Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Byæ rodzicem > Poczekalnia - bêdê mam±

Notka

Poczekalnia - bêdê mam± Forum dla przysz³ych rodziców. Poczekalnia - bêdê mam± to miejsce, w którym podzielisz siê tematami zwi±zanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2007-09-17, 12:42   #31
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 4 778
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez Teje Poka¿ wiadomo¶æ
Có¿, ja mam ma³op³ytkowo¶æ samoistn± i ci±gnie siê to za mn± latami... Ale an ci±¿e siê jednak nie zdecydowa³am...
A jakie masz wyniki? Masz objawy? A na ciaze sie nie zdecydowalas tylko ze wzgledu na maloplytkowosc? Rozmawialas na ten temat z lekarzami?
celka2000 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-09-17, 12:50   #32
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomo¶ci: 901
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez celka2000 Poka¿ wiadomo¶æ
A jakie masz wyniki? Masz objawy? A na ciaze sie nie zdecydowalas tylko ze wzgledu na maloplytkowosc? Rozmawialas na ten temat z lekarzami?
Wyniki mam nieustabilizowane, raz jest np.60 tys, nagle spada do 22... Objawy niestety tez mam, to znaczy, miewam, ju¿ kilkanascie razy wyl±dowa³am w szpitalu wygl±daj±c jak lampart... i róznie siê to koñczyó, sterydy, trasfuzje, w ka¿dym razie... bywa³o kiepsko...

Na ci±¿ê siê nie zdecydowa³am miêdzy innymi dlatego, chociaz nie by³ to jedyny powód. Rozmawia³am z lekark±, a ona... popar³a tê decyzjê.
Teje jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-04, 11:40   #33
Jolantah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Na maloplytkowosc sa ziola. Mozna je kupic przez internet z USA. Ja kupilam je mojemu 7-letniemu synowi. Zaczelam mu je podawac gdy poziom plytek byl 42tys. i po dwoch i pol tygodnia zazywania (1/3 doroslej dawki) plytki wrocily do 324tys. Maloplytkowosc to po angielsku ITP w skrocie od Idiopathic Thrombocytopenic Purpura (I.T.P.) Idzcie na te strone i zakupcie te ziola, nie pozalujecie. Pomogly juz wielu ludziom. Zreszta tam wszystko na tej stronie jest napisane, tylko musicie znac angielski.
http://www.getwellnatural.com/produc...5b1e624d4b463a
Jolantah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-05, 09:32   #34
sandrunia83
Raczkowanie
 
Avatar sandrunia83
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez Teje Poka¿ wiadomo¶æ
Wyniki mam nieustabilizowane, raz jest np.60 tys, nagle spada do 22... Objawy niestety tez mam, to znaczy, miewam, ju¿ kilkanascie razy wyl±dowa³am w szpitalu wygl±daj±c jak lampart... i róznie siê to koñczyó, sterydy, trasfuzje, w ka¿dym razie... bywa³o kiepsko...

Na ci±¿ê siê nie zdecydowa³am miêdzy innymi dlatego, chociaz nie by³ to jedyny powód. Rozmawia³am z lekark±, a ona... popar³a tê decyzjê.
Wybacz moje pytanie, ale co znaczy "wygl±da³am jak lampart" ? Nie do konca rozumiem jakie to by³y objawy, te¿ cierpie na tê chorobê.
__________________
"Najpierw czynsz, potem buty" z³ota my¶l glamour
sandrunia83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-13, 17:03   #35
Edycia15
Raczkowanie
 
Avatar Edycia15
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domku
Wiadomo¶ci: 263
GG do Edycia15
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez sandrunia83 Poka¿ wiadomo¶æ
Wybacz moje pytanie, ale co znaczy "wygl±da³am jak lampart" ? Nie do konca rozumiem jakie to by³y objawy, te¿ cierpie na tê chorobê.
Mo¿e chodzi o to ¿e na ciele robi± siê siniaki i wybroczyny a nawet takie krwawe kropki, ¿e tak to nazwê.

Ja do tej pory nie mia³am zielonego pojêcia o istnieniu takiej choroby, dopiero jak dwa tygodnie temu znalaz³am sie z moim 6-tygodniowym maleñstwem w szpitalu i lekarze powiedzieli ¿e to ma³op³ytkowo¶æ, mia³ 8000 p³ytek, czyli wynik bardzo z³y. Ja po prostu nie wiem sk±d takie co¶ sie przyplata³o jak mia³ robion± morfologiê w trzecim tygodniu ¿ycia ( przed³uzaj±ca sie ¿ó³taczka) mia³ 480000 p³ytek i w ci±gu trzech tygodni tak strasznie mu spad³y.

Teraz ma 440000 i podajê mu enkorton juz bojê siê tych wszystkich leków, dosta³ immunoglobuliny i sterydy, bojê sie o skutki uboczne.

Je¿eli macie dziewczyny jakie¶ informacje lub linki na temat tej choroby to prosze piszcie.
Edycia15 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-24, 22:59   #36
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomo¶ci: 901
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Dok³adnie. mia³am siniaki i wybroczyny na ca³ym ciele, przez to wygl±da³am, jakbym mia³a cetki - chocia¿ tak naprawdê, do¶c makabryczne to by³o...
Teje jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-24, 23:15   #37
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 4 778
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Edycia - i jak tam Twoje malenstwo? Ciagle bierze leki? A czy powodem takiego spadku plytek nie jest jakas choroba ktora sie przyplatala po 3 tyg zycia? Bo to chyba nie jest maloplytkowosc (taka wrodzona) skoro maluszek mial 480tys Swoja droga te 480tys to duzo troche. Co mowia lekarze?
celka2000 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2007-11-26, 08:09   #38
Edycia15
Raczkowanie
 
Avatar Edycia15
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domku
Wiadomo¶ci: 263
GG do Edycia15
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez celka2000 Poka¿ wiadomo¶æ
Edycia - i jak tam Twoje malenstwo? Ciagle bierze leki? A czy powodem takiego spadku plytek nie jest jakas choroba ktora sie przyplatala po 3 tyg zycia? Bo to chyba nie jest maloplytkowosc (taka wrodzona) skoro maluszek mial 480tys Swoja droga te 480tys to duzo troche. Co mowia lekarze?
W sumie lekarze nie wiedza dlaczego mu tak nagle p³ytki spad³y. Tobiaszek mia³ przed³u¿ajaca siê ¿ó³taczkê i bra³ na to lek i mo¿liwe ¿e to po tych tabletkach. Taka reakcja organizmu.

Teraz po badaniach kontrolnych ma p³ytki ju¿ 532000, lekarz mi jednak powiedzia³ ze wszystko jest dobrze, martwiæ sie mozna gdy skocza powy¿ej miliona. Podaje mu lekarstwo i w ¶rodê mam daæ synkowi ostatni± dawkê. w poniedzia³ek znowu kontrola czy po odstawieniu leków p³ytki nie spadaj±.
Edycia15 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-12-19, 20:47   #39
bety801
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Czesc.mam na imie beata z maloplytkowoscia spotkalam sie bedac w ciazy bycmoze ze wczesniej juz chorowalam ale lekarze nie przywiazywali do tego uwagi.kiedy zaszlam w ciaze w pierwszym miesiacu mialam tylko 75 tys plytek wobec tego czesto jezdzilam na badania do ihit w warszawie.w 30 tyg.ciazy pyltki spadly mi do 28 tys i wyladowalam w szpitalu na kuracji sterydowej i tak do konca ciazy bralalm encorton w dawce 40 a pod koniec gdzie plytki tez spadly do 27 mialalm dawke 70 wyladowalalm na oddziele ginekologicznym w warszawie na ul.karowej gdzie jest p.doktor ktora zajmuje sie ta przypadloscia.w 37 tyg mala sama wypchala sie na swiat i cale szczescie ze podczas porodu mialam 65 tys.po urodzeniu mojej kochanej coreczki plytki nie byly rewelacyjne bo tak samo w granicach 30 tys ale ja juz bylam do tego przyzwyczajona najbardziej bylam przerazona jak moja mala miala 75 tys chociaz moja pani doktor hematolog mnie uswiadomila ze to jest przejsciowe i miala race oilwka ma juz 16 miesiecy i plytek w granicah 250 tys.niestety moje plytki raz maja sie dobrze a raz goorzej jezdze do ihit na kontrole raz mam 120 a drugi raz za dwa miesiace 89 i nikt nie zna przyczyny poprostu juz tak mam.ostatnio bylam nakontroli i mialalm 89 tys a za dwa tygodnie pojawily mi sie skrzepy krwi w nosie i bardzo zle samopoczucie zrobilam sobie badania i wyszlo 72.jest to durna choroba ale trzeba z nia zyc ja niby sie juz przyzwyczajlam bo w sumie nawet lubie jezdzic do ihit bo tam mam wspanialych ludzi ktorzy robia i badania i najlepsza i najwspanialsza pania doktor ktorej jestem wdzieczna za prowadzenie ciazy.przerazenie pojawia sie gdy plytki sa w granicach 70 tys ale to tez chwilowe wszystko jest ok gdy nie ma potrzeby leczenia ej coroby bo terapia sterydowa nie nalezy do milej.
pozdrawiam i trzymam za was kciuki
bety801 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-01-26, 11:55   #40
ma³a migotka
Zakorzenienie
 
Avatar ma³a migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 5 129
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

jestem w 7miesi±cu ci±¿y i na ostatnim badaniu krwi wysz³o mi,¿e mam ma³o p³ytek 93 a norma to 140... Wcze¶niej tez mia³am ma³o,ale nie a¿ tak ma³o!!! Mo¿e z ka¿dym tygodniem p³ytki krwi zmniejszaja mi siê... PANIKUJÊ!!!!
Mo¿e jest jaka¶ dieta na moj± dolegliwo¶c???
Nie by³am jescze z wynikami u lekarza,wiec w³asciwiw poczekam co mi powie....
ma³a migotka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-01-26, 21:55   #41
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomo¶ci: 901
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

To id¼ jak najszybciej do lekarza. Sama raczej nic nie wykombinujesz, mnie lekarz kaza³ , z takich "samodzielnych kuracji" jak mi p³ytki spadaj± je¶æ du¿o moreli, ale to bardziej poprawia chyba somopoczucie ni¿ pomaga. Tak anparwdê przy spadaj±cych p³ytkach zazwyczja l±duje siê w wszpitalu. Zw³aszcza ze wzglêdu na ci±¿e powinna¶ pój¶æ. Ale pocieszê Ciê - 93 to jeszcze naprawdê nie jest tak ma³o...
Teje jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-28, 12:52   #42
ma³a migotka
Zakorzenienie
 
Avatar ma³a migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 5 129
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

dziêkuje z apocieszenie. Tylko,¿e ja czytaj±c o tej przypad³o¶ci dopasowa³am sobie parê rzeczy. Ju¿ wcze¶niej przed ci±¿± mia³m takie "dolegliow¶ci"-powoli goi³y mi siê rany i mam sk³onno¶c do siniaków,mam tez takie czerwone kropeczki na skórze... A do lekarza ide dopiero za tydzieñ... No zobacze co powie
ma³a migotka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-05, 09:01   #43
bety801
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

czesc
kolzeanka ma racje nie ma po co panikowac do szpitala klada jak plytki spadna ponizej 30 tys.i wtedy wlaczaja kuracje sterydowa.tylko z plytkami to jest tak ze jednego dnia ma sie ok 100 tys a na drugi dzien duzo mniej wiec lepiej sobiekontrolowac.mi po ciazy zsotala maloplytkowosc juz sie do niej przyzwyczajlam jezdze do ihit co 2 miesiace na kontrolne badania.nie przeraz sie jak po urodzeniu dziecka twoj dzidzius bedzie mial tez malo plytek ale to jest chwilowy stan i czasem sie wyrownuje.pozdrawiam
bety801 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-06, 13:26   #44
ma³a migotka
Zakorzenienie
 
Avatar ma³a migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 5 129
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

powtórzy³am badania i okaza³o siê,zê mam 230 a przedtem mia³m 93,nic z tego nie rozumiem. Widocznie to prawda,¿e to zalezy od dnia Lepeij jednak chuchac na zimne
ma³a migotka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-28, 12:57   #45
wiki71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Witam wszystkich! Jestem tutaj nowa a zaj¿a³am na ta stronkê bo u mojego mê¿a stwierdzono wczoraj ma³op³ytkowo¶æ samoistn±(poziom p³ytek 104 ty¶.)Do wczoraj nie mia³am pojêcia co to za choroba, wizyta u hematologa przebiega³a do¶æ chaotycznie z rezultatem takim, ze mamy czekaæ i obserwowaæ poziom p³ytek - jak spadnie poni¿ej 70 tys. to wtedy m±¿ bêdzie mia³ pobrany szpik do badania. Napiszcie czy mo¿na jako¶ zapobiegaæ spadaniu p³ytek i czy s± jakie¶ preparaty lub lekarstwa, bo czekanie wydaje siê ma³o perspektywiczne. Jakie ewentualnie dodatkowe badania robili¶cie bo my mamy wyniki narazie tyko samej morfologii zrobionej komputerowo. .pozdrawiam i zgóry dzieki za rady.
wiki71 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-03-02, 18:12   #46
wiki71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Czy tu juz nikt nie zagl±da na to forum???Hallo jest tu kto¶???
wiki71 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-03-02, 19:35   #47
mamaBasi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Jestem w 36 tyg ci±¿y. Dwa tyg temu p³ytki z poziomu 180 tys(prawid³owe) spad³y mi do 79tys. Teraz s± na poziomie 37tys z "rêcznego" liczenia.
Wiem ¿e bezpieczna granica do porodu wynosi min 40-50. We wtorek czeka mnie wizyta w instytucie hematologii w Warszawie. Bardzo siê jej obawiam. Ma³o czasu zosta³o mi do rozwi±zania i bojê siê o swoje i dzidziusia bezpieczeñstwo. Dodam, ¿e w poprzedniej ci±¿y nic takiego siê nie dzia³o i nie mam pojêcia sk±d to siê wziê³o.
mamaBasi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-03-03, 09:29   #48
Kamilanet
BAN sta³y
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomo¶ci: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Wiki - ja mia³am podobny poziom p³ytek i kazali czekaæ - oczywiscie je¼dzi³am na kontrole i przy dok³adnym przeliczeniu wszystko mia³am w normie. Wiêc to by³a tylko pomy³ka komputera

Ale po ci±¿y wszystko wróci³o do normy - jest ok
Kamilanet jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-03-10, 17:58   #49
bety801
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

mamabasi
witam nie przejmuj sie 70tys plytek to naprawde jest super po za tym jestes pod najlepsza kontrola lekarza mam nadzieje wspaniala pania doktor z instytutu hematologii w wawie nie bede wymieniac nazwiska ale pewnie wiesz o kogo chodzi.miw 30 tyg plytki spadly do 28 tys i to byl poziom alarmu i bralam sterydy po jakims czasie znowu spadly do 28 podniesli mi dawke encortonu i podczas porodu mialam 64 tys.tak ze nie ma sie czym przejmkowac fakt po ciazy nie pozegnalam sie z mloplytkowoscia ale juz sie do niej przyzwyczajlam jezdze co 2 miesiace do ihit moje plytki wahaja sie w granicach 70-110 i jes ok.

wiki71
poziomu plytek nie podniesiesz jedynym lekiem sa niestety sterydy,po za tym poziom plytek w przeciagu dwoch dni moze radykalnie sie roznic.mialam pobierany szpik kostny w 5 miesiacu ciazy musze przyznac ze nic przyjemnego mialam robione usg jamy brzusznej badania na wirusy m.in hiv hbv ale widzisz wszystko wyszlo ok a plytki spadly poprostu ta choroba tak ma ze nie wiadomo skad sie bierze
bety801 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-10, 18:15   #50
ma³a migotka
Zakorzenienie
 
Avatar ma³a migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 5 129
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

ja mam 60. Jutro z wynikami ide do lekarza i zobaczymy co powie... Martwi mnie to bardzo,bo raz jest w normie a raz spada poziom p³ytek Zauwa¿y³±m tez,ze jak mam niski poziom p³ytek to drobne ranki,skaleczenia bardzo zle mi siê goj±
ma³a migotka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-03-11, 07:40   #51
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomo¶ci: 901
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Ma³a Migotko, Ty przede wszystkim pilnuj, ¿eby nie miec siniaków. Ranki goja siê s³abo, ale w koñcu daje siê je zaleczyæ, natomiast zdarza³o mi siê chodziæ po kilka miesiêcy z siniakiem...
Teje jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-03-11, 15:04   #52
ma³a migotka
Zakorzenienie
 
Avatar ma³a migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 5 129
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

tak,tak uwa¿am. Czasami rzeczywiscie gorzej goja mi siê ranki,a sk³onnosc do siniaków to mia³m od urodzenia. A teraz w czasie ci±zy dowiedzia³m sie,¿e choruje na taka chorobê.
Dzis by³am u lekarza,który pokiwa³ g³ow± i powiedzia³,¿e bêdziemy kontrolowac p³ytki...
ma³a migotka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-03-17, 07:38   #53
mamaBasi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Idê jutro do szpitala. Mam nadziejê ¿e mnie trochê podreperuj±. Mam zalecenia z instytutu hematologii czym trzeba mnie nafaszerowaæ, bo poziom p³ytek mam ju¿ 32tys. Mam tylko nadziejê ¿e córcia bêdzie bezpieczna. Strasznie mi ¼le ¿e ¶wiêta spêdzê w szpitalu, bo starsza córeczka te¿ potrzebuje mamy, no ale có¿, nie mam wyboru...
A propos siniaków to te¿ jestem w ciapki, zw³aszcza na nogach...
mamaBasi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-03-17, 11:06   #54
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomo¶ci: 901
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Jak masz 32tys to najwy¿szy czas i¶æ do szpitala. Ja wyl±dowa³am kiedy¶ z 27tys i to ju¿ by³ stan ciêzki, wszêdzie mia±³m sinaiki, bardzo ¼le siê czu³am Podreperuj± Ciê i wrócisz do domu, nie martw siê.
Teje jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-03-18, 07:09   #55
wiki71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez Kamilanet Poka¿ wiadomo¶æ
Wiki - ja mia³am podobny poziom p³ytek i kazali czekaæ - oczywiscie je¼dzi³am na kontrole i przy dok³adnym przeliczeniu wszystko mia³am w normie. Wiêc to by³a tylko pomy³ka komputera

Ale po ci±¿y wszystko wróci³o do normy - jest ok
kamilanet
U mojego mê¿a nie mo¿e to byæ pomy³ka komputera.
Wczoraj odebrali¶my wyniki morfologi i z rêcznego liczenia ma 63 ty¶. Dwa tygodnie temu mia³ 103 ty¶.Jestem bardzo zdenerwowana bo nie mo¿emy dostaæ siê do ¿adnego hematologa, internista nie mo¿e nam pomóc ,mówi ze nie mo¿e wypisaæ skierowania na specjalistyczne badania bo musi sie tym zaj±c hematolog a u tego termin mamy na wrzesieñ...chyba zwarjujê, nie wiem co robiæ!!!
wiki71 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-03-20, 13:46   #56
Dorcia030
Zadomowienie
 
Avatar Dorcia030
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 109
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Witam.
Mam pytanie.
A co siê dzieje przy leczeniu sterydami? Czekam na wyniki badañ i prawdopodobnie zlec± mi sterydy.
Pozdrawiam, D.M.
Dorcia030 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-03-20, 13:51   #57
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomo¶ci: 901
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Zale¿y od d³ugo¶ci leczenia. U mnie siê w zasadzie nic nie dzialo, ale bra³am je na szczê¶cie króciutko.

Przy d³u¿szym leczeniu mog± byæ ró¿ne wahania wagi i wiele bardzo indywidualnych reakcji - a mo¿e te¿ nie byæ nic.
Teje jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-03-20, 13:57   #58
Dorcia030
Zadomowienie
 
Avatar Dorcia030
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 109
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Moje wyniki to 50-55 ty¶. Wróci³am parê dni temu z kliniki. Lekarz zaleci³ umiarkowaqny wysi³ek fizyczny, a tak siê sk³ada, ¿e du¿o p³ywam. Zmartwi³am sie tym.
Poza tym, czyta³am trochê o sterydach i mam obawy.
Dorcia030 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-03-20, 14:18   #59
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomo¶ci: 901
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

A pyta³a¶ o to p³ywanie? Mnie siê wydaje, ze skoro zaleci³ umiarkowany wysi³ek fizczny a nie rezygnacjê z wysi³ku fizycznego to p³ywanie jest ok, tylko staraj siê nie przetrenowaæ.
Teje jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-03-20, 17:46   #60
Dorcia030
Zadomowienie
 
Avatar Dorcia030
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 109
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

To nie takie proste. Chodzê na basen 3-4 razy w tygodniu. Poza tym, kiedy zaczyna siê robiæ ciep³o je¿d¿ê du¿o na rowerze i to nie rekreacyjnie.
Pyta³am lekarza, radzi³ unikania wysi³ku, ale to bêdzie dla mnie trudne. Konsekwencjami mog± byæ wybroczyny na nogach, krwotoki, w³a¶ciwie to takie objawy, które tutaj na forum kobiety wymieniaj±.
Wiem, ¿e zdrowie jest najwa¿niejsze, ale nie potrafiê zrezygnowaæ z p³ywania. Wprawdzie nie forsujê siê bardzo, ale zaczynam my¶leæ, ¿e sama siê usprawiedliwiam takim gadaniem.
Zaniepokoi³o mnie tak¿e pytanie lekarzy o przysz³e macierzyñstwo po zastosowaniu w leczeniu anabolików. Nie mam pojêcia jakie mog³yby byæ skutki uboczne ich za¿ywania. Mam 33 lata i my¶lê o drugim dziecku, ale tak za 2-3 lata.
Sama nie wiem, zaczynam siê wpêdzaæ w spiralê dziwnych pytañ i domys³ów.
Pozdrawiam, D.M.
Dorcia030 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Poczekalnia - bêdê mam±


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-02-23 01:36:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:22.