Badanie cery? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-24, 09:37   #1
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360

Badanie cery?


Powiedzcie mi czy badanie cery tym aparacikiem co maja na pokazach Oriflame jest wiarygodne?

213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-24, 10:32   #2
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: Badanie cery?

niedawno robiłem sobie "badanie" przy stoisku Vichy...

porażka... wygląda bardzo profesjonalnie ale... nic nie nowego się nie dowiedziałem ani nic specjalnie nie było widać. po prostu powiększają obraz skóry

w zasadzie to może i nie byłoby takie złe, gdyby nie fakt, że konsultantki nie potrafiły nic powiedzieć na temat tychże kosmetyków... ale może byłem zbyt dociekliwy rozdawały tylko ulotki... inna sprawa, że było to w centrum handlowym przy głównym przejściu...
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-24, 10:58   #3
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Badanie cery?

Droga Almo, już tu kiedyś pisałyśmy na ten temat na forum badań skóry przeprowadzanych przez firmy kosmetyczne (głównie apteczne albo wysokopółkowe, jak Chanel). Dla mnie to czysty marketing który ma na celu zachęcić Cie do zakupu danego preparatu - ekskluzywne firmy jeszcze na pięknych karteczkach z logo firmy spisują Ci preparaty konieczne dla Ciebie Ja tam nie wierzę - bardzo łatwo można zmanipulowac taki wynik, wystarczy że konsultantka przetrze Ci buzię tonikiem z alkoholoem, odtłuszczającym buzię i już, masz odwodnioną itd. Poddaję się takim badaniom, z ciekawości po prostu - ale swoje wiem Dla mnie jedyną sensowną oceną jest to co powie dobra kosmetyczka a nie tam żadna maszyna nie wierzę skompikowanym aparaturom

Buziaki
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-24, 11:02   #4
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: Badanie cery?

Ten aparacik Oriflame pokazuje tylko poziom nawilzenia skory.Ja pomimo wczesniej nalozonego kremu poltlustego mialam bardzo sucha skore na polikach i brodzie zas podobno tlusta na nosie i czole.Co bylo dosc dla mnie dziwne,bo nigdy nie mialam cery mieszanej a mam tendencje do luszczenia sie naskorka wlasnie z nosa i czola i dlatego musze te miejsca nawilzac bardzo,wtedy jest ok.Dlatego sie zastanawiam czy te badania sa wiarygodne,bo nie chcialabym uzywac zlych kosmetykow.Choc wydaje mi sie,ze kosmetyki do cery mieszanej sa odpowiednia dla suchej jak i tlustej cery.Przeciez one podobno rozpoznaja stan skory Ale czy to prawda?
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-24, 11:26   #5
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Badanie cery?

Dla mnie inteligentne kosmetyki które same rozpoznają stan skóry to kolejny mit. Mimo iż przez całe życie miałam cerę mieszaną, unikam kremów do mieszanej - z doświadczenia wiem ze nie nawilzają odpowiednio. Często zawierają czynniki matujace czy regulujace sebum, które będą dodatkowo wysuszać skórę. Zastanawiam się czy masz cerę suchą z natury czy tylko odwodnioną. Jesli masz suchą, to samo nawilżanie nie wystarczy, musisz sięgnąć po kremy uszczelniające naskórek, odzywcze i natłuszczające, odbudowujące warstwę lipidową. Nie używaj kremów do mieszanej, być może stąd to łuszczenie? Cięzko tak coś powiedzieć na odległość
Ja dodam od siebie że zupełnie nie sugeruję sie żadnymi badaniami. Umiem chyba dość dobrze sama rozpoznać problemy własnej cery, od najmłodszych lat właściwie dobieram sobie kremy. Zalecam ostrożność w stosunku do takich badań. A juz jak płachta na byka działają na mnie firmy sprzedające kosmetyki w systemie bezpośrednim - przperaszam wszystkich sympatyków - unikam niczym przysłowiowy diabeł święconej wody konsultanci gotowi są wmówić Ci największą bzdurę byleby tylko sprzedac dane mazidło...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-24, 11:44   #6
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: Badanie cery?

Dzieki smoczyco za uswiadomienie
Wiesz ja sie ogolnie nie wglebiam w tajniki kosmetyki itp. dlatego nie wiem jak to wsyztsko dziala.I tak jak piszesz,jakos na swoj prosty rozum trudno mi uwierzyc aby jakis kosmetyka sam rozpoznawal rodzaj skory.To dosc banalne jak dla mnie.Bo albo ma on skladniki nawilzajace albo wysuszajace i matujace
A do tego takie badanie wydaje mi sie,ze powinno sie odbywac na skorze oczyszczonej a nie na makijazu gdzie nalozony jest krem,podklad,roz itp.
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-24, 12:03   #7
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Badanie cery?

Bylam niedawno na takim badaniu (na targach w Katowicach przy stoisku Polleny Malwy). Kosmetyczka najpierw przeprowadzila krtki wywiad, pozniej badala skore dwoma urzadzeniami: jeden badal nawilzenie drugi natluszczenie. Wyszlo ze mam cere zbyt tlusta i poradzono mi zmienic tluste kremy na poltluste (co tez zrobilam ). Czasam moja skora robi sie mieszana, wtedy uzywam roznych kremow na suche i tluste partie skory.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-25, 15:34   #8
Rapsodia
Zakorzenienie
 
Avatar Rapsodia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 194
Re: Badanie cery?

Hej, to jeszcze ja wtrące swoje trzy grosze nt badan..Zauważyłam że w czasie tego badania dziewczyna badająca, nie przemywała żadnym spirytusem tej końcóki ktorą jeździła po twarzy delikwentki!! Zadnej dezynfekcji!!
Dla mnie to był szok w trampkach, no bo tu niby badanie próbki-śrubki a laska roznosi bakterie po wszystkich twarzyczkach chętnych do "diagnozy" Dodam ze byla to promocja Miraculum. Mocno mnie to zniechęcilo do firmy.
__________________
"Biorąc pod uwagę ile kosmetyków YR przewinęło się przez moje ręce, to powinnam już biegle mówić po francusku."Junebug
Rapsodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-26, 08:44   #9
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: Badanie cery?

U mnie przetarla chusteczka nawilzajaca,ale czy to dezynfekuje? Watpie,przeciez nie ma to wlasciwosci dezynfekujacych
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:29.