Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-10, 12:38   #211
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
W takim razie ty musisz mieć duże piersi ,bo wg niego mi wyszło,żeby mieć rozmiar 65F ,to trzeba mieć 105 w biuście przy 65 pod biustem.
Dziwny jest ten kalkulator Ewy Michalak , mi wychodzi,że mam wg niego 75B. Chyba ,że źle się mierze.
Nie mam dużego biustu Coś źle policzyłaś, by nosić brytyjskie/polskie 30F/65G to w biuście wychodzi koło 92 cm. I to wg tabelek.
Kalkulator Ewy jest dopasowany do jej biustonoszy i taki rozmiar może u niej być odpowiedni, a u innych będzie zupełnie inny.
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 13:33   #212
atiti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 4
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Elessar Pokaż wiadomość
Jeśli dobrze zmierzyłaś się w biuście to wychodzi rozmiar 65B, z krojów myślałabym o plunge, coś bardziej po głowie chodzi mi potrójny push up z Agio.
Pod biustem mierzyłam się dość ciasno, a w biuście w najszerszym miejscu-na linii sutków.
Mierzyłam 65B w Triumphie, zapięłam się na ostatnią haftkę, ale miałam wrażenie, że jest jeszcze trochę miejsca w obwodzie. Z kolei miseczka przy normalnej, swobodnej postawie ciała, trochę odstawała.
A w jakich sklepach dostanę biustonosze typu plunge w tym rozmiarze?
atiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 13:48   #213
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez atiti Pokaż wiadomość
Pod biustem mierzyłam się dość ciasno, a w biuście w najszerszym miejscu-na linii sutków.
Mierzyłam 65B w Triumphie, zapięłam się na ostatnią haftkę, ale miałam wrażenie, że jest jeszcze trochę miejsca w obwodzie. Z kolei miseczka przy normalnej, swobodnej postawie ciała, trochę odstawała.
A w jakich sklepach dostanę biustonosze typu plunge w tym rozmiarze?
Triumph może mieć za luźne obwody mimo rozmiaru z metki. Poszukaj innego kroju niż ten co mierzyłaś w sklepie. Nie wiem w jakim sklepie kupisz plunge, bo z sieciówkami nie jestem zorientowana, radziłabym zajrzeć na Stanikową Mapę i poszukać sklepu w swojej okolicy. Na linii sutków nie ma co się mierzyć, sutki mogą sterczeć i wychodzi Ci większy rozmiar niż powinno.
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 14:14   #214
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Dziewczyny czy kupowałyście może coś od Ewy Bień?

Powinnam przed zakupem zwrócić na coś uwagę?

W sumie nie wiem jaki wziąć u niej rozmiar.

Pod biustem mam 76, w biuście 96.
Ostatnio kupowałam Fauve i wzięłam rozm. 70 F, i super czuję się w 70.
Mierzyłam też Freyę i obwód wyszedł mi 65FF.. więc teraz mam małą zagwozdkę

Jak myślicie, w który celować u niej?
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 14:45   #215
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy kupowałyście może coś od Ewy Bień?

Powinnam przed zakupem zwrócić na coś uwagę?

W sumie nie wiem jaki wziąć u niej rozmiar.

Pod biustem mam 76, w biuście 96.
Ostatnio kupowałam Fauve i wzięłam rozm. 70 F, i super czuję się w 70.
Mierzyłam też Freyę i obwód wyszedł mi 65FF.. więc teraz mam małą zagwozdkę

Jak myślicie, w który celować u niej?
Z Ewy Bień nie miałam nic. Pamiętaj, że Fauve i Freya to rozmiarówka brytyjska, z polskiej będziesz potrzebowała ok. 70G/65H. Sprawdzałaś jaki rozmiar wychodzi Ci z tabeli producenta?
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 15:16   #216
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Elessar Pokaż wiadomość
Z Ewy Bień nie miałam nic. Pamiętaj, że Fauve i Freya to rozmiarówka brytyjska, z polskiej będziesz potrzebowała ok. 70G/65H. Sprawdzałaś jaki rozmiar wychodzi Ci z tabeli producenta?
Patrząc na 75 - wychodzi mi miseczka E lub F

Natomiast wolałabym ciaśniejszy obwód więc wychodzi G lub H
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 15:34   #217
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Patrząc na 75 - wychodzi mi miseczka E lub F

Natomiast wolałabym ciaśniejszy obwód więc wychodzi G lub H
75 przy 76 cm pod to musiałby być bardzo ciasny model, a tego o Ewie Bień nie słyszałam. Spróbuj z 70G, przynajmniej na początek. Jak masz wątpliwości to zapytaj sklepu o konkretny model.
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-10, 16:17   #218
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Elessar Pokaż wiadomość
75 przy 76 cm pod to musiałby być bardzo ciasny model, a tego o Ewie Bień nie słyszałam. Spróbuj z 70G, przynajmniej na początek. Jak masz wątpliwości to zapytaj sklepu o konkretny model.
Dzięki
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 16:23   #219
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Dziękuję. A mogłabyś podać link do kalkulatora ,z którego korzystałaś?

http://elv1982.w.interia.pl/bra.html
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 13:11   #220
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Dziewczyny jeszcze jedno pytanie

U Ewy Michalak kupowałam do ślubu straplessa http://www.ewa-michalak.pl/product-p...Strapless.html 70 ff.

Czy teraz powinnam celować w ten sam rozmiar? Bo wyliczyło mi, że powinnam brać 70 F.

A zastanawiam się nad tymi:
http://www.ewa-michalak.pl/product-p...orcelanka.html
http://www.ewa-michalak.pl/product-p...asteczko-.html
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 13:49   #221
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Dziewczyny jeszcze jedno pytanie

U Ewy Michalak kupowałam do ślubu straplessa http://www.ewa-michalak.pl/product-p...Strapless.html 70 ff.

Czy teraz powinnam celować w ten sam rozmiar? Bo wyliczyło mi, że powinnam brać 70 F.

A zastanawiam się nad tymi:
http://www.ewa-michalak.pl/product-p...orcelanka.html
http://www.ewa-michalak.pl/product-p...asteczko-.html
A ten strapless leży dalej dobrze? Z mojego doświadczenia wychodził taki sam rozmiar w straplessie i plunge, krój S powinien odpowiadać krojowi PL. Z CHP bywało różnie. Jeśli kupisz ze sklepu internetowego to zawsze możesz zwrócić jeśli nie będą pasowały. (Z PL mam 65F, strapless był dobry 65F, S 65F jest dobry, ale wg mnie za bardzo zasłania mi biust, CHP Ciasteczko 70DD - ma zamkniętą krawędź i wypada rozmiarowo mniejszy).
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-11, 14:05   #222
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Elessar Pokaż wiadomość
A ten strapless leży dalej dobrze? Z mojego doświadczenia wychodził taki sam rozmiar w straplessie i plunge, krój S powinien odpowiadać krojowi PL. Z CHP bywało różnie. Jeśli kupisz ze sklepu internetowego to zawsze możesz zwrócić jeśli nie będą pasowały. (Z PL mam 65F, strapless był dobry 65F, S 65F jest dobry, ale wg mnie za bardzo zasłania mi biust, CHP Ciasteczko 70DD - ma zamkniętą krawędź i wypada rozmiarowo mniejszy).
Elessar dziękuję Ci, Ty już kolejny raz mi pomagasz Każde pytanie-Twoja odpowiedź muszę Cię kiedyś wziąć ze mną na zakupy

A tak serio, to nie mierzyłam go już pół roku Zmierzę wieczorem i zobaczę jak to wygląda.
A Ty masz któryś z tych nudziaków?
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 14:51   #223
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Elessar dziękuję Ci, Ty już kolejny raz mi pomagasz Każde pytanie-Twoja odpowiedź muszę Cię kiedyś wziąć ze mną na zakupy

A tak serio, to nie mierzyłam go już pół roku Zmierzę wieczorem i zobaczę jak to wygląda.
A Ty masz któryś z tych nudziaków?
Mam PL Cielusia A nad Ciasteczkiem się zastanawiam, bo ciasnościowo mi pasuje (ta koronka na obwodzie powoduje, że jest ciaśniejszy i to relacja wszystkich klientek, co go mierzyły). Porcelankę widziałam na żywo i ma zimny odcień różu, w porównaniu do Cielusia, Beżyka czy Ciastka jest to inny odcień, zamiast niej wybrałabym Satine, bo wbrew pozorom koronka jest płaska i się nie odznacza pod ubraniem.
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 15:28   #224
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Elessar Pokaż wiadomość
Mam PL Cielusia A nad Ciasteczkiem się zastanawiam, bo ciasnościowo mi pasuje (ta koronka na obwodzie powoduje, że jest ciaśniejszy i to relacja wszystkich klientek, co go mierzyły). Porcelankę widziałam na żywo i ma zimny odcień różu, w porównaniu do Cielusia, Beżyka czy Ciastka jest to inny odcień, zamiast niej wybrałabym Satine, bo wbrew pozorom koronka jest płaska i się nie odznacza pod ubraniem.
Hm.. muszę napisać chyba do pani Ewy, bo pomagała mi wybrać na ślub więc chyba i teraz trzeba będzie się poradzić A dobrze zrobiłam bo całkowicie inny rozmiar mi wychodził a całkiem inny pani Ewa mi dobrała

Ale dziękuję Ci bardzo Elessar
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 10:26   #225
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy kupowałyście może coś od Ewy Bień?

Powinnam przed zakupem zwrócić na coś uwagę?

W sumie nie wiem jaki wziąć u niej rozmiar.

Pod biustem mam 76, w biuście 96.
Ostatnio kupowałam Fauve i wzięłam rozm. 70 F, i super czuję się w 70.
Mierzyłam też Freyę i obwód wyszedł mi 65FF.. więc teraz mam małą zagwozdkę

Jak myślicie, w który celować u niej?

Uwaga, z Ewą Bień teraz jest strasznie różnie! kiedyś faktycznie, trzeba było strasznie zaniżać, a teraz mierzyłam nowości w rozmiarze 65D na moje 67cm pod w absolutnym ścisku i były mocno ścisłe, ja bym nosiła z przedłużką chyba. kolejna uwaga - nie ma co się za bardzo sugerować, że dany krój Ewy Bień dobrze leży. mierzyłam z 5 ślicznych mgiełkowych halfcupów w tym samym kroju i rozmiarze i tylko 2 leżały dobrze, reszta albo spłaszczała, albo wbijała się brzegiem, albo odstawała...

polecam mierzyć stacjonarnie, jeśli jest taka szansa, jeśli nie to zostaje loteria :/
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 10:58   #226
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
Uwaga, z Ewą Bień teraz jest strasznie różnie! kiedyś faktycznie, trzeba było strasznie zaniżać, a teraz mierzyłam nowości w rozmiarze 65D na moje 67cm pod w absolutnym ścisku i były mocno ścisłe, ja bym nosiła z przedłużką chyba. kolejna uwaga - nie ma co się za bardzo sugerować, że dany krój Ewy Bień dobrze leży. mierzyłam z 5 ślicznych mgiełkowych halfcupów w tym samym kroju i rozmiarze i tylko 2 leżały dobrze, reszta albo spłaszczała, albo wbijała się brzegiem, albo odstawała...

polecam mierzyć stacjonarnie, jeśli jest taka szansa, jeśli nie to zostaje loteria :/
Dziękuj ę Ci serdecznie za odpowiedź

Najpierw zrobiłam tak-napisałam do Ewy Bień, odpisała, że powinnam brać 70 G (czyli w miarę dobrze celowałam).

Postanowiłam poszukać na allegro mojego rozmiaru, akurat trafiłam na dobrą cenę z Brasfery (bardzo polecam swoją drogą), model Dire, kolor czarny.

Przyszedł i jestem zadowolona. Naprawdę

Ale dzięki, że o tym napisałaś. U mnie ciężko jest ogólnie ze sklepami z dobrymi biustonoszami a jeszcze gorzej z takimi firmami jak Ewa Bień/Michalak,etc. Same jakieś Avy itp.


Odpisała mi również Ewa Michalak i będę kompletowała również zamówienie ale akurat ten cielak który chcę, to go nie ma w moim rozmiarze

Ech, polecicie jakiegoś fajnego cielaka?
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 11:05   #227
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Dziękuj ę Ci serdecznie za odpowiedź

Najpierw zrobiłam tak-napisałam do Ewy Bień, odpisała, że powinnam brać 70 G (czyli w miarę dobrze celowałam).

Postanowiłam poszukać na allegro mojego rozmiaru, akurat trafiłam na dobrą cenę z Brasfery (bardzo polecam swoją drogą), model Dire, kolor czarny.

Przyszedł i jestem zadowolona. Naprawdę

Ale dzięki, że o tym napisałaś. U mnie ciężko jest ogólnie ze sklepami z dobrymi biustonoszami a jeszcze gorzej z takimi firmami jak Ewa Bień/Michalak,etc. Same jakieś Avy itp.


Odpisała mi również Ewa Michalak i będę kompletowała również zamówienie ale akurat ten cielak który chcę, to go nie ma w moim rozmiarze

Ech, polecicie jakiegoś fajnego cielaka?
Z Effuniaka nie ma żadnego cielaka dla Ciebie? Jaki rozmiar doradziła Ci Ewa? Na fb jest zapowiedź miękkiego cielaka (bo Beżyk się skończył).
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 12:46   #228
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Elessar Pokaż wiadomość
Z Effuniaka nie ma żadnego cielaka dla Ciebie? Jaki rozmiar doradziła Ci Ewa? Na fb jest zapowiedź miękkiego cielaka (bo Beżyk się skończył).
70 FF czyli taki jak miałam do ślubu w straplessie
http://www.ewa-michalak.pl/product-p...orcelanka.html jest ten

i ten: http://www.ewa-michalak.pl/product-p...-S-Satine.html
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 13:23   #229
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Ja bym wybrała Satine, bo Porcelanka jest za zimna.
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-17, 14:06   #230
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Elessar Pokaż wiadomość
Ja bym wybrała Satine, bo Porcelanka jest za zimna.
a ta koronka nie będzie się odznaczała za bardzo??
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 14:10   #231
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
a ta koronka nie będzie się odznaczała za bardzo??
Koronka jest płaska, prędzej szwy mogą być widoczne. Przez nią nie jest to taki "nudny" gładki cielak. Gdybym nie miała Cielusia to Satine bym wzięła sobie. Taką samą płaską koronkę na Comexim w modelu Jasmine 1 i 2 (chociaż w sklepie internetowym to są jakieś resztki modeli).
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 16:12   #232
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
U mnie ciężko jest ogólnie ze sklepami z dobrymi biustonoszami a jeszcze gorzej z takimi firmami jak Ewa Bień/Michalak,etc. Same jakieś Avy itp.
Hola hola, Ava jest zupełnie w porządku (poza push-upami, chyba że coś się zmieniło w ostatniej kolekcji). Mam dwa półusztywniańce od nich i jedyne czego się mogę czepić, to zbyt wysokie zabudowanie (ale ja mam lekkiego fioła na tym punkcie, chyba nie są wyższe niż przeciętna brytyjska balkonetka). Są ścisłe, czas nie robi na nich wrażenia, kształt i zebranie bez zarzutu, a cena - połowa Ewy Bień mniej więcej (w EB musiałam zaniżyć obwód, a i tak trzyma gorzej). Dziewczyny chwalą też softy (nie mierzyłam) i fullcupy (nie leżą na moim upartym biuście).
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 19:20   #233
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Elessar Pokaż wiadomość
Koronka jest płaska, prędzej szwy mogą być widoczne. Przez nią nie jest to taki "nudny" gładki cielak. Gdybym nie miała Cielusia to Satine bym wzięła sobie. Taką samą płaską koronkę na Comexim w modelu Jasmine 1 i 2 (chociaż w sklepie internetowym to są jakieś resztki modeli).
Hm.. popatrzę na penwo

Cytat:
Napisane przez Martva Pokaż wiadomość
Hola hola, Ava jest zupełnie w porządku (poza push-upami, chyba że coś się zmieniło w ostatniej kolekcji). Mam dwa półusztywniańce od nich i jedyne czego się mogę czepić, to zbyt wysokie zabudowanie (ale ja mam lekkiego fioła na tym punkcie, chyba nie są wyższe niż przeciętna brytyjska balkonetka). Są ścisłe, czas nie robi na nich wrażenia, kształt i zebranie bez zarzutu, a cena - połowa Ewy Bień mniej więcej (w EB musiałam zaniżyć obwód, a i tak trzyma gorzej). Dziewczyny chwalą też softy (nie mierzyłam) i fullcupy (nie leżą na moim upartym biuście).
Hm.. miałam jedną Avę, rozciągnęła się niemiłosiernie, zmechaciła. Pamiętam, że była delikatnie brązowa ale nie pamiętam dokładnie modelu. Było to na początku mojej przygody z dobrym biustonoszami i pamiętam, jak bardzo byłam zawiedziona. Od tamtego czasu jestem totalnie sparzona... Ale może warto przymierzyć czasami jakiś i spróbować.. A nóż, będzie tak jak mówisz
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 19:25   #234
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Mam Troppo (ok półtora roku) i Calthę (ok pół roku), mają się dobrze, nadal noszę na najluźniejsze haftki, 70F trzyma lepiej niż Rea 65G z Ewy Bien.
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 19:26   #235
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Ava zbiera bardzo dobre opinie i sama zastanawiam się, czy jej teraz nie wprowadzić do oferty, no i jest też tańsza. Daj jej szansę
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 20:35   #236
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Moim zdaniem relacja cena:jakość jest bardzo korzystna. Nie miałam dobrego zdania o semisoftach po doświadczeniach z Gaią, ale okazało się że są super. Profil i zebranie do środka chyba najlepsze w stanikach które mam w szufladzie (a mam sporo), gdyby miały niższy mostek i proporcjonalnie zabudowanie, mogłyby konkurować w efekcie dekoltowym z plunge Ewy M. Niestety w tym młodszym semisofcie mostek i stopień zabudowania są wyższe niż w starszym i chyba dlatego sobie odpuszczę kupowanie staników z najnowszej kolekcji, bo choć wzornictwo naprawdę super, na moim średnim biuście wyglądałyby jak pancerne kusidełka. Za to na większych literkach alfabetu wyglądają naprawdę obłędnie. Aha, trzeba uważać na rozmiarówkę - kiedyś poszłam mierzyć polskie staniki ubrana w nieco przyduże 70F z Avy, zmierzyłam pięć modeli w tym samym rozmiarze (łącznie z Avą, ale w wersji push-up) i wszystkie co do jednego były za małe przynajmniej o miskę. Naprawdę warto spróbować (ja się łamię czy nie spróbować jeszcze 70E albo 75coś, a nuż będzie mniejsze powierzchniowo). A ceny naprawdę bardzo przyzwoite, koło 80zł.

Ostatnio zainteresowałam się Lupoline - podobno się zmodyfikowali, poszerzyli rozmiarówkę, podobno modele przyzwoicie ścisłe, mają w ofercie coś co wygląda jak miękkie halfy - obserwuję z zainteresowaniem, zwłaszcza że ceny równie porządku.
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 21:27   #237
Fortunessa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 144
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Drogie dziewczyny,
czy polecicie mi jakiś dobry salon w stolicy gdzie kupiłabym dobry stanik i gdzie przede wszystkim ktoś pomógłby mi w jego doborze?
Mam bardzo mały biust ( obecnie noszę 75A) i jestem przekonana, że to nie jest mój rozmiar. Chciałabym zainwestować w kilka par dobrych staników, ale nie wiem na co zwrócić uwagę przy jego doborze, dlatego szukam kogoś kto zrobi to za mnie
Polecacie jakąś brafiterkę w Warszawie, która zna się na doborze biustonoszy do małych biustów? Z jakimi kosztami mam się liczyć przy wizycie w takim salonie? Czy w takim salonie zostanę też odpowiednio zmierzona? Według moich pomiarów pod biustem mam 73cm, w 83 cm, także szału nie ma.
Z góry dziękuję za wszelkie przydatne informacje
Fortunessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 21:51   #238
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Fortunessa Pokaż wiadomość
Drogie dziewczyny,
czy polecicie mi jakiś dobry salon w stolicy gdzie kupiłabym dobry stanik i gdzie przede wszystkim ktoś pomógłby mi w jego doborze?
Mam bardzo mały biust ( obecnie noszę 75A) i jestem przekonana, że to nie jest mój rozmiar. Chciałabym zainwestować w kilka par dobrych staników, ale nie wiem na co zwrócić uwagę przy jego doborze, dlatego szukam kogoś kto zrobi to za mnie
Polecacie jakąś brafiterkę w Warszawie, która zna się na doborze biustonoszy do małych biustów? Z jakimi kosztami mam się liczyć przy wizycie w takim salonie? Czy w takim salonie zostanę też odpowiednio zmierzona? Według moich pomiarów pod biustem mam 73cm, w 83 cm, także szału nie ma.
Z góry dziękuję za wszelkie przydatne informacje
Z Warszawy polecono mi Dopasowaną i BraDreams.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 21:55   #239
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Fortunessa Pokaż wiadomość
Drogie dziewczyny,
czy polecicie mi jakiś dobry salon w stolicy gdzie kupiłabym dobry stanik i gdzie przede wszystkim ktoś pomógłby mi w jego doborze?
Mam bardzo mały biust ( obecnie noszę 75A) i jestem przekonana, że to nie jest mój rozmiar. Chciałabym zainwestować w kilka par dobrych staników, ale nie wiem na co zwrócić uwagę przy jego doborze, dlatego szukam kogoś kto zrobi to za mnie
Polecacie jakąś brafiterkę w Warszawie, która zna się na doborze biustonoszy do małych biustów? Z jakimi kosztami mam się liczyć przy wizycie w takim salonie? Czy w takim salonie zostanę też odpowiednio zmierzona? Według moich pomiarów pod biustem mam 73cm, w 83 cm, także szału nie ma.
Z góry dziękuję za wszelkie przydatne informacje
Z pomiarów wychodzi 70B/C bądź 65C/D, ale to orientacyjnie. Nawet jeśli mierzyłaś się luźno pod biustem to 75 jest za luźnym obwodem (zapinasz na najciaśniejszą haftkę? obwód tworzy łuk?).
Z doświadczenia radziłabym kupić Ci jeden biustonosz - najwygodniejszy i najbardziej praktyczny na daną chwilę, pochodzisz w nim, przyzwyczaisz się, że jest ciaśniejszy i dowiesz się więcej o upodobaniach swojego biustu i potem będziesz mogła łatwiej dopasować następne modele.
Co do sklepów, wspomniałam Ci wcześniej/zajrzyj do pierwszego posta wątku.
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 22:27   #240
Fortunessa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 144
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Elessar Pokaż wiadomość
Z pomiarów wychodzi 70B/C bądź 65C/D, ale to orientacyjnie. Nawet jeśli mierzyłaś się luźno pod biustem to 75 jest za luźnym obwodem (zapinasz na najciaśniejszą haftkę? obwód tworzy łuk?).
Z doświadczenia radziłabym kupić Ci jeden biustonosz - najwygodniejszy i najbardziej praktyczny na daną chwilę, pochodzisz w nim, przyzwyczaisz się, że jest ciaśniejszy i dowiesz się więcej o upodobaniach swojego biustu i potem będziesz mogła łatwiej dopasować następne modele.
Co do sklepów, wspomniałam Ci wcześniej/zajrzyj do pierwszego posta wątku.
Ooo 70B/C jestem w szoku! W 75 zawsze zapinam się na najciaśniejszą haftkę. W kalkulatorze doboru stanika wyszło mi 75AA, także to 70B/C to dla mnie pozytywne zaskoczenie
Myślałam nad zakupem 3 staników, czarnego, beżowego i białego, ale być może jeden na sam początek będzie dobry, zwłaszcza, że pewnie będę musiała w niego trochę zainwestować.
Dziękuję za odpowiedź, zobaczyłam też pierwszy post, poszperałam w załączonych linkach. Szczególnie zależało mi na sklepie w dobrym asortymentem staników dla kobiet o małym biuście, marzę wręcz o ładnym, koronkowym staniku, takim prawdziwie kobiecym. Niestety jedyne co mi jest oferowane w większości sklepów to bawełniane staniczki dla nastolatek, większość oczywiście w lalki barbie lub hello kity :C
Do poleconych sklepów zajrzę, ale wolałam się przygotować i posiadać jakąś wiedzę, żeby mimo wszystko, nie dać wcisnąć sobie 'kitu' jakby co.
Fortunessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-18 21:17:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:33.