Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-07, 18:31   #1891
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Mnie śmieszy jak ludzie wrzucają setki zdjęć zrobionych jedne po drugim... Ja wiem, że są osoby zainteresowane fotografią i wtedy mają ileś dobrych zdjęć, które chcą innym pokazać. Rozumiem, że są osoby, które z fotografią nie są związane i po prostu fotografują coś tam czy kogoś tam żeby pokazać innym... Ale jak ktoś nie robi dobrych zdjęć to naprawdę nie musi wrzucać setek fotek do swojej galerii
Jak chce się kimś/czymś pochwalić, to 1-2 zdjęcia tego kogoś/czegoś starczą A więcej to po co? Kto więcej fotek Misia wstawi ten bardziej go kocha?

Chociaż w sumie to wrzucanie zdjęć do własnej galerii nie jest takie złe. Bardziej niż wkurza, to po prostu mnie śmieszy
Ale co kto lubi. Nie moja galeria, nie moja decyzja o tym, co w niej jest

Choćby zdjęcia były niewiadomo jak piękne to 150 zdjęć naraz oglądnąć to raczej dużo i po 20stym zlewają się w jedno.
Mam znajomego co dodaje mnóstwo zdjęć. Kiedyś pytał 'widziałaś to, a tamto?' a ja 'taaa pewnie tak' LOL
Nie powiem, że zrezygnowałam na początku.
Najgorzej jak ktoś zmusza do oglądania zdjęć. Spoko ja pokazuje osobą które lubią jakieś widoki zdjęcia z gór np, ale przewijam nudne z pokoju czy imprezy gdzie nikogo ta osoba nie zna, przecież to bezsensu , chyba że chce.

Albo to ciocia Krysia, to ciocia Basia, to jej mąż a to wnuk, a to ciocia siostry mojego brata babci -
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 21:35   #1892
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Albo po 120 fotek z kazdej imprezy. " Ile to ja ludzi poznalam, ile ludzi dodalam do listy, spojrzcie jestem tutaj z ta dziewczyna, a tam z dwoma chlopakami a tutaj widzicie moje 35 zdjecia w grupce? Jaka to ja jestem spoko,ze mam tyle zdjec z ludzmi!"
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 23:07   #1893
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Ja na noc nie wyłączam głosu w komórce, bo boję się, ze przy awarii prądu, nie będzie miało mnie co obudzić, więc nastawiam budzik w komórce...
Ale przecież można wyciszyć dźwięki z smsów i połączeń, a budzik i tak będzie słychać

---------- Dopisano o 00:07 ---------- Poprzedni post napisano o 00:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
k słyszę/czytam, że "komuś się noga podwinęła"
A jaka jest poprawna forma? Bo nie wiem

Już doczytałam i hmm dobrze wiedzieć, ale jak się całe życie słyszy niepoprawną formę to się nawet nie ma pojęcia, że może być niewłaściwa.
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3

Edytowane przez kobietasukcesu
Czas edycji: 2011-05-07 o 23:16
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 23:18   #1894
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
A jaka jest poprawna forma? Bo nie wiem
Mówi się, że komus noga się powinęła a nie podwinęła. Albo najczęściej mówi się o zasypywaniu gruszek w popiele, a właściwie wg językowych prawideł powinno mówić się nie zasypiaj itp. Język to jednak dynamiczny twór i błyskawicznie się zmienia...
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 00:23   #1895
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Ja też nie mogę zrozumieć idei wrzucania codziennie kilku fotek dziecka... Naprawdę można wziąć aparat, porobić zdjęcia, zgrać na płytę, dysk zewnętrzny i pozostawić jako pamiątkę, nie trzeba się codziennie fotografować wraz z dzieckiem i dzielić tym ze światem... Moja znajoma ma obecnie 750 zdjęć na NK, bo codziennie wrzuca dwa zdjęcia swojego dziecka... Ale to jej galeria, jej problem...

Mnie też drażni ignoracja w języku i nie lubię poprzekręcanych zwrotów w rozmowach dorosłych osób... Nie wiem, kojarzy mi się to z etapem gimnazjum i jakąś młodzieżową subkulturą... Tak samo pisanie każdego słowa z wielkiej litery, wstawianie w środek wyrazu wielkiej litery... W ogóle to mi się kojarzy z etapem hot 13, które są bardzo trendy i emo... A od takiej pisowni można dostać oczopląsów, dlatego nawet jej nie czytam...

Co do telefonu, to mam chyba z nim jakiś problem, bo jakbym go nie ustawiła, to owszem, zadzwonić budzik zadzwoni, ale tak cicho, że nie zawsze jest mnie w stanie obudzić, dźwięk jest przytłumiony... Tak jakbym telefon włożyła do pudełka, a pudełko do szafki w kuchni... W ogóle pytałam przyjaciółki, jak wyłącza swój, by słyszeć tylko budzik (obie mamy ten sam model), to też mówiła, że zostawia włączony na noc, bo musi ją coś rano obudzić, a to ciche pojękiwanie nie jest w stanie jej postawić na nogi... Ale pomijając mój telefon i problem budzenia skoro świt, bo ja akurat mogę sobie telefon wyłączyć, to co mają zrobić osoby, których bliscy leżą w szpitalu, chorują. Wydaje mi się, że kultura nakazuje wstrzymać się z "arcyważnym" SMSem do jakiejś ludzkiej pory, a nie pisać, bo akurat mnie natchnęło, że chciałbym przeczytać sobie twoją książkę/obejrzeć twój film... Zauważyłam, ze ludzie starsi nie mają problemów ze stosowaniem się do tej zasady... Znajomym mojej mamy nawet nie przychodzi na myśl pisać i wydzwaniać do niej po nocach, żeby zapytać o jakieś głupstwo...
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 01:22   #1896
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez BioIvO Pokaż wiadomość
Mówi się, że komus noga się powinęła a nie podwinęła. Albo najczęściej mówi się o zasypywaniu gruszek w popiele, a właściwie wg językowych prawideł powinno mówić się nie zasypiaj itp. Język to jednak dynamiczny twór i błyskawicznie się zmienia...
No jasne, że język się zmienia. Ale tutaj frazeologizm "nie zasypiaj gruszek w popiele" ma swoją konkretną etymologię. Co innego "zasypiać gruszki w popiele", a co innego "zasypywać". Nawet gdyby z "nie zasypuj gruszek w popiele" chcieć zrobić osobny frazeologizm.

Z gorszych błędów frazeologicznych to znam jeszcze:
"Ciężki orzech do zgryzienia", zamiast "twardy".
"W każdym bądź razie" zamiast "w każdym razie" czy "bądź co bądź" (zależnie od sytuacji).
"Po najmniejszej linii oporu" zamiast "po linii najmniejszego oporu".
I wspomniane już wcześniej wrzucanie bez sensu "przysłowiowy". Jakby rozmówca nie wiedział, że to frazeologizm jest Ale nie, sardynki są przysłowiowe, para kaloszy jest przysłowiowa... Wszystko dosłownie
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 03:34   #1897
wsiowy_gupek
Zakorzenienie
 
Avatar wsiowy_gupek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 10 954
GG do wsiowy_gupek
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Dziwią mnie ludzie którzy sami siebie chwalą rozpływając się nad sobą.
Mi by było wstyd.


Np znam osobę, która w każdej rozmowie wtrąca to, że jest BARDZO inteligentna..Właściwie jak teraz się zastanowiłam nie było spotkania w którym by przynajmniej raz o tym nie mówiła.

Znam też osobę, która ciągle mówi jaka to jest fajna, lubiana, zabawna, najlepsza we wszytskim, bardzo przystojna, z ogromnym powodzeniem..... W KÓŁKO. Jakikolwiek nie byłby temat ta osoba zawsze między wierszami wtrąci tak a propo komplement na swój temat. ZAWSZE.


Najgorzej jest jak te komplementy są nieuzasadnione, np facet jest brzydki jak noc, a ciągle powtarza "taki przystojny facet jak ja...", "musiałem skasować konto na nk, bo nie mogłem znieść tych wiadomości od dziewczyn, które chcą się ze mną umówić".
To wszytsko oczywiście jest mówione na poważnie, nie żartem.


A jeszcze żeby było śmieszniej, te osoby autokomplementujące się* (poza tą super inteligentną) są mi zupełnie obce. To są osoby z którymi w większości nawet nie jestem na Ty..

*nie wiem czy jest takie słowo, o tje porze już słabo myślę
__________________
I'll kill Raszpla!!!
I swear, I'll kill her...


Zapuszczam:
włosy, paznokcie i biust.

Po prostu od urodzenia jestem chora na lenia
Wszystko co robię - robię tak od niechcenia...

Bo wolny czas to jest coś co lubie,
tych co pracują i się uczą nie rozumiem!

Edytowane przez wsiowy_gupek
Czas edycji: 2011-05-08 o 03:38
wsiowy_gupek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-08, 08:21   #1898
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Mnie np zastanawia myślenie mojego znajomego, który będzie z dziewczyną tylko pod warunkiem, że będzie ona super laseczką(zaznac zam przy tym, że sam urodą nie grzeszy!) Inteligencja, poczucie humoru, dobre serducho, zaradność czy co tam innego jest daaaleko daleko w tyle. A potem koleś placze, gdy się okazuje, ze one są z nim tylko dla kasy jak sobie wybiera takie puste lachony, to nic dziwnego
__________________
Uzależniona od wizażu
Niepoprawna optymistka
Ćwiczę z XHIT, Mel B i Jillian
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 08:44   #1899
201605011933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 811
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
No jasne, że język się zmienia. Ale tutaj frazeologizm "nie zasypiaj gruszek w popiele" ma swoją konkretną etymologię. Co innego "zasypiać gruszki w popiele", a co innego "zasypywać". Nawet gdyby z "nie zasypuj gruszek w popiele" chcieć zrobić osobny frazeologizm.

Z gorszych błędów frazeologicznych to znam jeszcze:
"Ciężki orzech do zgryzienia", zamiast "twardy".
"W każdym bądź razie" zamiast "w każdym razie" czy "bądź co bądź" (zależnie od sytuacji).
"Po najmniejszej linii oporu" zamiast "po linii najmniejszego oporu".
I wspomniane już wcześniej wrzucanie bez sensu "przysłowiowy". Jakby rozmówca nie wiedział, że to frazeologizm jest Ale nie, sardynki są przysłowiowe, para kaloszy jest przysłowiowa... Wszystko dosłownie
O rany, bez urazy, ale mnie dziwi takie ściganie błędów
Sama nie lubię jak ktoś wali ortami na prawo i lewo, ale nie czepiałabym się, że ktoś mówi "po najmniejszej linii oporu" zamiast "po linii najmniejszego oporu".
201605011933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 09:51   #1900
lipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 014
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Byłam dziś w Kościele i przede mną stała pani w zaawansowanej ciąży - więc brzuszek był dobrze widoczny. Kolejka do komunii, jakiś starszy pan idzie popycha ją ramieniem i ani się nie popatrzy ani przepraszam ani nic. Pani o mały włos a by się przewróciła , dobrze że jakoś utrzymała równowagę.
__________________

lipiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 10:14   #1901
Sherezada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 337
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez lipiec Pokaż wiadomość
Byłam dziś w Kościele i przede mną stała pani w zaawansowanej ciąży - więc brzuszek był dobrze widoczny. Kolejka do komunii, jakiś starszy pan idzie popycha ją ramieniem i ani się nie popatrzy ani przepraszam ani nic. Pani o mały włos a by się przewróciła , dobrze że jakoś utrzymała równowagę.

typowy katolyk
Sherezada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-08, 10:32   #1902
Ankhi
Rozeznanie
 
Avatar Ankhi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 503
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Sherezada Pokaż wiadomość
typowy katolyk
Typowa "znawczyni" katolyków.
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi!
Ankhi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 10:51   #1903
Shinn
Zakorzenienie
 
Avatar Shinn
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 492
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Sherezada Pokaż wiadomość
typowy katolyk
Cytat:
Napisane przez Ankhi Pokaż wiadomość
Typowa "znawczyni" katolyków.
wyczuwam awanturę
__________________


Wiki Królikowska: Ładne nogi, płaski brzuch czy fajne cycki?
Jakub Żulczyk: Przede wszystkim jędrny mózg.


Shinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 12:20   #1904
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

mnie dziwia ludzie-brudasy wyrzucający swoje smieci na cudza dzialke na domek ich stac, na 2 samochody maja, ale na wywoz smieci pieniedzy brak.
Mam ochote wepchanac im te brudy do gardla
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 12:22   #1905
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Sherezada Pokaż wiadomość
typowy katolyk
Niestety taka prawda.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 12:36   #1906
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez wsiowy_gupek Pokaż wiadomość
Dziwią mnie ludzie którzy sami siebie chwalą rozpływając się nad sobą.
Mi by było wstyd.


Np znam osobę, która w każdej rozmowie wtrąca to, że jest BARDZO inteligentna..Właściwie jak teraz się zastanowiłam nie było spotkania w którym by przynajmniej raz o tym nie mówiła.

Znam też osobę, która ciągle mówi jaka to jest fajna, lubiana, zabawna, najlepsza we wszytskim, bardzo przystojna, z ogromnym powodzeniem..... W KÓŁKO. Jakikolwiek nie byłby temat ta osoba zawsze między wierszami wtrąci tak a propo komplement na swój temat. ZAWSZE.


Najgorzej jest jak te komplementy są nieuzasadnione, np facet jest brzydki jak noc, a ciągle powtarza "taki przystojny facet jak ja...", "musiałem skasować konto na nk, bo nie mogłem znieść tych wiadomości od dziewczyn, które chcą się ze mną umówić".
To wszytsko oczywiście jest mówione na poważnie, nie żartem.


A jeszcze żeby było śmieszniej, te osoby autokomplementujące się* (poza tą super inteligentną) są mi zupełnie obce. To są osoby z którymi w większości nawet nie jestem na Ty..

*nie wiem czy jest takie słowo, o tje porze już słabo myślę
Nie no, nie ma niczego złego w umiarkowanym narcyzmie Warto znać swoją wartość
Ale żeby ciągle o sobie opowiadać? Ja to, ja tamto... Przecież są lepsze tematy do rozmowy. I to tematy podczas których można spokojnie wykazać, że jest się znawcą jakiejś sprawy, genialnym rozmówcą itd.

Cytat:
Napisane przez _kocimietka Pokaż wiadomość
O rany, bez urazy, ale mnie dziwi takie ściganie błędów
Sama nie lubię jak ktoś wali ortami na prawo i lewo, ale nie czepiałabym się, że ktoś mówi "po najmniejszej linii oporu" zamiast "po linii najmniejszego oporu".
A zaraz potem będzie, że co za różnica czy "adoptować" czy "adaptować" Jak ktoś mówi "po najmniejszej linii oporu" to widać, że linię ma małą, ale opór jego przed nauczeniem się języka, jest spory
Jak ktoś nie umie powiedzieć "po linii najmniejszego oporu" to już niech idzie na łatwiznę i zamiast tego powie "iść na łatwiznę"

Ja nie toleruję niechlujnego wysławiania się W pewnych sytuacjach to się zdarza - bywa. Ale na stałe? Ja już wolę wtedy nie rozmawiać z osobą, która tak traktuje język. Bo i po co? Jaka przyjemność płynie z rozmowy, której warstwa językowa kuleje?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 13:03   #1907
kingur
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 391
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ja już wolę wtedy nie rozmawiać z osobą, która tak traktuje język. Bo i po co? Jaka przyjemność płynie z rozmowy, której warstwa językowa kuleje?
Masz bardzo radykalne poglądy. Sama uważam, że powinno się dbać o język, poprawne wysławianie, nie wiedziałam, że nie poprawne jest mówienie "po najmniejszej linii oporu"- teraz wiem i się ciesze
Ale pewnie dalej robię błędy, więc czy to oznacza, że nie warto ze mną (czy kimkolwiek innym) rozmawiać? Bo jedyną wartością jest wartość językowa, a nie przekazywana treść?
kingur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 13:13   #1908
Damaris_
Zadomowienie
 
Avatar Damaris_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 899
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

A mnie dziwi faszyzm językowy.
__________________
live long and prosper
Damaris_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 13:17   #1909
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez kingur Pokaż wiadomość
Masz bardzo radykalne poglądy. Sama uważam, że powinno się dbać o język, poprawne wysławianie, nie wiedziałam, że nie poprawne jest mówienie "po najmniejszej linii oporu"- teraz wiem i się ciesze
Ale pewnie dalej robię błędy, więc czy to oznacza, że nie warto ze mną (czy kimkolwiek innym) rozmawiać? Bo jedyną wartością jest wartość językowa, a nie przekazywana treść?
Nie no, coś Ty Pisałam już nie raz, że każdy popełnia błędy. To normalne. I gdyby tak skreślać ludzi, którym zdarzy się powiedzieć coś niepoprawnie, to nie byłoby z kim rozmawiać Nawet z samą sobą
Mnie chodzi nie tyle o sam fakt robienia błędów (zdarza się), co o postawę w stylu "co za różnica jak powiem, ważne, że mnie zrozumieją" albo "moja sprawa jak mówię, jak chcę to będę mówić niepoprawnie".
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-08, 14:48   #1910
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez _kocimietka Pokaż wiadomość
O rany, bez urazy, ale mnie dziwi takie ściganie błędów
Sama nie lubię jak ktoś wali ortami na prawo i lewo, ale nie czepiałabym się, że ktoś mówi "po najmniejszej linii oporu" zamiast "po linii najmniejszego oporu".
To tam jeszcze przeżyję, ale jak widzę wogule() i inne twory to mi już słabo, już nie mówiąc, że niektórzy piszą 'rze' zamiast 'że'
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 14:51   #1911
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
To tam jeszcze przeżyję, ale jak widzę wogule() i inne twory to mi już słabo, już nie mówiąc, że niektórzy piszą 'rze' zamiast 'że'
O matko. "Rze" jeszcze nie widziałam... I dobrze.

Dziwi mnie, że ludziom tak trudno włączyć sobie w przeglądarce sprawdzanie pisowni Przecież to trwa chwilę... A taki sprawdzacz potem nie dość, że wykryje większość błędów ortograficznych, to jeszcze literówki podkreśli
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 14:54   #1912
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Ja kiedyś z lenistwa nie używałam polskich znaków, ale jak potem zobaczyłam, że nie pamiętam gdzie na końcu jest e a gdzie ę, to zaczęłam. Bo jednak wypadałoby umieć poprawnie pisać.

Aaaa jeszcze widziałam ,,czysta złotych'' na ważnej umowie Oczywiście zostało to poprawione. Ale nie jednej osobie się to zdarza, bo krążył kiedyś na różnych stronach mandat także z kwotą czysta złotych
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 14:58   #1913
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
Ja kiedyś z lenistwa nie używałam polskich znaków, ale jak potem zobaczyłam, że nie pamiętam gdzie na końcu jest e a gdzie ę, to zaczęłam. Bo jednak wypadałoby umieć poprawnie pisać.

Aaaa jeszcze widziałam ,,czysta złotych'' na ważnej umowie Oczywiście zostało to poprawione. Ale nie jednej osobie się to zdarza, bo krążył kiedyś na różnych stronach mandat także z kwotą czysta złotych
Upraszczanie grupy spółgłoskowej "trz" do "cz" jest typowe dla południowej części Polski Osoby mówiące gwarą krakowską mówią właśnie "czysta" zamiast "trzysta"

Ale to gwara. Tak sobie może mówić ktoś z południa Polski... Ale żeby pisać Straszne
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 16:23   #1914
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
Aaaa jeszcze widziałam ,,czysta złotych'' na ważnej umowie Oczywiście zostało to poprawione. Ale nie jednej osobie się to zdarza, bo krążył kiedyś na różnych stronach mandat także z kwotą czysta złotych
O, to ja nie lubię braku "ch" na końcu, czyli mówienia np. "mam pięć ZŁOTY".

Śmieszy i dziwi mnie także podsumowanie głupich jednostkowych zachowań stwierdzeniem typu "jakie to polskie:rolleye s:" czy "to takie typowe dla tego kraju " (padające z ust przedstawiciela tegoż narodu).
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 16:38   #1915
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Skoro jesteśmy przy irytujących błędach językowych.. Niezmiernie mnie drażni, kiedy ktoś pisze: "de fakto". Widziałam już parę razy taki kwiatek.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 16:40   #1916
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Skoro jesteśmy przy irytujących błędach językowych.. Niezmiernie mnie drażni, kiedy ktoś pisze: "de fakto". Widziałam już parę razy taki kwiatek.
Niby nic, a mnie rozbawiło
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 16:52   #1917
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Mnie jeszcze irytuje złe akcentowanie słów typu "przybyliśmy". Zazwyczaj ludzie dają akcent na "liś", a powinno być na "by"
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 16:53   #1918
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Mnie irytuje jak ktoś pisze "naczy" w sensie "znaczy"
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 17:01   #1919
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez liquefy Pokaż wiadomość
Mnie irytuje jak ktoś pisze "naczy" w sensie "znaczy"
Tego też na szczęście nie widziałam...

Ale widzę mylenie "przynajmniej" z "bynajmniej", wrzucanie "imho" i innych angielskich wyrazów i skrótowców, do wypowiedzi napisanej po polsku...

No i widzę wieczne problemy z odmianą wyrazów pochodzenia obcego.
Strzela mnie jak widzę "idę do Lidl'a" czy "używam Waxa" albo "Wax'a"
Sporo jest problemów z odmianą wyrazów obcojęzycznych. O kwiatkach typu "Książka Stanley'a" nawet nie wspomnę.

Chociaż problemy są nawet z odmianą polskich nazwisk. Np. "Widzę Zbigniewa Ziobro" zamiast "Zbigniewa Ziobrę" to norma

Ale fakt, że teraz się w szkole takich rzeczy nie uczy
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 17:02   #1920
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Kobiety,które są z idiotami,którzy je biją,ale nie odchodzą od nich.
Kobiety,które wychodzą za mąż,bo maja np.23 lat i już wg nich jest na to czas
Pary,które współżyją bez zabezpieczenia,a potem panika i wpis na wizażu ''co mam zrobić,chyba jestem w ciąży''.
platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:30.