Leczenie bruksizmu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-06, 16:28   #1
if_devon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 116

Leczenie bruksizmu


Znacie jakieś skuteczne metody bruksizmu? Obecnie noszę szyny relaksacyjne, ale to nic nie pomaga. Dentysta mówi, że nic więcej nie może zrobić. Do jakiego specjalisty mogę się jeszcze udać? Czy Wam udało się wyleczyć bruksizm?
if_devon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 10:43   #2
Kuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
Dot.: Leczenie bruksizmu

Mój TŻ boryka się z tym samym problemem, nie wiem jak długo to trwa bo dopiero ja to zauważyłam i był bardzo zdziwiony. Trochę jednak dowiedziałam się na ten temat.
Internet podpowiedział mi jedynie, że przyczyną może być wada zgryzu (stomatolog twierdzi, że wszystko ok) lub przewlekły stres (od 2 lat życie ma bezstresowe, prace to już całkiem). Jeżeli nie masz wady zgryzu - polecam iść do innego lekarza niż sam stomatolog.
Nam na razie udało się iść do ogólnego lekarza, który skierował na RTG kręgów szyjnych - twierdząc, że to może być przyczyną.
Jako że na wyniki czekaliśmy miesiąc, nie zdążył jeszcze iść po następne skierowania i porady, ale na tym na pewno się nie skończy, bo z RTG wynika że wszystko w normie Ale może u Ciebie to może być przyczyną? Miałaś takie badanie?
Z szyny oczywiście nie rezygnuj - bo do czasu wyleczenia chroni zęby przed uszkodzeniami w czasie "zgrzytania". Polecam też częstsze wizyty kontrolne u stomatologa mimo szyny.
Kuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 09:02   #3
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: Leczenie bruksizmu

Dziewczyny nie mam specjalnego doświadczenia w tym temacie, ale moja przyjaciółka cierpi na bruksizm i radzi sobie z tym w taki sposób, że Pani dermatolog estetyczna, która ten bruksizm u niej wykryła, wstrzyknęła jej botoks. Dzięki temu przestała zagryzać policzki od wewnątrz.
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 10:20   #4
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Leczenie bruksizmu

Cytat:
Napisane przez if_devon Pokaż wiadomość
Znacie jakieś skuteczne metody bruksizmu? Obecnie noszę szyny relaksacyjne, ale to nic nie pomaga. Dentysta mówi, że nic więcej nie może zrobić. Do jakiego specjalisty mogę się jeszcze udać? Czy Wam udało się wyleczyć bruksizm?
Można znaleźć fizjoterapeutę, który do rodzaju bruksizmu dopasuje ćwiczenia. W zasadzie stomatolog też powinien odpowiednie polecić. Szukaj poradni stomatologicznej zajmującej się tym problemem - są takie przy uniwersytetach medycznych.
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 09:32   #5
wojciechPVB
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 81
Dot.: Leczenie bruksizmu

a moze to jakies pasozyty ?
wojciechPVB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 20:01   #6
if_devon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 116
Dot.: Leczenie bruksizmu

Stomatolog stwierdził że mam przerośnięty mięsień żwacza. Musze wykonywać ćwiczenia rozluźniające.
if_devon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 10:04   #7
emmabovary
Przyczajenie
 
Avatar emmabovary
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Leczenie bruksizmu

ja mam szynę relaksującą i bardzo pomaga. ogólnie zazwyczaj jest to związane ze stresem i predyspozycjami genetycznymi do tego - mój brat ma to samo i też ma szynę.
emmabovary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-12 11:04:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:21.