sudocrem-krem na tradzik - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-30, 19:41   #61
Nohemi
Wtajemniczenie
 
Avatar Nohemi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z góry. :)
Wiadomości: 2 396
Dot.: sudocrem-krem na tradzik

I ja wysmarowałam się tym ustrojstwem Walcze z czerwonymi kropkami w pachwinach i na nogach, mam nadzieję, że coś zdziała, bo jak ja się w stroju pokaże
__________________
Ninja bez opaski jest jak kot bez ogona.


Nohemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 08:54   #62
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: sudocrem-krem na tradzik

sudokrem jest tez bardzo dobry na podraznienia po depilacji, ja go w ten sposob stosuje i sprawdza sie rewelacyjnie. Rowniez pomaga na niewielkie wypryski. Ogolnie sudokrem jest przeznaczony dla dzieci
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 12:03   #63
sandra93
Przyczajenie
 
Avatar sandra93
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7
Dot.: sudocrem-krem na tradzik

a mi sudocrem na trądzik wcale nie pomógł -.- wyrzuciłam 11zł w błoto. teraz nie wiem co mam z nim zrobić, praktycznie całe pudełeczko leży na półce i się kisi.

Edytowane przez sandra93
Czas edycji: 2010-08-27 o 12:04
sandra93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 14:55   #64
maga164
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żarów
Wiadomości: 52
Dot.: sudocrem-krem na tradzik

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
To jest coś wspomagające leczenie,ale NIE KREM NA TRĄDZIK. Sudocrem stosuje się na odparzenia, odleżyny, suche stopy itp. To jest coś jak krem Nivea-ma wiele zastosowań.
Na opakowaniu jest napisane "acne" to znaczy trądzik, co znaczy że jest na trądzik. Jest również napisane, że to krem leczniczy.
Ze składu to zawiera cynk który pomaga w trądziku, a reszty składu nie oceniam bo się nie znam na tym.

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Cytat:
Napisane przez indiego Pokaż wiadomość
mimo wszystko nie moge sie z toba zgodzic, ten krem jest dobry jesli masz cere w dobrej kondycji i raczej sucha ze sklonoscia do niewielkich stanow zapalnych jesli natomiast posmaruje nim buzie osoba ze skora tlusta z ropnymi zmianami i licznymi stanami zapalnymi to doleje oliwy do ognia gdyz taki rodzaj cery wymaga szczegolniej pielgnacji i w tym przypadku sudocrem okaze sie preparatem nieskutecznym!!!

pozdrawiam
Na pewno? Bo generalnie przepisuje się go również przy ranach ropniowych, oparzeniach itp.
maga164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 21:23   #65
Aliseja
Rozeznanie
 
Avatar Aliseja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 522
Dot.: sudocrem-krem na tradzik

Hej słuchajcie mam 14 lat i trądzik od 5 klasy ,lecze się od około juz prawie 2 lat. Mialam wszelkie masci i tez ostatnio drugi raz antybiotyk doustny i epiduo ktore mi nic prawie nie pomogly. Jak myslicie czy warto sprobowac z sudocremem? czy beda to pieniadze w bloto ? ostatnio zwlekalam z derma. nieldugo mam isc ,ale juz nie mam sily bo nic mi nie pomaga i czepiam sie wszystkiego co możliwe.
Aliseja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 12:11   #66
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: sudocrem-krem na tradzik

Cytat:
Napisane przez Aliseja Pokaż wiadomość
Hej słuchajcie mam 14 lat i trądzik od 5 klasy ,lecze się od około juz prawie 2 lat. Mialam wszelkie masci i tez ostatnio drugi raz antybiotyk doustny i epiduo ktore mi nic prawie nie pomogly. Jak myslicie czy warto sprobowac z sudocremem? czy beda to pieniadze w bloto ? ostatnio zwlekalam z derma. nieldugo mam isc ,ale juz nie mam sily bo nic mi nie pomaga i czepiam sie wszystkiego co możliwe.
Również miałam trądzik od piątej klasy. Brałam antybiotyki latami, i te doustne i miejscowe... nic nie pomagało. Możesz spróbować z sudocremem, ale w latach nastoletnich nie pomógł mi wiele (teraz tak).
Wyleczyłam się dopiero po izoteku, to drogie leki, ale wiem że warto było, dopiero w liceum niestety to odkryłam. Spytaj się Twojego dermatologa, na wizażu też jest wątek o izoteku.
Możesz też spróbować z kwasami.
Oczywiście jeśli Twój trądzik nie jest aż tak silny, sudocrem może pomóc.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 20:50   #67
BloodyKiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1
Dot.: sudocrem-krem na tradzik

Hej mam pytanie- raz czytam że Sudocrem nawilża (w przypadku jakiś poparzeń, przesuszonej skóry), a raz że wysusza skórę (likwidując przy tym jakieś krostki), więc jak to w końcu jest, jest on kremem nawilzajacym czy wysuszajacym?
mam nadzieje ze moge liczyc na wasza pomoc, bylam u kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy i zalecila mi zrobienie jakiegos peelingu w domu, gdy go wykonalam to wyszlo mi sporo pryszczy, nie wiem czy to po oczyszczaniu takie "wychodne" bakterie czy moze przez ten peeling, ale staly sie one dosc suche i porobily sie na nich strupki i chcialabym to teraz jakos nawilzyc ale nie wiem czy Sudocrem ktory mam na półce nadaje sie do tego typu problemu :/
BloodyKiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-12, 11:46   #68
Frootka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 32
Dot.: sudocrem-krem na tradzik

Cytat:
Napisane przez BloodyKiss Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie- raz czytam że Sudocrem nawilża (w przypadku jakiś poparzeń, przesuszonej skóry), a raz że wysusza skórę (likwidując przy tym jakieś krostki), więc jak to w końcu jest, jest on kremem nawilzajacym czy wysuszajacym?
mam nadzieje ze moge liczyc na wasza pomoc, bylam u kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy i zalecila mi zrobienie jakiegos peelingu w domu, gdy go wykonalam to wyszlo mi sporo pryszczy, nie wiem czy to po oczyszczaniu takie "wychodne" bakterie czy moze przez ten peeling, ale staly sie one dosc suche i porobily sie na nich strupki i chcialabym to teraz jakos nawilzyc ale nie wiem czy Sudocrem ktory mam na półce nadaje sie do tego typu problemu :/
Hej Sudocrem zawiera lanolin, który nawilża, jednakże sama nie stosowałam go jako nawilżacza. Jeżeli chcesz żeby te stupki szybciej odpadły to polecam 'Krem przeciw odparzeniom' Nivea Baby. Sama od środy miałam większego stupka na brodzie i wczoraj (w piątek ; po stosowaniu tego kremu na noc) odpadł
A jeżeli chodzi o nawilżenie to polecam krem ogórkowy z Ziaji. Stosuję go na noc, gdyż mam przesuszoną skórę, rano punktowo na makijaż na odstające skórki.
Frootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 08:58   #69
cukierenkaa
Raczkowanie
 
Avatar cukierenkaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 123
GG do cukierenkaa
Dot.: sudocrem-krem na tradzik

A ja go właśnie kupiłam w nadziei że pomoże mi w walce z trądzikiem, wągrami a przede wszystkim zaczerwienieniami i różnymi przebarwieniami. Za tą cenę? A co mi tam! Na kosmetyczkę wydawałam kilkaset złoty więc... Nie wahałam się w aptece ani chwili.
__________________
Jesteś diamentem w piasku, różą na blokowiskach
Dbam o Nas

12.07.12 r. Zaręczyny
15.06.13 r. Jestem Żoną
WŁOSY!
[COLOR=Magenta]70[COLOR=Black]-68-66-64-62-60-58-56-54
cukierenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 17:39   #70
maga164
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żarów
Wiadomości: 52
Dot.: sudocrem-krem na tradzik

Stosuję ten krem od roku. Na noc smaruję całą twarz z ominięciem okolic oczu, a rano zmywam. Moja skóra wygląda dużo lepiej, mam jeszcze jakieś malutkie wypryski, ale to wszystko. Żadnych dużych zmian zapalnych.
maga164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 18:17   #71
cukierenkaa
Raczkowanie
 
Avatar cukierenkaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 123
GG do cukierenkaa
Dot.: sudocrem-krem na tradzik

Ja używam już tego kremu od jakiegoś miesiące. Rewelacja! Przebarwienia znikają, pryszcze się chowają i raczej nie wyskakują. Co najdziwniejsze... Cera już się nie błyszczy!
__________________
Jesteś diamentem w piasku, różą na blokowiskach
Dbam o Nas

12.07.12 r. Zaręczyny
15.06.13 r. Jestem Żoną
WŁOSY!
[COLOR=Magenta]70[COLOR=Black]-68-66-64-62-60-58-56-54
cukierenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-07, 08:47   #72
Jan_Blizej_Ciebie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 19
Dot.: sudocrem-krem na tradzik

Na trądzik powinno się stosować premaparty, których zadaniem jest redukcja wydzielania sebum. Ostatni próbuję "siarkowa moc" czy coś takiego. Od lekarza mam Duac ale nie widzę rezultatów.
W tym sklepie najtaniej udało mi się kupić Sudocrem dla dziecka. Nie próbowałem, ale wątpię by był skuteczny na trądzik. Jest to krem który ma chronić przed odparzeniami. Tworzy tak jakbym tłustą warstwę która chroni przed wilgocią co w styku z pieluszką powoduje odparzenia. Dlatego pomógł osobą które miały wypryski na pachwinach (kilka postów wyżej).
__________________
Blog Matyldy - dla niej
i
Blog Jana - dla niego
Jan_Blizej_Ciebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 12:33   #73
xmalutka9ox
Przyczajenie
 
Avatar xmalutka9ox
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2
Dot.: sudocrem-krem na tradzik

No zobaczymy czy zdziała cuda... właśnie wróciłam z apteki. Mój problem to wielki pryszcz na czole i w dodatku siedzi głęboko pod skórą ... strasznie boli jak marszczę czoło masakra jakaś... nigdy takiego czegoś nie miałam na twarzy będę go stosowała punktowo aby zobaczyć jak zareaguje moja cera... Trzymajcie kciuki!!!
xmalutka9ox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 22:46   #74
rashette
Raczkowanie
 
Avatar rashette
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 160
Dot.: sudocrem-krem na tradzik

Cytat:
Napisane przez xmalutka9ox Pokaż wiadomość
No zobaczymy czy zdziała cuda... właśnie wróciłam z apteki. Mój problem to wielki pryszcz na czole i w dodatku siedzi głęboko pod skórą ... strasznie boli jak marszczę czoło masakra jakaś... nigdy takiego czegoś nie miałam na twarzy będę go stosowała punktowo aby zobaczyć jak zareaguje moja cera... Trzymajcie kciuki!!!
Hej Mam nadzieję, ze sudocrem Ci pomoze
Ja po raz pierwszy zakupiłam go około rok temu, gdy nagle wyskoczyło mi kilka syfów i pozbył się ich Niestety po pewnym czasie doszedł stres, złe odżywianie, dotykanie twarzy i wyciskanie i teraz moja twarz to pobojowisko! Odstawiłam sudocrem niedawno na rzecz benzacne... Benzacne sprawiło, że moja cera się pogorszyła a ja wstydziłam się nawet wyjśc z domu... Odstawiłam szybko benzacne i wróciłam do sudocremu i stan mojej twarzy już sie poprawił ! Kocham go ! Ale na efekty trzeba trochę poczekac... Pozdrawiam!
__________________
Najdłuższe wakacje!


- Walczę z trądzikiem - Epiduo, 2 miesiace!
- Zmieniam styl!
- Skalpel
- Killer
- Brzuszki
- Hula hop
- Bieganie
- Rolki
- Basen

rashette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 20:56   #75
agniesia831
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Dot.: sudocrem-krem na tradzik

Ja sudokerm mam zawsze pod reką, smaruje na wszystko, na tradzik, no pekane palce, a najlepszy na ZIMNO NA USTACH.
agniesia831 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 14:30   #76
xmalutka9ox
Przyczajenie
 
Avatar xmalutka9ox
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2
Dot.: sudocrem-krem na tradzik

ooo dziękuję, że ktoś w ogóle przeczytał moją wiadomość sudocrem mi pomógł jako jedyny to "coś" co mi urosło pod skórą jest już niemal niewidoczne dla oczu także mogę go polecić każdemu a co do maści benzacne hm... NIGDY WIĘCEJ! Mega ściąga i wysusza skórę mimo punktowego nałożenia maści... pozdrawiam!
xmalutka9ox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 11:32   #77
pryszczus
Raczkowanie
 
Avatar pryszczus
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 31
Dot.: sudocrem-krem na tradzik

Hej ja Sudocremu używam dopiero od 3 dni. Mam straszne plamy po trądziku i hmm....mimo że tak krótko go stosuje to widać jakieś tam efekty,plusem jest toże skóra jest po nim delikatna i gładka,no ale przecież to krem dla dzieci.

Myślę że po dłuższym stosowaniu chociaż troszkę mi pomoże bo już po prostuniemogę patrzeć na siebie ;(

pozdrowionka ;**
__________________
'czasami ludzie potrzebują drugiej szansy, ponieważ czas nie był gotowy na pierwszą.'
pryszczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 21:23   #78
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: sudocrem-krem na tradzik

Cytat:
Napisane przez pryszczus Pokaż wiadomość
Hej ja Sudocremu używam dopiero od 3 dni. Mam straszne plamy po trądziku i hmm....mimo że tak krótko go stosuje to widać jakieś tam efekty,plusem jest toże skóra jest po nim delikatna i gładka,no ale przecież to krem dla dzieci.

Myślę że po dłuższym stosowaniu chociaż troszkę mi pomoże bo już po prostuniemogę patrzeć na siebie ;(

pozdrowionka ;**
No to radzę przestać ci go stosować, w składzie zawiera mnóstwo składników niesprzyjających cerze trądzikowej. Jeśli masz cerę suchą/normalną na której czasem wyskoczy pryszcz to zapewne Ci nie zaszkodzi natomiast jeśli jesteś posiadaczką tłustej cery z tendencją do zaskórników i krost to radzę zaprzestania stosowania kremu ponieważ niemiłosiernie zapycha co skutkuje powiększeniem się trądziku.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 17:50   #79
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: sudocrem-krem na tradzik

Wiem, że to staaary wątek, ale pozwolę go sobie odkopać, bo nie chce mi się tworzyć nowego na pokrewny temat

Zamiast kupować Sudocrem kupiłam tlenek cynku i dodałam go do mojego ulubionego nawilżającego kremu, który teraz zawiera go ok. 15-20% (nie mam odpowiedniej wagi, więc proporcje 1/5 tlenku cynku odmierzałam łyżką, stąd ten zakres procentowy zamiast dokładnych danych). Używam na twarz. Jestem bardzo ciekawa, co wyjdzie z tego mojego eksperymentu Liczę na poprawę stanu mojej skóry, która ma tendencje do zapychania się, trądziku i błyszczenia, oraz - przede wszystkim - na ochronę przed promieniowaniem UV. Z moich obliczeń wynika, że powinien powstrzymywać aż 90% promieniowania UVA (czyli być odpowiednikiem kremu z filtrem chemicznym o klasie ochrony PA+++ i/lub faktorze PPD 10).

Cytat:
Napisane przez cukierenkaa Pokaż wiadomość
Ja używam już tego kremu od jakiegoś miesiące. Rewelacja! Przebarwienia znikają, pryszcze się chowają i raczej nie wyskakują. Co najdziwniejsze... Cera już się nie błyszczy!
U mnie również tlenek cynku fajnie matowi skórę, a do tego zwęża pory lepiej niż polecane w necie maseczki do tego przeznaczone o.O
Wydaje mi się też, że pomaga na zaskórniki zamknięte, ale na razie krótko stosuję.
Cytat:
Napisane przez Jan_Blizej_Ciebie Pokaż wiadomość
Na trądzik powinno się stosować premaparty, których zadaniem jest redukcja wydzielania sebum.
I to właśnie robi tlenek cynku, którego Sudocrem zawiera... dużo. Sam tlenek cynku ma właściwości gojące, przyspieszające regenerację skóry, antybakteryjne. Stąd tak wszechstronne zastosowania Sudocremu.
Szczegółowy opis działania cynku na skórę tutaj:
http://biotechnologia.pl/kosmetologi...smetykow,12728
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-30, 17:35   #80
niesza
Raczkowanie
 
Avatar niesza
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 31
Dot.: sudocrem-krem na tradzik

Sudokrem jest doskonałym preparatym ale na ospę. Zresztą stosowanie kremów czy maseczek jest bardzo niezdrowe na trądzik, gdyż jest to tylko powierzchowne leczenie. Problem należy usuwać w jego centrum czyli poprzez różnego rodzaju antybiotyki przepisywane przez dermatologów lub suplementy diety, które są łatwo dostępne w sklepach lub drogeriach internetowych ( mam na myśli Nonacne, Acne, Trioxil i chyba visaxnum)
niesza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 07:44   #81
marta7571
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 5
Dot.: sudocrem-krem na tradzik

Tabletki na trądzik - https://zinamax.pl Potwierdzam skuteczność - już po kilku dniach pryszcze zaczęły robić się mniejsze, zbladły i w końcu - przepadły bez śladu.

Edytowane przez marta7571
Czas edycji: 2024-04-16 o 14:31
marta7571 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-25 08:44:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:21.