsze szlo jak krew z nosa, wiec wizja ze za rok kolejna powtorka z rozrywki bylaby orawie pewna, to odpada z gory.
No chyba ze jestes jedna z tych osob, co znajduja prace w ciagu w tygodni (znam kilku takich, w wiekszosci faceci), to wtedy bym sie moze zastanawiala

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-22, 09:02   #1573
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Ja osobiscie bym nie brala pracy na zastepstwo, bo masz "zapewniona" umowe na rok, a potem bez mrugniecia moga podziekowac, nie obiecaja ci ze na pewno cie zatrudnia pozniej jak wroci dziewczyna z macierzynskiego.
Ale oczywiscie mowie o sobie, bo u mnie szukanie pracy to zawsze szlo jak krew z nosa, wiec wizja ze za rok kolejna powtorka z rozrywki bylaby orawie pewna, to odpada z gory.
No chyba ze jestes jedna z tych osob, co znajduja prace w ciagu w tygodni (znam kilku takich, w wiekszosci faceci), to wtedy bym sie moze zastanawiala

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
u mnie szukanie pracy to też dłuższy proces. Nigdy nie udało mi się znaleźć pracy z dnia na dzień.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-22, 09:08   #1574
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
u mnie szukanie pracy to też dłuższy proces. Nigdy nie udało mi się znaleźć pracy z dnia na dzień.
A czy to jest korpo, gdzie jest dużo działów i w razie czego można znaleźć pracę w jakimś innym dziale, korzystając z rekrutacji wewnętrznych?
Według mnie 1500 to jest bardzo dużo, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy brak szans i perspektyw na podwyżkę u obecnego pracodawcy

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-22, 09:09   #1575
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
u mnie szukanie pracy to też dłuższy proces. Nigdy nie udało mi się znaleźć pracy z dnia na dzień.
To ja mam podobnie, obecnie od grudnia szukam i bez skutku, wiec nie odwazylabym sie na zastepstwo.

Z drugiej strony niesamowite jest dla mnie to, ze wlasnie mam znajomych co nawet po tym jak firma z dnia na dzien nie przedluzyla umowy (chociaz po wstepnych ustaleniach mieli przedluzyc), albo robili znienacka zwolnienia grupowe to znajdowali prwce w ciagu tygodnia albo dwoch.

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-22, 09:30   #1576
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
A czy to jest korpo, gdzie jest dużo działów i w razie czego można znaleźć pracę w jakimś innym dziale, korzystając z rekrutacji wewnętrznych?
Według mnie 1500 to jest bardzo dużo, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy brak szans i perspektyw na podwyżkę u obecnego pracodawcy

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
podobno istnieje tak dobry system rekrutacji wewnętrznych, ale tak mówili rekruterzy, więc nie wiem na ile wiarygodnie.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-22, 11:52   #1577
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Wszystko rozbija się o to, czy jesteś osobą wychodząca ze strefy komfortu i podejmującą ryzyko
Pisalysmy trochę o tym temacie w wątku "Dlaczego innym łatwiej znaleźć pracę" czy coś takiego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-24, 10:21   #1578
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
To nowe miejsce wraz z obowiązkami dobrze będzie wyglądać w CV?
Jak tak, to ja bym brała. Dla mnie prywatnie stabilność jest niżej na liście priorytetów niż nowe doświadczenia, poznanie nowych osób z branży, wejście do dużej firmy i możliwość brania udziału w wewnętrznych rekrutacjach gdy już tam się jest.
Ale każdy musi ten aspekt przeliczyć pod swoje możliwości i potrzeby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Wszystko rozbija się o to, czy jesteś osobą wychodząca ze strefy komfortu i podejmującą ryzyko
Pisalysmy trochę o tym temacie w wątku "Dlaczego innym łatwiej znaleźć pracę" czy coś takiego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też bym wzięła. Jeśli nie żyjesz po środku niczego i ogólnie jest gdzie szukac pracy, to tak - przyjęłabym ofertę. 1.5 k to sporo hajsu przecież. Koniec końców pracę zmienić kiedys bedziesz chciała... trzymam kciuki

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A ja się dzisiaj niemożliwie wk*wiłam.
Zaczelam pracę w szkole (prywatnej), podczas rozmowy kwalifikacyjnej zaznaczyłam, że nie chce zejść poniżej 3 tys na rękę.
Dzisiaj poszłam dopytać się o umowę (bo nadal jej nie mam) i się dowiedziałam, że tak, 3 tys zarobię... W najlepszym miesiącu. W miesiącach gdy są ferie czy święta zarobię uwaga... 2100 zł. Nawet nie najniższą, bo nie mam oligofrenopedagogiki, którą oczywiście obowiązkowo muszę zrobić na własny koszt.
Jutro idę do dyrektorki, bo tak to być nie będzie. Masakra.


Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
Ale to ty przyjęłaś pracę nie mając potwierdzenia, co do warunków? Szukaj czegoś innego w takim razie, bo jak sama widzisz - warunki tutaj są b. złe. I pisałaś, że w pracy tak ekstra, a nie masz umowy już tyle czasu?
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 07:49   #1579
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A ja się dzisiaj niemożliwie wk*wiłam.
Zaczelam pracę w szkole (prywatnej), podczas rozmowy kwalifikacyjnej zaznaczyłam, że nie chce zejść poniżej 3 tys na rękę.
Dzisiaj poszłam dopytać się o umowę (bo nadal jej nie mam) i się dowiedziałam, że tak, 3 tys zarobię... W najlepszym miesiącu. W miesiącach gdy są ferie czy święta zarobię uwaga... 2100 zł. Nawet nie najniższą, bo nie mam oligofrenopedagogiki, którą oczywiście obowiązkowo muszę zrobić na własny koszt.
Jutro idę do dyrektorki, bo tak to być nie będzie. Masakra.


Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
Masakra. To moja kuzynka na stażu w firmie ma 2150 Myślałam, że umowa o pracę wiąże się z obowiązkiem wypłaty minimum tej najniższej. Do tego brak umowy jest niedopuszczalny.
Od razu widać, że firma kombinuje.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-26, 20:30   #1580
Ramonka044
Przyczajenie
 
Avatar Ramonka044
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 15
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A ja się dzisiaj niemożliwie wk*wiłam.
Zaczelam pracę w szkole (prywatnej), podczas rozmowy kwalifikacyjnej zaznaczyłam, że nie chce zejść poniżej 3 tys na rękę.
Dzisiaj poszłam dopytać się o umowę (bo nadal jej nie mam) i się dowiedziałam, że tak, 3 tys zarobię... W najlepszym miesiącu. W miesiącach gdy są ferie czy święta zarobię uwaga... 2100 zł. Nawet nie najniższą, bo nie mam oligofrenopedagogiki, którą oczywiście obowiązkowo muszę zrobić na własny koszt.
Jutro idę do dyrektorki, bo tak to być nie będzie. Masakra.


Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
Wiedziałam, że w szkole zarobki są kiepskie, ale żeby aż tak? Na etacie nie ma gwarancji stałej pensji? Nawet najniższej?
__________________
Ramonka044 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 21:45   #1581
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Zaczelam pracę w szkole (prywatnej), podczas rozmowy kwalifikacyjnej zaznaczyłam, że nie chce zejść poniżej 3 tys na rękę.
Dzisiaj poszłam dopytać się o umowę (bo nadal jej nie mam) i się dowiedziałam, że tak, 3 tys zarobię... W najlepszym miesiącu. W miesiącach gdy są ferie czy święta zarobię uwaga... 2100 zł.
O masakra, współczuję. Ja poniżej 3 koła też teraz nie chciałam zejść, a i tak uważam że to słaba kasa.

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Ja osobiscie bym nie brala pracy na zastepstwo, bo masz "zapewniona" umowe na rok, a potem bez mrugniecia moga podziekowac, nie obiecaja ci ze na pewno cie zatrudnia pozniej jak wroci dziewczyna z macierzynskiego.
Miałam 2 x umowę na zastępstwo i raz miałam mieć pewną normalną, ale firma wstrzymała rekrutacje, a drugi raz przeskoczyłam na zwykłą. Moja koleżanka też dostała normalną umowę. Różnie z tym może być jeśli to zwolnienie na ciąże itp. Ale jest zawsze szansa, że w nowej firmie się coś uda, są wewnętrzne rekrutacje, pozna się ludzi itp. W CV też taka firma fajnie wygląda. No i o tych 1500zł nawet nie mówię, bo ja bym przyjęła taką propozycję z pocałowaniem ręki, dla mnie to kupa pieniędzy, a tu nie mogłam znaleźć pracy za więcej niż 3200zl netto...

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Według mnie 1500 to jest bardzo dużo, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy brak szans i perspektyw na podwyżkę u obecnego pracodawcy

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka



Ogólnie u mnie w pracy ok - atmosfera się zmieniła trochę, bo przyszła na zlecenie dziewczyna, która jest chyba siostrzenicą koleżanki, która zastępuje szefową. Niby spoko, ale ta nowa jest dziwna, ma byc niby na miesiac tylko na szczescie, irytuje mnie, poza tym robi to co ja i jakos tak z wyzszoscia jakaś sie odzywa. Ta zastępca tez mam wrażenie bardziej lubi i zlapala kontakt z ta dziewczyna, ktora przyszla ze mna do pracy od wrzesnia. Eh. Jakos to przezyje, chociaz nie ukrywam, zebym chciala miec fajna atmosfere i relacje w pracy. No mniejsza.

Kurs angielskiego sie zaczal i bylam na pierwszej lekcji. Inne kolezanki nie poszly, bo jak stwierdzily "ma duzo roboty" a ta nowa ze sie krepuje i tez nie chce pracy zostawiac. Ja wyszlam z zalozenia ze skoro szefowa mi pozwolila to ide, po to to jest zeby korzystac. To byl jeden z najwazniejszych plusow w tej pracy. No ich strata.
Czyli wychodzi ze niby sa rozne rzeczy a nasz dzial niekoniecznie moze skorzystac bo jest mlyn, no srednio moim zdaniem.

Ale pogadalysmy dzisiaj z ta druga nowa i okazalo sie, że ona rowniez ma mieszane uczucia co do tego jak wyglada wszystko w pratyce. Kolezanki nam opowiadaly ze ciezko z urlopami, ze czesto nie ma jak wziac, bo w tym dziale jest sporo roboty i tak w sumie to najmniej problemowym terminem na urlop to swieta grudniowe albo moze maj czy czerwiec i wakacje...No tak srednio. Maja byc te dyzury w soboty i w najgoretsze okresy w niedziele i tez nam mowily, ze to nie musi byc tak ze odbieram sobie dni od razu po weekendzie tylko ze moze sie tak nie dac. Aha, czyli pracujesz na przyklad 10dni bez przerwy...itp. No nie podoba mi sie to za bardzo. Bo dla mnie moc odpoczac, wziac np. dzien wolny czy dwa przy weekendzie itp to jest wazna sprawa, zeby znowu nie bylo walki o urlop jak w urzedzie czy w sklepie
Myslalam, że coś wymyślam, a tu jednak koleżanka to samo stwierdziła. Takze chociaz tyle.

Zreszta mam jakiegoś doła ostatnio, w poprzedniej pracy tak nie mialam, a teraz to wstawanie mnie wykańcza, jezdzenie. Zaczely sie korki, powrot z pracy juz nie jest taki bezproblemowy, a za chwile wracaja studenci i obawiam sie, że bedzie dramat.
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-27, 06:33   #1582
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89359574] Ja też bym wzięła. Jeśli nie żyjesz po środku niczego i ogólnie jest gdzie szukac pracy, to tak - przyjęłabym ofertę. 1.5 k to sporo hajsu przecież. Koniec końców pracę zmienić kiedys bedziesz chciała... trzymam kciuki







Ale to ty przyjęłaś pracę nie mając potwierdzenia, co do warunków? Szukaj czegoś innego w takim razie, bo jak sama widzisz - warunki tutaj są b. złe. I pisałaś, że w pracy tak ekstra, a nie masz umowy już tyle czasu? [/QUOTE]Wyszłam z założenia, że umowa ustna też się liczy.
A w pracy naprawdę jest super, chodzi mi o dzieciaki i współpracownikow. byłam już 2 razy pytać o umowę, ale "pani właśnie robi".

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-27, 06:40   #1583
bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Byłaś na tej rozmowie w sprawie warunków Co Ci powiedzieli?

Ja bym uciekała. Serio nie wyobrażam sobie przy obecnej inflacji przeżyć za 2000 zł miesięcznie, szczególnie z kredytem na mieszkanie na plecach.
bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-27, 07:10   #1584
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość
O masakra, współczuję. Ja poniżej 3 koła też teraz nie chciałam zejść, a i tak uważam że to słaba kasa.







Miałam 2 x umowę na zastępstwo i raz miałam mieć pewną normalną, ale firma wstrzymała rekrutacje, a drugi raz przeskoczyłam na zwykłą. Moja koleżanka też dostała normalną umowę. Różnie z tym może być jeśli to zwolnienie na ciąże itp. Ale jest zawsze szansa, że w nowej firmie się coś uda, są wewnętrzne rekrutacje, pozna się ludzi itp. W CV też taka firma fajnie wygląda. No i o tych 1500zł nawet nie mówię, bo ja bym przyjęła taką propozycję z pocałowaniem ręki, dla mnie to kupa pieniędzy, a tu nie mogłam znaleźć pracy za więcej niż 3200zl netto...













Ogólnie u mnie w pracy ok - atmosfera się zmieniła trochę, bo przyszła na zlecenie dziewczyna, która jest chyba siostrzenicą koleżanki, która zastępuje szefową. Niby spoko, ale ta nowa jest dziwna, ma byc niby na miesiac tylko na szczescie, irytuje mnie, poza tym robi to co ja i jakos tak z wyzszoscia jakaś sie odzywa. Ta zastępca tez mam wrażenie bardziej lubi i zlapala kontakt z ta dziewczyna, ktora przyszla ze mna do pracy od wrzesnia. Eh. Jakos to przezyje, chociaz nie ukrywam, zebym chciala miec fajna atmosfere i relacje w pracy. No mniejsza.



Kurs angielskiego sie zaczal i bylam na pierwszej lekcji. Inne kolezanki nie poszly, bo jak stwierdzily "ma duzo roboty" a ta nowa ze sie krepuje i tez nie chce pracy zostawiac. Ja wyszlam z zalozenia ze skoro szefowa mi pozwolila to ide, po to to jest zeby korzystac. To byl jeden z najwazniejszych plusow w tej pracy. No ich strata.

Czyli wychodzi ze niby sa rozne rzeczy a nasz dzial niekoniecznie moze skorzystac bo jest mlyn, no srednio moim zdaniem.



Ale pogadalysmy dzisiaj z ta druga nowa i okazalo sie, że ona rowniez ma mieszane uczucia co do tego jak wyglada wszystko w pratyce. Kolezanki nam opowiadaly ze ciezko z urlopami, ze czesto nie ma jak wziac, bo w tym dziale jest sporo roboty i tak w sumie to najmniej problemowym terminem na urlop to swieta grudniowe albo moze maj czy czerwiec i wakacje...No tak srednio. Maja byc te dyzury w soboty i w najgoretsze okresy w niedziele i tez nam mowily, ze to nie musi byc tak ze odbieram sobie dni od razu po weekendzie tylko ze moze sie tak nie dac. Aha, czyli pracujesz na przyklad 10dni bez przerwy...itp. No nie podoba mi sie to za bardzo. Bo dla mnie moc odpoczac, wziac np. dzien wolny czy dwa przy weekendzie itp to jest wazna sprawa, zeby znowu nie bylo walki o urlop jak w urzedzie czy w sklepie

Myslalam, że coś wymyślam, a tu jednak koleżanka to samo stwierdziła. Takze chociaz tyle.



Zreszta mam jakiegoś doła ostatnio, w poprzedniej pracy tak nie mialam, a teraz to wstawanie mnie wykańcza, jezdzenie. Zaczely sie korki, powrot z pracy juz nie jest taki bezproblemowy, a za chwile wracaja studenci i obawiam sie, że bedzie dramat.
Dlatego napisalam, ze JA bym raczej nie przyjela, bo bazuje tylko na moich doswiadczeniach, ktore jesli chodzi o poszukiwanie pracy przypominaja bardziej traume niz radosna i lekka historyjke a zastepstow bywa zdradzieckie. Kolega pracowal na zastepstiw, obiecywali mu super warunki, ze zatrudnia na normalna umowe, dziewczyna wrocila z macierzynskiego i go od razu zwolnili bez zadnego ale, takze to sa bardzo subiektywne odczucia i decyzje

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-28, 17:49   #1585
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Wyszłam z założenia, że umowa ustna też się liczy.
A w pracy naprawdę jest super, chodzi mi o dzieciaki i współpracownikow. byłam już 2 razy pytać o umowę, ale "pani właśnie robi".

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
Przecież ty teraz nie jesteś ubezpieczona. A jak z wypłata, gotówka?
Szukałabym czegoś innego i tak jak najszybciej. Fajne dzieciaki, ale formalnie i finansowo to porażka. I powinnaś także pisać maile w tej sprawie, aby było to 'na papierze '.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-28, 22:21   #1586
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=bb877eca5b670ba2fd8b4b0 7a42f711101bde2c0_634f2ff 37f2c0;89362356]Byłaś na tej rozmowie w sprawie warunków Co Ci powiedzieli?

Ja bym uciekała. Serio nie wyobrażam sobie przy obecnej inflacji przeżyć za 2000 zł miesięcznie, szczególnie z kredytem na mieszkanie na plecach.[/QUOTE]



Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Dlatego napisalam, ze JA bym raczej nie przyjela, bo bazuje tylko na moich doswiadczeniach, ktore jesli chodzi o poszukiwanie pracy przypominaja bardziej traume niz radosna i lekka historyjke a zastepstow bywa zdradzieckie.

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
A pewnie, zgadzam się całkowicie. Moje szukanie pracy to też zawsze jest koszmar, ale tutaj obecnie kasa by się dla mnie liczyła, bo to nie 100zł.

Ja dziś dostałam pierwsze upomnienie w pracy od kierowniczki
Że za wolno mi idą rzeczy, które robię...że tu się pracuje na akord, że zależy na czasie, że ona wie, że nie każdy się do każdej pracy nadaje, że może to nie miejsce dla mnie i żebym przemyślała sprawę.
Świetnie.
A ja się przeciez uczę, staram się jak mogę, wolę coś zrobić dokladnei, a odrobine wolniej, nie lubię po łebkach....

Znowu zaczną się stresy, nerwy, będę się denerwować, że mi umowy nie przedłuży, mój facet też już skomentował, że znowu są ze mną problemy, że nie dostanę umowy i znowu będziemy w d****.

Może to faktycznie nie miejsce dla mnie, niecierpię takiego cisnienia, nie tego szukałam po urzędzie.

Już wątpliwości mi przechodziły, a teraz znow odechcialo mi sie tam jezdzic i ogólnie Zacznę chyba znowu przeglądac oferty, bo nie mogę zostać znowu bez pracy.
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-28, 22:52   #1587
bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

netya, bez obrazy dla kierowniczki, ale co to w ogóle za teksty w stronę osoby, która dopiero rozpoczęła pracę?

Ja mam podobnie do Ciebie. Wolę zrobić wolniej, ale mieć pewność, że dobrze wykonuję swoją pracę i nie trzeba będzie potem na gwałt biegać i nanosić poprawek. Kiedyś w jednej ze swoich poprzednich prac byłam przez to najwolniej pracującą osobą w zespole i wbrew pozorom zostało to docenione, bo z czasem zaczęto odsyłać do mnie sprawy, które trzeba było poprowadzić ważnym klientom, gdzie nie można było się pomylić i trzeba było zadbać, by wszystko się zgadzało. Tymczasem na szybciej pracujące koleżanki zdarzały się skargi od klientów. Na mnie nigdy.

Rozglądaj się za pracą, w której nie będziesz czuła ciągłej presji, bo takie przeświadczenie, że kierowniczka patrzy Ci na ręce i w każdej chwili mogą Cię zwolnić, nie zapewni Ci stabilnej posady w tym urzędzie. Wolałabym nawet pracować za mniej, ale mieć fajną atmosferę i się w pracy realizować, niż pracować pod taką presją.

Szkoda też, że nie masz wsparcia u partnera w tej sprawie. Zdaję sobie sprawę z tego, że taka sytuacja może budzić pewną niepewność o przyszłość (i w związku z tym frustrację), ale jednak dobrze jest mieć oparcie w tej najważniejszej dla nas osobie, wtedy jest o wiele łatwiej.

Edytowane przez bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0
Czas edycji: 2022-09-28 o 22:54
bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-29, 11:06   #1588
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Netya też uważam, że to nie w porządku zwłaszcza, że ktoś jest nowy i uczy się.
Też nie lubię ciągłej presji w pracy a atmosfera jest bardzo ważna.
Rok temu trafiłam do firmy, gdzie jak się okazało atmosfera była fatalna. Ludzie normalnie skarżyli do kierownika, że ktoś np. sprawdza coś na telefonie choć sami to robili.
Po kilku dniach szefowa stwierdziła, że albo w ciągu dwóch tygodni nauczę się wszystkiego albo mogę sobie przerzucać papiery skoro takie są moje ambicje.
Wytrzymałam miesiąc i po prostu złożyłam wypowiedzenie, bo stwierdziłam, że szkoda psychiki.
Od tej pory, gdy widzę na gowork wiele opinii, że w danej firmie ludzie są źle traktowani nie aplikuję tsm.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-30, 14:12   #1589
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

U mnie coś powoli ruszyło, oby do przodu. W środę wybieram się na rozmowę do bardzo dużej spółki na stanowisko Starszego specjalisty ds. osobowych. Gdyby to się powiodło to jestem ustawiona do emerytury i to na bardzo dobrym poziomie

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-30, 19:54   #1590
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

To u mnie znowu blady strach w firmie, z nienacka kilku osobom wreczyli wypowiedzenia argumentujac sytuacja finansowa, a co chwila jakies sprzety dokupija, miesiac temu zatrudnili 2 osoby, na umowy o prace przyjeli emerytow ktorzy odeszli kilka dni wczesniej. Mam nadzieje ze w koncu zaczne miec info zwrotne na moje aplikacje

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-21 05:08:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:57.