Psycholog... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-13, 21:15   #1
patrycja009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 8

Psycholog...


Witam . Mam pytanie do Was czy są tu osoby które były u psychologa ? Prosze Was o napisanie kilka słów, jak wygląda wizyta u niego , czego się spodziewać, jak to ogóle wygląda w praktyce ?
Czuje że potrzebuje wizyty u psychologa, jednak ciężko mi sie zmobilizowac do wykonania tego kroku..
Nie wysyłajcie mi linków do artykułów zwiazanych z wizytą u psychologa, czytałam już parę. Chcę poznać opinie osób które taka wizyte mają za sobą.
patrycja009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 21:30   #2
201711060941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 154
Dot.: Psycholog...

Przede wszystkim potrzebujesz skierowania, jeśli chcesz chodzić do psychologa na NFZ. Nie wiem czy o tym wiesz, to stosunkowo nowy przepis, bodajże wprowadzono go 2 lata temu.

Ja chodziłam do psychologa. Na pierwszej wizycie psycholog zapyta się Ciebie ogólnie z jakim problemem przyszłaś i czego oczekujesz. Powie Ci też ogólnie co można zrobić w Twoim przypadku i ile orientacyjnie będzie trwać ewentualna terapia. Nie wiem co więcej napisać, takie wizyty to generalnie rozmowa. Mnie na każdej wizycie pytał o aktualną sytuację, o aktualne problemy i szukaliśmy bieżących rozwiązań. W trakcie wizyt często też szukaliśmy przyczyn problemów w przeszłości, dzieciństwie. Takie retrospekcje. Generalnie od psychologa nie oczekuj konkretnych rozwiązań problemów, on będzie Cię tylko naprowadzał. To Ty sama, przy jego pomocy, musisz do wszystkiego dojść. Musisz sama szukać rozwiązań. Jeśli rozpoczniesz terapie to nie spodziewaj się też efektu od razu, to będzie trwać długo. Nie zniechęcaj się. Po czasie zauważysz efekty Oczywiście wszystko zależy od Twoich problemów.
Na koniec, nie martw się tym, że nie będziesz wiedziała co powiedzieć psychologowi. Ja zauważyłam, że psycholodzy potrafią tak poprowadzić rozmowę, że nawet nie zauważysz, kiedy zaczniesz się mu zwierzać
201711060941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 21:59   #3
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Psycholog...

Pół Wizażu chodziło na terapię, druga połowa się wybiera

Jest sporo wątków o psychoterapii, są tam cenne informacje, poszukaj w wyszukiwarce.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 00:03   #4
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Psycholog...

Ale autorka pyta o wizytę u psychologa co w ogóle nie musi być równoznaczne z tym że jest on też terapeutą.Wszystko zależy do jakiego psychologa się idzie i w jakim celu...
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 08:43   #5
drirrpl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 345
Dot.: Psycholog...

Do psychologa można iść zawsze, prywatnie 100zl/h nie wiem po co się przygotowywać czy bać tej wizyty, ja rozmowę miałem przyjemną, i całkiem sporo się dowiedziałem z tych rzeczy które przeoczyłem w moim życiu. Innymi słowy, masz potrzebę to dzwonisz i na następny dzień idziesz, albo nfz ale nie wiem ile się tam czeka.
drirrpl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 12:56   #6
201711060941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 154
Dot.: Psycholog...

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Ale autorka pyta o wizytę u psychologa co w ogóle nie musi być równoznaczne z tym że jest on też terapeutą.Wszystko zależy do jakiego psychologa się idzie i w jakim celu...
Rzeczywiście, zapomniałam o tym. Masz całkowitą rację. Psycholog nie zawsze jest równocześnie psychoterapeutą i trzeba na to zwrócić uwagę umawiając się na wizytę.
201711060941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 17:50   #7
yuulia
Przyczajenie
 
Avatar yuulia
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 10
Dot.: Psycholog...

Pierwsze spotkania to jest tzw. wywiad. Co boli, jak boli. Trochę o rodzinie, trochę o aktualnych relacjach. Potem ustala się cele. Generalnie to po stronie pacjenta jest wybór tematu do "rozmowy". Przychodzić i mówisz, co Ci leży na sercu i potem zazwyczaj już jakoś idzie.
yuulia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-27 18:50:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:04.