Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-08, 17:02   #1921
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez lipiec Pokaż wiadomość
Byłam dziś w Kościele i przede mną stała pani w zaawansowanej ciąży - więc brzuszek był dobrze widoczny. Kolejka do komunii, jakiś starszy pan idzie popycha ją ramieniem i ani się nie popatrzy ani przepraszam ani nic. Pani o mały włos a by się przewróciła , dobrze że jakoś utrzymała równowagę.
Ja dzisiaj też w Kościele zauważyłam pewną kobietę i mężczyznę. Kobieta ok. 35 lat, że tak powiem "wystylizowana" -czyli włoski ułożone,i ogólnie zadbana,mężczyzna ok.45 lat,taki zwykły facet. Siedzieli w ławce i jeszcze przed Mszą Św. śmiali się i "mierzyli" każdego,kto siadał w ławce lub kto w ogóle wszedł do Kościoła. Ja siedziałam niedaleko nich,ale ustąpiłam miejsca jakiejś kobiecie i stałam tuż przy ich ławce. Ze mnie oczywiście też się śmiali
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 17:04   #1922
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Mnie jeszcze irytuje złe akcentowanie słów typu "przybyliśmy". Zazwyczaj ludzie dają akcent na "liś", a powinno być na "by"


Nie lubię błędów, zwłaszcza w piśmie. Oczywiście popełniam błędy, uczę się jak mam okazję. Ale jak ktoś miałby mnie poprawiać, albo co gorzej powiedziałby, że źle akcentuje to chyba ze śmiechu poplułabym mu niechcący twarz.

Sorki za szczerość, ale nie wyobrażam sobie tego w normalnej rozmowie.
Ale rozumiem w pełni, że komuś to się nie podoba, ale to tylko jego 'zboczenie'
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 17:05   #1923
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Kobiety,które są z idiotami,którzy je biją,ale nie odchodzą od nich.
Kobiety,które wychodzą za mąż,bo maja np.23 lat i już wg nich jest na to czas
Pary,które współżyją bez zabezpieczenia,a potem panika i wpis na wizażu ''co mam zrobić,chyba jestem w ciąży''.
Mnie też to dziwi.

Albo kobiety, które nie mają oporów przed uprawianiem seksu z facetem, ale wstydzą się z nim porozmawiać...
Zwłaszcza o antykoncepcji

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość


Nie lubię błędów, zwłaszcza w piśmie. Oczywiście popełniam je, uczę się jak mam okazję. Ale jak ktoś miałby mnie poprawiać, albo co gorzej powiedziałby, że źle akcentuje to chyba ze śmiechu poplułabym mu niechcący twarz.

Sorki za szczerość, ale nie wyobrażam sobie tego w normalnej rozmowie.
Ale rozumiem w pełni, że komuś to się nie podoba, ale to tylko jego 'zboczenie'
Zboczenie? A co za różnica czy ktoś robi błąd przy odmianie słowa czy przy jego akcentowaniu?

Dla mnie higiena wypowiedzi jest bardzo ważna Oczywiście, że w mowie potocznej dopuszczam kolokwializmy itd. Mowa potoczna to coś innego niż mówienie w sytuacji oficjalnej...
Ale w mowie oficjalnej i tak rzadko kto akcentuje dobrze
Także moim zdaniem i w mowie potocznej większość osób akcentuje źle, nie dlatego, że "to tylko mowa potoczna", tylko dlatego, że w ogóle nie wie jak się akcentuje poprawnie
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)

Edytowane przez Chatul
Czas edycji: 2011-05-08 o 17:07
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 17:07   #1924
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Mnie też to dziwi.

Albo kobiety, które nie mają oporów przed uprawianiem seksu z facetem, ale wstydzą się z nim porozmawiać...
Zwłaszcza o antykoncepcji

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------



Zboczenie? A co za różnica czy ktoś robi błąd przy odmianie słowa czy przy jego akcentowaniu?
A gdzie ja napisałam, że to różnica?
Każdy ma swoje małe 'zboczenia'. (U mnie się tak nazywa pewne rzeczy, mam nadzieję że rozumiecie to słowo)


Chciałabym czarno na białym mieć wypisane wszystkie błędy. Pozostaje mi tylko google gdy mam dylemat w napisaniu jakiegoś słowa.
Akcentowanie..szczerze nie przywiązuje do tego wagi.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2011-05-08 o 17:09
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 17:07   #1925
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Tego też na szczęście nie widziałam...

Ale widzę mylenie "przynajmniej" z "bynajmniej", wrzucanie "imho" i innych angielskich wyrazów i skrótowców, do wypowiedzi napisanej po polsku...

No i widzę wieczne problemy z odmianą wyrazów pochodzenia obcego.
Strzela mnie jak widzę "idę do Lidl'a" czy "używam Waxa" albo "Wax'a"
Sporo jest problemów z odmianą wyrazów obcojęzycznych. O kwiatkach typu "Książka Stanley'a" nawet nie wspomnę.

Chociaż problemy są nawet z odmianą polskich nazwisk. Np. "Widzę Zbigniewa Ziobro" zamiast "Zbigniewa Ziobrę" to norma

Ale fakt, że teraz się w szkole takich rzeczy nie uczy
Skróty internetowe istnieją od dawna i są ujednolicone w języku akurat angielskim, więc ich będę bronić Szybciej ludzie załapią BTW i IMHO niż MSZ czy MSPANC (choć to drugie robi ostatnio karierę)

Natomiast co do odmiany słowa "Wax" to "Waxa" jest chyba obecnie poprawne tak samo jak "Linuxa", obiło mi się o uszy, że całkiem niedawno uznano również taką pisownię za akceptowaną

Ale ja jestem tylko informatykiem, a nie purystą...
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 17:10   #1926
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
A gdzie ja napisałam, że to różnica?
Każdy ma swoje mała 'zboczenia'. (U mnie się tak nazywa pewne rzeczy, mam nadzieję że rozumiecie to słowo)
Rozumiem, rozumiem
Po prostu miałam przez chwilę odczucie, że rozumiesz poprawianie cudzych błędów, ale poprawianie nawet akcentu wydaje Ci się przegięciem. Pewnie sama źle zrozumiałam Twoją wypowiedź

Jasne, że każdy ma swoje "zboczenia". Na siłę nikogo nie zmuszę do mówienia poprawnie Ale zwyczajnie nie mam przyjemności z rozmawiania z kimś, kto ma gdzieś jak mówi Bo jak ktoś nie szanuje mnie jako rozmówcy, to ja podziękuję

Tak samo nie lubię jak ludzie na forum całkowicie ignorują zasady pisowni... Błędy ortograficzne, niekonsekwentne rozpoczynanie zdania małą literą, pisanie nicków małą literą, niestosowanie znaków przestankowych... Tego czytać nie idzie
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 17:16   #1927
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

U mnie w pracy nikt nie odmienia nazwisk, ostatnio zostałam nawet uświadomiona, że nie wszystkie nazwiska się odmienia i tak np koleżanka dzwoniąc do klienta mówi: Czy mogę rozmawiać z panem Tadeuszem Nowak? (zamiast Tadeuszem Nowakiem) czy Janem Krupa (zamiast Janem Krupą) itd. Za każdym razem jak to słyszę mam ochotę je poprawiać ale dałam sobie spokój po tym jak usłyszałam, żebym przestała się mądrzyć bo one wiedzą jak się mówi.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-08, 17:20   #1928
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Fela Von Helvete Pokaż wiadomość
Skróty internetowe istnieją od dawna i są ujednolicone w języku akurat angielskim, więc ich będę bronić Szybciej ludzie załapią BTW i IMHO niż MSZ czy MSPANC (choć to drugie robi ostatnio karierę)
W języku angielskim BTW czy IMHO mnie nie razi. Ale w języku polskim to po co Dla mnie BTW zawsze znaczyło tyle, co "Bo To Ważne"
O wiele później się dowiedziałam, że jednak jest inaczej

Cytat:
Natomiast co do odmiany słowa "Wax" to "Waxa" jest chyba obecnie poprawne tak samo jak "Linuxa", obiło mi się o uszy, że całkiem niedawno uznano również taką pisownię za akceptowaną
Może "Waxa" czy "Linuxa" bym zrozumiała. Tyle, że wtedy miejscownik będzie "(o) Waxe" i "(o) Linuxe" Bo "x" nie ulega zmiękczeniu tak jak "s". Czyli nie będzie zmiękczenia

Ale tak czy inaczej - poprawnie jest tylko "Linuksa" i "Waksa".

Cytat:
Ale ja jestem tylko informatykiem, a nie purystą...
Ja się po prostu staram dbać o język polski Tak samo staram się nie robić błędów informatycznych

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
U mnie w pracy nikt nie odmienia nazwisk, ostatnio zostałam nawet uświadomiona, że nie wszystkie nazwiska się odmienia i tak np koleżanka dzwoniąc do klienta mówi: Czy mogę rozmawiać z panem Tadeuszem Nowak? (zamiast Tadeuszem Nowakiem) czy Janem Krupa (zamiast Janem Krupą) itd. Za każdym razem jak to słyszę mam ochotę je poprawiać ale dałam sobie spokój po tym jak usłyszałam, żebym przestała się mądrzyć bo one wiedzą jak się mówi.
Straszne...
Zawsze można takim osobom pokazać słownik poprawnej polszczyzny. Albo jakiś podręcznik, w którym autor pisze o odmianie nazwisk

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

A, jeszcze w kwestii odmiany "Linuksa", "Waksa" i "Hendriksa"

Mamy takie nazwisko jak Hendrix, które czytamy normalnie "Hendriks". I mamy nazwisko "Craxi", które czytamy "Kraks-i", a nie "Kraksi".
I wtedy odmiana musi być Hendrix-Hendriksa, Craxi-Craxiego.
Bo gdyby zostało Hendrix-Hendrixa, to jednocześnie "Craxiego" trzeba byłoby czytać jako "Kraksiego"
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 17:21   #1929
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Straszne...
Zawsze można takim osobom pokazać słownik poprawnej polszczyzny. Albo jakiś podręcznik, w którym autor pisze o odmianie nazwisk
Wiesz co, atmosfera u mnie w pracy już nie jest zbyt fajna (same baby) więc już sobie wyobrażam co by było gdybym wyskoczyła z tym słownikiem
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 17:21   #1930
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Dla mnie higiena wypowiedzi jest bardzo ważna Oczywiście, że w mowie potocznej dopuszczam kolokwializmy itd. Mowa potoczna to coś innego niż mówienie w sytuacji oficjalnej...
Ale w mowie oficjalnej i tak rzadko kto akcentuje dobrze
Także moim zdaniem i w mowie potocznej większość osób akcentuje źle, nie dlatego, że "to tylko mowa potoczna", tylko dlatego, że w ogóle nie wie jak się akcentuje poprawnie
Teraz to mnie zagięłaś, bo języka polskiego używam od urodzenia, ale nie mam pojęcia, jak właściwie należy akcentować... Nie kojarzę też, żebym spotkała kogokolwiek, kto akcentował by dziwnie. Nie czepiasz się troszkę za bardzo? Ja też jestem uczulona na ortografię i interpunkcję, ale akcent to już dla mnie lekka przesada. Czasami ludzie pochodzą z różnych regionów, w których jest inna intonacja Troszkę więcej zrozumienia na przyszłość.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 17:23   #1931
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Upraszczanie grupy spółgłoskowej "trz" do "cz" jest typowe dla południowej części Polski Osoby mówiące gwarą krakowską mówią właśnie "czysta" zamiast "trzysta"

Ale to gwara. Tak sobie może mówić ktoś z południa Polski... Ale żeby pisać Straszne
nie była to osoba z Krakowa
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-08, 17:24   #1932
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
W języku angielskim BTW czy IMHO mnie nie razi. Ale w języku polskim to po co Dla mnie BTW zawsze znaczyło tyle, co "Bo To Ważne"
O wiele później się dowiedziałam, że jednak jest inaczej
Po to, po co używane są skróty. Co w tym niezrozumiałego?
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 17:26   #1933
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Kobiety,które są z idiotami,którzy je biją,ale nie odchodzą od nich.
.
Dziwiące, ale mają tak zniszczoną psychikę od takich facetów, że to nie jest taka łatwa do ocenienia sprawa
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 17:28   #1934
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
W języku angielskim BTW czy IMHO mnie nie razi. Ale w języku polskim to po co Dla mnie BTW zawsze znaczyło tyle, co "Bo To Ważne"
O wiele później się dowiedziałam, że jednak jest inaczej
Eee, bo internet jest jeden, tak się przyjęło po prostu

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Może "Waxa" czy "Linuxa" bym zrozumiała. Tyle, że wtedy miejscownik będzie "(o) Waxe" i "(o) Linuxe" Bo "x" nie ulega zmiękczeniu tak jak "s". Czyli nie będzie zmiękczenia

Ale tak czy inaczej - poprawnie jest tylko "Linuksa" i "Waksa"
.
No właśnie nie: http://www.rjp.pan.pl/index.php?opti...czne&Itemid=59

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ja się po prostu staram dbać o język polski Tak samo staram się nie robić błędów informatycznych
Ja też się staram poprawnie mówić/pisać i tym bardziej mi przykro jak się napotykam na taki "faszyzm językowy", bo dla niektórych jak widać nigdy nie będzie wystarczająco poprawnie
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 17:40   #1935
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Teraz to mnie zagięłaś, bo języka polskiego używam od urodzenia, ale nie mam pojęcia, jak właściwie należy akcentować... Nie kojarzę też, żebym spotkała kogokolwiek, kto akcentował by dziwnie. Nie czepiasz się troszkę za bardzo? Ja też jestem uczulona na ortografię i interpunkcję, ale akcent to już dla mnie lekka przesada. Czasami ludzie pochodzą z różnych regionów, w których jest inna intonacja Troszkę więcej zrozumienia na przyszłość.
Ależ ja rozumiem, że ludzie są z różnych regionów Sama mam swoje naleciałości gwarowe. Jestem z Wielkopolski, mieszkam na Mazowszu, a TŻ-a mam ze Śląska

Po prostu staram się dbać o język. I nie chodzi mi o krytykowanie "Wieśki spod piątki", bo źle mówi, tylko o ogólne tępienie złych nawyków językowych

Sama nie wiem wszystkiego, cały czas się uczę

A co do akcentowania - nie widzę powodu dla którego miałoby ono być mniej ważne od ortografii czy fleksji Tak samo rażą mnie błędy ortograficzne, fleksyjne, jak i te związane z akcentowaniem.

I nie mam tutaj na myśli osób, które mówią gwarą. Gwara zawsze jest poprawna... Bo jest gwarą

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Wiesz co, atmosfera u mnie w pracy już nie jest zbyt fajna (same baby) więc już sobie wyobrażam co by było gdybym wyskoczyła z tym słownikiem
Ja chyba lubię psuć atmosferę

[1=640153e4df0157aa7c29548 7ff8c20c42fd57238_65c176d 09c1ac;26793998]Po to, po co używane są skróty. Co w tym niezrozumiałego?[/QUOTE]

Ale dlaczego mają być angielskojęzyczne w polskojęzycznych wypowiedziach? Nie podoba mi się.
Tak samo nie podobają mi się "menedżerzy" czy "iwenty"

Cytat:
Napisane przez Fela Von Helvete Pokaż wiadomość
To ktoś zrobił straaaszną głupotę
Bo w efekcie "(o) Hortexie" powinno się czytać "o horteksje" Albo "Craxiego" czytać "kraksiego"

Cytat:
Ja też się staram poprawnie mówić/pisać i tym bardziej mi przykro jak się napotykam na taki "faszyzm językowy", bo dla niektórych jak widać nigdy nie będzie wystarczająco poprawnie
Coś Ty Każdy robi błędy. I ja naprawdę nie krytykuję nikogo za to, że je popełnia. Zwłaszcza nikogo personalnie
Ja krytykuję tylko postawę "co za różnica jak mówię, jak rozmówcy zależy to zrozumie".
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 17:47   #1936
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Wiesz co, atmosfera u mnie w pracy już nie jest zbyt fajna (same baby) więc już sobie wyobrażam co by było gdybym wyskoczyła z tym słownikiem
Rozumiem Cię.
Sama gryzłam się w język, kiedy koleżanka zza biurka w rozmowach z klientami uprzejmie pytała: "Czy dostał pan już rozliczenie medii??", zamiast: "rozliczenie mediów". Nawet nie wiem, jak to zapisać, dwa "i", czy jedno, bo taki wyraz nie istnieje.
Poza tym wkurza mnie oglądanie "meczy", zamiast "meczów", wyjazd do "Międzyzdroji", zamiast "Międzyzdrojów", etc. ...
Za to wyobrażam sobie, jak innych denerwują moje błędy interpunkcyjne, o interpunkcji mam dość mgliste pojęcie.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 17:50   #1937
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Za to wyobrażam sobie, jak innych denerwują moje błędy interpunkcyjne, o interpunkcji mam dość mgliste pojęcie.
Ja niestety, też I strasznie nad tym ubolewam...

Chociaż wiadomo, że mniej razi wiadomość z kilkoma źle postawionymi przecinkami, niż wiadomość całkowicie bez przecinków. Albo jeszcze i bez kropek Jak ktoś pisze tak na forum, to ja już nie czytam jego wiadomości Skoro jemu się nie chce poświęcić dosłownie chwilki na kliknięcie kilka razy klawisza "kropka" na klawiaturze, to ja nie będę marnowała swojego czasu na interpretowanie cudzej wypowiedzi
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)

Edytowane przez Chatul
Czas edycji: 2011-05-08 o 17:51
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 17:53   #1938
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ale dlaczego mają być angielskojęzyczne w polskojęzycznych wypowiedziach? Nie podoba mi się.
Tak samo nie podobają mi się "menedżerzy" czy "iwenty"
Bo to środowisko internetu, w którym króluje język internetu, którym czy chcemy czy nie jest angielski, bo tworzenie bytów ponad potrzebę tylko po to, żeby było po polsku, nie ma sensu.
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 17:58   #1939
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

[1=640153e4df0157aa7c29548 7ff8c20c42fd57238_65c176d 09c1ac;26794538]Bo to środowisko internetu, w którym króluje język internetu, którym czy chcemy czy nie jest angielski, bo tworzenie bytów ponad potrzebę tylko po to, żeby było po polsku, nie ma sensu.[/QUOTE]

Ja wiem, że środowisko internetu jest specyficzne. Wszyscy są na "ty", można nie stosować wielkich liter na początku zdania... Ale mimo wszystko - nie trafia do mnie wrzucanie skrótów angielskojęzycznych do wypowiedzi polskojęzycznych Spokojnie można tworzyć polskojęzyczne skróty Jak się pisze po polsku, to się pisze po polsku, i koniec
Ale to moje podejście. Nikogo nie będę goniła z tasaczkiem za wrzucenie "IMHO" do swojej wypowiedzi
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-08, 17:58   #1940
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Rozumiem Cię.
Sama gryzłam się w język, kiedy koleżanka zza biurka w rozmowach z klientami uprzejmie pytała: "Czy dostał pan już rozliczenie medii??", zamiast: "rozliczenie mediów". Nawet nie wiem, jak to zapisać, dwa "i", czy jedno, bo taki wyraz nie istnieje.
Poza tym wkurza mnie oglądanie "meczy", zamiast "meczów", wyjazd do "Międzyzdroji", zamiast "Międzyzdrojów", etc. ...
Za to wyobrażam sobie, jak innych denerwują moje błędy interpunkcyjne, o interpunkcji mam dość mgliste pojęcie.
Bardzo częstym błędem, który doprowadza mnie do szału, jest też mówienie "ukończenie studii" zamiast "studiów". Mam ochotę wtedy
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 18:00   #1941
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Jeszcze coś: tu, na Wizażu, nieco dziwią mnie "samozwańczy moderatorzy" Już któryś raz z rzędu, gdy wchodzę na jakiś nowy wątek, to pojawia się post tej samej osoby informującej, że "wątek był i wyszukiwarka nie gryzie".
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 18:01   #1942
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 18:02   #1943
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 18:03   #1944
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja chcę wiedzieć gdzie i co on studiował Też chcę być magiem I to jeszcze magiem inżynierem! Świetne Inżynier magii
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 18:04   #1945
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Wiesz, może są jakieś specjalistyczne studia i po ukończeniu tych studii zostaje się magiem A my się nie znamy i się nabijamy - ale mi się zrymowało
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 18:05   #1946
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Może ukończył Hogwart?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 18:07   #1947
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Na pewno Nowy tytuł naukowy stworzono Mag inżynier
Tyle, że pewnie jedynie Hogwart ma kierunki studiów, po których można taki tytuł uzyskać

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Może ukończył Hogwart?
Wyprzedziłaś mnie
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 18:08   #1948
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Wyprzedziłaś mnie
Jaka emota Tasaczek Nigdy jej nie widziałam! Mam zaciesz jak nie wiem z niej O masakra
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 18:11   #1949
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ale dlaczego mają być angielskojęzyczne w polskojęzycznych wypowiedziach? Nie podoba mi się.
Tak samo nie podobają mi się "menedżerzy" czy "iwenty"
Mnie też się nie podobają "iwenty" i inne "ołwersajzy", ale skróty funkcjonujące od ponad 10 lat to chyba trochę coś innego Trzeba było robić wojnę wtedy, kiedy internet w Polsce dopiero stawał się popularny

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
To ktoś zrobił straaaszną głupotę
Bo w efekcie "(o) Hortexie" powinno się czytać "o horteksje" Albo "Craxiego" czytać "kraksiego"
A w to nie wnikam, z przyzwyczajenia piszę "Linuksie"

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Coś Ty Każdy robi błędy. I ja naprawdę nie krytykuję nikogo za to, że je popełnia. Zwłaszcza nikogo personalnie
Ja krytykuję tylko postawę "co za różnica jak mówię, jak rozmówcy zależy to zrozumie".
No właśnie czytając Twoje posty można odnieść wrażenie, że do furii doprowadza Cię każda nawet najmniejsza literówka Mnie też wkurzają błędy, ale znowu bez przesady
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 18:12   #1950
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jaka emota Tasaczek Nigdy jej nie widziałam! Mam zaciesz jak nie wiem z niej O masakra
Na Wizażu jest sporo fajnych emotek

Rany, ten mag inż. mnie całkowicie rozbroił Powinien być taki tytuł Najlepiej przyznawany honorowo
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.