Zmienianie kolczyka - TRAGUS - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-20, 18:32   #1
mawa950
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 21
Question

Zmienianie kolczyka - TRAGUS


Pytanie do tych którzy posiadają ten kolczyk. Otóż mam kolczyk od przeszło pół roku no i mam problemy ze zmienianiem, trochę mnie to boli, czasami mi poleci krew, bo jakoś nie mogę "trafić" w tą dziurkę bo kolczyk wiadomo od wewnęttrznej strony jest wkładany.Jeśli ktoś ma podkowę, to jak to włożyć ???

Wy też macie problem z wkładaniem ?
mawa950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 19:03   #2
Madziaq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 89
Dot.: Zmienianie kolczyka - TRAGUS

Ja mam tragusa już z dobre trzy lata. Kolczyk dosyc długo się goił i również z pół roku go nie zmieniałam. Aktualnie mam właśnie podkowkę i nie ma problemu z wkładaniem.
Na chłopski rozum, po prostu odkręcam jedną kuleczkę, za drugą chwytam kolczyk i na wyczucie próbuję trafic.
A może po prostu dziurka się nie zagoiła? Jak dbasz o nią?
I napisz konkretniej jak wygląda problem z wkładaniem.
Madziaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 20:21   #3
pinupxgirl
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 431
Dot.: Zmienianie kolczyka - TRAGUS

Wiem, ze czasem samodzielna zmiana kolczyka moze sprawic problem. Szczegolnie jesli nie masz zanych innych kolczykow, mozesz czuc sie niepewnie przy przekladaniu kolczyka przez dziurke. Jedyne do moge poradzic to zrob to pewnie, moze troche pobolec, ale nie mozesz sie poddawac. Czasami trzeba trohe sie naszukac drugiego konca dziurki. Jeszcze inna rada jest taka - popros kogos bliskiego, zeby ci pomogl. Ja np nigdy nie dalabym rady sama zakrecic sobie kulki w tragusach.
Powodzenia
__________________

pinupxgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 23:36   #4
Ansheen
Rozeznanie
 
Avatar Ansheen
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 669
Dot.: Zmienianie kolczyka - TRAGUS

Kanał może być jeszcze nie zagojony. Napisz coś więcej, gdzie robiłaś, jaki nosiłaś kolczyk, jak dbałaś, przebieg gojenia. Najlepiej jakbyś wrzuciła jeszcze jakieś zdjęcie. Można czuć się niepewnie, ale nie może być krwi i bólu, co najwyżej dyskomfort.
Ansheen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 09:05   #5
chellow
Raczkowanie
 
Avatar chellow
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 126
Dot.: Zmienianie kolczyka - TRAGUS

moze wymien podkókę narazie na zwykły kolczyk, by kanał do końca się wygoił. U mnie wchodzi bez problemu więc u ciebie moze byc taki problem:krzywo zrobione dziórki.
chellow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 09:23   #6
mawa950
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 21
Dot.: Zmienianie kolczyka - TRAGUS

Kolczyk robiłam jakieś pół roku temu w salonie, obecnie mam sztangę, wyjmowałam ją 2 razy od przekucia, nie zmieniałam jej na żaden inny kolczyk, bo się boję, że nie dam rady później włożyć. Przemywałam sobie ucho solą fizjologiczną, później trochę tribiotikiem, neomycyną i tyle.Dziurka jest zrobiona pod pewnym kątem więc miałam problem co do włożenia, bo kolczyk władam od strony ucha, nie wiem jak wy??
bo jak już włożę od przeciwnej strony, to nie mogę zakręcić kuleczki, bo poprostu nie mam "miejsca w uchu".
mawa950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 10:08   #7
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Zmienianie kolczyka - TRAGUS

Jak masz sztangę całkiem prostą a teraz chcesz wkładać małą podkówkę to się nie dziwię, że nie da się. Kanał przekłucia ma całkiem inny kształt a małe podkówki są silnie zagięte, pozatym tkanka jest w tym miejscu dość sztywna. Spróbuj może najpierw banana jakiegoś, ponoś i potem z kółkiem próbuj, może większe na początek lepiej. Ja od razu robiłam na bananie i z kólkiem nie miałam problemów a miałam jakiś czas takie małe. Akurat ten kolczyk z ciekawosci przebijałam sama (wiem, wiem głupi pomysł) i o dziwo ładnie mi wyszło (miałam sterylny wenflon, rękawiczki, wysterylizowany kolczyk)

Edytowane przez tiramisu_
Czas edycji: 2010-07-21 o 10:11
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-21, 12:26   #8
pinupxgirl
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 431
Dot.: Zmienianie kolczyka - TRAGUS

Az sie dziwie ze tak dlugo goil wam sie tagus. Ja mam dwa tragusy i kazdy z nich zagoil mi sie blyskawicznie. Wlasciwie po kilku dniach nie czulam zadnego bolu, kolczyk zachwywal sie jakbym mialam go od lat.

To racja co napisala jedna z dziewczyn. Ciezko bedzie tak od razu zmienic ksztalt kanalu przeklucia.
__________________

pinupxgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 20:47   #9
mawa950
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 21
Dot.: Zmienianie kolczyka - TRAGUS

Banan chyba jest tej samej grubości co sztanga, więc nie widzę różnicy.
Co do tej podkowy, to sama boję się i wiem że na 100 % tego sama nie włożę, bo ta dziurka jest dosyć daleko, ledwo daję radę włożyć sztangę.
Gdy robiłam kolczyka, zapytałam w salonie jaka to jest gruboś tej sztangi, pani powiedziała, że 1,4 mm, nigdzie takiej nie mogę znaleść, na allegro widziałam 1,2 i 1,5, ale 1,5 to chyba do języka. Jakie wy macie na grubość ? wg macie wzykłego tragusa czy innego.

Ja mam tak jak ktoś tu na zjęciu: http://www.felyne.com/photos/uncategorized/tragus_1.jpg

Dajecie radę same wkładać kolczyk ? macie też od strony ucha zakrętkę ?
mawa950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 22:08   #10
pinupxgirl
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 431
Dot.: Zmienianie kolczyka - TRAGUS

Grubosc kolczyka 1,4mm ??? Pierwsze slysze o takim. Zawsze mozesz kupic kolczyk nieco cienszy, czyli 1,2mm. Mysle ze wlasnie 1,2mm jest standardowa gruboscia jaka wklada sie do przeklucia typu tragus. Ja mam taki sam kolczyk jak na zdjeciu z linka, tylko ze nakretki inne, bo z krysztalkami.

Naprawde, najlepiej poprosic kogos o zmiene tego kolczyka. Jak przyjdzie do zakrecenia kulki tam to juz w ogole ciezko dac sobie rade samemu. Ja np. dopiero po ok. roku nauczylam sie sama nakrecac kulke na moje monroe, a w sumie jest to miejsce latwiej dostepne niz tragus
__________________

pinupxgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 22:21   #11
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Zmienianie kolczyka - TRAGUS

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Jak masz sztangę całkiem prostą a teraz chcesz wkładać małą podkówkę to się nie dziwię, że nie da się. Kanał przekłucia ma całkiem inny kształt a małe podkówki są silnie zagięte, pozatym tkanka jest w tym miejscu dość sztywna. Spróbuj może najpierw banana jakiegoś, ponoś i potem z kółkiem próbuj, może większe na początek lepiej. Ja od razu robiłam na bananie i z kólkiem nie miałam problemów a miałam jakiś czas takie małe. Akurat ten kolczyk z ciekawosci przebijałam sama (wiem, wiem głupi pomysł) i o dziwo ładnie mi wyszło (miałam sterylny wenflon, rękawiczki, wysterylizowany kolczyk)
wysterylizowany w autoklawie, rozumiem?
no to podziwiam.

a nie łatwiej byłoby iść z kolczykiem do studia, gdzie robiłaś kolczyka?
zabierz tego, którego chcesz założyć, oni go wysterylizują na wszelki wypadek i założą, możesz od razu zapytać jak najlepiej to robić.
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-21, 23:05   #12
mawa950
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 21
Dot.: Zmienianie kolczyka - TRAGUS

Z zakręcaniem daje radę, nawet nieźle mi to idzie, gorzej z włożniem.

Po takiej sztandze jak wyżej na obrazku można nosić później podkowę ?
mawa950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 00:30   #13
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Zmienianie kolczyka - TRAGUS

Cytat:
Napisane przez mawa950 Pokaż wiadomość
Banan chyba jest tej samej grubości co sztanga, więc nie widzę różnicy.
Po pierwsze: chodzi o kształt, banan jest wygięty a sztanga prosta. Po drugie: można kupować kolczyki w przeróżnych grubościach.

Cytat:
Napisane przez rosiek Pokaż wiadomość
wysterylizowany w autoklawie, rozumiem?
no to podziwiam.
Tak, napisałam, że wysterylizowany
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 23:28   #14
Ansheen
Rozeznanie
 
Avatar Ansheen
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 669
Dot.: Zmienianie kolczyka - TRAGUS

Grubość kolczyka 1.4 nasuwa mi dziwne myśli o tym studiu. Jeśli nie możesz włożyć kółka, boli cię i krwawi, to może dlatego, że jest za grube ? Jak już ktoś pisał, lepiej kup 1.2 i wtedy spróbuj.
Jak często przemywałaś solą ? Generalnie chyba dbałaś dobrze, tribiotic nie był potrzebny jeśli nie było stanu zapalnego i po pół roku powinien być zagojony, powinien, ale nie musi.
Ansheen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 09:00   #15
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Zmienianie kolczyka - TRAGUS

nie makolczyków o grubości 1,4mm
z takich standardów czesto stosowanych sa 1,0 mm 1,2 mm i 1,6 mm-rzadziej stosuje się 2,0 mm(najczęściej do męskich intynych) i większe rozmiary

a jesli ma sie jakikolwiek problem ze swoim kolczykiem to sie idzie do piercera-głowy wam przeciez nie urwie tylko pomoże i doradzi i wymieni
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 16:16   #16
mawa950
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 21
Dot.: Zmienianie kolczyka - TRAGUS

Słuchajcie, gdybym chciała sobie kupić tą podkowę http://allegro.pl/item1157620519_pie...1_2_kulka.html
to jaką powinnam wziąć średnicę kulki ? w ogóle jakie wymiary ?
mawa950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 20:45   #17
Ansheen
Rozeznanie
 
Avatar Ansheen
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 669
Dot.: Zmienianie kolczyka - TRAGUS

Nie polecam kupowania kolczyków na allegro, bo często są niewiadomego pochodzenia i beznadziejnej jakości. To co czasem dzieje się z takimi kolczykami i przez nie jest przerażające. Naprawdę, lepiej dołożyć kilka zł i kupić w sprawdzonym sklepie. Kolczyk służyć będzie długo i nie tylko będzie bezpieczny dla naszego ciała, ale też zapewni nam lepszy komfort. Dla przykładu mam jedną tanią spiralkę- kulki się ciężko nakręcają, same spadają z gwintów. Przy lepszych jakościowo kolczykach nie ma takich problemów.
Ansheen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 20:55   #18
mawa950
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 21
Dot.: Zmienianie kolczyka - TRAGUS

A gdzie takie kolczyki można kupić ^^ nie wiem.
mawa950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 21:00   #19
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Zmienianie kolczyka - TRAGUS

probelm polega na tym że na tej aukcji to krzty prawdy nie ma-stal nie jest materiałem antyalergicznym zawiera nikiel jeden silniej alergizujacych metali
poza tym jaką masz pewnośc jakiej wielkości podkowa będzie odpowiedniego rozmiaru dla ciebie-nie lepiej przejśc się do studia żeby ktos dobrał?
a jełśi chodzi o net to wildcat.pl czy koltat
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-24, 11:52   #20
Ansheen
Rozeznanie
 
Avatar Ansheen
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 669
Dot.: Zmienianie kolczyka - TRAGUS

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
a jełśi chodzi o net to wildcat.pl czy koltat
i jeszcze cyber tattoo [http://www.tattoosupply.pl/]
A co do koltata to ja mam uprzedzenia, kiedyś mieli beznadziejną jakość, ale jakiś czas temu się podobno bardzo poprawili więc nie sugerujcie się.
Ansheen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 12:32   #21
ViOolCiaa87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 10
Dot.: Zmienianie kolczyka - TRAGUS

Jak mam zmienic mojego tragusika?? Mam teraz taką malutka sztangę a chciałabym miec labret. jak chwicic kolczyk żeby go odręcic??
ViOolCiaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 12:52   #22
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Zmienianie kolczyka - TRAGUS

a może bys najpierw go wygoiła-nie powiedzieli ci w studiu że chrzastka goi sie od 8 tygodni minimum w górę-i że w tym czasie nie manewruje się przy tym przekłuciu
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-18, 10:04   #23
Ona1103
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1
Dot.: Zmienianie kolczyka - TRAGUS

Ja mam podobny problem lub za chwilę będę go mieć bo dziś wybieram się po zakup zagiętych nożyczek chirurgicznych do samodzielnej wymiany tragusa w jednym z uszu. To starsze przekłucie które już jest wygojone, piercerka która mi je robiła już wymieniła kolczyk na krótszy i zaproponowała że jeśli nie czuje żadnego bólu przy ruszaniu nie wydostaje się żadna wydzielina z przekłucia to mogę próbować sama sobie wymieniać kolczyk by chociaż oczyścić przekłucie i kolczyk przemyć zdezynfekować i włożyć ponownie.
No i też mam trochę stracha czy mi się uda to zrobić ale jeśli przekłucie jest całkowicie wygojone to warto próbować samemu później jest łatwiej bo się nauczysz pod jakim to kątem i nie będzie to już takie trudne choć nie ukrywam że druga osoba do pomocy się przyda.
Ona1103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-18 11:04:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:24.