Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-01-08, 15:42   #1
Stella2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 6

Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł?


Witam wszystkich.

Pokrótce postaram się opowiedzieć o mojej sytuacji.

Ponad rok temu na aplikacji randkowej poznałam chlopaka. Tak się stało, że jesteśmy razem kilka miesięcy, jest to związek na odleglosc (okolo 300 km). Ostatnio mieliśmy dosyć poważna rozmowę na temat naszej przyszłości i potencjalnego zamieszkania w przeciągu następnych lat. I tu mam małą zagwostkę - otóż mój chlopak odziedziczył dom (na razie jest on zapisany na jego rodziców, ale podobno mają go przepisywać na niego) i chce żebyśmy tam kiedyś zamieszkali. Mi nie podoba się zupełnie ta okolica i miejsce, nie wiem nawet czy znalazłabym tam prace. Po drugie mam obawy, że nie czułabym się ze jest to nasz dom, tylko jego. On nie chce brać dużego kredytu, żeby zamieszkac gdzieś indziej, ale nie wyklucza przeprowadzki gdyby miał gdzie i za co. Poradźcie mi, co najlepiej zrobić w tej sytuacji, jak z nim rozmawiać. Ja niczego nie wykluczam w przyszłości, wolalabym miec nasz WSPÓLNY kąt, ale widzę, że on ma raczej jasno sprecyzowany plan. Zaczęłam się zastanawiać nad sensem tej relacji. Co myślicie? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Stella2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-08, 16:11   #2
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 294
Dot.: Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł?

Nie szłabym w to, skoro już teraz wiesz że nie odpowiada Ci tamto miejsce i możesz mieć problem ze znalezieniem pracy (czyli byłabyś na łasce partnera w jego domu), a do tej pory żyliście w związku na odległość i jeszcze nie mieszkaliście razem. Wspólne mieszkanie potrafi mocno zweryfikować związek, a co dopiero w sytuacji gdybyś tak naprawdę rzuciła dla niego wszystko i przeprowadziła się do domu jego rodziców.
Skoro on nie wyklucza przeprowadzki może sprzedać nieruchomość i przeznaczyć pieniądze z zakupu na wkład własny. Jeśli masz jakieś oszczędności dołożysz się i kupicie coś razem albo weźmiecie kredyt. Ale po kilku miesiącach związku to dość przyszłościowe plany.

Edytowane przez Aelora
Czas edycji: 2024-01-08 o 16:14
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-08, 16:39   #3
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł?

Nigdy w życiu. To nie mieszkanie u faceta, a u jego rodziców. I to w przypadku weekendowego związku na duża odległość. Jeżeli koleś się chce przeprowadzić, to niech to zrobi, a nie mydli Ci oczy. W życiu już innego mieszkania nie zobaczysz, jak na to pójdziesz.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-08, 16:51   #4
Stella2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 6
Dot.: Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł?

Chyba nie sprecyzowałam. Dom jest po jego dziadkach - przepisali go kilkanaście lat temu na jego mamę, kiedy on był nieletni. Teraz ma go przepisać na siebie

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Chyba nie sprecyzowałam. Dom jest po jego dziadkach - przepisali go kilkanaście lat temu na jego mamę, kiedy on był nieletni. Teraz matka ma go przepisać na niego (zgodnie z wolą dziadkow)
Stella2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-08, 16:54   #5
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł?

Czyli nie jest jego.

Widziałaś ten dom na oczy? Spędziłaś tam chociażby noc?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-08, 16:58   #6
Stella2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 6
Dot.: Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł?

Z tego co wiem, to matka ma mu go przepisywać...wiem jak to brzmi. Widziałam ten dom, jest w trakcie remontu. On jest strasznie negatywnie nastawiony do kredytów, bo mowi ze nie będzie go stać na spłatę, z kolei nie może sprzedać zbytnio tego domu, bo nie chce sprzedawać czegoś, co dostał w spadku.
Stella2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-08, 17:10   #7
Nadiaa33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-07
Wiadomości: 121
Dot.: Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł?

Spróbujcie coś na razie razem wynająć i zobaczyć, jak w ogóle wam się będzie mieszkać razem. Jeśli nie odpowiada ci okolica i musiałabyś rzucić pracę, zostawić znajomych, to ja bym w to nie szła - Tu mężczyzna też powinien zrozumieć, że może ci nie odpowiadać mieszkanie na przysłowiowym "zadupiu" i umieć wspólnie ustalić coś alternatywnego.
Nadiaa33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2024-01-08, 18:10   #8
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 444
Dot.: Czy zamieszkanie w domu6 faceta to dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez Stella2 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, to matka ma mu go przepisywać...wiem jak to brzmi. Widziałam ten dom, jest w trakcie remontu. On jest strasznie negatywnie nastawiony do kredytów, bo mowi ze nie będzie go stać na spłatę, z kolei nie może sprzedać zbytnio tego domu, bo nie chce sprzedawać czegoś, co dostał w spadku.
A po co dziadkowie "przepisywali" dom na jego matke?
Moj tesc zrobil darowizne odrazu na moje dzieci wowczas nieletnie nie bylo z tym zadnego problemu
Mieszkanie zostalo sprzedane po uzyskaniu przez dzieci pelnoletnosci a pieniadze podzielone między nimi .
Ma jakies dziwne myslenie co do sprzedazy czegos ze spadku
Ja w kazdym razie nie szlabym na taki uklad ,bedzie to zawsze jego wlasnosc do ktorej ty nigdy nie bedziesz miala prawa nawet jakbyscie w ciagu zwiazku wkladali w ta nieruchomosc pieniadze np na remonty itp
Facet ma jakies zakute poglady nie widze tu szans na powodzenie tego zwiazku
__________________
z wizazem od 12.2004
xfrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-08, 18:22   #9
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czy zamieszkanie w domu6 faceta to dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez xfrida Pokaż wiadomość
A po co dziadkowie "przepisywali" dom na jego matke?
Moj tesc zrobil darowizne odrazu na moje dzieci wowczas nieletnie nie bylo z tym zadnego problemu
Mieszkanie zostalo sprzedane po uzyskaniu przez dzieci pelnoletnosci a pieniadze podzielone między nimi .
Ma jakies dziwne myslenie co do sprzedazy czegos ze spadku
Ja w kazdym razie nie szlabym na taki uklad ,bedzie to zawsze jego wlasnosc do ktorej ty nigdy nie bedziesz miala prawa nawet jakbyscie w ciagu zwiazku wkladali w ta nieruchomosc pieniadze np na remonty itp
Facet ma jakies zakute poglady nie widze tu szans na powodzenie tego zwiazku
To samo. Brzmi jak enty wątek "pięterkowy" z gwarantowanym updatem za pół roku, czy rok, że mieszkanie w czyimś domu jest do d... i ustalenia oraz obietnice poszły się...
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-08, 19:32   #10
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 083
Dot.: Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł?

Ja bym dała szansę, w sensie pojechała obejrzeć okolicę i ten dom i przemyśleć sprawę. Rozumiem niechęć do sprzedaży i kredytu, niektórzy tak mają i ja to szanuję. Natomiast jest tam definitywnie nie ma pracy to kiepsko, nie pakowałabym się w to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-08, 19:36   #11
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 444
Dot.: Czy zamieszkanie w domu6 faceta to dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
To samo. Brzmi jak enty wątek "pięterkowy" z gwarantowanym updatem za pół roku, czy rok, że mieszkanie w czyimś domu jest do d... i ustalenia oraz obietnice poszły się...
Zawsze to samo
Pozniej jakis brat czy siostra zaczynaja robic jazdy ,matka nigdy nie ma czasu ogarnac prawnika i tak sie bujają przez nastepne 25 lat pizniej matka sie obraza i przepisuje wszystko bratu albo sie trzeba nia zajmowac
Znamy te klimaty z wizazu az za dobrze
__________________
z wizazem od 12.2004
xfrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-01-08, 19:41   #12
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 294
Dot.: Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł?

Słowo daję, że widziałam tę historię dziś na wykopie (tylko z punktu widzenia faceta), nawet odległość 300 km (Śląsk-Warszawa) się zgadza XD
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png historyjka_blablabla.png (135,0 KB, 88 załadowań)
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-08, 20:32   #13
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez Aelora Pokaż wiadomość
Słowo daję, że widziałam tę historię dziś na wykopie (tylko z punktu widzenia faceta), nawet odległość 300 km (Śląsk-Warszawa) się zgadza XD
Ach, czyli kolejny wykopowy trollik.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-08, 20:42   #14
Stella2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 6
Dot.: Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł?

To zwykły zbieg okoliczności

Nawet miasta się nie zgadzają
Stella2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-08, 20:55   #15
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ach, czyli kolejny wykopowy trollik.
Albo ktoś sobie sprawdza jakie odpowiedzi dostanie na "męskim" forum a jakie na "damskim"
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-08, 21:10   #16
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 294
Dot.: Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł?

No na "męskim" forum wiadomo, że laska roszczeniowa i do wywalenia, więc uważajcie co tu piszecie, bo może ktoś robi sobie "eksperyment społeczny".

Cytat:
Napisane przez Stella2 Pokaż wiadomość
To zwykły zbieg okoliczności

Nawet miasta się nie zgadzają
Tja, w obu wątkach dom przepisany przez dziadka, spadek musi zostać w rodzinie, niechęć kobiety do przeprowadzki, żadnych miast nie podałaś/eś oprócz tego że to ok. 300 km, co pasuje do odległości Śląsk-Warszawa. Zaskakujące zbiegi okoliczności. Albo testujesz odpowiedzi na różnych forach, albo to jakaś wymyślona historia żeby podtrzymać ruch na forum. Bez odbioru.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png wykopowe_madrości.png (90,3 KB, 63 załadowań)

Edytowane przez Aelora
Czas edycji: 2024-01-08 o 21:17
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-10, 13:12   #17
Cordianka
Raczkowanie
 
Avatar Cordianka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 213
Dot.: Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł?

Jak dla mnie twoje obawy skreslają taką opcje, przejedziesz sie robiac inaczej.
Cordianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-10, 14:37   #18
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez Stella2 Pokaż wiadomość
Chyba nie sprecyzowałam. Dom jest po jego dziadkach - przepisali go kilkanaście lat temu na jego mamę, kiedy on był nieletni. Teraz ma go przepisać na siebie

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Chyba nie sprecyzowałam. Dom jest po jego dziadkach - przepisali go kilkanaście lat temu na jego mamę, kiedy on był nieletni. Teraz matka ma go przepisać na niego (zgodnie z wolą dziadkow)
Ale to jest i tak dom jego mamy, dopoki nie przepisze tego domu to ona jest wlascicielka.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-10, 18:14   #19
Alegory
Raczkowanie
 
Avatar Alegory
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 269
Dot.: Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł?

Jeśli dom obecnie nie jest zapisany na niego to nie jest jego. Rozumiem, że on może mieć jakieś nadzieje względem tego domu i inwestować w jego remont. Nie uważam jednak, że korzystne byłoby dla Ciebie przyłączyć się do tej niepewnej inwestycji, porzucając stabilizację (pracę), aby mieszkać w okolicy, która niekoniecznie Ci się podoba. 30km to przecież nie jest bardzo dużo, możecie się widywać kilka razy w tygodniu lub spędzać czas u siebie nawzajem po kilka dni i zobaczyć, jak się Wam razem żyje.
Alegory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-01-10, 19:59   #20
lornalouise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 45
Dot.: Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł?

Kiedyś to a kiedyś rozsądne kobiety (piszę o kobietach, bo jesteś kobietą) brały ślub zanim się przeprowadziły do faceta, bo ślub to było jakieś zobowiązanie i było traktowane serio nawet w przypadkach, gdy mężczyzna nie myślał serio. Wziął ślub to musiał ponieść tego konsekwencje, więc się teoretycznie musiał zastanowić, czy na pewno to jest to czego chce. W UK dopiero od 1850 roku można było się rozwodzić. Wcześniej od Henryka VIII doszło w całym kraju do 150 rozwodów i to była opcja tylko dla ludzi po znajomościach. W krajach katolickich rozwodów nie było w ogóle. Więc ślub to było naprawdę poważne zobowiązanie. Natomiast w twoim przypadku o żadnych zobowiązaniach nie ma mowy tylko o jakimś bliżej niesprecyzowanym zamieszkaniu w cudzym domu (który nie jest ani jego ani twój). Jutro się tam wprowadzisz, pojutrze on się rozmyśli albo może właścicielka cię wygoni i będzie miała prawo.

Edytowane przez lornalouise
Czas edycji: 2024-01-10 o 20:05
lornalouise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-10, 20:01   #21
Stella2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 6
Dot.: Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł?

Dziękuję za odpowiedź niestety, nie mieszkamy 30 tylko 300 km od siebie...
Stella2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-10, 20:12   #22
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 444
Dot.: Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez Stella2 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź niestety, nie mieszkamy 30 tylko 300 km od siebie...
300km od siebie co to za zwiazek?ile razy sie widzieliscie ,po co to wogole ciagnac ja nie widze tu przyszlosci jak sie nie dogadujecie w podstawowych sprawach
poszukaj kogos na miejscu
__________________
z wizazem od 12.2004
xfrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-10, 22:25   #23
Stella2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 6
Dot.: Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł?

Widujemy się regularnie co 2 tygodnie, na 2-3 dni od ponad roku
Stella2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-10, 22:43   #24
lornalouise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 45
Dot.: Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł?

Ten dom nie jest ani twój ani twojego chłopaka. Nie mogę się nadziwić, że rozważasz przeprowadzkę na odległość 300 km do domu matki jakiegoś tam chłopaka, nawet jeśli to twój chłopak i do tego z kiepskimi perspektywami znalezienia pracy. Nigdzie nie czułabym się chyba bardziej obco. Wynajęte mieszkanie jest przynajmniej do twojej dyspozycji, bo za nie płacisz, a w domu jego rodziny to jesteś prawie jak dziki lokator. Ślubu z nim nie masz, dom nie jest jego, to co ty będziesz tam robić i jako kto mieszkać?


Jeśli mogę ci coś doradzić to nie wplątuj się w tego rodzaju dziwne sytuacje. Zazwyczaj nic dobrego z tego nie wychodzi. Co masz umowę to umowę (ślub, umowę najmu), a na gębę to nie warto nic robić.

Edytowane przez lornalouise
Czas edycji: 2024-01-10 o 22:45
lornalouise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-11, 13:06   #25
Marchewkowlosa
Raczkowanie
 
Avatar Marchewkowlosa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: Czy zamieszkanie w domu faceta to dobry pomysł?

Nie wiem. Nie szłabym w to. Przyjazdy na jakiś czas mogłoby zweryfikować jak wam by się mieszkało, ale sama opcja mieszkania z facetem w domu jego matki to jest dla mnie no-no.
Marchewkowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-11 14:06:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:05.